SDA-All about

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7651 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

ima tu jedna linija koja neminovno vodi legitimizaciji poretka...tu bi se trebalo od Iraca učiti...al negumo nepismeni vodit politiku kad je ne razumiju..al neću sad o tome

uglavnom u trenutnom ping-pongu...pohvala za Goluma...well played
"Stranka demokratske akcije (SDA BIH) neće učestvovati u novoj Vladi Republike Srpske zbog neprihvatanja kandidature Dževada Mahmutovića“, izjavio je za portal xxx.ba predsjednik SDA Sulejman Tihić.

Tihić je za Vijesti.ba rekao i da je odbijanje Mahmutovićeve kandidature uvreda za sve bh. patriote, a posebno povratnike u Republici Srpskoj.

„Nerazumljivo je da politički vrh Republike Srpske i dio javnosti ne prihvata kandidaturu Mahmutovića, kojem je u proteklom ratu ubijen otac i desetine srodnika, a Mahmutović se vratio i želi sa komšijama i Srbima zajedno živjeti i graditi bolju budućnost za sve ljude. Zato je od Općine Milići dobio i općinsko priznanje“, kaže Tihić.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7652 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Image
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7653 Re: SDA-All about

Post by udrch »

ultima_palabra wrote:@udrch malo vozi trolu ovih dana :D

Klasični ping-pong Sulje i Mileta... niko nije ništa izgubio, a svi ispali patriJoti u svom toru ;-)
:D neka se ba malo zakuha..napisao sam tri posta i odmah 14 stranica rekacije :lol:
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#7654 Re: SDA-All about

Post by Doktor29 »

udrch wrote:
ultima_palabra wrote:@udrch malo vozi trolu ovih dana :D

Klasični ping-pong Sulje i Mileta... niko nije ništa izgubio, a svi ispali patriJoti u svom toru ;-)
:D neka se ba malo zakuha..napisao sam tri posta i odmah 14 stranica rekacije :lol:
Cijene te :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7655 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

It_is_a_Leclerc wrote:I sad bi mi kao trebali zaboraviti činjenicu da SDA, umjesto da aktivno radi na rušenju RS-a, zapravo godinama sjedi u toj njihovoj aparthejd vladi i igra se švaba i partizana ?!
SDA je tu vladu prva priznala, ne bi trebalo od njih baš oko toga očekivati bilo kakve radikalne pomake.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#7656 Re: SDA-All about

Post by Doktor29 »

VjecitiStudent wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I sad bi mi kao trebali zaboraviti činjenicu da SDA, umjesto da aktivno radi na rušenju RS-a, zapravo godinama sjedi u toj njihovoj aparthejd vladi i igra se švaba i partizana ?!
SDA je tu vladu prva priznala, ne bi trebalo od njih baš oko toga očekivati bilo kakve radikalne pomake.
Ja cekam Komsica da tu vladu udara po prstima :lol: :lol: :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7657 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Ping pong ili ne, Tihić je dobro odigrao ...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7658 Re: SDA-All about

Post by udrch »

VjecitiStudent wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I sad bi mi kao trebali zaboraviti činjenicu da SDA, umjesto da aktivno radi na rušenju RS-a, zapravo godinama sjedi u toj njihovoj aparthejd vladi i igra se švaba i partizana ?!
SDA je tu vladu prva priznala, ne bi trebalo od njih baš oko toga očekivati bilo kakve radikalne pomake.
ma možemo mi zajedno pjevati, ali činjenice su takve kakve su..
sve što je oduzeto kroz pregovre od PC-a oduzela im je SDA na različite načine..
ima li išta da je neka druga stranka uradila pozitivno kada su u pitanju smanjenje nadležnosti genocidne..
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#7659 Re: SDA-All about

Post by Doktor29 »

udrch wrote:
VjecitiStudent wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I sad bi mi kao trebali zaboraviti činjenicu da SDA, umjesto da aktivno radi na rušenju RS-a, zapravo godinama sjedi u toj njihovoj aparthejd vladi i igra se švaba i partizana ?!
SDA je tu vladu prva priznala, ne bi trebalo od njih baš oko toga očekivati bilo kakve radikalne pomake.
ma možemo mi zajedno pjevati, ali činjenice su takve kakve su..
sve što je oduzeto kroz pregovre od PC-a oduzela im je SDA na različite načine..
ima li išta da je neka druga stranka uradila pozitivno kada su u pitanju smanjenje nadležnosti genocidne..

