Control panel wrote:weredsf wrote:OBRAČUN NA ČARŠIJSKOJ LJEVICI: Odbjegli Komšić Željko okomio se na bivšeg parijskog druga Lagumdžiju Zlatka
Subota | 28.12.2013.
Demokratska fronta BH (DF) uputila je otvoreno pismo predsjedniku Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine (SDPBiH), a kao odgovor na jučerašnje Lagumdžijine izjave o DF-u izrečene tokom novogodišnje konferencije za medije SDP-a BiH.
Demokratska fronta BH (DF) uputila je otvoreno pismo predsjedniku Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine (SDPBiH), a kao odgovor na jučerašnje Lagumdžijine izjave o DF-u izrečene tokom novogodišnje konferencije za medije SDP-a BiH.
- Izgleda da se Vama iz tog straha zbog onoga što će se desiti 2014. na izborima Demokratska fronta priviđa na svakom koraku pa Vas je napustila Vaša britkost i racionalnost po kojoj ste, izgleda nekada davno, bili poznati. Dokaz tome jeste i Vaša izjava da je partija koje je formirana 7. aprila 2013. godine, i koja još nije zvanično niti izašla na izbore, a kamoli, učestvovala u bilo kojem nivou vlasti, najveći krivac za sve ono što se događa u BiH - navedeno je u pismu.
Također, u DF-u kažu da se Lagumdžija "vodi tezom koju je osmislio jedan drugi spin majstor, a koji se također volio zvati socijalistom, preciznije, nacionalsocijalistom, a to je da tri puta ponvljena laž postaje istina"
- Vi se nadate da će ljudi na ovim prostorima povjerovati da je za sve ono što ste Vi s Vašim koalicionim partnerima uradili u proteklom periodu odgovoran neko drugi. Ako Vam je ova izjava i intencija zasnovana na savjetu Alastaira Campbela onda se stvarno trebate zapitati da li bacate novac kojim ga plaćate - poručili su iz DF-a.
- Ali, nemojte stati samo na zadnjih sedam godina. Neka to bude barem od 1995. pa do danas. Ohrabrujemo Vas da baš Vi budete prva osoba koja će proći kroz ovaj proces! Gospodine Lagumdžija, nije sramota imati polovan "stojadin" i dvosoban stan na Grbavici te živjeti od plaće asistenta ili profesora. Sve do ulaska u politiku! Sramota je ne znati objasniti šta se desilo nakon toga. Otkuda toliko novca i nekretnina? A kažete da Vam plaća nije ni za spisak "prvih 500"!
Kako, profesore? Na kraju, u potpunosti Vas razumijemo jer neće Vam biti lako 2014., a nakon 20-ak godina političkoga spletkarenja, otići sa političke scene i to kao osoba koja je u potpunosti degradirala i ponizila socijaldemokratiju na ovim prostorima. Na kraju i mi Vama želimo sretnu 2014. uz još jednu narodnu mudrost - u laži su kratke noge - stoji u ljutitom pismu Demokratske fronte BH. (** No links ** PORTAL/BLIN MAGAZIN)
Tacno je da DF nije bio na izborima, ali je i cinjenica da ucestvuje u vlasti. zar ovaj DF misli da smo mi bas toliko glupi da ne vidimo sta se desava.
Pa Hanka je vasa potpredsjednica koja je SDA dovela ponovo na vlast u KS. i jos uvijek gorljivo podrzava istu i u njoj participira i glasa onako kako joj Dino kaze. Blokirala kroz klub Bosnjaka sve sto se moglo blokirati u F BiH pokretanjem vitalnog nacionalnog interesa Bosnjaka.
zar stvarno mislite da je narod toliko glup. veceg bezobrazluka odavno nisam vidio.
Slažem se da je zaista glup potez suptilno i manje suptilno podržavati Vladu Kantona Sarajevo i USK, a u kojima većinu čini SDA.
Opet, ne mogu vjerovati da je SDP toliko zaglibio, usprkos nenadjebivom Alisteru, da kao najveće grijehe DF-e i ŽK ističu podržavanje likova sa kojima je SDP 2 godine bio u koaliciji.
SDP je izabrao SDA kao partnera na svim nivoima.
SDP je promovisao Esada Radeljaša kao "najjaču kariku" u KS.
SDP je pogazio sve principe i pretvorio se u političku prostitutku, koja je za tri godine uspjela koalirati sa svim strankama na svim mogućim nivoima.
Takav manifest nesposobnosti i uhljupluka koje je SDP pokazala za tri godine participiranja u vlasti, rijetko ko može nadmašiti. Svojim "podvizima", SDP je napravila situaciju u kojoj SDA komotno može dvadesetogodišnju sistemsku pljačku gurnuti u drugi plan, jer bilmezi iz Centrale nam svakodnevno priušte neku debilnu "poslasticu".
Kriminalna organizacija SDA kolektivno trlja ručice, jer od SDP-ovih svakodnevnih nebuloza ne mogu doći na red kod prosječnog građanina.
Definitivno, egzistiranje u paralelnom svemiru.
