Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7526 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

webby-x wrote:
shiljak wrote:Pa ne bi on mogao nekog zastupat na sudu ili da vodi finansije, jer on nije školovan za to niti se bavi tim.
Čovjek je pravnik.

:roll:

Pa ako mu ne bi dao osobne financije i da te zastupa,
kako bi mu dao državu? Nema to veze ni sa školovanjem.
Reagan nije imao neke škole, ali je znao okupiti stručnjake
oko sebe i imaju je jasnu ideju što želi. Ovaj još ne zna ni
što želi.
Ako je završio za to što mu ne bi dao?

Ovo što pričaš o okupljanju stručnjaka, znači Zlatko je sve okupio i evo kako funkcioniše. A za željka ćemo tek vidit, sasvim je jasno šta želi i na koji način (ne znam odakle ti to da ne zna), sad samo treba da to realizuje.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#7527 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

To je što je Zlatko promašaj,
ne znači da je Željko bolji. Dapače, pošto
je uz Zlatka bio preko 10 godina možemo
samo pretpostavljati da je gori.

I Zlatko nije okupio nikakve stručnjake, ne budali.

:D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7528 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Nije tačno. Osnovni princip - demokratija. Demokartija nije da ti glasaš za stranku i to je to. Mora i u toj stranci biti demokratija.

Naravno da nije okupio, da jest ne bi ovako propali.
User avatar
armin071
Posts: 6552
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#7529 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by armin071 »

Jest eto on odredio kolika će mu biti plata. On ne daje sinu kredit 3 miliona, niti ima prihode sa 10 strana on ima platu koja je takva kakva je previsoka ili ne ali kako smo neki dan vidjeli on je mala maca za Polića i co.

Gesendet von meinem HTC One X+ mit Tapatalk
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7530 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Fahro koliki god i kakav god da jeste - pokreće inicijativu za kontrolu primanja u javnim kompanijama....

Sve na tragu kontrole primanja upravnih odbora KS....

Ukratko Fahro siba inicijative a komšić bi malo glasova.... E pa nećemo tako...

To je ukratko sve što sam imao reći o DF - u...

rang stranke kokuza......

PONAVLJAM Vlada ks kontroliše primanja UO, Hajro pokreće inicijative DF proslavlja likeove na fb.....
Last edited by HM 2011 on 28/12/2013 23:24, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7531 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Fahro je za Komšića Winston Churchill.
Ako ćemo iskreno, od ovih govana koja se valjaju na političkoj sceni uvjerljivo najpozitivniji lik ove godine.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#7532 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Control panel wrote:
weredsf wrote:OBRAČUN NA ČARŠIJSKOJ LJEVICI: Odbjegli Komšić Željko okomio se na bivšeg parijskog druga Lagumdžiju Zlatka
Subota | 28.12.2013.


Demokratska fronta BH (DF) uputila je otvoreno pismo predsjedniku Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine (SDPBiH), a kao odgovor na jučerašnje Lagumdžijine izjave o DF-u izrečene tokom novogodišnje konferencije za medije SDP-a BiH.

Demokratska fronta BH (DF) uputila je otvoreno pismo predsjedniku Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine (SDPBiH), a kao odgovor na jučerašnje Lagumdžijine izjave o DF-u izrečene tokom novogodišnje konferencije za medije SDP-a BiH.

- Izgleda da se Vama iz tog straha zbog onoga što će se desiti 2014. na izborima Demokratska fronta priviđa na svakom koraku pa Vas je napustila Vaša britkost i racionalnost po kojoj ste, izgleda nekada davno, bili poznati. Dokaz tome jeste i Vaša izjava da je partija koje je formirana 7. aprila 2013. godine, i koja još nije zvanično niti izašla na izbore, a kamoli, učestvovala u bilo kojem nivou vlasti, najveći krivac za sve ono što se događa u BiH - navedeno je u pismu.



