SDA-All about

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7501 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

a mislim da je TreNerko kriv za sve ove Neonkove muke
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7502 Re: SDA-All about

Post by muzicar_iz_parka »

Ali treba gledat pozitivno, manje direktne štete će napraviti kao direktorica, šta mislite da je postala doktorica ili hirurg koliki bi teko onda bio rizik za pacijente. :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7503 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

muzicar_iz_parka wrote:
JoseMujica wrote:tako je...naša Seka će da bidne najskromnija direktorica bolnice u svijetu

Seku je skromnosti naučila vjera u boga i tako je uz božiju pomoć, insallah, Seka u rekordnom roku napredoavala od medicinske sestre do direktorice bolnice. Perenospora trans Penis ad Astra ili što bi naš prost narod reko: Pomozi sebi pa će ti i bog pomoći :D

ps

jedini sličan slučaj je bio, gle čuda u Bosni i gle još većega čuda u SDA, kada je jedna perspektivna čistačica iz okolice Tuzle postala sudijnica Ustavnog suda...pravna država od ponedeljka :!:
Američki san, kao što bi rekli od perača tanjira do milionera.
za pojedine čobane SDA i jeste ko Amerika
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7504 Re: SDA-All about

Post by udrch »

Opetja033 wrote:
"SDA ponizila politički establišment RS"

BANJALUKA - Potpredsjednik Republike Srpske Emil Vlajki smatra da je SDA, prijedlogom Dževada Mahmutovića za ministra u novoj vladi Republike Srpske, neizmjerno ponizila građane Srpske i njen politički establišment. Vlajki ističe da je SDA dobro znala za ratnu, antisrpsku aktivnost Mahmutovića, a bila je i svjesna da Vlada Srpske nikada neće prihvatiti kandidaturu Mahmutovića.

"Za SDA je potpuno svejedno hoće li učestvovati u vladi Srpske ili ne. U ovom času ona vodi borbu za teritoriju Federacije BiH, posebno za centralnu Bosnu, a na štetu Hrvata. Srpska teritorija je ostavljena za drugu fazu njene ekspanzije", navodi Vlajki u saopštenju.

On je ocijenio da je cilj predlaganja Mahmutovića, nosioca "Zlatnog ljiljana", prvenstveno da se Srpskoj da na znanje da je "genocidna i agresorska tvorevina" protiv koje će se i dalje voditi rat - sve do njenog uništenja.

"Republika Srpska je pružila ruku političkog prijateljstva najjačoj stranci u Federaciji, a zauzvrat je dobila sramni šamar. Za nadati se, da nakon ovoga, vlast u Srpskoj neće više htjeti da jedan od ministara u novoj vladi Republike Srpske bude iz reda SDA kako ne bi ponizila ni srpski narod, ni samu sebe", ističe Vlajki.

Dževad Mahmutović je kandidat SDA za ministra trgovine i turizma Republike Srpske, a pojedini mediji javili su da je nosilac muslimanskog ratnog priznanja "Zlatni ljiljan".

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio da u novoj vladi Srpske neće biti neko ko ima sumnjivu ratnu prošlost i da tako nešto nije ni zvanično najavljeno.
ova zemlja svkai dan dotiče dno..
čovjeka koji je rođen i odrastao u malom mjestu Zaklopači u kojoj je u ovom ratu jedan od simbola srpske monstruoznosti optužuju za nešto što se još nije ni desilo..
od čovjeka kojem je sigurno neko od bližih članova porodice stradao u masakru u kojem su ubijena i djeca očekuju da haman voli četničku tvorevinu..

http://www.klix.ba/vijesti/bih/ni-20-go ... /120515110

sad bi bilo dobro da umjesto njega predlože Murata Avdića :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7505 Re: SDA-All about

Post by udrch »

JoseMujica wrote:tako je...naša Seka će da bidne najskromnija direktorica bolnice u svijetu

Seku je skromnosti naučila vjera u boga i tako je uz božiju pomoć, insallah, Seka u rekordnom roku napredoavala od medicinske sestre do direktorice bolnice. Perenospora trans Penis ad Astra ili što bi naš prost narod reko: Pomozi sebi pa će ti i bog pomoći :D

ps

jedini sličan slučaj je bio, gle čuda u Bosni i gle još većega čuda u SDA, kada je jedna perspektivna čistačica iz okolice Tuzle postala sudijnica Ustavnog suda...pravna država od ponedeljka :!:
Suada Palavrić je stvarno odbojna osoba, ali ovo je čista neistina..i ne ide tebi u prilog, jer je diplomirala 1986. :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7506 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

jel joj diploma ima pečat?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7507 Re: SDA-All about

