SDA-All about

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7726 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

sve rijeke teku od izvora prema ušću
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7727 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

Kažu da će replika trezora biti postavljena u holu Opće bolnice.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7728 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Sebija Izetbegović prvoplasirana na listi kandidata za direktora Opće bolnice
Upravni odbor Opće bolnice "Prim. dr. Abdulah Nakaš" na današnjoj sjednici, nezvanično saznajemo, najviše bodova je dao Sebiji Izetbegović, kao kandidatkinji za novu direktoricu ove medicinske ustanove.

Iako su novinari čekali u Općoj bolnici kako bi dobili informaciju o rang-listi kandidata koja je upućena Ministarstvu zdravstva Kantona Sarajevo i sa koje će biti imenovan novi direktor, većina članova Komisije za imenovanje i Upravnog odbora na čelu sa njenim predsjednikom Halidom Ganijom pobjegli su pred novinarima ne želeći dati informacije o tome kako je koji kandidat rangiran.

Nezvanično saznajemo da je prvorangirana Sebija Izetbegović, supruga člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića i trenutna direktorica Discipline za ginekologiju i akušerstvo KCUS-a. Proteklih dana u javnosti se često moglo čuti kako je dosadašnji direktor Opće bolnice dr. Bakir Nakaš smijenjen da bi na njegovo mjesto bila imenovana Izetbegović. Također, nezvanično saznajemo da je od četiri kandidata koji su konkurisali na ovu poziciju upravo Nakaš dobio najmanje bodova.

Osim njih dvoje, na listi su još i Abud Sarić, predsjednik Nezavisnog sindikata zdravstva u FBiH, i Dragan Stevanović, specijalista internista i šef Odjela za interne bolesti u Općoj bolnici.

Očekuje se da će ministar zdravstva Kantona Sarajevo Eldar Lokmić dati zeleno svjetlo za imenovanje Sebije Izetbegović na mjesto direktora Opće bolnice, a sjednica Upravnog odbora na kojoj će biti potvrđeno njeno imenovanje trebala bi biti održana već u petak.

Inače, novinarima, snimateljima i fotoreporterima danas je bilo zabranjeno da prisustvuju sjednici, iako u Pravilniku UO stoji da su sjednice otvorene za javnost.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7729 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

Valjalo je spriječiti snimanje upravnog odbora kako prepravlja bodove kandidata.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7730 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

VjecitiStudent wrote:Valjalo je spriječiti snimanje upravnog odbora kako prepravlja bodove kandidata.
Jbg, to je mjesto Bakir krvavo izborio na pregovorima sa Tihićem :)
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#7731 Re: SDA-All about

Post by Damir_5 »

ultima_palabra wrote:
Sebija Izetbegović prvoplasirana na listi kandidata za direktora Opće bolnice.
Eh masala. :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7732 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Inače, novinarima, snimateljima i fotoreporterima danas je bilo zabranjeno da prisustvuju sjednici, iako u Pravilniku UO stoji da su sjednice otvorene za javnost.
CENZURA
Hajmo novinari ako postojite izazovite haos zbog ovoga jer je ovo osnovno i elementarno pravo jer je ovdje evidentno kršenje pravilnika i propisa OBS radi dovođenja princeze jer vjerovatno nije imala potrebne uslove da bi bila direktor
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7733 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Jad i tuga. Kao što je neko već komentarisao, nije da je sad to mjesto nešta previše uticajno, ali je brate dragi previše ofirno. Još ako su informacije odavdje tačne...
http://www.bh-news.com/ba/vijest/24107/ ... m_7_3.html
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7734 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

VjecitiStudent wrote:Kažu da će replika trezora biti postavljena u holu Opće bolnice.
:thumbup:
nicaze_072
Posts: 419
Joined: 26/12/2012 18:24

#7735 Re: SDA-All about

Post by nicaze_072 »

Seka se uhljebila! :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7736 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

SDA demoktatija!!!

Ima li jos kakve rodbine, ima jos par upraznjenih direktorskih i rukovodecih mjesta :D

Koji su ovo licemjeri i jadnici. Feudalizam u provedbi SDA bratije i par satelita.

Aferim. :thumbup:
Last edited by -LIBERO- on 14/03/2013 00:37, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 25835
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7737 Re: SDA-All about

Post by Qler »

Krv im....
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7738 Re: SDA-All about

Post by udrch »

biće ovo zanimljivo..
i dalje mi nije jasno kako je Bakir žrtvovao svoju buduću poziciju u Presjedništvu za ženino mjesto kao direktorice..
nije valjda i on papučar ko ja i Mujica :lol:
malo me ovo i plaši, jer ne dao Bog da ovo faHraon iskoristi, pa postane prvi u Bošnjaka..
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7739 Re: AW: SDA-All about

Post by muzicar_iz_parka »

-LIBERO- wrote:SDA demoktatija!!!

Ima li jos kakve rodbine, ima jos par upraznjenih direktorskih i rukovodecih mjesta :D

Koji su ovo licemjeri i jadnici. Feudalizam u provedbi SDA bratije i par satelita.

