Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Locked
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#7526 Re: FK Sarajevo

Post by 1946 »

Jebi ga Ibro primi prvi, pa onda i drugi, koje bi Dino da je branio s lakoćom pokupio. Nije još gotovo ima i drugo poluvrijeme u Lištici iduće srijede.

Image
:thumbup:
Dead Man Walking
Posts: 7147
Joined: 28/05/2004 21:49

#7527 Re: FK Sarajevo

Post by Dead Man Walking »

Impavidus wrote:http://eventi.ksoft.tv/fksarajevo/
sto bi se reklo divovski ;-)
p.s.: ne nismo uvijek korak ispred vas, vec 3 svjetlosne godine!
KPGS wrote:Eto zašto dominiramo. Pejgamberi bh nogometa.
:lol:

E ovim prenosom su danas svi ostali izdominirani samo tako. Iz Veleza ovo rade godinama, samo sto se kod njih prenos moze gledati, pa makar bio radjen onom amaterskom kamerom. ;-)

:run:
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#7528 Re: FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

arshavin wrote:Sema,jeste ono vi na istoku skandirali Hilmo pederu napusi se sjeveru :lol: :lol:
Ne :?
adnan_hz
Posts: 679
Joined: 15/03/2008 22:10

#7529 Re: FK Sarajevo

Post by adnan_hz »

Haj ko se smije kladiti da cmeo biti prvaci na kraju?????
cunga lunga
Posts: 440
Joined: 31/05/2008 10:59

#7530 Re: FK Sarajevo

Post by cunga lunga »

1946 wrote:Jebi ga Ibro primi prvi, pa onda i drugi, koje bi Dino da je branio s lakoćom pokupio. Nije još gotovo ima i drugo poluvrijeme u Lištici iduće srijede.

Image
:thumbup:
:thumbup:
cunga lunga
Posts: 440
Joined: 31/05/2008 10:59

#7531 Re: FK Sarajevo

Post by cunga lunga »

don_emir wrote:Danas bio kod Amora dobro se osjeca, veseo, zeza se, ide na bolje :thumbup:
:thumbup:
cunga lunga
Posts: 440
Joined: 31/05/2008 10:59

#7532 Re: FK Sarajevo

Post by cunga lunga »

Ne znam zasto ste tako pesimisticni.
Da Ibro nije neiskusan uzeli bi ih 2:0 i mirni na revans....
Ekipa je bila dobra, logicno je da padnu nakon onakvog 2. gola, demoralise to....
I jos nemaju za kifle, nisu vidjeli plate mjesecima.....
exc0d14c
Posts: 187
Joined: 01/11/2010 13:56

#7533 Re: FK Sarajevo

Post by exc0d14c »

adnan_hz wrote:Haj ko se smije kladiti da cmeo biti prvaci na kraju?????
U šta Adnane dragi?
adnan_hz
Posts: 679
Joined: 15/03/2008 22:10

#7534 Re: FK Sarajevo

Post by adnan_hz »

exc0d14c wrote:
adnan_hz wrote:Haj ko se smije kladiti da cmeo biti prvaci na kraju?????
U šta Adnane dragi?
u nepisanje na forumu vise nikad....
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#7535 Re: FK Sarajevo

Post by Ali_G »

Jedina odgovornost za ovako lose rezultate je na Mirzi i na upravi. Iako sam se nadao da bi Mirzi moglo malo doci u glavu, Boga mi tesko. Frajer je los trener. Nema iskustva, sablonski se igra, nema ideja, inovacija. Znao je da smo limitirani na pojedinim pozicijama, nije doveo pojacanja. Hajde eto da je kontao da su Jahovic i Avdic dovoljni s obzirom na njegovu postavku igre, al se neki golman morao dovesti. Ne moze frajer koji u zadnjih 10 godina ima 2 nastupa da bude rezervni. Danas nas je njegov kiks kostao mozda kupa, al jbg neiskustvo. Da mu igraci nisu fizicki spremni to je svima jasno. Onda se glupira sa izmjenama. Danas trecu nije ni iskoristio. Tacno je i to da nema koga uvesti, al uvedi bilo koga da trci umjesto mrtvaca. Sta je sa onim Todorovicem? Sta je sa Brazilcem? Koji su klinac dovodjeni ako nece igrati?
E onda dodjemo do uprave koja ovakvog trenera podrzava. Ako ne prodjemo dalje u kupu i ako ne budemo u najgorem slucaju 2-3 na tabeli sa 2-3 boda zaostatka za prvim, ne znam sta ga moze zadrzati na klupi.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22746
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#7536 Re: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

