Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7851 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

shiljak wrote:Kaže komšić.. pogledaj na fb stranici, ima video.. u vezi ovog dogovora sjedić finci. A to što pitaš opet ko isprdak :D

Kakav četvriti? Čuj četvrti :D I istina što kaže za čovića, lik samo zaokružuje nešto etnički.. valjda je i trpio ove 4-8 godina, pa konta sad da nadoknadi da će mu neko progledati kroz prste.
Čekaj, hoćeš da kažeš da su bošnjaci traže etnički čistu teritoriju od hrvata ? 2, 3 ili 4 entitet ?

Kaže Komšić - Fahro najpošteniji od svih...... Eno izašlo u avazu....
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7852 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Šta tri/četiri.. to si ti nešto ponavljao često pa ti ušlo u glavu.. ja te ne kontam. Upravo što čović hoće je 2

Kad bi uradili ovako kako čović hoće, ne bi bio treći entitet kao što je rs, ali i dalje je podjela, nastavak manipulacija, psihičkih pogotovo :) Ako se nisi uvjerio sa rs onda ti nemam šta pričat.
Last edited by shiljak on 19/01/2014 01:28, edited 1 time in total.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7853 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

shiljak wrote:Šta tri/četiri.. to si ti nešto ponavljao često pa ti ušlo u glavu.. ja te ne kontam. Upravo što čović hoće je 2
Fahro tvrdi da je u pitanju treći....

nije jedini što je najgore.

Kao pravi lider ono što je čuo ponavlja.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7854 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Treći, odnosno dva u fbih. Naravno nije istog tipa, ali jest neka vrsta podjele.. tako da je logično reć "treći".. a ako dođe neko lud ko čović, nikad se ne zna šta može sa drugog u fbih postati.. ili kakvim se manipulacima nogu služiti, kao što se služi rs.

Evo recimo "da vidimo za šta su ovi naši glasali, a da vidimo šta su ovi drugi hrvati".. pa onda ispade da hrvati nikad u životu neće glasati za nekog istog kao i bošnjaci itd, ni za 20-50-100 godina.. I onda ko god misli da glasa drugačije, konta što će kad moja grupa glasa za druge, mi smo drugačiji.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#7855 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Dakle sad je svima jasno na sto je izasao ovaj eksperiment sa bosnjackim hrvatom u predsjednistvu.
Potpuno nepotreban eksperiment.

Sta je tu je, Komsic i SDP se razisli i posto je Komsicev odnosno DF-ov koncept da ispravlja greske SDPa, gdje je ovaj eksces sa Komsicem jedan od najvecih, postavljam pitanje ovima koji bolje poznaju politiku DFa - je li se Komsic vec izvinuo ili ima namjeru da se izvine, pardon isprica, zbog svog ucesca u ovom cirkusu?!
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7856 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

dustaban wrote:Dakle sad je svima jasno na sto je izasao ovaj eksperiment sa bosnjackim hrvatom u predsjednistvu.
Potpuno nepotreban eksperiment.

Sta je tu je, Komsic i SDP se razisli i posto je Komsicev odnosno DF-ov koncept da ispravlja greske SDPa, gdje je ovaj eksces sa Komsicem jedan od najvecih, postavljam pitanje ovima koji bolje poznaju politiku DFa - je li se Komsic vec izvinuo ili ima namjeru da se izvine, pardon isprica, zbog svog ucesca u ovom cirkusu?!
Komsic treba da rijesi to pitanje, on je najveci krivac za ovakvo ponasanje prestavnika hrvata, naravno skupa sa SDP-om koja ga je kandidovala na to mjesto
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7857 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Što bi za izvinjavao kad je po zakonu izabran, a nije ni do sdp-a.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7858 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ma to se zove postaviti malo poglupo retoricko pitanje, gdje je bitnije poturiti priglupu tezu kao cinjenicu nego odgovor.

