The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Romanija
Posts: 2026
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#76 Re: The Walking Dead - serija

Post by Romanija »

Jako dobra serija obzirom na temu koju obradjuje, bolja od svih ljubavnih sapunica o vampirima i kojekakvim super herojima. I savrseno snimljena.
User avatar
karanana
Posts: 47488
Joined: 26/02/2004 00:00

#77 Re: The Walking Dead - serija

Post by karanana »

savrseno snimljena?
one fejk eksplozije na kraju i fejk backgroundi koji se vide iz aviona da su radjeni u studiju savrseno snimljeni?

od serije sam odustao tamo negdje u 4. pogledao sam svih 6 ali to je za mene to. nakon avanture u istrazivackom centru, casa je prelivena.
obecavala je. nije da nije. prva i druga su bile dobre, ali kad su otisli iz grada...ende.

ali, naravno o ukusima se ne raspravlja.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#78 Re: The Walking Dead - serija

Post by kokuz_sa »

serija je imala dobru reklamu..dobru najavu al mislim da nije ni 10% ispunila od ocekivanja..

serija o zombijima a njih najmanje ima..komplet se sve svelo na medjuljudske odnose i suzivot koji se provlaci kroz svaku epizodu.. :roll:

ja zelio gledat zombije,akciju,horor seriju a dobio grejs anatomi i kucanice u jednom

:-)
User avatar
Truba
Posts: 82668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79 Re: The Walking Dead - serija

Post by Truba »

ma ne može zombi biti u mejnstrimu đaba
isto mu se ko vampirima desilo

polumrtva bića postaju sexi objekti :roll: :roll: :roll:
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#80 Re: The Walking Dead - serija

Post by horion_bosona »

kokuz_sa wrote:serija o zombijima a njih najmanje ima..komplet se sve svelo na medjuljudske odnose i suzivot koji se provlaci kroz svaku epizodu.. :roll:
pa mislim da je u tome i caka, zombiji ovdje dodju kao prirodna nepogoda...
Last edited by horion_bosona on 13/06/2011 17:17, edited 2 times in total.
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#81 Re: The Walking Dead - serija

Post by art vandeley »

Nova sezona pocinje iz pocetka iz razloga sto na kraju prve sezone nije ostavljen nagovjestaj sta ce se dalje i u kojem pravcu desavati , jednako kao i na pocetku , ljudi ( ekipu koju smo upoznali ) i zombiji . Sta ce dalje biti ...
Te ova vijest o promjeni scenarista :-) .
User avatar
Truba
Posts: 82668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82 Re: The Walking Dead - serija

Post by Truba »

User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#83 Re: The Walking Dead - serija

Post by horion_bosona »

With Atlanta all-but inhabitable, The Walking Dead season 2 will find our favorite rag-tag group of survivors making their way to the country-side.

While Hershel’s farm is one of the main focuses in the comic book’s second volume, the length of The Walking Dead’s second season – 13 episodes, compared to 6 episodes in the first season – means that we’ll likely see more than just the farm as a setting in season 2. Wiltshire Estates and the prison could both be implemented in the second season. With each new setting comes new characters and even more chances for the undead to attack. Of course, we’ll just have to wait and see exactly where they end up.

In The Walking Dead season 1 finale, fans were left (relatively) in the dark with respect to what Jenner whispered to Rick before blowing up Atlanta’s CDC facility. While fans of the comic likely know what was said, those who strictly watch the television series may be surprised to find out that this secret will pit Rick versus Shane.

As was previously reported, Frank Darabont“fired” the entire writing staff of the series towards the end of the first season. While Darabont’s definition of “fired” remains unknown and the newly-found writing staff has yet to be named, Kirkman reveals that he and Darabont will likely be writing the majority of the episodes.
ovo otklanja sve sumnje...
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#84 Re: The Walking Dead - serija

Post by dale cooper »

horion_bosona wrote:
kokuz_sa wrote:serija o zombijima a njih najmanje ima..komplet se sve svelo na medjuljudske odnose i suzivot koji se provlaci kroz svaku epizodu.. :roll:
pa mislim da je u tome i caka, zombiji ovdje dodju kao prirodna nepogoda...
Upravo tako, kokuz je čini mi se profulao poentu ove serije. Svi iole dobri zombi
filmovi (naprimjer Romerovi klasici) su bili puni alegorija na stanje ljudskog društva.
Ako se malo pažljivija sagleda ova serija shvatiće se da se naziv "Walking Dead" odnosi više
na preživjele nego na zombije.

