The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
-
__Phoenix__
- Posts: 2758
- Joined: 25/10/2013 20:44
#7526 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Eugene htio početi proizvodnju municije, SDA rekla ima li mene tu, evo i sezonu kasnije još na čekanju...
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#7527 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Pa ocigledno Neganu nije toliko vazno da li je zrtva musko ili zensko, inace ne bi igr'o eci-peci-pec sa cijelom Rickovom grupom. O cemu bolan ti pricas?Pandakonda wrote:Negan kada ubija nekog iz grupe on hoće da pošalje poruku i da oslabi ekipu. Kakvu bi on poruku poslao kad bi ubio ženu na koljenima ? Jedino bi mogao izazvat revolt muževa i možda gađenje svojih vojnika. Razlog zbog kojeg ga njegovi ljudi prate jeste taj zato što Negan koristi silu koliko mora, ništa manje, ništa više. Negan mora znati do koje mjere može "pritisnut" grupu, jer ako pretjera ima rizik da će se dići ustanak ili da će grupa skroz pobijeći (kao one amazonke). Mora naći balans da razbije grupu ali u toj mjeri da imaju želju za životom i da ga se boje dovoljno da ne dižu neke pobune.Tito_i_Partija wrote:Da, al' to ne iskljucuje da ce im se prica na slican nacin zavrsit'. Ili mozda cak da ce ta curica igrat' ulogu u nekom "redemption" plot-u u kojem Carol uspijeva da prebrodi tu neku svoju krizu kroz koju prolazi, jer joj se ocito nakupilo od svih silnih ubistava koje je morala pocinit', a najupecatljiviji je onaj kad je ubila onu curicu. Ne bi me cudilo.Chmoljo wrote: pa sad... ona mala što ju je Carol roknula je imala psihičkih problema. ova je opet rezultat onakvog života, gdje se lako prilagodila trenutnoj situaciji, jer drugačije teško da je upamtila.
Jedan od rijetkih momenata gdje su pokazali da imaju muda. Al' cini mi se k'o da nekad hoce na silu da predstave nesto k'o da je super-sokantno, iako to uopste nije slucaj. Naprimjer, meni licno je ona scena kad Negan klofa Ibru i Glenna uopste nije toliko sokirajuci koliko su ga producenti htjeli da predstave, puno gora scena mi je recimo bila ona kad su bili u Terminusu pa kad su kanibali ljude klali nad koritom. Da li mozda zbog rata i svakakvih prica sto sam se nacit'o i naslus'o, al' ono je meni bilo bas tesko gledat'.Chmoljo wrote:inače, to kad Carol rokne onu malecku, iako brutalan, po meni jedan od highlightsa serije.
Ono sa Neganom bi bilo puuuuuno upecatljivije da je naprimjer umjesto jednog od njih dvojice nagrabusila jedna zena. Vidi se po cijeloj seriji da su ta najbrutalnija stradanja ipak rezervisana vecinom za muskarce, sto znaci da serija ipak nema bas toliko muda koliko njeni producenti misle da ima.
Ovo ti je odluka showrunner-a serije (Scott Gimple), k'o sto su bile i mnoge druge stvari.
- Pandakonda
- Posts: 6116
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#7528 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Neganova igra je bila sve osim random. Lik je pravio pauze i modifikovao redosljed teksta kako je njemu odgovaralo. On je odma na startu odlučio da ubije Abrahama zato što je to prosta logika ako ubiješ najvećeg/najaceg da će svi ostali pasti u red. A da ne govorim o tome da se Abraham sam nudio kada se jedini isprsio Neganu dok su svi bili pognuti. Koliko žrtava je bilo žensko kada je Negan htio da ostavi utisak ? Barem koliko ja znam, 0.Tito_i_Partija wrote:
Pa ocigledno Neganu nije toliko vazno da li je zrtva musko ili zensko, inace ne bi igr'o eci-peci-pec sa cijelom Rickovom grupom. O cemu bolan ti pricas?![]()
Ovo ti je odluka showrunner-a serije (Scott Gimple), k'o sto su bile i mnoge druge stvari.
Znači možda će ubit ženu ako je baš zasrala nešto ali je sigurno neće ubit da ostavi dojam.