Također, u DF-u kažu da se Lagumdžija "vodi tezom koju je osmislio jedan drugi spin majstor, a koji se također volio zvati socijalistom, preciznije, nacionalsocijalistom, a to je da tri puta ponvljena laž postaje istina"

- Vi se nadate da će ljudi na ovim prostorima povjerovati da je za sve ono što ste Vi s Vašim koalicionim partnerima uradili u proteklom periodu odgovoran neko drugi. Ako Vam je ova izjava i intencija zasnovana na savjetu Alastaira Campbela onda se stvarno trebate zapitati da li bacate novac kojim ga plaćate - poručili su iz DF-a.

- Ali, nemojte stati samo na zadnjih sedam godina. Neka to bude barem od 1995. pa do danas. Ohrabrujemo Vas da baš Vi budete prva osoba koja će proći kroz ovaj proces! Gospodine Lagumdžija, nije sramota imati polovan "stojadin" i dvosoban stan na Grbavici te živjeti od plaće asistenta ili profesora. Sve do ulaska u politiku! Sramota je ne znati objasniti šta se desilo nakon toga. Otkuda toliko novca i nekretnina? A kažete da Vam plaća nije ni za spisak "prvih 500"!

Kako, profesore? Na kraju, u potpunosti Vas razumijemo jer neće Vam biti lako 2014., a nakon 20-ak godina političkoga spletkarenja, otići sa političke scene i to kao osoba koja je u potpunosti degradirala i ponizila socijaldemokratiju na ovim prostorima. Na kraju i mi Vama želimo sretnu 2014. uz još jednu narodnu mudrost - u laži su kratke noge - stoji u ljutitom pismu Demokratske fronte BH. (** No links ** PORTAL/BLIN MAGAZIN)
Tacno je da DF nije bio na izborima, ali je i cinjenica da ucestvuje u vlasti. zar ovaj DF misli da smo mi bas toliko glupi da ne vidimo sta se desava.

Pa Hanka je vasa potpredsjednica koja je SDA dovela ponovo na vlast u KS. i jos uvijek gorljivo podrzava istu i u njoj participira i glasa onako kako joj Dino kaze. Blokirala kroz klub Bosnjaka sve sto se moglo blokirati u F BiH pokretanjem vitalnog nacionalnog interesa Bosnjaka.

zar stvarno mislite da je narod toliko glup. veceg bezobrazluka odavno nisam vidio.
Slažem se da je zaista glup potez suptilno i manje suptilno podržavati Vladu Kantona Sarajevo i USK, a u kojima većinu čini SDA.

Opet, ne mogu vjerovati da je SDP toliko zaglibio, usprkos nenadjebivom Alisteru, da kao najveće grijehe DF-e i ŽK ističu podržavanje likova sa kojima je SDP 2 godine bio u koaliciji.
SDP je izabrao SDA kao partnera na svim nivoima.
SDP je promovisao Esada Radeljaša kao "najjaču kariku" u KS.
SDP je pogazio sve principe i pretvorio se u političku prostitutku, koja je za tri godine uspjela koalirati sa svim strankama na svim mogućim nivoima.

Takav manifest nesposobnosti i uhljupluka koje je SDP pokazala za tri godine participiranja u vlasti, rijetko ko može nadmašiti. Svojim "podvizima", SDP je napravila situaciju u kojoj SDA komotno može dvadesetogodišnju sistemsku pljačku gurnuti u drugi plan, jer bilmezi iz Centrale nam svakodnevno priušte neku debilnu "poslasticu".
Kriminalna organizacija SDA kolektivno trlja ručice, jer od SDP-ovih svakodnevnih nebuloza ne mogu doći na red kod prosječnog građanina.

Definitivno, egzistiranje u paralelnom svemiru. :-)
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7533 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Basvod wrote:
-LIBERO- wrote:
Super, divno.

E hajmo sada vas dvojica, otvorenih karti, vasi favoriti od trenutne ponude, pojedinci- politicke partije, pa da krenemo tacku po tacku sta su oni krivi.

