Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#7601 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Zato sto je ekoloski osvijesten. ;-)
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7602 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Zato sto je ekoloski osvijesten. ;-)
Ma nije vala zbog toga, al' eto nek ima neke koristi od toga.[emoji2]

Nego, jesi li vidio kako cile upali iz prve????[emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#7603 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Evo sad tek vidjeh ne znam kako me je to fulalo. :mrgreen:

Dobar ti je ovaj Citroen, samo sto ovo nije dizel. Vidi obrtomjer, 6 hiljada i nema lampice grijaca. :evil:

Konektovani fejkeru. :mrgreen:
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#7604 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dado_ »

Raja govori da naspem litar-dva benzina na pun nafte, kao da ne zaledi? Ovi malo strucniji jel to pametno? Motor 1.9tdi pd 74kw
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7605 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Evo sad tek vidjeh ne znam kako me je to fulalo. :mrgreen:

Dobar ti je ovaj Citroen, samo sto ovo nije dizel. Vidi obrtomjer, 6 hiljada i nema lampice grijaca. :evil:

Konektovani fejkeru. :mrgreen:
Kod svih je isti obrtomjer, bez obzira na gorivo cini mi se. A grijaci mi se upale samo nakon duzeg stajanja, to sam vise apsolvirao, a posto sam auto zadnji put palio oko 1h u jutro, u 7h se nisu ni pojavili.[emoji6] [emoji4] vec sam pisao da mi dijagnostika pokažuje gresku relej predgrijanja, al' imam puno obaveza, pa ne mogu da to stignem rijesiti, a nadam se da je do releja.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#7606 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma grijao ga triput prije nego sto si poceo snimat da onako slatko upali :lol: :lol: :lol:
Salim se :mrgreen:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#7607 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

@konektovani
Imas block heater!!!! PRIZNAJ!! :lol: :mrgreen:

@dado
Ne znam smije li se to raditi na novim dizelima.
Dje onaj Dire, on je teoretiĆar.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7608 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Ne znam smije li se to raditi na novim dizelima.

Dje onaj Dire, on je teoretiĆar.
Nikad ne grijem vise od jedanput.
Sad sam provjerio, dizelasima je obrtomjer do 6 tisuca, a benzincima, bar onim od 2.0 do 8 tisuca rpm.
Moze li se reci na osnovu paljenja, da mi je kompresija dobra??? [emoji4]

Sent from my C6603 using Tapatalk
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#7609 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

I ubrizgavanje i kompresija beton. Da nesto od toga ne valja nikada na ovim temperaturama ne bi upalio. ;-)
novosib
Posts: 135
Joined: 26/07/2012 18:57

#7610 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by novosib »

Pošto nisam neki iskusni vozac, da ovdje priupitam :D
Jutros mi se upali Cooper dizel sa mukom po pola, nakon duzeg verglanja. Slabo prima gas i u leru na malim obrtajima se gasi, da li je moguce da je smrzlo gorivo ili da je otišao poneki grijac?
Edit: Grijaci mi se pale tek nakon starta, ne na kontakt. Akumulator star mjesec dana
Last edited by novosib on 08/01/2017 14:33, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7611 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

novosib wrote:Pošto nisam neki iskusni vozac, da ovdje priupitam :D
Jutros mi se upali Cooper dizel sa mukom po pola, nakon duzeg verglanja. Slabo prima gas i u leru na malim obrtajima se gasi, da li je moguce da je smrzlo gorivo ili da je otišao poneki grijac?
Moguce da je nesto smrzlo, filter moguce, nista cudno na ovim minusima ako nafta nije ok.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7612 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:I ubrizgavanje i kompresija beton. Da nesto od toga ne valja nikada na ovim temperaturama ne bi upalio. ;-)
I ja se nadam, posto su neki razne dijagnoze postavljali.[emoji4] [emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7613 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
NediM17 wrote:I ubrizgavanje i kompresija beton. Da nesto od toga ne valja nikada na ovim temperaturama ne bi upalio. ;-)
I ja se nadam, posto su neki razne dijagnoze postavljali.[emoji4] [emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Pali isto ko i moj hdi, znaci da je zdrav :)

Sent from my C6603 using Tapatalk
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#7614 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

konektovan wrote:
junior3 wrote:Ajd ba konektovani osvjetlaj nam obraz.
Sad' ćeš vidjet' ode da snimi a crk'o mu akumulator. :lol:
https://youtu.be/LdsXzhg8WOs

