mikasa wrote:Nemaju sa svim vec samo sa onim koji su posadjeni prije 20-ak godina. Zamisli kakvo je to drvo koje je raslo u komunizmu... nedovoljno zeleno, truhlo, plitkog korjena,...nicaze_072 wrote:Fakat da mi neko objasni zasto je SDA u sukobu sa drvoredima?
Zenica, Travnik, a vidim nisane i nekakav na Ilidzi?
SDA-All about
-
nicaze_072
- Posts: 419
- Joined: 26/12/2012 18:24
#7676 Re: SDA-All about
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#7677 Re: SDA-All about
Baal wrote:Afera oko nominacije Mahmutovića sama po sebi inače vrlo opasan politički presedan. Ako bi profunkcionirala kao princip, realno je očekivati reciprocitet s druge entitetske strane. Više je nego opravdana bojazan da bi bošnjačke partije bile izložene snažnom pritisku “svojih” medija i “svoje” javnosti u FBiH da i one, sa svoje strane, odgovore istom mjerom i odbi(ja)ju koalicione kandidate iz redova srpskih stranaka koji su tokom rata bili pripadnici Vojske i/ili MUP-a RS-a, ili su obnašali neke političke funkcije u ratno vrijeme. Takav razvoj događanja ne samo da bi dalje zakomplicirao ionako kompleksne i dugotrajne procese pri formiranju vladajućih koalicija, nego bi, gotovo sigurno, mogao dovesti do obnavljanja i snaženja novih međunacionalnih tenzija i do ponovnog otvaranja nekih teških, postratnih pitanja koja su s mukom, na jedvite jade nekako zatvorena.
zaista odlican post
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7678 Re: SDA-All about
JazukBaal wrote:Afera oko nominacije Mahmutovića sama po sebi inače vrlo opasan politički presedan. Ako bi profunkcionirala kao princip, realno je očekivati reciprocitet s druge entitetske strane. Više je nego opravdana bojazan da bi bošnjačke partije bile izložene snažnom pritisku “svojih” medija i “svoje” javnosti u FBiH da i one, sa svoje strane, odgovore istom mjerom i odbi(ja)ju koalicione kandidate iz redova srpskih stranaka koji su tokom rata bili pripadnici Vojske i/ili MUP-a RS-a, ili su obnašali neke političke funkcije u ratno vrijeme. Takav razvoj događanja ne samo da bi dalje zakomplicirao ionako kompleksne i dugotrajne procese pri formiranju vladajućih koalicija, nego bi, gotovo sigurno, mogao dovesti do obnavljanja i snaženja novih međunacionalnih tenzija i do ponovnog otvaranja nekih teških, postratnih pitanja koja su s mukom, na jedvite jade nekako zatvorena.
- vee-jay
- Posts: 9881
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#7679 Re: SDA-All about
pa nije nam nepoznato da "srpska" strana prizeljkuje usijanje i kulminaciju do te mjere da dodje do otvorenog sukoba, jedino sto im je vazno jeste da iskra padne na drugoj strani.vivaldi wrote:Baal wrote:Afera oko nominacije Mahmutovića sama po sebi inače vrlo opasan politički presedan. Ako bi profunkcionirala kao princip, realno je očekivati reciprocitet s druge entitetske strane. Više je nego opravdana bojazan da bi bošnjačke partije bile izložene snažnom pritisku “svojih” medija i “svoje” javnosti u FBiH da i one, sa svoje strane, odgovore istom mjerom i odbi(ja)ju koalicione kandidate iz redova srpskih stranaka koji su tokom rata bili pripadnici Vojske i/ili MUP-a RS-a, ili su obnašali neke političke funkcije u ratno vrijeme. Takav razvoj događanja ne samo da bi dalje zakomplicirao ionako kompleksne i dugotrajne procese pri formiranju vladajućih koalicija, nego bi, gotovo sigurno, mogao dovesti do obnavljanja i snaženja novih međunacionalnih tenzija i do ponovnog otvaranja nekih teških, postratnih pitanja koja su s mukom, na jedvite jade nekako zatvorena.