- dale cooper
- Posts: 31350
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#7529 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ne znam kakvu poruku šalje kad ubija dječake od 10+ kako su one amazonke u ovoj zadnjoj epizodi jasno rekle da je uradio.Pandakonda wrote:Negan kada ubija nekog iz grupe on hoće da pošalje poruku i da oslabi ekipu. Kakvu bi on poruku poslao kad bi ubio ženu na koljenima ? Jedino bi mogao izazvat revolt muževa i možda gađenje svojih vojnika. Razlog zbog kojeg ga njegovi ljudi prate jeste taj zato što Negan koristi silu koliko mora, ništa manje, ništa više. Negan mora znati do koje mjere može "pritisnut" grupu, jer ako pretjera ima rizik da će se dići ustanak ili da će grupa skroz pobijeći (kao one amazonke). Mora naći balans da razbije grupu ali u toj mjeri da imaju želju za životom i da ga se boje dovoljno da ne dižu neke pobune.Tito_i_Partija wrote:Da, al' to ne iskljucuje da ce im se prica na slican nacin zavrsit'. Ili mozda cak da ce ta curica igrat' ulogu u nekom "redemption" plot-u u kojem Carol uspijeva da prebrodi tu neku svoju krizu kroz koju prolazi, jer joj se ocito nakupilo od svih silnih ubistava koje je morala pocinit', a najupecatljiviji je onaj kad je ubila onu curicu. Ne bi me cudilo.Chmoljo wrote: pa sad... ona mala što ju je Carol roknula je imala psihičkih problema. ova je opet rezultat onakvog života, gdje se lako prilagodila trenutnoj situaciji, jer drugačije teško da je upamtila.
Jedan od rijetkih momenata gdje su pokazali da imaju muda. Al' cini mi se k'o da nekad hoce na silu da predstave nesto k'o da je super-sokantno, iako to uopste nije slucaj. Naprimjer, meni licno je ona scena kad Negan klofa Ibru i Glenna uopste nije toliko sokirajuci koliko su ga producenti htjeli da predstave, puno gora scena mi je recimo bila ona kad su bili u Terminusu pa kad su kanibali ljude klali nad koritom. Da li mozda zbog rata i svakakvih prica sto sam se nacit'o i naslus'o, al' ono je meni bilo bas tesko gledat'.Chmoljo wrote:inače, to kad Carol rokne onu malecku, iako brutalan, po meni jedan od highlightsa serije.
Ono sa Neganom bi bilo puuuuuno upecatljivije da je naprimjer umjesto jednog od njih dvojice nagrabusila jedna zena. Vidi se po cijeloj seriji da su ta najbrutalnija stradanja ipak rezervisana vecinom za muskarce, sto znaci da serija ipak nema bas toliko muda koliko njeni producenti misle da ima.
Čini mi se baš kao nepotrebna i pretjerana brutalnost koja samo revoltira kako ti kažeš.
- turbofolk
- Posts: 3233
- Joined: 13/05/2014 09:37
#7530 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Vjerovatno nas to čeka u sljedećoj polusezoni u februaru__Phoenix__ wrote:Eugene htio početi proizvodnju municije, SDA rekla ima li mene tu, evo i sezonu kasnije još na čekanju...
Btw apokalipsa traje haman pa 3-4 godine, nema hrane i ono što ima mora se dati Neganu, a u Eugen težak bar 120 kg.
- Pandakonda
- Posts: 6116
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#7531 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Da, ali se postavlja pitanje koga on tu revoltira ? U ovom slučaju bi iznervirao ogroman broj žena koje budimo realni ne bi imale šansu protiv Neganovih saviora. Dok u Rickovom slučaju Negan je čuo samo da se radi o jakoj grupi tako da nije znao koliko njih još ima i na šta su sve spremni. Također otkud mi znamo da Negan lično bio tu ili da je naredio ubijanje tih dječaka ? Amazonke nisu spomenule Neganovo ime (a on se uvijek predstavi kad dolazi tako da bi ga zapamtile 100%) tako da je vrlo moguće da je neki od Neganovih podređenih tipa Simon ili ona grupa što ih je Daryl raznio naredili taj masakar a Neganu prešutili šta se desilo. A to bi im naravno prošlo za rukom jer Negan uobičajno ne ide kad se kupe stvari od grupe nego šalje svoje ljude. Sa Rickom je opet bilo drugačije jer nije znao sa kim ima posla.dale cooper wrote: Ne znam kakvu poruku šalje kad ubija dječake od 10+ kako su one amazonke u ovoj zadnjoj epizodi jasno rekle da je uradio.
