Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#7751 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville »

Corto Maltese wrote:
oakville wrote:
Corto Maltese wrote: Hanka služi samo da skrene pažnju sa glavnog problema Demokratske Fronte.

A to je? I kad identifikuješ problem, odmah predloži i rješenje, čisto da budeš konstruktivan.
Problem je samo jedan. Čovjek koji ne umije vratiti kredit, zavaliće mnogo žiranata.
Rješenje? Odstupi taj loši ekonomista, uskače ko?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7752 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

oakville wrote:
Corto Maltese wrote: Problem je samo jedan. Čovjek koji ne umije vratiti kredit, zavaliće mnogo žiranata.
Rješenje? Odstupi taj loši ekonomista, uskače ko?
Obrnuta matematika. Nije ovdje pitanje ko gdje uskače, nego kome ne treba biti žirant.
Last edited by Corto Maltese on 17/01/2014 08:28, edited 1 time in total.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7753 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Ja prosto ne mogu da vjerujem da je ovaj proglas/mail (il' sta je vec) istinit. Ovo je toliko glupo i bolesno, da ako je istina, onda je to cisti psiho-moralni fijasko. Pojedinaca, ili cijele stranke - svejedno.


Mada, kada citam pisanje pojedinaca, postoji velika mogucnost da je ovo mozda i realnost :roll: :D . Samo, kada bolje razmislim, nije samo SDP ovako bolesno glup. Ima ovdje na forumu barem jos 2-3 slicno organizovane grupacije. :D
Chmoljo wrote:meni niko ništa nije rek'o :D
Ti si postao kvarljiva roba. Dobio si crveni nik, i sada si sa druge strane barikade. :D Stranka vise ne racuna na tebe. :lol:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#7754 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville »

Corto Maltese wrote:
oakville wrote:
Corto Maltese wrote: Problem je samo jedan. Čovjek koji ne umije vratiti kredit, zavaliće mnogo žiranata.
Rješenje? Odstupi taj loši ekonomista, uskače ko?
Obrnuta matematika. Nije ovdje pitanje ko gdje uskače, nego kome ne treba biti žirant.
U redu, ne treba žirirati ŽK, jer je propali ekonomista, nesposoban, itd.

Može li prijedlog za koga drugoga treba glasati i zašto? Od same kritike nema ništa, da vidimo prijedloge.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7755 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ako lazu mene, lazem i ja vas, izgleda da je fakat autentican dopis :lol:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7756 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

madner wrote:Ako lazu mene, lazem i ja vas, izgleda da je fakat autentican dopis :lol:
Detalji?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7757 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ja bih da ostanem amoniman. :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7758 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

madner wrote:Ja bih da ostanem amoniman. :D
Ako je to detalj koji te je ubijedio, onaj potpis na .pdf-u , kojeg naša javna tv onako zvučno sinoć najavi, može bilo ko sa mrvicu novijim Wordom napraviti, čak ni bilo kakvo hakerisanje nije potrebno.

Moguće je da je e-mail autentičan, onako se samo mailovi potpisuju (osim ako se 'kemo' nije ufurao da je 'tito', što nije posve nevjerojatno, s obzirom kakvi su nam likovi tamo), ali pdf pakovanje je onda u tornjakovoj režiji.

U svakom slučaju, neovisno od autentičnosti, cijela priča je gadna.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7759 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

ne znam vala, koliko god da onome svjedočimo na djelu svaki dan na forumu, teško mi je povjerovati da je dokument autentičan. jednostavno nema potrebe za njegovim postojanjem u onom vidu. al' ko zna... :D
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7760 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

madner wrote:Ako lazu mene, lazem i ja vas, izgleda da je fakat autentican dopis :lol:
Ja ti vjerujem, donedavno si bio na toj strani :D :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7761 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Uvijek na moralno ispravnoj strani.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7762 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

JThomas wrote:ne znam vala, koliko god da onome svjedočimo na djelu svaki dan na forumu, teško mi je povjerovati da je dokument autentičan. jednostavno nema potrebe za njegovim postojanjem u onom vidu. al' ko zna... :D
Licno ne znam sta je gore: da su u Centrali postali toliko drski da misle da su nedodirljivi, ili da je Avaz naucio praviti ovako vjerne i smislene falsifikate - ovo sto je objavljeno neodoljivo podsjeca na razne unutarpartijske proglase, obavijesti i prepiske. Kako god okrenes - lose. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#7763 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

oakville wrote:
Corto Maltese wrote:
Obrnuta matematika. Nije ovdje pitanje ko gdje uskače, nego kome ne treba biti žirant.
U redu, ne treba žirirati ŽK, jer je propali ekonomista, nesposoban, itd.

