Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#7701 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by The BEN10 »

Ma moraš imati ohoho kapaciteta da se probiješ kao dnevni list. I plus kolki je to rizik. Pitanje je i koliko ljudi dnevno čita novine, koliki je tiraž Ava3-a: sigurno se upolovio od zlatnih dana. Ove mlađe generacije čitaju vijesti na net-u, što bi plaćao KM kad imaš sve na klik. Jedino je možda starijima u navici da kupe novine...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7702 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

havaz je i tokom najveće recesije imao tiraž 90 hiljada..oslobođenje oko 25..havaz je spao na 35 nakon otvorenog sukoba sa sda i okretanjem priče..
oslobođenje se nešto diglo, ali ne više od 30 hiljada..
znači polovina bivšiš čitalaca dnevne štampe ne čita ništa..ja sam jedan od njih..a čitao sam nekad obadvoje, nekad jedne..
mislim da je to u današnjem vremenu najjača poslovna investicija ako bi neko uložio lovu u taj biznis..
Hastoru je bilo bolje da je to uradio nego Moju banku..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7703 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

The BEN10 wrote:Ma moraš imati ohoho kapaciteta da se probiješ kao dnevni list. I plus kolki je to rizik. Pitanje je i koliko ljudi dnevno čita novine, koliki je tiraž Ava3-a: sigurno se upolovio od zlatnih dana. Ove mlađe generacije čitaju vijesti na net-u, što bi plaćao KM kad imaš sve na klik. Jedino je možda starijima u navici da kupe novine...
ako ti je poslovna politika da objavljuješ ono što možeš besplatno skinuti sa interneta onda nećeš imati čitaoce..ako imaš ispravnu politiku, vijesti iz svih dijelova zemlje, praćenje i drugih događaja mimo saobraćajki i pucanja onda itekako se mogu privući čitatelji..
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7704 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

The BEN10 wrote:Ma moraš imati ohoho kapaciteta da se probiješ kao dnevni list. I plus kolki je to rizik. Pitanje je i koliko ljudi dnevno čita novine, koliki je tiraž Ava3-a: sigurno se upolovio od zlatnih dana. Ove mlađe generacije čitaju vijesti na net-u, što bi plaćao KM kad imaš sve na klik. Jedino je možda starijima u navici da kupe novine...
Printani mediji su tehnološki prevaziđeni, izgubili su svaku profitabilnost. Analiziraj kretanja na zapadu pa ćeš vidjeti da velike novinske kuće svoju budućnost zasnivaju na internetu i aplikacijama za smartphone. U veoma bliskoj budućnosti smartphone će biti dostupan gotovo besplatno, tako da štampana novina kao proizvod, gubi svaku konkurentnost, kako po profitnim maržama , tako i po pitanju brzine emitiranja vijesti. Štampana novina ne pravi novac. To je mrtav biznis.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#7705 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ultima_palabra »

Dobro, ali mi tehnološki zaostajemo za svijetom... tako da bi to mogao biti profitabilan biznis, ali na kratki, eventualno srednji rok.

Međutim, sada izgleda da će nedostatak kvalitetnih printanih medija primorati ljude na promjenu navika :mrgreen:
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7706 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

ultima_palabra wrote:Dobro, ali mi tehnološki zaostajemo za svijetom... tako da bi to mogao biti profitabilan biznis, ali na kratki, eventualno srednji rok.

Međutim, sada izgleda da će nedostatak kvalitetnih printanih medija primorati ljude na promjenu navika :mrgreen:
Analiziraj koliko ljudi u tvome svakodnevnom vidokrugu kupuje dnevne novine? Veoma malobrojni kupuju novine svaki dan. Avaz i Oslobođenje su ubleha,odnosno mit o njihovom navodnom kreiranju javnog mišljenja. Možda prije nekoliko godina, ali danas je to najobičniji mit. inicijativu preuzimaju portali i neka nova raja...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#7707 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ultima_palabra »

Malo ih kupuje, ali dosta onako baci oko u kafani.. pogotovo stariji, oni imaju naviku i kupiti novine petkom zbog programa TV.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#7708 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Lakat Jebić »

ultima_palabra wrote:Malo ih kupuje, ali dosta onako baci oko u kafani.. pogotovo stariji, oni imaju naviku i kupiti novine petkom zbog programa TV.
ma novinarstvo je palo kurcu za usi drasticno zadnjih 4-5 godina. pa ja sam prije 7-8 godina znao dane od korice do korice svake sedmice procitat, jer se imalo sta fkt. znalo se da su proSDPovske novine, al hem je SDP opzocija bio, hem, jbg, bili su samo pro, nisu bili njihovi. sad uzmem oslobdjenje ili dane, ili bilo koju novinu, stignem okrenut 5-6 stranica dok ne vidim neki naslov koji me natjera da okrenem citulje i sport.

a portali su kategorija smeca za sebe.

