Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#7801 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Grean »

Ja sad nabavio Boziji grad od Paula Linsa, rekoh malo zbog Svjetskog u Brazilu.

Bilo je knjiga ili film ali prevagnulo na knjigu, duze ce trajati.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#7802 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fosil »

simonese wrote:
fosil wrote:Heinz Linge - With Hitler to the end
Bill Carter - Fools rush in

Ko voli nek izvoli... :)
Heinz Linge,stari SSovac :lol:
Ozbiljno, dobra je knjiga skroz.
Inace volim sve u vezi WWII, tako da sve preporuke rado prihvatam. :)
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#7803 Re: Šta trenutno čitate?

Post by corolla02 »

User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7804 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Večeras tamanim: Tess Gerritsen - Nijema djevojka. Sadržaj koji više nagoviještava nego što kazuje, stare misterije, China Town sa svojim duhovima ... uh! Došao sam do pola i nemam namjeru ispustiti štivo dok ga A) ne pročitam ili B) ne oslijepim od gledanja u monitor.
Definitivno štivo za ljubitelje krimi akcije sa prizvukom mistike :thumbup:

EDIT
Knjiga pročitana :-D Nije loša, mada dinamika radnje vremenom lagano opada, no svakako ostaje preporuka za čitanje.

Slijedi: Tess Gerritsen - Harem mrtvih duša. Nepotrebno je istaći da je Tess dobila moju punu pažnju i potisnula Točak Vremena za nešto kasnije. Od Tessice imam 10-tak knjiga, valjda me neće razočarati :-D

Image
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7805 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

OK. Evo upravo je doršena i sinoć najavljena knjiga Tess Gerritsen - Harem mrtvih duša. Riječ je o još jednoj knjizi iz detektivskog & thriller ciklusa knjiga sa stalnim akterima. Radnje ne nedostaje, napetost, misterija slučaja i neizvjesnot traju bukvalno do zadnje stranice.
Dok za čitanje biram slijedeću knjigu Tessice, naravno slijedi: preporuka za čitanje ;)

Image
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7806 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image
ima i istoimeni film :D
alternativna budućnost tojest prošlost kad je hićo pobijedio :D
i sada se slavi njegov 75 rođendan :D

veoma realno prikazan triler u malo čudnim okolnostima :D i vremenu
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7807 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Hvala na preporuci, imam knjigu pa ću je pogledati kad uhvatim vremena :thumbup:
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#7808 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ultravox »

Image
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7809 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Praetorious wrote:Hvala na preporuci, imam knjigu pa ću je pogledati kad uhvatim vremena :thumbup:
čudo nisi za nju čuo ranije
ja je platio 15 na siranu dok je onaj iz skenderije imao štand
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7810 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Čuo sam za nju, ali ne stižem pročitati sve što imam, a novo stalno prikupljam. Trenutno se samo u jednom folderu nalazi oko 2000 naslova knjiga, kad se tome broju još dodaju razno-razni romani ...
Sada kad si je preporučio nastojaću da je pročitam čim mi upadne u raspored :)
Inače od njega imam: Arhangelsk, Duh [Pisac iz sjene], Enigma, Imperium, Otadzbina i Pompeji, a koliko se sjećam nekada davno sam pročitao samo Enigmu.
User avatar
limunada25
Posts: 1928
Joined: 23/06/2010 14:20

#7811 Re: Šta trenutno čitate?

Post by limunada25 »

Citam ove planine, i malo je reci da sam razocarana :evil:

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#7812 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Zovem se Zelena »

Može li se igdje u gradu naći Pospanko i njegov Dnevnik bosanskog vojnika? Pa makar i biblioteka...
Beavis
Posts: 677
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#7813 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Beavis »

Black swan wrote:Image
ima i istoimeni film :D
alternativna budućnost tojest prošlost kad je hićo pobijedio :D
i sada se slavi njegov 75 rođendan :D

veoma realno prikazan triler u malo čudnim okolnostima :D i vremenu

Otadzbina je meni fakat jaka, zao mi bilo kad sam je zavrsio :D
Sad citam Ja sam Zlatan, onako mozda knjiga i nije losa al je prevod kurchev, tacno da ti zgadi stivo.
doktor78
Posts: 3949
Joined: 14/09/2006 11:02

#7814 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Black swan wrote:Image
ima i istoimeni film :D
alternativna budućnost tojest prošlost kad je hićo pobijedio :D
i sada se slavi njegov 75 rođendan :D

veoma realno prikazan triler u malo čudnim okolnostima :D i vremenu
Trazio na sajtu izdavaca (Laguna), ali tvrde da je rasprodan
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#7815 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Beavis wrote:
Black swan wrote:Image
ima i istoimeni film :D
alternativna budućnost tojest prošlost kad je hićo pobijedio :D
i sada se slavi njegov 75 rođendan :D

veoma realno prikazan triler u malo čudnim okolnostima :D i vremenu

Otadzbina je meni fakat jaka, zao mi bilo kad sam je zavrsio :D
Sad citam Ja sam Zlatan, onako mozda knjiga i nije losa al je prevod kurchev, tacno da ti zgadi stivo.
Slazem se, kako je prevedena, ispada da je onaj novinar samo nabacao ono sto mu je Zlatan pricao, bez velike obrade i dorade...mislim mozda je to i bio cilj, da se vjerno prikaze Zlatan i njegov zivot, al ipak, nije on pisao knjigu pa da prevod izgleda kao da jeste....
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7816 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

normalno da je rasprodat kad je tiraž iz vremena yu domene :D
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#7817 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fosil »

