

da nije bilo Pazarca, sad bi vojska vodila Maticu


jesi siguran? ja sam ubijedjen da ako bi "dotjerali" jezgru svog birackog tijela da bi se ovi bacali pred tramvaje za njih (tenkove imamo ali nema goriva za njih)...JThomas wrote:znaju da za njih niko ne bi ni pred romobil stao...Hendrix wrote:Vojnici ginu, narod gine...sultani idu dalje i bogatstvo im ostaje potomcima, sve za dobrobit naroda koji uvijek najebe prvi.
SDA pucanstvo se pravo nasikiralo, fejs se uzario jutros od podrske i prizivanja vladara slicnog kalibra da i nas vode i tjeraju pred tenkove, kao da smo zaboravili da smo to i radili prije 20 i nesto godina.
samo snazno i cvrsto, podrska iz Saraja ne jenjavaPREDSEDNIK TURSKE ERDOGAN: Moramo biti oprezni, večeras može doći do novog udara
gospodja profiterka wrote:Noćas sam svašta nešto naučila, a najviše o svojim sugrađanima. Još mi ne ulazi u glavu, još ne prihvatam da postoji iole pismeno i prosvijećeno čeljade koje bi, iz bilo kojih razloga, stalo na stranu vojnih pučista koji pucaju u meso nenaoružanog naroda. Naroda koji ih hrani, oblači, oprema. Ne prihvatam da postoji na kugli zemaljskoj "progresivac" koji bi navijao za vojni prevrat i rušenje demokratski izabrane vlasti, za one koji voditeljicama stavljaju pištolj na potiljak i tjeraju ih da čitaju proglase, za guranje jedne velike i mnogoljudne zemlje u krvavi građanski rat i za još jedan udarac međunarodnom poretku.
Posebno me žulja to što su se upravo oni koji su mi inače ideološki najbliži na ovom forumu priklonili vojnim pučistima i navijali za njih protiv golorukih građana. Nije tako davno bilo kad su građane ove zemlje po ulicama njihovih gradova gađali pripadnici vojske koju su iznjedrili, utovili i od nje silu napravili naši roditelji. Kada vojnik ispali metak u građanina svoje zemlje on je izdajnik i otpadnik, a taj pucanj je pucanj u srce demokratije i slobode. I nemojte to nikada zaboraviti vi koji smatrate da su ideološke razlike dovoljno opravdanje da podržite takvu abominaciju.
Kakva god da je, Turska je demokratska država. Narod izađe na izbore, glasa i dobije vlast kakvu je i birao. Ideja da vojska može biti čuvar demokratije i sekularizma (ili bilo kojeg drugog poretka) je paradoksalna i neodrživa i vrijeme je da se toj ludosti stane u kraj. Oni koji su nezadovoljni Erdoganovom politikom moraju se protiv njega boriti drugim sredstvima, što ne isključuje i oružanu pobunu ako ikada steknu kritičnu masu za to, ali dizati vojsku na narod može samo neprijatelj naroda. I tako ih sada treba i tretirati.
Probajte već jednom shvatiti da se svijet ne vrti oko Bošnjaka, Srba, Hrvata, Bakira, Dodika, Šešelja, klinca palca. Neki učesnici ovog foruma su nevjerovatno provincijalni, a sudeći po kojekakvim šalama i pošalicama, i neodgojeni. Mrtve su glave pale, glave nedužnih ljudi. Nije smiješno.
Jako naivno i povrsno ako je istina. Ne mozes se u ovako delikatnim stvarima osloniti na regrutemali_milojica wrote:Regrutima.Edin H. wrote:Kombat wrote:Ne znam da li je iko sinoc pratio CNN tokom ovih "nemilih dogadjaja"/ uglavnom, po obicaju - imaju goste iz "struke" koji se javljaju uzivo sa neke lokacije / tipa bivsi pukovnik, bivsi agent CIA-e, itd...
Kaze hladno ovaj bivsi centralni "mi kad smo organizovali drzavne udare oni su bili puno agresivniji u inicijalnoj fazi jer to tako mora da bi se uspjelo"![]()
Ono...svi to znamo, ali hladno tako nesto na TV izjaviti i voditelj samo klimne glavom i kaze "aha...slijedece pitanje"![]()
Je li u Turskoj obavezno sluzenje vojnog roka, tj. da li se radi o regrutima ili profesionalnoj vojsci?
Vojni rok traje do 15 mjeseci.

