Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
tarajozic
Posts: 23
Joined: 20/01/2010 10:19

#76 Re: Vjencanje

Post by tarajozic »

ciao svima
trazim lijepu salu (hotel) za oko 200- tinjag gostiju u sarajevu.
poslala sam nekoliko upita i za sada mi je hotel Rimski most na prvom mjestu
ima li netko iskustava?
meni ce biti malo teze sve to izorganizirati jer decko i ja zivimo u hrvatskoj pa smo ograniceni i sa vremenom i sa brdo stvari
ako itko ima savjeta, pucajte :)
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#77 Re: Vjencanje

Post by CherryLips »

Koliko unaprijed treba rezervisati restoran ili hotel za svadbeni rucak za oko 15-20 zvanica? ABd vjencanje planiramo za proljece. I jos,gdje naci slatku haljinu do koljena koja bi bila dostojna zamjena vjencanici ?
Dobro bi mi dosli savjeti i iskustva ko je vec imao ovakva mala vjencanja,na sta treba obratiti pažnju?
Nece biti svatova,kicenja,vjencanice...znaci bas jednostavno...
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#78 Re: Vjencanje

Post by semmy »

CherryLips wrote:Koliko unaprijed treba rezervisati restoran ili hotel za svadbeni rucak za oko 15-20 zvanica? ABd vjencanje planiramo za proljece. I jos,gdje naci slatku haljinu do koljena koja bi bila dostojna zamjena vjencanici ?
Dobro bi mi dosli savjeti i iskustva ko je vec imao ovakva mala vjencanja,na sta treba obratiti pažnju?
Nece biti svatova,kicenja,vjencanice...znaci bas jednostavno...
za haljinu moja preporuka je da odes snajderici i sasije sta ti hoces...ja sam sebi izabrala dugu haljinu i prezadovoljna sam bila, odlicna mi je i danas za neke prilike :D

Image
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#79 Re: Vjencanje

Post by vazi »

Image

ili bilo koju vjencanicu, samo je skratis na zeljenu duzinu :)

Image
Portman
Posts: 5
Joined: 13/04/2009 23:00

#80 Re: Vjencanje

Post by Portman »

@Cherry Lips
Za haljinu preporucujem internet i samo internet - kod nas je izbor nikakav, jedino ako bas imas srece (i zivaca) da naletis na haljinu koja ti se svidja.

Evo par meni omiljenih, jednu od njih sam i sama odabrala za isti povod za koji tebi treba;)
(nadam se da ovdje prolaze linkovi):
http://www.asos.com/Asos/Asos-Pleated-H ... iid=985717
Image

http://www.asos.com/Karen-Millen/Karen- ... clr=Silver
Image

http://www.asos.com/Karen-Millen/Karen- ... lr=Neutral
Image

http://www.asos.com/Karen-Millen/Karen- ... id=1159428
Image

http://www.asos.com/Asos/Asos-Structure ... 1&clr=Mink
Image

http://www.asos.com/Asos/Asos-Premium-L ... 1&clr=Nude
Image

Sto se tice najave, za tako mali broj ljudi ti i ne treba neka posebna najava, mozda sedam dana prije odes, kazes koliko ce ljudi biti i gdje zelite sjediti (ovo naravno ako ne zakupljujes cijeli restoran i ako nemas nekih posebnih zelja, muziku, a mozes odmah i dogovoriti hranu, mada za taj broj u vecini restorana ne moras, mogu svi narucivati za sebe na licu mjesta...). Ako su fini (kao sto su ovi moji bili), sve ce lijepo uredit u folu vjencanja...

Zapravo je i kod mene bio isti scenarij koji ti planiras, pa slobodno pitaj sve sto te zanima:)
Last edited by Portman on 24/12/2010 23:11, edited 2 times in total.
User avatar
Lady Agora
Posts: 160
Joined: 14/10/2010 14:10
Location: An der schönen blauen Donau...

