Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#7801 Re: Šta trenutno čitate?
Ja sad nabavio Boziji grad od Paula Linsa, rekoh malo zbog Svjetskog u Brazilu.
Bilo je knjiga ili film ali prevagnulo na knjigu, duze ce trajati.
Bilo je knjiga ili film ali prevagnulo na knjigu, duze ce trajati.
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#7802 Re: Šta trenutno čitate?
Ozbiljno, dobra je knjiga skroz.simonese wrote:Heinz Linge,stari SSovacfosil wrote:Heinz Linge - With Hitler to the end
Bill Carter - Fools rush in
Ko voli nek izvoli...
Inace volim sve u vezi WWII, tako da sve preporuke rado prihvatam.
- corolla02
- Posts: 11334
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7804 Re: Šta trenutno čitate?
Večeras tamanim: Tess Gerritsen - Nijema djevojka. Sadržaj koji više nagoviještava nego što kazuje, stare misterije, China Town sa svojim duhovima ... uh! Došao sam do pola i nemam namjeru ispustiti štivo dok ga A) ne pročitam ili B) ne oslijepim od gledanja u monitor.
Definitivno štivo za ljubitelje krimi akcije sa prizvukom mistike
EDIT
Knjiga pročitana
Nije loša, mada dinamika radnje vremenom lagano opada, no svakako ostaje preporuka za čitanje.
Slijedi: Tess Gerritsen - Harem mrtvih duša. Nepotrebno je istaći da je Tess dobila moju punu pažnju i potisnula Točak Vremena za nešto kasnije. Od Tessice imam 10-tak knjiga, valjda me neće razočarati

Definitivno štivo za ljubitelje krimi akcije sa prizvukom mistike
EDIT
Knjiga pročitana
Slijedi: Tess Gerritsen - Harem mrtvih duša. Nepotrebno je istaći da je Tess dobila moju punu pažnju i potisnula Točak Vremena za nešto kasnije. Od Tessice imam 10-tak knjiga, valjda me neće razočarati

- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7805 Re: Šta trenutno čitate?
OK. Evo upravo je doršena i sinoć najavljena knjiga Tess Gerritsen - Harem mrtvih duša. Riječ je o još jednoj knjizi iz detektivskog & thriller ciklusa knjiga sa stalnim akterima. Radnje ne nedostaje, napetost, misterija slučaja i neizvjesnot traju bukvalno do zadnje stranice.
Dok za čitanje biram slijedeću knjigu Tessice, naravno slijedi: preporuka za čitanje

Dok za čitanje biram slijedeću knjigu Tessice, naravno slijedi: preporuka za čitanje

- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#7806 Re: Šta trenutno čitate?

