ima tu dobrih stvari sto si napisao, ali bih jos dodaovrbas1979 wrote:Odgovorim ti drugi put detaljnije, ukoliko je potrebno, jer sam u frciOmerD wrote: pa eto hvala ti za prvi tvoj komentar sa mnom gdje mozemo sta raspravljati.
- znaci dosli smo dotle barem da nije fahro sam tu, nego da ima tu i mup ks pecanac i ostali koji su na tom sastanku bili. onda dalje, valjda je normalno kod svakog protesta prisustvo policije, ne bitno da li su tu u prvom redu bebe ili momci ili starci. to je najnormalnija stvar. ja tu ne vidim nista lose u tome pogotovo ako se uzme u obzir da je sve fino proslo. oni koji su protestvovali su bili mirni a i od policajaca niko nije bio grub niti je ko pretucen (osim sto sam vec napomenuo da su oni koji su ganjali bevandu dobili batine od njegovih tjelohratnitelja,ali to nema vise veze ni s protestom ni sa policijom).
- ako nije jmbg tema nego protesti i policajci, zasto je onda glavna meta fahro a nigdje se ne spominje pecanac koji u toj prici ima najvece nadleznosti i ovlasti. valjda su onda oni skupa odgovorni. a samo da opet dodam da ne znam za sta bi trebali biti odgovorni, kada je sve proslo ok. niko nije povrijedjen, sve je mirno proslo. kad pogledate proteste u drugim gradovima odmah se desavaju neke sukobe i tuce. ovo bi bili stvarno fini protesti da nije bilo 1500 zatocenih ljudi, inace sve ok i svaka cast tim demonstrantima pa i tebi.
- sto se tice stranaca. bilo kako bilo, ali nama su oni potrebni jednostavno. i ko kaze da su svi tako losi, zasto moramo generalizirati i reci da su stranci losi? ja mislim da su oni nama mnogo vise dobri nego losi.
- sto se tice uposlenika, mislim da nije stvar rjesena time da se kaze kako imaju love da uzmu dadilju. mislim da i sam znas da to nije bit ovih izjava. nije svako ko je u toj zgradi bogat, zapravo samo pojedinci su tu bogati a ovi ostali rade svoj posao. sta je sa gostima, ne strancima, nego recimo ljudima koji su se slucajno tu nasli.
mislim ne razumijem zasto se sad pravi dojam kao da je svih 1500 osoba unutra zasluzilo da budu zatoceni,... mislim, nigdje veze.
- Naravno da krivicu i odgovornost snose i drugi politicari i strukture vlasti, ne samo Fahro. Njega sam spominjao iskljucivo zbog izjava koje je tu noc iznosio, a ucestvovao je u pregovorima o rastjerivanju demonstranata. Moguce da je bio glavni u cijeloj toj prici. Nebitno.
- Stranci - negdje sam vec procitao i slazem se s tim da vise nema investitora zbog nestabilnosti BiH, nego da su samo ublehari u pitanju koji zele oprati novac (grubo zvuci, ali je, valjda, docarano).
- Za spomenute "taoce", ne vjerujem da su se nesto napatili. Osoba koja radi na osiguranju mi je kazala da mogu tu biti bar mjesec dana, a da im nista ne zafali (hrane, vode, alkohola... a dobacivali su im kifle, cigarete...). A oni jedva izdrzali 10-ak sati vise u kancelarijama. Napatili se jadnici. Oni jednostavno nisu navikli na rad! Ko ide kuci s posla u 13h, ako je placen da radi do 16? Nasim parama.
I to srijedom, hajde da je petak. Jebi ga onda...
Slazem se dijelom i s tvojim konstatacijama, ali kod obicnog naroda je prokuhalo. Doslovno!
Mene je strah zaista sljedecih protesta... nakupilo se svakome i nakupilo se svega.
Ali, drago mi je sto su se prvi put politicari prepasili, i to istinski
- na kraju ne stoji da ne znamo ko je glavni u cijeloj toj prici, moze biti pecanac, moze fahro, mogu biti i iz drugih kantona, ali ja ne mogu cak reci ni da je iko od njih kriv, jer nista se nije ni dogodilo. mislim, to je zapravo moja izjava, nista se grubo nije dogodilo. i ovo sto si napisao u vezi rastjerivanja ne bih tako ostavio da stoji, jer niko nije rastjerao demonstrante nego su tamo iza ponoci jednostavno vecina otisli kuci da spavaju i to je sve ok. mislim, ja nisam vidio da je ista ovdje lose bilo od strane policajaca osim sto su se postavili da niko ne moze uci u parlament.
- sto se tice toga da li je nekome bilo dobro ili lose mislim da ne mozemo generalizirati i reci da je 1500 ljudi bilo ok. mislim jbg, dovoljno je recimo da je tamo samo jedna osoba bila koja je stvarno imala valjan razlog da izadje ako razumijes sta hocu reci. sta znas mozda i medju tih 1500 ima sigurno dosta onih koji su i na strani demonstranata, kao i ona strankinja sto je dala intervju a mozda cak i tu ima trudnih zena kojima je potreban taj zakon i mislim da onda nije fer prema njima. hajdi nek drze ove politicare i nekako (mada ni to nije ok jer nisu ni tu svi isti) ali jednostavno nije opravdano zbog politicara da ispastaju jos i ovi koji nisu ni krivi ni duzni. ok, sigurno ima tamo i ljudi kojima to i nije smetalo i koji su se dobro proveli poput one s facebooka,ali mislim da vecini tamo to uopste nije godilo.
i da, istina, nakupilo se. i onda se mora jednostavno dodati da je to oko jmbg mozda samo kap koja je prelila casu a ovo ostalo se nakupljalo 20 godina i cudo je sto je uopste toliko trajalo, ali kao sto rekoh, ima i dosta ljudi a i politicara iz svih stranaka koji su manje odgovorni od drugih i ima i onih koji su vise odgovorni, narocito oni malo stariji i oni koji blokiraju, u ovom slucaju su to opet oni iz rs sto blokiraju ali isto osudjujem ovo sto je sda uradila da izda saopcenje i pokusa ocrniti sve samo ne sebe a oni su do sada bili dio problema a ne rjesenja. i s time su sad jednostavno pokrenuli lavinu drugih reakcija iz stranaka i tako je se pocelo sad ovo politizirati a moje misljenje je da se ta tema ne smije politizirati.
