Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#751 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by SimkeA »

I ja bih bio presretan kada bi ljudi kao Mirsad imali sansu, ali realnost je ipak drugacija. Bez obzira na tu tuznu cinjenicu, ima moj glas.
https://m.youtube.com/watch?v=EOFOItUkE48
Kome je mrsko da odgleda cijelo izlaganje, nek pogleda zadnih 5 min, Jezik kojim govori profesor i konstrukcije recenica su jednostavno nerazumljive vecininasig gradjana (i seljaka).

Samo hevtu ranije za istim hastlom je besjedio Bakir I. i koristio mnogo jednostavnije pojmove, poput "magare" i sl. sto je mnogo blize percepciji naseg prosjecnog dobrog Bosnjanina.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#752 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

EXTRA intervju o svemu pomalo, stvaranje treceg entieta, otcjepljenju RS:a, dali je moguce 1 million radnih mjesta, o ekonomiji itd
govori o planovima, kako planira pokrenuti ekonomiju....

slusaoci zvali i davali komentare....

Prof. Dr. Mirsad Hadžikadić na Otvorenoj mreži
12.06.2018 15:40
Novak20
Posts: 14026
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#753 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

SimkeA wrote:I ja bih bio presretan kada bi ljudi kao Mirsad imali sansu, ali realnost je ipak drugacija. Bez obzira na tu tuznu cinjenicu, ima moj glas.
https://m.youtube.com/watch?v=EOFOItUkE48
Kome je mrsko da odgleda cijelo izlaganje, nek pogleda zadnih 5 min, Jezik kojim govori profesor i konstrukcije recenica su jednostavno nerazumljive vecininasig gradjana (i seljaka).

Samo hevtu ranije za istim hastlom je besjedio Bakir I. i koristio mnogo jednostavnije pojmove, poput "magare" i sl. sto je mnogo blize percepciji naseg prosjecnog dobrog Bosnjanina.
Pa Mirsad i jeste tu da lijepo priča i razvodni glasove "pismenijh" građana koji bi svakako glasali protiv Džaferovića i SDA, a možda za Bečirovića, Radončića ili nekoga trećeg.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#754 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by BarbaDue »

Novak20 wrote:
SimkeA wrote:I ja bih bio presretan kada bi ljudi kao Mirsad imali sansu, ali realnost je ipak drugacija. Bez obzira na tu tuznu cinjenicu, ima moj glas.
https://m.youtube.com/watch?v=EOFOItUkE48
Kome je mrsko da odgleda cijelo izlaganje, nek pogleda zadnih 5 min, Jezik kojim govori profesor i konstrukcije recenica su jednostavno nerazumljive vecininasig gradjana (i seljaka).

Samo hevtu ranije za istim hastlom je besjedio Bakir I. i koristio mnogo jednostavnije pojmove, poput "magare" i sl. sto je mnogo blize percepciji naseg prosjecnog dobrog Bosnjanina.
Pa Mirsad i jeste tu da lijepo priča i razvodni glasove "pismenijh" građana koji bi svakako glasali protiv Džaferovića i SDA, a možda za Bečirovića, Radončića ili nekoga trećeg.
I...?

Nek razvodnjava, šta fali...svakako stvari treba da se mjenjaju. Naročito u svijesti naroda.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8590
Joined: 15/04/2015 11:26

#755 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Thorgerson »

Sve dok 50% ljudi ne glasa, ne moze se nista promjeniti. To je sasvim jasno.

50% koji glasaju, 35% ih je na neki nacin direktno ili indirektno uvezano sa strankama u vlasti.
Znaci jednostavno - nemoguce ih je skinuti. Pa i da ih skines malo, oni se opet vrate...ko kakav svrab.

Dakle, jedino sto preostaje jeste da koga god znate potaknete da izadje i da da glas.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#756 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Thorgerson wrote:Sve dok 50% ljudi ne glasa, ne moze se nista promjeniti. To je sasvim jasno.

50% koji glasaju, 35% ih je na neki nacin direktno ili indirektno uvezano sa strankama u vlasti.
Znaci jednostavno - nemoguce ih je skinuti. Pa i da ih skines malo, oni se opet vrate...ko kakav svrab.