don_emir wrote:Danas bio kod Amora dobro se osjeca, veseo, zeza se, ide na bolje :thumbup:
Evo da se nesta i pametno procita na temi :thumbup:
User avatar
luckylaka
Posts: 26211
Joined: 15/01/2010 06:28

#7537 Re: FK Sarajevo

Post by luckylaka »

Daj ba nemoj da kukate toliko.Gledajuci prvo poluvrijeme vidjelo se da Sarajevo ima par vrlo kvalitetnih igraca(3-4 ostali onako)i da hoce nesto da urade ali kad imas onakve strucnjake na klupi onda ne mozes ocekivati vise.Tip izvodi Hamzagica i uvodi igraca koji uopste nema poziciju u ekipi.Totalno izgubljen.Lijevo na beku,desno na krilu pa jadan ne zna ni sta ga je snaslo.Mali Suljic.Odmah ga zaposliti u neku prehrambenu tvornicu(po mogucnost proizvodnja salame,sira,suhog mesa u sudzuka i otvoriti mu bjanko bon da jede dok ne pocne povracati pa ponovo)Mali je talenat al jebo igraca ako je najdeblji u koljenu..Golman .Pa volio bi i on da se nije desilo al kakav je tip desice se i sledeci put.Za kraj Tesko u kupu i jos teze u prvenstvu.I poruka DADOOO vracaj se u St.Louis stizu praznici.Tulumi,koke provodi.J,,,s socer.Poz
El_comadante
Posts: 9042
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#7538 Re: FK Sarajevo

Post by El_comadante »

meni je utakmica ko utakmica bila dobra, bar za naše lige. 4 gola par akcija fini pogotovo u prvom poluvremenu i tako to ali sve je to slabo sa obzirom da nismo pobjedili. odbrana slaba jer su ih par puta igraći Širokog pretrčali sa lakočom a golman slab. sredina i napada i nekako mogu dobiti pozitivnu ocjenu. navijanje za 10.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#7539 Re: FK Sarajevo

Post by vozač »

El_comadante wrote:meni je utakmica ko utakmica bila dobra, bar za naše lige. 4 gola par akcija fini pogotovo u prvom poluvremenu i tako to ali sve je to slabo sa obzirom da nismo pobjedili. odbrana slaba jer su ih par puta igraći Širokog pretrčali sa lakočom a golman slab. sredina i napada i nekako mogu dobiti pozitivnu ocjenu. navijanje za 10.
isto mišljenje, sinoć sam poslije duge apstinencije otišao na utakmicu i koliko sam uspio skontati oni šupci su bili zreli za dobra 2 gola razlike, onako rutinski, samo da je odbrana bolja, na prvom mjestu golman, pa onda sve ostalo

zadnjih 15 minuta 1.poluvremena idealno, golovi padali ko navijeni, svi borbeni, onaj drugi go me oduševio kad nisu nasjeli na provokaciju sa valjanjem u šesnaestercu nego nastavili igrati, potpuno su ih razbili,
šteta je što na početku drugog poluvremena nisu stisli i uvalili još jedan, a bilo je par zaista finih ulazaka i prodora, baš onako izglednih situacija pred golom, imam utisak da su olako propuštali te frke pred golom protivnika, onda go koji ih je dotukao

