Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
Son1
Posts: 1225
Joined: 24/07/2012 16:29

#7501 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Son1 »

Vjerovatno je vec negdje napisano, ali previse strana za listati.
Moze li me neko uputiti gdje u Sarajevu kupiti gumene cizme i otprilike cijene?
emirolini
Posts: 3831
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#7502 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by emirolini »

JE*O VAS POLITIKA, FUJ! Ljudi su jos uvijek ugrozeni!
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#7503 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by almir1977 »

O'zone wrote:
almir1977 wrote:
O'zone wrote:Režimski medij FUJ! Zahvaljuju se rafterima i spasiocima koji su došli iz Engleske, Francuske, Slovenije. Luxemburga i ovim ostalim ni da spomenu momke koji su prvi stigli iz Federacije.

Cvijanovicka po naredbi vozda dovodi Doboj u red, narod se previše opusto hoće svašta lanut na sistem i narodnu vlast. Bijeljina je vjerovatno sljedeća.
Što prije shvatimo da nas s te strane ljubav neće ogrijati, prije ćemo se prestati zamarati s tim. Poseri ih.
Ne očekujem ja ljubav od RTRS-a narod na terenu nam bolje zna i onaj u Doboju i onaj u Modriči, Derventi, Bijeljini.... Ali mi smeta sto se boji vlasti
Ne očekujem ja ljubav ni od tog naroda za heftu dana, kad ovo prođe, ali nejse, nije to tema emisije.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#7504 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Peryton_ »

Apel trudnicama.
Znaci , ja vas molim, pazite kako se ponasate do poroda.Sta to znaci ;

- piti iskljucivo flasiranu vodu, nikakvo prokuhavanje, nikakve bunarevi, česme, gradska, voda i slicno.
-hranu koju jedete, dobro skuhati, po mogucnosti u flasiranoj vodi, ako ne, onda nek se kuha dosta vremena
-salate, spinat, luk, jagode, rotkvice, persun, to preskociti do poroda
- ne hodati mjestima gdje je mulj
- po mogucnosti imati privatno mjesto gdje spavate, ako muz ide cistiti ulice, nek spava odvojeno od vas ili nek se riba dva sata sa CISTOM vodom.

Ovo sve zvuci smijesno, ali boli me briga, ja sam to morao napomenuti da me ne bi pekla savjest kasnije.
Zaraza trudnica bilo kojom bolescu u 60 % slucajeva zavrsava sa pobacajem, najgori je Hep E ( najgore prolaze trudnice ukoliko se zaraze ovom vrstom hepatitisa).
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#7505 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

DaffyDuck wrote:
Herr Flick wrote:
almir1977 wrote:U Doboju je na vlasti SDS, Dodik koristi istu taktiku koju je Vučić koristio u Šapcu gdje nije njegova stranka na vlasti.

Iskoristi situaciju i nametni svog namjesnika, i tako poruči da su ovi iz druge stranke nesposobnjakovići, a ne ti.

Čuj bravo, niše veze.
Pa i jesu nesposobnjakovici,sat vremena prije poplave su se oglasile sirene,a sta ti mozes za sat vremena ucinit??
Evo meni danas ljudi iz Doboja kazu da su se sirene oglaSile kad je voda probila?! A meni i zvuci logicno da nisu smjeli ranije ni ukljuciti od prijetnj dode kako se bez direktive iz BL ne smije nista raditi, ni izjavljivati o cemu trube svako pola sata vec od petka! Znaci ko god nesto kaze a da nije odobreno od precjednika laze! A uporedo su stalno govorili kako je yituacija sjajna, kako nije nista i da je sve pod kontrolom. I dok je plavio Doboj i dok je plavila Bijeljina i on i Cvija su govorili kako to nije tako :skoljka:
Nije Doboj pod voždovom ingerencijom,tako da to pada u vodu
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#7506 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

Okanite se Dodika, tako vam Boga!!!

Nemam obicaj da budalasem sa ovim fontom, ali stvarno ste prevrsili svaku granicu.
User avatar
Janjicar
Posts: 5603
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7507 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

raskopusa wrote:
Janjicar wrote:
O'zone wrote:Cvijanovicka sad javno kaže da ko god bude donosio opstrukciju prema glavnoj vlasti ima da leti. Wohoooooo diktatura.
Od ovog RTRS-a covjek samo proljev moze da dobije.
sto ga gledas? :lol:
Bolje i ovo nego Zora Dubrovacka na FTV :D
Gledam ovaj RTRS pa kontam sto vas ne poplavi sve, pa upalim onog murijasa na youtube pa kazem sebi jbg vidis normalna raja razmislja svojom glavom i sve tako...

btw Nakurnjak (citaj DodiCk) ce da lagano ispusi ove izbore u RS jer preblizu su izbori da bi mu narod ovo zaboravio...
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#7508 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

wolf07 wrote:
omar little wrote:gleda li neko rtrs upravo,jel ja ovo dobro razumjeh sad, naredila vlada entiteta bankama da se ne smiju otvarati nikakvi racuni za pomoc, ljudi i firme?? da se sve pare moraju donirati na jedan, vladin, racun? jebote.
Ako su ovo uradili bolje im je da bukiraju karte u jednom pravcu, i to sto dalje!!! :D
jesu. nisu za ljude, nisam dobro cula, vec za jedinice lokalne uprave i javne ustanove.

