Ne tvrdim ja to nego tebi objasnjavam sta drugi tvrde a sta ne tvrde jer je bilo ocito da brkas dva razlicita pojma:) Ono sto ja tvrdim i sto treci put ponavljam,je da je pogresno gledati na odbranu kroz stranacku prizmu a sa cim si se,vidim, konacno slozila sa mnom.Moze se i tako posmatrati odbrana,kroz gradaciju zasluga stranaka,ali to nas nigdje ne bi odvelo.tvsabina wrote:
Ne ne insistiram. I ne gledam odbranu kroz stranačku prizmu - ni najmanje , samo sam replicirala na slijedeće :gdje sam negirala da su jedini zaslužni za odbranu od agresije , pa ste me vi "ispravili" da "nisu jedini" ali da su "najzaslužniji" za odbranu od agresije pa vas opet ispravljam i tvrdim da ne mogu biti ni najzaslužniji u bilo kom obliku , već da su za odbranu zaslužni svi oni koji su stali u njenu odbranu bezrezervno i hrabro a vi i opet navodite statističke podatke o broju glasača te partije početkom devedesetih kao releventan izvor za "najzaslužnijeg" što je potpuno besmisleno i irelevantno , jer glasač nije član , on se ne bori za partijske nego za državne ideje a čak se i najzagriženiji članovi bore naravno prvo za državne pa tek onda za partijske ideje. Vi dokazujete da je najveći broj glasača SDA bio za nezavisnu BiH ali to nikako ne dokazuje da je ista partija "najzaslužnija" za nezavisnost i odbranu.udrch wrote:odličan potez SDA..
trebaju raditi svoj posao kao što su i radili do 2008. godine..
pustiti ove šupljatore da pričaju šta žele, a SDA treba raditi..polahko očistiti stranku od onih za koje je kriminal dokazan i nastaviti dalje na jačanju države Bosne i Hercegovine..
ako to ne uradi SDA i neće neko drugi..zato SDA treba da se bori za vlast, jer neko mora i raditi..
za razliku od SDA koja je organizirala nezavisnost države, pa odbranila državu, pa je podigla iz pepela, pa polahko joj vraćala nadležnost ostali nisu uradili ništa..
SDA je to sve uradila u okruženju u kojem je svi mrze i svi su joj neprijatelji i svi su radili protiv interesa države i bošnjačkog naroda..
Stoga ću Vas zamoliti da ne tvrdite ono što nisam rekla a nikako nisam "insistirala na tome".
SDA-All about
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#7601 Re: SDA-All about
- Damir_5
- Posts: 741
- Joined: 25/01/2013 12:06
#7602 Re: SDA-All about
Hajde nemoj zajebavati, kad je Hare odgovorao na svaku Dodikovu, kadrovi SDP i SDA su trazili da se Dodik i Hare smijene, jedan je bacao BiH zastave, a drugi to nije mogao svariti? Ja sam uvjeren da si i ti prvi ovdje zagovarao smijenjivanje Hareta, kao sto je i Komsic Bosanac u nesluzbenim kontaktima sa strancima trazio ne samo smijenu onog koji je bacao BiH zastave, nego i onog koji se kako tako borio za BiH.JoseMujica wrote:Amerika nikada ne bi bombardovala položaje ARBiH jer nije imala nikakvog razloga, niti moralnog opravdanja.
ps
Damir_5 da se došlo do BL ne bi sigurno bilo nikakvog četničkog čišćenja od strane ARBiH. Za to bi se već pobrinuo SDS, kao što su i odradili Sarajevska naselja nakon Daytona. Eto. ima li iko pametan u bh. politici da Dodiku, kad počne guslati o Sarajevu-Teheranu i kako sad ovdje živi više Kineza nego Srba, kaže pa mamlaze jedan vi ste redom sve Srbe iselili.
Sad kad nema Hareta, e sad ne valja sto nema niko da kaze Dodiku?