u suštini razočarao me ihtijarević jer je sa svojim iskustvom trebao ipak više učiniti da se igra smiri, da se da par smišljenih pasova, jebem ga ja pa ako sa tribina vidim da je lijeva strana ko stvorena za nas zar se nije trebalo tuda razvaljivati i kuhati, handžić, onako po građi gledano trebao bi da raznosi ove igrače po premijer ligi BiH, al imam utisak da kad bi mu dali da puca penal ne bi znao šta će sa loptom, kojašević, ne znam šta da kažem, onako neozbiljno kao što je igrao u drugom poluvremenu ne igra se ni u školskom dvorištu, šteta jer pored onih odbrambenih parmaka iz lištice koji samo znaju loptu udariti glavom i to kad ih pogodi, mogao se proslaviti

da nisam vidio igru od 30 do 55 minute, bio bih razočaran, ovako, za mene nije loše, očito je da mogu, ali se mora i dosta toga poklopiti, jebi ga, moramo biti iskreni, sa ovim golmanom nema šansi da bilo gdje odeš i ne primiš gola, čim je on jedva odbranio na početku bezvezni šut sa 25 metara bilo mi je jasno, pa još kad mu noge zaklecaše u jednoj intervenciji, sasro se od straha, nije momak kriv, to mu je vjerovatno limit, odbrana skroz tanka, imam utisak da ne možemo nadavati koliko možemo naprimati, ko wolfsburg 8)

sve u svemu i nije neka pljačka od utakmice, onako prosječno, vjerovatno bi da je ostalo 2:1 tekma bila prava, onako objektivno :)
široki taraba i sa našim jakim golmanom nemaju šansi protiv sarajeva, al jebi ga, sad im se sve poklopilo, u revanšu teško da može biti 0:1, nije im trebao onaj drugi go nikako, pobjeda bilo kakva da je, bila bi druga priča,

navijanje je za cenera, nisam čuo zvižduka sa sjevera, a cijelu tekmu se pjeva, :thumbup:
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#7540 Re: FK Sarajevo

Post by Nuclear Winter »

vozač wrote:
El_comadante wrote:meni je utakmica ko utakmica bila dobra, bar za naše lige. 4 gola par akcija fini pogotovo u prvom poluvremenu i tako to ali sve je to slabo sa obzirom da nismo pobjedili. odbrana slaba jer su ih par puta igraći Širokog pretrčali sa lakočom a golman slab. sredina i napada i nekako mogu dobiti pozitivnu ocjenu. navijanje za 10.
isto mišljenje, sinoć sam poslije duge apstinencije otišao na utakmicu i koliko sam uspio skontati oni šupci su bili zreli za dobra 2 gola razlike, onako rutinski, samo da je odbrana bolja, na prvom mjestu golman, pa onda sve ostalo

zadnjih 15 minuta 1.poluvremena idealno, golovi padali ko navijeni, svi borbeni, onaj drugi go me oduševio kad nisu nasjeli na provokaciju sa valjanjem u šesnaestercu nego nastavili igrati, potpuno su ih razbili,
šteta je što na početku drugog poluvremena nisu stisli i uvalili još jedan, a bilo je par zaista finih ulazaka i prodora, baš onako izglednih situacija pred golom, imam utisak da su olako propuštali te frke pred golom protivnika, onda go koji ih je dotukao

u suštini razočarao me ihtijarević jer je sa svojim iskustvom trebao ipak više učiniti da se igra smiri, da se da par smišljenih pasova, jebem ga ja pa ako sa tribina vidim da je lijeva strana ko stvorena za nas zar se nije trebalo tuda razvaljivati i kuhati, handžić, onako po građi gledano trebao bi da raznosi ove igrače po premijer ligi BiH, al imam utisak da kad bi mu dali da puca penal ne bi znao šta će sa loptom, kojašević, ne znam šta da kažem, onako neozbiljno kao što je igrao u drugom poluvremenu ne igra se ni u školskom dvorištu, šteta jer pored onih odbrambenih parmaka iz lištice koji samo znaju loptu udariti glavom i to kad ih pogodi, mogao se proslaviti

