Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#7651 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

što su se guz.... pardon, ljubili-ljubili su se
U SDP-u je, izgleda, postao trend da se koalicioni partneri ad hoc uzimaju, i to prema očiglednoj potrebi da se raspodijele javne pozicije. Ako to nije istina, kako drugačije objasniti činjenicu da je premijer Nermin Nikšić iza zatvorenih vrata s Jerkom Lijanovićem prije nekoliko dana dogovorio raspodjelu pozicija u Nadzornom odboru Fabrike duhana Sarajevo, za čija su imenovanja u Vladi glasali ministri iz SDP-a, NSRzB-a te Lijanovićev pretplatnik Desnica Radivojević.

Ovo imenovanje u suprotnosti je s „inicijativom o nepovjerenju Vladi“, koju je ne tako davno izglasala parlamentarna većina predvođena SDP-om.

Prisjetimo se da je Nikšić prije samo nekoliko mjeseci podnio krivičnu prijavu protiv Lijanovića za pokušaj svojevremenog „puča“ u Vladi, dok je Zlatko Lagumdžija nedavno govorio da Lijanovići „svoje zadnje dane u vlasti koriste da pare prebace u džepove svojih prijatelja i rodbine“. Svima je jasno da su i premijer Nikšić i Zlatko Lagumdžija u pravu sa svojim konstatacijama o Lijanoviću.

Nije, međutim, jasno zašto SDP ide protiv zvaničnog akta za koji je glasao, prema kojem se do rekonstrukcije Federalne vlade neće vršiti imenovanja upravnih i nadzornih odbora javnih preduzeća, a još je manje jasno zašto SDP to radi u partnerstvu s Lijanovićem, koji je, prema nedavnom detaljnom izvještaju istražitelja UIO, državu oštetio za tačno 72.928.550 KM, a da se ne govori o poznatoj aferi „Hypo banka“ i korupciji s poticajima i potkupljivanjem glasača.

Dakle, prema SDP-u, ipak se Lijanoviću mogu povjeriti najprofitabilnija javna preduzeća. A gdje je tu vlastiti kredibilitet?
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#7652 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by The BEN10 »

vrbas1979 wrote:što su se guz.... pardon, ljubili-ljubili su se
U SDP-u je, izgleda, postao trend da se koalicioni partneri ad hoc uzimaju, i to prema očiglednoj potrebi da se raspodijele javne pozicije. Ako to nije istina, kako drugačije objasniti činjenicu da je premijer Nermin Nikšić iza zatvorenih vrata s Jerkom Lijanovićem prije nekoliko dana dogovorio raspodjelu pozicija u Nadzornom odboru Fabrike duhana Sarajevo, za čija su imenovanja u Vladi glasali ministri iz SDP-a, NSRzB-a te Lijanovićev pretplatnik Desnica Radivojević....
Ne lezi vraže, ovdje će biti svega:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... vne-odbore
Bugojanskom SDP-u je povod za formiranje nove većine bez vijećnika iz SDA, HDZ BiH i SBB-a, bilo nepodržavanje inicijative da se kontraverznom ministru za boračka pitanja FBiH Zukanu Heleza (SDP) dodjeli plaketa za počasnog građanina Bugojna.

Pukla tikva !?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#7653 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vatrogasac »

The BEN10 wrote: Pukla tikva !?
Ubi Fahro artiljerijom, ali ko će znati kada o politici pričamo?

http://www.avaz.ba/vijesti/komentar-dan ... -pucistima
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#7654 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Area_51 »

»Novinari još ne mogu dobiti precizne stavove lokalnih lidera HDZ-a i SBB-a, sa kojima je SDP u parlamentarnoj koaliciji na Federalnom nivou o novonastaloj situaciji, osim što su kratko odgovorili da su „vrlo iznenađeni odlukom SDP-a koja je očito usaglašena sa Centralom u Sarajevu“.« kaze Avaz.

