+ sa daytonska tri ministarstva u VM, danas imamo 9, na desetine - ako ne i stotine - ingerencija prenesenih na drzavni nivo sa entitetskog, odluka Ustavnog Suda o tome da se izbjegli i protjerani gradjani BiH u dijaspori ne mogu brisati iz popisa bh drzavljana (gurali Haris pa Bakir, SDP i Zeljko se nisu ni pocesali), odluka Ustavnog Suda da se sva bh imovina mora prvo knjiziti na drzavu (gurao Bakir i SDA, SDP i Zeljko se nisu ni pocesali), odluka o neustavnosti imena gradova u BiH (gurao Tihic, SDP i Zeljko se nisu ni pocesali), odluka o neustavnosti grba i himne manjeg entiteta (gurao Tihic, SDP i Zeljko se nisu ni pocesali).Doktor29 wrote:Armija, porezna uprava, granicna policija... Mislim da je ave to u mandatu Terzica uradjenoJoseMujica wrote:molio bih da nam konkretno pobrojiš šta je SDA uradila na jačanju države....čisto da ne šupljiramo
Nijedna ingerencija tokom vladavine SDA nije prenesena sa drzave na entitet a na desetine - ako ne i stotine - ih je preneseno na drzavu sa entiteta.
Sporazumom SDP-SNSD, po prvi put od Daytona dolazimo do tacke da se ingerencije drzave vracaju entitetima.