da nisam vidio igru od 30 do 55 minute, bio bih razočaran, ovako, za mene nije loše, očito je da mogu, ali se mora i dosta toga poklopiti, jebi ga, moramo biti iskreni, sa ovim golmanom nema šansi da bilo gdje odeš i ne primiš gola, čim je on jedva odbranio na početku bezvezni šut sa 25 metara bilo mi je jasno, pa još kad mu noge zaklecaše u jednoj intervenciji, sasro se od straha, nije momak kriv, to mu je vjerovatno limit, odbrana skroz tanka, imam utisak da ne možemo nadavati koliko možemo naprimati, ko wolfsburg 8)

sve u svemu i nije neka pljačka od utakmice, onako prosječno, vjerovatno bi da je ostalo 2:1 tekma bila prava, onako objektivno :)
široki taraba i sa našim jakim golmanom nemaju šansi protiv sarajeva, al jebi ga, sad im se sve poklopilo, u revanšu teško da može biti 0:1, nije im trebao onaj drugi go nikako, pobjeda bilo kakva da je, bila bi druga priča,

navijanje je za cenera, nisam čuo zvižduka sa sjevera, a cijelu tekmu se pjeva, :thumbup:


Pozdrav bordo raji nije me dugo bilo zahvaljujući jednoj internet babi al nema veze.Podebljao sam ovo gore zbog jedne stvari.Naime svima je jasno da je ova ekipa Sarajeva uz prošlogodišnju najgora u posljednjih 6-7 godina,a kada skontamo da oni iz banja luke,i medvjedići imaju NAJBOLJE(po njima-medvjedići naprosto svrsavaju od sreće :mrgreen: ) ekipe u posljednjih 7 godina,i da su jedni ispred nas 3 boda,a drugi tu negdje shvatićete da NEMA potrebe za nerviranjem, prosipanjem žuči,i međusobnim svađama.Ova sezona i ova ekipa su samo "prelazni period" ka stvaranju kluba i ekipe koji će biti respektabilni kako u našoj zemlji tako i evropi naravno u skladu sa mogućnostima.Sjetite se one šampionske 2007 i onih kao na treningu laganih 2-0 protiv lištice,naravno da je to sad relativno nemoguće ali polako idemo ka tom cilju,i još dalje.Nemojte slušati onog defetistu c0d14c,takvi kao što je on(ako je uopšte pitar)do kraja svog života neće biti zadovoljni,i uvijek će naći povoda da nekog ili nešto kritikuju.Nama je ove sezone cilj konsolidacija kluba,izlazak u evropu,i pobjeda u derbiju na proljeće.Onda ide pospremanje,zahvala pojedincima,i sljedeću sezonu stepenicu ili dvije VIŠE,dok ne dođemo slikovito rečeno do te stepenice na vrhu sa koje ćemo gledati na sve ostale ali odozgo :D E sad da li je za to potrebna godina,dvije ili pet-neznam,ali znam samo da ova uprava ima moju podršku,i da im(kao i bordo prijateljima)treba dati šansu.Alternativa su:žvaljak,hamo granov,onaj šarićev manaher mesar iz hadžića.Samo opušteno bordo drugovi,treba vremena ali će se upornost,i trud isplatiti.
mrchinho
Posts: 526
Joined: 06/10/2009 12:07

#7541 Re: FK Sarajevo

Post by mrchinho »

meni se sve cini da ce sarajevo sad u sirokom (liga) uzeti 3 boda, a u srijedu kup ce biti 1-0 za siroki i svi sretni
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#7542 Re: FK Sarajevo

Post by Nuclear Winter »

mrchinho wrote:meni se sve cini da ce sarajevo sad u sirokom (liga) uzeti 3 boda, a u srijedu kup ce biti 1-0 za siroki i svi sretni
To ti aludiraš na neki "dogovor" :-)
mrchinho
Posts: 526
Joined: 06/10/2009 12:07

#7543 Re: FK Sarajevo

Post by mrchinho »