Dakle, jedino sto preostaje jeste da koga god znate potaknete da izadje i da da glas.
poslije odluke hadzikadica da se kadiduje za predsjednistvo, pa ne glasa za njega pored ovih politickih hobotnica na vlasti nema pravo vise da kuka na stanje u drzave, nego samo mogu reci, trpite i sutite, sami ste ih birali.
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#757 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by madner »

Sve stoji, ako uspije izmodelirati kako da dobije izbore veliki je mag. :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#758 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Mirsad Hadžikadić – Nezavisni kandidat za člana predsjedništva BiH: “Konačni cilj je promjena svijesti ljudi na cijeloj teritoriji BiH pa i u cijelom regionu”

Image

Vi ste nezavisni kandidat za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Zašto niste izabrali jednu od postojećih političkih opcija?

Zato što su postojeće političke opcije počele da se bave samim sobom i svojim uspjehom na izborima umjesto da nalaze najbolja rješenja za našu zemlju i dobrobit svih njenih stanovnika. Zato što su pristale na retoriku straha i nacionalizma. Zato što sve manje govore o idejama, a sve više o negativnim osobinama svojih političkih protivnika. Zato što djeluju reaktivno umjesto proaktivno. Zato što su se okrenule prošlosti umjesto budućnosti.

Ovdje trebam pojasniti jednu stvar. Tehnički, ja sam se prijavio Centralnoj izbornoj komisiji ispred političke organizacije Mirsad Hadžikadić – Platforma za progres kao njen kandidat za člana Predsjedništva, umjesto da se prijavim kao Mirsad Hadžikadić, nezavisni kandidat. Učinio sam to da bih izbjegao da na lični račun primam donacije namijenjene vođenju kampanje. Ja zaista volim da je sve čisto i jasno. Takođe, kao fizičko lice ja ne mogu zapošljavati ljude koji su potrebni za vođenje kampanje. Moj tim i ja smo zbog toga odlučili da registrujemo organizaciju kao pravno lice. Ta organizacija je morala da bude političke prirode zbog razloga zbog kojih je osnivana. Međutim, Mirsad Hadžikadić – Platforma za progres nije politička stranka. Ona nema članova i njen cilj je da meni omogući da se uspješno kandidujem za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Dakle, ja sam i dalje nezavisni kandidat u smislu da ne pripadam niti jednoj od postojećih političkih opcija u BiH.

Kakav je vaš konačni cilj? Da li možete to sami? Vi nemate članova, niti predstavnika na ostalim nivoima vlasti gdje možete uticati na zakone.

Konačni cilj je promjena svijesti ljudi na cijeloj teritoriji BiH pa i u cijelom regionu. Mi stvaramo pokret koji će na kraju za rezultat imati stvaranje stranke. Mi želimo da ljudi shvate da su oni odgovorni za stanje u kojem se nalazimo. Oni su izabrali ljude i stranke koji su nas doveli do nefunkcionalne države opsjednute prošlošću. Međutim, tu nema mjesta za apatiju. Sve može da se popravi i to jako brzo. Dovoljno je samo da izaberemo prave ljude u Predsjedništvo i predstavnička tijela na nivou države, entiteta i kantona. Jednom kada predstavnici vlasti budu prijatelji Bosne i Hercegovine kao države, sve ostalo će biti lako. I to nije teško postići, vjerujte mi. Mnogo je više ljudi kojima je dosta svađa, prijetnje ratom, straha i stranačkih i etničkih nadmetanja nego onih kojima je do toga stalo. Jedini je problem što su ti ljudi koji su željni promjene sada marginalizovani. Oni nemaju platformu za djelovanje, isključeni su iz društvenih zbivanja i nemaju šansu za dobro zaposlenje jer nisu “podobni”. Oni misle da je sve zabetonirano, da ne može doći do promjene.

Međutim, to nije tačno. Do promjene ne može doći ako ljudi ne glasaju za nju, bez obzira na to koliko, po njihovom mišljenju, ima ljudi koji misle kao i oni. Ne može se saznati koliko nas ima ako to ne pokažemo glasanjem. Tek onda ćemo se ohrabriti, jer ćemo vidjeti da smo većina. Glas za promjenu je veći i važniji od glasa za status quo, za isto stanje. On donosi mogućnost promjene, dok se glas za isto stanje utopi u sivilu ostalih glasova glasača koji bez razmišljanja i nade, kao roboti, glasaju za ono što su im drugi rekli ili bolje reći nametnuli.

Na šta se želite fokusirati u svojoj kampanji?