Mene je ostalo kopkati na kraju prve sezone ono što je doktor šapnuo šerifu. Da li mu je rekao
nešto vezano za ženu ili da je on možda nosilac virusa?
Bulvaj
Posts: 103
Joined: 21/04/2011 18:56

#85 Re: The Walking Dead - serija

Post by Bulvaj »

Testirao im je krv svima,vjerovatno mu je rekao da je trudna :o .IMHO
User avatar
sa-x-ofon
Posts: 18
Joined: 16/11/2010 00:29
Location: nemagdjemenema

#86 Re: The Walking Dead - serija

Post by sa-x-ofon »

Od ponedjeljka (17.10.11.) napokon kreće druga sezona na Fox Crime! :faraon1:

Ići će svakog ponedjeljka u terminu oko 22:20 ili :30

13 epizoda je u sezoni, dakle naredna tri mjeseca znam šta se gleda svaki ponedjeljak... 8)

http://www.imdb.com/title/tt1520211/episodes#season-2
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#87 Re: The Walking Dead - serija

Post by jastuk1 »

Uh, jedva čekam. Ako bude barem 50 posto ko prva sezona biće super.

Vidim da su mnogi koji komentarišu ovdje fulali poentu, pa se žale na kojekakve specijalne efekte i ostale trivijalnosti, a najbolji specijalni efekat serije je teksturizacija likova i scenografija. Pri tom je ustvari najmanje važno koliko kvalitetno izgledaju zombiji, već način na koji je prikazan okoliš i generalno prostor u seriji. Puno scena koje su nezaboravne i krajnje upečatljive.

Moglo bi se pogledat sve opet prije početka druge sezone. :D
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#88 Re: The Walking Dead - serija

Post by SOMA »

jastuk1 wrote:Uh, jedva čekam. Ako bude barem 50 posto ko prva sezona biće super.

Vidim da su mnogi koji komentarišu ovdje fulali poentu, pa se žale na kojekakve specijalne efekte i ostale trivijalnosti, a najbolji specijalni efekat serije je teksturizacija likova i scenografija. Pri tom je ustvari najmanje važno koliko kvalitetno izgledaju zombiji, već način na koji je prikazan okoliš i generalno prostor u seriji. Puno scena koje su nezaboravne i krajnje upečatljive.

Moglo bi se pogledat sve opet prije početka druge sezone. :D
jesam :thumbup:
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#89 Re: The Walking Dead - serija

Post by art vandeley »

Kažu da će premijerna epizoda, koja će se prikazati 16. oktobra, trajati punih 90 minuta. :roll:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#90 Re: The Walking Dead - serija

Post by jastuk1 »

Prvi put gledo nekad u januaru i evo sad opet, da se prisjetim svih detalja opet pred novu sezonu. Nesjećam se kad sam nešto dva puta gledao. 10/10! Sad se pitam hoće li druga sezona biti razočarenje ili će uspjeti nastaviti sa ovako raskošnom atmosferom i glumom koja je mani barem skoro pa bez premca. Ko je radio casting, svaka mu čast!!!!

Ono što je meni zadivljujuće kod ove serije je što neravnomjerna dužina scena i dinamičnost koja bi u drugim serijama sve kvarila, ovdje nekako ima smisla, pa se sve stvari koje "vise" ili "strše" na kraju potpuno uklapaju i čine kompletnu cjelinu. Odlično uštimana serija.
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#91 Re: The Walking Dead - serija

Post by irvinx1 »

Pogledao prve dvije epizode, pa prekinuo jel nisam imao vremena... Uglavnom, kao ljubitelju te tematike mi se prilicno svidjelo. Dobar je i izbor lokacija snimanja, sto seriji daje dosta dobar vizuelni dojam...

