Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Treba li zabraniti pušenje na javim mjestima

Poll ended at 16/06/2021 17:06

Obavezno
156
80%
N slučajno
40
20%
 
Total votes: 196

User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#776 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by Raigor Stonehoof »

canvra888 wrote: 14/02/2022 18:07
Hakiz wrote: 14/02/2022 17:52

A ljudi koji iz drugih razloga sjednu za volan pa budu smeteni, recimo potreseni smrću bliske osobe, i dekoncentrisani autom ubiju nekoga? Hoćemo zabraniti smrt?

Pušenje se prije može povezati sa puštanjem preglasne muzike nego sa alkoholom.

Dok pušenje i muzika direktno utiču na sve koji su u blizini, alkohol indirektno ima posljedice po druge. 100 % nepušača u blizini pušača će udisati dim. Neće 100 % onih u okruženju pijanca imati direktnu štetnu posljedicu pijančevog alkoholizma.

Izgovori, a usput i misionarenje, nametanje pravila samo jedne relgije u sekularnom društvu.
Ne utiče alkohol samo indirektno.

Apsolutistički, utiče u manjim procentima na one okolo, ali su posljedice njegovog dejstva kada utiče na druge jako često puno ozbiljnije. Kad se neko potukao zbog cigara? Kad je prijavljeno ometanje javnog reda i mira zbog cigara? Kad su brakovi, djeca trpila zbog cigara? Kad je neko ubijen u saobraćajnoj nesreći zbog (naravno nepostojeće) intoksiniranosti cigarama? Je li objekti koji služe alkohol potpomažu u svemu ovome?

Što se tiče prometnih nesreća i dovođenja u analogiju 'ostalo' razloge sa nesrećama uzrokovanim vožnjom pod dejstvom alkohola - neadekvatno. Dovoljno je pogledati samo statistiku najučestalijih utvrđenih uzroka saobraćajnih nesreća u BiH. 'Ostalo' razlozi nisu ni blizu procentualno konkurentni sa slučajevima vožnje u alkoholiziranom stanju. Uostalom, zašto policija sprovodi alkotest tokom rutinskih provjera, ako nije jedan od bitnijih faktora za sigurnost u saobraćaju.
Koji dio rečenice "vožnja u alkoholiziranom stanju je VEĆ ZABRANJENA" ne razumiješ?
User avatar
Ozimician
Posts: 5722
Joined: 05/09/2012 23:21

#777 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by Ozimician »

Ne znam kako neki na temi ne kontaju (ili ne žele da kontaju) - Osnovni cilj zabrane pušenja jeste da zaštiti one koji protiv svoje volje udišu tuđi duhanski dim. Nedavno sam baš razmišljao na ovu temu, skupilo se društvo u stanu, nas 10 - 2 pušača, 8 nepušača. Kad sam došao kući morao sam svu odjeću prati i kupati se zbog dima. I tad baš kontam, je*o majku, radi ćejfa to dvoje ljudi, 8 ljudi mora ispaštati xD
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#778 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by Trappist »

-Chesterfield- wrote: 14/02/2022 17:42
Trappist wrote: 14/02/2022 17:24

Zašto bi islo to u paketu? Nadji mi jednu poveznicu tu. Mozes onda reci i da u istom paketu ide zabrana gustih sokova.
Nisi nikada čuo da ljudi, pod dejstvom alkohola, nakon izlaska iz ugostiteljskog objekta sjedaju za volan?

Potencijalne ubice...
:roll: prvo, vec su ti ljudi gore odgovorili, po zakonu ne smijes voziti pod dejstvom alkohola. Drugo, alkohol se moze kupiti na svakoj trafici, prodavnici, benzinskoj pumpi, i onda se napiti i sjesti za volan, sto je opet ilegalno.
User avatar
canvra888
Posts: 4600
Joined: 09/07/2021 15:03

#779 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by canvra888 »

Hakiz wrote: 14/02/2022 18:11
canvra888 wrote: 14/02/2022 18:07

Ne utiče alkohol samo indirektno.

