Lijepi Mostar

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
merijem
Posts: 18
Joined: 25/06/2003 00:00

#76

Post by merijem »

Za mene je najljepsi grad Banjaluka, priznajem da sam pristrasna jer je volim. Sad nije prica o ljudima,nego o ljepoti grada,Banjaluka je i najmanje stradala od svih vecih gradova,ali rusenje Ferhadije je za mene kao rusenje starog mosta,ta praznina boli !
Zasto je lijepa,smjestena je u prelijepoj "luci" koju okruzuju pitoma i zelena brda, pogled sa Šehitluka na grad i rijeku koja se gubi u Lijevču polju je prekrasan.Vrbas je nezamislivo lijepe zelene boje,i kad je mutan on je "zelen"!A kanjon Suturlije,a"mlaka "Vrbanja u kojoj se moze kupati u maju,a Gornji Seher,banje (nazalost bazen je skoro izgorio).
A tek aleje,moze se satima setati da kad je kisa ne pokisnete a kad je sunce da ste u hladovini,a tek kad se kestenovi rascvjetaju ,a po noči ....
Sam gradje u centru ima gradski štih, zgrade sa početka vjeka i nove se uklapaju sem novog dijela hotelPalasa ,siroke ulice,ravne,"gospodsku"ulicu,(koji drugi grad je ima)parkove 3 u centru,"spavaonice"naselja razbijene, na Borik,Mejdan ,..
Kastel nad zelenim Vrbasom,"nemoralno "lijep ljepsi od svih Vilerovih
goblena a uživo !!!
Ljude ne spominjem govorimo oljepoti gradova !!!
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#77

Post by zlata »

Sad me podsjeti na starog Oktay-u iz Istanbula...i njegovog oca...kad su negdje 1950-ih putovali za Banja Luku. I tako putujuci kroz Bosnu, za rodnu mu Banja Luku..(koju je stari bio napustio davne 1905-e...jos k'o dijete)...veli mu caca..."Eh sinko moj...vid'ove lipote...DA JE OVO SAD "NASE"...namah bi se 'vamo vratio".
Last edited by zlata on 07/01/2005 23:02, edited 1 time in total.
LiliumBosniacum
Posts: 42
Joined: 07/01/2005 16:27

#78

Post by LiliumBosniacum »

au ko to prica o Bihacu
:D
Vidila si Bihac koji se proteze do Hrvatske granice u polju..tamo bi grad mogao velicine Beograda da se smjeti
bihac je puno fin grad


Bihac
Image ko to prica ko to laze da nas Bihac nije fin :D
merijem
Posts: 18
Joined: 25/06/2003 00:00

#79

Post by merijem »

Banjaluka je "zauvijek "moja i ako je posjetim 2-3 put godisnje!!
tenor
Posts: 46
Joined: 04/01/2005 18:23

#80

Post by tenor »

Mostar je kao sto neko rece smrad grad jebes to kad je podjeljen na pola i kad se mrzite .Problem MOstara je sto nema pobjednika
Najljepsi grad i jedini pored TZ BL koji se moze nazvat gradom je naravno RAJVOSA.Jest da imamo malo vise SANDJOSA da ce se jos malo izgubit SA akcenat al dok ne izumremo ZIVILI
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#81

Post by sunday_morning »

tenor wrote:Mostar je kao sto neko rece smrad grad jebes to kad je podjeljen na pola i kad se mrzite .Problem MOstara je sto nema pobjednika
Mostar ima pobjednika. grad koji je ipak opstao. ljudi koji su prezivjeli. Stari most koji je ponovno napravljen. i dalje priprada Federaciji :)
ero_sa_onog_svijeta
Posts: 425
Joined: 06/07/2004 18:54

#82

Post by ero_sa_onog_svijeta »

Evo zašto je Mostar najlijepši grad!!

