Premium segment okrsaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Kojeg od navedenih biste najprije parkirali u garazu?

Audi A8
17
30%
BMW 7
17
30%
Mercedes S klasa
23
40%
 
Total votes: 57

User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#76 Re: Premium segment okrsaj

Post by Karabaja »

johntra wrote:ne zakuhavaj Šlaufe.... :D
hoće li se stavljati Jaguar ili da svoj glas dam Audiju? :-D
Neće, biraš 1 od 3 najbolja na svijetu :)
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#77 Re: Premium segment okrsaj

Post by Blobi »

johntra wrote:ne zakuhavaj Šlaufe.... :D
hoće li se stavljati Jaguar ili da svoj glas dam Audiju? :-D
Nece biti Jaguara :D... German Engineering - dovoljno je :D :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#78 Re: Premium segment okrsaj

Post by madner »

Otkud VW i Lexus ovdje?
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#79 Re: Premium segment okrsaj

Post by Gost1515 »

johntra wrote:
Gost1515 wrote:
johntra wrote:... isto kao što je Lexusova hibridna tehnologija u mnogim klasama boom, što dokazuje ubrzano razvijanje iste od razvikanije evropske konkurencije...
jah ...

http://www.popsci.com/bown/2009/product ... bluehybrid :-)
pa jah, Mercedes i ostali su to počeli razvijati nakon velikog uspjeha Lexusa, to je činjenica...neki su već plasirali to, drugi nisu...
što će reći ... počeli poslije i odmah ga nadmašili ... pa ti skontaj šta to znači 8-)
ljudozder
Posts: 257
Joined: 05/06/2010 01:12

#80 Re: Premium segment okrsaj

Post by ljudozder »

emko1234 wrote:ljudozder* prijatelju ti imas neke opasne predrasude..ako si ikad provirio izvan bosne vidjeces da ljudi koji imaju kockste glave biceps velicine butine i sinteticke D&G majice nisu bas najveci i nacesci kupci bmw,audia,merca..prije su to neki poslovni ljudi,uspjesni,mladjarija cije su tate neki jaki direktori il slicna populacija..pa tek onda krimosi na koje ti aludiras..mislim glupo ti je razmsiljanje a jos ti je gluplji razlog zasto ne volis svabe
ma jarane ništa protiv tebe i tvog gotivljenja pogrešnog auta :D (šalim mala), al nisi shvatio o čemu pričam... pričam prvenstveno o tom njemačkom looku, dizajnu, izgledu, kako hoćeš, baš ono, da ga sva gospoda na svijetu vozi, ja to ne mogu, jer ima taj "seljački" look, jbg meni je tako...Znači kockaste, okrugle i glave raznih drugih oblika nemaju veze s tim... Ako mi se nešto sviđa, to bi vozio taman da sva otpad svijeta to vozi... Kao recimo ovo:

Image

a za ovo mislim da nema potrebe govorit šta bi dao :D

Image

Image

Uglavnom, radi se o ukusu :D Što se tiče pogonskog goriva, i dizel i benzin imaju svoje prednosti i nedostatke, što je milion puta na ovom forumu razjašnjeno...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#81 Re: Premium segment okrsaj

Post by johntra »

Gost1515 wrote: što će reći ... počeli poslije i odmah ga nadmašili ... pa ti skontaj šta to znači 8-)
Po čemu je ovaj Blue bolji od 450h, kamoli od 600h motora?
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#82 Re: Premium segment okrsaj

Post by johntra »

Karabaja wrote:
johntra wrote:ne zakuhavaj Šlaufe.... :D
hoće li se stavljati Jaguar ili da svoj glas dam Audiju? :-D
Neće, biraš 1 od 3 najbolja na svijetu :)
pih, kako pretenciozno... :D
neću da glasam iz principa... :dance:
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#83 Re: Premium segment okrsaj

Post by Gost1515 »

johntra wrote:
Gost1515 wrote: što će reći ... počeli poslije i odmah ga nadmašili ... pa ti skontaj šta to znači 8-)
Po čemu je ovaj Blue bolji od 450h, kamoli od 600h motora?
ni po čemu, to što ga je neko nevažan kao što je Popular Science ga proglasio hibridom godine, sa boljim baterijama i boljom potrošnjom ... je ustvari zavjera švapsko-masonsko-bošnjačka...