Републички штаб за ванредне ситуације забрањује банкама са сједиштем у Републици Српској и филијалама банака из Федерације БиХ и Брчко дистрикта, да отварају рачуне за посебне намјене на име помоћи за поплављена подручја, а на захтјев јединица локалне самоуправе, јавних установа и предузећа и других републичких управа, органа и организација. НАРЕДБУ преносимо у цјелини.
User avatar
Dabba
Posts: 206
Joined: 08/09/2008 11:34
Location: Blagi Haj-Nehaj

#7509 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Dabba »

VjecitiStudent wrote:
jalijas74 wrote:"Zbog nesposobnosti lokalnih vlasti, od danas, u Doboju na vlasti general Momir Zec, koji ima pravo zaplijeniti MTS i mobilisati ljudstvo prema potrebama, a u svrhu normalizacije stanja u ovom gradu".

Bravo za DOBOJ
Prvo će hapsiti onog policajca što nahvali Federaciju.
Hapsit će oni.. da ne lajem ovdje. Nađoh cijeli video. Nije tu u pitanju samo izjava tog policajca.
http://www.dailymotion.com/video/x1vof4 ... _lifestyle
Last edited by Dabba on 19/05/2014 23:39, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7510 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

smije li iko postaviti pitanje
Da li je u Sarajevu voda za piće ispravna?
User avatar
banjaluka078
Posts: 13169
Joined: 16/01/2007 23:38

#7511 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by banjaluka078 »

astala_vistala wrote:Ima li neko slike ili informacije kako ljudi u RS reaguju na ovu katastrofu kako se tamo ljudi organiziju da pomognu ugrozenima..citajuci ovaj forum nigdje nisam vidio da se u rs nesto organizuje ili sam nehatno propustio to.
Reaguju tako da ne pitaju nikog ni kako se zove, ni preziva, ni odakle je, samo da se pomogne. Pomoć se pakuje i šalje, na hiljade i hiljade ljudi su donijeli donacije na sabirne punktove, omladina pomaže na poplavljenim područjima u BL i šire, čiste, iznose stvari, postavljaju linkove za pomoć i BiH i Srbiji i Hrvatskoj, zahvaljuju za pomoć, *ebu Mili i Želji i svima ostalima sve po spisku, zavrnuli rukave i rade, pomažu.
Caritas BL takođe prikuplja.
U svim džamijama su otvorena vrata za prikupljanje pomoći.
Ako Milorad ne primjećuje da su poplave zadesile i Federaciju i Hrvatsku, mi na nivou "pri zemlji" jesmo.

Reaguju, hvale solidarnost na djelu.

http://www.karadara.net/2014/05/18/banj ... u-ne-znam/

http://www.6yka.com/novost/56383/-ovo-j ... ra-da-cita...-

http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 45467.html
Son1
Posts: 1225
Joined: 24/07/2012 16:29

#7512 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Son1 »

.
User avatar
korisnik.1
Posts: 615
Joined: 13/03/2012 18:57

#7513 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by korisnik.1 »

Peryton_ wrote:
korisnik.1 wrote:
Peryton_ wrote: Jedino ako su donijeli sa sobom u kasarnu vec razvijenu zarazu.
Ja danas pregledao 45 ljudi, niko nema dermatoloskih problema.
Na to sam mislio, da su već imali razvijenu zarazu i prije dolaska u kasarnu. Gdje si pregledavao, u Dubravama ili negdje drugo ?
U Dubravama.
Ma hajd scabies, manje vise, mene brine Hep A i E.
To ce biti pomama sada, pogotovo okolica Maglaja, Doboja, Šamca, Bijeljine i svih drugih mjesta gdje je doslo do mijesanja oborinskih sa izvorskim vodama.
Moguće jbg, meni je jedan iz CZ popizdio kaže scabies se pojavio odmah. Možda je bio osip neki, a ljudi ne razlikuju.
Valjda su nadležni dovoljno pametni da sad konstantno ispituju vodu za piće i trube ljudima da ne piju, drugačije ne može.

@Son1 u svakoj trgovini građevinske opreme, ima i u hipermarketima, poljoprivrednim trgovinama, vidim spominje se i neka radnja Penny za tako tu opremu. A cijena oko 15-20 KM u zavisnosti od kvaliteta.
Imaš i na pijaci, logično
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#7514 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by almir1977 »

