BAKIRE ODLAZI

Post Reply
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7576 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by palermo »

drug_profi wrote::?
jasno je meni da tebe nista ne moze razuvjeriti da je Aljo nekakav svetionik.
Ali fakti to ne potkrepljuju nikako.
Iza njega je ostao takav nered da ce trebati 2-3 generacije da to pospreme.
Samo ova jadna plemena ovdje mogu uzdizati likove kao sto su Tudjman i Izetbegovic u nekakve oceve nacija...
aj.....iza Alije je ostala cjelovta Bosna i Hercegovina, strana koju je on predvodio neukaljana masovnim zločinima i grobnicama, iza Alije su ostali Bošnjaci, biološli preživjeli i prvi puta potvrđeni kao politički narod....

a iza vremena u kojima je Alija živio i radio kao predsjednik ove države je ostala porušena zemlja, stotine hiljada ožalošćenih porodica, uništena privreda, bogomolje, urušen sistem vrijednosti....da, i ostale su i masovne grobnice.....
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7577 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by palermo »

tandmand wrote:
palermo wrote:A šta je dogovorio ? Nisam baš upratio
Tačka 4 sporazuma:
4. Implementirati sve presude domaćih i europskih sudova koji se odnose na Izborni zakon BiH kako bi se osigurala ustavna i institucionalna ravnopravnost konstitutivnih naroda i građana, te njihovo legitimno predstavljanje na teritoriju cijele Bosne i Hercegovine, a u skladu s Ustavom BiH.
Željana Zvovko je oduševljena ovim sporazumom.
pa šta je tu loše.....kaže se legitimno predstavljanje na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine.....nije zar da si protiv legitimnog predstavljanja naroda i građana...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7578 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by madner »

Lose je prihvatiti opste pojam legitimno predstavljanje. Jer to ulazimo u metafiziku, pojam koji je samo HDZ definisao i koji nema jednoznacno znacenje. Za razliku od legalnog, gdje imamo imamo izborni zakon.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7579 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JoseMujica »

palermo wrote:opet Alija na tapetu :D

Bogami, džaba krečite.......što je vremenska distanca veća, to je i Alijin lik sve već i veći
nažalost :(

to samo pokazuje da je hiperideologizacija odradila posao

narod bez dodira sa realnošću zazršava u ezoterijama

PS

i grohotom se smijem na frazu "cjelovita Bosna" :lol: :lol: :lol:
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7580 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by palermo »

madner wrote:Lose je prihvatiti opste pojam legitimno predstavljanje. Jer to ulazimo u metafiziku, pojam koji je samo HDZ definisao i koji nema jednoznacno znacenje. Za razliku od legalnog, gdje imamo imamo izborni zakon.
Pa to što je HDZ dao svoju definiciju legitimiteta ne znači da je ona zaista takva. Da sse sad ne zamaram kopiranjem značenja legitimnosti, ko hoće da sazna lako mu je.

Mislim, i Mile i Bake bacaju šuplje.....al brate, sa ovim Čovke najviše šupljira
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7581 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JoseMujica »

madner wrote:Lose je prihvatiti opste pojam legitimno predstavljanje. Jer to ulazimo u metafiziku, pojam koji je samo HDZ definisao i koji nema jednoznacno znacenje. Za razliku od legalnog, gdje imamo imamo izborni zakon.
al ga je Dragan ugurao na papir, kao što je svojevremeno i Radovan ubacio "dogovaraćemo se" :skoljka:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#7582 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

palermo wrote:
drug_profi wrote::?
jasno je meni da tebe nista ne moze razuvjeriti da je Aljo nekakav svetionik.
Ali fakti to ne potkrepljuju nikako.
Iza njega je ostao takav nered da ce trebati 2-3 generacije da to pospreme.
Samo ova jadna plemena ovdje mogu uzdizati likove kao sto su Tudjman i Izetbegovic u nekakve oceve nacija...
aj.....iza Alije je ostala cjelovta Bosna i Hercegovina, strana koju je on predvodio neukaljana masovnim zločinima i grobnicama, iza Alije su ostali Bošnjaci, biološli preživjeli i prvi puta potvrđeni kao politički narod....

