BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7726 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

drndalo wrote: 03/12/2020 11:52 Zakljucismo li jel ovo Dita proizvod ili Dita pakovanje? Uz svo postovanje pakovanje je kao kada Hifino gorivo zovemo domacim...
I mene ovo zanima.

Ali garant Talijani to prave za njih.
User avatar
drndalo
Posts: 22983
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7727 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by drndalo »

_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2020 11:59
drndalo wrote: 03/12/2020 11:52 Zakljucismo li jel ovo Dita proizvod ili Dita pakovanje? Uz svo postovanje pakovanje je kao kada Hifino gorivo zovemo domacim...
I mene ovo zanima.

Ali garant Talijani to prave za njih.
Ja isto koliko znam tako je, i nije mi to ni problem jer znam gdje su bili, ali onda od Dite kupujem deterdzent koji je proizvod, a ne vec gotov deterdzent od tamo, koji ja prodajem kao Drndalo-tenzo-helizim...

Mislim neka zarade i na ovome, ali to nisu proizveli...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7728 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

drndalo wrote: 03/12/2020 12:13
_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2020 11:59
drndalo wrote: 03/12/2020 11:52 Zakljucismo li jel ovo Dita proizvod ili Dita pakovanje? Uz svo postovanje pakovanje je kao kada Hifino gorivo zovemo domacim...
I mene ovo zanima.

Ali garant Talijani to prave za njih.
Ja isto koliko znam tako je, i nije mi to ni problem jer znam gdje su bili, ali onda od Dite kupujem deterdzent koji je proizvod, a ne vec gitov deterdzent od tamo, koji ja prodajem kao Drndalo-tenzo-helizim...
Ma ya, nemam nista protiv, neka sire portfolij, od mene uvijek imaju blanko podrsku, ali hocu da znam sta kupujem.

Kupio sam nedavno Arix omeksivac, solidan je.

Tuzlanska kisela je isto od Binga jelde?
User avatar
konektovan
Posts: 41292
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7729 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

drndalo wrote: 03/12/2020 11:52 Zakljucismo li jel ovo Dita proizvod ili Dita pakovanje? Uz svo postovanje pakovanje je kao kada Hifino gorivo zovemo domacim...
Ditin proizvod, da je drugacije, na ambalazi bi pisalo porijeklo iz druge zemlje. Kako radi tj ne radi posao, ubjedjen sam da ga dita proizvodi. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7730 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

Konektovani ne voli Ditu bas :D sta ima tu ne raditi? Ne mirise dovoljno dugo kao one iz njemackog Lidla od cvaj ojro?
User avatar
nivla
Posts: 4323
Joined: 12/01/2008 23:44

#7731 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nivla »

ma arix im je ok za one pare, al onaj 3d za sudje im nikad nije valjao, ovi dodaci razni mirisi su proizvedeni van bih
User avatar
konektovan
Posts: 41292
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7732 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2020 12:49 Konektovani ne voli Ditu bas :D sta ima tu ne raditi? Ne mirise dovoljno dugo kao one iz njemackog Lidla od cvaj ojro?
Image

Nije mi bilo mrsko uslijati ditin orogram u mojij kući. :mrgreen:
Plus jedan vlic u wc Školjki, :mrgreen: ditasept u autu, dita gel u jakni. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7733 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

To sam ti ja poslao sliku na viberu i sad objavljujes kao svoju :twisted: :run:

:lol:

Svaka cast prike, dobra je Dita. Nastranu sve, ali za taj novac nema puno bolje, pa sto ne bismo podrzali nesto nase (iako Bingovo).

Mada po stoti put cu ponoviti da meni zaista nema neke sustinske razlike izmedju najjeftinijeg i najskupljeg deterdzenta.

Jedino ako odem u DE, onda ce mi ves vise mirisat :P
User avatar
konektovan
Posts: 41292
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7734 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2020 13:16 To sam ti ja poslao sliku na viberu i sad objavljujes kao svoju :twisted: :run:

:lol:

Svaka cast prike, dobra je Dita. Nastranu sve, ali za taj novac nema puno bolje, pa sto ne bismo podrzali nesto nase (iako Bingovo).

Mada po stoti put cu ponoviti da meni zaista nema neke sustinske razlike izmedju najjeftinijeg i najskupljeg deterdzenta.

Jedino ako odem u DE, onda ce mi ves vise mirisat :P
Ma dobra je dita. Dosta proizvoda je kvalitetno zaista, ali eto, ima i nesto manje kvalitetnih.
Konkretno za deterdzente, ovaj arix koji je poprilicno skuplji od deona, u praksi nema nikskvu prednost.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7735 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 03/12/2020 13:25
_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2020 13:16 To sam ti ja poslao sliku na viberu i sad objavljujes kao svoju :twisted: :run:

:lol:

Svaka cast prike, dobra je Dita. Nastranu sve, ali za taj novac nema puno bolje, pa sto ne bismo podrzali nesto nase (iako Bingovo).

Mada po stoti put cu ponoviti da meni zaista nema neke sustinske razlike izmedju najjeftinijeg i najskupljeg deterdzenta.