Kad je SBB tamo u sarajevskim opcinama u koalciji sa SDA, provodeci politiku tipa »ima li mene tu« onda to nije iznenadjenje za centralu SBB. To je najneprincipijelnija politicka stranku na dunjaluku. Nesto kao hinjavija SBiH. Njima je sve dozvoljeno, drugima nije.

Zasto mali Cevra pise, ovo sto pise, zato jer SBB nije dobio direktorska mjesta, koja je trazio, jer je pristupio pregovorima sa »onima koji 20 godina unistavaju i pljackaju Bosnu i Hercegovinu« misleci nedvosmisleno na SDA, kako rece Vlasta Mijovic. Ta dvostruka igra Fahra, nece ga daleko dovesti. Uvijek se ima neki Keljmendi iz rukava. SDA ce pojesti SBB, koji ce biti najveci gubitnik na izborima.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#7655 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by vrbas1979 »

Fahrudin napravio samointervju:
- Zato državljani BiH i nisu bili uopše ugroženi jer se nalaze na potpuno drugoj lokaciji – kazao je Radončić za „Avaz“.
User avatar
Agron P
Posts: 365
Joined: 22/06/2013 06:19
Location: Sarajevo, Republika Bosna

#7656 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Agron P »

Crnogorac je dotukao BiH za samo jednu sedmicu! :oops: Evo kako je zakonom o pribivalištu sahranio koaliciju 1.Mart i zaustavio povratak.
Poslušajte Milorada Dodika
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PReNHv9YZU :oops:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7657 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

da su makar nešto dobili, već nisu..
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#7658 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by MOSALJOZE »

Nešto se ušutiše redovni pljuvači sda.
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#7659 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Canton »

Agron P wrote:Crnogorac je dotukao BiH za samo jednu sedmicu! :oops: Evo kako je zakonom o pribivalištu sahranio koaliciju 1.Mart i zaustavio povratak.
Poslušajte Milorada Dodika
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PReNHv9YZU :oops:
Jesi li na to spao da citiras Dodika?

Sta si ocekivao da ce Dodik reci, nego ono sto njemu odgovara. Daj molim te.
stokton
Posts: 420
Joined: 14/01/2012 01:52

#7660 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by stokton »

Canton wrote:
Agron P wrote:Crnogorac je dotukao BiH za samo jednu sedmicu! :oops: Evo kako je zakonom o pribivalištu sahranio koaliciju 1.Mart i zaustavio povratak.
Poslušajte Milorada Dodika
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PReNHv9YZU :oops:
Jesi li na to spao da citiras Dodika?

Sta si ocekivao da ce Dodik reci, nego ono sto njemu odgovara. Daj molim te.
nema šta citirat dodika, poslušaj Suljagića šta kaže :(
User avatar
Desnik
Posts: 287
Joined: 14/03/2013 13:15
Location: Between upper and lower mandible.

#7662 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Desnik »

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/sta-gra ... iji-covicu


Enver Hodža i Nikolaj Čaušesku zajedno, su bili male mace za Radončića!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

P.s. ovaj komentar zasigurno neće biti objavljen u Avazu :D
User avatar
bdzs
Posts: 828
Joined: 24/03/2010 14:40

#7663 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by bdzs »

Baš tako. Vidite šta se mrski nam "crnogorac" usuđuje prenositi u svom dnevnom glasilu http://www.avaz.ba/vijesti/teme/milioni ... svaki-trag
User avatar
Agron P
Posts: 365
Joined: 22/06/2013 06:19
Location: Sarajevo, Republika Bosna

#7664 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Agron P »

bdzs wrote:Baš tako. Vidite šta se mrski nam "crnogorac" usuđuje prenositi u svom dnevnom glasilu http://www.avaz.ba/vijesti/teme/milioni ... svaki-trag
Preuzima tekstove sa Press RS svog druga Miškovića. ;-)
User avatar
Agron P
Posts: 365
Joined: 22/06/2013 06:19
Location: Sarajevo, Republika Bosna

#7665 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Agron P »

:D 97 % komentara o Đogi su negativni ali Fadil Mandal(anti mobbing) i ekipa žele uvjeriti gazdu kako oni rade uspješan posao u njegovoj promociji. :lol:
User avatar
Desnik
Posts: 287
Joined: 14/03/2013 13:15
Location: Between upper and lower mandible.

