Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Žarko Papić
Papić je prokomentarisao i Demokratsku frontu Željka Komšića, na način, da iz te stranke jedino je čuo za Komšića. "Možda ima ljudi profesionalno sposobnih u Fronti, ali nažalost ovaj čovjek to nije", kazao je Papić, te dodao kako je pažljivo slušao prošlosedmično gostovanje Komšića na FACE TV-u u kome ga je posebno iznenadilo Komšićevo nepoznavanje situacije u vezi budžeta. Komšićevi odgovori su bili koncipirani na tezi ja sam raja, a ključni argument je da ima samo stan od 72 kvadrata, zaključio je profesor Papić.
U sridu!
sramota!
komsic pojma nema ni o dugu unutrasnjem i vanjskom, trgovinskom deficitu, deviznim rezervama, kreditnom rejtingu, i ostalim stvarima koje svaki politicar da ne kazem clan predsjednistva mora da ima u malom prstu.
Eto Radmanvoc i Izetbegovic imaju sve to u malom prstu. Za te stvari imaju masno placeni savjetnici. Eto sad predsjednik drzave treba da ima sve u malom prstu, de malo odvadite. Sutra se desi neka druga situacija, opet ce bit predsjednik to treba da ima u malom prstu.
komšić je osoba koja će biti za žaljenje nakon izbora. to je ono kad čovjek sam sebi napravi sr@nje gore nego da mu ga kakav dušman servira. žao mi je što je pojeo govno.
Dobro raja gdje vi vidjeste da ja pravdam poteze Hanke Vejzović? Čak sam napisao da od nje ima više štete nego koristi. Zašto se moje mišljenje uzima kao stav DF-a? Ovo što sam napisao je ono kako ja gledam na stvari. Mislim da DF nema nikakva prava naređivati Hanki šta da radi sa svojim mandatom i koliko vidim i oni na sličan način razmišljaju. Neki se počeli ponašati ko da sam ja Komšić u najmanju ruku.
A ne, bez zezancije. Ako se vec moze baratati 350 000cca glasova koje je dobio on licno. Ako se moze pokusati na neki pozitivan nacin, glasacki, "unovciti" to sto on licno kaze, uradi koju inicijativu pokrene. Ako se moze sa ponosom stati iza svega sto je uradio i rekao Marjanovic Damir (opravdano)...e onda se mora prihtaviti kritika za ovo sto Hanka radi, svojom licnom podrskom, glasanjem i dizanjem ruke za konkretne stvari. I na isti nacin zbog kojeg imaju te neke recimo pluseve zbog prva dva primjera, moraju biti svjesni da im je ogromni minus Vajzovickino politikanstvo i kupo-prodaja za racun SDA.
Jer onda sve vezano za Zeljka i Damira se treba identicno gledati, i nista, i prije i sada, nije bitno za pricu DF, ako se takav parometar koristi za ovo sto Hanka radi u skupstini kantona ili Domu naroda. Logicno.
Ako Zejlkji, i ekipi oko njega, nije jasno da bas najjaci potencijal u glasackom tijelu ima u Sarajevu, i ako im nije jasno da dobar dio tih (recimo-grubo definisano) gradjansko-lijevo orjentisanih glasaca dosta prati politiku, i neke ocigledne greske i politicko "prostituisanje" nece oprostiti...e onda kao stranka nisu (niste ) zreloscu i odgovornoscu daleko od SDU. (koji je po meni primjer karikaturnog bavljenja plitikom, btw. )
To je poenta. Po meni je ovo svo desavanje oko Hanke, i njeno politicko (da ne ulazimo u kupo-prodaju) ponasanje i to na koji nacin se iz DF reaguje na sve to, dosta govori o cijeloj stranci. Za mene je to lakmus papir koji je vec u startu obeshrabrujuci. NA ZALOST.
Nije to poenta Nego treba sama stranka biti stabilna i dobra tako da sama eliminiše sve nepoželjne ako ima. Do sad sama stranka nije imala priliku da bira hanku, nego je ona došla kao privremeno, početni član. Kad stranka, po njenim principima, izglasa poziciju gdje je hanka, i odabere nju ili ne.. tek onda možemo pričati o njoj.
Ovo što ti pedlažeš je kao da sam željko komšić iz stranke treba reći "nećemo hanku".. ne radi na taj način stranka.