Apsolutistički, utiče u manjim procentima na one okolo, ali su posljedice njegovog dejstva kada utiče na druge jako često puno ozbiljnije. Kad se neko potukao zbog cigara? Kad je prijavljeno ometanje javnog reda i mira zbog cigara? Kad su brakovi, djeca trpila zbog cigara? Kad je neko ubijen u saobraćajnoj nesreći zbog (naravno nepostojeće) intoksiniranosti cigarama? Je li objekti koji služe alkohol potpomažu u svemu ovome?

Što se tiče prometnih nesreća i dovođenja u analogiju 'ostalo' razloge sa nesrećama uzrokovanim vožnjom pod dejstvom alkohola - neadekvatno. Dovoljno je pogledati samo statistiku najučestalijih utvrđenih uzroka saobraćajnih nesreća u BiH. 'Ostalo' razlozi nisu ni blizu procentualno konkurentni sa slučajevima vožnje u alkoholiziranom stanju. Uostalom, zašto policija sprovodi alkotest tokom rutinskih provjera, ako nije jedan od bitnijih faktora za sigurnost u saobraćaju.
Nije alkohol nikoga direktno pretukao. To je učinio alkoholičar pod uticajem.

Dok najmiroljubiviji i najhumaniji pušač, koji nikome ne bi učinio zlo, ne može kontrolisati kuda će dim njegovog duhana otići i kome će pogurati rak, respiratornu bolest/smetnju ili barem usmrdjeti prostor i odjeću.
Ako ćeš ići tom logikom, onda ne ubija ni cigara, nego zapušena zatvorena prostorija u kojoj se akumulira dim od cigarete, a ova problematika se spominje i u članku - posebne prostorije za pušače i/ili ventilacijske regulacije koje trebaju biti zadovoljene što se tiče svježeg zraka.

Da se razumijemo, i ja sam za zakon da se zabrani pušenje u javnim (prije svega zatvorenim) prostorima, nego sam se sada nadovezao sa analogiju oko alkohola. Smatram da je alkohol, generalno gledano, opet veće zlo.
User avatar
canvra888
Posts: 4600
Joined: 09/07/2021 15:03

#780 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by canvra888 »

Raigor Stonehoof wrote: 14/02/2022 18:32
canvra888 wrote: 14/02/2022 18:07

Ne utiče alkohol samo indirektno.

Apsolutistički, utiče u manjim procentima na one okolo, ali su posljedice njegovog dejstva kada utiče na druge jako često puno ozbiljnije. Kad se neko potukao zbog cigara? Kad je prijavljeno ometanje javnog reda i mira zbog cigara? Kad su brakovi, djeca trpila zbog cigara? Kad je neko ubijen u saobraćajnoj nesreći zbog (naravno nepostojeće) intoksiniranosti cigarama? Je li objekti koji služe alkohol potpomažu u svemu ovome?

Što se tiče prometnih nesreća i dovođenja u analogiju 'ostalo' razloge sa nesrećama uzrokovanim vožnjom pod dejstvom alkohola - neadekvatno. Dovoljno je pogledati samo statistiku najučestalijih utvrđenih uzroka saobraćajnih nesreća u BiH. 'Ostalo' razlozi nisu ni blizu procentualno konkurentni sa slučajevima vožnje u alkoholiziranom stanju. Uostalom, zašto policija sprovodi alkotest tokom rutinskih provjera, ako nije jedan od bitnijih faktora za sigurnost u saobraćaju.
Koji dio rečenice "vožnja u alkoholiziranom stanju je VEĆ ZABRANJENA" ne razumiješ?
Koji dio 'Je li objekti koji služe alkohol potpomažu u svemu ovome?' pitanja ne razumiješ? Je li uopće pratiš kontekst i tok diskusije? Govorimo o anuliranju i potpomagatelja zla koja donosi alkohol, ne o ilegalnosti nekog čina kada si već u intoksiniranom stanju.
Hakiz
Posts: 41041
Joined: 30/07/2015 20:01

