Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7502 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#7503 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kupit novi???konektovan wrote:Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7504 Re: Pitamo Mehanicare ?
Statistike radi, je li bio njemački?konektovan wrote:Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#7505 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa jesam,samo što vozim golfa jedini na ovom forumuOptimist wrote:Na ovom forumu su svi visoki 190+, imaju velike noge, kupuju najskuplje gume i voze najnovija auta.
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7506 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
To cu morat provjeriti, kad bihamk bude na adresi. Nema posebnih oznaka izuzev znaka citroena i psa grupe.[emoji4]direstraits0078 wrote:Statistike radi, je li bio njemački?konektovan wrote:Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7507 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Hugel [emoji6] [emoji106]konektovan wrote:Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7508 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nesto u raji ne fale, al' sta kazete za ciak, energizer, duracel, vesna, topla, fiamm. Ovaj ciak je najpovoljniji, dobar popust na njega?!amar1994 wrote:Hugel [emoji6] [emoji106]konektovan wrote:Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7509 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ova dva(energizer i duracel) su poznate firme, vidi i vartukonektovan wrote:Nesto u raji ne fale, al' sta kazete za ciak, energizer, duracel, vesna, topla, fiamm. Ovaj ciak je najpovoljniji, dobar popust na njega?!amar1994 wrote:Hugel [emoji6] [emoji106]konektovan wrote:Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7510 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma najvjerovatnije cu otici do vesproma danas, ako se smiluju iz bíhamka da dodju. Komsije nece da preklemaju.[emoji1] Danas im je puno posla, slicnog mom.
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#7511 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vesprom odma ti onde ugrade oni ako ima ko da te upali do njih, kod mene Hugel 2 godine dok je auto kod mene, i godinu bio kod proslog vlasnika, znaci 3 evo, jutros 2 put vrnem kontakt grijace za svaki slucaj, malo zavergla i upali fino 
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7512 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nude sad svi iste usluge, od ugradnje do popusta uz stari akumulator, al' oni su nekako u tom poslu najozbiljniji vec godinama.Leon16v wrote:Vesprom odma ti onde ugrade oni ako ima ko da te upali do njih, kod mene Hugel 2 godine dok je auto kod mene, i godinu bio kod proslog vlasnika, znaci 3 evo, jutros 2 put vrnem kontakt grijace za svaki slucaj, malo zavergla i upali fino
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7513 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta ti je Francuz!konektovan wrote:Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk
Ja jesenas kreno perventivno da kupim akumulator za Cee'd (oslabio skroz, zima bi ga ubila) da ne bih dosao u takvu situaciju. Krenem s nijetom da kupim Vartu u Vespromu, ali me "presvukose" i nahvalise mi Polar Tab (Toplin premium brend). Problem mi je bio dimenzija, posto je dimenzija japanska 260mm, a polarizacija evropska, tako da mi je izbor bio suzen na samo tri proizvodjaca sto se Vesproma tice (Varta, Polar Tab, Ciak). Ovaj Polar Tab je dobar je ima najjacu startnu struju na trzistu (akumulator od 70ah ima 700A startne struje). Takodjer, ugradili su akumulator i dali popust posto sam im vratio stario akumulator, da li 10KM ili 10% ne sjecam se, ali tu je negdje. Akumulator je Ca-Ca tehnologija (kalcijum-kalcijum), bez odrzavanja, garancija dvije godine (svaki ce izdrzati dvije godine), a koliko ce trajati vrijeme ce pokazati.
Ako hoces nesto bas jeftino onda imas u Lukavici, Total Trade radnja prodaje one madzarske Silver Horse (i na njih je garancija dvije godine), ja sam taj svojevremeno kupio za Fiestu kada mi je crkao originalni MotorCraft nakon vise od 10 godina, auto je nakon toga kod mene bio jos 3 godine i prodat je s tim akumulatorom.
A evo sad izadjoh na stranicu i imam sta vidjet.

http://tab.si/
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7514 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne bih bjezao od TAB-a, samo je pitanjda dimenzija.NediM17 wrote:Sta ti je Francuz!konektovan wrote:Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk![]()
Ja jesenas kreno perventivno da kupim akumulator za Cee'd (oslabio skroz, zima bi ga ubila) da ne bih dosao u takvu situaciju. Krenem s nijetom da kupim Vartu u Vespromu, ali me "presvukose" i nahvalise mi Polar Tab (Toplin premium brend). Problem mi je bio dimenzija, posto je dimenzija japanska 260mm, a polarizacija evropska, tako da mi je izbor bio suzen na samo tri proizvodjaca sto se Vesproma tice (Varta, Polar Tab, Ciak). Ovaj Polar Tab je dobar je ima najjacu startnu struju na trzistu (akumulator od 70ah ima 700A startne struje). Takodjer, ugradili su akumulator i dali popust posto sam im vratio stario akumulator, da li 10KM ili 10% ne sjecam se, ali tu je negdje. Akumulator je Ca-Ca tehnologija (kalcijum-kalcijum), bez odrzavanja, garancija dvije godine (svaki ce izdrzati dvije godine), a koliko ce trajati vrijeme ce pokazati.