http://www.popsci.com/bown/2009/product ... bluehybrid


jel sad ok?
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#84 Re: Premium segment okrsaj

Post by johntra »

hahahaha...svaka čast popular sciencu, i svaka čast Mečki za potrošnju, ali 450h je za njega Tito po svemu, još je star oko sedam godina...normalno da su tada bile i teže baterije i da je potrošnja bila veća, uostalom ko je tada koristio litijumske baterije, NiMh su još pojam tada bile...što se tiče ostalog vidim kako su jaki, da su iz 4.000 kubika izvukli konjažu koju Japanci izvlače iz 3.500...ipak, 600h za sad ostaje nedodirljiv, a Japanci rade već na razvoju novih hibridnih modela, tako da će još dugo vremena ostati landmark za mnoge...
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#85 Re: Premium segment okrsaj

Post by Gost1515 »

johntra wrote:hahahaha...svaka čast popular sciencu, i svaka čast Mečki za potrošnju, ali 450h je za njega Tito po svemu, još je star oko sedam godina...normalno da su tada bile i teže baterije i da je potrošnja bila veća, uostalom ko je tada koristio litijumske baterije, NiMh su još pojam tada bile...što se tiče ostalog vidim kako su jaki, da su iz 4.000 kubika izvukli konjažu koju Japanci izvlače iz 3.500...ipak, 600h za sad ostaje nedodirljiv, a Japanci rade već na razvoju novih hibridnih modela, tako da će još dugo vremena ostati landmark za mnoge...
ma ja baaa 'ta će Popular Science ... 'ta oni znaju šta je Sa-x forum eheeeejj ... :sax: evo isto kaže i Pembine zaove jetrva, ocam'
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#86 Re: Premium segment okrsaj

Post by emko1234 »

AmADin_gospo wrote:
emko1234 wrote:ljudozder* prijatelju ti imas neke opasne predrasude..ako si ikad provirio izvan bosne vidjeces da ljudi koji imaju kockste glave biceps velicine butine i sinteticke D&G majice nisu bas najveci i nacesci kupci bmw,audia,merca..prije su to neki poslovni ljudi,uspjesni,mladjarija cije su tate neki jaki direktori il slicna populacija..pa tek onda krimosi na koje ti aludiras..mislim glupo ti je razmsiljanje a jos ti je gluplji razlog zasto ne volis svabe
emko, neznam kad si zadnji put pogledao kroz prozor, ali mi u Bosni živimo, stoga ovde gore navedena auta voze u 90% slučajeva kockaste glave
johtra* nisam vozio nikad hibrida al sumnjam iskreno koliko god jak eletromotor bio da ga moze pogurat kosto mogu 2 turbine i jedan v8 cadzo..
evo ti reformanse tesle roadster-a
1st gear "0 to 60 mph (0 to 97 km/h) in 3.7 seconds"
locked into 2nd gear provide 0 to 60 mph (0 to 97 km/h) in 5.7 seconds
vozio sam se u staroj osmici 4.2tdi sa 326 konja i mislim da ta medjuubrzanja ne mogu poredit ni s jednim drugim autom u kojem sam se vozio prije
upravo tako, u kojem si se ti vozio prije... vjeruj mi, svijet nije ograničen na kanton sarajevo i auta od raje i familije iz dijaspore. a kad si toliko dobro upoznat s podatcima i preformansama, evo da napomenem ostalu raju:

4.2 TDI ( Dizel s TURBINOM)
4.2 (4134 cc)--V8 TDI--326 PS (240 kW; 322 bhp); 650 N·m (479 ft·lbf) @1600--5.9 sec--250 km/h (155.3 mph)

4.2 (benzinac gol ko pišta, čisti atmosverac)
4.2 (4172 cc)--V8--340 PS (250 kW; 335 bhp); 430 N·m (317 ft·lbf) @3500--6.4 sec--250 km/h (155.3 mph)

e sad zamisli da na ovog atmosverva staviš jednu turbinu ko tabure kakve bi preformanse dobio...

također, radi večeg opterečenja motora, dolazi do večih vibracija što naravno proizvodi veči zvuk... pa imaš da biraš, il da ti klepeče motor (kad ne auto novo) ili kad pregura 100-150k da zvoni šasija cijela.


