Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7651 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

the_hooligan_ec wrote:
direstraits0078 wrote:
the_hooligan_ec wrote:Ima likkave vajde dok su ovi minusi sibirski oblagat akumulator stiroporom ili vidjeh ovde da ima u conradu uzeti ovo za akumulator.. https://images-na.ssl-images-amazon.com ... SX355_.jpg
.hoce li sta bolje paliti auto..kod mene je audi a4 b5 1.8 benzin jutros nikad gore nije upalio a juce odlican.akumulator star mjesec dana...
Ma nema neke velike razlike, mozda dobijes par KS, i malo na zvuku. Bolje ugraditi neku dobru kuglu na mjenjac, to donosi sekunde na semaforu, provjereno.
Ako nemas kakav konkretan odgovor koji moze biti od pomoci samo zaobidjes :) a to mozes balavcima govoriti za mjenjac ;-)
Posto to nikad probao nisam niti stavljao pitam nekog ko je mozda radio to vec pa mi moze reci da i li ne a ne ovakvi odgovori
A joooooooooooooooj, ja mislio ti kontas filter ovaj protocni, izvini mi se, nije bilo nenamjerno. :thumbup:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#7652 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

Optimist wrote:
mali_milojica wrote: Nedavno sam radio zamajac (naravno plivajuci) i set kvacila,suti :D
Daj nam link Alfe ako je vec na prodaju. :)
Jedna jedina 156 limuzina sa 2.4 20v motorom na PIK-u :D
Slike su sa zimskim gumama,pa nije cemu vizuelno.
Samo ispitujem teren.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#7653 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

konektovan wrote:
junior3 wrote:
konektovan wrote:
https://youtu.be/LdsXzhg8WOs

Evo, da nas ne zahebaju. :mrgreen:
Dobar [emoji106]
Jest da se slabo čuje. :mrgreen:
Izolacija dobra.[emoji1]
Kupio lastro stiropor 10 -ku i stavio oko motora.[emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Jos mrezica, ljepilo pa fasada. Ima da bude ko bombonica.
:lol: :lol:
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#7654 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Averus wrote:Vectra B facelift 2002. godina 2.0DTI

Vergla jedva, neće da upali.
Radio radi, svjetla rade, otključavam bez problema :oops:
Jel' može biti da je nešto samo smrzlo, ili je do akumulatora?

Molim vas recite mi da nije do akumulatora :D
Ako vergla jedva, onda ce biti najprije do akumulatora.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7655 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:
Optimist wrote:
mali_milojica wrote: Nedavno sam radio zamajac (naravno plivajuci) i set kvacila,suti :D
Daj nam link Alfe ako je vec na prodaju. :)
Jedna jedina 156 limuzina sa 2.4 20v motorom na PIK-u :D
Slike su sa zimskim gumama,pa nije cemu vizuelno.
Samo ispitujem teren.
Ko lutka, samo mi se ne djasvi sto je niska poprilicno, nemere se sa njom do kakve vikendice.[emoji106] [emoji4]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#7656 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

konektovan wrote: Ko lutka, samo mi se ne djasvi sto je niska poprilicno, nemere se sa njom do kakve vikendice.[emoji106] [emoji4]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Fabricki se niza ne moze dobiti.
To je SP2 sa 30mm nizim oprugama. Sve je fabricko.
Ima SP1 on je 15mm.
Nedavno sam radio spuru kod Ferhatovica.
Covjek je stimao nagib tockova kao da je GTA,drugacije ne moze,a da ispadne kako treba.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#7657 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Radi dizel kad je hladan ko traktor na ovim minusima. :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7658 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Kod mene benzinac vergla i upalio se na sekundu dvije i ugasio se. To se desilo dva puta,ali ne upali. Klemao i opet samo vergla. Onda slepao, druga itd i opet ništa. Ne znam vise sta da radim. Samo vergla, nikako da sastavi.