Jedino ako odem u DE, onda ce mi ves vise mirisat :P
Ma dobra je dita. Dosta proizvoda je kvalitetno zaista, ali eto, ima i nesto manje kvalitetnih.
Konkretno za deterdzente, ovaj arix koji je poprilicno skuplji od deona, u praksi nema nikskvu prednost.
Deon i IDA :thumbup:

Monia sapuni za ruke takodjer odlicni, bukvalno kanister za par maraka kupis.

3de je ok, Arix sto kazes neopravdano jaci sa cijenom, Arix omeksivac solidan, ove proizvode za ciscenje banje i kuhinje jos nisam isprobao, a uskoro mi je vrijeme za nabavku pa cu gledat da uzmem sve Dita :thumbup:
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2729
Joined: 14/12/2005 21:21

#7736 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

DinoL wrote: 03/12/2020 14:04 kupio i kod nas u DM a dolazi iz Njemačke
a i u samoj Njemačkoj kad sam bio

ništa bolji
nit šta bolje i više miriše nego EZ-ov

Image

Image
Možda zato što je i taj EZ-ov iz Njemačke.
Ne bi me čudilo da ga je ista firma i pravila. :D
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2729
Joined: 14/12/2005 21:21

#7737 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2020 13:33
konektovan wrote: 03/12/2020 13:25
_BataZiv_0809 wrote: 03/12/2020 13:16 To sam ti ja poslao sliku na viberu i sad objavljujes kao svoju :twisted: :run:

:lol:

Svaka cast prike, dobra je Dita. Nastranu sve, ali za taj novac nema puno bolje, pa sto ne bismo podrzali nesto nase (iako Bingovo).

Mada po stoti put cu ponoviti da meni zaista nema neke sustinske razlike izmedju najjeftinijeg i najskupljeg deterdzenta.

Jedino ako odem u DE, onda ce mi ves vise mirisat :P
Ma dobra je dita. Dosta proizvoda je kvalitetno zaista, ali eto, ima i nesto manje kvalitetnih.
Konkretno za deterdzente, ovaj arix koji je poprilicno skuplji od deona, u praksi nema nikskvu prednost.
Deon i IDA :thumbup:

Monia sapuni za ruke takodjer odlicni, bukvalno kanister za par maraka kupis.

3de je ok, Arix sto kazes neopravdano jaci sa cijenom, Arix omeksivac solidan, ove proizvode za ciscenje banje i kuhinje jos nisam isprobao, a uskoro mi je vrijeme za nabavku pa cu gledat da uzmem sve Dita :thumbup:
Meni nisu loši ni EZ ni Euromerix što se tiče higijenskih proizvoda. Nekad sam uzimao i Likvi, ali ga sada ima rjeđe.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#7738 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hemsworth30 »

parappa wrote: 03/12/2020 11:58 https://www.klix.ba/biznis/organska-tje ... /201203040

Evo gdje se moze naruciti... i po meni nije skupo za domacu, organsku hranu
https://bionatura.ba/
Uzimam tjestenine :bih: u DM-u.
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#7739 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

jednonogi_Jack wrote: 03/12/2020 17:25
DinoL wrote: 03/12/2020 14:04 kupio i kod nas u DM a dolazi iz Njemačke
a i u samoj Njemačkoj kad sam bio

ništa bolji
nit šta bolje i više miriše nego EZ-ov

Image

Image
Možda zato što je i taj EZ-ov iz Njemačke.
Ne bi me čudilo da ga je ista firma i pravila. :D

Fazon je sto u Njemackoj NI JEDAN ne mirise ali uopste... ne postoji sta probala nisam, i DMovo i od ostalih... oni fresh diskovi ne mirisu iako su 2EUR redovna cijena, a u Bosni su itekako mirisali... Navodno, Njemci za svoje trziste vode vise racuna jer zele max moguce zastiti zivotnu sredinu... Ni Domestos nema jacinu kao kod nas...
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#7740 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

Je li neko koristio Ella sampon od bijelog luka?!
Dole sam koristila Afroditu, ovdje nema i nadjem Ellu, Kacuni proizvode... Kosa mi kao svila ali to smrdi uzasno na PLASTIKU!! Ne kontam je li tako treba ili?!

Inace. iako svi vjeruju kako je u De sve idealno, voda je zaoravo ocajno puna kamenca, ostala sam bez pola kose, svi se inace zale, a kupovale sam njihove sampone od najjeftinijih do ekskluziva profesionalnih :)
Ko bi rekao da cu na kraju Ellu kupiti, koju nisam ni dole i to je litar 4EUR :)
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#7741 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Nisrin wrote: 11/12/2020 22:56 Je li neko koristio Ella sampon od bijelog luka?!
Dole sam koristila Afroditu, ovdje nema i nadjem Ellu, Kacuni proizvode... Kosa mi kao svila ali to smrdi uzasno na PLASTIKU!! Ne kontam je li tako treba ili?!


