Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7776 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

SDP je programski blize, no zbog poteza i nastupa je vjerovatnije da ce koalirati sa bilo kojom drugom strankom.

Spustile su se stvari na licni nivo, nije ovo Engleska.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7777 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

drugi profil wrote:Evo ja ko padobranac nesto da upitam a ima veze i sa madnerovim postom i sa ovom temom.
Nakucali ste 300 strana i ne znam da li uopste ovdje ima neko iz DF ko bi odgovorio smisleno na pitanje, da li je mozda vec odgovoreno i sl. Nema sanse da to citam.

I ja smatram da je najmanje los izbor DF. Strogo sam protiv apstinencije jer ne mozes se praviti da te ne zanima. Ili uzmi pusku pa dizi ustanak ili idi na izbore glasaj protiv vlasti, nema trece...

Dakle, vjerovatno glasam za DF, jer smatram da nisu dio sadasnje vlasti, ali ako mi DF dovede SDA u koaliciju, onda je ovdje zaista jedino rjesenje pomenuti scenario sa puskom.

Ima li neko iz stranke da kaze ima li DF konkretan stav po ovom pitanju, tj. prema izvoru sveg zla na "bosnjackoj" teritoriji. ocigledno da ovi majstori ceremonije sve svoje koalicione partnere potapaju i sprecavaju da ista konkretno urade po pitanju korupcije, talova, halki, i svega onog sto nam je srusilo ekonomiju i drzi nas u konstantnom strahu od rata, nezaposlenosti, kriminala, nepravde, itd. svega sto ne bi trebalo da bude uopste predmet brige stanovnistva jedne resursima bogate evropske zemlje.
Zbog cega :?:
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#7778 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ne razumijem?
Zbog cega sta?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7779 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Nije mu jasno zasto ljudi ne gotive Princovu stranku.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7780 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

drugi profil wrote:Ne razumijem?
Zbog cega sta?
ako mi DF dovede SDA u koaliciju, onda je ovdje zaista jedino rjesenje pomenuti scenario sa puskom.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#7781 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Pa zato brate sto je po meni SDA kreator sve degradacije u ovoj zemlji. Onima koji se ne sjecaju, nekad je ovdje bila Drzava, zakoni jednaki za sve, policija, tuzioci, sudovi koji nisu pustali povratnike u kriminal opet na ulicu. Mnogo manje razlike u primanjima izmedju realnog sektora i ovog "nadrealnog", itd.
Jedina konstanta u svem tom vremenu propadanja ove zemlje je SDA i to su uvijek bili glavni faktor, a neko vrijeme i jedini...

E sad ako i DF tu istu SDA uhvati za ruku nista se nece promijeniti jer SDA to nece, a kad ce to ljudi da shvate ja ne znam. Oni su napravili drzavu po svojoj mjeri i nema potrebe da se mijenja, niti ce ikome dopustiti.

Onda ostaje ili da se iseljavamo, ili da se dizemo na oruzje po uzoru na najslavnije pretke.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7782 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

drugi profil wrote:Pa zato brate sto je po meni SDA kreator sve degradacije u ovoj zemlji. Onima koji se ne sjecaju, nekad je ovdje bila Drzava, zakoni jednaki za sve, policija, tuzioci, sudovi koji nisu pustali povratnike u kriminal opet na ulicu. Mnogo manje razlike u primanjima izmedju realnog sektora i ovog "nadrealnog", itd.
Jedina konstanta u svem tom vremenu propadanja ove zemlje je SDA i to su uvijek bili glavni faktor, a neko vrijeme i jedini...

E sad ako i DF tu istu SDA uhvati za ruku nista se nece promijeniti jer SDA to nece, a kad ce to ljudi da shvate ja ne znam. Oni su napravili drzavu po svojoj mjeri i nema potrebe da se mijenja, niti ce ikome dopustiti.

Onda ostaje ili da se iseljavamo, ili da se dizemo na oruzje po uzoru na najslavnije pretke.
Pa @havatar se već iselio, ako je vjerovati moderatoru :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7783 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Ima li gdje tog priloga s Federalne TV, sinoć?
User avatar
vee-jay
Posts: 9881
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#7784 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

madner wrote:SDP je programski blize, no zbog poteza i nastupa je vjerovatnije da ce koalirati sa bilo kojom drugom strankom.

Spustile su se stvari na licni nivo, nije ovo Engleska.
Pusti to, nijedna stranka sebi nece moci dozvoliti da ide u koaliciju sa SDA osim ako mora - dakle ako SDA bude proglasena pobjednikom. Zasto pisem to tako direktno? Zato sto - ako i nakon narednih izbora SDA bude na vlasti - nece nikakvih promjena biti. A krivac za to nece biti SDA.

