The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#7501 Re: RE: Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by strong69 »

brain bubbles wrote:Potvrdjeno, Negan ce biti i u osmoj sezoni :)

Da li to znaci da ce jos vise da razvuku radnju, ili mozda Negan postaje novi glavni lik, ili ona pretpostavka, da je ipak on good guy :P
Nema šanse da Negan bude dobar momak. Lik je sadista.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7502 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Nevr sej nevr. :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7503 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

ko je gledao, čitao Game of Thrones, zna kako odvratan lik može postati omiljeni (Jamie).
al-em
Posts: 3173
Joined: 01/03/2014 00:26

#7504 Re: RE: Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by al-em »

strong69 wrote:
brain bubbles wrote:Potvrdjeno, Negan ce biti i u osmoj sezoni :)

Da li to znaci da ce jos vise da razvuku radnju, ili mozda Negan postaje novi glavni lik, ili ona pretpostavka, da je ipak on good guy :P
Nema šanse da Negan bude dobar momak. Lik je sadista.
Naravno da nema sanse. Hem sto je sadista, hem sto rik nece lako preci preko ovih ubistava i ponizenja.

A logicno da ce negan biti i u 8 sezoni, najveci i najjaci je negativac dosad, ne moze ostati samo u jednoj sezoni. I slabiji su se protezali kroz dvije tri sezone.
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#7505 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sha_ba »

Šta ste se okomili na negana?? :oops: :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51155
Joined: 29/06/2011 23:39

#7506 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

Mene Negan poceo nervirati sa onim grimasama i presavijanjem u struku kad prica shaba laba gluposti.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#7507 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by listopad »

hannah23 wrote:Jedni od jacih scena su kako Karl ubija svoju majku i zombi Sejna...
Uzivah u tim scenama. Posto su me nemoguce iritirali njih dvoje :D
Ucini mi mali uslugu
Hvala mu i neka mu je vjecna slava, ali sada kada je malo porastao, vrijeme je da njega netko rokne.

A vijest da ce Negan biti i u osmoj sezoni me nimalo ne iznenadjuje s obzirom na ovo beskrajno razvlacenje. Pola sezone cekamo da se prica pokrene.
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#7508 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sha_ba »

dječak sa šibicama wrote:Mene Negan poceo nervirati sa onim grimasama i presavijanjem u struku kad prica shaba laba gluposti.
Pa probaj i ti ko ti brani... možda i ubodeš šta :mrgreen:
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#7509 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Dinostula »

sha_ba wrote:
dječak sa šibicama wrote:Mene Negan poceo nervirati sa onim grimasama i presavijanjem u struku kad prica shaba laba gluposti.
Pa probaj i ti ko ti brani... možda i ubodeš šta :mrgreen:
Jos ako kakvu nevinu safata pa joj poslije kaze:" Damn girl, you are taking it like a champ" :lol:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11653
Joined: 15/01/2010 18:31

#7510 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Jack Be Nimble »

Meni scene sa ljudima puno ne znace, to jest nisam se toliko udubio u ove likove da me je briga kroz sta idu. Uglavnom pamtim scene iz prve sezone kada idu kroz grad ili su na autoputu. Takodjer na pocetku prosle sezone kada su naisli na masu zombija u onom rudniku pa ih pokusali udaljiti od Alexandrie. Sve sto treba da uradi sa zombijima sam upamtio, a ovo sto se medjusobno svadjaju je za mene sapunica.
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7511 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

Izgleda da bi shaba rado zveknula Negana. :mrgreen:
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#7512 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sha_ba »

dale cooper wrote:Izgleda da bi shaba rado zveknula Negana. :mrgreen:
A vidi, u onoj situaciji, fin du monde... i ti bi Šemsu :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51155
Joined: 29/06/2011 23:39

