Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#7751 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Na raskrsnici kod adazala na Stupu,jednostavno MORAŠ zakočiti,dati priliku ljudima da se uključe,jer sutra ćeš i ti biti u njihovoj poziciji.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#7752 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kada se budes vracao sa desne strane ce ti biti. Ne mozes ga promasiti jedini je u tom starom Renaultu. Sad, ne sjecam se sigurno boje od auta. Taj dio puta je oko Kupresa.BlackCaviar wrote:Da nije mozda bijeli Reno? Jucer sam prolazio tim dijelom prema moru i sad kako procitah to, vrtim u glavi, ja mislim da je to taj. Iduci put stajemcondy wrote:Necemo vise o mesu, bolje o siru.Bakir1 wrote:ako ste se dotakli mesa, kada se penje od krivaje prema banovicima, sa lijeve strane ima "restoran", to ni na sta ne lici, ali meso je nesto![]()
Ako budeš prolazio, na lijevoj strani ceste kad prođeš Kupres u prvcu mora, ima čovjek u starom Renou 5, prodaje domaći livanjski sir. Nema ga boljeg
- Filter
- Posts: 8675
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#7753 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
kontrolise li iko vid kod ove gerijatrije za volanom
pa to masovna pojava jbte da uopste ne registruju ni semafor ni pjesaka. ono lagano klizeci zvrljaju okolo i kroz raskrsce
pa to masovna pojava jbte da uopste ne registruju ni semafor ni pjesaka. ono lagano klizeci zvrljaju okolo i kroz raskrsce
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#7754 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
bravo jos kad pripale babuskare i dede po cigaru pa ih ujede za oci, pa im zasuze.. uhhFilter wrote:kontrolise li iko vid kod ove gerijatrije za volanom![]()
pa to masovna pojava jbte da uopste ne registruju ni semafor ni pjesaka. ono lagano klizeci zvrljaju okolo i kroz raskrsce
sinoc nakav djikan sa bmw x5, francuske table (mozda je insomnia) pofino zatamljen, nije bas skroz, al pofino.. i fino lagano od hotonja do bara nije presao vise od 30 (trideset) km/h, ne smijes ga preteci po onim krivinama prije kobilje glave, kad se nadje pravac idu auta iz suprotnog smjera..
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#7755 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
covjek dosao kuci i upija pogledom brda i doline rodne grudezigson wrote: bravo jos kad pripale babuskare i dede po cigaru pa ih ujede za oci, pa im zasuze.. uhh
sinoc nakav djikan sa bmw x5, francuske table (mozda je insomnia) pofino zatamljen, nije bas skroz, al pofino.. i fino lagano od hotonja do bara nije presao vise od 30 (trideset) km/h, ne smijes ga preteci po onim krivinama prije kobilje glave, kad se nadje pravac idu auta iz suprotnog smjera..
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#7756 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ili malo "kupio" kod nekoga u gostima pa se civilizovao da ga ne "ponese" meza.quarterback wrote:covjek dosao kuci i upija pogledom brda i doline rodne grudezigson wrote: bravo jos kad pripale babuskare i dede po cigaru pa ih ujede za oci, pa im zasuze.. uhh
sinoc nakav djikan sa bmw x5, francuske table (mozda je insomnia) pofino zatamljen, nije bas skroz, al pofino.. i fino lagano od hotonja do bara nije presao vise od 30 (trideset) km/h, ne smijes ga preteci po onim krivinama prije kobilje glave, kad se nadje pravac idu auta iz suprotnog smjera..
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#7757 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja sam nedavno opet vozio iza taksiste nekih 30-40 kilometara - sušta suprotnost. Tip nije maltene stao na kočnicu tako je pravovremeno i dobro procjenjivao brzinu sa kojom je ulazio u krivine, a čitavo vrijeme je vozio 10-20 km/h iznad ograničenja. Mogao sam mensčini za njim voziti oko svijeta - nevjerovatno ujednačena vožnja. Da je bila prilika da vozimo jedan pored drugog otvorio bih prozor i čestitao mu.530i wrote:Preksinoć od Mostara do Jablanice Audi A3 sportback, Oktavija A5, Golf 6, BMW X5...i svi voze hladno 55-60 na sat jedni za drugim. Pređem ih bez nekih problema, ali ne kontam takvu vožnju. Komotno se može ići 80-90.