I ne znam stvarno sta se svi pale oko ove avazove patke vezano SDPa. Pa zar smo zaboravili sta je avaz pisao za Lagumdziju i TIhica u proteklih 10+ godina? To je avaz, danas Tihic, sutra Lagumdzija, prekosutra Komsic...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7785 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Teorestki si sasvim u pravu, no trenutno nema stranke u BiH koja zeli biti u koaliciji sa SDPom. Nema kome nisu zabili bar mali noz u ledja.

Ideologija je jedno, medjuljudski odnosi su drugo. Glup primjer: Fazlija iz licne tastine ne da da streljana u Zetri radi. Isto da je on napravio. :D
Last edited by madner on 17/01/2014 15:03, edited 1 time in total.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#7786 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Na osnovu svega do sada, sto je Komsica manje to je DF-a vishe. Odnosno, SDP je toliko samounisten da je to dovoljno DF-u da zaigra. Naravno, onih 350000 Komsicevih glasova su samo fikcija, to je onomad bila mjera mrznje prema Jovicu i HDZ-u, kao sto ce sad mrznja prema Lagumdziji biti dovoljan motivator za glasanje za DF. Plus mrznja prema SDA, pa mrznja prema mrskom Radoncicu... elem skupilo se dovoljno mrznje prema drugima da DF postane novi igrac te da u naredne cetiri godine dodje u poziciju da se i njeg zamrzi.

Moja sva mrznja zavrsava time sto mi je mrsko glasati.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#7787 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

madner wrote:Teorestki si sasvim u pravu, no trenutno nema stranke u BiH koja zeli biti u koaliciji sa SDPom. Nema kome nisu zabili bar mali noz u ledja.

Ideologija je jedno, medjuljudski odnosi su drugo. Glup primjer: Fazlija iz licne tastine ne da streljana u Zetri radi. Isto da je on napravio. :D
:thumbup: :fazlija: :pisnula:
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#7788 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabanss »

@madner

Znas pravi razlog zasto ne radi Zetra ili ...?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7789 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Streljana?
Satro zato sto ne radi protivpozarni sistem.

No zapravo je Fazli krivo sto vise ljudi ne idu u njegov streljacki klub, (SSK) a ovaj gore mu je zemljak. Nema veze sto je Zetra ostecena za par milja mjesecno.
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#7790 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zeleni xy »

Banksy wrote:Ima li gdje tog priloga s Federalne TV, sinoć?
Misliš na ovo ?

Image
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#7791 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

madner wrote:Streljana?
Satro zato sto ne radi protivpozarni sistem.

No zapravo je Fazli krivo sto vise ljudi ne idu u njegov streljacki klub, (SSK) a ovaj gore mu je zemljak. Nema veze sto je Zetra ostecena za par milja mjesecno.

Nisam znala da je snajperista tako mocan. Meni prije djeluje kao da se hljeba ne zna najesti.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7792 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Ako je komšić rekao da jest njihovo onda jest :D E da li je rekao ne znam, ima video pa skontajte :-D

A što se tiče istine, pogledajte stare postove, ima jedno 3-4 accounta koja su novokreirana i koja samo spmajaju. Imaju i oni koji kažu "df blokira nešto", a kad odeš na sdp stranicu piše df blokira nešto..

Zašto bi neko napravio account da jednu rečenicu kopirava svaki drugi dan????????

Na klix ba portalu, čim komšić se spominje u top komentarima negativni komentari. Dok recimo kad nešto sdp uradi kao dobro odma sve pozitivno :-D

E sad, ako mogu već praviti lažne accounte mogu i lažirati top komentare :-D


A da još malo zakuham :D
Last edited by shiljak on 17/01/2014 18:01, edited 4 times in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7793 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

zeleni xy wrote:
Banksy wrote:Ima li gdje tog priloga s Federalne TV, sinoć?
Misliš na ovo ?

