Republika Turska

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7801 Re: Republika Turska

Post by pici »

Image
Image

da nije bilo Pazarca, sad bi vojska vodila Maticu :bih:... vako treba a ne oko sebilja se okupljat
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#7802 Re: Republika Turska

Post by Kombat »

JThomas wrote:
Hendrix wrote:Vojnici ginu, narod gine...sultani idu dalje i bogatstvo im ostaje potomcima, sve za dobrobit naroda koji uvijek najebe prvi.

SDA pucanstvo se pravo nasikiralo, fejs se uzario jutros od podrske i prizivanja vladara slicnog kalibra da i nas vode i tjeraju pred tenkove, kao da smo zaboravili da smo to i radili prije 20 i nesto godina.
znaju da za njih niko ne bi ni pred romobil stao... :D
jesi siguran? ja sam ubijedjen da ako bi "dotjerali" jezgru svog birackog tijela da bi se ovi bacali pred tramvaje za njih (tenkove imamo ali nema goriva za njih)...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#7803 Re: Republika Turska

Post by KB9 »

znaci nakon ovog polako al uz najvecu mogucu sigurnost mozemo rec da je turska na strani rusije a ne amerike
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7804 Re: Republika Turska

Post by pici »

PREDSEDNIK TURSKE ERDOGAN: Moramo biti oprezni, večeras može doći do novog udara
samo snazno i cvrsto, podrska iz Saraja ne jenjava :bih:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7805 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

gospodja profiterka wrote:Noćas sam svašta nešto naučila, a najviše o svojim sugrađanima. Još mi ne ulazi u glavu, još ne prihvatam da postoji iole pismeno i prosvijećeno čeljade koje bi, iz bilo kojih razloga, stalo na stranu vojnih pučista koji pucaju u meso nenaoružanog naroda. Naroda koji ih hrani, oblači, oprema. Ne prihvatam da postoji na kugli zemaljskoj "progresivac" koji bi navijao za vojni prevrat i rušenje demokratski izabrane vlasti, za one koji voditeljicama stavljaju pištolj na potiljak i tjeraju ih da čitaju proglase, za guranje jedne velike i mnogoljudne zemlje u krvavi građanski rat i za još jedan udarac međunarodnom poretku.

Posebno me žulja to što su se upravo oni koji su mi inače ideološki najbliži na ovom forumu priklonili vojnim pučistima i navijali za njih protiv golorukih građana. Nije tako davno bilo kad su građane ove zemlje po ulicama njihovih gradova gađali pripadnici vojske koju su iznjedrili, utovili i od nje silu napravili naši roditelji. Kada vojnik ispali metak u građanina svoje zemlje on je izdajnik i otpadnik, a taj pucanj je pucanj u srce demokratije i slobode. I nemojte to nikada zaboraviti vi koji smatrate da su ideološke razlike dovoljno opravdanje da podržite takvu abominaciju.

Kakva god da je, Turska je demokratska država. Narod izađe na izbore, glasa i dobije vlast kakvu je i birao. Ideja da vojska može biti čuvar demokratije i sekularizma (ili bilo kojeg drugog poretka) je paradoksalna i neodrživa i vrijeme je da se toj ludosti stane u kraj. Oni koji su nezadovoljni Erdoganovom politikom moraju se protiv njega boriti drugim sredstvima, što ne isključuje i oružanu pobunu ako ikada steknu kritičnu masu za to, ali dizati vojsku na narod može samo neprijatelj naroda. I tako ih sada treba i tretirati.

Probajte već jednom shvatiti da se svijet ne vrti oko Bošnjaka, Srba, Hrvata, Bakira, Dodika, Šešelja, klinca palca. Neki učesnici ovog foruma su nevjerovatno provincijalni, a sudeći po kojekakvim šalama i pošalicama, i neodgojeni. Mrtve su glave pale, glave nedužnih ljudi. Nije smiješno.
:thumbup: Ja sam tebe recimo smatrao ideološki na suprotnoj strani ali evo vidim da imamo dosta zajedničkog. :) Ovaj događaj od sinoć je tako demistifikovao mnoge forumaše i razotkrio njihove stvarne stavove, mnogi bi trebali mijenjati nick.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7806 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

mali_milojica wrote:
Edin H. wrote:
Kombat wrote:Ne znam da li je iko sinoc pratio CNN tokom ovih "nemilih dogadjaja"/ uglavnom, po obicaju - imaju goste iz "struke" koji se javljaju uzivo sa neke lokacije / tipa bivsi pukovnik, bivsi agent CIA-e, itd...