Je*be*S imaginarnu napadacku pricu, hajmo na vagu...pa da posteno odvagamo. Je l' posteno? :D

Imena i politicke opcije gospodo???? :wink:
A sto to? Mislis, nije bitno sta se govori nego ko govori.
Sve negativno sto se moze pripisati slucaju zvanom Zeljko Komsic su opstepoznate cinjenice i nebitno je da li ih je napisao Mujo, Stipe ili Pero.
Naravno da je bitno ko je napisao.
Jer i ja cu te podrzati za neke od kritika upucene Komsicu i DF. Ne tako rijetko sam ih i na ovoj, i na nekim drugim, temama napadao. Narocito vezano za Hanku i KS...ali...
Ti, ili bilo ko drugi, koji osipate paljbu po DF, iz svih oruzija, sutra cete mrtvi-hladni, zaokruziti na listicima SDP-SDA-HDZ i sl, koji su, kakav god je ovaj o kojem je tema, mafija i terotisti u jednom. Cast, pojedinim i rijetkim, izuzetcima iz tih stranaka. Ali sutina je bitna. Organizovana mafija.

Zato i pitam. Po meni, da bi bilo cija kritika bila relevantna, bujrum- ponudite (svoju) alternativu...pa da izvagamo, onako objektivno.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#7534 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Control panel »

Žarko Papić
Možda u DF-u ima sposobnih ljudi, ali Željko Komšić to nije!

Objavljeno 28.12.2013 u 19:51

Gostujući u CD-u na FACE TV-u prof.dr. Žarko Papić govorio je o aktuelnoj političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini, te otkrio šta možemo očekivati u 2014.godini.

Od nove 2014. godine kazao je da ne očekuje ništa više nego li je bilo u prethodnih nekoliko godina. Kako kaže, očekuje nastavak kontinuiteta "ubrzanog propadanja".

Profesor Papić je na postavljeno pitanje: "Ko su ljudi koji nas vode?" kazao da kao svim političarima treba odrediti psihijatrijsko vještačenje, te da je većina njih izgubila svaki dodir sa stvarnošću.

Političku elitu u BiH je nazvao nesposobnom da se uključi u rješavanje problema, i da nas izvuče iz ove situacije.

Papić je prokomentarisao i Demokratsku frontu Željka Komšića, na način, da iz te stranke jedino je čuo za Komšića. "Možda ima ljudi profesionalno sposobnih u Fronti, ali nažalost ovaj čovjek to nije", kazao je Papić, te dodao kako je pažljivo slušao prošlosedmično gostovanje Komšića na FACE TV-u u kome ga je posebno iznenadilo Komšićevo nepoznavanje situacije u vezi budžeta.
Komšićevi odgovori su bili koncipirani na tezi ja sam raja, a ključni argument je da ima samo stan od 72 kvadrata, zaključio je profesor Papić.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7535 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

-LIBERO- wrote:
Basvod wrote:
-LIBERO- wrote:
Super, divno.

E hajmo sada vas dvojica, otvorenih karti, vasi favoriti od trenutne ponude, pojedinci- politicke partije, pa da krenemo tacku po tacku sta su oni krivi.

Je*be*S imaginarnu napadacku pricu, hajmo na vagu...pa da posteno odvagamo. Je l' posteno? :D

Imena i politicke opcije gospodo???? :wink:
A sto to? Mislis, nije bitno sta se govori nego ko govori.
Sve negativno sto se moze pripisati slucaju zvanom Zeljko Komsic su opstepoznate cinjenice i nebitno je da li ih je napisao Mujo, Stipe ili Pero.
Naravno da je bitno ko je napisao.
Jer i ja cu te podrzati za neke od kritika upucene Komsicu i DF. Ne tako rijetko sam ih i na ovoj, i na nekim drugim, temama napadao. Narocito vezano za Hanku i KS...ali...
Ti, ili bilo ko drugi, koji osipate paljbu po DF, iz svih oruzija, sutra cete mrtvi-hladni, zaokruziti na listicima SDP-SDA-HDZ i sl, koji su, kakav god je ovaj o kojem je tema, mafija i terotisti u jednom. Cast, pojedinim i rijetkim, izuzetcima iz tih stranaka. Ali sutina je bitna. Organizovana mafija.

