GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#76 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nosara »

kokuz_sa wrote:i znaci sutra ne radi prevoz radi strajka??
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110926078
Nema brige, vlada ce iskesirat koliko treba... :wink:
User avatar
Filter
Posts: 8124
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#77 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Filter »

kokuz_sa wrote:i znaci sutra ne radi prevoz radi strajka??
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110926078
meni se cini da oni vec odavno strajkuju.
prije ces na bingu dobiti, nego potrefit autobus za kosevsko :-)
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#78 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Dr.Mr.Fr. »

nosara wrote:
kokuz_sa wrote:i znaci sutra ne radi prevoz radi strajka??
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110926078
Nema brige, vlada ce iskesirat koliko treba... :wink:
:roll: i to ce im veceras otici na noge :lol: :lol: :lol: koji monopol :x
User avatar
Truba
Posts: 82634
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

jel ovo fakat???

kaće se ispitati radne dozvole i diplome radnika iz raške oblasti koji djeluju u grasu???
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#80 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by roki »

Sutra ne radi gradski prevoz?
User avatar
necu
Posts: 309
Joined: 29/06/2011 23:31
Location: Sarajevo

#81 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by necu »

Svake godine u istom' periodu najavljuju neki štrajk,i to uvijek čekaju kad' počne ova navala školaraca,studenata. :-) Mada će to preko noći biti okej.
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#82 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by irvinx1 »

Podrzavam. Samo strajkom do svojih prava. Ja kartu svakako ne kupujem, a nadam se da ce ubuduce i ostali slijediti moj primjer ukoliko obustave saobracaj sutra :D
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#83 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by HomeArt »

Zar nije Vlada donijela nekakvu odluku da GRAS ima monopol i da to tako vise ne moze!?
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#84 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by grunt »

svakako i bez ovoga prevoz je kao da su u strajku
zbog cega se "gospoda" iz grasa npr. njih par stotina koji svakako hlade muda na poslu,ne pokupi i blokiraju vladu kantona sve dok ne rijese njihove probleme
naravno pickice to ne smiju,pa je najlaksa varijanta narodu koji placa karte unaprijed uskratiti prevoz
da ce Bog pa ce jednog dana i ovaj lopovski gras da se raspadne i da svi misevi koji tamo rade ostanu bez posla (cast izuzecima) pa cemo valjda poslije toga imati neku normalnu firmu koja ce vrsiti prevoz
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#85 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

Filter wrote: meni se cini da oni vec odavno strajkuju.
prije ces na bingu dobiti, nego potrefit autobus za kosevsko :-)
Upravo.
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#86 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by A-R-N-I »

Menadzment GRAS-a je jedno korumpirano mafijasko leglo, svaki tender im je namjesten, gdje u prosjeku maznu 30% sredstava i sad da im mi namecemo pare??????? prvo cijelo rukovodstva GRAS-a u zenicu u prdehanu pa onda dalje. ako vlada da pare, samo produzuje agoniju i korupciju i opet ce biti strajk kad god im zatreba za pokrasti!!!!
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#87 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by inSighT »

A-R-N-I wrote:Menadzment GRAS-a je jedno korumpirano mafijasko leglo, svaki tender im je namjesten, gdje u prosjeku maznu 30% sredstava i sad da im mi namecemo pare??????? prvo cijelo rukovodstva GRAS-a u zenicu u prdehanu pa onda dalje. ako vlada da pare, samo produzuje agoniju i korupciju i opet ce biti strajk kad god im zatreba za pokrasti!!!!
Upravo, ako nece raditi - nije problem - zivimo u drzavi sa 50%-nom nezaposlenošću, tako da....lako je naći nove, a pogotovu pametnije, normalnije, i ljepše, radnike od sadašnjih! :dance:
kvazili
Posts: 6
Joined: 26/09/2011 19:32

#88 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kvazili »