zaista odlican post
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#7680 Re: SDA-All about
mislim da nisi u pravu jer to nema cak ni logickog smisla - mile zeli nezavisnost ili bar sto veci stepen nezavisnosti entiteta. do toga ne moze doci sukobom jer je to vec dokazano proslim ratom.vee-jay wrote:pa nije nam nepoznato da "srpska" strana prizeljkuje usijanje i kulminaciju do te mjere da dodje do otvorenog sukoba
on samo konstatno podmece nogu cineci bih neefikasnom u nadi da ce svima puci klinac i da ce ameri reci "pokusavamo vec 20, 30, 40 godina, ali jednostavno ne funkcionise".
problem je sto je maltene nemoguce imati adekvatan odgovor na tu politiku destrukcije vec se u federaciji/sarajevu, ali i na forumu svi bave samo optuzivanjem i proglasavanjem izdajnika, a u stvari niko nema odgovor.
mile ovo sto radi, radi zato sto moze jer nemas instrumenata da ga natjeras na bilo sta. prca u zdrav mozak sa ovim ministrom zato sto moze. hocemo ovoga - necemo ovoga, sda, sdp, sbb..mozda hocemo, mozda necemo, ne svidja mi se frizura...
on to radi jel moze i na kraju ce mozda izvuci nekog svog nestranackog ili snsd bosnjaka i zadovoljit onu fiktivnu kvotu.
Cime ti mozes odgovoriti? izbacivanjem desnice radivojevica i cede lukica? mile ce se bas rasplakati
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7681 Re: SDA-All about
tačno tako i sad mi vi recite ko mu je to sve omogućio? I ko je jedan najobičniji antidržavni banditizam učinio legitimnim političkim ponašanjem? I hajmo sada nije se moglo...nije bilo izbora itd itd. Valjda su mudraci bili svjesni posljedica onoga što rade
...Kad bi neko u bilo kojoj drugoj zemlju upola kakio ko što Mića radi sviro bi klavir iste sekunde, ali kod nas je to što on radi učinjeno legitimnim....i da se ne lažemo .... nisu mu to Amerikanci omogućili
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7682 Re: SDA-All about
Ko je http://politico.blogger.ba/ - Vanja Filipović?
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7683 Re: SDA-All about
Bolje da je stavio onu ping-pong animaciju umjesto što je ovoliki tekst napisao 
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#7684 Re: SDA-All about
http://www.klix.ba/vijesti/bih/novi-pre ... /130312059
Novi predsjedavajući Gradskog vijeća Sarajeva Sabahudin Delalić
Vijećnici Gradskog vijeća Grada Sarajeva sa 15 glasova ZA na današnjoj sjednici za novog predsjedavajućeg Vijeća izabrali su Sabahudina Delalića iz Stranke demokratske akcije (SDA) iz reda Bošnjaka.
Delalić je rođen 1972. godine, a osnovo, srednje i vosko obrazovanje završio u Sarajevu gdje je i magistrirao na Fakultetu sporta i tjelesnog odgoja.
Kapiten je bosanskohercegovačke reprezentacije u sjedećoj odbojci s kojom je osvojio brojne medalje i koja je najtrofejnija bh. reprezentacija.
Njegova protukandidatkinja bila je Edina Latif iz Saveza za bolju budućnost (SBB) Bosne i Hercegovine iz reda ostalih, za nju je glasalo 11 vijećnika.
Novi predsjedavajući Gradskog vijeća Sarajeva Sabahudin Delalić
Vijećnici Gradskog vijeća Grada Sarajeva sa 15 glasova ZA na današnjoj sjednici za novog predsjedavajućeg Vijeća izabrali su Sabahudina Delalića iz Stranke demokratske akcije (SDA) iz reda Bošnjaka.
Delalić je rođen 1972. godine, a osnovo, srednje i vosko obrazovanje završio u Sarajevu gdje je i magistrirao na Fakultetu sporta i tjelesnog odgoja.
Kapiten je bosanskohercegovačke reprezentacije u sjedećoj odbojci s kojom je osvojio brojne medalje i koja je najtrofejnija bh. reprezentacija.
Njegova protukandidatkinja bila je Edina Latif iz Saveza za bolju budućnost (SBB) Bosne i Hercegovine iz reda ostalih, za nju je glasalo 11 vijećnika.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7685 Re: SDA-All about
U KS ovo postaje Stranka košarkaške akcije.