Cuo sam da pada kvalitetom kasnije :roll:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#92 Re: The Walking Dead - serija

Post by jastuk1 »

Uopšte ne pada kvalitetom, ni nakon druge ni nakon pete epizode. Individualno, epizode ne mogu dobiti deset, ali kad se gledaju sve zajedno, jer se radnja nastavlja u kontinuitetu, čista desetka. Ima jako puno elemenata protuteže, dijametralno suprotne simetrije i zato se sve tako dobro uklapa. Kao što rekoh, bit će mi interesantno vidjeti hoće li nova sezona razočarati, jer je ova postavila najveći standard.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8895
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#93 Re: The Walking Dead - serija

Post by SanskiBiser »

Danas premijera druge sezone, jel' neko gledao? Utisci? :-)
User avatar
sa-x-ofon
Posts: 18
Joined: 16/11/2010 00:29
Location: nemagdjemenema

#94 Re: The Walking Dead - serija

Post by sa-x-ofon »

Već se može naći za skinuti, jer je juče bila premijera u AmeriKi :-D ali bolje sačekati večeras u 22:30 na Fox Crime i pregledati lijepo k'o čovjek... :D

Što se tiče kvaliteta, ja sam i više nego zadovoljan... Pričom svakako - beton je, ali i efektima, ipak treba uzeti u obzir da je u pitanju serija, a ne film, i ne praviti takve komparacije... :thumbup:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#95 Re: The Walking Dead - serija

Post by alibaba_i_30_godina »

Ja sam jos jutros skinuo novu epizodu, ali nisam stigao da pregledam.

Jel' istina to za Fox Crime? Nekako mi oni ne prikazuju aktuelne sezone serija, znam da je prosli put serija bila kodm nas na HBO, odmah dan posle prikazivanja u SAD-u.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8895
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#96 Re: The Walking Dead - serija

Post by SanskiBiser »

Evo i ja sam pogledao, poradili su na dramaturgiji :-) :lol: bolji rad scenarista nego prije, dijalozi nisu vise stripovski iskarikirani, Zombiji postaju inteligentniji, prilagodjavaju se, grupisu se u stada, krda :shock: pokazuju neke oblike inteligentnog ponasanja ali glad i zelja za sirovim mesom ostaju iste :lol:
User avatar
Al Swearengen
Posts: 77
Joined: 26/06/2011 20:32

#97 Re: The Walking Dead - serija

Post by Al Swearengen »

Prvih par epizoda prve sezone su mi bile dobre, poslije je serija otišla u potpunu dosadu. Premijera ove sezone mi se svidjela. Ima tu par zamjerki na pojedine scene i patetiku, ali sve u svemu solidna epizoda, sad da li će ostatak sezone održat ovaj kvalitet...
User avatar
karanana
Posts: 47488
Joined: 26/02/2004 00:00

#98 Re: The Walking Dead - serija

Post by karanana »

reko sam da odustajem, ali posto je na fox crimeu i posto nema na tv-u nista drugo, evo gledam. jeli mi se cini ili su ovi shetachi postali brzi i spretniji? fakticki trce. a i pokreti i rezonovanje su im dinamicniji.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8895
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#99 Re: The Walking Dead - serija

Post by SanskiBiser »

karanana wrote:reko sam da odustajem, ali posto je na fox crimeu i posto nema na tv-u nista drugo, evo gledam. jeli mi se cini ili su ovi shetachi postali brzi i spretniji? fakticki trce. a i pokreti i rezonovanje su im dinamicniji.
da i dijeta im je bogatija...bice dosta..da ne idem u spoiler... :-)
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#100 Re: The Walking Dead - serija

Post by horion_bosona »

djetlic :lol:

nisam pretjerano odusevljen pocetkom druge sezone, ne znam kako ce se dalje radnja odvijati (nisam citao strip), ali previse toga se vrti u krug... pusticu da se nakupi par epizoda da to pogledam u cugu, ovako nemam zivaca cekat epizodu za epizodu...
Post Reply