Čini mi se baš kao nepotrebna i pretjerana brutalnost koja samo revoltira kako ti kažeš.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#7532 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Jah, eto samo ti vidio kako i sta je on modifikov'o, niko drugi.Pandakonda wrote:Neganova igra je bila sve osim random. Lik je pravio pauze i modifikovao redosljed teksta kako je njemu odgovaralo. On je odma na startu odlučio da ubije Abrahama zato što je to prosta logika ako ubiješ najvećeg/najaceg da će svi ostali pasti u red. A da ne govorim o tome da se Abraham sam nudio kada se jedini isprsio Neganu dok su svi bili pognuti. Koliko žrtava je bilo žensko kada je Negan htio da ostavi utisak ? Barem koliko ja znam, 0.Tito_i_Partija wrote:
Pa ocigledno Neganu nije toliko vazno da li je zrtva musko ili zensko, inace ne bi igr'o eci-peci-pec sa cijelom Rickovom grupom. O cemu bolan ti pricas?![]()
Ovo ti je odluka showrunner-a serije (Scott Gimple), k'o sto su bile i mnoge druge stvari.
Znači možda će ubit ženu ako je baš zasrala nešto ali je sigurno neće ubit da ostavi dojam.
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#7533 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
TWD postao serija za pogledat' usput...
Preloša je da bih potrošio punu dužinu jedne epizde fokusirajući se samo na nju...
Preloša je da bih potrošio punu dužinu jedne epizde fokusirajući se samo na nju...
- Jack Be Nimble
- Posts: 11653
- Joined: 15/01/2010 18:31
#7534 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ma Negan tu stimuje eci peci pec kao sto UEFA navlaci pobjedu za Barcelonu.Tito_i_Partija wrote:Jah, eto samo ti vidio kako i sta je on modifikov'o, niko drugi.Pandakonda wrote:Neganova igra je bila sve osim random. Lik je pravio pauze i modifikovao redosljed teksta kako je njemu odgovaralo. On je odma na startu odlučio da ubije Abrahama zato što je to prosta logika ako ubiješ najvećeg/najaceg da će svi ostali pasti u red. A da ne govorim o tome da se Abraham sam nudio kada se jedini isprsio Neganu dok su svi bili pognuti. Koliko žrtava je bilo žensko kada je Negan htio da ostavi utisak ? Barem koliko ja znam, 0.Tito_i_Partija wrote:
Pa ocigledno Neganu nije toliko vazno da li je zrtva musko ili zensko, inace ne bi igr'o eci-peci-pec sa cijelom Rickovom grupom. O cemu bolan ti pricas?![]()
Ovo ti je odluka showrunner-a serije (Scott Gimple), k'o sto su bile i mnoge druge stvari.
Znači možda će ubit ženu ako je baš zasrala nešto ali je sigurno neće ubit da ostavi dojam.
- Rockefeller
- Posts: 8700
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#7535 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ubijte Karla napokon.
Nema sanse da Negana smaknu. Nema jebene sanse.
Nekakve amazonke prikazuju, hahah. Ezekiel je najpametnije odradio stvar sa Neganom.
Nema sanse da Negana smaknu. Nema jebene sanse.
Nekakve amazonke prikazuju, hahah. Ezekiel je najpametnije odradio stvar sa Neganom.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65945
- Joined: 03/08/2010 19:04
#7536 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Rockefeller wrote:Ubijte Karla napokon.
Nema sanse da Negana smaknu. Nema jebene sanse.
Nekakve amazonke prikazuju, hahah. Ezekiel je najpametnije odradio stvar sa Neganom.
šta je uradio?
- Pandakonda
- Posts: 6116
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#7537 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Jer pokušava da ih "otruje" pomoću onih svinjakakavdanakneiskustvu wrote:Rockefeller wrote:Ubijte Karla napokon.
Nema sanse da Negana smaknu. Nema jebene sanse.
Nekakve amazonke prikazuju, hahah. Ezekiel je najpametnije odradio stvar sa Neganom.
