Sve je to OK, samo, ako je baš takav, imao je hiljadu puta bolje opcije.Corto Maltese wrote:Željko je proveo uz Zlaju sve te godine od 1995-te na ovamo. A tek sad je uzmogao snage da mu postavi pitanje imovine? Valjalo se, ipak, žrtvovati za viši cilj, skrušeno prihvatiti kandidature svoje partije, i zatvarati oči i uši pred onim što cijela čaršija priča. Jadan Željko, mogu mislit kako mu je bilo u duši, sve te godine, u ambasadorskim, načelničkim i predsjedničkim foteljama.Tri narodne mudrosti za gospodina Lagumdžiju
subota, 28 Decembar 2013 09:30
Uvaženi gospodine Lagumdžija,
Zahvaljujemo Vam se na tome što ste još jednom dokazali mudrost našeg naroda i što ste potvrdili kako su U STRAHU UISTINU OČI VELIKE!
Izgleda da se Vama iz tog straha zbog onoga što će se desiti 2014. na izborima Demokratska fronta priviđa na svakom koraku pa Vas je napustila Vaša britkost i racionalnost po kojoj ste, izgleda nekada davno, bili poznati. Dokaz tome jeste i Vaša izjava da je partija koje je formirana 07.04.2013. godine, i koja još nije zvanično niti izašla na izbore, a kamoli, učestvovala u bilo kojem nivou vlasti, največi krivac za sve ono što se događa u Bosni i Hercegovini.
Izgleda da se i sada vodite tezom koju je osmislio jedan drugi spin majstor koji se također volio zvati socijalistom, preciznije, nacionalsocijalistom, da TRI PUTA PONOVLJENA LAŽ POSTAJE ISTINA i da se nadate da će ljudi na ovim prostorima povjerovati da je za sve ono što ste Vi sa Vašim koalicionim partnerima uradili u proteklom periodu odgovoran neko drugi. Ako Vam je ova izjava i intencija zasnovana na savjetu Alastaira Campbela onda se stvarno trebate zapitati da li bacate novac kojim ga plaćate.
Ipak, u jednom imate potpunu podršku Demokratske fronte uz manju korekciju. Naime, podržavamo Vas da nadležni sudski organi (a ne neka neefikasna parlamentarna komisija) utvrde porijeklo imovine I PRIMANJA svakog političara u proteklom periodu, ali nemojte stati samo na zadnjih SEDAM godina - neka to bude barem od 1995. godine pa do današnjeg dana.
Ohrabrujemo Vas da baš Vi budete prva osoba koja će proći kroz ovaj proces! Gospodine Lagumdžija, nije sramota imati polovan „Stojadin“ i dvosoban stan na Grbavici te živjeti od plaće asistenta ili profesora. Sve do ulaska u politiku! Sramota je ne znati objasniti šta se desilo nakon toga. Otkuda toliko novca i nekretnina? A kažete da Vam plaća nije ni za spisak „prvih 500“! Kako, profesore?
Na kraju, u potpunosti Vas razumijemo jer neće Vam biti lako 2014. godine, nakon 20-ak godina političkoga spletkarenja otići sa političke scene i to kao osoba koja je u potpunosti degradirala i ponizila socijal-demokratiju na ovim prostorima.
Na kraju i mi Vama želimo sretnu 2014. godinu uz još jednu narodnu mudrost - U LAŽI SU KRATKE NOGE!!!
Kolika je to žrtva, koliki stres, koliki hemoroidi?
Mogao je ostati u SDP-u. Nešto kao rovariti iznutra i kao ne slagati se sa Lagumdžijinim shizofrenim političkim potezima. Imao je taj kapital da je kao od šale mogao namaknuti kakav poslanički mandat, ambasadorsko mjesto i sl.
Isto tako, mogao je preći u bilo koju partiju. Vjerujem da bi mu ponudili kule i gradove.
Mogao je osnovati NVO i mlatiti pare na šupljim pričama o zviždačima, BiH USKOK-u, miru, toleranciji i inim pizdama materinama koje još uvijek pale kod donatora, naravno, ako se isti mogu ugraditi, a na takvim nebulozama uvijek mogu.
Takav parazit, kakvim ga ti predstavljaš, izabere baš "najtrnovitiji put do zvijezda". Nema logike, kako god da okreneš.
Slažem se da je skoro dva desetljeća titrao muda Lagumdžiji, ali zaboravljamo da je SDP do 2010. godine bio samo nepune 2 godine na vlasti. Niko nije mogao predvidjeti političke nebuloze i najogavniju besprincipjelnu koalicionu prostituciju Zlatka Lagumdžije.
Mislim, pođimo od sebe. Koliko godina smo mi podržavali SDP na čelu sa Lagumdžijom?
Željko živčani tokmak, a mi promućurni intelektualci.