Image
Na TV prilog, ali nema ga, samo ovo:


Web agent SDP-a bi, prema dokumentu koji je obznanjen, trebao napraviti lažne Facebook profile te pod lažnim nadimcima ostavljati komentare i informacije na portalima kako bi diskreditirali političke protivnike. A cilj je sljedeći:

- Od Komšića stvarati izdajnika građanske BiH te osobe koja iz sujete prema SDP-u spreman na koalicije i sa najvećim političkim protivnicima,
- Diskreditirati intelektualne i stručne kapacitete kadrova Demokratske fronte,
- Povezivati Fahrudina Radončića sa raznim četničkim pokretima i srpskom mafijom,
- Stvarati percepciju da je SBB dio izvršne vlasti i da učestvuje u raspodjeli javnih preduzeća,
- Kreirati percepciju da je SDA glavni krivac za sadašnju socijalno-ekonomsku situaciju u BiH,
- Stvarati percepciju da SDP nema nikakvog utjecaja na bilo kakve procese u javnim preduzećima i državnim agencijama/ministarstvima.

Dokument je ispisan na SDP-ovom memorandumu, ali u ovoj stranci negiraju bilo kakvu vezu s njim.

Inače, pretragom podataka o nastanku ovog PDF-ovog dokumenta lako se dođe i do računara na kojem je on nastao. U pitanju je računar registriran na ime Aida Pizović, koja radi na web portalu moj portal. ba. Do nje je danas bilo nemoguće doći, jer su se njene kolege na portalu, nakon samo jednog poziva novinara FTV-a, iznenada prestale javljati na telefon. Ipak, ko je Aida Pizović zna Kemal Beganović, zastupnik SDP-a u Federalnom parlamentu i predsjednik Foruma mladih SDP-a. On bi trebao biti Kemo, koji je u potpisu spornog dokumenta. "Aida Pizović je zaposlenica SDP-a, Press centra SDP-a, i ona, naravno, šalje saopštenja SDP-a i samim tim je i autor svakog dokumenta koji se pojavi. S obzirom na to da je dokument koji je u PDF-u očito faslifikovan iz nekog starog dokumenta, onda je očito da je ostalo njeno ime kao autora", tvrdi Beganović.

On negira bilo kakvu vezu s dokumentom, ali i web portalom moj portal. ba, koji se dovodi u vezu upravo s Beganovićem i Damirom Mašićem. "Ne znam otkud vam ta informacija, nemam nikakve veze s portalom", tvrdi Beganović.

Ovakav način kampanje nije ništa novo, čak ni na bh. prostorima. U zabludi su svi koji misle da se ostavljanjem komentara pod lažnim imenima nisu služile i druge stranke. Federalna televizija zatražila je komentare od onih protiv kojih je usmjerena ovakva kampanja.

"Nije mi to ništa neobično. Znao sam za to, samo se sad prvi put pojavio dokument koji to potvrđuje. U tome je stvar", kaže predsjednik DF-a Željko Komšić.

"To je ono što je ružno u politici i što nije dobro. Nažalost, ima političkih partija koje se bave tim poslom", komentar je generalnog sekretara SDA Amira Zukića.

"Ono što je nas posebno razočaralo jeste da u tom dopisu stoji da nije relevantno da li je nešto istinito, važno je samo da se anonimno iznese kao činjenica", ističe Mirza Ustamujić, zastupnik SBB-a u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH.

U svakom slučaju, postoje načini da se dođe do stvarnog izvora ovog dokumenta. U SDP već pozivaju nadležne organe da to provjere, ali nerealno je očekivati da će se policijske agencije i tužilaštva uključiti u ovu stvar, osim ukoliko u svemu ne nađu elemente krivičnog djela. Laži na internet nisu krivično djelo. Ali mogu biti odličan spin.

federalna.ba/videoprilog Vildane Kurtić (Dnevnik 2)

User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#7794 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cenecimoveocino »

Jutros na kalmanovoj anketi DF imala najviše glasova,oko 50 :sax:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7795 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

zeleni xy wrote:
Banksy wrote:Ima li gdje tog priloga s Federalne TV, sinoć?
Misliš na ovo ?

Image
Glupost. Ko god ima word 2007 i mlađi može za pet sekundi kreirati dokument "nastao na računaru tom i tom u toliko i toliko sati".
BiH je zemlja neznanja, iz vica, ko Albanija nekada.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7796 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

PATRIOTSKA UDRUŽENJA OŠTRO OSUDILA PAMFLET SDP-ABorci uz Radončića i Komšića!Faksimili jučerašnjih saopćenja boračkih udruženjaFOTO: AVAZBorci uz Radončića i Komšića!


Mi, patrioti, prvoborci i heroji proteklog rata, zgroženi smo činjenicom da se na prljav način, lažima i podvalama, napadaju naši saborci, patrioti i istaknuti lideri svojih stranaka. Zdrav razum ne može shvatiti da se na ovakav prizeman i krajnje bezočan način pljuje po ljudskom dostojanstvu da bi se naškodilo njihovom ugledu, koji imaju u javnosti.

