Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Throttle wrote:Kod mene upalio, al ne idu obrtaji preko 2500, na papucicu gasa skoro ne reaguje
-23 bilo i na vjetrometini
Kontam da nije smrzla klapna na usisu, sad me to kopka a ne mogu do auta par sati
P.S. Smrzla tekucina za brisace, kategorisana da drzi do -30 [emoji38]
Meni tekucina i nakon 3 sata voznje nije odledila hahah a pise minus 20 dodushe
Jutros na kruznom toku Stup kod Drvosjece, stade Audi A5 FL 2.0 TDI, slovenacke table. Ja sam otisao do Lukavice i nakon 20ak min se vratio, stoji A5 i BIHAMK auto pored. Da li je nafta ili nesto drugo ne znam.
Upali kod mene jutros na -23 normalno. Jedino prvih 500 metara automatski mjenjac salta na 2000 umjesto na 1600 obrtaja.
Kod prijatelja jutros na oktaviji 2.0 nisu se palili grijaci. Nakon kuckanja po relejima, grijaci proradise i auto upali. Znaci, i relej od zime moze zastekati.
Throttle wrote:Kod mene upalio, al ne idu obrtaji preko 2500, na papucicu gasa skoro ne reaguje
-23 bilo i na vjetrometini
Kontam da nije smrzla klapna na usisu, sad me to kopka a ne mogu do auta par sati
P.S. Smrzla tekucina za brisace, kategorisana da drzi do -30
I kod mene tekucina za brisace smrzla iako je ne "razgadjam".
preludezalude wrote:Upali kod mene jutros na -23 normalno. Jedino prvih 500 metara automatski mjenjac salta na 2000 umjesto na 1600 obrtaja.
Kod prijatelja jutros na oktaviji 2.0 nisu se palili grijaci. Nakon kuckanja po relejima, grijaci proradise i auto upali. Znaci, i relej od zime moze zastekati.
Primjetio sam da i meni automatik salta kasnije i drzi brzinu duze
preludezalude wrote:Upali kod mene jutros na -23 normalno. Jedino prvih 500 metara automatski mjenjac salta na 2000 umjesto na 1600 obrtaja.
Kod prijatelja jutros na oktaviji 2.0 nisu se palili grijaci. Nakon kuckanja po relejima, grijaci proradise i auto upali. Znaci, i relej od zime moze zastekati.
Primjetio sam da i meni automatik salta kasnije i drzi brzinu duze
Ne znam kako se ponasa ulje u mjenjacu na ovim minusima, ali pretpostavljam da je i ono gusto ko med.
Throttle wrote:Kod mene upalio, al ne idu obrtaji preko 2500, na papucicu gasa skoro ne reaguje
-23 bilo i na vjetrometini
Kontam da nije smrzla klapna na usisu, sad me to kopka a ne mogu do auta par sati
P.S. Smrzla tekucina za brisace, kategorisana da drzi do -30 [emoji38]
To mi lici na safe mode kad se desi npr da dpf filter kod dizela se zaprlja puno.
Bude i drugih razloga za safe mode ali kod nas je taj najcesci.
zdruzdjo wrote:
To mi lici na safe mode kad se desi npr da dpf filter kod dizela se zaprlja puno.
Bude i drugih razloga za safe mode ali kod nas je taj najcesci.
Sent from my HTC One ME dual sim using Tapatalk
Benzinac
Upalio sad, sve regularno, preskenirao ECU, nema grešaka, tekućina odmrzla.. He's back!
Kod prijatelja na pasatu, kaze, se osjeti u prvoj i drugoj brzini kako zadrhti ili zatrese (valjda motor ili sta li vec). Kod njega je umjesto plivajuceg zamajca stavljen fiksni zamajac. Pitanje je: da li to drhtanje moze da uzrokuje taj neoriginalni tj fiksni zamajac?
Suzi opet jutros pali kao mina, ali zapinje prva, i prebaci na plin tek kada je na radnu temperaturu dosao.
@prelude
Plivajuci izmedju ostalog sluzi da ublazi vibracije koje se prenose sa motora (radilice) na mjenjac i komplet sasiju. Moja Kija ga nema fabricki, i prenosi osjetno vise vibracija nego auti sa plivajucim. Doduse to se moze osjetiti dok se motor malo ne razvrti, preko 1500rpm sve te vibracije nestaju. U sustini kad razmislim, i benzinac prenosi vibracije ispod 1500rpm negdje, samo su mnogo blaze.