#81 Re: Vjencanje

Post by Lady Agora »

Moja ce haljina biti otprilike ovakva :-D

Image
Portman
Posts: 5
Joined: 13/04/2009 23:00

#82 Re: Vjencanje

Post by Portman »

Kako ubacujete ove slike?:) Ne ide mi...
User avatar
Better Man
Posts: 16819
Joined: 01/10/2006 20:10

#83 Re: Vjencanje

Post by Better Man »

Portman wrote:Kako ubacujete ove slike?:) Ne ide mi...
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 21&t=35560
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#84 Re: Vjencanje

Post by CherryLips »

Hvala vam ljudi,cijenim svaku pomoc:) Najbolje bi bilo kad bih nasla haljinu da kupim,ne volim da sijem stvari,2 puta sam to uradila i bila razocarana...znaci za restoran/hotel ne moram bas rano rezervisati,to je super...
divim se ljudima koji prave velike svadbe,meni zlo sto se i oko ovako malo stvari moram brinuti i glavu razbijati...
User avatar
Lady Agora
Posts: 160
Joined: 14/10/2010 14:10
Location: An der schönen blauen Donau...

#85 Re: Vjencanje

Post by Lady Agora »

I ja se isto divim ljudima koji prave velike svadbe. :D Ja i moj buduci suprug bi htjeli stvarno sve u najuzem
krugu bez sekiracije i frke - ali s druge strane imas roditelje, u mom slucaju otac, koji hoce da bude spektakularan
lom i dernek :D - ali za to je svu organizaciju na sebe i preuzeo. Mislim za D-day su bile manje pripreme :D - jedno
6 mjeseci unaprijed.
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#86 Re: Vjencanje

Post by surajaa »

@Portman, jesi li ti narucivala haljine sa ovih linkova, mene konkretno zanimaju cipele, da li dostavljaju u BiH i jesi li zadovoljna velicinom, vidim da se radi o UK, pa ne mogu da nadjem odgovarajucu velicinu, nas broj cipela 39 se ne podudara sa njihovim mjerama...

Svakako, hvala za ovu stranicu, nemam iskustva sa narucivanjem preko neta, pa sam malo skepticna, a ima divnih stvari i uopste nisu toliko skupi, bar dok im traje ovo neko snizenje...pozdrav
Portman
Posts: 5
Joined: 13/04/2009 23:00

#87 Re: Vjencanje

Post by Portman »

@surajaa
Narucivala sam, stigne za 5 dana, u normalnim uslovima, a sada zbog snijega treba malo duze. Sada je snizenje, a do Bozica je bio free shipping tako da je stvarno bilo povoljno narucivati sa asosa. Ne znam sta bih ti rekla za broj - i ja isto nosim 39, to i bilo 6 po UK, i uzimala sam obucu 6 i odgovara mi je, ali uzimala sam i 7 (sve ti zavisi od marke, obicno mozes naci info na netu da li neka marka pravi vece ili manje modele, ako imas zivaca traziti:). Na kraju krajeva mozes i vratiti, ali placas duplu postarinu. Pogledaj na podforumu ekonomija, imas temu kupovina preko interneta i e-bay, sve pise gdje sta i kako kupovati, meni je bilo itekako korisno:)
a ovu haljinu sam nasla na asosu, ali sam je na kraju kupila preko e-baya (razlog - cijena:), i za sedam dana je bila tu:) bez carine. i da, za skoro sve ti pisu tacne mjere, tako da je tesko pogrijesiti velicinu.
@cherrylips
sad sam skontala da sam ti napisala 7 dana ranije, ali vodila sam se svojim slucajem - meni je to bilo dovoljno vremena jer nije bila subota (a malo ko se vjencaje randim danima). Ako ti je vjencanje u subotu (i ako vec znas datum), nije zgoreg provjeriti ranije, jer u proljece kad krene sezona vjencanja, mozda taj restoran koji si zapikala bude zauzet:) Nas su npr. samo pitali kada tacno cemo doci, sta cemo jesti (posto smo rekli da nas je 12-ero rekli su da ne mroamo najavljivati hranu, jer nas je malo, nego da svaki gost moze sebi odabrati sta god hoce u tom trenutku i da mogu domah spremiti, sto nam je bilo super - neka svako naruci sta zeli), kad smo dosli oni su taj dio gdje smo sjedili ukrasili, stavili cvijece, neke balonske dekoracije, bas da se vidi da je vjencanje iako nas je tako malo... nista od toga nismo trazili, sve su sami uradili, tako da mi je to bas super bilo, ono ne trebas im nacrtati da ti je to ipak poseban dan... i ja sam duugo razmisljala sta da radim s haljinom, posto kod nas nista nisam mogla naci, sivenje mi takodjer nije dolazilo u obzir, nekako mi je te peglanje, i ne znam nekako mi uvijek budu bolje gotove haljine od tih sivenih (mada stoji to da ti najbolje stoji kad je nesto po mjeri). zato sam narucila i onda se molila da mi bude taman:)
@better man
hvala puno:) (nadala sam se da ima neki brzi nacin, mada nije ni ovo nesto narocito komplikovano, ali traje:)
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#88 Re: Vjencanje