Sam zemljopisni položaj grada je čudo!!
Ako želimo na more za satak smo u Dalmaciji! Pa svako ljeto u 2Oh ako poželim noćno kupanje, u 21.30h sam u moru. Da ne pričamo o klimi u mostaru! Kad god sam u Bosni i kad vidim onaj smog, onu maglu, sivilo, pa dođe ti da se ubiješ!! A u Mostaru, u 12 mjesecu kad se probudiš i vidiš ono sunce, ono plavo nebo.................. :-) :-)

ima još puno, puno, puno toga!!
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#83

Post by violentjack »

:roll: :roll: Ne vidim slike ljiljan..eh steta moj sugavi pc :x :roll:
tenor
Posts: 46
Joined: 04/01/2005 18:23

#84

Post by tenor »

ero_sa_onog_svijeta wrote:Evo zašto je Mostar najlijepši grad!!

Sam zemljopisni položaj grada je čudo!!
Ako želimo na more za satak smo u Dalmaciji! Pa svako ljeto u 2Oh ako poželim noćno kupanje, u 21.30h sam u moru. Da ne pričamo o klimi u mostaru! Kad god sam u Bosni i kad vidim onaj smog, onu maglu, sivilo, pa dođe ti da se ubiješ!! A u Mostaru, u 12 mjesecu kad se probudiš i vidiš ono sunce, ono plavo nebo.................. :-) :-)

ima još puno, puno, puno toga!!
Ajde ne smrdi ljeti upece ko u grotlu nemos hodat,navece zaspat nema sanse onaj kamen se i ne ohladi upece ponovo
lijepa Bosna po danu vruce mos se kupat navece taman malo zahladni da mos spavat, zimi snijeg pa jebes zimu bez snijega,kod vas neznas ni godisnja doba nebi zivio u Mostaru nema para
ero_sa_onog_svijeta
Posts: 425
Joined: 06/07/2004 18:54

#85

Post by ero_sa_onog_svijeta »

tenor wrote:
ero_sa_onog_svijeta wrote:Evo zašto je Mostar najlijepši grad!!

Sam zemljopisni položaj grada je čudo!!
Ako želimo na more za satak smo u Dalmaciji! Pa svako ljeto u 2Oh ako poželim noćno kupanje, u 21.30h sam u moru. Da ne pričamo o klimi u mostaru! Kad god sam u Bosni i kad vidim onaj smog, onu maglu, sivilo, pa dođe ti da se ubiješ!! A u Mostaru, u 12 mjesecu kad se probudiš i vidiš ono sunce, ono plavo nebo.................. :-) :-)

ima još puno, puno, puno toga!!
Ajde ne smrdi ljeti upece ko u grotlu nemos hodat,navece zaspat nema sanse onaj kamen se i ne ohladi upece ponovo
lijepa Bosna po danu vruce mos se kupat navece taman malo zahladni da mos spavat, zimi snijeg pa jebes zimu bez snijega,kod vas neznas ni godisnja doba nebi zivio u Mostaru nema para
e vidiš... ljeti kad upekne :x 40C, imaš hladnu Neretvu, imaš Bunicu, a imaš i more. :D :D

-ovo za spavanje, ako nemaš klimu spavaš na bakonu :D
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#86

Post by violentjack »

Imas Neretvu hoce li vam Bosnje dati da se kupate tamo.ili idete u Capljinu na kupanje

Mislim da je Bosna ljepsa..tu su planine koje ocaravaju ljepotom..rijeke koje su prekrasne..i ostale stvari

8)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#87

Post by Fair Life »

Image
___________Image
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#88

Post by BISCANIN2 »