fkt mi fali jedna sedmicna novina s nekom dobrom kolumnom i finim, neovisnim presjekom dogadjanja.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#7709 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Area_51 »

Gospodine Fahro, kako to izgleda biti nova SBiH u razgovorima sa SDA. Koliko fotelja trazite.
User avatar
Danguba
Posts: 15848
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#7710 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Danguba »

Area_51 wrote:Gospodine Fahro, kako to izgleda biti nova SBiH u razgovorima sa SDA. Koliko fotelja trazite.
zavisi kako budu lizali paksu. :-)
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#7711 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by The BEN10 »

Lakat Jebić wrote:a portali su kategorija smeca za sebe.
fkt mi fali jedna sedmicna novina s nekom dobrom kolumnom i finim, neovisnim presjekom dogadjanja.
Meni je index.hr relativno dobar primjer nezavisnosti - udaraju stalno po vladajućima, bio to SDP ili HDZ. Oni su među prvima udarali po Sanadaeru još dok je bio na vrhuncu moći, pa Keruma su imali na meti, evo sad čak prćkaju i oko nj. državnog tužitelja.
E jedino što su otanjili u zadnje vrijeme sa kolumnama - jedno vrijeme su ih pravo furali, a sad ih baš i nema nešto..
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#7712 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by The BEN10 »

cetmi wrote:Vrlo vjerovatno da će u KS u koaliciju sa SDA i time udariti i zadnji ekser svojoj budućnosti.
Ama, za njihovu budućnost se odavno znalo. Pa inicijalni naziv stranke je sadržavao ime tornjaka-utemeljitelja, što je značilo u startu da je to DJL...
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#7713 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by bogumila »

Area_51 wrote:Gospodine Fahro, kako to izgleda biti nova SBiH u razgovorima sa SDA. Koliko fotelja trazite.

:lol: :lol: :lol:
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#7714 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by The BEN10 »

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... za-dogovor Pazi naslova. Donedavno je prema Ava3u SDA bila kriminalna organizacija, a sad...
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7715 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by muzicar_iz_parka »

Hoćel BrOto dobiti svoju rubriku u Havazu za pisanje kolumni, sa obzirom na primirje između SDA i SBB?
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7716 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Shahab »

Polako počinjem da mijenjam mišljenje o Radončiću u pozitivnom pravcu. Dopadaju mi se njegovi poslednji potezi, pogotovo prijedlog o izmjeni krivičnog zakona kojima bi se procesuirala organizovano prebacivanje dobrovoljaca u Siriju, ali pogotovo današnja najava njemačkog angažmana u BiH, na naslovnoj stranici Avaza. Naravno niko nije idealan, ali svakog političara treba procjenjivati u kontekstu okruženja? Šta to drugi političari konkretno predlažu? Ništa! Pričaju kao žene i izbjegavaju živu konfrontaciju sa problemima i protivnicima. Radončić nije takav, ide direktno prsa u prsa, i sa problemom i sa suparnikom. Nama kao društvu trebaju kontakt borci a ne demagozi i šupljikatori.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7717 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by VjecitiStudent »

Shahab wrote:Polako počinjem da mijenjam mišljenje o Radončiću u pozitivnom pravcu. Dopadaju mi se njegovi poslednji potezi, pogotovo prijedlog o izmjeni krivičnog zakona kojima bi se procesuirala organizovano prebacivanje dobrovoljaca u Siriju, ali pogotovo današnja najava njemačkog angažmana u BiH, na naslovnoj stranici Avaza. Naravno niko nije idealan, ali svakog političara treba procjenjivati u kontekstu okruženja? Šta to drugi političari konkretno predlažu? Ništa! Pričaju kao žene i izbjegavaju živu konfrontaciju sa problemima i protivnicima. Radončić nije takav, ide direktno prsa u prsa, i sa problemom i sa suparnikom. Nama kao društvu trebaju kontakt borci a ne demagozi i šupljikatori.
I opet, kakve veze ima Radoncic sa clankom dvojice naucnika objavljenog ovdje?
http://www.europeanvoice.com/article/im ... 78261.aspx
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7718 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by muzicar_iz_parka »

Shahab wrote:Polako počinjem da mijenjam mišljenje o Radončiću u pozitivnom pravcu. Dopadaju mi se njegovi poslednji potezi, pogotovo prijedlog o izmjeni krivičnog zakona kojima bi se procesuirala organizovano prebacivanje dobrovoljaca u Siriju, ali pogotovo današnja najava njemačkog angažmana u BiH, na naslovnoj stranici Avaza. Naravno niko nije idealan, ali svakog političara treba procjenjivati u kontekstu okruženja? Šta to drugi političari konkretno predlažu? Ništa! Pričaju kao žene i izbjegavaju živu konfrontaciju sa problemima i protivnicima. Radončić nije takav, ide direktno prsa u prsa, i sa problemom i sa suparnikom. Nama kao društvu trebaju kontakt borci a ne demagozi i šupljikatori.
Glupa ideja.
Gospoda koja ide ratovati u druge države to čini na sopstveni rizik, nikakvu štetu ne čine ovoj državi, ako poginu tamo onda naše službe imaju manje posla nadzirajući ih kad se vrate nakon misije u Siriji.

