Auto za "momke" ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zeha
Posts: 29
Joined: 11/11/2010 15:15

#76 Re: Auto za "momke" ?

Post by zeha »

emko1234 wrote:
zeha wrote:
emko1234 wrote:ne bih stvarno da rasprava ode u tom pravcu al reci da je 1.3jtd najbolji dizel motor u malim autima je ne smijesno,nego tuzno.moze se za 15000 izvuci puno vise od auta te velicine i klase.ko zna,naravno.
A koji je to bolji mali dizel motor evropskog porijekla od 1.3mjtd?
Ako se trazi momački auto, zar može biti ljepši od 147 face lift?
pa ne znam koji je najbolji al znam da ima strasnih..1.5dci,1.4tdi,1.4 hdi, i daleko od toga da je taj 1.3 najbolji..
Eh jesi našao motore za poredjenje, neželim ni da ih komentarišem samo ću reći da nisam čuo lošiji rad dizela od 1.4tdi, Ferguson traktor iz 70. god. kod mog dede je imao ljepši rad.
1.4hdi i donekle se može smatrati dobrim motorom alii mu fali snage
1.5 dci je mnogo problematičan bio do posljednjih serija
vnm
Posts: 1489
Joined: 08/07/2008 01:28

#77 Re: Auto za "momke" ?

Post by vnm »

daleko od toga da je najbolji a 2005. godine proglasen najboljim motorom svoje klase. sta sve necu procitati ovdje.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#78 Re: Auto za "momke" ?

Post by ElRe »

1.3 Multijet je definitivno najbolji, ako se gleda dugotrajnost, mali TD motor. Možda nije miran u radu kao dCi, štedljiv kao HDI i startan kao TDI ali po pokazao pouzdanim i trajnim. Dovoljno govori koliko godina se održava u proizvodnji bez ikakvih izmjena i u koje automobile se ugrađuje.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#79 Re: Auto za "momke" ?

Post by basicm »

Ljudi svaka vama cast ali auti sa snagom i kubikazom skutera nisu momacka auta. Momacko je auto koje jede asfalt i ima pravu ergilu konja. Predlazem a i nisam sam, BMW coupe ili Golf GTi, bolji su oni sa milion kilometara nego ovi novi, i sve pare koje das za ove ostale slobodno halali jer vidis kako im cijena pada, daces 15 za godinu neces dobiti 10. Sa njima nije kupovina nego vjencanje, a to momku ne treba. Ja sam se zeznuo pa kupio Renaulta za slicne pare a ne BMW, pa me sad dusa boli :)
User avatar
SirOliver1
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 22:51
Location: U Sarajevu na Vratniku

#80 Re: Auto za "momke" ?

Post by SirOliver1 »

Alfa 147 face lift...za te pare odlicno godiste,dosta opreme a i djevojcice pisnu kad je gledaju... :dance:
User avatar
SirOliver1
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 22:51
Location: U Sarajevu na Vratniku

#81 Re: Auto za "momke" ?

Post by SirOliver1 »

cove41 wrote:Ma nema dobrog BMW za 15 000. BMW koji je star 10 godina i ima 1/3 miliona predjenih kilometara je statusni simbol samo čovjeku koji ga vozi. Mislim, bio je prije 10 godina. I ako neko auto nije momačko, onda sigurno nije BMW. To je prvenstveno auto visoke klase, kao i Mercedes i Audi, za biznismene, direktore, ugledne ljude, koji cijene stil i brend.
Eh sad, što svako pokušava biti nešto što nije je drugi problem.

Ja lično, ću uvijek prije kupiti auto koje mi odgovara potrebama i mogućnostima. Niti je BMW auto za gradske vožnje, jer se tu ne može ostvariti njegov potencijal, niti mi imamo neke autoputeve za finu vožnju, niti mi se isplati plaćati 2-3 puta više goriva, a ne idem preko 60 km/h.
Momačko auto je supermini kategorija - GrandePunto, Corsa D, Pug 207, C3, Fiesta, Alfa 147, Polo.
Ili eventualno viša kategorija tipa - Focus, Bravo, Pug 307, C4, Golf.

to su ti druze curinska auta a ne momacka... :mrgreen:
osim ove alfe naravno koja usput budi receno spada u vecu kategoriju tzv "Golf" kategoriju,dakle focus,Golf,peugeot 307,renault megane itd...
cove41
Posts: 312
Joined: 12/12/2011 17:36

#82 Re: Auto za "momke" ?