Obicno se koristi kada se ne moze argumentirati priglupa teza, ali se nada da ce se neko upecati.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7859 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

shiljak wrote:Što bi za izvinjavao kad je po zakonu izabran, a nije ni do sdp-a.
Pa mozda da pokusa sagledati do cega je doveo njegov zakonski izbor, necu spominjati kako niko apsolutno nikakve koristi nije imao od tog izbora, posebno narod kojeg je tamo prestavljao, naprotiv.
Glavni razlog zasto imamo i Hrvatsku komponentu protiv drzave je Komsic i njegov izbor od strane Bosnjaka
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7860 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Mislim da je glavni razlog 1993 i Susak.
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#7861 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by crysis »

dustaban wrote:Dakle sad je svima jasno na sto je izasao ovaj eksperiment sa bosnjackim hrvatom u predsjednistvu.
Potpuno nepotreban eksperiment.

Sta je tu je, Komsic i SDP se razisli i posto je Komsicev odnosno DF-ov koncept da ispravlja greske SDPa, gdje je ovaj eksces sa Komsicem jedan od najvecih, postavljam pitanje ovima koji bolje poznaju politiku DFa - je li se Komsic vec izvinuo ili ima namjeru da se izvine, pardon isprica, zbog svog ucesca u ovom cirkusu?!

zasto bi se izvinjavao , zar je komsić manje hrvat od torovskih hrvata.
i zbog cega je kumrovečki djecak ( citaj čović ) veci hrvat od njega , po čemu. po covicevoj prici si manje hrvat ako si hrvat koji zivi u sarajevu ili istocnom mostaru.kako se odredjuje ko je veci hrvat od drugog hrvata.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7862 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

madner wrote:Ma to se zove postaviti malo poglupo retoricko pitanje, gdje je bitnije poturiti priglupu tezu kao cinjenicu nego odgovor.

Obicno se koristi kada se ne moze argumentirati priglupa teza, ali se nada da ce se neko upecati.
To se zove "bas me briga sta misli jedan konstutivan narod dok sam ja po zakonu izabran za Hrvatskog clana od strane Bosnjaka", bas me briga sto ce oni biti protiv drzave dok je meni dobro
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7863 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

crysis wrote:
dustaban wrote:Dakle sad je svima jasno na sto je izasao ovaj eksperiment sa bosnjackim hrvatom u predsjednistvu.
Potpuno nepotreban eksperiment.

Sta je tu je, Komsic i SDP se razisli i posto je Komsicev odnosno DF-ov koncept da ispravlja greske SDPa, gdje je ovaj eksces sa Komsicem jedan od najvecih, postavljam pitanje ovima koji bolje poznaju politiku DFa - je li se Komsic vec izvinuo ili ima namjeru da se izvine, pardon isprica, zbog svog ucesca u ovom cirkusu?!

zasto bi se izvinjavao , zar je komsić manje hrvat od torovskih hrvata.
i zbog cega je kumrovečki djecak ( citaj čović ) veci hrvat od njega , po čemu. po covicevoj prici si manje hrvat ako si hrvat koji zivi u sarajevu ili istocnom mostaru.kako se odredjuje ko je veci hrvat od drugog hrvata.
Nije on Hrvat nego Bosanac
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7864 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

weredsf wrote:
shiljak wrote:Što bi za izvinjavao kad je po zakonu izabran, a nije ni do sdp-a.
Pa mozda da pokusa sagledati do cega je doveo njegov zakonski izbor, necu spominjati kako niko apsolutno nikakve koristi nije imao od tog izbora, posebno narod kojeg je tamo prestavljao, naprotiv.
Glavni razlog zasto imamo i Hrvatsku komponentu protiv drzave je Komsic i njegov izbor od strane Bosnjaka
Evo vidiš da su počeli rješavat to pitanje, i da uopšte nije lako. Znači nije lako skontati ni u čemu je problim ni kako ga rješiti.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7865 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

weredsf wrote:
madner wrote:Ma to se zove postaviti malo poglupo retoricko pitanje, gdje je bitnije poturiti priglupu tezu kao cinjenicu nego odgovor.

Obicno se koristi kada se ne moze argumentirati priglupa teza, ali se nada da ce se neko upecati.
To se zove "bas me briga sta misli jedan konstutivan narod dok sam ja po zakonu izabran za Hrvatskog clana od strane Bosnjaka", bas me briga sto ce oni biti protiv drzave dok je meni dobro
To se zove imati pravo da se kandidujes i budes biran. Jedno od osnovnih prava u civilizovanim zemljama. Upravo zato Sejdo i Finci su dobili tuzbu protiv BiH.