Bez obzira sto me vec neki optuzuju da sam "proHaretovac", ali svejedno, dosta vas ne zna da li bi kakilo ili piskilo. SDP, SDA, FTV Bakira Hadziomerovica ekipa su upravo rusili Hareta na tim odgovorima Dodiku. Jer jedno je kad se on pokaki, pa mu drugi kaze, halo nemoj kakiti tu, smrdi, a drugo je kad on to uradi, ono smrdi, a niko nista.
Last edited by Damir_5 on 10/03/2013 13:03, edited 1 time in total.
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#7603 Re: SDA-All about
ma nemoj zajebavati jose. jah eto srbi su sami sebe "izmodelirali" iz sarajeva, brckog, hrvati iz mrkonjica i sipova, bosnjaci se odrekli srebenice i mnogo cega jos...a hoolbrok bio samo zapisnicarJoseMujica wrote:nisu je ostavili oni već Alija....nije Holbruk pregovarao u ime RBiH već je bio moderator
- Damir_5
- Posts: 741
- Joined: 25/01/2013 12:06
#7604 Re: SDA-All about
Hoolbroke je imao deadline da zavrsi te pregovore sto prije zbog izbora u Americi i isao je onom klasicnom, zavrtanjem ruku dobrim momcima. Nazalost potpuno je uspjeo. Srbi jesu vecinom sami otisli iz Sarajeva, ako i kazemo da su otisli, a ne da je danas Sarajevo teritorijalno manje par puta nego Sarajevo 1991 godine, jer Sarajevu 1991 godine kao opcina su pripadale i Pale, a danas to apsolutno nije slucaj.vivaldi wrote:ma nemoj zajebavati jose. jah eto srbi su sami sebe "izmodelirali" iz sarajeva, brckog, hrvati iz mrkonjica i sipova, bosnjaci se odrekli srebenice i mnogo cega jos...a hoolbrok bio samo zapisnicarJoseMujica wrote:nisu je ostavili oni već Alija....nije Holbruk pregovarao u ime RBiH već je bio moderator
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#7605 Re: SDA-All about
@ damire
ti mi bas i nisi jasan. cini mi se da s tobom ne vrijedi diskutovati jer ne znam kakva te frustracija pokrece posto dnevno otvaras po 5 tema, ali samo da te pitam jednu stvar
Jel to samo hare ima neke magicne moci da pobjedi sve njih i okrene tocak buducnosti?
ti mi bas i nisi jasan. cini mi se da s tobom ne vrijedi diskutovati jer ne znam kakva te frustracija pokrece posto dnevno otvaras po 5 tema, ali samo da te pitam jednu stvar
Ako kazes da se i tebi samom cini da je cijeli svijest protiv bosnjaka, pa koji klinac onda zamjeras sda i aliji?Damir_5 wrote:Meni se cini da bi velika vecina onih iz takozvane medjunarodne zajednice zeljeli Bosnu upravo kakva je danas, sa dodatkom da onaj daytonski frtalj Bosne koji je k'o fol "pripao" Bosnjacima, bude zapravo zajednicki, a ostatak iskljucivo srpski i hrvatski.
Jel to samo hare ima neke magicne moci da pobjedi sve njih i okrene tocak buducnosti?
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#7606 Re: SDA-All about
JohnnyS wrote:
Mene više brine kakva je ovo država u kojoj i pripadnici navijačkog pokreta znaju prepoznati dizajnera ženske torbe i znaju cijenu iste... neće na dobro
Bakir je u ovom slučaju bio ipak "štedljiv"....

Mogao je sigurno kupiti ovu torbu, ....međutim

Ipak se odlučio za ovu jeftiniju varijantu..a sjećam se da su se veoma dobre kopije mogle kupiti i u pola cijene..(kao što je i Deen, svoj LV kačket kupio kod indijaca u Dubai-u)
Šta reći, osim, poklonu se ne gleda u zube / kopče...