Nema
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7660 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:Ping pong ili ne, Tihić je dobro odigrao ...
Tihić je bio i ostao velemajstor.
Šteta samo što unutar stranke, da bi ostao na vlasti, mora praviti milion trulih kompromisa, pa je na kraju, što se tiče same SDA, business, tj. krađa, as usual.
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#7661 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

udrch wrote:
VjecitiStudent wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I sad bi mi kao trebali zaboraviti činjenicu da SDA, umjesto da aktivno radi na rušenju RS-a, zapravo godinama sjedi u toj njihovoj aparthejd vladi i igra se švaba i partizana ?!
SDA je tu vladu prva priznala, ne bi trebalo od njih baš oko toga očekivati bilo kakve radikalne pomake.
ma možemo mi zajedno pjevati, ali činjenice su takve kakve su..
sve što je oduzeto kroz pregovre od PC-a oduzela im je SDA na različite načine..
ima li išta da je neka druga stranka uradila pozitivno kada su u pitanju smanjenje nadležnosti genocidne..
Zlobnici bi rekli da nema stranke koja im je vise dala od SDA. Zavisi iz kojeg ugla posmatras sve to.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7662 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

udrch wrote:
VjecitiStudent wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I sad bi mi kao trebali zaboraviti činjenicu da SDA, umjesto da aktivno radi na rušenju RS-a, zapravo godinama sjedi u toj njihovoj aparthejd vladi i igra se švaba i partizana ?!
SDA je tu vladu prva priznala, ne bi trebalo od njih baš oko toga očekivati bilo kakve radikalne pomake.
ma možemo mi zajedno pjevati, ali činjenice su takve kakve su..
sve što je oduzeto kroz pregovre od PC-a oduzela im je SDA na različite načine..
ima li išta da je neka druga stranka uradila pozitivno kada su u pitanju smanjenje nadležnosti genocidne..
da da da...po modelu oduzmi siromašnima i daj bogatima

udrch de ih potakni nek izmisle neku muslimansku verziju Superhika :lol: :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7663 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

VjecitiStudent wrote:
Banksy wrote:Ping pong ili ne, Tihić je dobro odigrao ...
Tihić je bio i ostao velemajstor.
Šteta samo što unutar stranke, da bi ostao na vlasti, mora praviti milion trulih kompromisa, pa je na kraju, što se tiče same SDA, business, tj. krađa, as usual.
A da nije toga, on bi kao nešto pozitivno uradio? Jel taj čovjek ikad išta korisno uradio za bh.društvo, nešto od čega su obični ljudi vidjeli korist? Samo ljigave političke spletke, u kojima jeste majstor.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7664 Re: SDA-All about

Post by udrch »

pa oni to i jesu..uzimaju od siromašne PC i daju bogatoj federaciji :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7665 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:
Banksy wrote:Ping pong ili ne, Tihić je dobro odigrao ...
Tihić je bio i ostao velemajstor.
Šteta samo što unutar stranke, da bi ostao na vlasti, mora praviti milion trulih kompromisa, pa je na kraju, što se tiče same SDA, business, tj. krađa, as usual.
Velemajstor.
Stranka trulež, kao i obično, ali on kao majstor koji je stalno u sedlu, gubio ili dobijao, stalno s kontrolnim paketom u rukama.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7666 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

ma ko god tamo ima kontrolni paket ostaje unutar jedne familije Izmetbegović s ograncima su babine jal majkine strane
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#7667 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Banksy wrote:
VjecitiStudent wrote:
Banksy wrote:Ping pong ili ne, Tihić je dobro odigrao ...
Tihić je bio i ostao velemajstor.
Šteta samo što unutar stranke, da bi ostao na vlasti, mora praviti milion trulih kompromisa, pa je na kraju, što se tiče same SDA, business, tj. krađa, as usual.
Velemajstor.
Stranka trulež, kao i obično, ali on kao majstor koji je stalno u sedlu, gubio ili dobijao, stalno s kontrolnim paketom u rukama.
Na srecu nas bosanaca i hercegovaca koji svaki dan osjecamo posljedice njegovog majstorluka.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7668 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

udrch wrote:
VjecitiStudent wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I sad bi mi kao trebali zaboraviti činjenicu da SDA, umjesto da aktivno radi na rušenju RS-a, zapravo godinama sjedi u toj njihovoj aparthejd vladi i igra se švaba i partizana ?!
SDA je tu vladu prva priznala, ne bi trebalo od njih baš oko toga očekivati bilo kakve radikalne pomake.
ma možemo mi zajedno pjevati, ali činjenice su takve kakve su..
sve što je oduzeto kroz pregovre od PC-a oduzela im je SDA na različite načine..
ima li išta da je neka druga stranka uradila pozitivno kada su u pitanju smanjenje nadležnosti genocidne..
Vestendorf, Petric, Ashdown bili članovi SDA?

