Branimir Johnny Stulic

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#76 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Pera Trta »

fosil wrote:Da li su "Rodjen da budem sonjo" i "Nedeljni komentar" ikad snimljenje na nekim od albuma sa originalnom postavom? Ja ih nikad nisam nasao?
Samo na koncertnom albumu "Ravno do dna", kao i još desetak pjesama sa tog albuma.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#77 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by fosil »

Pera Trta wrote:
fosil wrote:Da li su "Rodjen da budem sonjo" i "Nedeljni komentar" ikad snimljenje na nekim od albuma sa originalnom postavom? Ja ih nikad nisam nasao?
Samo na koncertnom albumu "Ravno do dna", kao i još desetak pjesama sa tog albuma.
Studijskom albumu je trebalo glasiti, pardon :D
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#78 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Pera Trta »

Na tri studijska sa originalnom postavom ne...one kasnije sam slušao slabije, a ako je nešto i snimio to je moglo biti samo na ovim albumimo što je izdao u Holandiji, jer to baš nisam pratio.
radostan dan
Posts: 27101
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#79 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by radostan dan »

.
Last edited by radostan dan on 23/10/2011 20:07, edited 1 time in total.
teky92
Posts: 48
Joined: 20/03/2011 19:10
Location: Montenegro

#80 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by teky92 »

Johnny nam se nikada nece vratiti,samo mi je zao sto se nisam rodila tada kada je on stvarao svoju muziku,ali sta da se radi. . . :( jedan od najvecih umjetnika,covjek kojeg jako cijenim...... :)
User avatar
Better Man
Posts: 16819
Joined: 01/10/2006 20:10

#81 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Better Man »

fosil wrote:Da li su "Rodjen da budem sonjo" i "Nedeljni komentar" ikad snimljenje na nekim od albuma sa originalnom postavom? Ja ih nikad nisam nasao?
Kao sto je neko vec napisao te dvije pjesme i jos nekih 10 - 12 pjesama su po prvi put objavljene na trostrukom live albumu Ravno do dna snimljenom na koncertima u legendarnom Kulusicu. Te pjesme su tada po prvi put izvedene uzivo i nikad nisu kasnije snimljene u studijskim verzijama.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#82 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by fosil »

Better Man wrote:
fosil wrote:Da li su "Rodjen da budem sonjo" i "Nedeljni komentar" ikad snimljenje na nekim od albuma sa originalnom postavom? Ja ih nikad nisam nasao?
Kao sto je neko vec napisao te dvije pjesme i jos nekih 10 - 12 pjesama su po prvi put objavljene na trostrukom live albumu Ravno do dna snimljenom na koncertima u legendarnom Kulusicu. Te pjesme su tada po prvi put izvedene uzivo i nikad nisu kasnije snimljene u studijskim verzijama.


Ja sam jedino ovo uspio naci
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#83 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Pera Trta »

Danas navršava 58 godina.
Sretan rođendan!
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#84 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by branimir stulic »

Sretan rodjendan rodjace...
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#85 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Zena_drugog_sistema »

dzoni sretan rodjendan


balkane,balkane moj..budi mi silan i dobro mi stoj...
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#86 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sorei »

Baracka
Posts: 83
Joined: 17/03/2011 13:08

#87 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Baracka »

vdivna wrote:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#88 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by almirony »

po meni njegova najjaca pjesma, koja samo na prvi pogled izgleda ljubavna, poruka je sasvim druga.
Bo Randy
Posts: 53
Joined: 15/03/2011 19:17

#89 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Bo Randy »

Na ovoj su mi rijeci do jaja, :-)
Bo Randy
Posts: 53
Joined: 15/03/2011 19:17

#90 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Bo Randy »

Lud i ponosan wrote:

Das ist Johnny - Na Jutjubu se pojavilo šest Štulićevih obrada narodnih pesama, verovatno snimljenih u kućnoj varijanti. Autentičnost se ne dovodi u pitanje, ali se još ne zna da li su pesme objavljene uz odobrenje večitog buntovnika.
Najveći buntovnik rok scene eks-Jugoslavije, kultni i kontroverzni pesnik i pisac, Branimir Džoni Štulić, ponovo je propevao, posle čitave deceniju i po pauze! Šest novih pesama bivšeg frontmena „Azre" objavljeno je na Jutjubu pre oko dve nedelje, a svi klipovi su, u stvari, obrade čuvenih narodnih pesama: „Emina", „Što te nema", „Danka", „Pusti da ti leut svira", „Ramo, Ramo" i „Stojanke, bela Vranjanke".