#781 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by Hakiz »

canvra888 wrote: 14/02/2022 18:42
Raigor Stonehoof wrote: 14/02/2022 18:32

Koji dio rečenice "vožnja u alkoholiziranom stanju je VEĆ ZABRANJENA" ne razumiješ?
Koji dio 'Je li objekti koji služe alkohol potpomažu u svemu ovome?' pitanja ne razumiješ? Je li uopće pratiš kontekst i tok diskusije? Govorimo o anuliranju i potpomagatelja zla koja donosi alkohol, ne o ilegalnosti nekog čina kada si već u intoksiniranom stanju.
:thumbup:

Treba zatvoriti prodavnice kuhinjskih noževa jer se može dogoditi da noževe neko upotrijebi da povrijedi druge.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5736
Joined: 04/08/2020 19:22

#782 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by -Chesterfield- »

Ozimician wrote: 14/02/2022 18:33 Ne znam kako neki na temi ne kontaju (ili ne žele da kontaju) - Osnovni cilj zabrane pušenja jeste da zaštiti one koji protiv svoje volje udišu tuđi duhanski dim
A da prvo zabrane rad Mitala u Zenici, termoelektrane, loženje uglja...pa onda i pušenje...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#783 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by Raigor Stonehoof »

canvra888 wrote: 14/02/2022 18:42
Raigor Stonehoof wrote: 14/02/2022 18:32

Koji dio rečenice "vožnja u alkoholiziranom stanju je VEĆ ZABRANJENA" ne razumiješ?
Koji dio 'Je li objekti koji služe alkohol potpomažu u svemu ovome?' pitanja ne razumiješ? Je li uopće pratiš kontekst i tok diskusije? Govorimo o anuliranju i potpomagatelja zla koja donosi alkohol, ne o ilegalnosti nekog čina kada si već u intoksiniranom stanju.
Ne pomažu. Svako ko pije alkohol ima izbor hoće li ga uzeti ili neće. Kod pušenja to nije slučaj. Porediš neuporedivo.
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#784 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by mognjen »

Trappist wrote: 14/02/2022 17:24
-Chesterfield- wrote: 14/02/2022 17:13 Ne bih imao ništa protiv zabrane pušenja ali da u paketu ide i zabrana alkohola.
Zašto bi islo to u paketu? Nadji mi jednu poveznicu tu. Mozes onda reci i da u istom paketu ide zabrana gustih sokova.
Ono kad pušač "vadi" argumente, a u stvari nema niti jednog. :lol:
Hakiz
Posts: 41041
Joined: 30/07/2015 20:01

#785 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by Hakiz »

-Chesterfield- wrote: 14/02/2022 18:50
Ozimician wrote: 14/02/2022 18:33 Ne znam kako neki na temi ne kontaju (ili ne žele da kontaju) - Osnovni cilj zabrane pušenja jeste da zaštiti one koji protiv svoje volje udišu tuđi duhanski dim
A da prvo zabrane rad Mitala u Zenici, termoelektrane, loženje uglja...pa onda i pušenje...
A da prvo zabrane pušenje, pa dođu do Mitala :wink:
User avatar
Logovan
Posts: 94740
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#786 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by Logovan »

Podržavam! :D Što se mene tiče može za početak odvajanje fizičkih prostorija za nepušače i pušače.

Ne razumijem ovo dovođenje alkohola u istu ravan sa duhanom. Onaj ko popije par piva ne ugrožava nikoga, a onaj ko ispuši par cigareta ugrožava sve i jednu osobu u toj prostoriji.

U vezi propadanja ugostiteljskih objekata zato što se ne smije pušiti. :lol: Jeste eto svi će propasti, neće imati gdje kafa popiti. :lol: Ima gomila ljudi koji izbjegavaju zadimljena mjesta radi sebe, ima gomila ljudi koji izbjegavaju zadimljena mjesta radi djece.

I majku mu kad god se želi nešto uraditi, onda ide priča "kao da nam je ovo najveći problem, još je samo ovo ostalo da riješimo i sve imamo", itd. Mislim mora se od nečega krenuti. Nemoj zabraniti pušenje, nemoj zabraniti vožnju kroz neku ulicu, nemoj ovo, nemoj ono. :-) Vazda se divimo kako se nešto dobro i korisno uradi vani, a kod nas kada se isto sprovede ili se ima namjera za sprovođenjem istog, onda se druga pjesma pjeva.