šta je uradio?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65945
- Joined: 03/08/2010 19:04
#7538 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Pandakonda wrote:Jer pokušava da ih "otruje" pomoću onih svinjakakavdanakneiskustvu wrote:Rockefeller wrote:Ubijte Karla napokon.
Nema sanse da Negana smaknu. Nema jebene sanse.
Nekakve amazonke prikazuju, hahah. Ezekiel je najpametnije odradio stvar sa Neganom.
šta je uradio?
zar je bilo spomenuto da su to neganovi ljudi,ja se ne sjecam da jeste
- Jack Be Nimble
- Posts: 11653
- Joined: 15/01/2010 18:31
#7539 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Kako? Sta im daje?Pandakonda wrote:
Jer pokušava da ih "otruje" pomoću onih svinja
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#7540 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
meso od BajreJack Be Nimble wrote:Kako? Sta im daje?Pandakonda wrote:
Jer pokušava da ih "otruje" pomoću onih svinja
- Pandakonda
- Posts: 6116
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#7541 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Pa vidio si da su hranili svinje sa onim zombijima.Jack Be Nimble wrote:Kako? Sta im daje?Pandakonda wrote:
Jer pokušava da ih "otruje" pomoću onih svinja
- Jack Be Nimble
- Posts: 11653
- Joined: 15/01/2010 18:31
#7542 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Da, i?Pandakonda wrote:Pa vidio si da su hranili svinje sa onim zombijima.Jack Be Nimble wrote:Kako? Sta im daje?Pandakonda wrote:
Jer pokušava da ih "otruje" pomoću onih svinja
Oni su vec zarazeni. A kada ubijaju zombije ne nose nista na sebi da bi zastitili kozu/otvorene rane/usta/oci od njihove krvi. Sto znaci da njihov dodir im ne moze nista i bilo kakav kontakt sa njihovom krvi im ne moze nista. Mozda mogu cak progutati krv i nista im nece biti. Ujed je jedini nacin da dodje do infekcije.
Mozda su zombiji ko zmije. Mozes staviti otrov zmije na ranu, mozes progutati otrov ali ti nista nece biti. Mora te zmija ujesti da bi te njen otrov oborio.
Tako ne razumijem kakve veze ima ako hrane zombije sa svinjama. Jedino ako nisu nesto izucavali i skontali da krv svinje + zombija pomjesana djeluje lose na cojeka.
- Pandakonda
- Posts: 6116
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#7543 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Vidiš da sam stavio otruje pod navodnike jer još u seriji nije prikazano da li to djelujeJack Be Nimble wrote:Pa vidio si da su hranili svinje sa onim zombijima.
Da, i?
Oni su vec zarazeni. A kada ubijaju zombije ne nose nista na sebi da bi zastitili kozu/otvorene rane/usta/oci od njihove krvi. Sto znaci da njihov dodir im ne moze nista i bilo kakav kontakt sa njihovom krvi im ne moze nista. Mozda mogu cak progutati krv i nista im nece biti. Ujed je jedini nacin da dodje do infekcije.
Mozda su zombiji ko zmije. Mozes staviti otrov zmije na ranu, mozes progutati otrov ali ti nista nece biti. Mora te zmija ujesti da bi te njen otrov oborio.
Tako ne razumijem kakve veze ima ako hrane zombije sa svinjama. Jedino ako nisu nesto izucavali i skontali da krv svinje + zombija pomjesana djeluje lose na cojeka.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11653
- Joined: 15/01/2010 18:31
#7544 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Moguce da promjene pravila igre, ne bi im bilo prvi put da to urade. Jedan od razloga zasto mi ova serije ide na zivce. Ako vec postavis pravila igre, drzi se tih pravila, nemoj ih mjenjati kako ti se cefne.Pandakonda wrote:Vidiš da sam stavio otruje pod navodnike jer još u seriji nije prikazano da li to djelujeJack Be Nimble wrote:Pa vidio si da su hranili svinje sa onim zombijima.
Da, i?
Oni su vec zarazeni. A kada ubijaju zombije ne nose nista na sebi da bi zastitili kozu/otvorene rane/usta/oci od njihove krvi. Sto znaci da njihov dodir im ne moze nista i bilo kakav kontakt sa njihovom krvi im ne moze nista. Mozda mogu cak progutati krv i nista im nece biti. Ujed je jedini nacin da dodje do infekcije.