pici wrote:
da nije bilo Pazarca, sad bi vojska vodila Maticu... vako treba a ne oko sebilja se okupljat

Vjerovatno su oficiri,starjesine i neke jedinice za specijalne namjene profesionalci,ali vecina vojske su gusteri i regruti.insomnia78 wrote: Jako naivno i povrsno ako je istina. Ne mozes se u ovako delikatnim stvarima osloniti na regrute
S moje sokoćalo
U moru gluposti na ovoj temi ovim postom rečeno sve... [emoji106]Drvosjeca iz Dejcica wrote:Jebote 100 ljudi koji su još jučer ujutro imali svoje snove, želje, probleme...u PM.commendatore wrote:kontam šta je sad u glavama ljudi koji su svoje karijere i zivote posvetili vojsci, pilot helikoptera i borbenog aviona se ne postaje tek tako, pukovnik, general........ i sta li je sad njemu na pameti....nakon stotina i hiljada sati leta, obuka pizdi materina - miljona ulozenih u njega - posta škart preko noći.....Fakat me interesuje šta su rekli tim vojnicima koji su podržali puč, koja je njihova motivacija?
Sa druge strane ako već biram između Erdogana i vojne hunte onda uvijek biram Erdogana, bar je izabran na redovnim izborima većinom glasova. Nisam toliko slijep pa da ne vidim sve njegove greške i mane ali bolje i ovakav Erdogan sa koliko-toliko stabilnom Turskom nego neka vojna hunta kojom upravlja neka strana sila. Vjerujem da će Turska imati snage da se vrati na kolosjek stabilnosti.
P.S Jesu li stigli aparati za ove što mrze Tursku?
gospodja profiterka wrote:Noćas sam svašta nešto naučila, a najviše o svojim sugrađanima. Još mi ne ulazi u glavu, još ne prihvatam da postoji iole pismeno i prosvijećeno čeljade koje bi, iz bilo kojih razloga, stalo na stranu vojnih pučista koji pucaju u meso nenaoružanog naroda. Naroda koji ih hrani, oblači, oprema. Ne prihvatam da postoji na kugli zemaljskoj "progresivac" koji bi navijao za vojni prevrat i rušenje demokratski izabrane vlasti, za one koji voditeljicama stavljaju pištolj na potiljak i tjeraju ih da čitaju proglase, za guranje jedne velike i mnogoljudne zemlje u krvavi građanski rat i za još jedan udarac međunarodnom poretku.
Posebno me žulja to što su se upravo oni koji su mi inače ideološki najbliži na ovom forumu priklonili vojnim pučistima i navijali za njih protiv golorukih građana. Nije tako davno bilo kad su građane ove zemlje po ulicama njihovih gradova gađali pripadnici vojske koju su iznjedrili, utovili i od nje silu napravili naši roditelji. Kada vojnik ispali metak u građanina svoje zemlje on je izdajnik i otpadnik, a taj pucanj je pucanj u srce demokratije i slobode. I nemojte to nikada zaboraviti vi koji smatrate da su ideološke razlike dovoljno opravdanje da podržite takvu abominaciju.
Kakva god da je, Turska je demokratska država. Narod izađe na izbore, glasa i dobije vlast kakvu je i birao. Ideja da vojska može biti čuvar demokratije i sekularizma (ili bilo kojeg drugog poretka) je paradoksalna i neodrživa i vrijeme je da se toj ludosti stane u kraj. Oni koji su nezadovoljni Erdoganovom politikom moraju se protiv njega boriti drugim sredstvima, što ne isključuje i oružanu pobunu ako ikada steknu kritičnu masu za to, ali dizati vojsku na narod može samo neprijatelj naroda. I tako ih sada treba i tretirati.
Probajte već jednom shvatiti da se svijet ne vrti oko Bošnjaka, Srba, Hrvata, Bakira, Dodika, Šešelja, klinca palca. Neki učesnici ovog foruma su nevjerovatno provincijalni, a sudeći po kojekakvim šalama i pošalicama, i neodgojeni. Mrtve su glave pale, glave nedužnih ljudi. Nije smiješno.