#7513 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

sha_ba wrote:
dječak sa šibicama wrote:Mene Negan poceo nervirati sa onim grimasama i presavijanjem u struku kad prica shaba laba gluposti.
Pa probaj i ti ko ti brani... možda i ubodeš šta :mrgreen:
Kako si duhovita jebote
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7514 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

sha_ba wrote:
dale cooper wrote:Izgleda da bi shaba rado zveknula Negana. :mrgreen:
A vidi, u onoj situaciji, fin du monde... i ti bi Šemsu :mrgreen:
Ko je Šemsa? :zoka: :mrgreen:
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#7515 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sha_ba »

:kiss: i :run:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51155
Joined: 29/06/2011 23:39

#7516 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

Jack Be Nimble wrote:Meni scene sa ljudima puno ne znace, to jest nisam se toliko udubio u ove likove da me je briga kroz sta idu. Uglavnom pamtim scene iz prve sezone kada idu kroz grad ili su na autoputu. Takodjer na pocetku prosle sezone kada su naisli na masu zombija u onom rudniku pa ih pokusali udaljiti od Alexandrie. Sve sto treba da uradi sa zombijima sam upamtio, a ovo sto se medjusobno svadjaju je za mene sapunica.
Najsmjesnije je sto oni i dalje forsiraju moralne dileme i slicno, nakon nekoliko godina zombi apokalipse niko ziv vise nema nikakve moralne dileme valjda. Ali kad nemaju ideja za radnju, onda masiraju gledaoce tim dosadnim preispitivanjima glavnih aktera.

Najgore u svemu je sto su nimalo ubjedljivi, ne drze paznju, u pocetku su ti "unutrasnji ratovi" glavnih aktera bili i podnosljivi ali sada je to vec zamorno i dosadno.
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7517 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

sha_ba wrote::kiss: i :run:
Haman se zajebaješ sa mnom. :cry:
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#7518 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sha_ba »

dale cooper wrote:
sha_ba wrote::kiss: i :run:
Haman se zajebaješ sa mnom. :cry:
Šta fali Šemsi :? :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7519 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

sha_ba wrote:
dale cooper wrote:
sha_ba wrote::kiss: i :run:
Haman se zajebaješ sa mnom. :cry:
Šta fali Šemsi :? :mrgreen:
KO JE BA ŠEMSA??!! :twisted: :cry:
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#7520 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sha_ba »

Bara bara sa Tarom :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7521 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

:cekam:
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#7522 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sha_ba »

dale cooper wrote::cekam:
:kiss: :oops:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7523 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7524 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Tito_i_Partija wrote:
Chmoljo wrote: pa sad... ona mala što ju je Carol roknula je imala psihičkih problema. ova je opet rezultat onakvog života, gdje se lako prilagodila trenutnoj situaciji, jer drugačije teško da je upamtila.
Da, al' to ne iskljucuje da ce im se prica na slican nacin zavrsit'. Ili mozda cak da ce ta curica igrat' ulogu u nekom "redemption" plot-u u kojem Carol uspijeva da prebrodi tu neku svoju krizu kroz koju prolazi, jer joj se ocito nakupilo od svih silnih ubistava koje je morala pocinit', a najupecatljiviji je onaj kad je ubila onu curicu. Ne bi me cudilo.
Chmoljo wrote:inače, to kad Carol rokne onu malecku, iako brutalan, po meni jedan od highlightsa serije.
Jedan od rijetkih momenata gdje su pokazali da imaju muda. Al' cini mi se k'o da nekad hoce na silu da predstave nesto k'o da je super-sokantno, iako to uopste nije slucaj. Naprimjer, meni licno je ona scena kad Negan klofa Ibru i Glenna uopste nije toliko sokirajuci koliko su ga producenti htjeli da predstave, puno gora scena mi je recimo bila ona kad su bili u Terminusu pa kad su kanibali ljude klali nad koritom. Da li mozda zbog rata i svakakvih prica sto sam se nacit'o i naslus'o, al' ono je meni bilo bas tesko gledat'.