Mozda su zombiji ko zmije. Mozes staviti otrov zmije na ranu, mozes progutati otrov ali ti nista nece biti. Mora te zmija ujesti da bi te njen otrov oborio.
Tako ne razumijem kakve veze ima ako hrane zombije sa svinjama. Jedino ako nisu nesto izucavali i skontali da krv svinje + zombija pomjesana djeluje lose na cojeka.Imali smo priliku kad su oni kanibali jeli Benovu nogu ali ih je Rick ubio prije nego što smo mogli bilo šta vidjet
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65945
- Joined: 03/08/2010 19:04
#7545 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
je li u onoj epizodi receno da su oni kojima su ezekiel i njegovi predali svinje neganovi ljudi?
-
vozackii
- Posts: 478
- Joined: 01/08/2014 20:37
#7546 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ma glupost velika, rekli su da su SVI zarazeni ali samo kad umru ili eto ujedu ih onda se pretvaraju. Nikakve logike. A onog starca je zombi rukom zaparao i on se pretvorio et kako i to?Jack Be Nimble wrote:Moguce da promjene pravila igre, ne bi im bilo prvi put da to urade. Jedan od razloga zasto mi ova serije ide na zivce. Ako vec postavis pravila igre, drzi se tih pravila, nemoj ih mjenjati kako ti se cefne.Pandakonda wrote:Vidiš da sam stavio otruje pod navodnike jer još u seriji nije prikazano da li to djelujeJack Be Nimble wrote:Pa vidio si da su hranili svinje sa onim zombijima.
Da, i?
Oni su vec zarazeni. A kada ubijaju zombije ne nose nista na sebi da bi zastitili kozu/otvorene rane/usta/oci od njihove krvi. Sto znaci da njihov dodir im ne moze nista i bilo kakav kontakt sa njihovom krvi im ne moze nista. Mozda mogu cak progutati krv i nista im nece biti. Ujed je jedini nacin da dodje do infekcije.
Mozda su zombiji ko zmije. Mozes staviti otrov zmije na ranu, mozes progutati otrov ali ti nista nece biti. Mora te zmija ujesti da bi te njen otrov oborio.
Tako ne razumijem kakve veze ima ako hrane zombije sa svinjama. Jedino ako nisu nesto izucavali i skontali da krv svinje + zombija pomjesana djeluje lose na cojeka.Imali smo priliku kad su oni kanibali jeli Benovu nogu ali ih je Rick ubio prije nego što smo mogli bilo šta vidjet
valjda je ovo sve iz WD da nisam pomjesao sa z nation xd
- Rockefeller
- Posts: 8700
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#7547 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ja koliko sam razumio je da Ezekielovi ljudi ne znaju za Negana samo par njih. To su oni koji daju svinje Neganu ili?
- Pandakonda
- Posts: 6116
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#7548 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Da, samo ona trojica što idu za Ezikielom + Morgan i Carol.Rockefeller wrote:Ja koliko sam razumio je da Ezekielovi ljudi ne znaju za Negana samo par njih. To su oni koji daju svinje Neganu ili?
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#7549 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Dakle
strasno
Mozda najgluplja epizoda nakon memorara o stapicu i siraru
strasno
Mozda najgluplja epizoda nakon memorara o stapicu i siraru
- Logovan
- Posts: 102719
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#7550 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Kakva epizoda.
Dosadne scene, šutnja, slabo dijaloga, Tara u par situacija sama, okolo gleda, bleji k'o ovca i tako to. Komotno sam mogao malo odspavati tokom epizode. Onaj ko je preskočio ovu epizodu, nije vala nešto Bog zna šta propustio. Ustvari, nije ništa. Da smo makar saznali šta je bilo sa Heathom. Razvukli su epizodu do maksimuma.
Sljedeća će biti ista.
Ako ne i gora. 
Dosadne scene, šutnja, slabo dijaloga, Tara u par situacija sama, okolo gleda, bleji k'o ovca i tako to. Komotno sam mogao malo odspavati tokom epizode. Onaj ko je preskočio ovu epizodu, nije vala nešto Bog zna šta propustio. Ustvari, nije ništa. Da smo makar saznali šta je bilo sa Heathom. Razvukli su epizodu do maksimuma.
Sljedeća će biti ista.
