A joooooooooooooooj, ja mislio ti kontas filter ovaj protocni, izvini mi se, nije bilo nenamjerno.the_hooligan_ec wrote:Ako nemas kakav konkretan odgovor koji moze biti od pomoci samo zaobidjesdirestraits0078 wrote:Ma nema neke velike razlike, mozda dobijes par KS, i malo na zvuku. Bolje ugraditi neku dobru kuglu na mjenjac, to donosi sekunde na semaforu, provjereno.the_hooligan_ec wrote:Ima likkave vajde dok su ovi minusi sibirski oblagat akumulator stiroporom ili vidjeh ovde da ima u conradu uzeti ovo za akumulator.. https://images-na.ssl-images-amazon.com ... SX355_.jpg
.hoce li sta bolje paliti auto..kod mene je audi a4 b5 1.8 benzin jutros nikad gore nije upalio a juce odlican.akumulator star mjesec dana...a to mozes balavcima govoriti za mjenjac
![]()
Posto to nikad probao nisam niti stavljao pitam nekog ko je mozda radio to vec pa mi moze reci da i li ne a ne ovakvi odgovori
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7651 Re: Pitamo Mehanicare ?
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#7652 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedna jedina 156 limuzina sa 2.4 20v motorom na PIK-uOptimist wrote:Daj nam link Alfe ako je vec na prodaju.mali_milojica wrote: Nedavno sam radio zamajac (naravno plivajuci) i set kvacila,suti
Slike su sa zimskim gumama,pa nije cemu vizuelno.
Samo ispitujem teren.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#7653 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos mrezica, ljepilo pa fasada. Ima da bude ko bombonica.konektovan wrote:Izolacija dobra.[emoji1]junior3 wrote:Dobar [emoji106]
Jest da se slabo čuje.
Kupio lastro stiropor 10 -ku i stavio oko motora.[emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#7654 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako vergla jedva, onda ce biti najprije do akumulatora.Averus wrote:Vectra B facelift 2002. godina 2.0DTI
Vergla jedva, neće da upali.
Radio radi, svjetla rade, otključavam bez problema![]()
Jel' može biti da je nešto samo smrzlo, ili je do akumulatora?
Molim vas recite mi da nije do akumulatora
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7655 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko lutka, samo mi se ne djasvi sto je niska poprilicno, nemere se sa njom do kakve vikendice.[emoji106] [emoji4]mali_milojica wrote:Jedna jedina 156 limuzina sa 2.4 20v motorom na PIK-uOptimist wrote:Daj nam link Alfe ako je vec na prodaju.mali_milojica wrote: Nedavno sam radio zamajac (naravno plivajuci) i set kvacila,suti
Slike su sa zimskim gumama,pa nije cemu vizuelno.
Samo ispitujem teren.
Sent from my C6603 using Tapatalk
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#7656 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Fabricki se niza ne moze dobiti.konektovan wrote: Ko lutka, samo mi se ne djasvi sto je niska poprilicno, nemere se sa njom do kakve vikendice.[emoji106] [emoji4]
Sent from my C6603 using Tapatalk
To je SP2 sa 30mm nizim oprugama. Sve je fabricko.
Ima SP1 on je 15mm.
Nedavno sam radio spuru kod Ferhatovica.
Covjek je stimao nagib tockova kao da je GTA,drugacije ne moze,a da ispadne kako treba.
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#7657 Re: Pitamo Mehanicare ?
Radi dizel kad je hladan ko traktor na ovim minusima. 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#7658 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene benzinac vergla i upalio se na sekundu dvije i ugasio se. To se desilo dva puta,ali ne upali. Klemao i opet samo vergla. Onda slepao, druga itd i opet ništa. Ne znam vise sta da radim. Samo vergla, nikako da sastavi.
Biće čekati da malo otopli,pa onda opet pokušati.
Biće čekati da malo otopli,pa onda opet pokušati.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7659 Re: Pitamo Mehanicare ?
Voda u rezervoaru ili filteru goriva smrzla. Nema benzinca sta drugo zajebavati.