Nuclear Winter wrote:
mrchinho wrote:meni se sve cini da ce sarajevo sad u sirokom (liga) uzeti 3 boda, a u srijedu kup ce biti 1-0 za siroki i svi sretni
To ti aludiraš na neki "dogovor" :-)
nadam se da od toga nema nista ali znajuci nasu ligu nebi me nista iznenadilo
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#7544 Re: FK Sarajevo

Post by leo karan »

Zanima me ko je kondicioni trener Sarajeva i cijim metodama radi? Ima li zavrsen fakultet?
Da li stvarno celni ljudi kluba misle da se moze napraviti rezultat bez strucnog treninga???
Samo da se zna, beogradski Partizan saradjuje sa kondicionim trenerima MUtd-a, usavrsavaju se i primjenjuju njihove metode.
Profesionalni trening je strucan i planski posao, a ne improvizacija.
Zasto nasi igraci kad odu u zapadnu evropu prvo treniraju po posebnom programu i svaki su dan u teretani?

Ne mogu Suljic i Dzakmic imati isti kondicioni program. Poslije cemo se cuditi kad talentovani Suljic propadne. Kao sto je 99% talenata propalo.

To je jedini pravi put.
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#7545 Re: FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

mrchinho wrote:meni se sve cini da ce sarajevo sad u sirokom (liga) uzeti 3 boda, a u srijedu kup ce biti 1-0 za siroki i svi sretni
Aha, isto kao i Zrinjski i Zeljeznicar lani, tako se isto pricalo, pa ih Zeljeznicar klepi i u Kupu i u Prvenstvu.
mrchinho
Posts: 526
Joined: 06/10/2009 12:07

#7546 Re: FK Sarajevo

Post by mrchinho »

hz__semir wrote:
mrchinho wrote:meni se sve cini da ce sarajevo sad u sirokom (liga) uzeti 3 boda, a u srijedu kup ce biti 1-0 za siroki i svi sretni
Aha, isto kao i Zrinjski i Zeljeznicar lani, tako se isto pricalo, pa ih Zeljeznicar klepi i u Kupu i u Prvenstvu.
opet kazem, nadam se da grijesim i da ce bolji pobijediti...gledajuci jucerasnju utakmicu...jalovo , moze i mora puno bolje , pogotovo na kosevu...handzicu otkinut 10 kila i zaljepit ih na suljica :D
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#7547 Re: FK Sarajevo

Post by 1946 »

mrchinho wrote:handzicu otkinut 10 kila i zaljepit ih na suljica :D
E da je :D
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#7548 Re: FK Sarajevo

Post by north »

Eh šta reći....

Bio sam jako bijesan nakon utakmice, ali ja nakon što su se smirile strasti, mogu samo reći i apslolutno sam siguran u to, svidjelo se to nekome ili ne, igračima se nema što zamjeriti ,jer su do bola limitirani. Oni su se jadni trudili, borili, trčali, ali kad se ne zna-ne zna se...... Realno, i prije se vidjelo, ono sinoć je samo potvrda, da u ovom trenutku imamo max. 4 igrača koja zaslužuju da igraju u prvih 11 i max.1-2 igrača za klupe. Ostalo je zrelo za ispisnice. Opet ponavljam, ja se uopšte ne ljutim na igrače, oni JEDNOSTAVNO NE MOGU VIŠE!!!!!

Zato, ako u upravi ima dovoljno mozga, na polusezoni zasukati rukave i u potragu za igračima ko nikada do sada. Najmanje 5-6 igrača treba, u svakoj liniji po jedan, dva napadača, ako se misli šta više napraviti.....

Sa ovim igračkim kadrom, 3-4 pozicija je plafon.......
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#7549 Re: FK Sarajevo

Post by Nuclear Winter »

leo karan wrote:Zanima me ko je kondicioni trener Sarajeva i cijim metodama radi? Ima li zavrsen fakultet?
Da li stvarno celni ljudi kluba misle da se moze napraviti rezultat bez strucnog treninga???
Samo da se zna, beogradski Partizan saradjuje sa kondicionim trenerima MUtd-a, usavrsavaju se i primjenjuju njihove metode.
Profesionalni trening je strucan i planski posao, a ne improvizacija.
Zasto nasi igraci kad odu u zapadnu evropu prvo treniraju po posebnom programu i svaki su dan u teretani?