SpeCijalne jedinice MUPa Republike šumske poslate u akciju iza neprijateljskih linija. PreCednik lično komanduje hoperacijom.pici wrote:
piCkousti sHalje aviJone... lavovi ogladnili
I još jedan [emoji106]gospodja profiterka wrote:Noćas sam svašta nešto naučila, a najviše o svojim sugrađanima. Još mi ne ulazi u glavu, još ne prihvatam da postoji iole pismeno i prosvijećeno čeljade koje bi, iz bilo kojih razloga, stalo na stranu vojnih pučista koji pucaju u meso nenaoružanog naroda. Naroda koji ih hrani, oblači, oprema. Ne prihvatam da postoji na kugli zemaljskoj "progresivac" koji bi navijao za vojni prevrat i rušenje demokratski izabrane vlasti, za one koji voditeljicama stavljaju pištolj na potiljak i tjeraju ih da čitaju proglase, za guranje jedne velike i mnogoljudne zemlje u krvavi građanski rat i za još jedan udarac međunarodnom poretku.
Posebno me žulja to što su se upravo oni koji su mi inače ideološki najbliži na ovom forumu priklonili vojnim pučistima i navijali za njih protiv golorukih građana. Nije tako davno bilo kad su građane ove zemlje po ulicama njihovih gradova gađali pripadnici vojske koju su iznjedrili, utovili i od nje silu napravili naši roditelji. Kada vojnik ispali metak u građanina svoje zemlje on je izdajnik i otpadnik, a taj pucanj je pucanj u srce demokratije i slobode. I nemojte to nikada zaboraviti vi koji smatrate da su ideološke razlike dovoljno opravdanje da podržite takvu abominaciju.
Kakva god da je, Turska je demokratska država. Narod izađe na izbore, glasa i dobije vlast kakvu je i birao. Ideja da vojska može biti čuvar demokratije i sekularizma (ili bilo kojeg drugog poretka) je paradoksalna i neodrživa i vrijeme je da se toj ludosti stane u kraj. Oni koji su nezadovoljni Erdoganovom politikom moraju se protiv njega boriti drugim sredstvima, što ne isključuje i oružanu pobunu ako ikada steknu kritičnu masu za to, ali dizati vojsku na narod može samo neprijatelj naroda. I tako ih sada treba i tretirati.
Probajte već jednom shvatiti da se svijet ne vrti oko Bošnjaka, Srba, Hrvata, Bakira, Dodika, Šešelja, klinca palca. Neki učesnici ovog foruma su nevjerovatno provincijalni, a sudeći po kojekakvim šalama i pošalicama, i neodgojeni. Mrtve su glave pale, glave nedužnih ljudi. Nije smiješno.
Nije on narod pozvao da se bori za njega, već da se bori za sebe, za svoje pravo i pravo svoje djece da sebi izaberu vlast i da im je ne može srušiti svaka šuša u uniformi kad joj se ćefne. Turci su 50 godina živjeli lažnu demokratiju, oni izaberu - vojska sruši. Narod se poklopi ušima, ulice prazne, vojska nametne vlast. I sve tako, ukrug, ukrug. Ovog puta je narod imao pravo, ali i obavezu da to zaustavi. Jer riječ je o njihovom pravu. Zbog mentaliteta koji preovladava u BiH, mnogi od vas izgleda vjeruju da građani nemaju obavezu braniti svoje interese i prava, da je to posao silnika, vojske, stranaca, bilo koga osim građana. U to su dugo vjerovali i Turci, ali više ne vjeruju.Samprotivsviju wrote:Covjek se krio na odmaralistu a pozivao narod da se bori za njega, tek kad je narod obezbjedio dobar dio istambula...sultan skupio hrabrosti da dodje u grad...
Ja ne znam kako neko uopste moze gajiti simpatije prema ovom covjeku
Sva sreca pa vojska nije odlucila prumjeniti silu na narodu
Ne pokusavaj objasniti, ne razumije...gospodja profiterka wrote:Nije on narod pozvao da se bori za njega, već da se bori za sebe, za svoje pravo i pravo svoje djece da sebi izaberu vlast i da im je ne može srušiti svaka šuša u uniformi kad joj se ćefne. Turci su 50 godina živjeli lažnu demokratiju, oni izaberu - vojska sruši. Narod se poklopi ušima, ulice prazne, vojska nametne vlast. I sve tako, ukrug, ukrug. Ovog puta je narod imao pravo, ali i obavezu da to zaustavi. Jer riječ je o njihovom pravu. Zbog mentaliteta koji preovladava u BiH, mnogi od vas izgleda vjeruju da građani nemaju obavezu braniti svoje interese i prava, da je to posao silnika, vojske, stranaca, bilo koga osim građana. U to su dugo vjerovali i Turci, ali više ne vjeruju.Samprotivsviju wrote:Covjek se krio na odmaralistu a pozivao narod da se bori za njega, tek kad je narod obezbjedio dobar dio istambula...sultan skupio hrabrosti da dodje u grad...