Ja tu proceduru i cekam, i nadam se da ce se pozitivno razrijesiti ova situacija.
Ali, opet stojim iza toga. Ako mozete, a i mozemo, hlaviti neke poteze Komsica ili Marjanovica, i to potpisivati pod pozitivne aspekte koje mozemo u buducnosti ocekivati od DF, zasto onda i Hanku, barem jos uvijek, nebi gledali istim ocima, i na isti nacin potpisivati njene poteze pod ono sto sutra mozemo ocekivati od DF.
Naravno, momenat kada ona prestane biti DF-a, ako dodje do tog momenta ovom unutrasnjom selekcijom i izborom unutar stranke, prestaje se i pricati, i povezivati, njena glasanja i njena politicka odgovornost na racun DF-a.
Sasvim jednostavna i logicna situacija. Nema tu puno pametovanja.
Jest, ali ni tu nisi baš u pravu. Recimo da neka "hanka" se zaposli i radi, DF neće nikad je smijeniti ili miješati se u njen posao.. ali će zato ponovo kada bude odlučivanje biti "ne-izabrana" ukoliko to DF smatra.
To je demokratija, ako ti neku osobu kontrolišeš šta će radit onda to nije demokratija nego diktatura unutar stranke
shiljak wrote:ne može se ništa drugo ni očekivat od sdp-ovca
SDP je jedina demokratska partija u državi a zlatko je gospodin sa stavom i znanjem. da nije tako stranka bi se davno raspala. pogledaj šta se dešava sa sda. ima jedno 49 frakcija i svi pucaju da budu predsjednici. sdu - tako nebitni a već se raspali na dvoje. sbih - od dna do vrha pa još brže nazad. ostali su svakako u sjeni. a SDP je institucija gdje se pametni podržavaju i razumiju, postoji hijerarhija i red. oni čviljci što bi neke svoje privatne interese rješavali završe iza vrata. pećanac, matori komšić, mali komšić, tokić - sve kompleksaši. jedino je pokojni duraković bio malo više alkoholičar nego kompleksaš.
shiljak wrote:ne može se ništa drugo ni očekivat od sdp-ovca
SDP je jedina demokratska partija u državi a zlatko je gospodin sa stavom i znanjem. da nije tako stranka bi se davno raspala. pogledaj šta se dešava sa sda. ima jedno 49 frakcija i svi pucaju da budu predsjednici. sdu - tako nebitni a već se raspali na dvoje. sbih - od dna do vrha pa još brže nazad. ostali su svakako u sjeni. a SDP je institucija gdje se pametni podržavaju i razumiju, postoji hijerarhija i red. oni čviljci što bi neke svoje privatne interese rješavali završe iza vrata. pećanac, matori komšić, mali komšić, tokić - sve kompleksaši. jedino je pokojni duraković bio malo više alkoholičar nego kompleksaš.
zlatko je lopov kakvog majka nije rodila, a jezik mu prljav od dodikove d***
htcxone wrote:zlatko je lopov kakvog majka nije rodila
mnogi su mu to pokušavali podvaliti. zašto nikome nije uspjelo? cijelim strankama,vlasnicima novina, tajkunima? zato što su u pitanju najobičnije laži i zavist. on ima puno škole, pedigre, lijepu i uređenu stranku. a oni? oni nemaju ništa od toga.
uf uf uf uf uf Ja bi prije rekao taman kad su se ljudi odvojili od SDA i SBIH-a, glasali za SDP, SDP je sam sebe "razvalio" tako da više nikad ne glasaju za njih, nego da se vrate opet SDA ili SBIH.. znači hvala sdp-u što će ove godine dati glasove sda stranci.
Znači tu će izgubiti glasove, plus će izgubiti glasove od komšića što su imali.. ja mislim da će nakon izbora imati sbb više glasova od sdp-a.
Sve da je tačno to što si rekao za sda i ostale stranke,to nije uslov da neko ne glasa za njih..
12.02.2010. Imovinski karton
Nakon pauze od skoro godinu dana konačno sam se odlučio ponovo i redovno da pišem na blogu. Razlozi za ovu pauzu su razni, ali su dva glavna- stvarno velike poslovne obaveze i pomalo, što bi rekli, „mrsko mi bilo“.