ima i istoimeni film
alternativna budućnost tojest prošlost kad je hićo pobijedio
i sada se slavi njegov 75 rođendan
veoma realno prikazan triler u malo čudnim okolnostima
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7807 Re: Šta trenutno čitate?
Hvala na preporuci, imam knjigu pa ću je pogledati kad uhvatim vremena 
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#7809 Re: Šta trenutno čitate?
čudo nisi za nju čuo ranijePraetorious wrote:Hvala na preporuci, imam knjigu pa ću je pogledati kad uhvatim vremena
ja je platio 15 na siranu dok je onaj iz skenderije imao štand
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7810 Re: Šta trenutno čitate?
Čuo sam za nju, ali ne stižem pročitati sve što imam, a novo stalno prikupljam. Trenutno se samo u jednom folderu nalazi oko 2000 naslova knjiga, kad se tome broju još dodaju razno-razni romani ...
Sada kad si je preporučio nastojaću da je pročitam čim mi upadne u raspored
Inače od njega imam: Arhangelsk, Duh [Pisac iz sjene], Enigma, Imperium, Otadzbina i Pompeji, a koliko se sjećam nekada davno sam pročitao samo Enigmu.
Sada kad si je preporučio nastojaću da je pročitam čim mi upadne u raspored
Inače od njega imam: Arhangelsk, Duh [Pisac iz sjene], Enigma, Imperium, Otadzbina i Pompeji, a koliko se sjećam nekada davno sam pročitao samo Enigmu.
- limunada25
- Posts: 1928
- Joined: 23/06/2010 14:20
#7811 Re: Šta trenutno čitate?
Citam ove planine, i malo je reci da sam razocarana 
Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
- Zovem se Zelena
- Posts: 3461
- Joined: 23/09/2010 13:17
#7812 Re: Šta trenutno čitate?
Može li se igdje u gradu naći Pospanko i njegov Dnevnik bosanskog vojnika? Pa makar i biblioteka...
-
Beavis
- Posts: 677
- Joined: 28/05/2010 19:43
- Location: SA-DBR
#7813 Re: Šta trenutno čitate?
Black swan wrote:
ima i istoimeni film
alternativna budućnost tojest prošlost kad je hićo pobijedio
i sada se slavi njegov 75 rođendan
veoma realno prikazan triler u malo čudnim okolnostimai vremenu
Otadzbina je meni fakat jaka, zao mi bilo kad sam je zavrsio
Sad citam Ja sam Zlatan, onako mozda knjiga i nije losa al je prevod kurchev, tacno da ti zgadi stivo.
-
doktor78
- Posts: 3949
- Joined: 14/09/2006 11:02
#7814 Re: Šta trenutno čitate?
Trazio na sajtu izdavaca (Laguna), ali tvrde da je rasprodanBlack swan wrote:
ima i istoimeni film
alternativna budućnost tojest prošlost kad je hićo pobijedio
i sada se slavi njegov 75 rođendan
veoma realno prikazan triler u malo čudnim okolnostimai vremenu
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#7815 Re: Šta trenutno čitate?
Slazem se, kako je prevedena, ispada da je onaj novinar samo nabacao ono sto mu je Zlatan pricao, bez velike obrade i dorade...mislim mozda je to i bio cilj, da se vjerno prikaze Zlatan i njegov zivot, al ipak, nije on pisao knjigu pa da prevod izgleda kao da jeste....Beavis wrote:Black swan wrote:
ima i istoimeni film
alternativna budućnost tojest prošlost kad je hićo pobijedio
i sada se slavi njegov 75 rođendan
veoma realno prikazan triler u malo čudnim okolnostimai vremenu
Otadzbina je meni fakat jaka, zao mi bilo kad sam je zavrsio![]()
Sad citam Ja sam Zlatan, onako mozda knjiga i nije losa al je prevod kurchev, tacno da ti zgadi stivo.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#7816 Re: Šta trenutno čitate?
normalno da je rasprodat kad je tiraž iz vremena yu domene 
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#7817 Re: Šta trenutno čitate?
Film ni posto ne gledati. 
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#7818 Re: Šta trenutno čitate?
iskreno sjećam se samo rutera hauera kako se već zove... nekog malca valjda mu sina
crne odore... i priče o drezdenu kao prepucavanje neko ko je koga više pogubio
elem i početak mi je nekako drugačiji... najavljeno je kako iskrcavanje u normalndiji nije uspjelo ako se sjećam
a vamo u knjizi se spominje malte ne da nije ni došlo do toga
pobjeda je bila 1943
elem tako je dobro napisana knjiga da nije ni sekund "čudno" gdje i kad se odvija radnja
neki pisci pišu o našem vremenu i realnosti pa im je opet njihov svijet nerealan