Podrzavate diskriminaciju.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7866 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

To se zove imati pravo da se kandidujes i budes biran. Jedno od osnovnih prava u civilizovanim zemljama. Upravo zato Sejdo i Finci su dobili tuzbu protiv BiH.

Podrzavate diskriminaciju
.

U ovom slucaju je puno vaznije pitanje vrijedi li ta pozicija i sve to skupa ovog sto danas imamo, sta smo svi skupa dobili a sta izgubili sa tim??
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7867 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

weredsf wrote:
crysis wrote:
dustaban wrote:Dakle sad je svima jasno na sto je izasao ovaj eksperiment sa bosnjackim hrvatom u predsjednistvu.
Potpuno nepotreban eksperiment.

Sta je tu je, Komsic i SDP se razisli i posto je Komsicev odnosno DF-ov koncept da ispravlja greske SDPa, gdje je ovaj eksces sa Komsicem jedan od najvecih, postavljam pitanje ovima koji bolje poznaju politiku DFa - je li se Komsic vec izvinuo ili ima namjeru da se izvine, pardon isprica, zbog svog ucesca u ovom cirkusu?!

zasto bi se izvinjavao , zar je komsić manje hrvat od torovskih hrvata.
i zbog cega je kumrovečki djecak ( citaj čović ) veci hrvat od njega , po čemu. po covicevoj prici si manje hrvat ako si hrvat koji zivi u sarajevu ili istocnom mostaru.kako se odredjuje ko je veci hrvat od drugog hrvata.
Nije on Hrvat nego Bosanac
Prema pravilima on nije ni veći ni manji hrvat od Čovića.........

Ako ćemo po Kanonu - legitimitet Hrvatstva je: onaj kojij manje potkrada, tj. onaj koji je manje korumpiran.....

A već odavno nije ništa ni po Kanonu ni po Šerijatu....

npr. kao rezultat genocida stovrena je RS - u kojoj nije upitno da li je Dodik legitiman srbin u momentu kada daje 3 miliona svom sinu iz razvojne banke...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7868 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

weredsf wrote:
To se zove imati pravo da se kandidujes i budes biran. Jedno od osnovnih prava u civilizovanim zemljama. Upravo zato Sejdo i Finci su dobili tuzbu protiv BiH.

Podrzavate diskriminaciju
.

U ovom slucaju je puno vaznije pitanje vrijedi li ta pozicija i sve to skupa ovog sto danas imamo, sta smo svi skupa dobili a sta izgubili sa tim??
Dakle nije problem sto ljudi podrzavaju diskriminaciju, nego je problem boriti se protiv iste. :roll:

Zakon po kom ZK nije izabran se nije mjenjao od Deytona. HDZ nije imao problem dok je pobjedjivao. Dakle ne samo da podrzavaju diskriminaciju nego imaju problem i sa osnovama demokratije.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7869 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

Na izborima se ne gleda ko je veci i manji Hrvat nego glasovi.
Komsica su Bosnjaci izabrali inzinjeringom i rupom u Ustavu.
To je prosto cinjenica koju vise ne negiraju ni glavni ucesnici u prevari.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7870 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Basvod wrote:Na izborima se ne gleda ko je veci i manji Hrvat nego glasovi.
Komsica su Bosnjaci izabrali inzinjeringom i rupom u Ustavu.
To je prosto cinjenica koju vise ne negiraju ni glavni ucesnici u prevari.
Jel Komšić Hrvat - jeste ?
Jel dobio glasova više od ostalih Hrvata - jeste ?

Jesu li ti glasovi mogli otići jevreju da im se svidio - Jesu !
Jesu li mogli otići pravoslavcu - Jesu ?

Predlažem, a u namjeri da udovoljim Vašem zahtjevu - te da dobro razmislite o ovome što pišete -
da u skladu sa Djelom Evanđelja po Ivanu - svakom od nas postavite znak na ruku ili čelo - koji će obilježavati ko smo mi i za koga smijemo glasati...... Tek tada bi zasigurno znali ko su legitimni hrvati, bošnjaci, srbi i ostali....