- corsa
- Posts: 2594
- Joined: 15/12/2005 10:35
- Location: Sarajevo
#7758 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sta je vozio taksista?The BEN10 wrote:Ja sam nedavno opet vozio iza taksiste nekih 30-40 kilometara - sušta suprotnost. Tip nije maltene stao na kočnicu tako je pravovremeno i dobro procjenjivao brzinu sa kojom je ulazio u krivine, a čitavo vrijeme je vozio 10-20 km/h iznad ograničenja. Mogao sam mensčini za njim voziti oko svijeta - nevjerovatno ujednačena vožnja. Da je bila prilika da vozimo jedan pored drugog otvorio bih prozor i čestitao mu.530i wrote:Preksinoć od Mostara do Jablanice Audi A3 sportback, Oktavija A5, Golf 6, BMW X5...i svi voze hladno 55-60 na sat jedni za drugim. Pređem ih bez nekih problema, ali ne kontam takvu vožnju. Komotno se može ići 80-90.
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#7759 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne sjećam se tačno, mislim da je bila Dacia, 1.4 MPI. Ako se ne varam, taj model ima 75 KS, skoro dvaput manje od mog auta. Ali tip je tako tečno vozio kako uz brdo, tako i kroz krivine, baš ono za svaku pohvalu.
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#7760 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Prvi clan saobracajnog zakona: Ako vozac motornog vozila upali sva cetiri ima pravo da se zaustavi bilo gdje, makar to bilo i na sred ulice, i da tako stoji koliko mu volja.
Mislim da me ovaj dio BiH vozaca najvise nervira. Milion puta zakrce ulicu jer mu se nije islo 50 metara da negdje parkira gdje ne treba, pa samo upali sva ceti i auto na sred ulice dok vozac ode u mesaru da kupi pola kile cevapa (il sta vec). Sto je najsmjesnije i u sred grada to rade. Nedavno na semaforu kod predsjednistva lole u kombiju upalili sva cetiri i stoje u lijevoj traci (a nije u kvaru, ocito samo ceka nekog). Elem, otisao sam do vjecne vatre po hamburger, vratio se (pjeske sve) on i dalje stoji, i ko zna koliko bi da nije slucajno naisla patrola tad pa im rekli da ne mogu stajati tu, tek tad je ovaj otisao dalje. I takvih milion svakodnevno. Npr. na Ilidzi je cesto nemoguce busevima da izadju sa terminala, ili kako treba prodju ulicom prema staroj opstini, od papaka koji stanu u istoj (dvije trake), upale sva cetiri i odose ko zna gdje.
Mislim da me ovaj dio BiH vozaca najvise nervira. Milion puta zakrce ulicu jer mu se nije islo 50 metara da negdje parkira gdje ne treba, pa samo upali sva ceti i auto na sred ulice dok vozac ode u mesaru da kupi pola kile cevapa (il sta vec). Sto je najsmjesnije i u sred grada to rade. Nedavno na semaforu kod predsjednistva lole u kombiju upalili sva cetiri i stoje u lijevoj traci (a nije u kvaru, ocito samo ceka nekog). Elem, otisao sam do vjecne vatre po hamburger, vratio se (pjeske sve) on i dalje stoji, i ko zna koliko bi da nije slucajno naisla patrola tad pa im rekli da ne mogu stajati tu, tek tad je ovaj otisao dalje. I takvih milion svakodnevno. Npr. na Ilidzi je cesto nemoguce busevima da izadju sa terminala, ili kako treba prodju ulicom prema staroj opstini, od papaka koji stanu u istoj (dvije trake), upale sva cetiri i odose ko zna gdje.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#7761 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Slicna situacija i jucer, vracam se iz Mostara, i sad na potezu od Jablanice pa do Sarajeva, Polo "okac", Bmw x3, Octavia i ja, i svi lagano nekih 80ak, malo i jače, niko nikome ne smeta, kad eto ti lole golf dvojka crvena, sve on nas obilaziThe BEN10 wrote:Ne sjećam se tačno, mislim da je bila Dacia, 1.4 MPI. Ako se ne varam, taj model ima 75 KS, skoro dvaput manje od mog auta. Ali tip je tako tečno vozio kako uz brdo, tako i kroz krivine, baš ono za svaku pohvalu.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#7762 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
nije to bitno sto ste ga prestigli opet, bitno je da je on vama pokazao ko je on, sta on vozi i kako to ideLeon16v wrote:Slicna situacija i jucer, vracam se iz Mostara, i sad na potezu od Jablanice pa do Sarajeva, Polo "okac", Bmw x3, Octavia i ja, i svi lagano nekih 80ak, malo i jače, niko nikome ne smeta, kad eto ti lole golf dvojka crvena, sve on nas obilaziThe BEN10 wrote:Ne sjećam se tačno, mislim da je bila Dacia, 1.4 MPI. Ako se ne varam, taj model ima 75 KS, skoro dvaput manje od mog auta. Ali tip je tako tečno vozio kako uz brdo, tako i kroz krivine, baš ono za svaku pohvalu.Ali malo ga zajebal Ivan Sedlo, pa mi njega opet gore
kladim se da je pomislio i .ebala vas vasa auta, gledaj mog golfa starog 25 godina, jel vam krivo sto ste dali pare za to vase
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#7763 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
.