Nekadašnje službe bezbjednosti su namjerno problematične slučajeve slali van države, naravno obavljali su između ostalog neke prljave rabote za državu, ali u suštini imao si manje problema u svojoj državi, to treba ponovo uraditi, zatvori nam prepuni, neka neko drugi vodi računa o našim krimosima.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#7719 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ultima_palabra »

muzicar_iz_parka wrote:
Shahab wrote:Polako počinjem da mijenjam mišljenje o Radončiću u pozitivnom pravcu. Dopadaju mi se njegovi poslednji potezi, pogotovo prijedlog o izmjeni krivičnog zakona kojima bi se procesuirala organizovano prebacivanje dobrovoljaca u Siriju, ali pogotovo današnja najava njemačkog angažmana u BiH, na naslovnoj stranici Avaza. Naravno niko nije idealan, ali svakog političara treba procjenjivati u kontekstu okruženja? Šta to drugi političari konkretno predlažu? Ništa! Pričaju kao žene i izbjegavaju živu konfrontaciju sa problemima i protivnicima. Radončić nije takav, ide direktno prsa u prsa, i sa problemom i sa suparnikom. Nama kao društvu trebaju kontakt borci a ne demagozi i šupljikatori.
Glupa ideja.
Gospoda koja ide ratovati u druge države to čini na sopstveni rizik, nikakvu štetu ne čine ovoj državi, ako poginu tamo onda naše službe imaju manje posla nadzirajući ih kad se vrate nakon misije u Siriji.

Nekadašnje službe bezbjednosti su namjerno problematične slučajeve slali van države, naravno obavljali su između ostalog neke prljave rabote za državu, ali u suštini imao si manje problema u svojoj državi, to treba ponovo uraditi, zatvori nam prepuni, neka neko drugi vodi računa o našim krimosima.
Ta batina ima dva kraja, većina će se vratiti ovdje.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#7720 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by The BEN10 »

http://www.saff.ba/bih/332-mustafa-ceri ... e-bosnjaka
Tornjaku se ne piše dobro na izborima 2014. Al baš ono nikako.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#7721 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ultima_palabra »

The BEN10 wrote:http://www.saff.ba/bih/332-mustafa-ceri ... e-bosnjaka
Tornjaku se ne piše dobro na izborima 2014. Al baš ono nikako.
Ovo je izgleda neko natjecanje njih dvojice u licemjerstvu i munafikluku.
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#7722 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by jon_jovi »

Đekna još nije umrla a kaće ne znamo
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7723 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by It_is_a_Leclerc »

The BEN10 wrote:http://www.saff.ba/bih/332-mustafa-ceri ... e-bosnjaka
Tornjaku se ne piše dobro na izborima 2014. Al baš ono nikako.
Opet ovaj poglavica koji je unazadio i uništio Islamsku zajednicu pretvarajući je u političku partiju, oglašava se u pokušaju da ga Bošnjaci koji su odahnuli njegovim konačnim padom, ne zaborave. Ne braneći Radončića (u što se možete uvjeriti na prethodnim stranicama), usporediti ministra sa jednim krvnikom je vrlo problematično. Šta je sljedeće - Himmler, Staljin, Luburić ?!

Što se izbornog rezultata SBB-a tiče, nikad ne potcjenjujte moć masovnih medija, para, kao ni naivnost Bošnjaka.
_majevica_
Posts: 917
Joined: 19/05/2009 16:36

#7724 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by _majevica_ »

The BEN10 wrote:http://www.saff.ba/bih/332-mustafa-ceri ... e-bosnjaka
Tornjaku se ne piše dobro na izborima 2014. Al baš ono nikako.
Taj sukob traje vise godina.Ceric je kriminalac koji je uspio sa Zukorlicem manipulisati dijelom Bosnjaka BiH i
Sandzaka.Vrijeme je da BANU i Svjetski Kongres Bosnjaka smijeni Cerica i Zulkorlica..notorne kriminalce na celu
te dvije organizacije.U suprotnom te dvije organizacije nece imati podrsku vecine Bosnjaka...i na ovaj nacin sa
ovom dvojicom lopova su srozane da se i ne svataju kao ozbiljne organizacije Bosnjaka.Et malo posla za bosnjacke intektualce koji su navedenim organizacijama..koji su ostali ne upleteni u kriminal Cerica i Zukorlica...
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#7725 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by jon_jovi »

Znalo se za Radončića, ali eto neka se pustilo da se iskaže
Post Reply