i to sve iz amerike,sime_cipol wrote:Vi se palite na komentare tuzlaka![]()
Frajer je do sada kupio 10ak stanova u Sarajevu i 4-5 poslovnih. Usput je promjenio i 20ak auta. Frajer vozi trolu po cijelom forumu, a vi upadate bez karte
Sarajevo Construction
- insaneinthebrain
- Posts: 25469
- Joined: 12/08/2013 12:51
#7826 Re: Sarajevo Construction
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7827 Re: Sarajevo Construction
pa lakše je iz jače ekonomije 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#7829 Re: Sarajevo Construction
Sarajevo će dobiti veliki trg u centru grada
SA-C
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka i načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić, dogovorili su na današnjem sastanku urbanističko rješavanje objekta bivšeg hotela Pošta u centru Sarajeva, čime su otvorena vrata za dovršetak izgradnje velikog trga u centru Sarajeva.
U realizaciju projekta bit će uključeni Kantonalni zavod za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa i Zavod za planiranje razvoja Kantona Sarajevo.
Prema planovima, ovaj dogovor će omogućiti spajanje Pozorišnog trga, gdje se svake godine održava veliki dio aktivnosti Sarajevo Film Festivala – Trg Susan Sontag, sa nedavno otvorenim Trgom Jurislava Korenića čime će Sarajevo dobiti veliki, uređeni, otvoreni prostor u najužem urbanom centru.
“Uvjereni smo da će ovaj proces donijeti jedan izuzetno lijep i koristan prostor u samom jezgru grada. Grad Sarajevo treba ovakva moderna urbanistička riješenja, potrebno nam je da sačuvamo sve ono što je naša baština i tradicija, ali da izgradimo i novu urbanu i turističku infrastrukturu koja će uljepšati naš grad”, rekao je tim povodom gradonačelnik Skaka.
On je dodao da je riječ o projektu koji zajednički realiziraju sa Općinom Centar kao jednim od inicijatora, te svim nadležnim institucijama i zavodima, uz podršku i uvažavanje mišljenja struke. Prošle godine otvoren je Trg Jurislava Korenića ispred Pozorišta mladih, a koji će kasnije biti povezan sa postojećim trgom ispred Narodnog pozorišta, saopšteno je iz press službe Grada Sarajeva.
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#7830 Re: Sarajevo Construction
kakva su ono auta na krovuSo What! wrote:Sarajevo će dobiti veliki trg u centru grada
SA-C
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka i načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić, dogovorili su na današnjem sastanku urbanističko rješavanje objekta bivšeg hotela Pošta u centru Sarajeva, čime su otvorena vrata za dovršetak izgradnje velikog trga u centru Sarajeva.
U realizaciju projekta bit će uključeni Kantonalni zavod za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa i Zavod za planiranje razvoja Kantona Sarajevo.
Prema planovima, ovaj dogovor će omogućiti spajanje Pozorišnog trga, gdje se svake godine održava veliki dio aktivnosti Sarajevo Film Festivala – Trg Susan Sontag, sa nedavno otvorenim Trgom Jurislava Korenića čime će Sarajevo dobiti veliki, uređeni, otvoreni prostor u najužem urbanom centru.
“Uvjereni smo da će ovaj proces donijeti jedan izuzetno lijep i koristan prostor u samom jezgru grada. Grad Sarajevo treba ovakva moderna urbanistička riješenja, potrebno nam je da sačuvamo sve ono što je naša baština i tradicija, ali da izgradimo i novu urbanu i turističku infrastrukturu koja će uljepšati naš grad”, rekao je tim povodom gradonačelnik Skaka.
On je dodao da je riječ o projektu koji zajednički realiziraju sa Općinom Centar kao jednim od inicijatora, te svim nadležnim institucijama i zavodima, uz podršku i uvažavanje mišljenja struke. Prošle godine otvoren je Trg Jurislava Korenića ispred Pozorišta mladih, a koji će kasnije biti povezan sa postojećim trgom ispred Narodnog pozorišta, saopšteno je iz press službe Grada Sarajeva.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#7831 Re: Sarajevo Construction
kume, hajde pls samo taj quote skrati, ne mora čitav članak.DaffyDuck wrote:kakva su ono auta na krovu
a vjerovatno se radi o nekoj zgradi sa predviđenim parkingom na krovu.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#7832 Re: Sarajevo Construction
Počela izgradnja prvog krematorija u BiH vrijednog 2,5 miliona KM
Klix
Na groblju Vlakovo u Sarajevu počeli su radovi na izgradnji prvog krematorija u BiH.