Ono što me je u zadnje vrijema baš nasmijalo jeste tekst objavljen na jednom srbijanskom portalu o imovinskom stanju predsjednika bivših jugoslovenskih republika, prema kome sam „predsjednik kokuz“, a samim tim ozbiljna konkurencija Batku kao predsjedniku „Stranke kokuza“.
Šalu na stranu, ali nije baš tako i nisam baš takav „kokuz“.
Podaci koji su objavljeni u spomenutom tekstu su u stvari samo izvađeni podaci iz imovinskog kartona pred opće izbore 2006. godine i nisu baš u potpunosti tačni, odnosno ne odgovaraju sadašnjem stanju.
Neobično mi je o ovome govoriti ili pisati, ali poštujem činjenicu da biti javna ličnost, podrazumijeva da ti svi imaju pravo „zaviriti u novčanik“ ili „zavirivati u korpu“ u samoposluzi. Naravno, jasno mi je zašto to tako mora biti i prihvatam to kao svojevrsnu „demokratsku kontrolu javnosti“ kada je riječ o političarima.
Prvo bih nešto rekao o predsjedničkoj plati. Od izbora 2006. do jula 2008. godine osnovna plata mi je bila 2520 KM. Potom je donesen novi zakon o platama prema kojem su plate članovima Predsjedništva udvostručene. Naravno da onaj ko je donio taj zakon to nije uradio iz ljubavi prema Predsjedništvu BiH, nego da bi mogao sebi povećati platu, jer oni koji su donijeli taj zakon imaju, sa raznoraznim paušalima i dodacima, veće plate nego članovi Predsjedništva BiH. Zadnja moja plata, bez odbijanja za ratu kredita, iznosi 5109 KM.
Ovome još treba dodati i 394 KM mjesečno koje primam , istina neredovno, kao nosilac „Zlatnog ljiljana“.
Sada dolazi teži dio a to su krediti. Ukupno imam 5 kredita i svi su dugoročni. Najviše me je „uništio“ kredit koji sam podigao za kupovinu stana 2005. godine. Od tog kredita imam još da vratim 73.627,- KM. Pored ovoga, imam još četiri kredita, od kojih imam da vratim 15.652,- KM od prvog, 14.627,- KM, od drugog, 25.066,- KM od trećeg i 16.133 KM od četvrtog kredita. Kada se sve sabere, mjesečno vraćam 1608 KM a „na ruke“ dobijem 3501,- KM (zadnja plata). Kada se sve zbroji, ostaje mi još da vratim 145.105,- KM (74.222 EURA) i ispade da sam više zadužen nego što je bilo napisano.
Što se tiče ušteđevine, ni moja supruga, koja je nezaposlena, a ni ja nemamo ništa ušteđevine, izuzev što od rođenja kćerke, koja sada ima četiri godine i četiri mjeseca, na njenju štednu knjižicu, povremeno uložimo nešto novca. Do sada smo joj uštedjeli 950 eura.
Što se tiče stana, kupio sam ga 2005. godine. U stvari, tu moram biti precizan. Tada sam kupio stan od 58 kvadratnih metara u koji se preselio moj otac dok smo se supruga, kćerka i ja uselili u njegov stan od 72 kvadrata.
Prije ove kupovine stana, kao načelniku Općine Novo Sarajevo i s obzirom na neriješeno stambeno pitanje, Općinsko vijeće Novog Sarajeva mi je dodijelilo stan. Izgleda malo čudno, moguće da je nekome to i naivno, ali to sam odbio iz razloga što me je bilo stid da ja dobijem stan, a istovremeno mi, kao načelniku Općine, dnevno dolazi stotine ljudi koji su morali biti deložirani iz stanova u okviru provođenja „sarajevske deklaracije“ imovinskih zakona, itd. Mislim da bi bilo licemjerno da ja dobijem stan, a ljude koji mi dolaze i koje deložiraju treba da ubjeđujem kako je to sve ispravno i kao moraju biti deložirani. Kažem, bilo bi me stid zbog toga. A ja ne volim kada se moram stidjeti zbog nečega.
Automobil nemam. Imao sam ga dok sam bio ambasador u Beogradu. Nakon povratka u BiH sam ga prodao.
Moja supruga je nezaposlena u smislu radnog odnosa, a stvarno prezaposlena jer na njoj je najveći teret brige i odgoja naše kćerke, ali i brige o kući. Nakon smrti njenih roditelja i nakon okončanja ostavinske rasprave, ona će postati vlasnik polovine vikendice koju su napravili njeni roditelji.