Kaze hladno ovaj bivsi centralni "mi kad smo organizovali drzavne udare oni su bili puno agresivniji u inicijalnoj fazi jer to tako mora da bi se uspjelo" :D
Ono...svi to znamo, ali hladno tako nesto na TV izjaviti i voditelj samo klimne glavom i kaze "aha...slijedece pitanje" :run:
:P

Je li u Turskoj obavezno sluzenje vojnog roka, tj. da li se radi o regrutima ili profesionalnoj vojsci?
Regrutima.
Vojni rok traje do 15 mjeseci.
Jako naivno i povrsno ako je istina. Ne mozes se u ovako delikatnim stvarima osloniti na regrute


S moje sokoćalo
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7807 Re: Republika Turska

Post by pici »

Image


piCkousti sHalje aviJone... lavovi ogladnili :bih:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7808 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

pici wrote:Image
Image

da nije bilo Pazarca, sad bi vojska vodila Maticu :bih:... vako treba a ne oko sebilja se okupljat
:thumbup: Muda k'o Trebević!

Lik je neki novi "čovjek ispred tenka"

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7809 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Joj kurira :D
Citam na Blicu ovi Srbi sto su vec tamo kazu odose na plazu kakav puc


S moje sokoćalo
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7810 Re: Republika Turska

Post by pici »

Image

Sto lazu... Erdo kod Ridjeg na poljinama :bih:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#7811 Re: Republika Turska

Post by mali_milojica »

insomnia78 wrote: Jako naivno i povrsno ako je istina. Ne mozes se u ovako delikatnim stvarima osloniti na regrute


S moje sokoćalo
Vjerovatno su oficiri,starjesine i neke jedinice za specijalne namjene profesionalci,ali vecina vojske su gusteri i regruti.
User avatar
vicious
Posts: 7655
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#7812 Re: RE: Re: Republika Turska

Post by vicious »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
commendatore wrote:kontam šta je sad u glavama ljudi koji su svoje karijere i zivote posvetili vojsci, pilot helikoptera i borbenog aviona se ne postaje tek tako, pukovnik, general........ i sta li je sad njemu na pameti....nakon stotina i hiljada sati leta, obuka pizdi materina - miljona ulozenih u njega - posta škart preko noći.....
Jebote 100 ljudi koji su još jučer ujutro imali svoje snove, želje, probleme...u PM. :( Fakat me interesuje šta su rekli tim vojnicima koji su podržali puč, koja je njihova motivacija?

Sa druge strane ako već biram između Erdogana i vojne hunte onda uvijek biram Erdogana, bar je izabran na redovnim izborima većinom glasova. Nisam toliko slijep pa da ne vidim sve njegove greške i mane ali bolje i ovakav Erdogan sa koliko-toliko stabilnom Turskom nego neka vojna hunta kojom upravlja neka strana sila. Vjerujem da će Turska imati snage da se vrati na kolosjek stabilnosti.


P.S Jesu li stigli aparati za ove što mrze Tursku? :mrgreen:
U moru gluposti na ovoj temi ovim postom rečeno sve... [emoji106]
fini dečko
Posts: 405
Joined: 30/04/2009 14:02
Location: Ispod olimpijskih planina

#7813 Re: Republika Turska

Post by fini dečko »

gospodja profiterka wrote:Noćas sam svašta nešto naučila, a najviše o svojim sugrađanima. Još mi ne ulazi u glavu, još ne prihvatam da postoji iole pismeno i prosvijećeno čeljade koje bi, iz bilo kojih razloga, stalo na stranu vojnih pučista koji pucaju u meso nenaoružanog naroda. Naroda koji ih hrani, oblači, oprema. Ne prihvatam da postoji na kugli zemaljskoj "progresivac" koji bi navijao za vojni prevrat i rušenje demokratski izabrane vlasti, za one koji voditeljicama stavljaju pištolj na potiljak i tjeraju ih da čitaju proglase, za guranje jedne velike i mnogoljudne zemlje u krvavi građanski rat i za još jedan udarac međunarodnom poretku.