I ako se van BiH možete suzdržati od pušenja, onda vala možete i ovdje.
Last edited by Logovan on 14/02/2022 19:43, edited 1 time in total.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#787 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by cLo »

Nasi ljudi nemaju svijesti i tesko ce se ovo ostvariti u praksi,
nazalost. Pusi se u redovima, kad u redu zafinduli, zivac mi potegne iz malog prsta, refleksno bih mu onu cigaretinu u oko ugasila, pa zar se ne mozes strpiti par minuta i kakav je to odgoj i vaspitanje :!: Onda po djecijim igralistima :( pun je pijesak opusaka, roditelji stoje i hladno frljace gdje im se igra dijete, ma fuj!
User avatar
canvra888
Posts: 4600
Joined: 09/07/2021 15:03

#788 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by canvra888 »

Raigor Stonehoof wrote: 14/02/2022 18:57
canvra888 wrote: 14/02/2022 18:42

Koji dio 'Je li objekti koji služe alkohol potpomažu u svemu ovome?' pitanja ne razumiješ? Je li uopće pratiš kontekst i tok diskusije? Govorimo o anuliranju i potpomagatelja zla koja donosi alkohol, ne o ilegalnosti nekog čina kada si već u intoksiniranom stanju.
Ne pomažu. Svako ko pije alkohol ima izbor hoće li ga uzeti ili neće. Kod pušenja to nije slučaj. Porediš neuporedivo.
Itekako nego pomažu. Nevin čovjek NEMA IZBOR hoće li ga ubiti ko je sjeo za volan u alkoholiziranom stanju, nakon što se napio u nekom lokalu, bez obzira što je vožnja u takvom stanju zabranjena. Tad je već gotovo. Dakle takvi objekti itekako pomažu.
User avatar
canvra888
Posts: 4600
Joined: 09/07/2021 15:03

#789 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by canvra888 »

Hakiz wrote: 14/02/2022 18:44
canvra888 wrote: 14/02/2022 18:42

Koji dio 'Je li objekti koji služe alkohol potpomažu u svemu ovome?' pitanja ne razumiješ? Je li uopće pratiš kontekst i tok diskusije? Govorimo o anuliranju i potpomagatelja zla koja donosi alkohol, ne o ilegalnosti nekog čina kada si već u intoksiniranom stanju.
:thumbup:

Treba zatvoriti prodavnice kuhinjskih noževa jer se može dogoditi da noževe neko upotrijebi da povrijedi druge.
Jeste, jer su noževi ti koji opijaju i dovedu čovjeka u netrezveno stanje. Ponovno odlična analogija :kiss:
User avatar
l33t
Posts: 4334
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#790 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by l33t »

-Chesterfield- wrote: 14/02/2022 18:50
Ozimician wrote: 14/02/2022 18:33 Ne znam kako neki na temi ne kontaju (ili ne žele da kontaju) - Osnovni cilj zabrane pušenja jeste da zaštiti one koji protiv svoje volje udišu tuđi duhanski dim
A da prvo zabrane rad Mitala u Zenici, termoelektrane, loženje uglja...pa onda i pušenje...
Ma moze se i pusenje prvo zabranit svakako je i fabrika ugasena :thumbup:
User avatar
stubrijez
Posts: 1096
Joined: 09/11/2012 11:12