Ne znas koja bolje sjedne, nostalgija ga ubi
:thumbup:
Bo Randy
Posts: 53
Joined: 15/03/2011 19:17

#91 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Bo Randy »

Sto te nema
ŠTO TE NEMA [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9fIrAfOp ... re=related[/youtube]
Jos i ova da se ne zaboravi :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xXxW8Xmu ... r_embedded[/youtube]
Last edited by Bo Randy on 14/04/2011 13:05, edited 1 time in total.
Bo Randy
Posts: 53
Joined: 15/03/2011 19:17

#92 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Bo Randy »

Lud i ponosan wrote:

Ramo ramo ....extra nema sta
:thumbup:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#93 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by atko »

Dzoni dere s ramom ko u najbolja vremena :thumbup:

A magare je da nemere bit tvrdoglavije ... de popusti covjece i sprasi jednu turneju na balkanu ... djeca koja ne znaju ko je tito i jugoslavija se kunu u tebe ... dzoni dzoni druze moj
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#94 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by nellington »

atko wrote:Dzoni dere s ramom ko u najbolja vremena :thumbup:

A magare je da nemere bit tvrdoglavije ... de popusti covjece i sprasi jednu turneju na balkanu ... djeca koja ne znaju ko je tito i jugoslavija se kunu u tebe ... dzoni dzoni druze moj
Da Džoni spraši turneju po Antarktiku hiljade bi odavde otišle tamo da ga čuju...
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#95 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by atko »

nellington wrote:
atko wrote:Dzoni dere s ramom ko u najbolja vremena :thumbup:

A magare je da nemere bit tvrdoglavije ... de popusti covjece i sprasi jednu turneju na balkanu ... djeca koja ne znaju ko je tito i jugoslavija se kunu u tebe ... dzoni dzoni druze moj
Da Džoni spraši turneju po Antarktiku hiljade bi odavde otišle tamo da ga čuju...
Nisu ga dzaba zvali Branimir dž.š :D
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#96 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Margita81 »

davorf wrote:
Zena_drugog_sistema wrote: Da li je moguci povratak ovog genijalnog covjeka?I koja njegova pjesma je ostavila najveci trag u vasem zivotu?
Povratak...cisto sumnjam...a pjesma:



:music2: :mrgreen:

I meni najdraza :)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27737
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#97 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by JoseMujica »

notsure wrote:...ni svi dobri ljudi
ni svi oni koje znaš
ni bijeg od samoće u koju se povlačiš kad provali očaj
jedva da su dovoljni
pred surovom snagom
krajnjom i konačnom

Duboko u tebi
strasti slamaju
i sve ono što je preostalo
i sve ono što ne postoji
želju za smrću
žudnju za slobodom
i volju da se pokloniš sudbini kao na dlanu...

fakat wrote:Nacionalna pripadnost je Stulicu bila bitna koliko i izbor kolonjske vode. Muka mu je bilo i od jednih i od drugih, a ni treci mu nisu bili dragi. Prije Azre je imao band Balkan Sevdah Band, pa da zakljucimo, Sevdah+Azra=nas je volio najvise!? :lol:
Nije Johny nikoga volio najviše, pa ni nas.
A.Z.R.A. jest Alternativni Zagrebački Rock Ansambl, a kad su ga pitali šta je po naciji, rekao je da je Makedonac. Otac mu je bio JNA oficir koji se selio po čitavoj SFRJ pa bi on najprije mogao biti Jugosloven. Kako više nema SFRJ, nema se gdje ni vratiti.

I prije Azre davio je raju starim makedonskim narodnim pjesmama i bosanskim sevdalinkama, i jedan od najdražih stihova mu je bio "Ja se zovem El Muhamed, iz plemena starih AZRA"... a pleme iz tog stiha su Hazari http://hr.wikipedia.org/wiki/Hazari.

Za neupućene, obavezno pogledajte film (par postova iznad su dati RS linkovi) "Kad Miki kaže da se boji: tko su junaci Džonijevih pjesama", posebno kad fotograf priča o bijelom odijelu i "Sevdah Shuttle Bandu".
Priča o bijelom odijelu potiče iz Sa...dok je Đoni pred rat živio ovdje.....sjede u Kolibi za stolom Đoni i Brega i još neke raje i priča Đoni o bijelom odijelu i orkestru...al hebiga ko što vidismo jedno su želje i imaginacija kreativca (Đonija) a drugo sposobnost trgovačkog duha prodaje jaja na kilo (Bregovića)
IMME
Posts: 2900
Joined: 19/05/2007 12:23

#98 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by IMME »

pa kaze:
" Dolazi mi iznenada,
kad to ne ocekujem;
trazi razlog da mi spusti,
uvaljuje mi komplekse.
Ona ljubi preko volje
vjerujem da nije zla,
ali ipak, ima cudne navike"

http://www.youtube.com/watch?v=mbj7x92XB1I
User avatar
enko 1964
Posts: 1090
Joined: 11/02/2010 10:45

#99 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by enko 1964 »

...briga me frajeri
za vaše reklame
ovuda su prolazili
i drugi prije vas...

http://youtu.be/5W9hUfdcArU
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#100 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Pera Trta »

Jedna od jačih Džonijevih izjava data u jednom ratnom intervjuu:
-Jednom prilikom si rekao da si po nacionalnosti Balkanac, jer je bolje biti prvi Balkanac nego zadnji Jugoslaven?
- Da. Ali sad sam to naravno opet morao progutati. Jer eno drugi je Ćiro Blazevic prije par mjeseci kupio Dinamo i veli "ja sam Balkanac". Treći je Balkanac Bajaga. Marš u pičku materinu, nisam više Balkanac, zaboravite...
Post Reply