Može li prijedlog za koga drugoga treba glasati i zašto? Od same kritike nema ništa, da vidimo prijedloge.
U principu, Corto uvijek kritikuje sa dubokoumnim doskocicama. Nekad mi je simpaticno, nekad se i ja slazem sa njim, nekad ne, ali se ne sjecam da je ikad dao konkretan odgovor na slicno pitanje.
Jednostavno, covjeku niko ne valja. Uostalom vidjeces da ce sad da replicira meni, a tebi nece.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7764 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Cortu moras odgovoriti u njegom stilu ako zelis odgovor. Nece covjek da razgovara sa ljudima koji nisu u stanju poentu zamaskirati unutar uvrede. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#7765 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

madner wrote:Cortu moras odgovoriti u njegom stilu ako zelis odgovor. Nece covjek da razgovara sa ljudima koji nisu u stanju poentu zamaskirati unutar uvrede. :D
Ima ljudi koji se ne zele "penjati" na taj nivo.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7766 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Vratite se na temu.
Ako se još sjećate šta je bilo u pitanju.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7767 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Zadnji put je tamo neki kriticar dosao do zakljucka da je DF najmanje zlo, te je nakon tog saznanja odlucio neglasati. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7768 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

madner wrote:Zadnji put je tamo neki kriticar dosao do zakljucka da je DF najmanje zlo, te je nakon tog saznanja odlucio neglasati. :D
ja i dalje tvrdim da ce DF nakon izbora u koaliciju s SDPom i Fahrom ako budu imali pozicioni potencijal
i ovaj "dopis" je na tom tragu i usmjerava glasace lijeve orijentacije koji su odustali od zlatka na zeljkov mlin
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7769 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Vidi se da glasas samo za SDA, bez obzira na sve.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7770 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

madner wrote:Zadnji put je tamo neki kriticar dosao do zakljucka da je DF najmanje zlo, te je nakon tog saznanja odlucio neglasati. :D
Čak i za mene, koji sam protivnik neodlučnosti, takvo saznanje bi bilo razlog za apstinenciju.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7771 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

madner wrote:Vidi se da glasas samo za SDA, bez obzira na sve.
bez obzira na sve je visak
neki dan sam racunao i priblizno je jednak broj glasova koje sam do sada podjelio strankama i lijeve i desne orijentacije...
sad trenutno uopste nemam dilemu
no postovi ostaju,budem ti vadio maslo sljedece godine u ova doba...ako do izbora uopste dodje
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#7772 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Evo ja ko padobranac nesto da upitam a ima veze i sa madnerovim postom i sa ovom temom.
Nakucali ste 300 strana i ne znam da li uopste ovdje ima neko iz DF ko bi odgovorio smisleno na pitanje, da li je mozda vec odgovoreno i sl. Nema sanse da to citam.

I ja smatram da je najmanje los izbor DF. Strogo sam protiv apstinencije jer ne mozes se praviti da te ne zanima. Ili uzmi pusku pa dizi ustanak ili idi na izbore glasaj protiv vlasti, nema trece...

Dakle, vjerovatno glasam za DF, jer smatram da nisu dio sadasnje vlasti, ali ako mi DF dovede SDA u koaliciju, onda je ovdje zaista jedino rjesenje pomenuti scenario sa puskom.

Ima li neko iz stranke da kaze ima li DF konkretan stav po ovom pitanju, tj. prema izvoru sveg zla na "bosnjackoj" teritoriji. ocigledno da ovi majstori ceremonije sve svoje koalicione partnere potapaju i sprecavaju da ista konkretno urade po pitanju korupcije, talova, halki, i svega onog sto nam je srusilo ekonomiju i drzi nas u konstantnom strahu od rata, nezaposlenosti, kriminala, nepravde, itd. svega sto ne bi trebalo da bude uopste predmet brige stanovnistva jedne resursima bogate evropske zemlje.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7773 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Stav je da nema stava prije izbora.

No puno se lize sa SBBom.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7774 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

madner wrote:Stav je da nema stava prije izbora.

No puno se lize sa SBBom.
meni vise izgleda da zajednicki nastupaju...mada je tesko kazat je li zaista tako,ili to onaj telac fahro tako prikazuje
no ako je tako,telec u prici je zeljko
User avatar
vee-jay
Posts: 9881
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#7775 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

DF ce jedino moci ici u koaliciju sa SDPom i SBBom - ako uopste budu dobili dovoljno glasova da idu u vlast. Nijedna stranka nece sebi lako dozvoliti da ide u koaliciju sa SDA. SBB lakse nego DF.

Ako SDA dobije izbore onda ce prvo pregovarati sa SBBom. I naravno HDZom.

Ako SDA ne dobije izbore, nje nece biti u vlasti.
Post Reply