Teren je i očišćen i počela je prva faza radova na krematoriju čija je gradnja trebala početi prošle godine, ali zbog komplikacija s prikupljanjem dokumentacije radovi su kasnili nekoliko mjeseci.
"Uprkos svim problemima s kojima smo se susreli izgradnja je započela. Počela je prva faza izgradnje koja podrazumijeva iskolčavanje terena i izradu armiranobetonske konstrukcije", kazala nam je glasnogovornica KJKP Pokop Najda Vranić Beširević.
Snježne padavine i kiša nakratko su prekinuli radove, ali će biti nastavljeni ubrzo. Prvu fazu izgradnje kompleksa krematorija i komemorativnog centra radi firma Prograd d.o.o. iz Žepča.
Izgradnja će se raditi u dvije faze. Prva podrazumijeva izgradnju objekta i nabavku peći, a u drugoj fazi u planu je izgradnja svih pratećih i neophodnih prostorija koje treba da ima jedno savremeno groblje.
"Kraj radova u ovom trenutku nemoguće je planirati, jer izgradnja krematorija je ogroman projekt koji ovisi o mnogo faktora, ali nadamo se da će na zadovoljstvo svih nas on uskoro početi raditi", istakla je Vranić Beširević.
Projekt izgradnje krematorija koštat će blizu 2,5 miliona KM.
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#7833 Re: Sarajevo Construction
Lijepo se to sve nacrta, al’ u realizaciji zahebu- ispadne nizerazredno (gotovo) uvijek…
Doduse, prilikom te realizacije neko klepi razliku u lovi izmedju Premijer lige na renderu i finalizirane trece lige .
Doduse, prilikom te realizacije neko klepi razliku u lovi izmedju Premijer lige na renderu i finalizirane trece lige .
So What! wrote:Sarajevo će dobiti veliki trg u centru grada
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#7834 Re: Sarajevo Construction
e ako nisu u stanju srusiti zgradu i nastaviti asfaltiranje kao ispred Pozorista mladih, onda stvarno imamo problem.Hajvan wrote:Lijepo se to sve nacrta, al’ u realizaciji zahebu- ispadne nizerazredno (gotovo) uvijek…
Doduse, prilikom te realizacije neko klepi razliku u lovi izmedju Premijer lige na renderu i finalizirane trece lige .
So What! wrote:Sarajevo će dobiti veliki trg u centru grada
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#7835 Re: Sarajevo Construction
Nije vjeroatno- vec se iza svega krije gradnja garaze za potrebe hotela Bosnia- uz renoviranje istog a da opstina istom vlasniku isplati i hotel Postu, i plati rusenje.So What! wrote:kume, hajde pls samo taj quote skrati, ne mora čitav članak.DaffyDuck wrote:kakva su ono auta na krovu![]()
a vjerovatno se radi o nekoj zgradi sa predviđenim parkingom na krovu.
A sve upakovano u Trg. Pa ce onda izmjene- ulazak u garazu gdje je trebao biti trg.
EDIT:
Izvinjavam se, na renderu se vidi i ulaz u garazu- ispred caffe Vanilla:

Vidi se na video renderu jos bolje
Last edited by DaffyDuck on 15/02/2019 14:52, edited 1 time in total.
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#7836 Re: Sarajevo Construction
wewa wrote: e ako nisu u stanju srusiti zgradu i nastaviti asfaltiranje kao ispred Pozorista mladih, onda stvarno imamo problem.
pa to je upravo ta nizeligaska realizacija o kojoj pricam
ako se pogleda na render, u potpunosti je drugaciji od nedavno realiziranog dijela ispred Pozorsta Mladih.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#7837 Re: Sarajevo Construction
A jel se meni cini ili bi ovaj trg bio relativno mali?
S obzirom sta se sve najavljivalo i kod SCCa, ovo mi se ne cini uopste neki prostor..
S obzirom sta se sve najavljivalo i kod SCCa, ovo mi se ne cini uopste neki prostor..
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#7838 Re: Sarajevo Construction
Hajde što je mali, nema to veze, kad je neki događaj zatvorile bi se ulice za saobraćaj motornih vozila, i dobila bi se dovoljno velika površina. Problem je oblik i pozicija trga. Onaj prostor ispred Pozorišta mladih, iako ne kvalitetno urađen, je sad idealne veličine i oblika za potrebe tog prostora. Ako prođete tim dijelom sredinom dana, vidjet ćete na šta mislim. Dovoljno je živ, i dovoljno širok za sve što se dešava tu. Ovolikim otvorenim prostorom u koji se ne slijeva direktno velika pješačka zona, dobit ćemo jedan mrtvi prostor okružen zagušenim saobraćajnicama. Neće tu biti puno ljudi, osim kad su koncerti na otvorenom, sff i slično. Zato bi Trg Oslobođenja bio puno bolji centralni gradski trg.