StupskaBitanga wrote:smije li iko postaviti pitanje
Da li je u Sarajevu voda za piće ispravna?
Ja je ne pijem od srijede, niti imam namjere bar još 15-20 dana. Rekli oni da je ispravna ili ne.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#7515 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

banjaluka078 wrote:
astala_vistala wrote:Ima li neko slike ili informacije kako ljudi u RS reaguju na ovu katastrofu kako se tamo ljudi organiziju da pomognu ugrozenima..citajuci ovaj forum nigdje nisam vidio da se u rs nesto organizuje ili sam nehatno propustio to.
Reaguju tako da ne pitaju nikog ni kako se zove, ni preziva, ni odakle je, samo da se pomogne. Pomoć se pakuje i šalje, na hiljade i hiljade ljudi su donijeli donacije na sabirne punktove, omladina pomaže na poplavljenim područjima u BL i šire, čiste, iznose stvari, postavljaju linkove za pomoć i BiH i Srbiji i Hrvatskoj, zahvaljuju za pomoć, *ebu Mili i Želji i svima ostalima sve po spisku, zavrnuli rukave i rade, pomažu.
Caritas BL takođe prikuplja.
U svim džamijama su otvorena vrata za prikupljanje pomoći.
Ako Milorad ne primjećuje da su poplave zadesile i Federaciju i Hrvatsku, mi na nivou "pri zemlji" jesmo.

Reaguju, hvale solidarnost na djelu.

http://www.karadara.net/2014/05/18/banj ... u-ne-znam/

http://www.6yka.com/novost/56383/-ovo-j ... ra-da-cita...-

http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 45467.html
Sve u svemu narod normalan, stoka na vlasti i klasika.

Ja se iskreno nadam da broj zrtava nece biti ni priblizan onome koji se nagadja, a ide se i na trocifrene brojeve... :-?
Son1
Posts: 1225
Joined: 24/07/2012 16:29

#7516 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Son1 »

Zahvaljujem @korisnik, reko raja je vjerovatno uzimala pa zna gdje je to najbolje kupiti. Treba za mene i jos par momaka, bez njih ne mozemo daleko.
Ne sjetih se odma penny-a, ako jos neko bude trazio: http://pennyplus.com/search-catalog.php?keywords=cizme
Last edited by Son1 on 19/05/2014 23:48, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7517 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

StupskaBitanga wrote:smije li iko postaviti pitanje
Da li je u Sarajevu voda za piće ispravna?
Jeste, zašto ne bi bila?
Ko ne vjeruje, nek kupuje Janu.
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#7518 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by almir1977 »

VjecitiStudent wrote:
StupskaBitanga wrote:smije li iko postaviti pitanje
Da li je u Sarajevu voda za piće ispravna?
Jeste, zašto ne bi bila?
Ko ne vjeruje, nek kupuje Janu.
Ja kupujem onu našu od 1.2 KM za 5 litara :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#7519 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by salik79 »

almir1977 wrote:
StupskaBitanga wrote:smije li iko postaviti pitanje
Da li je u Sarajevu voda za piće ispravna?
Ja je ne pijem od srijede, niti imam namjere bar još 15-20 dana. Rekli oni da je ispravna ili ne.

Ja je pijem i svi ukucani, hvala Bogu nikakvih nuspojava. :)
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#7520 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by almir1977 »

wannabe_ultra wrote:
almir1977 wrote:
StupskaBitanga wrote:smije li iko postaviti pitanje
Da li je u Sarajevu voda za piće ispravna?
Ja je ne pijem od srijede, niti imam namjere bar još 15-20 dana. Rekli oni da je ispravna ili ne.
ma daj

eto kupuj janu onda
Jerbo je Jana jedina voda na dunjaluku...

Ja jarane imam troje djece do 8 godina i ne pada mi na pamet da se igram sa tim stvarima u ovakvoj situaciji kad, hvala Bogu, imam mogućnost da si kupim 10 litara vode dnevno.
sgunited
Posts: 307
Joined: 15/05/2011 02:10
Location: Sarajevo

#7521 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sgunited »

Sto se tice cizama ja se nekako nadam da ce SPUS nesto skontati za to, valdja je bilo nekih donacija. Danas sam malo trazio nasao sam neku ribarsku radnju u Paramlinskoj kod Klasa ali nisam stigao otici, tu mora biti.

Image :D
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#7522 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Peryton_ »

Imaju i u Bingu gumene cizme mi danas placali 14 maraka po komadu.
Kupili 50 , dobili na poklon jos 15.
Bingo u Srebreniku.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#7523 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by salik79 »

almir1977 wrote: Jerbo je Jana jedina voda na dunjaluku...

Ja jarane imam troje djece do 8 godina i ne pada mi na pamet da se igram sa tim stvarima u ovakvoj situaciji kad, hvala Bogu, imam mogućnost da si kupim 10 litara vode dnevno.
Imam dvoje do 8 i igram se. :D
Son1
Posts: 1225
Joined: 24/07/2012 16:29

#7524 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Son1 »

sgunited wrote:Sto se tice cizama ja se nekako nadam da ce SPUS nesto skontati za to, valdja je bilo nekih donacija. Danas sam malo trazio nasao sam neku ribarsku radnju u Paramlinskoj kod Klasa ali nisam stigao otici, tu mora biti.
Mogao bi SPUS organizovati, ali ja kontam da kupimo te cizme i pravo ih i ostavimo kome bude potrebno.
Treba imati u vidu i navalu insekata, pa bi dobro dosao i sprej za zastitu od ove gamadi.
Last edited by Son1 on 19/05/2014 23:54, edited 1 time in total.
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#7525 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Jazzy.ba »

.
Post Reply