Ne mogu Suljic i Dzakmic imati isti kondicioni program. Poslije cemo se cuditi kad talentovani Suljic propadne. Kao sto je 99% talenata propalo.

To je jedini pravi put.
Slažem se sa tobom drug,samo situacija u kojoj se nalazi Sarajevo je dijametralno SUPROTNA od one u kojoj je Partizan.Mi trebamo postaviti čvrste TEMELJE,da bi "izgradili" klub.Kako se klub bude dizao,tako će se povećavati nivo profesionalnosti u klubu,pa samim tim i pri treningu.Moraš priznati da bi bilo nepotrebno(da ne kažem SMIJEŠNO)u uslovima ovakvim sada kakvi su tražiti "profesionalni" angažman igrača koji igraju u Sarajevu,a takođe i angažovanje PROFESIONALNIH stručnjaka da treniraju "veličine" tipa:jahović,ihtijarević,i uma`l ne rekoh alaim :D
Sve u svemu SLAŽEM se sa tobom,ali ima vremena za to.U filmu kontakt Vanzemaljci se obraćaju jodie foster u liku njenog oca,i ona im postavlja 1000 pitanja,što,zašto,kako,odakle,a "oni" joj poruče njegovim riječima:small steps ili ti "malim koracima".Polako družeo Leo,korak po korak nakon 20 godišnjeg propadanja i lošeg vođenja kluba u SVIM segmentima(da ne spominjem 3 miliona koje su pokrale sve garniture od 1992 do danas!)krenuli smo ISPOČETKA,ali idemo naprijed i neće nas niko na tom putu zaustaviti osim možda nas SAMIH.Iskreno da ti kažem džaba partizanu saradnja sa man.utd na kondicionom planu,koliko sam vidio u ove dvije utakmice sa bragom,osim razlike u kavliteti fudbalera,primjetna je razlika u fizičkoj kondiciji naravno u korist brage.Ali oni su na dobrom putu ako ovako nastave.
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#7550 Re: FK Sarajevo

Post by Nuclear Winter »

north wrote:Eh šta reći....

Bio sam jako bijesan nakon utakmice, ali ja nakon što su se smirile strasti, mogu samo reći i apslolutno sam siguran u to, svidjelo se to nekome ili ne, igračima se nema što zamjeriti ,jer su do bola limitirani. Oni su se jadni trudili, borili, trčali, ali kad se ne zna-ne zna se...... Realno, i prije se vidjelo, ono sinoć je samo potvrda, da u ovom trenutku imamo max. 4 igrača koja zaslužuju da igraju u prvih 11 i max.1-2 igrača za klupe. Ostalo je zrelo za ispisnice. Opet ponavljam, ja se uopšte ne ljutim na igrače, oni JEDNOSTAVNO NE MOGU VIŠE!!!!!

Zato, ako u upravi ima dovoljno mozga, na polusezoni zasukati rukave i u potragu za igračima ko nikada do sada. Najmanje 5-6 igrača treba, u svakoj liniji po jedan, dva napadača, ako se misli šta više napraviti.....

Sa ovim igračkim kadrom, 3-4 pozicija je plafon.......
Buraz šta si ti očekivao?? Ligu prvaka?? Evo ti partizana,cleo ovaj,onaj,11 miliona eura,kondicioni treneri man.utd i u četiri utakmice LP JEDAN jedini gol i to iz potpuno nepotrebnog penala koji je skrivio retard denilson.Polako brate biće bolje,na proljeće dovesti par igrača da izborimo evropu,a onda na ljeto REKONSTRUKCIJA ekipe,određenim igračima zahvaliti na angažmanu,i opet u novi boj,samo sa boljom "mašinom" nego na početku ove sezone.
Locked