NediM17 wrote:Suzi opet jutros pali kao mina, ali zapinje prva, i prebaci na plin tek kada je na radnu temperaturu dosao.
@prelude
Plivajuci izmedju ostalog sluzi da ublazi vibracije koje se prenose sa motora (radilice) na mjenjac i komplet sasiju. Moja Kija ga nema fabricki, i prenosi osjetno vise vibracija nego auti sa plivajucim. Doduse to se moze osjetiti dok se motor malo ne razvrti, preko 1500rpm sve te vibracije nestaju. U sustini kad razmislim, i benzinac prenosi vibracije ispod 1500rpm negdje, samo su mnogo blaze.
To kasno prebacivanje na plin nije u redu. Ili senzor temperature zeza ili nema protoka rashladne tekucine kroz isparivac.
Meni jutros normalno prebaci na plin kako prebacuje i uvijek.
Sinoc jeste normalno prebacio, ali jutros tek kada je na radnu dosao. Isparivac je paralelno vezan za pec grijanja, tako da protok vode kroz njega nije ogroman, to se slazem. Ali stvarno su ekstremno niske temperature, tako da necu da dajem neki znacaj tome.
NediM17 wrote:Sinoc jeste normalno prebacio, ali jutros tek kada je na radnu dosao. Isparivac je paralelno vezan za pec grijanja, tako da protok vode kroz njega nije ogroman, to se slazem. Ali stvarno su ekstremno niske temperature, tako da necu da dajem neki znacaj tome.
I kod mene je isparivac paralelno vezan, da li je to pravilo ili ne pojma nemam. Meni je jednom kasno prebacivao na plin kada je senzor temperature bio odvio se. U stvari nije se odvio vec samo par milimetara popustio. Mogao sam ga rukom okretati. Kad sam da dotegao samo par milimetara da bude fiksno stegnut, prebacivanje na plin se vratio u normalu.
konektovan wrote:Jutros mi se drug. zali na ove minuse, i kaze mi, ako potraje ovo duze nece mu se plin nikako isplatiti. Guta benzin, a nece da prebaci na plin.
Sent from my C6603 using Tapatalk
E jbg, on kuka kako mu se nece isplatiti zbog par dana ekstremne zime. Nema dugotrajnih zima vise u Bosni. Gledam vremensku prognozu, vec od cetvrtka najavjuju temperature u plusu.
Kako kod mene prebacuje na plin normalno uvijek na istoj temperaturi rasladne tekucine. Jutros na - 19 upalim auto, ispusim cigaretu, krenem i nakon 300 metara prebaci na plin. Temperatura motora ispod 40 stepeni.
Nemoj tako. Ja sam svoju zvao od milja FoFi (FOrd FIesta).
Sta mislis sto romi gotive forda
Dobar je Mercedes samo da ima Fordov motor
@plinasi
Kod mene je jutros isto prebacio tek kada je dosao na radnu. Evo sad stajao auto dva sata, i uredno prebacio poslije par minuta na 40 stepeni kao sto je i prebacivao do sad. Sinoc dva puta bez problema, a bilo od -21 do -24 negdje.
Mislim da je problem u paralelnom kopcanju, tj. slabom protoku vode kroz isparivac. Mozda bi najbolje bilo skopcati ga prije peci serijski, samo ne znam onda koliko bi to obaralo temperaturu za grijanje. A u sustini sve je to dobro, ne zivimo u Rusiji pa da je to neki problem, ovakve temperature se zadese par dana godisnje u prosjeku i to je to.
konektovan wrote:Jutros mi se drug. zali na ove minuse, i kaze mi, ako potraje ovo duze nece mu se plin nikako isplatiti. Guta benzin, a nece da prebaci na plin.
Sent from my C6603 using Tapatalk
E jbg, on kuka kako mu se nece isplatiti zbog par dana ekstremne zime. Nema dugotrajnih zima vise u Bosni. Gledam vremensku prognozu, vec od cetvrtka najavjuju temperature u plusu.
Kako kod mene prebacuje na plin normalno uvijek na istoj temperaturi rasladne tekucine. Jutros na - 19 upalim auto, ispusim cigaretu, krenem i nakon 300 metara prebaci na plin. Temperatura motora ispod 40 stepeni.
Cóvjek vozi vrlo malo, i nikad necu skontati zasto je konvertovao na plin.