I usput razmislite svi - ne samo Hrvati - nego svi - zašto bi bošnjak glasao za Hrvatskog člana predsjedništva ili za srpskog člana predsjedništva - i ima li razloga da mu iko to brani...
Last edited by HM 2011 on 19/01/2014 12:45, edited 1 time in total.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#7871 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Paranoid »

Basvod wrote:Na izborima se ne gleda ko je veci i manji Hrvat nego glasovi.
Komsica su Bosnjaci izabrali inzinjeringom i rupom u Ustavu.
To je prosto cinjenica koju vise ne negiraju ni glavni ucesnici u prevari.
Inače, Ustav i rupe su konstruisali Bošnjaci..zato se danas vrši i pritisak da ih začepe.. :oops:
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7872 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

HM 2011 wrote:
Basvod wrote:Na izborima se ne gleda ko je veci i manji Hrvat nego glasovi.
Komsica su Bosnjaci izabrali inzinjeringom i rupom u Ustavu.
To je prosto cinjenica koju vise ne negiraju ni glavni ucesnici u prevari.
Jel Komšić Hrvat - jeste ?
Jel dobio glasova više od ostalih Hrvata - jeste ?

Jesu li ti glasovi mogli otići jevreju da im se svidio - Jesu !
Jesu li mogli otići pravoslavcu - Jesu ?

Predlažem, a u namjeri da Vas udovoljim Vašem zahtjevu - te da dobro razmislite o ovome što pišete -
da u skladu sa Djelom Evanđelja po Ivanu - svakom od nas postavite znak na ruku ili čelo - koji će obilježavati ko smo mi i za koga smijemo glasati...... Tek tada bi zasigurno znali ko su legitimni hrvati, bošnjaci, srbi i ostali....

I usput razmislite svi - ne samo Hrvati - nego svi - zašto bi bošnjak glasao za Hrvatskog člana predsjedništva...
Da bi sutra imao dva clana Predsjednistva i napakostio Hrvatima.
Da se razumijemo, isto bi uradili i Hrvati i Srbi. Rado bi Bosnjacima izabrali Kusturicu, Abdica ili bilo koga drugog koga Bosnjaci ne vole. Zato tu mogucnost Bosnjacima treba izbiti iz ruku, zbog Hrvata ali prije svega zbog Bosnjaka.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7873 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Zašto ni milioniti dio ove komšićevske 'hrvatske' brige nije dobio izbor Emila Vlajkija na mjesto potpredsjednika RS-a?
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7874 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dozer »

Rjesenje problema predsjednistva i predsjednika:

Promijeniti Ustav i iz njega izbiti 3 predsjednika, a uvesti jednog s mandatom od 2 godine, pri cemu ce se za svaki naredni mandat kandidovati osoba iz drugog, odnosno treceg naroda, odnosno ostalih.
Dakle, 2014 se mogu kandidovati samo Bosnjaci, 2016 samo Hrvati, 2018 samo Srbi, 2020 samo ostali, a za bilo kojeg glasaju svi gradjani BiH.

Sta fali ovakvom (naravno, ponovo idiotskom) rjesenju?
Last edited by Dozer on 19/01/2014 17:22, edited 1 time in total.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#7875 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

JAO, JAO... pa vi jos uvijek jasete mrtvog konja. O cemu vi ba pricate, gdje vi zivite, cuj molim te po cemu je komsic manji Hrvat od Covica?! A po cemu je doticni veci Hrvat od clana BANU Asima Kurjaka?!

Nemojmo se vise praviti naivni. Komsicevo predsjednikovanje je BEZOBRAZLUK od kojeg se on mora hitno ograditi ako se uopce zeli baviti politikom. Tako mu se mozda oprosti to uzimanje tudje plate desetak godina, jer je ipak smogao snage da se odupre najvecem stetocini.

Ako je vec povukao rizican potez da pohvali Fahru, mislim da je sljedeci takav potez - izvinjenje Hrvatima.

Bez toga mu nema vise politickog zivota. Inace ce ostati to sto jeste - tek puki navijac Zelje (ili Sarajeva, nebitno).

Hajde Zeljko, mozes ti to.
Post Reply