dizel je za đipove, pikape, kamione, poljoprivredne mašine.. barem za sada, kad lamborgini, ferrari, porsche, maserati počnu praviti dizele onda su dizeli došli na dovoljno dobru razinu da se porede s benzincima. uostalom da je dizel toliko dobar i Wagen bi Veyrona napravio na dizel :mrgreen:
prijatelju dzemo idem u san remo..pa moj amadine* fino je od tebe sto si se potrudio oko podataka koje ja i sam znam..samo cu te dopunit i reci ti da je taj 4.2tdi biturbo..i da ti uporno i dalje mjesas jabuke i krusko..prvo,teslin autic ima tako malo kilograma da bi trebo za sekundu da fata stoju...drugo,doticni u serijsku proizvodnju nece uci jos dugi niz godina dok god auto industrija fosilna goriva moze koristit i prodavat takava auta..jasno je u kojem pravcu idu i struja je nasa buducnost..al buducnost,na tvoju i zalost jos mnogih dizel je sadasnjost i bice sadasnojst jos dugo vremena..al posto ne poznajes zakon fizike,odnosno termo dinamike da objasnim neke stvarii..benzisnki motori bez turbine razvijaju snagu ko dizel s turbom iskljucivo zbog jednog razlogga..sto je benzin efikasnije i zapaljivije gorivo od nafte 10 puta..kad to shvatis onda mozes nastavit polemiku..ovako je nepotrebno i glupo..sve to imas na wikipediji..vece opterecenje veci zvukovi?onda bi veyron trebao da bude ko mlaznjak u preletu sto nije istina..dizel u porcheu imas a uskoro ces ga imat i nasljedniku gallarda kao i u audiju r8..nemoj da te napominjem koji su motori u 24 sata le mana..
i samo jos jedno pitanje?ja sam ogranicen na auta od raje familije iz dijaspore i moje? a sta si ti?ti vozas cija auta? da si recimo ikad sjeo u osmicu u kojoj sam govorio shvatio bi o cemu pricam..kad ima bolje medju ubrzanje od 60-100 i od 80-120 od porchea carrere onda mozda mozes shavtit o cemu ti pricam..I da,ne se pise odvojeno od glagola :D :D
corolla* naveo se performanse kojeg gti-ja i kojeg tdi-ja*? i zbog kojeg razloga? ocigledno je da je gti brzi oduvijek bilo..al nije sve pitanje brzine..
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#87 Re: Premium segment okrsaj

Post by emko1234 »

AmADin_gospo wrote:
emko1234 wrote:ljudozder* prijatelju ti imas neke opasne predrasude..ako si ikad provirio izvan bosne vidjeces da ljudi koji imaju kockste glave biceps velicine butine i sinteticke D&G majice nisu bas najveci i nacesci kupci bmw,audia,merca..prije su to neki poslovni ljudi,uspjesni,mladjarija cije su tate neki jaki direktori il slicna populacija..pa tek onda krimosi na koje ti aludiras..mislim glupo ti je razmsiljanje a jos ti je gluplji razlog zasto ne volis svabe
emko, neznam kad si zadnji put pogledao kroz prozor, ali mi u Bosni živimo, stoga ovde gore navedena auta voze u 90% slučajeva kockaste glave
johtra* nisam vozio nikad hibrida al sumnjam iskreno koliko god jak eletromotor bio da ga moze pogurat kosto mogu 2 turbine i jedan v8 cadzo..
evo ti reformanse tesle roadster-a
1st gear "0 to 60 mph (0 to 97 km/h) in 3.7 seconds"
locked into 2nd gear provide 0 to 60 mph (0 to 97 km/h) in 5.7 seconds
vozio sam se u staroj osmici 4.2tdi sa 326 konja i mislim da ta medjuubrzanja ne mogu poredit ni s jednim drugim autom u kojem sam se vozio prije
upravo tako, u kojem si se ti vozio prije... vjeruj mi, svijet nije ograničen na kanton sarajevo i auta od raje i familije iz dijaspore. a kad si toliko dobro upoznat s podatcima i preformansama, evo da napomenem ostalu raju:

4.2 TDI ( Dizel s TURBINOM)
4.2 (4134 cc)--V8 TDI--326 PS (240 kW; 322 bhp); 650 N·m (479 ft·lbf) @1600--5.9 sec--250 km/h (155.3 mph)