E moj jarane Vlada ni mukajet jer je neko od "gradskih otaca" odavno vec bacio oko na GRAS i vec godinama pokusava da ga sroza na prosjacki stap da bi neko od njihove rodbine za sacicu novca kupio firmu.
Pa pogledaj GDJE U SVIJETU gradski prevoz moze da bude d.o.o.????NIGDJE!Samo kod nas u Sarajevu moze.Ostale firme :Toplane, Vodovod, Elektroprivreda u svom nazivu imaju KJKP (Kantonalno javno komunalno preduzece) jedino GRAS-u su prije 2 godine nasi gradski oci naredili preregistraciju iz KJKP u d.o.o. GRAS, pitam se kako i zasto :-)?A o neuplacenim doprinosima za zdravstveno, penziono, uposlenicima da ne govorim, o tome da novac koji treba Vlada Kantona da refundira GRAS-u od godisnjih, mjesecnih, penzionerskih studenstskih i ostalih karata nije uplacen na racun GRAS-a zadnjih 5 godina...O tome se cuti, jer ko ce se s "rogatim" sukobljavati, mediji ( ne svi, ali vecina) da li iz straha od "mocnika" ili iz vlastitih interesa, jer kao davno neko puno pametniji od mene rece "sve ima svoju cijenu" pa tako i cutanje, a "sitna buranija" i sto prica niko je ne slusa...
Tako do slijedecih izbora dragi moji sugradjani iscekujte nove strajkove uposlenika u GRAS-u koji od svojih plata ( koje dobijaju sa samo 25 dana zakasnjenja) kupuju-kad mogu alat i pribor za rad, manje rezervne dijelove za vozni park, i nadajte se da ce Vlada Kantona, nadlezna Ministarstva i ini "mocnici" kad dodje do strajka na svaki terminal u gradu poslati auta iz svog voznog parka ( pa bolje se voziti u novim audijima i mercedesima Vlade nego u prljavim tramvajima, je l' da)ili barem po 20 taxi vozila da vas dovezu do zeljene destinacije...
I da, na kraju, na slijedecim izborima OPET IM DAJTE SVOJ GLAS!!!!
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#89 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by cappy_tempo »

aj sad kod sefa i reci kako si pofalio gras. Mojne price kako ste ugrozeni jer ste i previse para dobivali i zaradjivali,a samo ste ih klepali. Kako god zakonom vas treba zabraniti.
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#90 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by A-R-N-I »

kvazili wrote:E moj jarane Vlada ni mukajet jer je neko od "gradskih otaca" odavno vec bacio oko na GRAS i vec godinama pokusava da ga sroza na prosjacki stap da bi neko od njihove rodbine za sacicu novca kupio firmu.
Pa pogledaj GDJE U SVIJETU gradski prevoz moze da bude d.o.o.????NIGDJE!Samo kod nas u Sarajevu moze.Ostale firme :Toplane, Vodovod, Elektroprivreda u svom nazivu imaju KJKP (Kantonalno javno komunalno preduzece) jedino GRAS-u su prije 2 godine nasi gradski oci naredili preregistraciju iz KJKP u d.o.o. GRAS, pitam se kako i zasto :-)?A o neuplacenim doprinosima za zdravstveno, penziono, uposlenicima da ne govorim, o tome da novac koji treba Vlada Kantona da refundira GRAS-u od godisnjih, mjesecnih, penzionerskih studenstskih i ostalih karata nije uplacen na racun GRAS-a zadnjih 5 godina...O tome se cuti, jer ko ce se s "rogatim" sukobljavati, mediji ( ne svi, ali vecina) da li iz straha od "mocnika" ili iz vlastitih interesa, jer kao davno neko puno pametniji od mene rece "sve ima svoju cijenu" pa tako i cutanje, a "sitna buranija" i sto prica niko je ne slusa...
Tako do slijedecih izbora dragi moji sugradjani iscekujte nove strajkove uposlenika u GRAS-u koji od svojih plata ( koje dobijaju sa samo 25 dana zakasnjenja) kupuju-kad mogu alat i pribor za rad, manje rezervne dijelove za vozni park, i nadajte se da ce Vlada Kantona, nadlezna Ministarstva i ini "mocnici" kad dodje do strajka na svaki terminal u gradu poslati auta iz svog voznog parka ( pa bolje se voziti u novim audijima i mercedesima Vlade nego u prljavim tramvajima, je l' da)ili barem po 20 taxi vozila da vas dovezu do zeljene destinacije...
I da, na kraju, na slijedecim izborima OPET IM DAJTE SVOJ GLAS!!!!

