Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7601 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zato sto je ekoloski osvijesten. 
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7602 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nije vala zbog toga, al' eto nek ima neke koristi od toga.[emoji2]NediM17 wrote:Zato sto je ekoloski osvijesten.
Nego, jesi li vidio kako cile upali iz prve????[emoji1]
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7603 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo sad tek vidjeh ne znam kako me je to fulalo.
Dobar ti je ovaj Citroen, samo sto ovo nije dizel. Vidi obrtomjer, 6 hiljada i nema lampice grijaca.
Konektovani fejkeru.
Dobar ti je ovaj Citroen, samo sto ovo nije dizel. Vidi obrtomjer, 6 hiljada i nema lampice grijaca.
Konektovani fejkeru.
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#7604 Re: Pitamo Mehanicare ?
Raja govori da naspem litar-dva benzina na pun nafte, kao da ne zaledi? Ovi malo strucniji jel to pametno? Motor 1.9tdi pd 74kw
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7605 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod svih je isti obrtomjer, bez obzira na gorivo cini mi se. A grijaci mi se upale samo nakon duzeg stajanja, to sam vise apsolvirao, a posto sam auto zadnji put palio oko 1h u jutro, u 7h se nisu ni pojavili.[emoji6] [emoji4] vec sam pisao da mi dijagnostika pokažuje gresku relej predgrijanja, al' imam puno obaveza, pa ne mogu da to stignem rijesiti, a nadam se da je do releja.NediM17 wrote:Evo sad tek vidjeh ne znam kako me je to fulalo.![]()
Dobar ti je ovaj Citroen, samo sto ovo nije dizel. Vidi obrtomjer, 6 hiljada i nema lampice grijaca.![]()
Konektovani fejkeru.
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#7606 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma grijao ga triput prije nego sto si poceo snimat da onako slatko upali
Salim se
Salim se
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7607 Re: Pitamo Mehanicare ?
@konektovani
Imas block heater!!!! PRIZNAJ!!
@dado
Ne znam smije li se to raditi na novim dizelima.
Dje onaj Dire, on je teoretiĆar.
Imas block heater!!!! PRIZNAJ!!
@dado
Ne znam smije li se to raditi na novim dizelima.
Dje onaj Dire, on je teoretiĆar.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7608 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nikad ne grijem vise od jedanput.NediM17 wrote:Ne znam smije li se to raditi na novim dizelima.
Dje onaj Dire, on je teoretiĆar.
Sad sam provjerio, dizelasima je obrtomjer do 6 tisuca, a benzincima, bar onim od 2.0 do 8 tisuca rpm.
Moze li se reci na osnovu paljenja, da mi je kompresija dobra??? [emoji4]
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7609 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ubrizgavanje i kompresija beton. Da nesto od toga ne valja nikada na ovim temperaturama ne bi upalio. 
-
novosib
- Posts: 135
- Joined: 26/07/2012 18:57
#7610 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pošto nisam neki iskusni vozac, da ovdje priupitam 
Jutros mi se upali Cooper dizel sa mukom po pola, nakon duzeg verglanja. Slabo prima gas i u leru na malim obrtajima se gasi, da li je moguce da je smrzlo gorivo ili da je otišao poneki grijac?
Edit: Grijaci mi se pale tek nakon starta, ne na kontakt. Akumulator star mjesec dana
Jutros mi se upali Cooper dizel sa mukom po pola, nakon duzeg verglanja. Slabo prima gas i u leru na malim obrtajima se gasi, da li je moguce da je smrzlo gorivo ili da je otišao poneki grijac?
Edit: Grijaci mi se pale tek nakon starta, ne na kontakt. Akumulator star mjesec dana
Last edited by novosib on 08/01/2017 14:33, edited 1 time in total.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7611 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce da je nesto smrzlo, filter moguce, nista cudno na ovim minusima ako nafta nije ok.novosib wrote:Pošto nisam neki iskusni vozac, da ovdje priupitam
Jutros mi se upali Cooper dizel sa mukom po pola, nakon duzeg verglanja. Slabo prima gas i u leru na malim obrtajima se gasi, da li je moguce da je smrzlo gorivo ili da je otišao poneki grijac?
Sent from my C6603 using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7612 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja se nadam, posto su neki razne dijagnoze postavljali.[emoji4] [emoji2]NediM17 wrote:I ubrizgavanje i kompresija beton. Da nesto od toga ne valja nikada na ovim temperaturama ne bi upalio.
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7613 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Pali isto ko i moj hdi, znaci da je zdravkonektovan wrote:I ja se nadam, posto su neki razne dijagnoze postavljali.[emoji4] [emoji2]NediM17 wrote:I ubrizgavanje i kompresija beton. Da nesto od toga ne valja nikada na ovim temperaturama ne bi upalio.
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#7614 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobarkonektovan wrote:https://youtu.be/LdsXzhg8WOsjunior3 wrote:Ajd ba konektovani osvjetlaj nam obraz.
