Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#7776 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Afanasi_94 »

Image

Prva njena knjiga koju čitam i oduševila me je :D ne mogu da se odvojim od nje.
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#7777 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Gregory Corso - The Happy Birthday of Death :-D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#7778 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Grean »

Procitao upravo Shantaram. Nakon neobaveznog razgovora o filmu Slamdog Millioner na preporuku sam procitao knjigu koja je kombinacija putopisa i biografije bivseg kriminalca koji se obreo u Bombaju u Indiji.

Za one poput mene koji radje citaju nego sto putuju svijetom dobra preporuka. Dotakao se onih vaznih socijalnih i medjuetnickih relacija u Indiji i posebno u regiji Maharahstra kojoj pripada Bombay. Doduse vjerujem da je pomalo idealizovao sliku Indije s obzirom da je zaljubljenik u grad, narod i sve etnicke skupine koje zive tamo, od lokalaca, Tamila, Bengala, izbjeglica iz Irana, Afganistana, doseljenika iz Pakistana te muslimanske mafije ciji je clan bio.

Iz istog razloga mi se svidio i Pamukov Snijeg, s tim da je ovo laganija knjiga, nije teska tema. Ima dosta opisa, valjalo je nagurati devetsto i kusur strana ali nije naporan u opisima.


Image

Sta probrati sljedece, ima li kakva dobra preporuka?
doktor78
Posts: 3948
Joined: 14/09/2006 11:02

#7779 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Zavrsio:
D.Dzamonja- Ako ti jave da sam pao
Poceo:
M.Jergovic - Rod
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#7780 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mračajski proto »

doktor78 wrote:Zavrsio:
D.Dzamonja- Ako ti jave da sam pao
Poceo:


M.Jergovic - Rod
Odlična!
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7781 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Banksy »

Mračajski proto wrote:
doktor78 wrote:Zavrsio:
D.Dzamonja- Ako ti jave da sam pao
Poceo:


M.Jergovic - Rod
Odlična!
1000 stranica, čestitam!
Znači, vrijedi truda?
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#7782 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mračajski proto »

Dosad ne pogriješih u procjeni knjiga. Bujrum. :P :)
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#7783 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fosil »

Heinz Linge - With Hitler to the end
Bill Carter - Fools rush in

Ko voli nek izvoli... :)
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#7784 Re: Šta trenutno čitate?

Post by simonese »

fosil wrote:Heinz Linge - With Hitler to the end
Bill Carter - Fools rush in

Ko voli nek izvoli... :)
Heinz Linge,stari SSovac :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7785 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Banksy »

Mirko Kovač: Ruže za Nives Koen

http://fraktura.hr/knjige/product.aspx?p=145

izvrsna, kao i sve njegove, preporuka
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#7786 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Federico Garcia Lorca - Ciganski Romancero :)
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#7787 Re: Odg: Šta trenutno čitate?

Post by MedenoSrce »

nacho_ wrote:Federico Garcia Lorca - Ciganski Romancero :)
:thumbup: knjiga koja je obiljezila moj pubertet. "luna stize kovacnici
U smiljevoj svojoj halji
Dijete lunu gleda gleda
Dijete samo lunu snatri...“
To onako iz glave
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#7788 Re: Šta trenutno čitate?

Post by simonese »

jos sam malo

Image
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#7789 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Image

Danas podigao u biblioteci,imam u planu i njegove ostale knjige ako mi se ova svidi
User avatar
Damir0406
Posts: 319
Joined: 03/11/2011 17:40

#7790 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Damir0406 »

Image
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7791 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Image

Robert Jordan - Točak Vremena

Nek' mi je Bog na pomoći, taj serijal (za sada) ima 14 knjiga ...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#7792 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ExNihilo »

Petnaest, da budemo precizni.
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7793 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Hm! Ja imam 'samo' 14 dijelova :roll: Valja mi loviti #15.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#7794 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ExNihilo »

Praetorious wrote:Hm! Ja imam 'samo' 14 dijelova :roll: Valja mi loviti #15.
Nije još skeniran posljednji dio. :D Biće, biće...
User avatar
petunija
Posts: 4114
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#7795 Re: Šta trenutno čitate?

Post by petunija »

Tihi Don :sax:
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7796 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

hm gdje je to skenirano
a mjestu gdje ja skidam ima samo jedna
i to prva te možda 12.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#7797 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fosil »

Haj ako nije frka posaljite forumskom drugu na PP tih linkcica :) za knjige. Hvala
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7798 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

E-Knjige, štampa, muzika, video ... i drugo:

Praetov E-Media Forum
Ovdje imate komplet serijal Točak vremena.

CW

BTW
Upravo vidim najavu za posljednju knjigu Točka vremena: #14-Sećanje na svetlost, izdanje Laguna. Biće i to skoro :-D
Image
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7799 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Večerašnji izbor je bio: Chris Ryan - Čuvar. Odličan triler, u kome, naravno, ništa nije kako izgleda, a kraj donosi neočekivane elemente. Iako povremeno sporog razvoja radnje, s reminiscencijom na ranija dešavanja - pojašnjenja radnje radi - ipak je pisan na pristupačan način, koji ne dopušta popuštanje pažnje.
Preporuke :thumbup:

Image
co211
Posts: 147
Joined: 20/02/2014 17:27

#7800 Re: Šta trenutno čitate?

Post by co211 »

Da se upišem i ja u temu. Završio sam nedavno John Le Carre - The Spy Who Came in From the Cold.

Image


Trebao bih ubrzo početi The First Law trilogiju, samo da se naćeram. Užasno sam spor čitač pa me to malo nervira... :-D
Post Reply