Najljepši grad je Mostar sigurno ,živim u bihaću a žena mi je banjalučanka ,studirao sam u rajvosa .S ad za bajram idem u Banjaluku gdje najčešće o klnajam bajrame u zadnje vrijeme u medžlisu banjaluka onom odmah kod ferhadije .
Mostar jednostavno ima nešto što te odmah očara ,što banjaluka iako lijep grad nema .
Sarajevo je sivo i depresivno sa užasno hladno klimom ,ono što čini sarajevo su ljudi i derneci ,nema boljih derneka od sarajevskih sigurno .Grad nema nikakve lijepote ,zgutan izmedju planina ,koje su gole i bezbojne rijeke nema ,sve u svemu grad sarajevo čine velikim ljudi i infrastuktura ,bez toga grad nebi bio vrijedan spomena .
Banjaluka je lijep grad sa širokim ulicama i kotlinom stvarno je lijepo pogledat ga u maju kad banjalučke lipe puste miirise ,dobra infrastruktura ali nema onaj čar koji mostar ima,mostar kao i bihać ima fantastičan položaj .
Bihać je najlepši manji grad koji nema izgradjenu infrastrukturu sa odličnim položajem prelijepom planinom i najjepšom rijekom .
Kvalitetno se živi ali nema sadržaje koje ima sarajevo ili banjaluka .
Ali za poridični život je idealan grad ,jedino infrastruktura je nikakva ,nema pozorišta ,bazena zatvorenog .Ali opet malo je ljudi koji svoj grad vole kao biscani bihac .
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#89

Post by margareta »

MOSTARSKE KISE
citat:

GOVORIO SAM JO TI SI GLUPA TI SI PAMETNA
TI SI DJAVO
TI SI ANDJEO SVE SAM JOJ GOVORIO NISTA MI
NIJE VjEROVALA
VI STE MUSKARCI RODJENI LAZOVI VI STE HULJE
SVASTA JE GOVORILA
A PADALE SU NAD MOSTAROM NEKE MODRE
KISE


STVARNO SAM VOLIO TU SVJETLANU JEDNE
JESENI
KAD BI ZNAO SA KIM SADA SPAVA NE BI
MU GLAVA
NE BI MU GLAVA JAO KAD BI ZNAO KO JE
SADA LJUBI
NE BI MU ZUBI NE BI MU ZUBI JAO KAD BIH
ZNAO KO TO
U MENI BERE KAJSIJE JOS NEDOZRELE


PERO ZUBAC '65.
Ero
Posts: 63
Joined: 21/05/2004 20:26

#90

Post by Ero »

Nema ljepseg od mog Mostara

Samo neretva zna da ga volim ja ........


Mostar u srcu


P.S SAMPIONI
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#91

Post by margareta »

Image
Ero
Posts: 63
Joined: 21/05/2004 20:26

#92

Post by Ero »

Seljaci nadojni mrznjom ne dirajte Mostar

On ne pripada nikom vec samo nama .... pravim Mostarcima.....
Aammra
Posts: 229
Joined: 09/01/2005 11:44

#93

Post by Aammra »

sarajevo
mostar
a bilo je i moje brcko lijepo :(
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#94

Post by kicky »

MOSTAR, ne samo da je najljepši grad naše nam domovine nego i punooooooooo šire. Ja sam malo nostalgičan jer sam silom prilika morao napustiti svoj rodni grad i preseliti se u krš i šikaru ruralnog(blago rečeno) dijela Hercegovine, ali ću se vratiti.....
Mostar nije šta je bio nekada, premda se situacija normalizira. Upropastli su ga podvelešci i seljaci iz zapadne Hercegovine, ali dok je onih pravi Mostaraca biće i Mostara :-D :-D :-D
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#95

Post by margareta »

Image
cowboy
Posts: 358
Joined: 07/12/2003 00:00

#96

Post by cowboy »

Image
Twisted Kites
Posts: 59
Joined: 18/01/2005 03:53
Location: Danska

#97

Post by Twisted Kites »

1. Najljepse je Sarajevo. Radi mixa.... orijentalnog i evropskog........ kratko...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


2. Mostar.. radi carsije.. ostalo, prosjecni grad u Hercegovini. Ali carsija je zaista jedna od najorginalnijih i najsimpaticnijih na Balkanu pa i sire.

Image

Image

Image
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#98

Post by Murat Sabanovic »

zar ima sta ljepse od drine i od njene cuprije
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#99

Post by margareta »

Ma Murate kada puste branu u Miljacki k'o da se slijeva svo blato svijeta niz nju, pogledaj gore - ti i jalijashka (Bentbasha) brana nemate nike veze
:( kakva je Miljacka u ljeto :( ? ouuu! zabokrechina :(
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#100

Post by zzzzz »

Fojnica
Post Reply