Evo, da nas ne zahebaju. :mrgreen:
Dobar :thumbup:
Jest da se slabo čuje. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7615 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:
konektovan wrote:
junior3 wrote:Ajd ba konektovani osvjetlaj nam obraz.
Sad' ćeš vidjet' ode da snimi a crk'o mu akumulator. [emoji38]
https://youtu.be/LdsXzhg8WOs

Evo, da nas ne zahebaju. :mrgreen:
Dobar [emoji106]
Jest da se slabo čuje. :mrgreen:
Izolacija dobra.[emoji1]
Kupio lastro stiropor 10 -ku i stavio oko motora.[emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
novosib
Posts: 135
Joined: 26/07/2012 18:57

#7616 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by novosib »

konektovan wrote:
novosib wrote:Pošto nisam neki iskusni vozac, da ovdje priupitam :D
Jutros mi se upali Cooper dizel sa mukom po pola, nakon duzeg verglanja. Slabo prima gas i u leru na malim obrtajima se gasi, da li je moguce da je smrzlo gorivo ili da je otišao poneki grijac?
Moguce da je nesto smrzlo, filter moguce, nista cudno na ovim minusima ako nafta nije ok.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Koji je pametan sljedeci potez? Da li da naspem ono Premium gorivo, pošto sam zadnji put sipao prije mjesec dana (tada je bio plus :) )
LikoZeko
Posts: 58
Joined: 26/08/2014 17:25

#7617 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikoZeko »

gdje mogu u SA kupiti ovu plastiku ispod registracije, gdje dodje sirena, ispala mi

https://www.google.ba/search?biw=1186&b ... yzPQmVM%3A
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7618 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

@kontekovan
Jesi li ovo i xperiu opravio [emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7619 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Joj mjenjaca i zvuka podizaca kad se tek upali [emoji38] [emoji38] [emoji2]

Al mene najvise strah, da mi ne struhne , sva je bijela od soli, a ne smijem da operem od minusa
[emoji15][emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7620 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:@kontekovan
Jesi li ovo i xperiu opravio [emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Jesam, malac ga par puta bacio na pod, i flat stradao. Bio sam spreman da kupim sta novije, al' rekose da se moze brzo popraviti, i tako dalje....[emoji3]

Sent from my C6603 using Tapatalk
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#7621 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

amar1994 wrote:Joj mjenjaca i zvuka podizaca kad se tek upali [emoji38] [emoji38] [emoji2]

Al mene najvise strah, da mi ne struhne , sva je bijela od soli, a ne smijem da operem od minusa
[emoji15][emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Bilo koja praona garazna ce posluzuti.. posuse fino, a toplo unutra.. imas u bbi, merkator novi..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7622 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mirzet87sa wrote:
amar1994 wrote:Joj mjenjaca i zvuka podizaca kad se tek upali [emoji38] [emoji38] [emoji2]

Al mene najvise strah, da mi ne struhne , sva je bijela od soli, a ne smijem da operem od minusa
[emoji15][emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Bilo koja praona garazna ce posluzuti.. posuse fino, a toplo unutra.. imas u bbi, merkator novi..
dobro me napomenu , zaboravio sam na njih :) :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7623 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:@kontekovan
Jesi li ovo i xperiu opravio [emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Jesam, malac ga par puta bacio na pod, i flat stradao. Bio sam spreman da kupim sta novije, al' rekose da se moze brzo popraviti, i tako dalje....[emoji3]

Sent from my C6603 using Tapatalk
[emoji2][emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#7624 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Vectra B facelift 2002. godina 2.0DTI

Vergla jedva, neće da upali.
Radio radi, svjetla rade, otključavam bez problema :oops:
Jel' može biti da je nešto samo smrzlo, ili je do akumulatora?

Molim vas recite mi da nije do akumulatora :D
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#7625 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Averus wrote:Vectra B facelift 2002. godina 2.0DTI

Vergla jedva, neće da upali.
Radio radi, svjetla rade, otključavam bez problema :oops:
Jel' može biti da je nešto samo smrzlo, ili je do akumulatora?

Molim vas recite mi da nije do akumulatora :D
Ako je kurcevo ulje moguće da se previše zgusnulo i ne mogu klipovi da se pokrenu :mrgreen:
Post Reply