Zato i pitam. Po meni, da bi bilo cija kritika bila relevantna, bujrum- ponudite (svoju) alternativu...pa da izvagamo, onako objektivno.
Nema alternative, ne zna se ko je gori.
Al ovo je tema o DF pa pricamo o njima tj. njemu.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7536 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Image

Teško da se može drugačije odgovorit.. piplica je ovaj drugi da se razumijemo :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7537 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by udrch »

priča se da je Ensad Karić dogovorio sa Komšićem prelazak, ali će obznaniti tek pred izbore..
JP Autoputevi su zanimljivi svima..a Karić bi volio biti i dalje direktor..ako ostane u SDP-u neće biti sigurno..
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7538 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

ne znam je li on zaslužan za autoput, ako jeste onda bolje da ostane.

@piplica, taj što dipr :D
MVeis
Posts: 196
Joined: 03/04/2013 09:26

#7539 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MVeis »

udrch wrote:priča se da je Ensad Karić dogovorio sa Komšićem prelazak, ali će obznaniti tek pred izbore..
hahahahahahaha koja odvala! ovo mora da je asim sarajlić plasirao na džumi hahahahaha.

:lol:
MVeis
Posts: 196
Joined: 03/04/2013 09:26

#7540 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MVeis »

sda je uskratila kantonu sarajevo proslavu nove godine jer je uposlenicima ukrala dvije plate u godini! dabogda im zemlja ne dala u sebe! df kao dio te vlasti snosi dio krivice. dabogda hanka i komšić nigdje na svijetu mira ne imali.
fortitudo
Posts: 25
Joined: 27/03/2013 16:40

#7541 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by fortitudo »

CITAM I RAZMISLJAM STA SE DESILO SA 'NORMALNIM BOSANCIMA I HERCEGOVCIMA I SA SARAJLIJAMA'TREBAJU LI VAMA PROMJENE ILI AUDICIJA.OD ZIVOTA STE NAPRAVILI AUDICIJU.VRIJEME PROLAZI ,GENERACIJE ODRASTAJU OSAKACENE ,MATERIJALNO,DUHOVNO,NECU RECI NACIONALNO JER NISTA NEMAJU OD TOG GLORIFIKOVANOG SR...NJA.
NAZOVI DOKTORI NAUKA /MAG. I DOKT. ZA PAR GODINA RADECI NA FAKULTETU/IMAJU ISTU BIOGRAFIJU KAO SESELJ/
PAMETUJU NAUCNO O USPJEHU BIH IBERU DNEVNICE I HONORARE 3 PUTA U ISTO VRIJEME I IZDAJU 'PAMETNE KNJIGE' KOJE NIKO NE CITA JER NISTA NE KAZU I VJEROVATNO SU PREPISANE JER STA CABALJEBAROSI ZNAJU O SVIJETU I EKONOMIJI A ZXIVE U ZEMLJI BEZ EKONOMIJE I LJUDI ,SAMO 3 NACIJE KOJE VEDRE I OBLACE, ODNOSNO NEKI PREDSTAVNICI ,KAO BOGOVI VEDRE I OBLACE,PLJACKAJU I DAJU VIZIJE BOSNE KAVA CE BITI KAKVE NI U BASNAMA NE POSTOJE I 20 GOD. JE...BU NAROD U M..AK A ON TO TRPI I VJERUJE I VJEROVATNO CE 2014 BITI IS..O JE.AN I TAVIM NARODIMA TREBA OSTAVITI DA SE ZADO..LJA..U SA TIM JER OCIGLEDNO NE ZELE NISTA NOVO CAK NE I NOVU AUDICIJU!!!!!!
MVeis
Posts: 196
Joined: 03/04/2013 09:26