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#7686 Re: SDA-All about
Mozda ne znaju raditi nista al sportskog duha im ne nedostajeVjecitiStudent wrote:U KS ovo postaje Stranka košarkaške akcije.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7687 Re: SDA-All about
Velemajstori igre u reketu i višedecenijskog reketarenja građana.jazzer wrote:Mozda ne znaju raditi nista al sportskog duha im ne nedostajeVjecitiStudent wrote:U KS ovo postaje Stranka košarkaške akcije.
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#7688 Re: SDA-All about
Mislio si igre sa reketom ?VjecitiStudent wrote:Velemajstori igre u reketu i višedecenijskog reketarenja građana.
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#7689 Re: SDA-All about
novi.dan.nova.nafaka wrote:Novi predsjedavajući Gradskog vijeća Sarajeva Sabahudin Delalić
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7690 Re: SDA-All about
od danas Nole više nije prvi reketjazzer wrote:Mozda ne znaju raditi nista al sportskog duha im ne nedostajeVjecitiStudent wrote:U KS ovo postaje Stranka košarkaške akcije.
- DiplomataSaSela
- Posts: 1044
- Joined: 20/10/2004 23:51
#7691 Re: SDA-All about
Innovation wrote:novi.dan.nova.nafaka wrote:Novi predsjedavajući Gradskog vijeća Sarajeva Sabahudin Delalić
- DiplomataSaSela
- Posts: 1044
- Joined: 20/10/2004 23:51
#7692 Re: SDA-All about
Konacno neko normalan izabran na neku funkciju...
-
evo mene
- Posts: 281
- Joined: 11/09/2009 14:16
#7693 Re: SDA-All about
Ovaj izbor Delalića je propast grada, države... Isti bi bio slučaj i sa ovom Latifkom iz SBB. zajedno nemaju pet minuta škole i veliki odmor, pokupovali diplome, sve što su mogli. Ovaj na račun sjedeće odbojke, ova Fahrina potrčka. Propast grada i države kada su Delalić i Latif kandidati!!!
- DiplomataSaSela
- Posts: 1044
- Joined: 20/10/2004 23:51
#7694 Re: SDA-All about
Ovaj se je barem borio na razne nacine za BiH za razliku od smetljarskog avaza tako da ih ne mozes porediti...veca bi propast bila da je izabrana gospodja latif...evo mene wrote:Ovaj izbor Delalića je propast grada, države... Isti bi bio slučaj i sa ovom Latifkom iz SBB. zajedno nemaju pet minuta škole i veliki odmor, pokupovali diplome, sve što su mogli. Ovaj na račun sjedeće odbojke, ova Fahrina potrčka. Propast grada i države kada su Delalić i Latif kandidati!!!
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#7696 Re: SDA-All about
evo mene wrote:Ovaj izbor Delalića je propast grada, države... Isti bi bio slučaj i sa ovom Latifkom iz SBB. zajedno nemaju pet minuta škole i veliki odmor, pokupovali diplome, sve što su mogli. Ovaj na račun sjedeće odbojke, ova Fahrina potrčka. Propast grada i države kada su Delalić i Latif kandidati!!!
Koliki luzer moraš biti da napišeš takvu bljuvotinu pitam se...Delalić je rođen 1972. godine, a osnovo, srednje i vosko obrazovanje završio je u Sarajevu, gdje je i magistrirao na Fakultetu sporta i tjelesnog odgoja.
Kapiten je bosanskohercegovačke reprezentacije u sjedećoj odbojci s kojom je osvojio brojne medalje i koja je najtrofejnija bh. reprezentacija.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7697 Re: SDA-All about
Pa šta ako nema škole
...barem čoek nešto u sjedećoj odbojci postigao...i ako je iko zaslužio jednu lezihljebovićku funkciju poput ove u GV onda su to bivši sportisti...
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#7698 Re: SDA-All about
Zlobnici tvrde da je jedino Dino Konakovic bio bolji student od Delalica na Fakultetu sporta i zajebancije.
- DiplomataSaSela
- Posts: 1044
- Joined: 20/10/2004 23:51
#7699 Re: SDA-All about
Bolje i sportisti nego polupismeni novinari pomahnitalog avazaVjecitiStudent wrote:U KS ovo postaje Stranka košarkaške akcije.
-
Doktor29
- Posts: 1695
- Joined: 07/06/2012 21:31
#7700 Re: SDA-All about
DiplomataSaSela wrote:Bolje i sportisti nego polupismeni novinari pomahnitalog avazaVjecitiStudent wrote:U KS ovo postaje Stranka košarkaške akcije.