Post by cove41 »

to su ti druze curinska auta a ne momacka... :mrgreen:
Hahahaha :D eh taj naš mentalitet, čudo jedno. Eto onda, ja ću se radije voziti u "curinskom autu", nego u 15 godina starom BMW jer je to klasično kompleksaško auto.

BMW-u ciljani kupci uopšte nisu "momci". To su auta visoke klase, šta je vama. Kakva ergela konja, kakvi bakrači, nemaš kod nas gdje uživati u tome. Najoptimalnije, oko 90 HP - 120 HP, sve ostalo sasvim nepotrebno.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#83 Re: Auto za "momke" ?

Post by goran16v »

cove41 wrote:
BMW-u ciljani kupci uopšte nisu "momci". To su auta visoke klase, šta je vama. Kakva ergela konja, kakvi bakrači, nemaš kod nas gdje uživati u tome. Najoptimalnije, oko 90 HP - 120 HP, sve ostalo sasvim nepotrebno.
Hm... Ja ne znam puno srednjovjecnih ili porodicnih ljudi koji su zainteresovani za BMW serija 1 pogotovo sa 3. vr, serija 3 kupe ili kompakt, pa ne znam ko su onda ciljani kupci ako nisu mladji ljudi/momci ili oni koje puca kriza srednjih godina. Buduci da smo kokuzistan o seriju 6 ili seriji Z da ne govorim...
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#84 Re: Auto za "momke" ?

Post by scorpion7 »

BMW-a rodjo :D :D :D sad salu na stranu, ako mozes sebi priustit odrzavanje i tocenje jednog 2.5i motora onda nemoj puno da se dvoumis...320d...i jos bolje 330d (motor uz redovne servise nepoderiv) .... i nemoj poredit fieste, fabie, astre i ostala cuda sa bmw-om i mercedesom..... jer to jednom kad probas i naravno ako si u mogucnosti da vozis i odrzavas, sumnjam da ces pozelit da promjenis ;) a jos ako mu nabijes kakve 18" sa ukusom..... a jos ljeto ide.... pa to neces moc da se kutarises pripadnica ljepseg pola :D :D :D...
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#85 Auto za "momke" ?

Post by basicm »

to su ti druze curinska auta a ne momacka... :mrgreen:

Ja nisam htio napisati ali mi je isto palo na pamet :) vala su vecina ovih auta sa prijedloga tetkasta.
2.0 d od 110 kW u BMW i navozas se auta.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#86 Re: Auto za "momke" ?

Post by Industrialyzer »

scorpion7 wrote:BMW-a rodjo :D :D :D sad salu na stranu, ako mozes sebi priustit odrzavanje i tocenje jednog 2.5i motora onda nemoj puno da se dvoumis...320d...i jos bolje 330d (motor uz redovne servise nepoderiv) .... i nemoj poredit fieste, fabie, astre i ostala cuda sa bmw-om i mercedesom..... jer to jednom kad probas i naravno ako si u mogucnosti da vozis i odrzavas, sumnjam da ces pozelit da promjenis ;) a jos ako mu nabijes kakve 18" sa ukusom..... a jos ljeto ide.... pa to neces moc da se kutarises pripadnica ljepseg pola :D :D :D...

Moze to i sa Alficom 8-)
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#87 Re: Auto za "momke" ?

Post by scorpion7 »

Vjerujem ti to za alfu... Znam dosta ljudi koji se nebi odrekli tog znaka ;-) ja pricam u svoje ime... Tesko da bi ko natjero iz Bendzolovog sjedista... Osim u ovaj novi model :-))) samo sto je rekao meni jaran kad je uzeo merca coupe-a...jedino ja konj kupio mercedesa i naso curu :-))))
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#88 Re: Auto za "momke" ?

Post by Walter76 »

scorpion7 wrote:BMW-a rodjo :D :D :D sad salu na stranu, ako mozes sebi priustit odrzavanje i tocenje jednog 2.5i motora onda nemoj puno da se dvoumis...320d...i jos bolje 330d (motor uz redovne servise nepoderiv) .... i nemoj poredit fieste, fabie, astre i ostala cuda sa bmw-om i mercedesom..... jer to jednom kad probas i naravno ako si u mogucnosti da vozis i odrzavas, sumnjam da ces pozelit da promjenis ;) a jos ako mu nabijes kakve 18" sa ukusom..... a jos ljeto ide.... pa to neces moc da se kutarises pripadnica ljepseg pola :D :D :D...
Potpisujem svaku riječ!

http://pik.ba/artikal/1264434/bmw-320-d/

http://pik.ba/artikal/1292009/bmw-320-diesel/

Moraš biti slijep da ti se ne svide! :dance:
User avatar
SirOliver1
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 22:51
Location: U Sarajevu na Vratniku

#89 Re: Auto za "momke" ?