Želim se fokusirati na tri stvari: funkcionalnu državu, kvalitet života stanovnika i mlade.

Prvo, tačno je da je ustav BiH jedan od uzroka poteškoća u državi i da on mora da se promijeni. Ja ću na tome raditi. Međutim, moramo priznati da možemo ostvariti mnogo više i unutar postojećeg ustavnog uređenja. Da bi se to ostvarilo moramo izabrati prijatelje BiH na sve nivoe vlasti. Nužno je da počnemo da razmišljamo o prioritetima države, a ne o prioritetima stranaka i njihovih vođa. Ne možemo doći do funkcionalne države tako što ćemo zagovarati ekskluzivističke potrebe naroda i političkih stranaka. Ni strankama ni narodima ne može biti dobro ako država nije prosperitetna i progresivna. Ovdje je došlo do zamjene teza. Nije tačno da će državi biti dobro ako prvo podmirimo sve narode. Oni se ne mogu podmiriti, jer svaki narod traži više nego što mu pripada. Država je u svemu tome najveći gubitnik, jer nikada neće doći na red da se neko o njoj pobrine. Mi moramo staviti stvari na pravo mjesto tako što ćemo definisati osnovne potrebe države pa tek onda odrediti prava naroda i narodnosti u okviru takve funkcionalne države. Naravno, to ne odgovara političarima koji su izgradili karijeru na mržnji, podjelama i strahu od drugih.

Drugo, kvalitet života stanovnika može se poboljšati samo putem privrednog razvoja i rasta. Trenutno, jako je teško osnovati novu firmu, naći novac za njeno finansiranje, dobiti sve potrebne dozvole za njen normalan rad, izbjeći korupciju i sakriti se od pohlepnih političara. Pravna država, ulaganja, jak finansijski i bankarski sistem, poreske olakšice, bescarinske zone, kvalitetno obrazovanje te ulaganje u istraživanje i razvoj izuzetno su važni za razvoj jake ekonomije koja može da razvije srednju klasu, što je neophodan preduslov za dugoročni progres jedne države. S druge strane, BiH mora da se odluči za 4-5 segmenata industrijskog rasta u koje će uložiti značajna sredstva kako bi se stvorili uslovi za uspjeh u tim segmentima. Mislim da su digitalne tehnologije, energija, poljoprivreda, turizam i drvna industrija dobri početni kandidati za te segmente industrijskog rasta.

Treće, mladi. Mladi nam odlaze, a populacija stari. Smanjuje se udio radno sposobne populacije. Kada se uzme u obzir da je država najveći poslodavac, onda je jasno da se i osnove poreskog sistema smanjuju. Na njega je naslonjen i penzioni sistem koji postaje sve neodrživiji. Znači, za BiH je izuzetno važno da stvori uslove da mladi ostanu u njoj. To se ne može desiti dok se prva dva uslova o kojim sam govorio ne ispune: funkcionalna država i poboljšanje kvaliteta života stanovnika. Naša kampanja stavlja interese mladih u centar našeg interesovanja i aktivnosti. Sama činjenica da mladi čine većinu tima kampanje govori da mi vjerujemo mladima i da smatramo da je njihovo aktivno uključenje u političke, ekonomske i obrazovne procese ključ uspjeha Bosne i Hercegovine.
User avatar
Amer3000
Posts: 72
Joined: 25/08/2008 00:18

#759 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Amer3000 »

Hadžikadić nije nezavisni kandidat
"Iznenađenje je Mirsad Hadžikadić, za kojeg se u javnosti mislilo da je nezavisni kandidat za člana Predsjedništva BiH. Međutim, “Mirsad Hadžikadić - Platforma za progres” je ovjerena kao stranka i nalazi se na listi i to samo za člana Predsjedništva BiH?!."
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... dat-370848
:?