Firma za koju radim je u vise navrata ucestvovala na tenderima GRAS-a i pouzdano znam da su odabirani ponudjaci koji su tri puta skuplji za isti proizvod.. mnogi tenderi se i ne objave nego se rastale u uzem krugu lopova, tako da svom rukovodstvu GRAS-a zelim duge zatvorske kazne, i da truhnu u dubokim bolovima ... mamu im korumpiranu kriminalnu...
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#91 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Privatna poruka »

Ja podrzavam strajk ako radnici GRASA istraju do kraja a ne da se kaze bit ce sredjeno pa da se opet vozi i onda opet za pola godine strajk. Sto se mene tice, ako ce se stvari u GRASU rijesiti do kraja...nek ne voze mjesec dana a koristim taj prevoz i od kuce i do kuce svaki dan...tako da bih volio da vladi pukne film, radnicima da pukne film i da se sve dovede u red. Ovo se odnosi i na slucaj sa viskom radnika jer nikako ne mogu svima pozeljeti da ostanu bez posla...i svakako treba da se MUP i sve moguce komisije ukljuce u pricu oko Grasa. Nevjerovatno je da takva jedna firma (pored svih mogucih donacija, ako uzmemo da je 95' bila na nuli) ne moze sebi obezbjediti samoodrživost.

Menadžment, uprava, deraci stolica guzovima - odjebaus.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#92 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vade_mecum »

ne kontam ovo za d.o.o. da li treba da budu d.j.l. ili s.u.r.? :D
djes_ba
Posts: 665
Joined: 25/08/2009 17:22

#93 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by djes_ba »

nenmogu vise nista pisati ko je vidio vidio
nervirate me
nebi mi bilo zao da se raspadnete

............
Last edited by djes_ba on 26/09/2011 20:52, edited 2 times in total.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#94 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mrtva kokoš »

firma koja izlazi u javnost sa informacijama kako nemaju sta da voze, a koja raspisuje konkurs za dodanih 25 vozaca, sve vam je jasno :-)
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#95 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by valterbranisarajevo »

Hoće li štrajkovati i u tzv. vanrednom prijevozu na kojem zgrću milione? Odnosno hoće li sutra obustaviti prevoz radnika Bosnalijeka i ostalih firmi koje opslužuju? kako da ne... :oops:

Ovo je prešlo svaku mjeru, svi su u problemima a jedino oni imaju privlegiju da se namiruju preko leđa građana. Koliko će sutra ljudi dobiti kaznu odbitka od plate ili nedaj bože ostati bez posla? :(

Da sam ja premijer uveo bih im radnu obavezu, pa ko neće da radi... saobraćajna škola svake godine sigurno izbaci jednu generaciju KV vozača -ima ko hoće...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56059
Joined: 15/12/2008 16:53

#96 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by ultima_palabra »

vade_mecum wrote:ne kontam ovo za d.o.o. da li treba da budu d.j.l. ili s.u.r.? :D
d.d. - dokle doguramo 8-)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#97 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

I, hoce li sutra Mishko voziti ili ne?
User avatar
Filter
Posts: 8124
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#98 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Filter »

sheilak wrote:I, hoce li sutra Mishko voziti ili ne?
uglancaj cipele i porani, taban fijaker sutra vozi
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#99 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

pa tako ja skoro svaki dan kad se kuci vracam. lakse mi stvarno prosetati tih kojih par kilometara, nego cekati komercijalu i onda se gušiti u punom busu. naravno, uz placenu kartu.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#100 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vade_mecum »

ultima_palabra wrote:
vade_mecum wrote:ne kontam ovo za d.o.o. da li treba da budu d.j.l. ili s.u.r.? :D
d.d. - dokle doguramo 8-)
dogurali bi do ravno 0,00 prodanih dionica :D , a @kvazili pojma nema, jer da ga ima znao bi da su toplane,vodovod,park i sve ostale komunalne firme koje je spomenuo registrovane kao d.o.o. (i onda nebi pricao gluposti :D )
Post Reply