Što se tiče kartica to je više - manje svima poznata priča, sa jedne se kartice digne da bi se pokrila pristigla mjesečna rata na drugoj i tako u krug.
Malo sam kroz ove podatke i „prevrtio“ radnu biografiju i šta sam sve radio. Recimo, prije rata dok sam studirao, između ostalog sam redovno istovarao cement, utovarao ugalj, radio u pivari, raznosio novine, itd., uglavnom sezonski „visoko intelektualni“ poslovi. Posao u kojem sam najviše uživao, jer sam mogao učiti i spremati ispite bez problema, je bio posao noćnog čuvara koji sam neko vrijeme radio u Institutu za ocjenu radne sposobnosti na Ilidži. Sto se tiče studija imao sam dobar prosjek, iznad 8, ali je interesantno, ovo se sada malo hvalim, da nikada nisam pao na ispitu.
Ima jedan malo poznati detalj a to je da sam čak i dobio i jedan otkaz na radnom mjestu. Naime, pred rat sam se zaposlio kao pravnik u PIO BiH. Počeo rat u aprilu 1992. godine, svakodnevno prva linija na Trgu heroja, kod „11 Plavih“ (Sarajlije znaju gdje je to), i negdje na jesen te 1992. mi padne napamet da svratim do firme, čisto onako iz radoznalosti da vidim ima li koga, radi li šta jer je zgrada direkcije PIO BiH bila zapaljena. Kad tamo, prava šega, kažu mi da mi je prestao radni odnos jer se nisam javljao na posao. Kažem tada sebi, hajde nema veze, biće bolje kada prestane rat. Biće posla.
U ratu smo imali onu poznatu izreku „Samo da je živa glava“ ali poslije rata me stigao i drugi dio izreke „Ali živa glava svašta treba“. Opet nezaposlen, demobilisan, sva civilna garderoba koju sam imao prije rata izrešetana, izbušena, i uništena u stanu u kojem smo živjeli, hodam u uniformi. Svako od nas ima visoko mišljenje o sebi dok ga ne udari surova realnost besparice i nezaposlenosti. Tako sam poslije rata zajedno sa sadašnjom suprugom, kao natporučnik ARBiH, Zlatni ljiljan i diplomirani pravnik, sa entuzijazmom čistio novosagrađene i renovirane zgrade u Sarajevu. Ovo sada možda zvuči patetično, ali niko od nas dvoje tada nije bio sretniji kada smo od prvog novca zarađenog čišćenjem zgrada kupili prve farmerke poslije rata. Divan je bio osjećaj konačno, nakon četiri godine i koji mjesec, skinuti grubu vojničku uniformu i obući jeans. Zahvaljujući jednom prijatelju iz djetinjstva, a sa kojim sam bio u istoj jedinici u ratu, kao i činjenici da sam nosilac „Zlatnog ljiljana“ i diplomirani pravnik, dobio sam svoj prvi posao poslije rata u Federalnom ministarstvu za raseljene osobe i izbjeglice. To je za mene bilo nešto kao iz snova i zbog svega toga sam vječno zahvalan i tom mom prijatelju kao i tadašnjim šefovima iz tog ministarstva.
I na kraju, nije mi namjera bila niti da se hvalim, niti da se žalim, nego da napišem i kažem kako stvarno stoje stvari sa mojim imovinskim stanjem. Nekome će možda biti zanimljivo, nekome glupo, ali ja na ovoj način ispunjavam svoj dug prema javnosti.
Objavio/la zeljkokomsic u 13:17, 40 komentar(a), print, #
Libero, koristiš duple standarde kada govoriš o Hanki i Damiru. Zapamti, Hanka je dovela Damira, izvela ga iz anonimnosti i postavila za ministra. Nažalost, on je bio samo ikebana u Zeljkovićevoj vladi, ali pozitivno je to što je dobro prihvaćen kod naroda. Ja i dalje vjerujem da je ta njegova greška posljedica neiskustva, a ne toga što je istih moralnih vrijednosti kao i ostatak parlamentarne većine.