Malo mi bi ovo cudno da Profa jedno govori a drugo radi. Medjutim ispade da samo mediji okrecu stvari kako ne treba. Evo uslijedio je odgovor, ali slabo mu daju medijskog prostora...
Smrcak15 wrote:Ovdje trebam pojasniti jednu stvar. Tehnički, ja sam se prijavio Centralnoj izbornoj komisiji ispred političke organizacije Mirsad Hadžikadić – Platforma za progres kao njen kandidat za člana Predsjedništva, umjesto da se prijavim kao Mirsad Hadžikadić, nezavisni kandidat. Učinio sam to da bih izbjegao da na lični račun primam donacije namijenjene vođenju kampanje. Ja zaista volim da je sve čisto i jasno. Takođe, kao fizičko lice ja ne mogu zapošljavati ljude koji su potrebni za vođenje kampanje. Moj tim i ja smo zbog toga odlučili da registrujemo organizaciju kao pravno lice. Ta organizacija je morala da bude političke prirode zbog razloga zbog kojih je osnivana. Međutim, Mirsad Hadžikadić – Platforma za progres nije politička stranka. Ona nema članova i njen cilj je da meni omogući da se uspješno kandidujem za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Dakle, ja sam i dalje nezavisni kandidat u smislu da ne pripadam niti jednoj od postojećih političkih opcija u BiH.
:-D

Sve se vise divim ovom covjeku kako nimalo ne posustaje niti se obeshrabruje, vec samo daje gas kako vrijeme odmice! :bih:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#760 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Intervju prof. dr. Mirsada Hadžikadića za RTV USK, 18. juni 2018.

od 24min:40sec
http://www.rtvusk.ba/video/dnevnik-1862018/2873
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#761 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Saopštenje prof. dr. Mirsada Hadžikadića povodom usvajanja izmjena Krivičnog zakona FBiH

Jučerašnja odluka Zastupničkog doma Parlamenta Federacije BiH o usvajanju izmjena Krivičnog zakona FBiH kojom se ukida član zakona na osnovu kojeg su podignute optužnice protiv određenih političkih subjekata je još jedan u nizu primjera bahatog ponašanja predstavnika vlasti koji sebe stavljaju iznad zakona, morala i ljudi. U Bosni i Hercegovini su na snazi dva paralelna svijeta: svijet političara koji imaju moć da rade sve što žele bez ikakvih posljedica i svijet boraca, ljekara, penzionera, mladih, otpuštenih radnika, nezaposlenih i ostalih obespravljenih ljudi koji svakodnevno moraju da se bore za minimum svojih prava i golu egzistenciju.

Naslovi dole navedenih članaka jasno govore o odvojenim realnostima svijeta u kojem živimo. Koaliciji vladajućih i opozicionih stranaka očigledno nije stalo ni do države ni do „običnih“ građana već samo do samih sebe i svojih privilegija.

Pozivam građane da se ove odluke političara sjete kada budu glasali 7. oktobra i da se zapitaju da li su ovo političari kojima žele da povjere odluke o sudbini svoje djece.

Vrijeme je za duboke i radikalne promjene.

Budite iskra promjene i nove budućnosti BiH.

Prof. dr. Mirsad Hadžikadić, kandidat za člana predsjedništva BiH

https://www.klix.ba/…/bevanda-drama-zbo ... /180619054
https://www.klix.ba/…/kako-je-unisten-z ... /180619132
https://www.klix.ba/…/zvizdic-u-mostaru ... /180619123
https://www.klix.ba/…/raif-dizdarevic-d ... /180619090
https://www.klix.ba/…/usvojene-izmjene- ... /180619138
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#762 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

kad smo vidjeli nekog od sadasnjih politicara da ide po kucama i prica sa obicnim narodom kako zive

Mirsad hadzikadic :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:


sto prije bosnjaci i hrvati uvide da je hadzikadic i falatar jedino pravo rjesenje za predsjednistvo to ce svima biti bolje u federaciji a i sire siguran sam.
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#763 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Tara the River »

Smrcak15 wrote:EXTRA intervju o svemu pomalo, stvaranje treceg entieta, otcjepljenju RS:a, dali je moguce 1 million radnih mjesta, o ekonomiji itd
govori o planovima, kako planira pokrenuti ekonomiju....

slusaoci zvali i davali komentare....

Prof. Dr. Mirsad Hadžikadić na Otvorenoj mreži
12.06.2018 15:40
:thumbup: svidja mi se ovo sto kaze za ukidanje poreza firmama koje pocinju prve 3 godine...stvarno je realan
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#764 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Tara the River wrote:
Smrcak15 wrote:EXTRA intervju o svemu pomalo, stvaranje treceg entieta, otcjepljenju RS:a, dali je moguce 1 million radnih mjesta, o ekonomiji itd
govori o planovima, kako planira pokrenuti ekonomiju....

slusaoci zvali i davali komentare....