#7542 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MVeis »

demokratski falus
Sarajevo11
Posts: 185
Joined: 27/02/2013 20:04

#7543 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Sarajevo11 »

promjena po svaku cijenu .
Sarajevo11
Posts: 185
Joined: 27/02/2013 20:04

#7544 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Sarajevo11 »

Moramo prestati jesti i piti,radničku klasu istrijebiti da ispunimo želju svih političara.
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#7545 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabanss »

O'zone wrote: Komentirajući spiskove najvećih plata u BiH, Lagumdžija je kazao da uspjehom SDP-a smatra što među prvih 100 nema ljudi iz SDP-a.
Oni cak ni porez na prihod na svoja primanja ne plate :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7546 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

sabanss wrote:
O'zone wrote: Komentirajući spiskove najvećih plata u BiH, Lagumdžija je kazao da uspjehom SDP-a smatra što među prvih 100 nema ljudi iz SDP-a.
Oni cak ni porez na prihod na svoja primanja ne plate :D
Pa Ramiz Džaferović je kadar SDP-a... Nikšić je zakon prekršio samo da ga održi na poziciji ;-)
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#7547 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabanss »

Meni je Zeljko Komsic djelovao simpaticno kada je izjavio u Avazu da pustimo te spiskove jer su tu samo plate. Kao imaju ljudi i primanja mimo spiska...

Onda se ispostavi da je neko dobio otpremninu za penziju taj mjesec i dospio na spisak...

Zeljko ko Zeljko, valjda konta na frku dici nesto glasova...
guruman
Posts: 295
Joined: 27/05/2011 12:39

#7548 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by guruman »

Kad bi kojim čudom ljudi koji misle da mogu biti lučonoše pokrenuli prijem za nove poslove i radnike umjesto prijema novih članova u svoje privatne stranke,brzo bi došlo do preokreta.Aki nažalost oni ne mogu niti znaju to uraditi.Vrlo jasno se vidi da je za njih država jedan perpetum mobile,bukvalno prevedeno "nije te briga da stvaraš i guraš naprijed rad i sposobnost",već se uključi u perpetum mobile nazvan "sistem" i preživljavanje u tom rezervatu ti je zagarantirano.Pardon naravno obavezno je da budeš član stranke,inaće od posla nema ništa.
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#7549 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Control panel wrote:
Žarko Papić
Možda u DF-u ima sposobnih ljudi, ali Željko Komšić to nije!

Objavljeno 28.12.2013 u 19:51

Gostujući u CD-u na FACE TV-u prof.dr. Žarko Papić govorio je o aktuelnoj političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini, te otkrio šta možemo očekivati u 2014.godini.

Od nove 2014. godine kazao je da ne očekuje ništa više nego li je bilo u prethodnih nekoliko godina. Kako kaže, očekuje nastavak kontinuiteta "ubrzanog propadanja".

Profesor Papić je na postavljeno pitanje: "Ko su ljudi koji nas vode?" kazao da kao svim političarima treba odrediti psihijatrijsko vještačenje, te da je većina njih izgubila svaki dodir sa stvarnošću.

Političku elitu u BiH je nazvao nesposobnom da se uključi u rješavanje problema, i da nas izvuče iz ove situacije.

Papić je prokomentarisao i Demokratsku frontu Željka Komšića, na način, da iz te stranke jedino je čuo za Komšića. "Možda ima ljudi profesionalno sposobnih u Fronti, ali nažalost ovaj čovjek to nije", kazao je Papić, te dodao kako je pažljivo slušao prošlosedmično gostovanje Komšića na FACE TV-u u kome ga je posebno iznenadilo Komšićevo nepoznavanje situacije u vezi budžeta.
Komšićevi odgovori su bili koncipirani na tezi ja sam raja, a ključni argument je da ima samo stan od 72 kvadrata, zaključio je profesor Papić.
Najači su mi oni, koji citiraju kavazianalitičare tipa Papića, koi samo šire defetizam, a za to primaju debele pare od raznih bjelosvjetskih mešetara.
Post Reply