4.2 (benzinac gol ko pišta, čisti atmosverac)
4.2 (4172 cc)--V8--340 PS (250 kW; 335 bhp); 430 N·m (317 ft·lbf) @3500--6.4 sec--250 km/h (155.3 mph)

e sad zamisli da na ovog atmosverva staviš jednu turbinu ko tabure kakve bi preformanse dobio...

također, radi večeg opterečenja motora, dolazi do večih vibracija što naravno proizvodi veči zvuk... pa imaš da biraš, il da ti klepeče motor (kad ne auto novo) ili kad pregura 100-150k da zvoni šasija cijela.


dizel je za đipove, pikape, kamione, poljoprivredne mašine.. barem za sada, kad lamborgini, ferrari, porsche, maserati počnu praviti dizele onda su dizeli došli na dovoljno dobru razinu da se porede s benzincima. uostalom da je dizel toliko dobar i Wagen bi Veyrona napravio na dizel :mrgreen:
prijatelju dzemo idem u san remo..pa moj amadine* fino je od tebe sto si se potrudio oko podataka koje ja i sam znam..samo cu te dopunit i reci ti da je taj 4.2tdi biturbo..i da ti uporno i dalje mjesas jabuke i krusko..prvo,teslin autic ima tako malo kilograma da bi trebo za sekundu da fata stoju...drugo,doticni u serijsku proizvodnju nece uci jos dugi niz godina dok god auto industrija fosilna goriva moze koristit i prodavat takava auta..jasno je u kojem pravcu idu i struja je nasa buducnost..al buducnost,na tvoju i zalost jos mnogih dizel je sadasnjost i bice sadasnojst jos dugo vremena..al posto ne poznajes zakon fizike,odnosno termo dinamike da objasnim neke stvarii..benzisnki motori bez turbine razvijaju snagu ko dizel s turbom iskljucivo zbog jednog razlogga..sto je benzin efikasnije i zapaljivije gorivo od nafte 10 puta..kad to shvatis onda mozes nastavit polemiku..ovako je nepotrebno i glupo..sve to imas na wikipediji..vece opterecenje veci zvukovi?onda bi veyron trebao da bude ko mlaznjak u preletu sto nije istina..dizel u porcheu imas a uskoro ces ga imat i nasljedniku gallarda kao i u audiju r8..nemoj da te napominjem koji su motori u 24 sata le mana..
i samo jos jedno pitanje?ja sam ogranicen na auta od raje familije iz dijaspore i moje? a sta si ti?ti vozas cija auta? da si recimo ikad sjeo u osmicu u kojoj sam govorio shvatio bi o cemu pricam..kad ima bolje medju ubrzanje od 60-100 i od 80-120 od porchea carrere onda mozda mozes shavtit o cemu ti pricam..I da,ne se pise odvojeno od glagola :D :D
corolla* naveo se performanse kojeg gti-ja i kojeg tdi-ja*? i zbog kojeg razloga? ocigledno je da je gti brzi oduvijek bilo..al nije sve pitanje brzine..
hocete da imate dobar zvuk u dizelima?momci iz zagreba gbarek tunning imaju miltec auspuhe..kako zvuce na dizelu mozete cut na youtube :D eto i to je rijeseno :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#88 Re: Premium segment okrsaj

Post by johntra »

Gost1515 wrote:
johntra wrote:hahahaha...svaka čast popular sciencu, i svaka čast Mečki za potrošnju, ali 450h je za njega Tito po svemu, još je star oko sedam godina...normalno da su tada bile i teže baterije i da je potrošnja bila veća, uostalom ko je tada koristio litijumske baterije, NiMh su još pojam tada bile...što se tiče ostalog vidim kako su jaki, da su iz 4.000 kubika izvukli konjažu koju Japanci izvlače iz 3.500...ipak, 600h za sad ostaje nedodirljiv, a Japanci rade već na razvoju novih hibridnih modela, tako da će još dugo vremena ostati landmark za mnoge...
ma ja baaa 'ta će Popular Science ... 'ta oni znaju šta je Sa-x forum eheeeejj ... :sax: evo isto kaže i Pembine zaove jetrva, ocam'
hahahaha...znao sam da ćeš okrenuti priču na taj nivo...slaba argumentacija skroz...vozdra načitani.. :run:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#89 Re: Premium segment okrsaj