Prof. Dr. Mirsad Hadžikadić na Otvorenoj mreži
12.06.2018 15:40
:thumbup: svidja mi se ovo sto kaze za ukidanje poreza firmama koje pocinju prve 3 godine...stvarno je realan
Ma nas narod je glup, ne zasluzuju oni ovog covjeka vizionara, koji zna kako pokrenuti ekonomiju....nasem narodu trebaju Bake i kompanija da ih jasu kao sto su ih jahali do sad.

Ako sad ne iskoristimo ovu sansu onda smo bas odron od naroda, do sad sam mogao shvatiti jednostavno nije se imalo za koga glasati a evo sad kad se pojavio Hadzikadic niko vise nema pravo reci , ma da nam je drzava normalna svi bi trebali glasati za njega i bosnjaci, i srbi i hrvati.
Novak20
Posts: 14026
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#765 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

@ Smrčak,

zašto vrijeđaš narod ponovljenom tvrdnjom da je glup ? Gdje ti živiš ? Ko je tebi predsjednik ?
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#766 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Tara the River »

Mirsad je jedan od nas, a nije glup, tako da...Narod nije dovoljno informisan...Svako ima dozu skepticizma kada se neko ovako pojavi na politickoj sceni, pa tako i ja. Ali treba se informisati, pogledati bar jedan intervju...za mene je prof.Hadzikadic prijatno iznenadjenje.

I jos jedna jako vazna stvar. Kod nas se cesto nedostatak jeftinog populizma i bombasticnih izjava (a la Dodik i Vucic) smatra slaboscu. Ovaj covjek je jako umjeren u izjavama, ali to ne smije da zavara, mislim da posjeduje odvaznost, sigurnost i sposobnost za velika djela (iza sebe ima dosta njih/on nije samo dekan nego je i OSNIVAC koledza u US). Meni se takvi ljudi cine najjacim, oni koji ne govore mnogo, ali se dokazu kada je najvise potrebno svojim djelima.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#767 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Novak20 wrote:@ Smrčak,

zašto vrijeđaš narod ponovljenom tvrdnjom da je glup ? Gdje ti živiš ? Ko je tebi predsjednik ?
ja sam iz tog naroda i imam pravo da kazem kakav smo narod jer sam odrastao sa svojim narodom i dalje sam sa svojim narodom

kad kazem glup, je upravo zato sto jednim te istima daje se glas a jasu te ko magarca svaki put, nikako da se opametimo, i zato smo glup narod.

a nas narod puni procvat dobije kada zivi u pravoj drzavi i sa pravim politicarima...tek onda mozete da vidite kapacitet Bosanskog covjeka do kojih granica moze da dogura sa svojom sposobnocu i pameti, i ja sam ponosan na nasu dijasporu kako uspijevaju, cak i bolje nego mnogi zapadnjaci u drzavama u kojima zive nasi ljudi.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#768 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Dva bosanska intelektualna diva sjede za stolom i razgovaraju
Image
Image

ko je ovaj sa hadzikadicem

Životni put Edhema Čustovića: Od izbjeglice do autora revolucionarnih inovacija
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zivotni ... /171216007
Image
Edhem (Eddie) Čustović, bh. genije s dvodecenijskom adresom u Australiji pomjera svjetske granice u nekoliko oblasti. Autor je nekoliko inovacija, a jedna od njih doprinijela je smanjenju stope smrtnosti australskih beba. Ovaj 32-godišnji Tuzlak vjeru u svoju rodnu zemlju nikada nije izgubio, a u BiH se planira vratiti, jer joj želi pomoći da postane primjer uspješnog razvoja.
Novak20
Posts: 14026
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#769 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

Smrcak15 wrote:
Novak20 wrote:@ Smrčak,

zašto vrijeđaš narod ponovljenom tvrdnjom da je glup ? Gdje ti živiš ? Ko je tebi predsjednik ?
ja sam iz tog naroda i imam pravo da kazem kakav smo narod jer sam odrastao sa svojim narodom i dalje sam sa svojim narodom

kad kazem glup, je upravo zato sto jednim te istima daje se glas a jasu te ko magarca svaki put, nikako da se opametimo, i zato smo glup narod.