Post by SirOliver1 »

cove41 wrote:
to su ti druze curinska auta a ne momacka... :mrgreen:
Hahahaha :D eh taj naš mentalitet, čudo jedno. Eto onda, ja ću se radije voziti u "curinskom autu", nego u 15 godina starom BMW jer je to klasično kompleksaško auto.

BMW-u ciljani kupci uopšte nisu "momci". To su auta visoke klase, šta je vama. Kakva ergela konja, kakvi bakrači, nemaš kod nas gdje uživati u tome. Najoptimalnije, oko 90 HP - 120 HP, sve ostalo sasvim nepotrebno.
nekome je auto prevozno sredstvo a nekome najbolji drug...nekome je bitno koliko mu je cura stara,a nekome kako izgleda ,kakva je u dushi i iz kakave je familije.... :dance:
Last edited by SirOliver1 on 16/02/2012 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
SirOliver1
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 22:51
Location: U Sarajevu na Vratniku

#90 Re: Auto za "momke" ?

Post by SirOliver1 »

Industrialyzer wrote:
scorpion7 wrote:BMW-a rodjo :D :D :D sad salu na stranu, ako mozes sebi priustit odrzavanje i tocenje jednog 2.5i motora onda nemoj puno da se dvoumis...320d...i jos bolje 330d (motor uz redovne servise nepoderiv) .... i nemoj poredit fieste, fabie, astre i ostala cuda sa bmw-om i mercedesom..... jer to jednom kad probas i naravno ako si u mogucnosti da vozis i odrzavas, sumnjam da ces pozelit da promjenis ;) a jos ako mu nabijes kakve 18" sa ukusom..... a jos ljeto ide.... pa to neces moc da se kutarises pripadnica ljepseg pola :D :D :D...

Moze to i sa Alficom 8-)

vozio sam Alfu a sad vozim BMW-a....Alfa je ljepsa i ima dushu,al BMW kad kazes onda one znaju o cemu pricas...:)
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#91 Re: Auto za "momke" ?

Post by Dupli_skalp »

zar vam bijesna auta trebaju da bi curu pokupili? :-)
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#92 Re: Auto za "momke" ?

Post by sLLayer »

A4 ili A3 8-)
User avatar
SAID5
Posts: 599
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#93 Re: Auto za "momke" ?

Post by SAID5 »

skupa rega, trosi, poprilicno skupo odrzavanje (govorim za klasu u kojoj se nalazi), ali po meni naj auto za osobe od 20-30 godina

Image
User avatar
2AK-47
Posts: 308
Joined: 26/12/2011 19:09

#94 Re: Auto za "momke" ?

Post by 2AK-47 »

Image
User avatar
SirOliver1
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 22:51
Location: U Sarajevu na Vratniku

#95 Re: Auto za "momke" ?

Post by SirOliver1 »

eyesburn wrote:zar vam bijesna auta trebaju da bi curu pokupili? :-)
ne trebaju,ali je lakse... :mrgreen:
User avatar
olensoner
Posts: 1164
Joined: 24/01/2008 19:34

#96 Re: Auto za "momke" ?

Post by olensoner »

Mini Cooper je dobar, ali iskljucivo Cooper S, jer obicni je samo sminka za zene. A razlika u cijeni nije nesto ekstra velika.
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#97 Re: Auto za "momke" ?

Post by Monsignor »

Mislim da se ovako moze u nedogled ali koliko vidim fula se bit pitanja...
Prvo treba odrediti za kakvog momka se bira auto pa onda udariti po prijedlozima.

Recimo tip momka koji je radije voli provoditi svoje vrijeme studirajuci, uceci, posjetama tetatru, izlozbama i sl. i kojem auto predstavlja samo prevozno sredstvo od tacke a do tacke b ce svakako veoma racionalno pristupiti odabiru vozila. Najcesce se radi o malom autu, jeftinom za odrzavanje sto novije god proizvodnje itd.

Docim, tip momka koji automobil personificira kao zivotnog saputnika ce svakako na potpuno drugaciji nacin odabrati auto. Ima momaka koji kad se sastanu sa prijateljima auti su jedina tema razgovora te se tu pretabire razne teme, od samog ucestvovanja u saobracaju do tehnickih karakteristika njihovoh ali i drugih vozila. Ovakvi momci se ne zadovoljavaju prakticnim rjesenjima nego svoj odabir temelje na velicini, jacini, bradnu, dodatnoj opremi itd gdje cinjenice u vezi starosti auta, mogucima kvarovima, potrosnji itd su obicno na zacelju liste prioriteta.