Post by johntra »

emko glasao sam za Audija, ali moram te malo razočarati...našao sam podataka da je LS sa motorom 460h prvi imao osmostepeni automatski mjenjač na svijetu... :D
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#90 Re: Premium segment okrsaj

Post by AmADin_gospo »

emko1234 wrote:.al posto ne poznajes zakon fizike,odnosno termo dinamike da objasnim neke stvarii..benzisnki motori bez turbine razvijaju snagu ko dizel s turbom iskljucivo zbog jednog razlogga..sto je benzin efikasnije i zapaljivije gorivo od nafte 10 puta..kad to shvatis onda mozes nastavit polemiku...
kad si toliki znalac, objasni zakon na koji se pozivaš i objasni po čemu je benzin efikasnije gorivo od dizela.

što se tiče Audija, da vozio sam taj 4.2TDI, također, i vozio se u 4.2 V8... eno ga sad pred MUPom :mrgreen:
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#91 Re: Premium segment okrsaj

Post by Gorštak »

Kliknuh na Merca i to mu obezbijedi vođstvo od jednog glasa ispred konkurencije koja u ovom trenutku ima po 6 glasova.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#92 Re: Premium segment okrsaj

Post by Better Man »

Glas sam dao Lexusu! Nije ni Mercedes kvalitetom sto je nekad bio. Kolegica s posla (zena ima godina) ima momka Talijana koji voli Mercedesova auta. Imao je model S 320, platio ga je 200 hiljada KM i nakon kratkog vremena otisla mu je elektronika. Covjek dao 200 milja i paf, rikne elektronika. Nakon tog modela imao je kupe limuzinu SLK, ako nisam pogrijesio oznaku modela.Trenutno vozi i vlasnik je BMW-a i to ga kupio na nagovor moje kolegice, jer se njoj svidjao. Sva 4 auta ovdje postirana su izgledom lijepa, ali treba znati da nema danas savrsenog auta koje se ne kvari. Glas sam dao Lexusu jer misli da je kvalitetom pouzdaniji od druga 3 auta.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#93 Re: Premium segment okrsaj

Post by Karabaja »

Better Man wrote:Glas sam dao Lexusu! Nije ni Mercedes kvalitetom sto je nekad bio. Kolegica s posla (zena ima godina) ima momka Talijana koji voli Mercedesova auta. Imao je model S 320, platio ga je 200 hiljada KM i nakon kratkog vremena otisla mu je elektronika. Covjek dao 200 milja i paf, rikne elektronika. Nakon tog modela imao je kupe limuzinu SLK, ako nisam pogrijesio oznaku modela.Trenutno vozi i vlasnik je BMW-a i to ga kupio na nagovor moje kolegice, jer se njoj svidjao. Sva 4 auta ovdje postirana su izgledom lijepa, ali treba znati da nema danas savrsenog auta koje se ne kvari. Glas sam dao Lexusu jer misli da je kvalitetom pouzdaniji od druga 3 auta.
Ti si inače vječiti pametnjaković :D

Sav svijet 'vako - better man - nako!

Gdje god pipneš - mozak! :D
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#94 Re: Premium segment okrsaj

Post by citroen »

johntra wrote:emko glasao sam za Audija, ali moram te malo razočarati...našao sam podataka da je LS sa motorom 460h prvi imao osmostepeni automatski mjenjač na svijetu... :D
Pa dragi Johntra,zar nisi znao za to :shock: ..ovi tek sad prave mjenjace sa osam brzina :sax:
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#95 Re: Premium segment okrsaj

Post by emko1234 »

AmADin_gospo wrote:
emko1234 wrote:.al posto ne poznajes zakon fizike,odnosno termo dinamike da objasnim neke stvarii..benzisnki motori bez turbine razvijaju snagu ko dizel s turbom iskljucivo zbog jednog razlogga..sto je benzin efikasnije i zapaljivije gorivo od nafte 10 puta..kad to shvatis onda mozes nastavit polemiku...
kad si toliki znalac, objasni zakon na koji se pozivaš i objasni po čemu je benzin efikasnije gorivo od dizela.