a iza vremena u kojima je Alija živio i radio kao predsjednik ove države je ostala porušena zemlja, stotine hiljada ožalošćenih porodica, uništena privreda, bogomolje, urušen sistem vrijednosti....da, i ostale su i masovne grobnice.....
Dobro je, znaci do vremena je... a i takva nafaka bila.
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#7583 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Ma i mladi odlaze jer su razmazeni.
Nema investicija jer nas ne vole.
Plate su bijedne jer je to zavjera MMFa
Fadil je najbolji premijer na Balkanu.
Putevi se ne grade jer su vremenske neprilike stalno.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7584 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by palermo »

ultima_palabra wrote:
Dobro je, znaci do vremena je... a i takva nafaka bila.
ne nije do vremena, nego do zločinačkih velikosrpskih i velikohrvatskih politika koje su takve označene i najvišim sudskim presudama.....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#7585 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

palermo wrote:
ultima_palabra wrote:
Dobro je, znaci do vremena je... a i takva nafaka bila.
ne nije do vremena, nego do zločinačkih velikosrpskih i velikohrvatskih politika koje su takve označene i najvišim sudskim presudama.....
I unistena privreda i sistem vrijednosti je do njih?
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#7586 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by MarshalDodik »

ultima_palabra wrote:
palermo wrote:
ultima_palabra wrote:
Dobro je, znaci do vremena je... a i takva nafaka bila.
ne nije do vremena, nego do zločinačkih velikosrpskih i velikohrvatskih politika koje su takve označene i najvišim sudskim presudama.....
I unistena privreda i sistem vrijednosti je do njih?
Nije, ali ....
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#7587 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by tandmand »

Jednom kad se u zakon ubaci pojam "legitimni predstavnik naroda", imati će za posljedicu "legitimne pripadnike naroda".
Vrlo mali je korak tada sa uredbama, koje reguliraju etničku čistoću. Sve smo te stvari vidjeli za vrijeme nacionalsocijalizma. To je vrlo sklizak teren.

Problem kod SDA rukovodstva je što vide samo jedan potez unaprijed a ne čitavu partiju. Rukovode se onom "hajde jebaji ga, šta je to" a kad spoznaju šta je to, već su dovedeni pred svršen čin.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7588 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by madner »

palermo wrote:
madner wrote:Lose je prihvatiti opste pojam legitimno predstavljanje. Jer to ulazimo u metafiziku, pojam koji je samo HDZ definisao i koji nema jednoznacno znacenje. Za razliku od legalnog, gdje imamo imamo izborni zakon.
Pa to što je HDZ dao svoju definiciju legitimiteta ne znači da je ona zaista takva. Da sse sad ne zamaram kopiranjem značenja legitimnosti, ko hoće da sazna lako mu je.

Mislim, i Mile i Bake bacaju šuplje.....al brate, sa ovim Čovke najviše šupljira
Sada se pravis Englez. Niko drugi ne spominje taj pojam osim Covica.

Slobodno se zamori pa nam objasni sta taj pojam znaci u ovom sporazumu.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7589 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by madner »

tandmand wrote:Jednom kad se u zakon ubaci pojam "legitimni predstavnik naroda", imati će za posljedicu "legitimne pripadnike naroda".
Vrlo mali je korak tada sa uredbama, koje reguliraju etničku čistoću. Sve smo te stvari vidjeli za vrijeme nacionalsocijalizma. To je vrlo sklizak teren.

Problem kod SDA rukovodstva je što vide samo jedan potez unaprijed a ne čitavu partiju. Rukovode se onom "hajde jebaji ga, šta je to" a kad spoznaju šta je to, već su dovedeni pred svršen čin.
Ja par mislim da ni SDA ne odgovara gradjanski izborni model, jer gube time primat. Tako da su oni i HDZ zapravo na istoj duzini, samo zbog izbornog tijela ne mogu stati iza toga otvorenije.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7590 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Janjicar »

Opet Alija kriv ... :lol:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#7591 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by tandmand »

madner wrote:
tandmand wrote:Jednom kad se u zakon ubaci pojam "legitimni predstavnik naroda", imati će za posljedicu "legitimne pripadnike naroda".
Vrlo mali je korak tada sa uredbama, koje reguliraju etničku čistoću. Sve smo te stvari vidjeli za vrijeme nacionalsocijalizma. To je vrlo sklizak teren.

Problem kod SDA rukovodstva je što vide samo jedan potez unaprijed a ne čitavu partiju. Rukovode se onom "hajde jebaji ga, šta je to" a kad spoznaju šta je to, već su dovedeni pred svršen čin.
Ja par mislim da ni SDA ne odgovara gradjanski izborni model, jer gube time primat. Tako da su oni i HDZ zapravo na istoj duzini, samo zbog izbornog tijela ne mogu stati iza toga otvorenije.
Kada su god prihvatili HDZova pravila igre i igrali po njima, popušili su. Ali ne odustaju.