#791 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by stubrijez »

ja sam za zabranu... pusac sam, nema opravdanja, primitivno i smrdljivo, nije kulturno nema sta. Ko hoce i mora nek pusi brate kod kuce a cigare bih stavio na 10 KM, nekako ostadose jeftine spram ostalog. I gorivo bih digo na pet maraka da se malo ovi pacenici vozaju manje, pogusise nas...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#792 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by Raigor Stonehoof »

canvra888 wrote: 14/02/2022 19:44
Raigor Stonehoof wrote: 14/02/2022 18:57

Ne pomažu. Svako ko pije alkohol ima izbor hoće li ga uzeti ili neće. Kod pušenja to nije slučaj. Porediš neuporedivo.
Itekako nego pomažu. Nevin čovjek NEMA IZBOR hoće li ga ubiti ko je sjeo za volan u alkoholiziranom stanju, nakon što se napio u nekom lokalu, bez obzira što je vožnja u takvom stanju zabranjena. Tad je već gotovo. Dakle takvi objekti itekako pomažu.
Inace svaki put kad se raja zapije u u kafani neko pogine, pa imamo oko 2000 saobracajnih udesa samo zbog alkohola dnevno.

S druge strane u svakoj od tih 2000 kafana nepusaci bivaju trovani.

Odustani, ne zvucis pametno kad branis neodbranjivo i poredis neuporedivo.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1126
Joined: 23/02/2020 14:50

#793 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by ANamelessGhoul »

Logovan wrote: 14/02/2022 19:41 Podržavam! :D Što se mene tiče može za početak odvajanje fizičkih prostorija za nepušače i pušače.

Ne razumijem ovo dovođenje alkohola u istu ravan sa duhanom. Onaj ko popije par piva ne ugrožava nikoga, a onaj ko ispuši par cigareta ugrožava sve i jednu osobu u toj prostoriji.

U vezi propadanja ugostiteljskih objekata zato što se ne smije pušiti. :lol: Jeste eto svi će propasti, neće imati gdje kafa popiti. :lol: Ima gomila ljudi koji izbjegavaju zadimljena mjesta radi sebe, ima gomila ljudi koji izbjegavaju zadimljena mjesta radi djece.

I majku mu kad god se želi nešto uraditi, onda ide priča "kao da nam je ovo najveći problem, još je samo ovo ostalo da riješimo i sve imamo", itd. Mislim mora se od nečega krenuti. Nemoj zabraniti pušenje, nemoj zabraniti vožnju kroz neku ulicu, nemoj ovo, nemoj ono. :-) Vazda se divimo kako se nešto dobro i korisno uradi vani, a kod nas kada se isto sprovede ili se ima namjera za sprovođenjem istog, onda se druga pjesma pjeva.

I ako se van BiH možete suzdržati od pušenja, onda vala možete i ovdje.
Evo meni smeta kad pije neko pored mene. Šta ćemo sad?
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#794 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by ljubicasti limun »

Odvratna navika. Iznimna sebicnost pusaca. Puse, i pred djecom, i svojom i tudjom. Ako ih upozoris, postanu agresivni kao da je njihovo pravo na njihov cejf bitnije od prava ostalih da disu i ne udisu smrad.

Danas u kaficu zenska sa curicom. Napirlitana, rasirila se na stolici, puca selfije konstantno i pusi. Sav dim ide prema meni jer je stolicu tako okrenula da ima sto bolje svjetlo za selfije. Na kraju sam morala otici za drugi stol jer dima bilo bas previse. Ali hajde i to, vec pred curicom od 10 god. pusi, ni ne razmisljajuci ima li to ikakve posljedice po dijete. Ima ih i koji/koje puse pored beba u kolicima.

Mozda zvuci smijesno, jer ono, sta fali vise, ali jos mi je gore kad u periodima najjaceg zagadjenja kad se boris da udahnes barem malo zraka, likovi i likuse puse na stanicama, po ulici, u kaficima.
User avatar
Logovan
Posts: 94740
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#795 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by Logovan »

Smeta ti, ali te ne ugrozava.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6330
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#796 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by agnostic_front »

U restoranima je bas lose, bilo bi lijepo da se razdvoje pusacka i nepusacka zona. Licno ne bih nametao zabranu, ali mi nece biti zao ako je uvedu.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#797 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by ljubicasti limun »

ANamelessGhoul wrote: 14/02/2022 21:15
Logovan wrote: 14/02/2022 19:41 Podržavam! :D Što se mene tiče može za početak odvajanje fizičkih prostorija za nepušače i pušače.