- Damir_5
- Posts: 741
- Joined: 25/01/2013 12:06
#7607 Re: SDA-All about
Samo ti izrazi zelju, sad ce drugi civilizirati cetnike i napraviti tebi RBIH, sve mirnim putem. Cak ce se cetnici odreci 49% BiH kad su skontali da si ti za RBIH. Nemoj da bi se ti slucajno oznojio.Genije wrote:ja sam za republiku bosnu
una-drina-sava-neum
članica eu brezbeli
al političkim putem
pametno
mudro
državnički
radom i trudom
samo oni koji pameti nemaju
nasilju pribjegavaju
Drzava se pravi, ona se ne dobije na poklon!
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#7608 Re: SDA-All about
Tako je Dževade... Pravdaj se, reci kako ti nisi faking Zlatni ljiljan, kako ti ne voliš BiH, kako si ti Srbin islamske vjeroispovijesti... Ionako je politika tvoje stranke . "Državu za fotelju".DŽEVAD MAHMUTOVIĆ, KANDIDAT SDA ZA MINISTRA U VLADI RS: Nisam nosilac Zlatnog ljiljana, to je dio propagande kako ne bih ušao u Vladu!
Puj !
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7609 Re: SDA-All about
Amerikanci su jedini shvatili o čemu se radi ovdje...da nije problem u BiH već je problem u regionu pa su u Dayton doveli predsjednike tri države....nažalost samo su dvije imale istinske zastupnikevivaldi wrote:ma nemoj zajebavati jose. jah eto srbi su sami sebe "izmodelirali" iz sarajeva, brckog, hrvati iz mrkonjica i sipova, bosnjaci se odrekli srebenice i mnogo cega jos...a hoolbrok bio samo zapisnicarJoseMujica wrote:nisu je ostavili oni već Alija....nije Holbruk pregovarao u ime RBiH već je bio moderator
ne zaboravi da je Vašingtonski dogovor već pao godinu ranije
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#7610 Re: SDA-All about
ista takva na carsiji je fake dvije, trije stoje. ali je pojeo govno sta god da je - ako je prava onda se kurci dok narod gladuje, a ako je fake onda je kriv sto kupuje krivotvorenu robu i krsi zakonGenije wrote:eto vidite da čoek štedi
-
hzsa22
- Posts: 1053
- Joined: 16/12/2011 18:25
#7611 Re: SDA-All about
Sah mat SDA sa Mahmutovicem.

- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#7612 Re: SDA-All about
Kad te uhvate...reci da si bio sanitarac, ostalo će da sredi "Boro pekar"...It_is_a_Leclerc wrote:Tako je Dževade... Pravdaj se, reci kako ti nisi faking Zlatni ljiljan, kako ti ne voliš BiH, kako si ti Srbin islamske vjeroispovijesti... Ionako je politika tvoje stranke . "Državu za fotelju".DŽEVAD MAHMUTOVIĆ, KANDIDAT SDA ZA MINISTRA U VLADI RS: Nisam nosilac Zlatnog ljiljana, to je dio propagande kako ne bih ušao u Vladu!
Puj !
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7613 Re: SDA-All about
ma neka se na mene pozove 
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#7614 Re: SDA-All about
...doduše...ti si onaj što je ostao da "kreči stan"..JoseMujica wrote:ma neka se na mene pozove
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#7615 Re: SDA-All about
ma znali su to svi jose, ali niko nema moc kakvu imaju ameri. bas kao sto cijeli svijet zna na kojem principu pociva americka politika ali to niko ne smije reci na glas sem ahme i jos ponekog delegata koji ce na kraju i najebat.JoseMujica wrote:Amerikanci su jedini shvatili o čemu se radi ovdje...da nije problem u BiH već je problem u regionu pa su u Dayton doveli predsjednike tri države....nažalost samo su dvije imale istinske zastupnike
ne zaboravi da je Vašingtonski dogovor već pao godinu ranije
sto se tice istinskih zastupnika i to je relativno. hoolbrook je u knjizi naveo da je slobo popio viskija ko smuk tu noc - ne znam da li je pio od muke, ali znam da viski sigurno ne razbistrava um vec naprotiv - uglavnom nije bas za pohvalu.