Eto to je moje misljenje tako da po meni za odabir momachkog auta treba prvo poznavati momka pa onda sugerisati...

pozz
:)
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#98 Auto za "momke" ?

Post by basicm »

Ako treba nekom auto nek se javi, prodajem ja svoje.
mad max
Posts: 42
Joined: 17/10/2011 17:00

#99 Re: Auto za "momke" ?

Post by mad max »

pozdrav svima
moram i ja reci koju ovdje
slazem se sa ovim drugom sto kaze da se mora znati kakav je momak, pa se onda savjetovati koje auto da kupi... mozda je covjek visok dva metra a vi navalili na "tacke sa grijanjem" tako ja zovem ova mala auta tipa fijata punta, clia i ostalih...
sta covjek voli? ako voli jak start, jaku obrtnu moc i snagu od semafora do semafora onda puno konja sto vise to bolje, kn filteri, izduvi raznorazni, velike felne i niskoprofilne gume, benzinac turbo ekstra...
ako je eto samo da ima auto da se prebaci sa tacke a na tacku b, onda moze da vozi 1,3 multijet to vozi moja zena na posao i sa posla i auto je dobar ovako otici po hljeb i mlijeko, malo trosi, ne kvari se, nedaj boze udariti u nesto sa njim znaci male sanse za prezivjeti....

za mene je momacko auto kupe sa dvoje vrata, kao sto je nekad u moje vrijeme bio korado g60, kalibra 4x4 turbo, tojota supra, to su momacka auta brza, eksplozivna vec usminkana malo jos uloziti i imate pravi auto, ne mislim na naljepnice i neke neonke, samo spustanje i dobre felne, muziku doraditi i to je to, izduv kn filter i pravi automobil

za bmw se slazem da je momacko auto serije 6, naravno bmw i njegov broj pokazuju kakav status imas u drustvu u kom se kreces, za jednog momka je npr. dobar izbor 540i benzinski motor 4.4 koji je izdrzljivi i dobro ide i naravno da je m-optic, tako da nema sta ulagati u izgled jer on savrseno izgleda

e sad taj ko kupuje treba da zna sta i koje auto moze da finansira pa da se tako i postavi, sta voli i moze li to sto voli da ispostuje novcanikom

po meni je bolje kupiti polovnog bmw nego novu kiu, daciu ili kako se vec ne zovu ova neka nova auta

ja trenutno vozim grand cherokee model wj i vise sam nego zadovoljan, brz, jak, pouzdan, izaziva paznju kao pojava svugdje gdje dodjem, a moji poznanici koji voze mala auta kazu mi da ga nebi ni dzaba i kako su prezadovoljni svojim auticima, a u stvari je istina da nemaju cim da tankaju, pa kao onda joj znas bolje je malo auto... a svu zimu sam ih izvlacio iz kanala i gdje god trebaju ici samo zovu, a njihovi se sepeti i ne vide iz snijega...
Soljženicin
Posts: 33
Joined: 26/02/2012 21:48

#100 Re: Auto za "momke" ?

Post by Soljženicin »

Monsignor wrote:Mislim da se ovako moze u nedogled ali koliko vidim fula se bit pitanja...
Prvo treba odrediti za kakvog momka se bira auto pa onda udariti po prijedlozima.

Recimo tip momka koji je radije voli provoditi svoje vrijeme studirajuci, uceci, posjetama tetatru, izlozbama i sl. i kojem auto predstavlja samo prevozno sredstvo od tacke a do tacke b ce svakako veoma racionalno pristupiti odabiru vozila. Najcesce se radi o malom autu, jeftinom za odrzavanje sto novije god proizvodnje itd.

Docim, tip momka koji automobil personificira kao zivotnog saputnika ce svakako na potpuno drugaciji nacin odabrati auto. Ima momaka koji kad se sastanu sa prijateljima auti su jedina tema razgovora te se tu pretabire razne teme, od samog ucestvovanja u saobracaju do tehnickih karakteristika njihovoh ali i drugih vozila. Ovakvi momci se ne zadovoljavaju prakticnim rjesenjima nego svoj odabir temelje na velicini, jacini, bradnu, dodatnoj opremi itd gdje cinjenice u vezi starosti auta, mogucima kvarovima, potrosnji itd su obicno na zacelju liste prioriteta.

Eto to je moje misljenje tako da po meni za odabir momachkog auta treba prvo poznavati momka pa onda sugerisati...

pozz
:)
:thumbup:

Koje su preporuke za momka A, i momka B :D
Post Reply