Ja ne znam kako neko uopste moze gajiti simpatije prema ovom covjeku
Sva sreca pa vojska nije odlucila prumjeniti silu na narodu
Da je Erdogan pozvao lojalni dio vojske na otpor pučistima, danas bi Turska osvanula u građanskom ratu. Ne sumnjam da su se neki baš tome nadali. Međutim, pred tenkove su izašli građani i vratili ono što im je oteto. Nisam oduševljena Erdoganom, on nije iz moje ideološke priče, ali dvije stvari uvijek stavljam iznad ideologije: demokratiju i međunarodni poredak.
Sve ostalo su (zlonamjerne) ublehe.
Sakrio seSamprotivsviju wrote:Covjek se krio na odmaralistu a pozivao narod da se bori za njega, tek kad je narod obezbjedio dobar dio istambula...sultan skupio hrabrosti da dodje u grad...
Ja ne znam kako neko uopste moze gajiti simpatije prema ovom covjeku
Sva sreca pa vojska nije odlucila prumjeniti silu na narodu
Ideološki vjerovatno jesmo na suprotnim stranama, ali moralno nismo. A to bi, valjda, trebalo biti najpreče.Drvosjeca iz Dejcica wrote:gospodja profiterka wrote:Noćas sam svašta nešto naučila, a najviše o svojim sugrađanima. Još mi ne ulazi u glavu, još ne prihvatam da postoji iole pismeno i prosvijećeno čeljade koje bi, iz bilo kojih razloga, stalo na stranu vojnih pučista koji pucaju u meso nenaoružanog naroda. Naroda koji ih hrani, oblači, oprema. Ne prihvatam da postoji na kugli zemaljskoj "progresivac" koji bi navijao za vojni prevrat i rušenje demokratski izabrane vlasti, za one koji voditeljicama stavljaju pištolj na potiljak i tjeraju ih da čitaju proglase, za guranje jedne velike i mnogoljudne zemlje u krvavi građanski rat i za još jedan udarac međunarodnom poretku.
Posebno me žulja to što su se upravo oni koji su mi inače ideološki najbliži na ovom forumu priklonili vojnim pučistima i navijali za njih protiv golorukih građana. Nije tako davno bilo kad su građane ove zemlje po ulicama njihovih gradova gađali pripadnici vojske koju su iznjedrili, utovili i od nje silu napravili naši roditelji. Kada vojnik ispali metak u građanina svoje zemlje on je izdajnik i otpadnik, a taj pucanj je pucanj u srce demokratije i slobode. I nemojte to nikada zaboraviti vi koji smatrate da su ideološke razlike dovoljno opravdanje da podržite takvu abominaciju.
Kakva god da je, Turska je demokratska država. Narod izađe na izbore, glasa i dobije vlast kakvu je i birao. Ideja da vojska može biti čuvar demokratije i sekularizma (ili bilo kojeg drugog poretka) je paradoksalna i neodrživa i vrijeme je da se toj ludosti stane u kraj. Oni koji su nezadovoljni Erdoganovom politikom moraju se protiv njega boriti drugim sredstvima, što ne isključuje i oružanu pobunu ako ikada steknu kritičnu masu za to, ali dizati vojsku na narod može samo neprijatelj naroda. I tako ih sada treba i tretirati.
Probajte već jednom shvatiti da se svijet ne vrti oko Bošnjaka, Srba, Hrvata, Bakira, Dodika, Šešelja, klinca palca. Neki učesnici ovog foruma su nevjerovatno provincijalni, a sudeći po kojekakvim šalama i pošalicama, i neodgojeni. Mrtve su glave pale, glave nedužnih ljudi. Nije smiješno.Ja sam tebe recimo smatrao ideološki na suprotnoj strani ali evo vidim da imamo dosta zajedničkog.
Ovaj događaj od sinoć je tako demistifikovao mnoge forumaše i razotkrio njihove stvarne stavove, mnogi bi trebali mijenjati nick.
pici wrote:
piCkousti sHalje aviJone... lavovi ogladnili
Ovaj na slici gore je sandzaklijaDrvosjeca iz Dejcica wrote:pici wrote:
da nije bilo Pazarca, sad bi vojska vodila Maticu... vako treba a ne oko sebilja se okupljat
Muda k'o Trebević!
Lik je neki novi "čovjek ispred tenka"
Imaju li Turci toliko lavova za 2500 SrbaPartijaner wrote:pici wrote:
piCkousti sHalje aviJone... lavovi ogladnili![]()
Bacice ih lavovima.