Pošteni političari

Pitamo se kome smetaju impresivne patriotske biografije Željka Komšića i Fahrudina Radončića? Jesu li svjesni kreatori ovog pamfleta kakve su poruke poslali i s kakvim se opasnostima mogu suočiti? Kakve sve posljedice i implikacije mogu nastati?

Nama, patriotima, dosta je međusobnog osporavanja i diskreditacije poštenih i odanih političara koji se bore za napredak ove države i bolju budućnost njenog naroda.

Ovi napadi nisu sračunati samo na diskreditaciju lidera stranaka nego su direktni atakt na institucije države - člana Predsjedništva BiH i ministra sigurnosti BiH.





Mi odlučno osuđujemo ovakve pokušaje laži i podvala bilo od koga one dolazile i na koga se odnosile. Mi, patrioti, sigurno znamo ko su i kakvi su naši saborci Komšić i Radončić i nikada nikome nećemo dozvoliti da se na ovakav način blati i ponižava bilo ko u ovoj državi.

Ovo je jučer saopćio Upravni odbor Saveza udruženja boraca "Patriotska liga" Kantona Sarajevo, nakon što je u javnost procurio pamflet iz SDP-a u kojem se daju instrukcije da se lažima diskreditiraju njihovi politički protivnici.

Istim povodom oglasili su se i predstavnici drugih boračkih organizacija. Dokument napisan na SDP-ovom memorandumu, a čiji je autor, vjeruje se, Kemal Beganović, predsjednik Foruma mladih SDP-a i zastupnik te stranke u Parlamentu Federacije BiH, okarakteriziran je, između ostalog, i kao napad na borce i pokretače otpora agresiji na BiH 1992. godine.

Oštro su reagirali i u Udruženju boraca "Bosnae - Zelene beretke". U saopćenju su, između ostalog, osudili pamflet u kojem SDP instruira svoje kadrove da Radončića povezuju sa četničkim udruženjima i srpskom mafijom.

Volja naroda

- Kao član Vrhovne komande Armije RBiH, Radončić je dokazao svoju odanost BiH. On je branio državu dok su drugi političari, proizašli iz komunističke partije, u to vrijeme pokušavali s vlasti skinuti one koji su prvi put izabrani voljom naroda. Podržavamo gospodina Radončića da ustraje na putu pravde i poštenja. Želimo dati punu podršku ministru sigurnosti BiH Fahrudinu Radončiću za dosadašnji rad i doprinos u očuvanju BiH od početka agresije do danas - navodi se u saopćenju "Zelenih beretki".

Oni su poručili svim političarima da "dolazi vrijeme kada će platiti za ono što su ukrali od ovog naroda i pronevjerili i iznevjerili BiH".

Ovo nije prvi put da isti ljudi napadaju i blate borce

Članovi Udruženja boraca organizatora i pokretača otpora KS tvrde da ovo nije prvi put da isti ljudi kao i sada napadaju i blate borce.

- Jednom je jedan od tih pred Skupštinom BiH u Sarajevu, kada su borci imali proteste, izjavio da su ga isti ovakvi gađali kamenjem u Banjoj Luci i uporedio nas, borce Armije RBiH, sa četnicima. Ne mislimo nikome biti advokati, pa ni Radončiću i Komšiću. Ali, kada neko blati borce, koji su se na zakonit način počeli obračunavati s kriminalom, mitom i korupcijom, onda moramo reagirati i upitati se ko je krivac za haotično stanje u zemlji. Oni koji šuruju s Dodikom u razbijanju države sada bi izmišljali krivce - navedeno je u saopćenju.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOTHING TO SEE HERE MOVE ALONG !
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7797 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Kako Fahro ovo vješto radi, za nepovjerovati!?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7798 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Očito je Fahrin glavni cilj da u ovoj kampanji stavi znak jednakosti između sebe i Komšića.

'Boraca' za podršku ovakvu ili onakvu nikome ne nedostaje, bezbeli ih zovu i kad se treba od žene razvodit.
http://www.sdp.ba/novost/21263/savez-bo ... becirovicu
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#7799 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Oooo, jbt evo Fahro ispade prvoborac, heroj sa Zuci, diverzant...
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#7800 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mikasa »

Corto Maltese wrote:Kako Fahro ovo vješto radi, za nepovjerovati!?
I poslije samo jednog napada na "slucajnog" nije vise Fahrooo, "najvece zlo u Bosnjaka, Stranka Bogatih Bosnjaka... :(

Sta uradi jedan pdf dokument ... :izet:
Post Reply