sto se tice dogovora i vasingtonski i dejtonski su samo jedan od milion kojih je bilo, a koji su poceli cak i prije nego sto se zaratilo. sada retroaktivno je lako izvlaciti neke naznake, paralele itd.
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#7616 Re: SDA-All about
JoseMujica wrote:ma neka se na mene pozove
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#7617 Re: SDA-All about
It_is_a_Leclerc wrote:Tako je Dževade... Pravdaj se, reci kako ti nisi faking Zlatni ljiljan, kako ti ne voliš BiH, kako si ti Srbin islamske vjeroispovijesti... Ionako je politika tvoje stranke . "Državu za fotelju".DŽEVAD MAHMUTOVIĆ, KANDIDAT SDA ZA MINISTRA U VLADI RS: Nisam nosilac Zlatnog ljiljana, to je dio propagande kako ne bih ušao u Vladu!
Puj !
Mahmutović je bio gost Dnevnika TV1. On kaže: "Moja ratna prošlost je čista, ponosan sam što sam branio BiH".
Ne kontam fakat, ako zaista nije nosilac "Zlatnog Ljiljana" da je rekao da jeste bilo ba ovdje prica "klasicni kadar SDA, trpa se medju heroje a rat proveo u podrumu", "Ovim SDA pljuje po svim istinskim nosiocima "Zlatnog Ljiljana", itd, itd. Ako covjek kaze da nije nosilac, onda ispada da se pravda Srbima, da pljuje po "Zlatnim Ljiljanima", da se lafo ogradjuje od njih. Uglavnom - donji kako god, za dezurne pljuvace po SDA.
Covjek jasno i javno izjavi kako je ponosan sto je branio BiH. I sta je sada tu problem?
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7618 Re: SDA-All about
ko što kažu da se nemre pita od govana praviti isto kažu da se s beskičmenjacima neda država praviti
Ma potpisuj Alija neka je ko avlija! Živio aparthejd!
Ma potpisuj Alija neka je ko avlija! Živio aparthejd!
- slucajni prolaznik
- Posts: 376
- Joined: 18/12/2012 21:07
#7619 Re: SDA-All about
Damir_5 wrote:Samo ti izrazi zelju.. Nemoj da bi se ti slucajno oznojio.Genije wrote:ja sam za republiku bosnu...
Drzava se pravi, ona se ne dobije na poklon!
Drzava (BiH) je napravljena jos '45., nastavljena '92., ali su joj dohakali njeni novi tvorci '94. formiranjem Federacije i '95. potpisom u Daytonu.
Ono sto su dobili na poklon, jeftino su prodali, Alija Izetbegovic i njegova SDA klika
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#7620 Re: SDA-All about
I sve sto je SDA uradila na centralizaciji drzave od Daytona na ovamo (a uradila je mnogo) - SDP pokusava da proda Dodiku i Covicu u onom famoznim dogovorima SDP-SNSD i SDP-HDZ.slucajni prolaznik wrote:Damir_5 wrote:Samo ti izrazi zelju.. Nemoj da bi se ti slucajno oznojio.Genije wrote:ja sam za republiku bosnu...
Drzava se pravi, ona se ne dobije na poklon!
Drzava (BiH) je napravljena jos '45., nastavljena '92., ali su joj dohakali njeni novi tvorci '94. formiranjem Federacije i '95. potpisom u Daytonu.