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#7660 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima alnaser ko mene hahaha
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7661 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ti si onaj sa Meganom sto nikako nece da ti vrti? Hajde ti jarane probaj od nekog naci postene kablove, pa onda preklemati. Skoro sam siguran da nije do anlasera, nego da su za sve krivi mrtav akumulator i losi kablovi.
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#7662 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma jok, idem sutra, vjerovatno klapna spala il je crko alnaser 
Provjerio sve, Pali na guranje iz druge na 2 metra, spajanjem drugog aku nista
osiguraci ok.
Ne vergla., nikako
Provjerio sve, Pali na guranje iz druge na 2 metra, spajanjem drugog aku nista
osiguraci ok.
Ne vergla., nikako
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#7664 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ducato 2.3 Multijet jutros upali iz prve, radio je cca 5 sec i sam se ugasi. Nakon toga nista, samo vergla.
Sipano gorivo Petrol Q Max bas iz razloga jer je motor Euro 5 sa DPFom, a ako bude do nafte onda nam stvarno uvaljuju najvece smece.
Juce i prekjuce nije motor nije paljen.
Sipano gorivo Petrol Q Max bas iz razloga jer je motor Euro 5 sa DPFom, a ako bude do nafte onda nam stvarno uvaljuju najvece smece.
Juce i prekjuce nije motor nije paljen.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7665 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neće da vergla. Odmah pali.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7667 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja vala ne mogu da snimam , smrznuse mi se ruke i ovako 
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#7668 Re: Pitamo Mehanicare ?
Petrol? Mozes komotno kombinovati ulje iz trafo stanice, Bimal i neko maslinovo ulje dobio bi bolje gorivo.ElRe wrote:Ducato 2.3 Multijet jutros upali iz prve, radio je cca 5 sec i sam se ugasi. Nakon toga nista, samo vergla.
Sipano gorivo Petrol Q Max bas iz razloga jer je motor Euro 5 sa DPFom, a ako bude do nafte onda nam stvarno uvaljuju najvece smece.
Juce i prekjuce nije motor nije paljen.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#7669 Re: Pitamo Mehanicare ?
to malo goriva bilo u bos pumpijefferson wrote:Petrol? Mozes komotno kombinovati ulje iz trafo stanice, Bimal i neko maslinovo ulje dobio bi bolje gorivo.ElRe wrote:Ducato 2.3 Multijet jutros upali iz prve, radio je cca 5 sec i sam se ugasi. Nakon toga nista, samo vergla.
Sipano gorivo Petrol Q Max bas iz razloga jer je motor Euro 5 sa DPFom, a ako bude do nafte onda nam stvarno uvaljuju najvece smece.
Juce i prekjuce nije motor nije paljen.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#7670 Re: Pitamo Mehanicare ?
sto ti je reci toda i 1,6 tdi u dvije varijantedirestraits0078 wrote:Neće da vergla. Odmah pali.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7671 Re: Pitamo Mehanicare ?
relativno nove dizne , mora , ne bi valjalo da drugacije pali

- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#7672 Re: Pitamo Mehanicare ?
nisu, gremlini su jos tu 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7673 Re: Pitamo Mehanicare ?
Premotajte na 1:00
- MMM1977
- Posts: 6756
- Joined: 15/07/2009 12:56
#7674 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jutros mi se auto gasi svake 2 minute, bez obzira da li idem ili stojim. Dizel, upalio iz prve. Sipam samo na EP i uvijek najkvalitetnije gorivo i opet sranje, jos mi je jutros auto trebalo ko hljeb. Da crnjak bude veći, od zene auto nije htio ni da upali.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#7675 Re: Pitamo Mehanicare ?
tek se , nazalost, na ovakvim uslovima vidi kakvo smece sipamo ... i pored smeca koje sipamo, i dijelovi koje kupujemo ....MMM1977 wrote:Jutros mi se auto gasi svake 2 minute, bez obzira da li idem ili stojim. Dizel, upalio iz prve. Sipam samo na EP i uvijek najkvalitetnije gorivo i opet sranje, jos mi je jutros auto trebalo ko hljeb. Da crnjak bude veći, od zene auto nije htio ni da upali.