Post by surajaa »

Portman wrote:@surajaa
Narucivala sam, stigne za 5 dana, u normalnim uslovima, a sada zbog snijega treba malo duze. Sada je snizenje, a do Bozica je bio free shipping tako da je stvarno bilo povoljno narucivati sa asosa. Ne znam sta bih ti rekla za broj - i ja isto nosim 39, to i bilo 6 po UK, i uzimala sam obucu 6 i odgovara mi je, ali uzimala sam i 7 (sve ti zavisi od marke, obicno mozes naci info na netu da li neka marka pravi vece ili manje modele, ako imas zivaca traziti:). Na kraju krajeva mozes i vratiti, ali placas duplu postarinu. Pogledaj na podforumu ekonomija, imas temu kupovina preko interneta i e-bay, sve pise gdje sta i kako kupovati, meni je bilo itekako korisno:)
a ovu haljinu sam nasla na asosu, ali sam je na kraju kupila preko e-baya (razlog - cijena:), i za sedam dana je bila tu:) bez carine. i da, za skoro sve ti pisu tacne mjere, tako da je tesko pogrijesiti velicinu.
@cherrylips
sad sam skontala da sam ti napisala 7 dana ranije, ali vodila sam se svojim slucajem - meni je to bilo dovoljno vremena jer nije bila subota (a malo ko se vjencaje randim danima). Ako ti je vjencanje u subotu (i ako vec znas datum), nije zgoreg provjeriti ranije, jer u proljece kad krene sezona vjencanja, mozda taj restoran koji si zapikala bude zauzet:) Nas su npr. samo pitali kada tacno cemo doci, sta cemo jesti (posto smo rekli da nas je 12-ero rekli su da ne mroamo najavljivati hranu, jer nas je malo, nego da svaki gost moze sebi odabrati sta god hoce u tom trenutku i da mogu domah spremiti, sto nam je bilo super - neka svako naruci sta zeli), kad smo dosli oni su taj dio gdje smo sjedili ukrasili, stavili cvijece, neke balonske dekoracije, bas da se vidi da je vjencanje iako nas je tako malo... nista od toga nismo trazili, sve su sami uradili, tako da mi je to bas super bilo, ono ne trebas im nacrtati da ti je to ipak poseban dan... i ja sam duugo razmisljala sta da radim s haljinom, posto kod nas nista nisam mogla naci, sivenje mi takodjer nije dolazilo u obzir, nekako mi je te peglanje, i ne znam nekako mi uvijek budu bolje gotove haljine od tih sivenih (mada stoji to da ti najbolje stoji kad je nesto po mjeri). zato sam narucila i onda se molila da mi bude taman:)
@better man
hvala puno:) (nadala sam se da ima neki brzi nacin, mada nije ni ovo nesto narocito komplikovano, ali traje:)

Hvala na iscrpnom odgovoru, svakako cu potraziti :wink:
User avatar
Lady Agora
Posts: 160
Joined: 14/10/2010 14:10
Location: An der schönen blauen Donau...

#89 Re: Vjencanje

Post by Lady Agora »

Interesantno je da Amazon ima izbor vjencanih i zarucnickih prstenova. Vecinom nisu nesta
ali ima par koji su po mom ukusu: :)

Image

Image

Ovo je u klasi oko 400 Eura.
User avatar
old_drummer
Posts: 125
Joined: 27/10/2010 14:21

#90 Re: Vjencanje

Post by old_drummer »

Cini mi se da je neko trazio haljinu do koljena koja bi kao zamijenila vjencanicu... Ja sam se u ovu naprosto zaljubila:
edit: u haljinu, ne curu :D

Image

A evo i na asosu. :)
http://www.asos.com/Hybrid/Hybrid-Wrap- ... ttle+Green
User avatar
Lady Agora
Posts: 160
Joined: 14/10/2010 14:10
Location: An der schönen blauen Donau...