Ono sto su dobili na poklon, jeftino su prodali, Alija Izetbegovic i njegova SDA klika![]()
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7621 Re: SDA-All about
molio bih da nam konkretno pobrojiš šta je SDA uradila na jačanju države....čisto da ne šupljiramo
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#7622 Re: SDA-All about
Pa je li nosilac Zlatnog ljiljana ili nije?Opetja033 wrote:It_is_a_Leclerc wrote:Tako je Dževade... Pravdaj se, reci kako ti nisi faking Zlatni ljiljan, kako ti ne voliš BiH, kako si ti Srbin islamske vjeroispovijesti... Ionako je politika tvoje stranke . "Državu za fotelju".DŽEVAD MAHMUTOVIĆ, KANDIDAT SDA ZA MINISTRA U VLADI RS: Nisam nosilac Zlatnog ljiljana, to je dio propagande kako ne bih ušao u Vladu!
Puj !Mahmutović je bio gost Dnevnika TV1. On kaže: "Moja ratna prošlost je čista, ponosan sam što sam branio BiH".
Ne kontam fakat, ako zaista nije nosilac "Zlatnog Ljiljana" da je rekao da jeste bilo ba ovdje prica "klasicni kadar SDA, trpa se medju heroje a rat proveo u podrumu", "Ovim SDA pljuje po svim istinskim nosiocima "Zlatnog Ljiljana", itd, itd. Ako covjek kaze da nije nosilac, onda ispada da se pravda Srbima, da pljuje po "Zlatnim Ljiljanima", da se lafo ogradjuje od njih. Uglavnom - donji kako god, za dezurne pljuvace po SDA.
Covjek jasno i javno izjavi kako je ponosan sto je branio BiH. I sta je sada tu problem?
Mada je to manje bitno za Dodika,njemu je svako ko je bio u ARBiH 'sumnjive ratne proslosti' imao on Zlatnog ljiljana ili ne tako da ne mjenja to puno situaciju.
- slucajni prolaznik
- Posts: 376
- Joined: 18/12/2012 21:07
#7623 Re: SDA-All about
Genije wrote:ja sam za republiku bosnu...Samo ti izrazi zelju.. Nemoj da bi se ti slucajno oznojio.
Damir_5 wrote:Drzava se pravi, ona se ne dobije na poklon!
slucajni prolaznik wrote:Drzava (BiH) je napravljena jos '45., nastavljena '92., ali su joj dohakali njeni novi tvorci '94. formiranjem Federacije i '95. potpisom u Daytonu.
Ono sto su dobili na poklon, jeftino su prodali, Alija Izetbegovic i njegova SDA klika![]()
U kojem vremenu i prostoru ti zivisOpetja033 wrote:I sve sto je SDA uradila na centralizaciji drzave od Daytona na ovamo (a uradila je mnogo) - SDP pokusava da proda Dodiku i Covicu u onom famoznim dogovorima SDP-SNSD i SDP-HDZ.
A i tema je o SDA, nije o SDP ili Covicima.
-
Doktor29
- Posts: 1695
- Joined: 07/06/2012 21:31
#7624 Re: SDA-All about
Armija, porezna uprava, granicna policija... Mislim da je ave to u mandatu Terzica uradjenoJoseMujica wrote:molio bih da nam konkretno pobrojiš šta je SDA uradila na jačanju države....čisto da ne šupljiramo
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#7625 Re: SDA-All about
LK, pasoši, BH novac (inace se uveliko dinar trosio u šumskoj, a kune u Hercegovini), registarske oznake...Genije wrote:mene nije izdo neka je potpiso
ne znam ni za jednog borca koji se bunio
samo se podrumaši kurče po forumu brezveze
----------------------
dobra poentaDoktor29 wrote:Armija, porezna uprava, granicna policija... Mislim da je ave to u mandatu Terzica uradjenoJoseMujica wrote:molio bih da nam konkretno pobrojiš šta je SDA uradila na jačanju države....čisto da ne šupljiramo