a ovaj piše o alternativnoj povijesti tako "uvjerujuće" 
crne odore... i priče o drezdenu kao prepucavanje neko ko je koga više pogubio
elem i početak mi je nekako drugačiji... najavljeno je kako iskrcavanje u normalndiji nije uspjelo ako se sjećam
a vamo u knjizi se spominje malte ne da nije ni došlo do toga
pobjeda je bila 1943
elem tako je dobro napisana knjiga da nije ni sekund "čudno" gdje i kad se odvija radnja
neki pisci pišu o našem vremenu i realnosti pa im je opet njihov svijet nerealan
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#7819 Re: Šta trenutno čitate?
Je li ona knjiga Daria Dzamonje "Ako ti jave da sam pao" sastavljena iz onih kolumni koje je objavljivao u "Slobodnoj Bosni" (ili su ono bili "Dani"?) ili je to kompilacija nekih njegovih drugih radova?
-
doktor78
- Posts: 3949
- Joined: 14/09/2006 11:02
#7820 Re: Šta trenutno čitate?
To je zbirka svih njegovih knjiga (zato nije ni cudo sto ima 800+ stranica). Neke knjige koje je objavio bile su i zbirke kolumni, tako da unutar gore spomenute knjige imas i kolumne iz SBEborg wrote:Je li ona knjiga Daria Dzamonje "Ako ti jave da sam pao" sastavljena iz onih kolumni koje je objavljivao u "Slobodnoj Bosni" (ili su ono bili "Dani"?) ili je to kompilacija nekih njegovih drugih radova?
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#7821 Re: Šta trenutno čitate?
Neko je preporuci seriju pa se sjetih.
Ken Follett - The Pillars of the Earth
Super knjiga.
Ken Follett - The Pillars of the Earth
Super knjiga.
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#7822 Re: Šta trenutno čitate?
Hvala!doktor78 wrote:To je zbirka svih njegovih knjiga (zato nije ni cudo sto ima 800+ stranica). Neke knjige koje je objavio bile su i zbirke kolumni, tako da unutar gore spomenute knjige imas i kolumne iz SBEborg wrote:Je li ona knjiga Daria Dzamonje "Ako ti jave da sam pao" sastavljena iz onih kolumni koje je objavljivao u "Slobodnoj Bosni" (ili su ono bili "Dani"?) ili je to kompilacija nekih njegovih drugih radova?
-
Wolf Angel
- Posts: 219
- Joined: 27/03/2014 23:54
#7823 Re: Šta trenutno čitate?
stefan zweig :
- nestrpljivo srce
- pismo nepoznate žene
- nestrpljivo srce
- pismo nepoznate žene
- marson
- Posts: 16
- Joined: 10/04/2014 18:04
- Location: sada i tamo
- Contact:
#7824 Re: Šta trenutno čitate?
ana karenjina. inače imam tu neku predrasudu prema domaćim i stranim klasicima jer se uvijek bojim da ću se razočarati ili da će mi promaknuti nešto što to djelo čini klasikom. slično kao kad ti neko nahvali film ili pročitaš laude o njemu. ovaj roman zasad opravdava svoj glas (došao sam do pola). ugodno me iznenadila vjernost opsia, poniranje u psihu likova (znam, klišej iz vodiča za lektiru, ali ne da mi se sad smišljati nešto originalnije) do onih najsitnijih detalja koje sami iskusimo svakodnevno. inače meni je to više psihološki roman, dakle nešto što se obično više veže za epohe nakon realizma (moderna i dalje), nego realistički roman u onom osnovnom smislu, kao prikaz nekakvih društvenih kretanja i sl.
da, ta ruska imena, sva su ista
ako je netko slučajno čitao roman mirisi, zlato i tamjan slobodana novaka, molio bih kratko mišljenje. to je klasik hrvatske književnosti, a visoko je kotirao i u nekadašnjoj jugoslavenskoj. mene nije posebno impresionirao, na mahove mi je bio i dosadan.
da, ta ruska imena, sva su ista
ako je netko slučajno čitao roman mirisi, zlato i tamjan slobodana novaka, molio bih kratko mišljenje. to je klasik hrvatske književnosti, a visoko je kotirao i u nekadašnjoj jugoslavenskoj. mene nije posebno impresionirao, na mahove mi je bio i dosadan.
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7825 Re: Šta trenutno čitate?
Upravo završio sa knjigom Maya Banks - Zarobljena. Akcija, frka, konspiracija, jedna porodica braće vojničina i jedna žena koja se 'vraća iz mrtvih' nakon godinu dana zarobljeništva i s potpunom amnezijom ... šteta što ne može reči ko pokušava da je ubije ... opet ...
Radnja ima uspone i padove, ali knjiga nije loša, pa idu preporuke ljubiteljima akcionih romana.

Radnja ima uspone i padove, ali knjiga nije loša, pa idu preporuke ljubiteljima akcionih romana.


