Antivirus program

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#76 Re: Antivirus program

Post by wickerman »

Kod mene program TNod skida sam key-ove za Nod tako da nemam problema vec 1 godinu dana. Samo ga pokrenes ili se on sam pokrene kad tek upalis kompjuter. Inace sam se prije ubijao sa zastitom ;)
User avatar
Averus
Posts: 20433
Joined: 13/02/2008 17:07

#77 Re: Antivirus program

Post by Averus »

Ja stvarno ne znam kako neko moze preporuciti aviru ili avast... Koristio sam oba na 50ak racunara (sto u svojoj firmi, sto privatnim klijentima) i BAŠ se primjeti koliko usporavaju/otežavaju rad, bez obzira na konfiguraciju.
Plus, propuštaju neke viruse samo tako...

Ja preporučujem Microsoft Security Essentials. Besplatan je, a radi svoj posao kako treba.
Radi dodatne sigurnosti, dobro je svakih mjesec dana odraditi jednom ComboFix i 100% si miran što se tiče virusa :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#78 Re: Antivirus program

Post by agent_zero »

NenjiA wrote:Ja stvarno ne znam kako neko moze preporuciti aviru ili avast... Koristio sam oba na 50ak racunara (sto u svojoj firmi, sto privatnim klijentima) i BAŠ se primjeti koliko usporavaju/otežavaju rad, bez obzira na konfiguraciju.
Plus, propuštaju neke viruse samo tako...

Ja preporučujem Microsoft Security Essentials. Besplatan je, a radi svoj posao kako treba.
Radi dodatne sigurnosti, dobro je svakih mjesec dana odraditi jednom ComboFix i 100% si miran što se tiče virusa :)
Identična iskustva.

MSE :thumbup:
User avatar
Tiger 033
Posts: 8697
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#79 Re: Antivirus program

Post by Tiger 033 »

Kompanija "Kaspersky Lab" najavila je novi proizvod Kaspersky Security Scan - besplatnu alatku za dvostruku provjeru bezbjednosnog statusa vašeg računara.

Idealan je za korisnike koji trenutno ne koriste nikakvo antivirus rješenje, ili koji sumnjaju u svoj trenutni bezbjednosni softver i traže drugo mišljenje. Ovaj uslužni program takođe omogućava korisnicima da „uđu" u lidersku industriju bezbjednosnih tehnologija "Kaspersky Lab".

Program je jednostavan za instalaciju i uklanjanje, radi nesmetano sa drugim antivirusima i ako nađe bilo kakve probleme, savjetuje korisnike rješenjem za odgovarajuću potpunu zaštitu kao što su "kaspersky anti-virus" ili "Kaspersky internet security".

"Kaspersky Security Scan " dostupan je za besplatno preuzimanje na zvaničnom sajtu kompanije Kaspersky Lab.
Aqbal
Posts: 13
Joined: 06/06/2012 07:25

#80 Re: Antivirus program

Post by Aqbal »

wickerman wrote:Kod mene program TNod skida sam key-ove za Nod tako da nemam problema vec 1 godinu dana. Samo ga pokrenes ili se on sam pokrene kad tek upalis kompjuter. Inace sam se prije ubijao sa zastitom ;)
Kako doci do tog programa?
Aqbal
Posts: 13
Joined: 06/06/2012 07:25

#81 Re: Antivirus program

Post by Aqbal »

roki wrote:
Aqbal wrote:Ja sam u pocetku imao McCaffee, a zatim Nod32... Nod32 je radio perfektno i nije uzimao memoriju. Kada mi je istekao, prebacivao sam se na Aviru (pop-ups), Avast (uzima memoriju i gusi pravo), AVG...

Zadnjih 6 mjeseci sam imao Webroot secure anywhere, jer mi je dosao free 6 mjeseci uz laptop... Sada je istekao, pa evo kontam sta i kako, te cu sada najvjerovatnije potraziti NOD32 sa kljucevima. Isplati se i ganjati kljuceve, nego da mi tamo neki AV siluje masinu...
Il lagiš il si vesla sisao sto se antivirusa tiče :D

Nisam jedini koji je to rekao na ovom podforumu, niti jedini sa tim iskustvom... Avast mi je usporavao comp i to pravo... Evo sada sam skinuo Nod32 i pokrenuo odmah scan, ma ne cuje se i ne primjeti na radu compa...
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#82 Re: Antivirus program

Post by wickerman »

Aqbal wrote:
wickerman wrote:Kod mene program TNod skida sam key-ove za Nod tako da nemam problema vec 1 godinu dana. Samo ga pokrenes ili se on sam pokrene kad tek upalis kompjuter. Inace sam se prije ubijao sa zastitom ;)
Kako doci do tog programa?
Na google upises free download tnod i nadjes ga :D.