Ne razumijem ovo dovođenje alkohola u istu ravan sa duhanom. Onaj ko popije par piva ne ugrožava nikoga, a onaj ko ispuši par cigareta ugrožava sve i jednu osobu u toj prostoriji.

U vezi propadanja ugostiteljskih objekata zato što se ne smije pušiti. :lol: Jeste eto svi će propasti, neće imati gdje kafa popiti. :lol: Ima gomila ljudi koji izbjegavaju zadimljena mjesta radi sebe, ima gomila ljudi koji izbjegavaju zadimljena mjesta radi djece.

I majku mu kad god se želi nešto uraditi, onda ide priča "kao da nam je ovo najveći problem, još je samo ovo ostalo da riješimo i sve imamo", itd. Mislim mora se od nečega krenuti. Nemoj zabraniti pušenje, nemoj zabraniti vožnju kroz neku ulicu, nemoj ovo, nemoj ono. :-) Vazda se divimo kako se nešto dobro i korisno uradi vani, a kod nas kada se isto sprovede ili se ima namjera za sprovođenjem istog, onda se druga pjesma pjeva.

I ako se van BiH možete suzdržati od pušenja, onda vala možete i ovdje.
Evo meni smeta kad pije neko pored mene. Šta ćemo sad?
Zasto ti smeta kad neko pije pored tebe? Jel sad mislis na obicno ispijanje piva/vina ili bas ono opijanje?
Ali iskreno ne kontam kako te neko ko pije pored tebe u tom trenutku ugrozava. Jedino kao vjernika, al to je onda do tebe i ne moze se usporediti sa duhanskim dimom i da se jos deset puta toliko inatis.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#798 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by ljubicasti limun »

agnostic_front wrote: 14/02/2022 21:19 U restoranima je bas lose, bilo bi lijepo da se razdvoje pusacka i nepusacka zona. Licno ne bih nametao zabranu, ali mi nece biti zao ako je uvedu.
Kako ce ih razdvojiti? Jedino posebne prostorije. Jer nece dim reci, ok, ono tamo je nepusacka zona, necu ja tamo.

Ja primjerice zato ne idem u Vatru u Scc, u onaj stakleni dio. Pola sata tamo i odjeca i kosa mi vec smrde na dim, a i jedva se dise.

Pusenje nije Bogom dano pravo, vec losa navika i ovisnost i tako se i treba tretirati, pogotovo jer jako ugrozava druge.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6330
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#799 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by agnostic_front »

ljubicasti limun wrote: 14/02/2022 21:23
agnostic_front wrote: 14/02/2022 21:19 U restoranima je bas lose, bilo bi lijepo da se razdvoje pusacka i nepusacka zona. Licno ne bih nametao zabranu, ali mi nece biti zao ako je uvedu.
Kako ce ih razdvojiti? Jedino posebne prostorije. Jer nece dim reci, ok, ono tamo je nepusacka zona, necu ja tamo.

Ja primjerice zato ne idem u Vatru u Scc, u onaj stakleni dio. Pola sata tamo i odjeca i kosa mi vec smrde na dim, a i jedva se dise.

Pusenje nije Bogom dano pravo, vec losa navika i ovisnost i tako se i treba tretirati, pogotovo jer jako ugrozava druge.
Pa nisam sigurno mislio da neko govori dimu gdje smije, a gdje ne. Valjda je razumljivo da ce na neki nacin biti razdvojene prostorije.
suspect_zero
Posts: 26044
Joined: 11/10/2008 21:45

#800 Re: Konzumiranje duhana na javnim mjestima

Post by suspect_zero »

Meni isto smeta alkohol u blizini mene, i čaše i flaše i onaj ko ih konzumira.....nije iz vjerskih razloga nego mi smrdi/bazdi gore od usrane hale :oops: ....prije ono dok se bilo mlado i mahnito :oops: :mrgreen: pa se izlazilo po tim mjestima i unese mi se u facu da mi lafo nešto kaže a oči mu unakrsne, bale cure, crveno i lojavo lice a onda taj zadah raspale mačke :oops:
Post Reply