A mislim da i Ajnadžić zna da je ovo nepotrebno, ali se iza cijele priče kriju privatni interesi, prostor za garažu i profit nekoliko poznatih "biznismena" koji su vlasnici obližnjih prostora.
A mislim da i Ajnadžić zna da je ovo nepotrebno, ali se iza cijele priče kriju privatni interesi, prostor za garažu i profit nekoliko poznatih "biznismena" koji su vlasnici obližnjih prostora.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#7839 Re: Sarajevo Construction
Da, teg oslobodjenja je idealna lokacija i ono se treba urediti, samo jezgro gdje je i protok ljudi tokom dana znatno veci..
Cak i onaj prostor kad vi se radio bi valjalo podzemnu garazu napraviti jer znamo koliko je vazan parking tu
Al ocito su interesi drugaciji, prije bih izabrao i prekoputa vijecnice da se radi trg a podzemna garaza nego kod pozorista
Cak i onaj prostor kad vi se radio bi valjalo podzemnu garazu napraviti jer znamo koliko je vazan parking tu
Al ocito su interesi drugaciji, prije bih izabrao i prekoputa vijecnice da se radi trg a podzemna garaza nego kod pozorista
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#7840 Re: Sarajevo Construction
preko puta Vijećnice će i biti kao trg sa garažom ispod, u martu kreću radovi
- Logovan
- Posts: 102743
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#7841 Re: Sarajevo Construction
Ovo ćeš isto napisati i 2020. godine, kao i 2021, 2022, 2023, itd.thekupus wrote:preko puta Vijećnice će i biti kao trg sa garažom ispod, u martu kreću radovi
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#7842 Re: Sarajevo Construction
Logovan wrote:Ovo ćeš isto napisati i 2020. godine, kao i 2021, 2022, 2023, itd.thekupus wrote:preko puta Vijećnice će i biti kao trg sa garažom ispod, u martu kreću radovi
- Maharadza
- Posts: 17069
- Joined: 30/01/2013 15:13
#7843 Re: Sarajevo Construction
thekupus wrote:preko puta Vijećnice će i biti kao trg sa garažom ispod, u martu kreću radovi

- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#7844 Re: Sarajevo Construction
2.666 hiDZretske, istovremeno shejtanske, godine.Logovan wrote:Ovo ćeš isto napisati i 2020. godine, kao i 2021, 2022, 2023, itd.thekupus wrote:preko puta Vijećnice će i biti kao trg sa garažom ispod, u martu kreću radovi
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#7845 Re: Sarajevo Construction
Jel ko upratio novi SPO na cobaniji, rusi se sve osim starog dijela gdje je nova banka
Ful oprema unutra, garaza sa liftom itd
Ful oprema unutra, garaza sa liftom itd
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#7846 Re: Sarajevo Construction
o tome se odavno prica, navodno Malčo gradi stambenu zgradu...mk ultra wrote:Jel ko upratio novi SPO na cobaniji, rusi se sve osim starog dijela gdje je nova banka
Ful oprema unutra, garaza sa liftom itd
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#7847 Re: Sarajevo Construction
Ne par, vec Malagica.thekupus wrote:Hajde što je mali, nema to veze, kad je neki događaj zatvorile bi se ulice za saobraćaj motornih vozila, i dobila bi se dovoljno velika površina. Problem je oblik i pozicija trga. Onaj prostor ispred Pozorišta mladih, iako ne kvalitetno urađen, je sad idealne veličine i oblika za potrebe tog prostora. Ako prođete tim dijelom sredinom dana, vidjet ćete na šta mislim. Dovoljno je živ, i dovoljno širok za sve što se dešava tu. Ovolikim otvorenim prostorom u koji se ne slijeva direktno velika pješačka zona, dobit ćemo jedan mrtvi prostor okružen zagušenim saobraćajnicama. Neće tu biti puno ljudi, osim kad su koncerti na otvorenom, sff i slično. Zato bi Trg Oslobođenja bio puno bolji centralni gradski trg.
A mislim da i Ajnadžić zna da je ovo nepotrebno, ali se iza cijele priče kriju privatni interesi, prostor za garažu i profit nekoliko poznatih "biznismena" koji su vlasnici obližnjih prostora.