Post by udrch »

Genije wrote:a jel bilo ondak
per penis ad astra ;-)
komunisti bi ruku dali da nije..a osim toga, jel ti znaš kako izgleda Suada?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7508 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

:shock: ma nema teorije da je to bilo u Suadinom slučaju....i ja se ograđujem od tih neistina

mada, kad bolje razmislim :? ...ima svakakvih ukusa...neko se i na Majkićku loži :-?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7509 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

fakat...kad bi mi neko sad dao opkladu 1:100 da stavim milju na to da su obje frže....mislim da bih odustao od te ponude...Balkan je ovo....ovdje orangutani i životinje natežu što ne bi i njih dvije
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7510 Re: SDA-All about

Post by muzicar_iz_parka »

Vi zaborvljate da se ljudi služe raznim vradžbinama, ko zna šta je Majkićka napravila onom svome budalašu, drugačije taj fenomen nije za objasniti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7511 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

muzicar_iz_parka wrote:Vi zaborvljate da se ljudi služe raznim vradžbinama, ko zna šta je Majkićka napravila onom svome budalašu, drugačije taj fenomen nije za objasniti.
zar ono ima nekoga :shock:


evo ženu zovem da mi vode preko mašica dadne :shock: pod hitno legalizirati gay brakove i dobro ih zaštititi zakonom...ako tog njenog čoeka napadne neko na ulici u Sarajevu, misleći da se dva muška vodaju eto međunacionalnog incidenta ni iz čega
Futavats
Posts: 35
Joined: 06/03/2013 23:13

#7512 Re: SDA-All about

Post by Futavats »

udrch wrote: ova zemlja svkai dan dotiče dno..
čovjeka koji je rođen i odrastao u malom mjestu Zaklopači u kojoj je u ovom ratu jedan od simbola srpske monstruoznosti optužuju za nešto što se još nije ni desilo..
od čovjeka kojem je sigurno neko od bližih članova porodice stradao u masakru u kojem su ubijena i djeca očekuju da haman voli četničku tvorevinu..

http://www.klix.ba/vijesti/bih/ni-20-go ... /120515110

sad bi bilo dobro da umjesto njega predlože Murata Avdića :D
ma ko je jaro kriv? SDA nije sigurno, tako kazu raja na forumu

eno Klempo hoce da pregovara. Od BiH nema nista to odgovorno tvrdim, jer da ima ista od drzave ovo se nikad ne bi desilo
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7513 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

Opetja033 wrote:Znaci usaglasili smo se da je, unatoc svojim mogucnostima i plateznoj moci, gospodja Izetbegovic na prvom mjestu jedna vrlo skromna zena ma sta ovi sa lijevih pozicija pokusavali orkestirati.

Idemo dalje.

Hocete (vi iz SDA) koristiti instituciju ugrozenosti vitalnog nacionalnog interesa, a vezano za sekinu torbicu od 2800KM :D

Nego kako nego skromna, bogobojazna i sa narodom sazivjela, prva dama u Bosnjaka...koja nosi torbicu (a ima ih barem 10-tak takvih) cija je cijena veca nego tri prosjecne plate u Federaciji.

A "ovi lijevi" vidis tako nakaradan imaju sistem vrijednosti i sistem moralnosti, gdje prva dama bi trebala barem djelomicno dijeliti sudbinu svoga naroda. A ne k'o Marija Antoaneta, gdje je na stanje svoga naroda, glad i neimastinu odreagovala sa onom jako poznatom "Ako nemaju za hljeba, nek' jedu kolace". :dance:


Ali ok, to je nakaradnja logika "ovih lijevih" socijalno osjetljivih i sa nakaradnim pogledima vezano za koliko-toliko ujednacenije prihvatanje krize na svoja pleca.

Bitno je da "prva dama u Bosnjaka" ima ...ko hebe rudare, invalide, penzionere i desetine drugih kategorija stanovnistva.