Posebno me žulja to što su se upravo oni koji su mi inače ideološki najbliži na ovom forumu priklonili vojnim pučistima i navijali za njih protiv golorukih građana. Nije tako davno bilo kad su građane ove zemlje po ulicama njihovih gradova gađali pripadnici vojske koju su iznjedrili, utovili i od nje silu napravili naši roditelji. Kada vojnik ispali metak u građanina svoje zemlje on je izdajnik i otpadnik, a taj pucanj je pucanj u srce demokratije i slobode. I nemojte to nikada zaboraviti vi koji smatrate da su ideološke razlike dovoljno opravdanje da podržite takvu abominaciju.

Kakva god da je, Turska je demokratska država. Narod izađe na izbore, glasa i dobije vlast kakvu je i birao. Ideja da vojska može biti čuvar demokratije i sekularizma (ili bilo kojeg drugog poretka) je paradoksalna i neodrživa i vrijeme je da se toj ludosti stane u kraj. Oni koji su nezadovoljni Erdoganovom politikom moraju se protiv njega boriti drugim sredstvima, što ne isključuje i oružanu pobunu ako ikada steknu kritičnu masu za to, ali dizati vojsku na narod može samo neprijatelj naroda. I tako ih sada treba i tretirati.

Probajte već jednom shvatiti da se svijet ne vrti oko Bošnjaka, Srba, Hrvata, Bakira, Dodika, Šešelja, klinca palca. Neki učesnici ovog foruma su nevjerovatno provincijalni, a sudeći po kojekakvim šalama i pošalicama, i neodgojeni. Mrtve su glave pale, glave nedužnih ljudi. Nije smiješno.
:thumbup:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#7814 Re: Republika Turska

Post by kamberovica polje »

pici wrote:Image


piCkousti sHalje aviJone... lavovi ogladnili :bih:
SpeCijalne jedinice MUPa Republike šumske poslate u akciju iza neprijateljskih linija. PreCednik lično komanduje hoperacijom.
User avatar
vicious
Posts: 7655
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#7815 Re: RE: Re: Republika Turska

Post by vicious »

gospodja profiterka wrote:Noćas sam svašta nešto naučila, a najviše o svojim sugrađanima. Još mi ne ulazi u glavu, još ne prihvatam da postoji iole pismeno i prosvijećeno čeljade koje bi, iz bilo kojih razloga, stalo na stranu vojnih pučista koji pucaju u meso nenaoružanog naroda. Naroda koji ih hrani, oblači, oprema. Ne prihvatam da postoji na kugli zemaljskoj "progresivac" koji bi navijao za vojni prevrat i rušenje demokratski izabrane vlasti, za one koji voditeljicama stavljaju pištolj na potiljak i tjeraju ih da čitaju proglase, za guranje jedne velike i mnogoljudne zemlje u krvavi građanski rat i za još jedan udarac međunarodnom poretku.

Posebno me žulja to što su se upravo oni koji su mi inače ideološki najbliži na ovom forumu priklonili vojnim pučistima i navijali za njih protiv golorukih građana. Nije tako davno bilo kad su građane ove zemlje po ulicama njihovih gradova gađali pripadnici vojske koju su iznjedrili, utovili i od nje silu napravili naši roditelji. Kada vojnik ispali metak u građanina svoje zemlje on je izdajnik i otpadnik, a taj pucanj je pucanj u srce demokratije i slobode. I nemojte to nikada zaboraviti vi koji smatrate da su ideološke razlike dovoljno opravdanje da podržite takvu abominaciju.

Kakva god da je, Turska je demokratska država. Narod izađe na izbore, glasa i dobije vlast kakvu je i birao. Ideja da vojska može biti čuvar demokratije i sekularizma (ili bilo kojeg drugog poretka) je paradoksalna i neodrživa i vrijeme je da se toj ludosti stane u kraj. Oni koji su nezadovoljni Erdoganovom politikom moraju se protiv njega boriti drugim sredstvima, što ne isključuje i oružanu pobunu ako ikada steknu kritičnu masu za to, ali dizati vojsku na narod može samo neprijatelj naroda. I tako ih sada treba i tretirati.

