Prva njena knjiga koju čitam i oduševila me je
Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
#7776 Re: Šta trenutno čitate?
Prva njena knjiga koju čitam i oduševila me je
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#7777 Re: Šta trenutno čitate?
Gregory Corso - The Happy Birthday of Death 
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#7778 Re: Šta trenutno čitate?
Procitao upravo Shantaram. Nakon neobaveznog razgovora o filmu Slamdog Millioner na preporuku sam procitao knjigu koja je kombinacija putopisa i biografije bivseg kriminalca koji se obreo u Bombaju u Indiji.
Za one poput mene koji radje citaju nego sto putuju svijetom dobra preporuka. Dotakao se onih vaznih socijalnih i medjuetnickih relacija u Indiji i posebno u regiji Maharahstra kojoj pripada Bombay. Doduse vjerujem da je pomalo idealizovao sliku Indije s obzirom da je zaljubljenik u grad, narod i sve etnicke skupine koje zive tamo, od lokalaca, Tamila, Bengala, izbjeglica iz Irana, Afganistana, doseljenika iz Pakistana te muslimanske mafije ciji je clan bio.
Iz istog razloga mi se svidio i Pamukov Snijeg, s tim da je ovo laganija knjiga, nije teska tema. Ima dosta opisa, valjalo je nagurati devetsto i kusur strana ali nije naporan u opisima.

Sta probrati sljedece, ima li kakva dobra preporuka?
Za one poput mene koji radje citaju nego sto putuju svijetom dobra preporuka. Dotakao se onih vaznih socijalnih i medjuetnickih relacija u Indiji i posebno u regiji Maharahstra kojoj pripada Bombay. Doduse vjerujem da je pomalo idealizovao sliku Indije s obzirom da je zaljubljenik u grad, narod i sve etnicke skupine koje zive tamo, od lokalaca, Tamila, Bengala, izbjeglica iz Irana, Afganistana, doseljenika iz Pakistana te muslimanske mafije ciji je clan bio.
Iz istog razloga mi se svidio i Pamukov Snijeg, s tim da je ovo laganija knjiga, nije teska tema. Ima dosta opisa, valjalo je nagurati devetsto i kusur strana ali nije naporan u opisima.

Sta probrati sljedece, ima li kakva dobra preporuka?
-
doktor78
- Posts: 3948
- Joined: 14/09/2006 11:02
#7779 Re: Šta trenutno čitate?
Zavrsio:
D.Dzamonja- Ako ti jave da sam pao
Poceo:
M.Jergovic - Rod
D.Dzamonja- Ako ti jave da sam pao
Poceo:
M.Jergovic - Rod
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#7780 Re: Šta trenutno čitate?
Odlična!doktor78 wrote:Zavrsio:
D.Dzamonja- Ako ti jave da sam pao
Poceo:
M.Jergovic - Rod
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7781 Re: Šta trenutno čitate?
1000 stranica, čestitam!Mračajski proto wrote:Odlična!doktor78 wrote:Zavrsio:
D.Dzamonja- Ako ti jave da sam pao
Poceo:
M.Jergovic - Rod
Znači, vrijedi truda?
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#7782 Re: Šta trenutno čitate?
Dosad ne pogriješih u procjeni knjiga. Bujrum.

- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#7783 Re: Šta trenutno čitate?
Heinz Linge - With Hitler to the end
Bill Carter - Fools rush in
Ko voli nek izvoli...
Bill Carter - Fools rush in
Ko voli nek izvoli...
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#7784 Re: Šta trenutno čitate?
Heinz Linge,stari SSovacfosil wrote:Heinz Linge - With Hitler to the end
Bill Carter - Fools rush in
Ko voli nek izvoli...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7785 Re: Šta trenutno čitate?
Mirko Kovač: Ruže za Nives Koen
http://fraktura.hr/knjige/product.aspx?p=145
izvrsna, kao i sve njegove, preporuka
http://fraktura.hr/knjige/product.aspx?p=145
izvrsna, kao i sve njegove, preporuka
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#7786 Re: Šta trenutno čitate?
Federico Garcia Lorca - Ciganski Romancero 
- MedenoSrce
- Posts: 9975
- Joined: 05/07/2010 17:39
- Location: Tree house
#7787 Re: Odg: Šta trenutno čitate?
nacho_ wrote:Federico Garcia Lorca - Ciganski Romancero
U smiljevoj svojoj halji
Dijete lunu gleda gleda
Dijete samo lunu snatri...“
To onako iz glave
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#7788 Re: Šta trenutno čitate?
jos sam malo


- aux
- Posts: 939
- Joined: 25/04/2011 21:30
#7789 Re: Šta trenutno čitate?

Danas podigao u biblioteci,imam u planu i njegove ostale knjige ako mi se ova svidi
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7791 Re: Šta trenutno čitate?
Robert Jordan - Točak Vremena
Nek' mi je Bog na pomoći, taj serijal (za sada) ima 14 knjiga ...
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#7792 Re: Šta trenutno čitate?
Petnaest, da budemo precizni.
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7793 Re: Šta trenutno čitate?
Hm! Ja imam 'samo' 14 dijelova
Valja mi loviti #15.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#7794 Re: Šta trenutno čitate?
Nije još skeniran posljednji dio.Praetorious wrote:Hm! Ja imam 'samo' 14 dijelovaValja mi loviti #15.
- petunija
- Posts: 4114
- Joined: 07/05/2009 09:22
- Location: United States of Balcan
#7795 Re: Šta trenutno čitate?
Tihi Don 
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#7796 Re: Šta trenutno čitate?
hm gdje je to skenirano
a mjestu gdje ja skidam ima samo jedna
i to prva te možda 12.
a mjestu gdje ja skidam ima samo jedna
i to prva te možda 12.
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#7797 Re: Šta trenutno čitate?
Haj ako nije frka posaljite forumskom drugu na PP tih linkcica
za knjige. Hvala
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7798 Re: Šta trenutno čitate?
E-Knjige, štampa, muzika, video ... i drugo:
Praetov E-Media Forum
Ovdje imate komplet serijal Točak vremena.
CW
BTW
Upravo vidim najavu za posljednju knjigu Točka vremena: #14-Sećanje na svetlost, izdanje Laguna. Biće i to skoro

Praetov E-Media Forum
Ovdje imate komplet serijal Točak vremena.
CW
BTW
Upravo vidim najavu za posljednju knjigu Točka vremena: #14-Sećanje na svetlost, izdanje Laguna. Biće i to skoro

- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7799 Re: Šta trenutno čitate?
Večerašnji izbor je bio: Chris Ryan - Čuvar. Odličan triler, u kome, naravno, ništa nije kako izgleda, a kraj donosi neočekivane elemente. Iako povremeno sporog razvoja radnje, s reminiscencijom na ranija dešavanja - pojašnjenja radnje radi - ipak je pisan na pristupačan način, koji ne dopušta popuštanje pažnje.
Preporuke

Preporuke

-
co211
- Posts: 147
- Joined: 20/02/2014 17:27
#7800 Re: Šta trenutno čitate?
Da se upišem i ja u temu. Završio sam nedavno John Le Carre - The Spy Who Came in From the Cold.

Trebao bih ubrzo početi The First Law trilogiju, samo da se naćeram. Užasno sam spor čitač pa me to malo nervira...

Trebao bih ubrzo početi The First Law trilogiju, samo da se naćeram. Užasno sam spor čitač pa me to malo nervira...