Ave Izetbegovici...ave SDA!!! :lol: :dance: :mrgreen:
Holms
Posts: 515
Joined: 27/01/2012 22:51

#7514 Re: SDA-All about

Post by Holms »

mozda ce Bakirovoj hanumi na postavljenje doći dugogodišnji kućni prijatelj Dobrica.
e to je povezivanje dvije susjedne zemlje i orijentacija ka budućnosti :skoljka: :run:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7515 Re: SDA-All about

Post by udrch »

Futavats wrote:
udrch wrote: ova zemlja svkai dan dotiče dno..
čovjeka koji je rođen i odrastao u malom mjestu Zaklopači u kojoj je u ovom ratu jedan od simbola srpske monstruoznosti optužuju za nešto što se još nije ni desilo..
od čovjeka kojem je sigurno neko od bližih članova porodice stradao u masakru u kojem su ubijena i djeca očekuju da haman voli četničku tvorevinu..

http://www.klix.ba/vijesti/bih/ni-20-go ... /120515110

sad bi bilo dobro da umjesto njega predlože Murata Avdića :D
ma ko je jaro kriv? SDA nije sigurno, tako kazu raja na forumu

eno Klempo hoce da pregovara. Od BiH nema nista to odgovorno tvrdim, jer da ima ista od drzave ovo se nikad ne bi desilo
mislim ono stvarno..jel te neko pitao za mišljenje..na faHraonovce mi se povraća..sve što mi imaš reći davno je havaz pisao o tome..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7516 Re: SDA-All about

Post by udrch »

-LIBERO- wrote:
Opetja033 wrote:Znaci usaglasili smo se da je, unatoc svojim mogucnostima i plateznoj moci, gospodja Izetbegovic na prvom mjestu jedna vrlo skromna zena ma sta ovi sa lijevih pozicija pokusavali orkestirati.

Idemo dalje.

Hocete (vi iz SDA) koristiti instituciju ugrozenosti vitalnog nacionalnog interesa, a vezano za sekinu torbicu od 2800KM :D

Nego kako nego skromna, bogobojazna i sa narodom sazivjela, prva dama u Bosnjaka...koja nosi torbicu (a ima ih barem 10-tak takvih) cija je cijena veca nego tri prosjecne plate u Federaciji.

A "ovi lijevi" vidis tako nakaradan imaju sistem vrijednosti i sistem moralnosti, gdje prva dama bi trebala barem djelomicno dijeliti sudbinu svoga naroda. A ne k'o Marija Antoaneta, gdje je na stanje svoga naroda, glad i neimastinu odreagovala sa onom jako poznatom "Ako nemaju za hljeba, nek' jedu kolace". :dance:


Ali ok, to je nakaradnja logika "ovih lijevih" socijalno osjetljivih i sa nakaradnim pogledima vezano za koliko-toliko ujednacenije prihvatanje krize na svoja pleca.

Bitno je da "prva dama u Bosnjaka" ima ...ko hebe rudare, invalide, penzionere i desetine drugih kategorija stanovnistva.

Ave Izetbegovici...ave SDA!!! :lol: :dance: :mrgreen:
joj Libero :lol: ...jebome ako ovu tvoju konstrukciju preko vieknda havaz ne objavi..mislim ono, nema šta ni ispravljati..samo copy/paste..vidim već si i cijenu odredio..ljudi ne mogu da prepoznaju original kad ga imaju u ruci, a ti preko slike..
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#7517 Re: SDA-All about

Post by Doktor29 »

joj Libero ...jebome ako ovu tvoju konstrukciju preko vieknda havaz ne objavi..mislim ono, nema šta ni ispravljati..samo copy/paste..vidim već si i cijenu odredio..ljudi ne mogu da prepoznaju original kad ga imaju u ruci, a ti preko slike..
Mentalitetom su isti, tko je autor manje je bitno...on se torbicom bavi, jesi li Deena pitao za cijenu :D :-) :-)
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7518 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

To kao neki humor, nesto??? Dobro si Backovice prozvao (samoinicijativno). Cijela ta vesela druzina (Backovic) i jesu produkt ovih SDA ustolicenih moralnih vrijednosti, i novonastale elite. ;-)

A to za cijenu, sta mislis da pitamo radnike iz Klasa, zeljezare, Krivaje...poljoprivednike, ratne invalide, penzionere..sta za njih prestavlja 2800KM-ova.

