Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#7726 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Stjui »

milan vidojević "dosije omega"

Image
admir0711
Posts: 48
Joined: 26/12/2011 16:18

#7727 Re: Šta trenutno čitate?

Post by admir0711 »

Image
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#7728 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Hunter S. Thompson - Hell's Angels :-D
stajeba
Posts: 325
Joined: 06/05/2012 18:47
Location: Bosna i Hercegovina
Grijem se na: sex
Vozim: svoj fazon
Horoskop: je za nevjernike

#7729 Re: Šta trenutno čitate?

Post by stajeba »

Image
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#7730 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sofija89 »

Za dva dana procitala : AMANET, AMANET 2 i SJECANJE NA PLAVA BRDA-sve od Nure Bazdulj Hubijar i preporucujem svima,knjige su divne kao uostalom i sve sto Nura napise :izet: , vec u ponedjeljak trcim u biblioteku po novo stivo od Nure :-D :kiss:


Pitanje, da li je neko imao priliku citati Gordanu Kuic trilogiju Miris kise na balkanu ili ostala djela ?
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#7731 Re: Šta trenutno čitate?

Post by safran »

O. S. Card - Ender in Exile i zeznuh se. Sad opet moram Speaker for the Dead, Xenocide, Children of the Mind ... a nemam vremena ....
User avatar
shmizlica
Posts: 57892
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#7732 Re: Šta trenutno čitate?

Post by shmizlica »

Image
I like it :)
TetkaSara
Posts: 2291
Joined: 27/11/2012 11:53
Location: Za neke knjige sam emotivno vezana. Više nego za neke ljude.

#7733 Re: Šta trenutno čitate?

Post by TetkaSara »

Image
User avatar
Acta non verba
Posts: 734
Joined: 11/09/2012 22:07

#7734 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Acta non verba »

Image
Emilija Kovačev
Posts: 258
Joined: 29/03/2011 23:48
Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.

#7736 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Emilija Kovačev »

User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#7737 Re: Šta trenutno čitate?

Post by male_okice »

Sofija89 wrote:Za dva dana procitala : AMANET, AMANET 2 i SJECANJE NA PLAVA BRDA-sve od Nure Bazdulj Hubijar i preporucujem svima,knjige su divne kao uostalom i sve sto Nura napise :izet: , vec u ponedjeljak trcim u biblioteku po novo stivo od Nure :-D :kiss:


Pitanje, da li je neko imao priliku citati Gordanu Kuic trilogiju Miris kise na balkanu ili ostala djela ?
Sto se tice Gordane Kuic, citala sam ja davno nekad u srednjo, dobre su knjige, skoro mislim da je i snimana serija po isti ali nisam gledala, uglavnom prica prati jevrejsku porodicu u sarajevu prije tokom i poslije 2 svjetskog rata cini mi se. Ne mogu se vise svega sjetiti ni koja tacno knjiga obradjuje koji dio ali su dobre knjige, ako imas mogucnosti procitaj mislim da ce ti se svidjeti.
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7738 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Image

Probaću ovo danas, ako mi se svidi - dobro i jeste, ako ne ... Eh! Onda nema ni veze, uzmem nešta drugo iz šteka :izet:
User avatar
rezonsky
Posts: 76
Joined: 10/05/2012 01:33

#7739 Re: Šta trenutno čitate?

Post by rezonsky »

Image


Image


Kultni!
rui
Posts: 50
Joined: 17/01/2014 12:33

#7740 Re: Šta trenutno čitate?

Post by rui »

Jedna od meni najdražih ikad pročitanih 8)
doktor78
Posts: 3950
Joined: 14/09/2006 11:02

#7741 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Praetorious wrote:Image

Probaću ovo danas, ako mi se svidi - dobro i jeste, ako ne ... Eh! Onda nema ni veze, uzmem nešta drugo iz šteka :izet:
Ima li ovo veze sa istoimenim filmom?
User avatar
GarfieldLover
Posts: 432
Joined: 05/03/2013 13:07

#7742 Re: Šta trenutno čitate?

Post by GarfieldLover »

Sofija89 wrote:Za dva dana procitala : AMANET, AMANET 2 i SJECANJE NA PLAVA BRDA-sve od Nure Bazdulj Hubijar i preporucujem svima,knjige su divne kao uostalom i sve sto Nura napise :izet: , vec u ponedjeljak trcim u biblioteku po novo stivo od Nure :-D :kiss:


Pitanje, da li je neko imao priliku citati Gordanu Kuic trilogiju Miris kise na balkanu ili ostala djela ?

Poslije rata koji smo preživjeli u Sarajevu (bar ja jesam), te knjige mi nisu 'legle'. Ne kažem da nisu istinite, ali mi jednostavno nisu bile vjerodostojne. Imam ih u kućnoj biblioteci, ali čisto sumnjam da ću ih ikad više uzeti u ruke na ponovno čitanje...
User avatar
GarfieldLover
Posts: 432
Joined: 05/03/2013 13:07

#7743 Re: Šta trenutno čitate?