Bakir u praksi nikada neće biti legitimni predstavnik Bošnjaka, pa makar to stajalo u zakonu. Bolje da se prilagođava građanima sa teritorija na kojima SDA dominira, nego da se prilagođava HDZ igri. Ovako će izgubiti i na mostu i na ćupriji.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7592 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by madner »

Pogresno to gledas, da nema HDZa, SDA ne bi bio dio vlasti u zadnjih 10 godina. Jedni drugi vuku u vlast, preko popunjavanja DN. Zato je Bakir dao SNSDu i HDZ mandate da ne mogu biti izbaceni iz igre, ima dogovor sa tim strankama.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#7593 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by pemanapemani »

madner wrote:
tandmand wrote:Jednom kad se u zakon ubaci pojam "legitimni predstavnik naroda", imati će za posljedicu "legitimne pripadnike naroda".
Vrlo mali je korak tada sa uredbama, koje reguliraju etničku čistoću. Sve smo te stvari vidjeli za vrijeme nacionalsocijalizma. To je vrlo sklizak teren.

Problem kod SDA rukovodstva je što vide samo jedan potez unaprijed a ne čitavu partiju. Rukovode se onom "hajde jebaji ga, šta je to" a kad spoznaju šta je to, već su dovedeni pred svršen čin.
Ja par mislim da ni SDA ne odgovara gradjanski izborni model, jer gube time primat. Tako da su oni i HDZ zapravo na istoj duzini, samo zbog izbornog tijela ne mogu stati iza toga otvorenije.
Isto mislim, a to pokazuju i argumenti na terenu.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#7594 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by pemanapemani »

Zato je prvo dogovorena većina u ZDK. Da kojim slučajem Hrvat iz SDP ne bi ušao u DN.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7595 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by palermo »

ultima_palabra wrote: I unistena privreda i sistem vrijednosti je do njih?
uglavnom......ne misliš tako ????
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7596 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by palermo »

madner wrote:Pogresno to gledas, da nema HDZa, SDA ne bi bio dio vlasti u zadnjih 10 godina. Jedni drugi vuku u vlast, preko popunjavanja DN. Zato je Bakir dao SNSDu i HDZ mandate da ne mogu biti izbaceni iz igre, ima dogovor sa tim strankama.
da je babi nešto, bilo bi svašta........

al ne pričamo o tome, nego o Čovićevoj ublehi da je dogovoreno nešto što je po njegovim željama
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7597 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by madner »

palermo wrote:
madner wrote:Pogresno to gledas, da nema HDZa, SDA ne bi bio dio vlasti u zadnjih 10 godina. Jedni drugi vuku u vlast, preko popunjavanja DN. Zato je Bakir dao SNSDu i HDZ mandate da ne mogu biti izbaceni iz igre, ima dogovor sa tim strankama.
da je babi nešto, bilo bi svašta........

al ne pričamo o tome, nego o Čovićevoj ublehi da je dogovoreno nešto što je po njegovim željama
Tako je ja govorim o rezultatima glasanja i popunjavanja DN a ti o zeljama da nije tako.

Samo ubacivanje pojma je po Covicevoj zelji. Jer samo Covic koristi taj pojam. :roll:
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7598 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by palermo »

madner wrote:
Tako je ja govorim o rezultatima glasanja i popunjavanja DN a ti o zeljama da nije tako.

Samo ubacivanje pojma je po Covicevoj zelji. Jer samo Covic koristi taj pojam. :roll:
pa zar sam ja osporio da HDZ i SDA umnogočemu imaju dodirne tačke......suštinski, jedino u čemu se razliku je gledanje na državu......

ovo drugo se mogu složiti, to je k'o biva ustupak Čovketu, ali brate mili, pa zar to išta znači.....
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#7599 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by MarshalDodik »

Narod koji je predodređen da bude žrtva uvijek i zauvijek, u takvoj ulozi je naucen da zivi i u takvoj se ulozi najbolje osjeca :bih:
User avatar
512MB
Posts: 11207
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#7600 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by 512MB »

Pojam "legitimni" postoji i u ustavu zar ne? Cho ga tumači tako kako ga tumači, što ne znači da je to tako.
Post Reply