Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7701 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by direstraits0078 »

530i wrote:Preksinoć od Mostara do Jablanice Audi A3 sportback, Oktavija A5, Golf 6, BMW X5...i svi voze hladno 55-60 na sat jedni za drugim. Pređem ih bez nekih problema, ali ne kontam takvu vožnju. Komotno se može ići 80-90.
Ljudi sebi ostavljaju prostora da izbjegnu kamikaze u brišućem letu iz suprotnog smjera.

Ili su namontirali manje točkove, pa im laže brzinomjer. :D
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#7702 Re: RE: Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

zdruzdjo wrote:
condy wrote:Ma kakva klasika od muzike. To se slusa samo kad je dan zalosti. Pustite se klasike samo nek pici nesto veselo. U zadnje vrijeme slusao Joleta :D

Jole je nepoznat lik kod nas ali su mu koncerti ludi to nije normalno.
Ma vjeruj da opusti. Zen-budizam za vilanom. Niko te ne nervora
Preporučujem Vivaldija, Četiri godišnja doba.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#7703 Re: RE: Re: RE: Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Laertes wrote: Preporučujem Vivaldija, Četiri godišnja doba.
Now You are talking.
;-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7704 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

klaki wrote:ja neki dan kreno butmirskom do ilidze i vozim 70 (ogranicenje 60 logicno...).. prestizu me 3 auta... ja u desnoj traci, kad iza mene bus ide u lijevu da me prestize prije one velike krivine...



reko koji kurac i opalim i ja po gasu jebat ga :lol:
a zadnjih par dana stalno tu stoje s radarom....
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#7705 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kokuz_sa »

bitanga_sa_otesa wrote:
klaki wrote:ja neki dan kreno butmirskom do ilidze i vozim 70 (ogranicenje 60 logicno...).. prestizu me 3 auta... ja u desnoj traci, kad iza mene bus ide u lijevu da me prestize prije one velike krivine...



reko koji kurac i opalim i ja po gasu jebat ga :lol:
a zadnjih par dana stalno tu stoje s radarom....
Redovni su oni..
Ima crveni i crni golf..kod crvenog na suvozacevom objektiv i snima..a na crnom golfu podignut gepek i snima iz njega..sve mislim da snimaju i jednu i drugu stranu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7706 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

zadnjih dana su sa sluzbenim golfom :) a snimaju nadolazeci saobracaj sa tronosca
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7707 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Od jablanice do autoputa sivi Audi dere sve po punoj preko ogranicenja i sl.
Sebi dakako ali uz Ivan I bradinu ja ga stignem i opet on mene na punoj I preko ogranicenja.
Ulazak na autoput ga je izrevoltirao jer je morao cekati do te mjere da je sazuljao opet mene 200 kroz prvi tunel.
Malo dalje na onom ogromnom pravcu prodjem ja njega jer je guzeljao i u sred mog preticanja sljedeceg auta audi iza mene na metar blica I svira.
Na takav gest je dobio puno kocenje da je jedva izbjegao da me opali.
Presao je ispred sa gestikulacijama i prijetnjama prstom.
Uvazeni gospodine saudijac puno pozdrava od crvene fabije, Ja se ne ponosim svojim gestom ali sljedeci put, iako mi mozete biti otac, zaustavite se da raspravimo muski pa kom opanci kom obojci.
Audi ne dodaje ni epitet poslanika ni Bogom datog papka....
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7708 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by junior3 »

Bakir fabijom nabija komplekse ljudima. :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7709 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Nema tu sta ko je brzi prolazi...
Ali ako ti je domet proci kolonu na pravcu na punoj I preko ogranicenja i on uz Ivan peljat 45 onda ne znas voziti da jebe rak raka....
Niko mi cijeli dan nije blicnuo za citavih 700 km a od panameri turbo do ljutih Mercedesa ali papak se docepao da mi u sred preticanja blica...
Kud cu brze ne mogu desno ne mogu...
A sve to daleko vise od ogranicenja...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7710 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Ne razumijem te koji bi nešto se svađali, a onda odvale po gasu i odu. Blicnem ili svirnem ako je neka opasnost ili nešto...ali ako se hoću posvađat spreman sam i stat i pobit se...al još niko nije bio spreman na isto u par situacija. Prije dvije godine papčina u Audiju 3 svira nešto i blica kod ulaza na naplatne kućice, ja prođem automatski sa acc-om, stanem tamo sa strane, a on pičkica uze karticu i po gasu...okreno glavu...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#7711 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by citroen xm »

Zbog takvih hajvana se svakodnevno dešava ovo.