Eto ih, ko masoni. :D
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7669 Re: SDA-All about

Post by palermo »

Banksy wrote:Ping pong ili ne, Tihić je dobro odigrao ...
Dobro, dobro odigrano.
I ne bih izvlačio nikakve generalne zaključke iz ovoga, možda bi i mi trebali (mislim općenito na društvo) da promijenimo malo diskurs gledanja na stvari, i jednostavno da umjesto šume pokušamo gledati drvo po drvo. Što valja pohvaliti što ne valja nesmiljeno napadati.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7670 Re: SDA-All about

Post by Truba »

meni nije jasno kako u SNSDu nema nekog "damira" koji će se izjasniti kao Bošnjak i sjesti u tu fotelju
kao što je to običaj s damirima u kantonu sarajevo da 3-4 puta mijenjaju naciju po potrebi
:?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7671 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Black swan wrote:meni nije jasno kako u SNSDu nema nekog "damira" koji će se izjasniti kao Bošnjak i sjesti u tu fotelju
kao što je to običaj s damirima u kantonu sarajevo da 3-4 puta mijenjaju naciju po potrebi
:?
ima ona Lejla u DNS
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7672 Re: SDA-All about

Post by udrch »

Black swan wrote:meni nije jasno kako u SNSDu nema nekog "damira" koji će se izjasniti kao Bošnjak i sjesti u tu fotelju
kao što je to običaj s damirima u kantonu sarajevo da 3-4 puta mijenjaju naciju po potrebi
:?
kako nema..ima ih pet komada:

Горана Златковић министaр правде
Лејла Решић министар управе и локалне самоуправе
Бакир Ајановић министар трговине и туризма
Сребренка Голић министар за просторно уређење, грађевинарство и екологију
проф. др Јасмин Комић потпредсједник Владе и министар науке и технологије

zanimljivo, ali čuo sam da je najveći govnar od svih ovaj Bakir Ajanović :lol:
nicaze_072
Posts: 419
Joined: 26/12/2012 18:24

#7673 Re: SDA-All about

Post by nicaze_072 »

Fakat da mi neko objasni zasto je SDA u sukobu sa drvoredima?

Zenica, Travnik, a vidim nisane i nekakav na Ilidzi? :lol:
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#7674 Re: SDA-All about

Post by mikasa »

nicaze_072 wrote:Fakat da mi neko objasni zasto je SDA u sukobu sa drvoredima?

Zenica, Travnik, a vidim nisane i nekakav na Ilidzi? :lol:
Nemaju sa svim vec samo sa onim koji su posadjeni prije 20-ak godina. Zamisli kakvo je to drvo koje je raslo u komunizmu... nedovoljno zeleno, truhlo, plitkog korjena,...
User avatar
Baal
Posts: 11
Joined: 28/09/2011 10:28

#7675 Re: SDA-All about

Post by Baal »

Afera oko nominacije Mahmutovića sama po sebi inače vrlo opasan politički presedan. Ako bi profunkcionirala kao princip, realno je očekivati reciprocitet s druge entitetske strane. Više je nego opravdana bojazan da bi bošnjačke partije bile izložene snažnom pritisku “svojih” medija i “svoje” javnosti u FBiH da i one, sa svoje strane, odgovore istom mjerom i odbi(ja)ju koalicione kandidate iz redova srpskih stranaka koji su tokom rata bili pripadnici Vojske i/ili MUP-a RS-a, ili su obnašali neke političke funkcije u ratno vrijeme. Takav razvoj događanja ne samo da bi dalje zakomplicirao ionako kompleksne i dugotrajne procese pri formiranju vladajućih koalicija, nego bi, gotovo sigurno, mogao dovesti do obnavljanja i snaženja novih međunacionalnih tenzija i do ponovnog otvaranja nekih teških, postratnih pitanja koja su s mukom, na jedvite jade nekako zatvorena.
Post Reply