Aferim. :thumbup:
A jel se moze nekako napraviti da me usvoji Bakir ili Suljo, posto funkcije daju po rodbinskoj liniji?:mrgreen:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7740 Re: AW: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

muzicar_iz_parka wrote:
-LIBERO- wrote:SDA demoktatija!!!
Ima li jos kakve rodbine, ima jos par upraznjenih direktorskih i rukovodecih mjesta :D
Koji su ovo licemjeri i jadnici. Feudalizam u provedbi SDA bratije i par satelita.
Aferim. :thumbup:
A jel se moze nekako napraviti da me usvoji Bakir ili Suljo, posto funkcije daju po rodbinskoj liniji?:mrgreen:
:-D :D
Što je još bolje, Suljo ispade moralna vertikala za Bakira...
User avatar
Ujak Sam
Posts: 45
Joined: 26/10/2012 10:14

#7741 Re: SDA-All about

Post by Ujak Sam »

Pa eto, glupi narode, glasajte za SDA. Budite slijepi i pored vlastitih očiju. Goreg zla od ovih bandita nema. FUJ!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7742 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Nakaš: Imenovanje Izetbegović dogovoreno je na minderu SDA
Sve ok, ali nešto ne vidjeh da se bunio protiv minder-politike dok njegova fotelja nije došla na red... tipičan primjer one "kad su došli po mene, nije se više ko imao buniti".
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7743 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Svaki od kantonalnih direktora ima moćnog političkog zaštitnika. Nakaš je bio na prejakoj poziciji, a da nije imao dovoljno jaka stranačka leđa.

A cilj je uvijek isti, jedan i jedini:

"Ova informacija nije uopšte začuđujuća, ona samo potvrđuje koncept već formiranog rješenja za Opću bolnicu, unaprijed dogovorenog negdje na nekom minderu između članova Stranke demokratske akcije koji definitivno
žele da ovladaju zdravstvenim sistemom u Kantonu Sarajevo iz prostog razloga jer je on težak nekih 360 miliona KM. Mislim da je to konačni cilj", istaknuo je Nakaš.
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#7744 Re: SDA-All about

Post by Damir_5 »

Ujak Sam wrote:Pa eto, glupi narode, glasajte za SDA. Budite slijepi i pored vlastitih očiju. Goreg zla od ovih bandita nema. FUJ!
Za sve si u pravu, osim u zadnjoj recenici, ima gorih i ima goreg zla nego kad te neko pokrade, a to je da te neko izda.
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#7745 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Banksy wrote:Svaki od kantonalnih direktora ima moćnog političkog zaštitnika. Nakaš je bio na prejakoj poziciji, a da nije imao dovoljno jaka stranačka leđa.

A cilj je uvijek isti, jedan i jedini:

"Ova informacija nije uopšte začuđujuća, ona samo potvrđuje koncept već formiranog rješenja za Opću bolnicu, unaprijed dogovorenog negdje na nekom minderu između članova Stranke demokratske akcije koji definitivno
žele da ovladaju zdravstvenim sistemom u Kantonu Sarajevo iz prostog razloga jer je on težak nekih 360 miliona KM. Mislim da je to konačni cilj", istaknuo je Nakaš.
I onda ce ovdje, kao opravdanje posjedovanju stanova, kuca, vila, potezati pricu kako je B.I. clan predsjednistva BiH a zena direktor opste bolnice. I to je kao dovoljno da opravda njihovo imovinsko stanje.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#7746 Re: SDA-All about

Post by Doktor29 »

udrch wrote:biće ovo zanimljivo..
i dalje mi nije jasno kako je Bakir žrtvovao svoju buduću poziciju u Presjedništvu za ženino mjesto kao direktorice..
nije valjda i on papučar ko ja i Mujica :lol:
malo me ovo i plaši, jer ne dao Bog da ovo faHraon iskoristi, pa postane prvi u Bošnjaka..
Ovo je jedna od najodvratnijih stvari koja se desila zadnjeh desetak godina, gade mi se :x :x
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7747 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

jazzer wrote:
I onda ce ovdje, kao opravdanje posjedovanju stanova, kuca, vila, potezati pricu kako je B.I. clan predsjednistva BiH a zena direktor opste bolnice. I to je kao dovoljno da opravda njihovo imovinsko stanje.
Njihova zvanična primanja su sasvim dovoljna da opravdaju njihovo zvanično imovinsko stanje.
Pitanje je šta kriju austrijski trezori i koji su to tajni udjeli ili čak vlasništva velikih, profitabilnih bh kompanija.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7748 Re: SDA-All about

Post by madner »

Udarili lokalni izbori u glavu. :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7749 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

madner wrote:Udarili lokalni izbori u glavu. :D
Da ti kažem ... Rezultati su bili žestoki i impresivni ... I ne udarili.
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#7750 Re: SDA-All about

Post by saibaba »

Ovo ce SDA kostati dosta glasova ... Kakva glupost i nepotizam ...
Post Reply