Post by GarfieldLover »

shmizlica wrote:Image
I like it :)
Last edited by GarfieldLover on 31/03/2017 14:34, edited 1 time in total.
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7744 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

doktor78 wrote:
Praetorious wrote:Image

Probaću ovo danas, ako mi se svidi - dobro i jeste, ako ne ... Eh! Onda nema ni veze, uzmem nešta drugo iz šteka :izet:
Ima li ovo veze sa istoimenim filmom?
Za film ne znam, evo kratkog opisa sadržaja knjige:
"Evie se oduvijek smatrala normalnom tinejdžerkom iako radi za Međunarodnu agenciju za suzbijanje paranormalaca. Uz to, bivši joj je dečko vilenjak, zaljubljena je u mutanta, a i jedina je osoba na svijetu koja može vidjeti kroz magične maske neobičnih stvorenja.
No, uskoro uviđa da bi mogla biti ključ mračnog vilinskog proročanstva koje prijeti uništenjem svih paranormalnih bića.
Toliko o normalnome."

Međutim, nisam je još počeo, do ruku mi je dopao serijal Deborah Harkness - Otkrivanje vještica. Dvije knjige (za sada prevedene), svaka po cca 400 stranica, lagana radnja i jako dobro napisano - dvije noći me drže do 1 ujutro sa laptopom na stomaku :-D
Last edited by Praetorious on 05/03/2014 13:20, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7745 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ima itekake veze :lol: :mrgreen:
ANAKIN
Posts: 169
Joined: 09/12/2011 22:57

#7746 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ANAKIN »

Sjena vjetra obećava baš kao i Marina, ali na kraju još jedna latino sapunica.... naivno piše, mada ima poetiku u stilu... ipak ova knjiga je mnogo bolja kod teškog treša Trilogija Magle..
što se tiče Enderove igre ja sam pročitao nju, Govornika za mrtve i Ksenocid... ostale nisam našao na srpskom, hrvatskom, bosanskom, crnogorskom(sve ih odlično govorim)... ako ko ima na nekom od pomenutih jezika nek mi pošalje poruku na pp...
trenutno čitam ATLAS OBLAKA....a završio sam Tunel i O junacima i grobovima od Sabata... sjajan pisac...
User avatar
shmizlica
Posts: 57892
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#7747 Re: Šta trenutno čitate?

Post by shmizlica »

GarfieldLover wrote: Inače obožavam slonove u svakom obliku, a to znaju i svi u mojoj okolini, pa mi nije jasno da mi je promakao ovaj naslov :) Progooglah pa vidim da ima i film?! Jao meni neinformisanoj... :) Je li ti se knjiga dopala do kraja? Da je tražim...
a čuj, nije baš knjiga o slonovima, ako me razumiješ :mrgreen: doduše jedan ima stanovitu ulogu u priči, ali ipak......a film...nikad ne gledam film prije nego što pročitam knjigu, neuporedivo je to

meni se knjiga dopada, imam još par stranica da je završim....potraži svakako :)
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#7748 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Keiko »

U zadnjih par mjeseci sam pro itala 10-tak knjiga o ekstremnom alpinizmu, ialo se ne bavim istim. Moram priznati da niti jednu nisam ispustala iz ruku (ili zatvarala na Kindle-u) i preporucila bih ih svakome ko voli citati o stvarnim dogadjajima. Prednost je isto sto posgoje dokumentarci na YouTube-u tako da se bas moguce uziviti u dogadjaje.

Posebno bih preporucila ' No way down' (Bez puta dole) - Graham Bowley. Knjiga je o tragediji koja se desila u Augustu 2008 na K2

'Into thin air' (U tanak zrak) - Jon Krakauer. Knjiga je o narativ tragedije koja se desila na Everestu u maju 1996. Jon Krakauer je jedan od prezivjelih alpinista.

Sad sam download-ovala '12 godina ropstva' i jedva cekam da je pocnem citat'. Nadam se da ima slucnosti sa Cica Tominoj kolibom koja mi je jedna od drazih knjiga koje sam procitala.
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#7749 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sour cherry »

Ako nađeš nešto o alpinizmu,a da nije tragedija,preporuči :)
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#7750 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Keiko »

sour cherry wrote:Ako nađeš nešto o alpinizmu,a da nije tragedija,preporuči :)
Eh tebe, da nije kakva tragedija niko ne bi o tome pisao. :-D

Mislim da Herzogova knjiga o Annapurni nije tragedija jer je prezivio. Ed Visteurs isto ima kamaru knjiga koje je napisao o svojim avanturama i jos uvijek je ziv. :-D
Post Reply