E nek si im rekao, sram ih bilo, dok se SDP bori za socijalnu pravdu prebacajući tranše Dodiku, eto šta rade neprijatelji BiH prave neprincipijelne koalicije
Kod nas svakim danom postaje sve gore u smislu koju stranku podrzati na sljedecim izborima. SDA, SDP, HDZ i jedan i drugi, HSP, SBiH, BOSS, zbog opste poznatih cinjenica ne doalze u obzir. DF sa Vajzovickom i u USK se izblamirase, SDU se takodje izbalmirao jos i podijelio ( mada ova struja oko Pecanca izgleda nije losa ), Nasa stranka mozda... Ne znam, ali doveli su me do toga da vise ne mozes glasati ni protiv, jer ne znas ko je na kojoj strani.
Stranka je, junačino moja, po definiciji grupa ljudi koji dijele isti interes.
Interesi Hrvata u Žepču se očito ne poklapaju sa ciljevima Demokratske Fronte (opstojnost države, kao prvenstveni cilj) i takve ne treba ni pozivati u stranku.
rahmanjin wrote:Kod nas svakim danom postaje sve gore u smislu koju stranku podrzati na sljedecim izborima. SDA, SDP, HDZ i jedan i drugi, HSP, SBiH, BOSS, zbog opste poznatih cinjenica ne doalze u obzir. DF sa Vajzovickom i u USK se izblamirase, SDU se takodje izbalmirao jos i podijelio ( mada ova struja oko Pecanca izgleda nije losa ), Nasa stranka mozda... Ne znam, ali doveli su me do toga da vise ne mozes glasati ni protiv, jer ne znas ko je na kojoj strani.
Upravo tako, samo daleko je do izbora. Nego, da nisi namjerno zaboravio SBB
rahmanjin wrote:Kod nas svakim danom postaje sve gore u smislu koju stranku podrzati na sljedecim izborima. SDA, SDP, HDZ i jedan i drugi, HSP, SBiH, BOSS, zbog opste poznatih cinjenica ne doalze u obzir. DF sa Vajzovickom i u USK se izblamirase, SDU se takodje izbalmirao jos i podijelio ( mada ova struja oko Pecanca izgleda nije losa ), Nasa stranka mozda... Ne znam, ali doveli su me do toga da vise ne mozes glasati ni protiv, jer ne znas ko je na kojoj strani.
Upravo tako, samo daleko je do izbora. Nego, da nisi namjerno zaboravio SBB
hahaha, slucajno vjeruj mi, samo si dobro opazio . Fahro najmudrije od sviju igra, i mislim da ce biti u vlasti poslije izbora. S kim, to nije ni njemu bitno. Za razliku od DF koji se drzi blizu SDA, SBB je napravila distancu od SDP-a, a polako i stisavaju ton prema SDA. Tako da poslije izbora mogu i sa jednima i sa drugima. A mogu i sa DF ako budu imali dovoljan broj glasova.Za mene licno ni oni nisu opcija, tako da ostaje ona dilema od prije
Žarko Papić
Papić je prokomentarisao i Demokratsku frontu Željka Komšića, na način, da iz te stranke jedino je čuo za Komšića. "Možda ima ljudi profesionalno sposobnih u Fronti, ali nažalost ovaj čovjek to nije", kazao je Papić, te dodao kako je pažljivo slušao prošlosedmično gostovanje Komšića na FACE TV-u u kome ga je posebno iznenadilo Komšićevo nepoznavanje situacije u vezi budžeta. Komšićevi odgovori su bili koncipirani na tezi ja sam raja, a ključni argument je da ima samo stan od 72 kvadrata, zaključio je profesor Papić.
U sridu!
sramota!
komsic pojma nema ni o dugu unutrasnjem i vanjskom, trgovinskom deficitu, deviznim rezervama, kreditnom rejtingu, i ostalim stvarima koje svaki politicar da ne kazem clan predsjednistva mora da ima u malom prstu.
Ne mora to imati u malom prstu. Predsjednik Hrvatske je muzičar , no to ne znači da je loš predsjednik ili političar.
Željko Komšić mora imati obrazovane ekonomiste koji će tumačiti ekonomska pravila na stručan način I pozicionirati stranku u skladu sa njenim ideološkim odrednicama u kontekstu ekonomije. Također ne postoji stranka u BiH koja se nominalno ne zalaže za "EU integracije I ekonomski oporavak".
Dakle novce na sto I ekonomiste u stranku.....druge nema...