Ako slucajno nema,posalji mi PP i posaljem ti na mail.
Ja sam se od tad rijesio muka i prezadovoljan sam...
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#83 Re: Antivirus program

Post by nedims »

Akcija u Spaniji...Besplatno 6 mjeseci... ESET NOD32 Antivirus 5
http://promos.eset.es/tuenti/

Ja sam u formularu upisao:
Prva rubrika: ESET NOD32 Antivirus ...(mozda treba nesto drugo...ali ja nisam znao sta)
Druga rubrika:Prezime
Treca rubrika: Ime
Cetvrta rubrika: oficijelni mail
Jako brzo sam dobio mail sa licencom. Nisam koristio ponudjene linkove...predpostavio sam da je NOD na spanskom i otisao na oficijelnu stranicu i skinuo NOD na engleskom...Instalirao i ugradio licencu...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#84 Re: Antivirus program

Post by roki »

Ja se mogu sloziti da avira usporava sistem i to dobro,ali za avast ne. Takoder avast nema neku detekciju. Cudno je to da brat moje djevojke uvijek pokupi nesto,sta god da mu za zastitu intaliram,al sto je informaticki neobrazovan to je drugo.I sam koristim MSE i sve rjeci hvale
Stalker
Posts: 122
Joined: 08/02/2012 10:41

#85 Re: Antivirus program

Post by Stalker »

:thumbup: Eset NOD32 antivirus 4
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#86 Re: Antivirus program

Post by admir_adoo »

POzz hitno mi treba pomoc :sad:
Zarazen mi je laptop vec 2 dana ima bruku virusa ne znam ni sam kako sam pokrenuo laptop... nakon milion pokusaja sam otvorio net. imam neki ESET NOD 32 antivirus ali odavno nije updajtovan a ja ne znam puno oko toga... koliko sam mogao skontati treba mi novi usarname i pasword.. valjda :shock:
u medjuvremenu mi izbacuje nekakavLive security platinum 3.5.7. i prepozna mi sve viruse.. kad kliknem da cisti onda normala me konektuje na njihov web gdje traze rapa :D a plata mi jos nije bila :-?
mozel ikakva pomoc.. kakav link za besplatan antivirus ili neki pass za ovajj eset .. on mi je prije normalno funkcionisao.....
unaprijed zahvalan :-D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8697
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#87 Re: Antivirus program

Post by Tiger 033 »

admir_adoo wrote:POzz hitno mi treba pomoc :sad:
Zarazen mi je laptop vec 2 dana ima bruku virusa ne znam ni sam kako sam pokrenuo laptop... nakon milion pokusaja sam otvorio net. imam neki ESET NOD 32 antivirus ali odavno nije updajtovan a ja ne znam puno oko toga... koliko sam mogao skontati treba mi novi usarname i pasword.. valjda :shock:
u medjuvremenu mi izbacuje nekakavLive security platinum 3.5.7. i prepozna mi sve viruse.. kad kliknem da cisti onda normala me konektuje na njihov web gdje traze rapa :D a plata mi jos nije bila :-?
mozel ikakva pomoc.. kakav link za besplatan antivirus ili neki pass za ovajj eset .. on mi je prije normalno funkcionisao.....
unaprijed zahvalan :-D

Dobio si sve na PP ;-) pozzz
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#88 Re: Antivirus program

Post by admir_adoo »

Hvala!
Valjda ce jedan upaliti :)
User avatar
Tiger 033
Posts: 8697
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#89 Re: Antivirus program

Post by Tiger 033 »

admir_adoo wrote:Hvala!
Valjda ce jedan upaliti :)
Javi nam da znamo...dobiJo si ih bruku :D
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#90 Re: Antivirus program

Post by admir_adoo »

Tiger 033 wrote:
admir_adoo wrote:Hvala!
Valjda ce jedan upaliti :)
Javi nam da znamo...dobiJo si ih bruku :D
Uspio sam.... "pocistio" sam bolje od RAD-a :D :dance:
hvala
mariner
Posts: 363
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#91 Re: Antivirus program

Post by mariner »

Agnitum

outpost security suite -free
Lagan, nema zapinjanja niti usporavanja kompa,HIPS perfektan jednan od najboljih, Av. perfektan u zadnje vrijeme testovi pokazuju dobre rezultate.
Za pocetnike i one koji ne traze puno ovaj program je predobar.

ja bih preporucio:
outpost free
Malwarebites free
superantispyware free
wot free

i ove pomocne stvari :
Hijack this free
CCcleaner free
Glary Utilities free

Ovo sve zajedno je predlozeno nakon visegodisnjeg iskustva testiranja i pitanja koje stvari najmanje trose resurse a da su jako efikasne i korisne.