Ali ok, ne moras ni odgovoriti...svakako znam da ces poseci za nekom "veselicom", postapalicom, narodnom humotvorinom...il' pak nekim slicnim nacinom relativizacije. ;-)

SDA, demokratija i ustoliceni sistem vrijednosti...shvatam apsolutno ;-)
Futavats
Posts: 35
Joined: 06/03/2013 23:13

#7519 Re: SDA-All about

Post by Futavats »

udrch wrote: mislim ono stvarno..jel te neko pitao za mišljenje..na faHraonovce mi se povraća..sve što mi imaš reći davno je havaz pisao o tome..
izvini za smetnju, je li se ono to ranije jedno nisi Æslogao s temom"?
izvrdavanje rasprave po potrebi, relativiziranja, podmetanja, patetika.....sve si primjenio (stari arsenal SDA kadra koji dokazano funkcionise). Kad budes povraco gledaj u kakav lavor nemoj po sagovorniku :D :run:
Futavats
Posts: 35
Joined: 06/03/2013 23:13

#7520 Re: SDA-All about

Post by Futavats »

ma ko kaze da je par milja luksuz??
Futavats
Posts: 35
Joined: 06/03/2013 23:13

#7521 Re: SDA-All about

Post by Futavats »

Genije wrote:kažu ljudi čija je to sedmomjesečna plata
a takvih je more
meni Fahraon baci na pivu vise......... ali malo je ovi SDA kamikaze me unistise

pa vidi, ako Seka i Kibra imaju para mozda je Tihic skroman, nemoj ih bezveze napadati
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#7522 Re: SDA-All about

Post by sabina1 »

Co0l wrote:
tvsabina wrote:
Niko nije dovoljno "glup da tvrdi nešto ovako" ali su obično svi dovoljno pametni da sve zasluge za nezavisnost te odbranu od agresije , iz ko zna kog razloga (pitam se pitam :roll: ) pripisuju SDA !!!
Ništa nije rečeno ali sve se zna i da se zna. Recimo jako glup ili neupućen čovjek bi pomislio na osnovu raznih "izjava" da je Bosna i Hercegovina zavisila samo od SDA što je notorna neistina. Da zavisila je, ali NE SAMO od njih nego je imala pomoć od svih patriota.

Ne "krivim" ja SDA za Radončića i Silajdžića. Oni su nus-produkt sistema vrijednosti koje je sama kreirala , njena djeca koja su digla ruku na majku . Opet nisam sigurna da nema još nekih Silajdžića i Radončiča koji su - fini ! Privreda je u bezizlaznom minusu.
Iz ranijeg sistema je ostala DRUŠTVENA imovina koja je opet vraćena DRUŠTVU (gradu,kantonu,entitetu,državi) a onda opet - mađioničarskim trikom postala - privatna. Kako - ne znamo ali "po zakonu "uglavnom.
I da jesu "produkt bivšeg sistema" "ovi iz SDA i drugih stranaka" (a nisu svi isti NIKADA) u tom sistemu nikako nisu bili - produktivni jer su u suprotnom završavali gdje treba - iza rešetaka. Tek su u "novom sistemu" dobili maštu na volju. Upalili ljudi svjetlo da vide.... :bih:
Skolski primjer tautologije.
Mogli bismo ovako do jutra al ocito je da je besmisleno,Ja te pitam da mi kazes ko je to tolko bio glup da SVE zasluge za odbranu zemlje pripise SDA sto si ti,kao,demantovala,ti mi odgovaras da nije niko bio tolko glup da tvrdi to nego su obicno svi dovoljno pametni da to tvrde.I sto je najgore takav odgovor kod tebe ima tezinu argumenta.i tako do kraja posta.
Zato kazem da je besmisleno raspravljati kad se takvi 'argumenti' koriste u raspravi.
Školski primjer ko zna čega. Mnogi i zvaničnici i nezvanične osobe vole se busati u prsa time da je SDA jedina zaslužna za nezavisnost i odbranu zemlje. Mislim da biste trebali pitati njih odakle im ta suluda ideja. Za odbranu i nezavisnost zemlje su zaslužni svi njeni građani koji su željeli nezavisnost odnosno oni koji su stali u njenu odbranu.
Naravno da je besmisleno raspravljati.
Nimalo besmisleno nije demantovati besmislice. Čisto da ne bude "zabune".
;-)
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#7523 Re: SDA-All about

Post by Damir_5 »

Opetja033 wrote:
"SDA ponizila politički establišment RS"

BANJALUKA - Potpredsjednik Republike Srpske Emil Vlajki smatra da je SDA, prijedlogom Dževada Mahmutovića za ministra u novoj vladi Republike Srpske, neizmjerno ponizila građane Srpske i njen politički establišment. Vlajki ističe da je SDA dobro znala za ratnu, antisrpsku aktivnost Mahmutovića, a bila je i svjesna da Vlada Srpske nikada neće prihvatiti kandidaturu Mahmutovića.