što se tiče Audija, da vozio sam taj 4.2TDI, također, i vozio se u 4.2 V8... eno ga sad pred MUPom :mrgreen:
nemam ti ja sta objasnjavat..ukucaj na google goriva ili razlika izmedju nafte i benzina pa ces vidjet..ako imas pojma o autoima po iskustvu znas kako se pali benzin kako nafta u motoru..i samim tim mozes zakljucit da je benzin zapaljiviji i eksplozivniji od nafte koja je usto u gusca..nisam ja izmislio nista..to je vec bila topla voda..ja ti samo govorim kako jest..
johntra i citroen* ja znam da audi ima 8 brzina vec dvije godine..ne znam odtkad ga lexus ima
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#96 Re: Premium segment okrsaj

Post by respo »

emko kad budes u san remu javi jeli izet fazlinovic dole i sta rade combe i faruk

moj izbor najboljeg od ponudjenih je bmw

p.s. emko nisam znao da si inzinjer audija
mogao bi i prvo bosansko auto napraviti
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#97 Re: Premium segment okrsaj

Post by corolla02 »

emko1234 wrote:
AmADin_gospo wrote:
emko1234 wrote: ja znam da audi ima 8 brzina vec dvije godine..ne znam odtkad ga lexus ima
pa mnogo prije Audija :mrgreen:
Valbon_1
Posts: 526
Joined: 28/02/2008 13:09
Location: Ilirska Republika Kosova

#98 Re: Premium segment okrsaj

Post by Valbon_1 »

emko1234 wrote:
AmADin_gospo wrote:
emko1234 wrote:.al posto ne poznajes zakon fizike,odnosno termo dinamike da objasnim neke stvarii..benzisnki motori bez turbine razvijaju snagu ko dizel s turbom iskljucivo zbog jednog razlogga..sto je benzin efikasnije i zapaljivije gorivo od nafte 10 puta..kad to shvatis onda mozes nastavit polemiku...
kad si toliki znalac, objasni zakon na koji se pozivaš i objasni po čemu je benzin efikasnije gorivo od dizela.

što se tiče Audija, da vozio sam taj 4.2TDI, također, i vozio se u 4.2 V8... eno ga sad pred MUPom :mrgreen:
nemam ti ja sta objasnjavat..ukucaj na google goriva ili razlika izmedju nafte i benzina pa ces vidjet..ako imas pojma o autoima po iskustvu znas kako se pali benzin kako nafta u motoru..i samim tim mozes zakljucit da je benzin zapaljiviji i eksplozivniji od nafte koja je usto u gusca..nisam ja izmislio nista..to je vec bila topla voda..ja ti samo govorim kako jest..
johntra i citroen* ja znam da audi ima 8 brzina vec dvije godine..ne znam odtkad ga lexus ima
:shock:
de ne lupetaj bez veze...jos nema mjesec dana sto je predstavljen novi A8...i gdje si nasao da hvalis bas Audijev automatski mjenjac, kada je upravo on, najslabija tacka Audija ;-)
BMW 5-er GT je predstavljen veq godinu i kusur, i pogodi sta...ima osmostepeni menjac ZF prozvodjaca, koji je vec slavjlen i proslavljen ko zna koliko puta do sada...E sada kada je BMW ovaj menjac stavio u 5-er GT, prije godinu i po, mislis da ne bi mogo da ga ubaci i u BMW 7-er? To je stvar politike autokuca, koje te svoje novitete, koriste tokom facelifta odredjenog modela, sa ciljem da bi ga zadrzali u formi i u koraku sa konkurencijom...Tako da bi te zamolio da nas postedis informacija o "Extra ordniary" Audievim menjacu, ok? ;-)
By the way, jesi li znao da Mercedesovi kamioni odavno imaju automatske menjace i sa deset i vise brzina...ali ipak, kamion je kamion :wink:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#99 Re: Premium segment okrsaj

Post by johntra »

Nije bitno otkad Lexus ima osmostepeni, bitno je da je definitivno prvi na svijetu... :D
evo, zasad, Merdžan vodi...dosadna više anketa, dajte neku novu... :-D
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#100 Re: Premium segment okrsaj

Post by emko1234 »

valbon
samo cu te zamolit da ne seres bez razloga..audi a4 b8 multitronic iz 2008 godine ima mjenjac sa 8 brzina..dakle prije vise od 2 godine..i postoji razlog sto kamioni imaju 10 i vise brzina al ti ocigledno neces nikad shvatit koji je to dok to ovdje spominjes..
respo hvala na prijedlogu razmislit cu svakako..
Post Reply