Sad' ćeš vidjet' ode da snimi a crk'o mu akumulator.
Evo, da nas ne zahebaju.
Jest da se slabo čuje.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7615 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Izolacija dobra.[emoji1]junior3 wrote:Dobar [emoji106]konektovan wrote:https://youtu.be/LdsXzhg8WOsjunior3 wrote:Ajd ba konektovani osvjetlaj nam obraz.
Sad' ćeš vidjet' ode da snimi a crk'o mu akumulator. [emoji38]
Evo, da nas ne zahebaju.
Jest da se slabo čuje.
Kupio lastro stiropor 10 -ku i stavio oko motora.[emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
novosib
- Posts: 135
- Joined: 26/07/2012 18:57
#7616 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji je pametan sljedeci potez? Da li da naspem ono Premium gorivo, pošto sam zadnji put sipao prije mjesec dana (tada je bio pluskonektovan wrote:Moguce da je nesto smrzlo, filter moguce, nista cudno na ovim minusima ako nafta nije ok.novosib wrote:Pošto nisam neki iskusni vozac, da ovdje priupitam
Jutros mi se upali Cooper dizel sa mukom po pola, nakon duzeg verglanja. Slabo prima gas i u leru na malim obrtajima se gasi, da li je moguce da je smrzlo gorivo ili da je otišao poneki grijac?
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
LikoZeko
- Posts: 58
- Joined: 26/08/2014 17:25
#7617 Re: Pitamo Mehanicare ?
gdje mogu u SA kupiti ovu plastiku ispod registracije, gdje dodje sirena, ispala mi
https://www.google.ba/search?biw=1186&b ... yzPQmVM%3A
https://www.google.ba/search?biw=1186&b ... yzPQmVM%3A
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7618 Re: Pitamo Mehanicare ?
@kontekovan
Jesi li ovo i xperiu opravio [emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Jesi li ovo i xperiu opravio [emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7619 Re: Pitamo Mehanicare ?
Joj mjenjaca i zvuka podizaca kad se tek upali [emoji38] [emoji38] [emoji2]
Al mene najvise strah, da mi ne struhne , sva je bijela od soli, a ne smijem da operem od minusa
[emoji15][emoji38] [emoji38] [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Al mene najvise strah, da mi ne struhne , sva je bijela od soli, a ne smijem da operem od minusa
[emoji15][emoji38] [emoji38] [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7620 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesam, malac ga par puta bacio na pod, i flat stradao. Bio sam spreman da kupim sta novije, al' rekose da se moze brzo popraviti, i tako dalje....[emoji3]amar1994 wrote:@kontekovan
Jesi li ovo i xperiu opravio [emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#7621 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilo koja praona garazna ce posluzuti.. posuse fino, a toplo unutra.. imas u bbi, merkator novi..amar1994 wrote:Joj mjenjaca i zvuka podizaca kad se tek upali [emoji38] [emoji38] [emoji2]
Al mene najvise strah, da mi ne struhne , sva je bijela od soli, a ne smijem da operem od minusa
[emoji15][emoji38] [emoji38] [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7622 Re: Pitamo Mehanicare ?
dobro me napomenu , zaboravio sam na njihmirzet87sa wrote:Bilo koja praona garazna ce posluzuti.. posuse fino, a toplo unutra.. imas u bbi, merkator novi..amar1994 wrote:Joj mjenjaca i zvuka podizaca kad se tek upali [emoji38] [emoji38] [emoji2]
Al mene najvise strah, da mi ne struhne , sva je bijela od soli, a ne smijem da operem od minusa
[emoji15][emoji38] [emoji38] [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7623 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
[emoji2][emoji2]konektovan wrote:Jesam, malac ga par puta bacio na pod, i flat stradao. Bio sam spreman da kupim sta novije, al' rekose da se moze brzo popraviti, i tako dalje....[emoji3]amar1994 wrote:@kontekovan
Jesi li ovo i xperiu opravio [emoji2]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#7624 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vectra B facelift 2002. godina 2.0DTI
Vergla jedva, neće da upali.
Radio radi, svjetla rade, otključavam bez problema
Jel' može biti da je nešto samo smrzlo, ili je do akumulatora?
Molim vas recite mi da nije do akumulatora
Vergla jedva, neće da upali.
Radio radi, svjetla rade, otključavam bez problema
Jel' može biti da je nešto samo smrzlo, ili je do akumulatora?
Molim vas recite mi da nije do akumulatora
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#7625 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je kurcevo ulje moguće da se previše zgusnulo i ne mogu klipovi da se pokrenuAverus wrote:Vectra B facelift 2002. godina 2.0DTI
Vergla jedva, neće da upali.
Radio radi, svjetla rade, otključavam bez problema![]()
Jel' može biti da je nešto samo smrzlo, ili je do akumulatora?
Molim vas recite mi da nije do akumulatora