Probajte već jednom shvatiti da se svijet ne vrti oko Bošnjaka, Srba, Hrvata, Bakira, Dodika, Šešelja, klinca palca. Neki učesnici ovog foruma su nevjerovatno provincijalni, a sudeći po kojekakvim šalama i pošalicama, i neodgojeni. Mrtve su glave pale, glave nedužnih ljudi. Nije smiješno.
I još jedan [emoji106]
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#7816 Re: Republika Turska

Post by kamberovica polje »

Nego ljubitelji oklopa, koji je ovo tenk na aerodromu gore? Sprijeda izgleda kao da je inspiriran Panterom iz 2. S.R.
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#7817 Re: Republika Turska

Post by gospodja profiterka »

Samprotivsviju wrote:Covjek se krio na odmaralistu a pozivao narod da se bori za njega, tek kad je narod obezbjedio dobar dio istambula...sultan skupio hrabrosti da dodje u grad...

Ja ne znam kako neko uopste moze gajiti simpatije prema ovom covjeku

Sva sreca pa vojska nije odlucila prumjeniti silu na narodu
Nije on narod pozvao da se bori za njega, već da se bori za sebe, za svoje pravo i pravo svoje djece da sebi izaberu vlast i da im je ne može srušiti svaka šuša u uniformi kad joj se ćefne. Turci su 50 godina živjeli lažnu demokratiju, oni izaberu - vojska sruši. Narod se poklopi ušima, ulice prazne, vojska nametne vlast. I sve tako, ukrug, ukrug. Ovog puta je narod imao pravo, ali i obavezu da to zaustavi. Jer riječ je o njihovom pravu. Zbog mentaliteta koji preovladava u BiH, mnogi od vas izgleda vjeruju da građani nemaju obavezu braniti svoje interese i prava, da je to posao silnika, vojske, stranaca, bilo koga osim građana. U to su dugo vjerovali i Turci, ali više ne vjeruju.

Da je Erdogan pozvao lojalni dio vojske na otpor pučistima, danas bi Turska osvanula u građanskom ratu. Ne sumnjam da su se neki baš tome nadali. Međutim, pred tenkove su izašli građani i vratili ono što im je oteto. Nisam oduševljena Erdoganom, on nije iz moje ideološke priče, ali dvije stvari uvijek stavljam iznad ideologije: demokratiju i međunarodni poredak.

Sve ostalo su (zlonamjerne) ublehe.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#7818 Re: Republika Turska

Post by almir90 »

Evo i na Al-Jazeeri najvećeg turčina Bakira Izetbegovića. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#7819 Re: Republika Turska

Post by bordo gandalf »

gospodja profiterka wrote:
Samprotivsviju wrote:Covjek se krio na odmaralistu a pozivao narod da se bori za njega, tek kad je narod obezbjedio dobar dio istambula...sultan skupio hrabrosti da dodje u grad...

Ja ne znam kako neko uopste moze gajiti simpatije prema ovom covjeku

Sva sreca pa vojska nije odlucila prumjeniti silu na narodu
Nije on narod pozvao da se bori za njega, već da se bori za sebe, za svoje pravo i pravo svoje djece da sebi izaberu vlast i da im je ne može srušiti svaka šuša u uniformi kad joj se ćefne. Turci su 50 godina živjeli lažnu demokratiju, oni izaberu - vojska sruši. Narod se poklopi ušima, ulice prazne, vojska nametne vlast. I sve tako, ukrug, ukrug. Ovog puta je narod imao pravo, ali i obavezu da to zaustavi. Jer riječ je o njihovom pravu. Zbog mentaliteta koji preovladava u BiH, mnogi od vas izgleda vjeruju da građani nemaju obavezu braniti svoje interese i prava, da je to posao silnika, vojske, stranaca, bilo koga osim građana. U to su dugo vjerovali i Turci, ali više ne vjeruju.

Da je Erdogan pozvao lojalni dio vojske na otpor pučistima, danas bi Turska osvanula u građanskom ratu. Ne sumnjam da su se neki baš tome nadali. Međutim, pred tenkove su izašli građani i vratili ono što im je oteto. Nisam oduševljena Erdoganom, on nije iz moje ideološke priče, ali dvije stvari uvijek stavljam iznad ideologije: demokratiju i međunarodni poredak.

Sve ostalo su (zlonamjerne) ublehe.
Ne pokusavaj objasniti, ne razumije...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7820 Re: Republika Turska

Post by mO k3 »

Samprotivsviju wrote:Covjek se krio na odmaralistu a pozivao narod da se bori za njega, tek kad je narod obezbjedio dobar dio istambula...sultan skupio hrabrosti da dodje u grad...