Biće čekati da malo otopli,pa onda opet pokušati.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#7659 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Voda u rezervoaru ili filteru goriva smrzla. Nema benzinca sta drugo zajebavati.
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#7660 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pepeljara »

ima alnaser ko mene hahaha
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#7661 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ti si onaj sa Meganom sto nikako nece da ti vrti? Hajde ti jarane probaj od nekog naci postene kablove, pa onda preklemati. Skoro sam siguran da nije do anlasera, nego da su za sve krivi mrtav akumulator i losi kablovi.
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#7662 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pepeljara »

ma jok, idem sutra, vjerovatno klapna spala il je crko alnaser :D

Provjerio sve, Pali na guranje iz druge na 2 metra, spajanjem drugog aku nista
osiguraci ok.

Ne vergla., nikako
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7663 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#7664 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Ducato 2.3 Multijet jutros upali iz prve, radio je cca 5 sec i sam se ugasi. Nakon toga nista, samo vergla.
Sipano gorivo Petrol Q Max bas iz razloga jer je motor Euro 5 sa DPFom, a ako bude do nafte onda nam stvarno uvaljuju najvece smece.
Juce i prekjuce nije motor nije paljen.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7665 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Neće da vergla. Odmah pali. :shock:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7667 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ja vala ne mogu da snimam , smrznuse mi se ruke i ovako :mrgreen:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#7668 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jefferson »

ElRe wrote:Ducato 2.3 Multijet jutros upali iz prve, radio je cca 5 sec i sam se ugasi. Nakon toga nista, samo vergla.
Sipano gorivo Petrol Q Max bas iz razloga jer je motor Euro 5 sa DPFom, a ako bude do nafte onda nam stvarno uvaljuju najvece smece.
Juce i prekjuce nije motor nije paljen.
Petrol? Mozes komotno kombinovati ulje iz trafo stanice, Bimal i neko maslinovo ulje dobio bi bolje gorivo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#7669 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

jefferson wrote:
ElRe wrote:Ducato 2.3 Multijet jutros upali iz prve, radio je cca 5 sec i sam se ugasi. Nakon toga nista, samo vergla.
Sipano gorivo Petrol Q Max bas iz razloga jer je motor Euro 5 sa DPFom, a ako bude do nafte onda nam stvarno uvaljuju najvece smece.
Juce i prekjuce nije motor nije paljen.
Petrol? Mozes komotno kombinovati ulje iz trafo stanice, Bimal i neko maslinovo ulje dobio bi bolje gorivo.
to malo goriva bilo u bos pumpi :D kad je potrosio, ugasio se :D led led
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7670 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

direstraits0078 wrote:
Neće da vergla. Odmah pali. :shock:
sto ti je reci toda i 1,6 tdi u dvije varijante :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7671 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

relativno nove dizne , mora , ne bi valjalo da drugacije pali :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7672 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

nisu, gremlini su jos tu :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7673 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:D



Premotajte na 1:00 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
MMM1977
Posts: 6756
Joined: 15/07/2009 12:56

#7674 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MMM1977 »

Jutros mi se auto gasi svake 2 minute, bez obzira da li idem ili stojim. Dizel, upalio iz prve. Sipam samo na EP i uvijek najkvalitetnije gorivo i opet sranje, jos mi je jutros auto trebalo ko hljeb. Da crnjak bude veći, od zene auto nije htio ni da upali.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#7675 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

MMM1977 wrote:Jutros mi se auto gasi svake 2 minute, bez obzira da li idem ili stojim. Dizel, upalio iz prve. Sipam samo na EP i uvijek najkvalitetnije gorivo i opet sranje, jos mi je jutros auto trebalo ko hljeb. Da crnjak bude veći, od zene auto nije htio ni da upali.
tek se , nazalost, na ovakvim uslovima vidi kakvo smece sipamo ... i pored smeca koje sipamo, i dijelovi koje kupujemo ....
Post Reply