McAfee,BitDefender,Kaspersky,Panda,Norton,Trend Micro,Bullguard jako puno trose resurse iako nastoje da svake godine izbjegnu tu manu poboljsavajuci proizvod, Samo jaki kompjuteri mogu podnjeti ove programe a da se ne osjete, inace...gnjavaza.


Eset,avira,comodo,outpost su puno laksi,
ali na kraju krajeva, svako zna sta je za njega najbolje i sta mu je najvise pri srcu .
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#92 Re: Antivirus program

Post by irac300 »

ESET Smart Security. Zadnjih 5 godina ga koristim i nikada nisam imao problema. Samo sam osvježavao s novim verzijama.
Nucleux
Posts: 43
Joined: 13/05/2012 08:36

#93 Re: Antivirus program

Post by Nucleux »

Sve su ovo teorije zavjere. Tvorci antivirusa kreiraju viruse i onda objavljuju kako imaju revolucionarno rjesenje za taj virus.

Ne valja nijedan, svakom sam nasao manu. Pored svakog moze proci virus i disable-ovat ga.
User avatar
febo_acm
Posts: 10244
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#94 Re: Antivirus program

Post by febo_acm »

Nucleux wrote:Sve su ovo teorije zavjere. Tvorci antivirusa kreiraju viruse i onda objavljuju kako imaju revolucionarno rjesenje za taj virus.

Ne valja nijedan, svakom sam nasao manu. Pored svakog moze proci virus i disable-ovat ga.
I da nista ne koristimo jer si nasao manu svakom?

Sent from my XT910 using Tapatalk 2
Nucleux
Posts: 43
Joined: 13/05/2012 08:36

#95 Re: Antivirus program

Post by Nucleux »

Najbolje rjesenje je da se ide na provjerene stranice i da se ne skida sadrzaj sumnjivog porijekla. Naravno, ne uzimati svaciji USB i ne stavljati vlastiti USB u svaciji kompjuter.
User avatar
semirsar
Posts: 7572
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#96 Re: Antivirus program

Post by semirsar »

A najsigurnije je "nejmati" uopste racunar... ima l' jos kakav biser? :mrgreen:
mariner
Posts: 363
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#97 Re: Antivirus program

Post by mariner »

Nucleux wrote:Sve su ovo teorije zavjere. Tvorci antivirusa kreiraju viruse i onda objavljuju kako imaju revolucionarno rjesenje za taj virus.

Ne valja nijedan, svakom sam nasao manu. Pored svakog moze proci virus i disable-ovat ga.
Kako ono kaze Chris Bear ? Bolje ista nego nista ! ......... ha..ha ha...haha.. :D

Neko gore rece , nabolje je i ne koristiti komjuter ako neces infekciju.
Ali u najmanju ruku, pripremiti lovu, zadati jedan dobar apple i manje vise rijesena stvar..

Koliko neko od companija av softvera namjerno pravi viruse ili ne, to nije ni vazno. Vazno je da je rijetka zaraza ukoliko se vodi racuna o osnovnim stvarima internet security-ja. Ja ne pamtim kada sam naletio na neki virus na internetu osim, ako namjerno potenciram zarazu u svrsi testiranja. Cesce preko tudjih USB-stikova.
Recimo meni licno '' Rogue- lazni antivirusni programi'' su vise zadavali glavobolja od obicnih trojanaca crva, spywara, virusa. Kada sam sa njima( rogue) malo ispitivo ponasanje kompa, neki se mogu lako na ''add remove'' skinuti, a neki se nedalu tako lako ,pa se mora ici posebnim procedurama i tehnikama, a ponekat i format c biva rjesenje.
Jako opaka stvar je i malware '' Ransom lock em all''. KO NALETI NA OVE STVARI NEKA IH ZAOBIDJE U SIROKOM LUKU, DON'T CLICK.
User avatar
febo_acm
Posts: 10244
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#98 Re: Antivirus program

Post by febo_acm »

Ne mora Apple, može jednostavno i besplatno Linux!
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#99 Re: Antivirus program

Post by Qurajber »

AMD wrote:
Nucleux wrote:Sve su ovo teorije zavjere. Tvorci antivirusa kreiraju viruse i onda objavljuju kako imaju revolucionarno rjesenje za taj virus.

Ne valja nijedan, svakom sam nasao manu. Pored svakog moze proci virus i disable-ovat ga.
I da nista ne koristimo jer si nasao manu svakom?
Ti trebaš prvo riješiti svoje mane....
User avatar
febo_acm
Posts: 10244
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#100 Re: Antivirus program

Post by febo_acm »

Kod mene nema mana, cisto savrsenstvo sve. Imas mahanje...
Post Reply