Ja ne znam kako neko uopste moze gajiti simpatije prema ovom covjeku

Sva sreca pa vojska nije odlucila prumjeniti silu na narodu
Sakrio se :lol:
Prvo informisi se prije nego nesto napišeš
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7821 Re: Republika Turska

Post by pici »

evo obracanje Ridjeg... :bih:
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#7822 Re: Republika Turska

Post by gospodja profiterka »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
gospodja profiterka wrote:Noćas sam svašta nešto naučila, a najviše o svojim sugrađanima. Još mi ne ulazi u glavu, još ne prihvatam da postoji iole pismeno i prosvijećeno čeljade koje bi, iz bilo kojih razloga, stalo na stranu vojnih pučista koji pucaju u meso nenaoružanog naroda. Naroda koji ih hrani, oblači, oprema. Ne prihvatam da postoji na kugli zemaljskoj "progresivac" koji bi navijao za vojni prevrat i rušenje demokratski izabrane vlasti, za one koji voditeljicama stavljaju pištolj na potiljak i tjeraju ih da čitaju proglase, za guranje jedne velike i mnogoljudne zemlje u krvavi građanski rat i za još jedan udarac međunarodnom poretku.

Posebno me žulja to što su se upravo oni koji su mi inače ideološki najbliži na ovom forumu priklonili vojnim pučistima i navijali za njih protiv golorukih građana. Nije tako davno bilo kad su građane ove zemlje po ulicama njihovih gradova gađali pripadnici vojske koju su iznjedrili, utovili i od nje silu napravili naši roditelji. Kada vojnik ispali metak u građanina svoje zemlje on je izdajnik i otpadnik, a taj pucanj je pucanj u srce demokratije i slobode. I nemojte to nikada zaboraviti vi koji smatrate da su ideološke razlike dovoljno opravdanje da podržite takvu abominaciju.

Kakva god da je, Turska je demokratska država. Narod izađe na izbore, glasa i dobije vlast kakvu je i birao. Ideja da vojska može biti čuvar demokratije i sekularizma (ili bilo kojeg drugog poretka) je paradoksalna i neodrživa i vrijeme je da se toj ludosti stane u kraj. Oni koji su nezadovoljni Erdoganovom politikom moraju se protiv njega boriti drugim sredstvima, što ne isključuje i oružanu pobunu ako ikada steknu kritičnu masu za to, ali dizati vojsku na narod može samo neprijatelj naroda. I tako ih sada treba i tretirati.

Probajte već jednom shvatiti da se svijet ne vrti oko Bošnjaka, Srba, Hrvata, Bakira, Dodika, Šešelja, klinca palca. Neki učesnici ovog foruma su nevjerovatno provincijalni, a sudeći po kojekakvim šalama i pošalicama, i neodgojeni. Mrtve su glave pale, glave nedužnih ljudi. Nije smiješno.
:thumbup: Ja sam tebe recimo smatrao ideološki na suprotnoj strani ali evo vidim da imamo dosta zajedničkog. :) Ovaj događaj od sinoć je tako demistifikovao mnoge forumaše i razotkrio njihove stvarne stavove, mnogi bi trebali mijenjati nick.
Ideološki vjerovatno jesmo na suprotnim stranama, ali moralno nismo. A to bi, valjda, trebalo biti najpreče.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#7823 Re: Republika Turska

Post by Partijaner »

pici wrote:Image


piCkousti sHalje aviJone... lavovi ogladnili :bih:
:lol:

Bacice ih lavovima. :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7824 Re: Republika Turska

Post by mO k3 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
pici wrote:Image
Image

da nije bilo Pazarca, sad bi vojska vodila Maticu :bih:... vako treba a ne oko sebilja se okupljat
:thumbup: Muda k'o Trebević!

Lik je neki novi "čovjek ispred tenka"

Image
Ovaj na slici gore je sandzaklija
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7825 Re: Republika Turska

Post by mO k3 »

Partijaner wrote:
pici wrote:Image


piCkousti sHalje aviJone... lavovi ogladnili :bih:
:lol:

Bacice ih lavovima. :mrgreen:
Imaju li Turci toliko lavova za 2500 Srba
Post Reply