Ono sa Neganom bi bilo puuuuuno upecatljivije da je naprimjer umjesto jednog od njih dvojice nagrabusila jedna zena. Vidi se po cijeloj seriji da su ta najbrutalnija stradanja ipak rezervisana vecinom za muskarce, sto znaci da serija ipak nema bas toliko muda koliko njeni producenti misle da ima.
Negan kada ubija nekog iz grupe on hoće da pošalje poruku i da oslabi ekipu. Kakvu bi on poruku poslao kad bi ubio ženu na koljenima ? Jedino bi mogao izazvat revolt muževa i možda gađenje svojih vojnika. Razlog zbog kojeg ga njegovi ljudi prate jeste taj zato što Negan koristi silu koliko mora, ništa manje, ništa više. Negan mora znati do koje mjere može "pritisnut" grupu, jer ako pretjera ima rizik da će se dići ustanak ili da će grupa skroz pobijeći (kao one amazonke). Mora naći balans da razbije grupu ali u toj mjeri da imaju želju za životom i da ga se boje dovoljno da ne dižu neke pobune.
User avatar
janje_
Posts: 2437
Joined: 05/04/2007 14:05

#7525 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by janje_ »

Pandakonda wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Chmoljo wrote: pa sad... ona mala što ju je Carol roknula je imala psihičkih problema. ova je opet rezultat onakvog života, gdje se lako prilagodila trenutnoj situaciji, jer drugačije teško da je upamtila.
Da, al' to ne iskljucuje da ce im se prica na slican nacin zavrsit'. Ili mozda cak da ce ta curica igrat' ulogu u nekom "redemption" plot-u u kojem Carol uspijeva da prebrodi tu neku svoju krizu kroz koju prolazi, jer joj se ocito nakupilo od svih silnih ubistava koje je morala pocinit', a najupecatljiviji je onaj kad je ubila onu curicu. Ne bi me cudilo.
Chmoljo wrote:inače, to kad Carol rokne onu malecku, iako brutalan, po meni jedan od highlightsa serije.
Jedan od rijetkih momenata gdje su pokazali da imaju muda. Al' cini mi se k'o da nekad hoce na silu da predstave nesto k'o da je super-sokantno, iako to uopste nije slucaj. Naprimjer, meni licno je ona scena kad Negan klofa Ibru i Glenna uopste nije toliko sokirajuci koliko su ga producenti htjeli da predstave, puno gora scena mi je recimo bila ona kad su bili u Terminusu pa kad su kanibali ljude klali nad koritom. Da li mozda zbog rata i svakakvih prica sto sam se nacit'o i naslus'o, al' ono je meni bilo bas tesko gledat'.

Ono sa Neganom bi bilo puuuuuno upecatljivije da je naprimjer umjesto jednog od njih dvojice nagrabusila jedna zena. Vidi se po cijeloj seriji da su ta najbrutalnija stradanja ipak rezervisana vecinom za muskarce, sto znaci da serija ipak nema bas toliko muda koliko njeni producenti misle da ima.
Negan kada ubija nekog iz grupe on hoće da pošalje poruku i da oslabi ekipu. Kakvu bi on poruku poslao kad bi ubio ženu na koljenima ? Jedino bi mogao izazvat revolt muževa i možda gađenje svojih vojnika. Razlog zbog kojeg ga njegovi ljudi prate jeste taj zato što Negan koristi silu koliko mora, ništa manje, ništa više. Negan mora znati do koje mjere može "pritisnut" grupu, jer ako pretjera ima rizik da će se dići ustanak ili da će grupa skroz pobijeći (kao one amazonke). Mora naći balans da razbije grupu ali u toj mjeri da imaju želju za životom i da ga se boje dovoljno da ne dižu neke pobune.
jedini hvale vrijedan zaplet i garancija da tu nema nikakavih sansi za "pomirenje" je da je negan rokno karla palicom.. hem bi se i mi rijesili jednog od iritantnijih likova, hem bi serija dobila malo zesci zaplet.. ovako, sve nesto mlitavo.. ubi me ovo objasnjavanje iz epizode u epizodu..
Post Reply