#7667 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Desnik »

Pa ovo je totalna lobotomija,
nemrem verovat
:D :D :D :D :D :D :D :D


"Velika većina njih (komentatora na portalima) izrazila se pozitivno prema govoru ministra,
pa je tako posjetilac pod pseudonimom „Almaa“ napisala:
Gotovo svaki dan pročitam neku Fahrinu izjavu i prijatno se iznenadim“,

a „Rajven“ je dodao:
Bravo 1.000.000 puta za Fahru, najbolji ministar,
svaka mu je na mjestu
“.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/sta-gra ... iji-covicu
ReXX
Posts: 324
Joined: 02/06/2013 00:39

#7668 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by ReXX »

Desnik wrote:Pa ovo je totalna lobotomija,
nemrem verovat
:D :D :D :D :D :D :D :D


"Velika većina njih (komentatora na portalima) izrazila se pozitivno prema govoru ministra,
pa je tako posjetilac pod pseudonimom „Almaa“ napisala:
Gotovo svaki dan pročitam neku Fahrinu izjavu i prijatno se iznenadim“,

a „Rajven“ je dodao:
Bravo 1.000.000 puta za Fahru, najbolji ministar,
svaka mu je na mjestu
“.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/sta-gra ... iji-covicu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7669 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by udrch »

Najviše posjetilaca, poput „Mobile9“, ostavili su komentare u smislu: „Radončića za predsjednika!“
Amil DUČIĆ
zaboravili ste ovu, ipak je ovo vrh..gdje li je on čitao ove komentare o ovom hoštopleru..
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#7670 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Innovation »

Ima Avaz novinara Ducica. :mrgreen:
User avatar
Desnik
Posts: 287
Joined: 14/03/2013 13:15
Location: Between upper and lower mandible.

#7671 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Desnik »

Evo prođe 48 sati od hapšenja poslanika u državnom parlamentu,
a ministar sigurnosti nam ne priopći svoje stajalište..
Što li?
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#7672 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by McMoy »

Desnik wrote:Evo prođe 48 sati od hapšenja poslanika u državnom parlamentu,
a ministar sigurnosti nam ne priopći svoje stajalište..
Što li?

Neće čovek da se meša u rad nezavisne Milicije. :roll:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#7674 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by asurbanipal »

Innovation wrote:Ima Avaz novinara Ducica. :mrgreen:
U posljednje vrijeme sam se zabrinuo što li ovo nema Čevre da piše. :D
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#7675 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednos

Post by Area_51 »

Zelim nesto kazati drzavnom sluzbeniku Huseinu Orahovcu, koji LAZE.

Neka ste pronasli nepotizam i zaobilazenje propisa u Bihacu, tako to i treba.

Zasto ne kazete kako ste vi dosli na radno mjesto u Agenciji za drzavnu sluzbu, dok je tamo direktnor bio Isceric, nekada clan SBB sada vise nije jer ste ga iskoristili kao prezervativa.

Zasto ne kazete, evo pozivam Eldina Karica, da provjeri koliko ste vi konkursa tamo namjestili i stimali pojedinim iz vasega kraja.

Vi djelujete kao sto djeluje redimo jedan doktor Gavric koji kaze da ce mu Fahro namjestiti mjesto predsjedavajuceg u Novom Sarajevu ili jedna Edina Latif, koja se zacesljala da bude dopredsjedavajuca gradskog ili opcinskg vijeca, nebitno, koja javno kaze da ce to zavrsit sa svojom rajom iz SDA. Dok vi pisete o SDA, vasi clanovi SBB hladno se rastaljuju sa clanovima SDA. Jako ste konzistentni.

Da, zaboravih, ako iznosite informacija javno, a niste ovlasteni da ih iznbosite, pocinili ste krivicno djelo. Zloupotreba polozaja.
Post Reply