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160809108
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7712 Re: RE: Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

Laertes wrote:
zdruzdjo wrote:
condy wrote:Ma kakva klasika od muzike. To se slusa samo kad je dan zalosti. Pustite se klasike samo nek pici nesto veselo. U zadnje vrijeme slusao Joleta :D

Jole je nepoznat lik kod nas ali su mu koncerti ludi to nije normalno.
Ma vjeruj da opusti. Zen-budizam za vilanom. Niko te ne nervora
Preporučujem Vivaldija, Četiri godišnja doba.
:mrgreen: :mrgreen: :skoljka: imam ovo u autu
i dosta jos klasike
pin flojd kim vajld :mrgreen:
sve za smirenje :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7713 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Prije puno godina sa jednim likom vozim se ja kroz Zenicu, Abaz 2 metra 140 kg bivsi milicajac tipican primjer dobrog bosnje.
Skoda 1000mb, na nekom od semafora dok su postojali stojimo mi.
Pali se zuto BMW iza sa metar i zilet kriminalcem svira.
Gasi Abaz skodu i izlazi iz auta drzeci se za krov pritom, jedan krug oko skode pa drugi, semafor se opet pali na crveno niko ne svira.
Prlazi onom u bmwu i pita ga sto me prepadas ja mislio nesto mi nije ok sa autom :mrgreen:
Iako je prica stara 30 godina i dalje je veoma poucna...
Znam da je sramota da fabija prodje ispred ali to blicanje i sviranje dok prestizem pri tome vozeci preko ogranicenja u meni odmah pravi kratki spoj.
Nije problem ni fasovati ako treba ali je problem do kavgadzija doci
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7714 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Ma nije sramota ništa, odnosno sramota je uhljupe. Mene redovne prelazi ovi dostavni up-ovi i sl....nabiju ga 150 ili malo više po autoputu, šta me briga, nek voze.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#7715 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by citroen xm »

Mene nije sramota ni kada me Peglica pretekne. Ja vozim svojim tempom, nikada nikoga ne gušim, a ti ljudino ako misliš da možeš brže, da ti ne smeta što debelo kršiš propise.... slobodno, srećan ti put.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7716 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Bakir1 wrote: Audi ne dodaje ni epitet poslanika ni Bogom datog papka....
mozda dodaje neki cm :lol: :lol:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7717 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by junior3 »

Ma danas je brzina od 90-100 na sat postala spora, samo gledaju da te prestignu.
Al' je najbolje kad' prestižu a nemaju dovoljno snage pa moraš zbog budale kočiti.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#7718 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by citroen xm »

Ili te pretekne pa mu treba još tri kilometra da se sjeti vratiti u svoju traku. Ne znam jesu li mi gori ti ili oni što se vraćaju, a još nisu ni pretekli skroz pa dve gledaš kada će te zadnjim krajem opaliti.
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7719 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by junior3 »

Ti drugi su gori definitivno.
Malo je falilo da me baraba sa dvicom tako udari, valjda kont'o prošla hauba pa može da se vrati.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#7720 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Bakir1 wrote:Nema tu sta ko je brzi prolazi...
........... i on uz Ivan peljat 45 onda ne znas voziti da jebe rak raka....
Najdraze mi je uz ivan ga naprasiti. tu nikad nisam ni sa kakvim autom davao pardona nikome samo ako ima kuveta ispod haube. I tu najbolje vidis vozace. sve nesto prase od mostara kubika konja..... i onda hop odjednom auto nema nista preko 60-65.
Ja to uvijek zovem borba za "pole position".
I onaj dio oko bradine.
Upozorim sviju u autu "sad bez drobljenja molim" i "prziiiii mi se srce mojeeee".
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#7721 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by KB9 »

junior3 wrote:Al' je najbolje kad' prestižu a nemaju dovoljno snage pa moraš zbog budale kočiti.
ja vala ne kocim pa nek gine govno glupo kad je vec odabralo taj rasplet

nema mi nista draze nego te dokazano opasne vozace prec i onda ispred njih po kocnici svako malo a kad hoce da prodju onda ubrzas fino, blicaj babi svom hadzija al mangup svima bit neces :izet:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7722 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

gdje god ko nema za volanom ispoljava...
ja se ufatio autobusa od mostara do jablanice, poljak, stoju vozi, gdje cu prestizati nema potrebe.
ali cim se lokalcu nadjes na nisanu, ili neizivljenom papku, metar iza tebe vozi, velika nagrada lokalne zajednice kojoj pripada, izviruje, podere te na punoj i za 3 minute da desni zmigavac....
Nisam_fin
Posts: 918
Joined: 31/12/2008 09:34

#7723 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Nisam_fin »

neki dan, vozim laganini i stanem covjeku koji ulazi iz sporedne ulice..... iza mene papak sjeo na s(v)irenu i galami, vristi, pretece me i na gas......

Mrs u pipcku materinu seljacku, jebo te otac papanski :)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#7724 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by condy »

KB9 wrote:
junior3 wrote:Al' je najbolje kad' prestižu a nemaju dovoljno snage pa moraš zbog budale kočiti.
ja vala ne kocim pa nek gine govno glupo kad je vec odabralo taj rasplet

nema mi nista draze nego te dokazano opasne vozace prec i onda ispred njih po kocnici svako malo a kad hoce da prodju onda ubrzas fino, blicaj babi svom hadzija al mangup svima bit neces :izet:
I poenta svega toga što radiš je ? :?

Znaš, imaš dvije opcije. Da se nadmećeš na cesti sa drugim vozačima u opasnoj vožnji ili da im kontriraš saobraćajnom kulturom. Pa biraj
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#7725 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by condy »

Lokalni koji voze na potezu Konjic-Mostar su najgori. Hajd kad prođu one koji guslaju, ali kad neko oko stoje, stodeset ide šta ćeš ga prelazit osim ako ti se baš jbg žuri. Pati se dok pređe, fali mu pravca, a onda kad ga pustiš gusla ispred tebe i opet ga moraš zaobilazit i ubijat u pojam :)
Post Reply