"Za SDA je potpuno svejedno hoće li učestvovati u vladi Srpske ili ne. U ovom času ona vodi borbu za teritoriju Federacije BiH, posebno za centralnu Bosnu, a na štetu Hrvata. Srpska teritorija je ostavljena za drugu fazu njene ekspanzije", navodi Vlajki u saopštenju.

On je ocijenio da je cilj predlaganja Mahmutovića, nosioca "Zlatnog ljiljana", prvenstveno da se Srpskoj da na znanje da je "genocidna i agresorska tvorevina" protiv koje će se i dalje voditi rat - sve do njenog uništenja.

"Republika Srpska je pružila ruku političkog prijateljstva najjačoj stranci u Federaciji, a zauzvrat je dobila sramni šamar. Za nadati se, da nakon ovoga, vlast u Srpskoj neće više htjeti da jedan od ministara u novoj vladi Republike Srpske bude iz reda SDA kako ne bi ponizila ni srpski narod, ni samu sebe", ističe Vlajki.

Dževad Mahmutović je kandidat SDA za ministra trgovine i turizma Republike Srpske, a pojedini mediji javili su da je nosilac muslimanskog ratnog priznanja "Zlatni ljiljan".

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio da u novoj vladi Srpske neće biti neko ko ima sumnjivu ratnu prošlost i da tako nešto nije ni zvanično najavljeno.
Bude li SDA ucestvovala u vladi sumske, to je onda jasan pokazatelj za 2014 godinu da ce oni nuditi SNSD-u vise nego SDP i da ih u stvari nista ne cini razlicitim nego da su samo onda manje nudili od SDP-a, koji kako vidim je jako puno ponudio HDZ-u i SNSD-u. Ta politika da neka bosnjacka stranka mora nuditi Srbima i Hrvatima ustupke na racun Bosnjaka da bude u vladi, to je smijesno.

Uglavnom da sam ja na mjestu Tihica, ovo bi sa gnusanjem odbio. To bi mu bila dobra investicija za izbore 2014 godine gdje ako bude igrao kako treba ce dobiti podrsku od bosnjackog naroda i to toliku da mu nece trebati se cjenkati sa Dodikom i Covicem o ulasku u vladu. Naravno SDA ne zasluzuje to, zapravo vecina glasova koje SDA dobije 2014 godine, ako u medjuvremenu ne ukakaju nesto, nece biti za SDA, nego ce biti glasovi protiv SDP-a.
Last edited by Damir_5 on 09/03/2013 10:34, edited 1 time in total.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#7524 Re: SDA-All about

Post by Doktor29 »

-LIBERO- wrote:To kao neki humor, nesto??? Dobro si Backovice prozvao (samoinicijativno). Cijela ta vesela druzina (Backovic) i jesu produkt ovih SDA ustolicenih moralnih vrijednosti, i novonastale elite. ;-)

A to za cijenu, sta mislis da pitamo radnike iz Klasa, zeljezare, Krivaje...poljoprivednike, ratne invalide, penzionere..sta za njih prestavlja 2800KM-ova.

Ali ok, ne moras ni odgovoriti...svakako znam da ces poseci za nekom "veselicom", postapalicom, narodnom humotvorinom...il' pak nekim slicnim nacinom relativizacije. ;-)

SDA, demokratija i ustoliceni sistem vrijednosti...shvatam apsolutno ;-)
Baviti se zenskom torbicom u ovom slucaju je periferija svih periferija, zenski mentalitet je takav da ce za te glupe torbice dati sve sto ima ali tvoj socijalisticki mentalitet ne moze da shvati da zena predsjednika drzave i doktorica moze imati takvu torbu bez ikakvih problema, veci je problem ta logika "od kud njoj, sto ja nemam", ili to je 7. plata nekog pekara...reci mi gdje to nije slucaj u svijetu.. :-) :-) :-) :-)
Svi funkcionisu u okviru svojih mogucnosti, tvoje su da kmecis oko torbice a njeno je da je ima, ta je zena odvratna kao malo tko ali njena torbica je njena stvar
smijesni_ste
Posts: 6322
Joined: 09/10/2009 16:46

#7525 Re: SDA-All about

Post by smijesni_ste »

Koliko ja znam Izetbegovic junior nije predsjednik države.... ;-)
Post Reply