Inace. iako svi vjeruju kako je u De sve idealno, voda je zaoravo ocajno puna kamenca, ostala sam bez pola kose, svi se inace zale, a kupovale sam njihove sampone od najjeftinijih do ekskluziva profesionalnih :)
Ko bi rekao da cu na kraju Ellu kupiti, koju nisam ni dole i to je litar 4EUR :)
Odgovorili su ti konektovani i Bata prije 5-6 strana, oni su koristili taj sa bijelim lukom. Ja koristim Ella šampon protiv peruti (nije sa bijelim lukom) i OK je.
User avatar
konektovan
Posts: 41292
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7742 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Nisrin wrote: 11/12/2020 22:56 Je li neko koristio Ella sampon od bijelog luka?!
Dole sam koristila Afroditu, ovdje nema i nadjem Ellu, Kacuni proizvode... Kosa mi kao svila ali to smrdi uzasno na PLASTIKU!! Ne kontam je li tako treba ili?!

Inace. iako svi vjeruju kako je u De sve idealno, voda je zaoravo ocajno puna kamenca, ostala sam bez pola kose, svi se inace zale, a kupovale sam njihove sampone od najjeftinijih do ekskluziva profesionalnih :)
Ko bi rekao da cu na kraju Ellu kupiti, koju nisam ni dole i to je litar 4EUR :)
Koristio prije cesto, ali perut mi se pojavila, pa smo prekinuli saradnju i uveli H&S da se rijesim peruti. :mrgreen: Meni bas ima prijatan miris bijelog luka,....nikakve plastike... :mrgreen:
bhnapoleon1
Posts: 6528
Joined: 11/05/2014 23:47

#7743 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bhnapoleon1 »

Nešto mi naumpade, postoji li domaći sir u listićima, ja se nisam susretao ?
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#7744 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

konektovan wrote: 11/12/2020 23:46
Nisrin wrote: 11/12/2020 22:56 Je li neko koristio Ella sampon od bijelog luka?!
Dole sam koristila Afroditu, ovdje nema i nadjem Ellu, Kacuni proizvode... Kosa mi kao svila ali to smrdi uzasno na PLASTIKU!! Ne kontam je li tako treba ili?!

Inace. iako svi vjeruju kako je u De sve idealno, voda je zaoravo ocajno puna kamenca, ostala sam bez pola kose, svi se inace zale, a kupovale sam njihove sampone od najjeftinijih do ekskluziva profesionalnih :)
Ko bi rekao da cu na kraju Ellu kupiti, koju nisam ni dole i to je litar 4EUR :)
Koristio prije cesto, ali perut mi se pojavila, pa smo prekinuli saradnju i uveli H&S da se rijesim peruti. :mrgreen: Meni bas ima prijatan miris bijelog luka,....nikakve plastike... :mrgreen:

Pa zanima me bas taj miris “plasticnosti”... H&S su bas agresivni, muzu se od njih pojavila perut pa se jedva rijesio... sad Alpecin koristi :)
Ja nisam imala nikad perut pa dat cu mu sansu jos...
User avatar
konektovan
Posts: 41292
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7745 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Nisrin wrote: 12/12/2020 02:16
konektovan wrote: 11/12/2020 23:46
Nisrin wrote: 11/12/2020 22:56 Je li neko koristio Ella sampon od bijelog luka?!
Dole sam koristila Afroditu, ovdje nema i nadjem Ellu, Kacuni proizvode... Kosa mi kao svila ali to smrdi uzasno na PLASTIKU!! Ne kontam je li tako treba ili?!

Inace. iako svi vjeruju kako je u De sve idealno, voda je zaoravo ocajno puna kamenca, ostala sam bez pola kose, svi se inace zale, a kupovale sam njihove sampone od najjeftinijih do ekskluziva profesionalnih :)
Ko bi rekao da cu na kraju Ellu kupiti, koju nisam ni dole i to je litar 4EUR :)
Koristio prije cesto, ali perut mi se pojavila, pa smo prekinuli saradnju i uveli H&S da se rijesim peruti. :mrgreen: Meni bas ima prijatan miris bijelog luka,....nikakve plastike... :mrgreen:

Pa zanima me bas taj miris “plasticnosti”... H&S su bas agresivni, muzu se od njih pojavila perut pa se jedva rijesio... sad Alpecin koristi :)
Ja nisam imala nikad perut pa dat cu mu sansu jos...
A sto te zanima??? :mrgreen:
Siguran je za upotrebu, prosao je sve potrebne kontrole....u Kaćunima. :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#7746 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

Prijatelju, muškarci su baš zagrizli u suštinu šampona, deterdženata, sapuna, sredstava za čišćenje, osvježivača... :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 41292
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7747 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Snake Eyes wrote: 12/12/2020 11:54 Prijatelju, muškarci su baš zagrizli u suštinu šampona, deterdženata, sapuna, sredstava za čišćenje, osvježivača... :lol:
Nisrin je zemska, samo da znas... :mrgreen:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3798
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7748 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by anex »

Da malo deterđente i sapune ostavimo sa strane .

Odličan! :thumbup: :bih:

ImageImage
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67421
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7749 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

Kakav je mamurluk poslije ovoga?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3798
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7750 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by anex »

Javim ti sutra ujutru :D
Post Reply