Film ni posto ne gledati. :D
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7818 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

iskreno sjećam se samo rutera hauera kako se već zove... nekog malca valjda mu sina
crne odore... i priče o drezdenu kao prepucavanje neko ko je koga više pogubio

elem i početak mi je nekako drugačiji... najavljeno je kako iskrcavanje u normalndiji nije uspjelo ako se sjećam
a vamo u knjizi se spominje malte ne da nije ni došlo do toga
pobjeda je bila 1943


elem tako je dobro napisana knjiga da nije ni sekund "čudno" gdje i kad se odvija radnja

neki pisci pišu o našem vremenu i realnosti pa im je opet njihov svijet nerealan :D a ovaj piše o alternativnoj povijesti tako "uvjerujuće" :D
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#7819 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Je li ona knjiga Daria Dzamonje "Ako ti jave da sam pao" sastavljena iz onih kolumni koje je objavljivao u "Slobodnoj Bosni" (ili su ono bili "Dani"?) ili je to kompilacija nekih njegovih drugih radova?
doktor78
Posts: 3949
Joined: 14/09/2006 11:02

#7820 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Eborg wrote:Je li ona knjiga Daria Dzamonje "Ako ti jave da sam pao" sastavljena iz onih kolumni koje je objavljivao u "Slobodnoj Bosni" (ili su ono bili "Dani"?) ili je to kompilacija nekih njegovih drugih radova?
To je zbirka svih njegovih knjiga (zato nije ni cudo sto ima 800+ stranica). Neke knjige koje je objavio bile su i zbirke kolumni, tako da unutar gore spomenute knjige imas i kolumne iz SB
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#7821 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fosil »

Neko je preporuci seriju pa se sjetih.
Ken Follett - The Pillars of the Earth
Super knjiga.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#7822 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

doktor78 wrote:
Eborg wrote:Je li ona knjiga Daria Dzamonje "Ako ti jave da sam pao" sastavljena iz onih kolumni koje je objavljivao u "Slobodnoj Bosni" (ili su ono bili "Dani"?) ili je to kompilacija nekih njegovih drugih radova?
To je zbirka svih njegovih knjiga (zato nije ni cudo sto ima 800+ stranica). Neke knjige koje je objavio bile su i zbirke kolumni, tako da unutar gore spomenute knjige imas i kolumne iz SB
Hvala! :)
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#7823 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Wolf Angel »

stefan zweig :
- nestrpljivo srce
- pismo nepoznate žene
User avatar
marson
Posts: 16
Joined: 10/04/2014 18:04
Location: sada i tamo
Contact:

#7824 Re: Šta trenutno čitate?

Post by marson »

ana karenjina. inače imam tu neku predrasudu prema domaćim i stranim klasicima jer se uvijek bojim da ću se razočarati ili da će mi promaknuti nešto što to djelo čini klasikom. slično kao kad ti neko nahvali film ili pročitaš laude o njemu. ovaj roman zasad opravdava svoj glas (došao sam do pola). ugodno me iznenadila vjernost opsia, poniranje u psihu likova (znam, klišej iz vodiča za lektiru, ali ne da mi se sad smišljati nešto originalnije) do onih najsitnijih detalja koje sami iskusimo svakodnevno. inače meni je to više psihološki roman, dakle nešto što se obično više veže za epohe nakon realizma (moderna i dalje), nego realistički roman u onom osnovnom smislu, kao prikaz nekakvih društvenih kretanja i sl.

da, ta ruska imena, sva su ista :o

ako je netko slučajno čitao roman mirisi, zlato i tamjan slobodana novaka, molio bih kratko mišljenje. to je klasik hrvatske književnosti, a visoko je kotirao i u nekadašnjoj jugoslavenskoj. mene nije posebno impresionirao, na mahove mi je bio i dosadan.
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7825 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Upravo završio sa knjigom Maya Banks - Zarobljena. Akcija, frka, konspiracija, jedna porodica braće vojničina i jedna žena koja se 'vraća iz mrtvih' nakon godinu dana zarobljeništva i s potpunom amnezijom ... šteta što ne može reči ko pokušava da je ubije ... opet ...
Radnja ima uspone i padove, ali knjiga nije loša, pa idu preporuke ljubiteljima akcionih romana.

Image
Post Reply