- Logovan
- Posts: 102743
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#7848 Re: Sarajevo Construction
Samo za potrebe hotela?DaffyDuck wrote: Nije vjeroatno- vec se iza svega krije gradnja garaze za potrebe hotela Bosnia- uz renoviranje istog a da opstina istom vlasniku isplati i hotel Postu, i plati rusenje.
A sve upakovano u Trg. Pa ce onda izmjene- ulazak u garazu gdje je trebao biti trg.
Ja da se pitam mozda ne bih rusio onu zgradu. Lijepa zgrada, dobro se uklapa na onom dijelu. Jest da bi se rusenjem dobila jedna cjelina, dva trga bi se "spojila", sto je ok, ali eto. Ako im je vec do rusenja, neka sruse nadogradjeni dio Ekonomskog fakulteta.
-
mistek
- Posts: 3800
- Joined: 23/05/2010 15:16
#7849 Re: Sarajevo Construction
Bez obzira na te pozadine, priče zbog čega i zašto, bilo bi lijepo da naprave trg. Taj trg bi bio veličinom kao prostor ispred BBI (do glavne ulice), plus prostor ispred Narodnog pozorišta. Generalno, lijepa stvar.
I bilo bi savršeno da se neko od 'glavešina' sjeti da malo sređuje trgove, pa da od Sarajeva naprave grad koji će ličiti na nešto. Uređen i smislen Trg Alije Izetbegovića bi uljepšao Sarajevo duplo. A, pričali smo o tome na ovoj ili nekoj drugoj temi. Ono sad je ruglo, a fantastična lokacija, fantastična okolina, neuništen potencijal (još uvijek).
Paralelno s ovim bi napokon trebalo riješiti i to preko puta Vijećnice. Mnogo manje, ali također lijepo. Kada bi imali tu mali trg, plus At Mejdan kojem treba najmanje sređivanja, plus potencijalni Trg AI, plus evo ovaj Narodno pozorište-Pozorište mladih, te Trg djece Sarajeva sa Velikim parkom, sasvim bi ok bio iskorišten potencijal u tom smislu. Ostaje i dio Mali park-Park Mirze i Davora, Trg Prvog korpusa i prostor iza Alipašine džamije, koji je također lijep.
I bilo bi savršeno da se neko od 'glavešina' sjeti da malo sređuje trgove, pa da od Sarajeva naprave grad koji će ličiti na nešto. Uređen i smislen Trg Alije Izetbegovića bi uljepšao Sarajevo duplo. A, pričali smo o tome na ovoj ili nekoj drugoj temi. Ono sad je ruglo, a fantastična lokacija, fantastična okolina, neuništen potencijal (još uvijek).
Paralelno s ovim bi napokon trebalo riješiti i to preko puta Vijećnice. Mnogo manje, ali također lijepo. Kada bi imali tu mali trg, plus At Mejdan kojem treba najmanje sređivanja, plus potencijalni Trg AI, plus evo ovaj Narodno pozorište-Pozorište mladih, te Trg djece Sarajeva sa Velikim parkom, sasvim bi ok bio iskorišten potencijal u tom smislu. Ostaje i dio Mali park-Park Mirze i Davora, Trg Prvog korpusa i prostor iza Alipašine džamije, koji je također lijep.
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#7850 Re: Sarajevo Construction
Ako je Hotel Posta i hotel Bosnia u vlasnistvu istog covjeka- a sasvim SLUCAJNO na renderu kojim se promovise SAMO park se nalazi podzemna garaza, ulaz u istu i renoviran hotel. Da nije za moje potrebe slucajno? Il hotela u centru koji trenutno nema prking za svoje goste...Logovan wrote:Samo za potrebe hotela?DaffyDuck wrote: Nije vjeroatno- vec se iza svega krije gradnja garaze za potrebe hotela Bosnia- uz renoviranje istog a da opstina istom vlasniku isplati i hotel Postu, i plati rusenje.
A sve upakovano u Trg. Pa ce onda izmjene- ulazak u garazu gdje je trebao biti trg.![]()
Ja da se pitam mozda ne bih rusio onu zgradu. Lijepa zgrada, dobro se uklapa na onom dijelu. Jest da bi se rusenjem dobila jedna cjelina, dva trga bi se "spojila", sto je ok, ali eto. Ako im je vec do rusenja, neka sruse nadogradjeni dio Ekonomskog fakulteta.Dobili bi jos veci trg, koji je ionako ogroman.