Ako hoces nesto bas jeftino onda imas u Lukavici, Total Trade radnja prodaje one madzarske Silver Horse (i na njih je garancija dvije godine), ja sam taj svojevremeno kupio za Fiestu kada mi je crkao originalni MotorCraft nakon vise od 10 godina, auto je nakon toga kod mene bio jos 3 godine i prodat je s tim akumulatorom.
A evo sad izadjoh na stranicu i imam sta vidjet.Ja se vise i ne bih dvoumio.
![]()
http://tab.si/
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8006
- Joined: 20/01/2011 11:10
#7515 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko je taj Tab, je li skuplji od Varte?
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#7516 Re: Pitamo Mehanicare ?
kod mene fabricki akumulator u focusu napunio 9 godinaNediM17 wrote:za Fiestu kada mi je crkao originalni MotorCraft nakon vise od 10 godina
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#7517 Re: Pitamo Mehanicare ?
@konektovani
Imaju sigurno za tvog Citroena. Kad su imali ovu azijsko-evropsku kombinaciju za Cee'd (azijska dimenzija, evropska polarizacija, ne znam kako su to tako glupo napravili
) , za Citroen onda mora biti.
Za tvoj auto ide 60-63ah duzine 242mm, sirina 175mm, a visina je 190mm, sto je sve evropski standard. Znaci imas u Vespromu TAB za svoj auto 100% , ali uzmi TAB POLAR.
@Dzontra_Volta
U mom slucaju Varta je bila 170KM, a TAB 150KM (bez popusta), dok je Ciak bio oko 130KM, svi 70ah.
@quarterback
Ocito da je prva Motorcraft ugradnja jako kvalitetna. Kod mene je na Fiesti 1.25 preselio u 11oj godini, i to u sred ljeta, nicim izazvan. Nije davao nikakve znakove skorog kraja.
Imaju sigurno za tvog Citroena. Kad su imali ovu azijsko-evropsku kombinaciju za Cee'd (azijska dimenzija, evropska polarizacija, ne znam kako su to tako glupo napravili
Za tvoj auto ide 60-63ah duzine 242mm, sirina 175mm, a visina je 190mm, sto je sve evropski standard. Znaci imas u Vespromu TAB za svoj auto 100% , ali uzmi TAB POLAR.
@Dzontra_Volta
U mom slucaju Varta je bila 170KM, a TAB 150KM (bez popusta), dok je Ciak bio oko 130KM, svi 70ah.
@quarterback
Ocito da je prva Motorcraft ugradnja jako kvalitetna. Kod mene je na Fiesti 1.25 preselio u 11oj godini, i to u sred ljeta, nicim izazvan. Nije davao nikakve znakove skorog kraja.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#7518 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvala za infoNediM17 wrote:Ocito da je prva Motorcraft ugradnja jako kvalitetna. Kod mene je na Fiesti 1.25 preselio u 11oj godini, i to u sred ljeta, nicim izazvan. Nije davao nikakve znakove skorog kraja.
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#7519 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da cujemo majstore za francuze.
Renault megane 1.6 16v, 2005
NEce da upali jutros nakone minusa. Nece da vergla, nece da upali ni putem klema.
sve se lampice popale sija ali verglanja samo se kazaljke pomaknu i to je to,
upalim na guranje vozao se 15 minuta stao i opet nece ista stvar
Renault megane 1.6 16v, 2005
NEce da upali jutros nakone minusa. Nece da vergla, nece da upali ni putem klema.
sve se lampice popale sija ali verglanja samo se kazaljke pomaknu i to je to,
upalim na guranje vozao se 15 minuta stao i opet nece ista stvar
- hellhammer
- Posts: 513
- Joined: 06/01/2015 19:24
#7520 Re: Pitamo Mehanicare ?
akumulator mrtav. kablovi slabi na koje si kacio. inace dosti tih kablova je obicno smece sto se kupuje u prodavnicamapepeljara wrote:Da cujemo majstore za francuze.
Renault megane 1.6 16v, 2005
NEce da upali jutros nakone minusa. Nece da vergla, nece da upali ni putem klema.
sve se lampice popale sija ali verglanja samo se kazaljke pomaknu i to je to,
upalim na guranje vozao se 15 minuta stao i opet nece ista stvar
- Slo Burner
- Posts: 5899
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#7521 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nije bilo kakve vodu u benzinu ?
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#7522 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jok rekoh upalim vozim al na guranje. Stanem ugasim nema verglanja nece da upali. Megan na dugme onaj 2ca
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#7523 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Varta, imam je u dva auta, jutros sam se sa jednim baš naverglao, a i stajao auto nekoliko dana.konektovan wrote:Vrisnuo kumulator nakon 10 godina, sta preporucujete?????
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#7524 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako upalis na guranje, a nece na kljuc onda je anlaser vjerovatnopepeljara wrote:Ma jok rekoh upalim vozim al na guranje. Stanem ugasim nema verglanja nece da upali. Megan na dugme onaj 2ca
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#7525 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar ion moze na hladnoci riknut
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