Last edited by Daryl Dixon on 31/08/2016 03:20, edited 1 time in total.
-
uvijekIInikadI
- Posts: 1140
- Joined: 10/11/2013 19:54
#7764 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kakav je to kombi sto preskace i jos uzbrdo?muz66 wrote:Nervira me sto se vozaci CC Passata, E46 benge, Golfa 5 itd uvrijede kad ih kombijem preskocis i to uzbrdo, pa voze na granici samoubistva da se "osvete"
-
nightvision
- Posts: 3427
- Joined: 04/02/2014 14:21
#7765 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mozda nesto ovako.


- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#7766 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
uvijekIInikadI wrote:Kakav je to kombi sto preskace i jos uzbrdo?muz66 wrote:Nervira me sto se vozaci CC Passata, E46 benge, Golfa 5 itd uvrijede kad ih kombijem preskocis i to uzbrdo, pa voze na granici samoubistva da se "osvete"koji motor, kol'ko konja, koje gorivo, ....
![]()
![]()
prazan dostavni moze uzbrdo najmanje 120
mene lik prije rogoja prestigao i nestao, ja isao 110
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#7767 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moze da se zaustavi bilo gdje, ali ne moze da tako stoji koliko mu volja. Mora postaviti trokut da na vrijeme upozori nadolazeca vozila da je na sred ceste i mora u sto kracem roku ukloniti vozilo sa ceste. Ako ne moze samo vozilo da se pomjeri...postoje slep sluzbe. Ali nasa drzava i nas mentalitet je posebna prica.Dope_Man wrote:Prvi clan saobracajnog zakona: Ako vozac motornog vozila upali sva cetiri ima pravo da se zaustavi bilo gdje, makar to bilo i na sred ulice, i da tako stoji koliko mu volja.
Mislim da me ovaj dio BiH vozaca najvise nervira. Milion puta zakrce ulicu jer mu se nije islo 50 metara da negdje parkira gdje ne treba, pa samo upali sva ceti i auto na sred ulice dok vozac ode u mesaru da kupi pola kile cevapa (il sta vec). Sto je najsmjesnije i u sred grada to rade. Nedavno na semaforu kod predsjednistva lole u kombiju upalili sva cetiri i stoje u lijevoj traci (a nije u kvaru, ocito samo ceka nekog). Elem, otisao sam do vjecne vatre po hamburger, vratio se (pjeske sve) on i dalje stoji, i ko zna koliko bi da nije slucajno naisla patrola tad pa im rekli da ne mogu stajati tu, tek tad je ovaj otisao dalje. I takvih milion svakodnevno. Npr. na Ilidzi je cesto nemoguce busevima da izadju sa terminala, ili kako treba prodju ulicom prema staroj opstini, od papaka koji stanu u istoj (dvije trake), upale sva cetiri i odose ko zna gdje.
- muz66
- Posts: 17984
- Joined: 24/03/2009 00:33
- Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka
#7768 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
T6 Caravelle biturbo, puno pogonskih tockova i takouvijekIInikadI wrote:Kakav je to kombi sto preskace i jos uzbrdo?muz66 wrote:Nervira me sto se vozaci CC Passata, E46 benge, Golfa 5 itd uvrijede kad ih kombijem preskocis i to uzbrdo, pa voze na granici samoubistva da se "osvete"koji motor, kol'ko konja, koje gorivo, ....