#91 Re: Vjencanje

Post by Lady Agora »

Kroj haljine je dobar al boja...maslinasto zelena :D
Ja bi se onda radije udala u ovome: :D
Image
User avatar
old_drummer
Posts: 125
Joined: 27/10/2010 14:21

#92 Re: Vjencanje

Post by old_drummer »

Lady Agora wrote:Kroj haljine je dobar al boja...maslinasto zelena :D
Ja bi se onda radije udala u ovome: :D
Image
Jao, jao... Pa nije jedina boja, naravno da moze zamijenit. Moja maturska je bila slicna ovoj, samo smedja. Onako prilicno jednostavna. Mislim da bi bez bila savrsena :)

edit: nije OVOJ, nego ovoj iznad, maslinasto zelenoj :-)
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#93 Re: Vjencanje

Post by Karen »

Tko u Sa radi srebrni nakit po narudžbi? Naime, želimo srebrne burme, ali opet ne obične. Uglavnom, ako znate, svaka informacija je dobrodošla.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#94 Re: Vjencanje

Post by semmy »

Karen wrote:Tko u Sa radi srebrni nakit po narudžbi? Naime, želimo srebrne burme, ali opet ne obične. Uglavnom, ako znate, svaka informacija je dobrodošla.

na dobrinji, preko puta o.s. skender kulenovic, radnja sa rucnom izradom srebra po narudzbama...radi sirijac ( mislim da je ) i jako lose prica bosanski, ali engleski je ok.. ja sam htjela raditi kod njega narukvicu za nadlakticu ( ista kao u filmu aleksandar veliki ) i kostala bi me oko 450 km i odustala sam :( .
mislim da bi te prstenje izaslo punoooooo manje..
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#95 Re: Vjencanje

Post by Karen »

Hvala ti puno, znam gdje je to (pored Svjetlosti), živim u blizni. Sjećam se reklame filigranski rad, znači idem kod njega. Imam slike tih burmi u bijelom zlatu, ali nemam tih novaca, pa bi radije srebrenu varijantu. Nadam se da me neće puno ispasti, jer muška bi trebala biti što jednostavnija, a sebi bih sa par onih kamenčića, ili jednim u sredini.

Neću praviti svadbu, ali zato želim da sve bude nekako posebno.
Image
User avatar
Lady Agora
Posts: 160
Joined: 14/10/2010 14:10
Location: An der schönen blauen Donau...

#96 Re: Vjencanje

Post by Lady Agora »

Haj' mozda ih ima vise koje se i za ove posebne vjencanice interesuju :D :-D :-D
Image
Image
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#97 Re: Vjencanje

Post by jaca-maca »

postoji li u Sarajevu wedding planner odnosno osoba koja ce ti organizovati vjencanje :?
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#98 Re: Vjencanje

Post by CherryLips »

Bila je prije,a mislima da jos uvijek postoji,agencija za organizaciju vjencanja na platou Skenderije,cini mi se da se zove ili New age ili New day.
Moljito
Posts: 140
Joined: 30/03/2009 20:55

#99 Re: Vjencanje

Post by Moljito »

Jel u Sarajevu ima neka cvjećara da svjetne aranžmane ne radi u ikebanama nego u vaznama i nekim folovima ??
Lično ikebane su mi odvratne ....
Našao sam u Mostaru ljude ali je poprilično skupo da dodju u Sa ..

http://www.idecor.ba/
Ljudi rade fenomenalno
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#100 Re: Vjencanje

Post by CherryLips »

Moja je prijateljica to htjela na svom vjencanju ali bi ispalo preskupo. Inace je ukrase za stolove radila u Agavi i bilo je super. Kod njih se raspitivala i za to cvijece koje bi bilo u manjim okruglim vazama ali kad je cula cijenu odustala je. Sad mozda tebi nece biti skupo,najbolje otidji u Importanne centar,Agava je sad tamo.
Post Reply