a nas narod puni procvat dobije kada zivi u pravoj drzavi i sa pravim politicarima...tek onda mozete da vidite kapacitet Bosanskog covjeka do kojih granica moze da dogura sa svojom sposobnocu i pameti, i ja sam ponosan na nasu dijasporu kako uspijevaju, cak i bolje nego mnogi zapadnjaci u drzavama u kojima zive nasi ljudi.
Sve je to u redu samo zašto onda ne dođe za stalno vas 10.000 ili 100.000 iz dijaspore da nam prenese iskustva i uredi ovu državu kad smo već glupi. Uz dužno poštovanje, lako je trkeljati a da ti BiH nije adresa stanovanja.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#770 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Novak20 wrote: Sve je to u redu samo zašto onda ne dođe za stalno vas 10.000 ili 100.000 iz dijaspore da nam prenese iskustva i uredi ovu državu kad smo već glupi. Uz dužno poštovanje, lako je trkeljati a da ti BiH nije adresa stanovanja.
zato sto te politicari guse do besvijesti, jednostavno nedaju ti sa nakaradnim sistemom da uspijes.

evo cist primjer Hadzikadic, sila od intelektualca, zna kako ekonomiju pokrenuti, daje prijedloge....umjesto da nas narod bira sad ljude koji znaju raditi vizionarske poteze a da manje slusaju palamudjenja patriotska a kad treba pricati kako pokrenuti ekonomiju, zaposljavanje i mnogo toga muk natane, prije ce dati mozda glas nekom tamu SDA, SDP ili SBB nego njemu samo sto ovi mozda furaju neke patrioske price

pogledaj samo gdje tacno koci, koci u glomozanoj birokatiji, pa investitori izbjegavaju zbog glomazne birokratije, pa ako vidis da zbog toga investitor izbjegaje, onda se totalno posvetiti srzu problema, otkloniti prepreke za investitore, poboljstati pravosudje da investitor se osjeca sigurno pa ces onda vidjeti kako hrle investitori u Bosnu, a to odmah generise poslove i pare, a to dovodi do boljeg zivotnog standarda.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#771 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Rezultati jedne od anketa na Fejsbuku

Podijelimo i ovo da što veći broj ljudi vidi da su građani BiH, bez obzira na sveprisutnu medijsku blokadu lika i djela prof. dr. Mirsada Hadžikadića, počeli da uviđaju činjenicu da je on jedina šansa za našu BiH.

Idemo dalje, idemo do pobjede!!!
Image
facebook stranica od vecernjih vijesti
https://www.facebook.com/Ve%C4%8Dernje- ... Pk&fref=nf
isx
Posts: 3604
Joined: 24/05/2014 19:12

#772 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by isx »

Ajd ispravite naslov teme.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#773 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Hajvan »

Smrcak15 wrote:
Novak20 wrote:@ Smrčak,

zašto vrijeđaš narod ponovljenom tvrdnjom da je glup ? Gdje ti živiš ? Ko je tebi predsjednik ?
ja sam iz tog naroda i imam pravo da kazem kakav smo narod jer sam odrastao sa svojim narodom i dalje sam sa svojim narodom

kad kazem glup, je upravo zato sto jednim te istima daje se glas a jasu te ko magarca svaki put, nikako da se opametimo, i zato smo glup narod.

a nas narod puni procvat dobije kada zivi u pravoj drzavi i sa pravim politicarima...tek onda mozete da vidite kapacitet Bosanskog covjeka do kojih granica moze da dogura sa svojom sposobnocu i pameti, i ja sam ponosan na nasu dijasporu kako uspijevaju, cak i bolje nego mnogi zapadnjaci u drzavama u kojima zive nasi ljudi.

prichaj u svoje ime, Smrljo…
reci, ja Smrchak sam glup
moja mater, nana, djeca nisu glupi ako ti i tvoji jesu….


shalu na stranu gospodine, ali upadate u prastaru greshu omalovazavanja drushtva u kojem zivite..
ako zaista tako mislite, odselite se…
ovakav nachin pisanja na forumu moze samo nashtetiti kandidatima koje favorizirate...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#774 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

koji od kandidata je ovako pri zemlji, i ide da prica sa obicnim svijetom o njihovim problemima, penzioneri, studenti, itd
Novak20
Posts: 14026
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#775 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Novak20 »

Smrcak15 wrote:koji od kandidata je ovako pri zemlji, i ide da prica sa obicnim svijetom o njihovim problemima, penzioneri, studenti, itd
Onaj koji zavlači naivne, ima američki pasoš, pare i SDA člansku kartu. :D
Locked