![]()
![]()
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#7769 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma sa tim naglasenim dijelom sam sarkasticno rekao kako se to tumaci u glavama naseg naroda. Naravno da svaki vozac bi valjda trebao znati kada i zasto koristi sva cetiri, ali kod mnogih je u glavi ''upalio sam sva cetiri, dakle imam pravo radit sta mi volja''.preludezalude wrote:Moze da se zaustavi bilo gdje, ali ne moze da tako stoji koliko mu volja. Mora postaviti trokut da na vrijeme upozori nadolazeca vozila da je na sred ceste i mora u sto kracem roku ukloniti vozilo sa ceste. Ako ne moze samo vozilo da se pomjeri...postoje slep sluzbe. Ali nasa drzava i nas mentalitet je posebna prica.Dope_Man wrote:Prvi clan saobracajnog zakona: Ako vozac motornog vozila upali sva cetiri ima pravo da se zaustavi bilo gdje, makar to bilo i na sred ulice, i da tako stoji koliko mu volja.
Mislim da me ovaj dio BiH vozaca najvise nervira. Milion puta zakrce ulicu jer mu se nije islo 50 metara da negdje parkira gdje ne treba, pa samo upali sva ceti i auto na sred ulice dok vozac ode u mesaru da kupi pola kile cevapa (il sta vec). Sto je najsmjesnije i u sred grada to rade. Nedavno na semaforu kod predsjednistva lole u kombiju upalili sva cetiri i stoje u lijevoj traci (a nije u kvaru, ocito samo ceka nekog). Elem, otisao sam do vjecne vatre po hamburger, vratio se (pjeske sve) on i dalje stoji, i ko zna koliko bi da nije slucajno naisla patrola tad pa im rekli da ne mogu stajati tu, tek tad je ovaj otisao dalje. I takvih milion svakodnevno. Npr. na Ilidzi je cesto nemoguce busevima da izadju sa terminala, ili kako treba prodju ulicom prema staroj opstini, od papaka koji stanu u istoj (dvije trake), upale sva cetiri i odose ko zna gdje.
- muha_sa
- Posts: 140459
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#7770 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
što im je žao dat 5 maraka da našteluju visinu svjetala--a takvih je mLogo 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#7771 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sta ce on stelovat svjetla dragi Muha kad mu krakovi na autu nisu nastelovani!
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#7772 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
nikad mi nece biti jasno
uvece kad je kasno
ono bas sitni sati
parking pred zgradom
ide tura lupanja vratima
al ono provincijski
navikli lupati vratima od stale i poljske hale
neku noc hadzo sa zenetinom izlaze i istovaraju se
mislim da su jedno barem 10000 puta vrata zatvorili i otvorili
a inace bez toga uvijek mi je bilo papacki lupiti vratima
uvece kad je kasno
ono bas sitni sati
parking pred zgradom
ide tura lupanja vratima
al ono provincijski
navikli lupati vratima od stale i poljske hale
neku noc hadzo sa zenetinom izlaze i istovaraju se
mislim da su jedno barem 10000 puta vrata zatvorili i otvorili
a inace bez toga uvijek mi je bilo papacki lupiti vratima
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#7773 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Cuj hadzo i zenetina bar 1000 otvorili i zatvorili vrata....?????
Ljudi dolaze sa GO, gledaju da izbjegnu guzve na granicama, po cesti, dodju kad dodju punim autom stvari, sta treba da rade, da cekaju 8 ujutro ne da ometu tvoj lagani sanak...?
Mozda nije problem u njima nego slusaocu i stolariji?
Ljudi dolaze sa GO, gledaju da izbjegnu guzve na granicama, po cesti, dodju kad dodju punim autom stvari, sta treba da rade, da cekaju 8 ujutro ne da ometu tvoj lagani sanak...?
Mozda nije problem u njima nego slusaocu i stolariji?
-
promaha
- Posts: 601
- Joined: 04/01/2011 21:11
#7774 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
muha_sa wrote:što im je žao dat 5 maraka da našteluju visinu svjetala--a takvih je mLogo
e to me straaasno nervira...
a vise me nervira cak kad meni svjetla nisu fino nastimana
na proslo auto sam se najvise naljutio zbog poganih farova
-
Drogo_rooq
- Posts: 150
- Joined: 04/03/2014 14:43
#7775 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vjerovatno je bilo, al' sto raja ne zna koristiti kruzni tok, to je cudo. Pre par dana lik udje u suprotan smjer. Ja samo zakocio i aplaudirao.
