ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#76 Re: ETF

Post by frfi. »

sto se tice biranja smjera, savjetujem ti, kao sto sam svima dosad savjetovala, da izaberes smjer gdje ima najmanje ljudi, kako bi bio primljen u redovne studente(paralelni placaju 1800KM), jer ti nakon zavrsene prve godine uz molbu prelazis na koji god smjer zelis...
ja sam automatika i elektronika, treca godina, meni je ovdje super :D :D jeste da je potesko, ali je i zanimljivo...(btw prica se da je ovo najtezi smjer, ja ne znam kakvi su ostali, al stvarno jeste potezak)

stvar je u tome da se na prijemnom boduje po smjerovima, tj. ja sam se prijavila na AiE, i imala vise bodova od raje koja su redovno primljena na ostala 3 smjera, ali sam zbog jake konkurencije na mom smjeru upala u paralelne, i dosad izdvojila 3*1800 KM za studiranje-nije malo....

za tk sam cula da je jaaaakoo dosadan i da imaju puno teorije za strebati... za ri-znam da su svi uvijek sa racunarom, pa ako volis provoditi vrijeme sa laptopom... :D za energetiku pojma nemam, jer su oni skroz odvojeni od nas.... na mom smjeru imas puno prakticnog rada, dosta se nauci o svemu, zanimljivo je stvarno, ali imas puuunoo da strebas, da pratis nastavu itd itd itd....
ako si redovan ucenik, u smislu da redovno radis i pratis gradivu, etf ce ti biti uzivancija...
ako si kampanjac, bice ti, u najmanju ruku veselo 8-)
Royal
Posts: 5
Joined: 28/01/2010 20:13

#77 Re: ETF

Post by Royal »

Prvo hvala za odgovore i linkove.....
Gimnazija, Matematicko-informaticki smjer.....prosjek koji meni nista i ne znaci bio je 5.0,al sve ce se svesti na prijemni i srecu.E sad...kolike su mi sanse da ako se prijavim na neki drugi smjer a ne na RI ili TK da ce me htjeti prebaciti....i tako.Znam da jedino ucenjem ga mogu i zavrsiti druge mi nema i to mi je jasno.I jos par stvari ako ti nije problem.....
Koliko se otprilike ljudi prijavi na ETF???
I kako izlaze rang liste,da li je posebno za svaki odsjek ili sve zajedno pa se prave neke kombinacije?
I hvala jos jednom :-D
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#78 Re: ETF

Post by frfi. »

svako ko se zelio prebaciti na neki drugi smjer se prebacio, dosad .... :D
rang liste-po smjerovima...
btw, prijemni ti nista ne znaci, jedna moja jaranica nije polozila prijemni ali je uslovno primljena(jer su nama malo zavalili taj prijemni i nije polozilo dovoljno ljudi :-) :-D ) a sada cura razvaljuje, ima oko 9 ili preko 9 prosjek...
Royal
Posts: 5
Joined: 28/01/2010 20:13

#79 Re: ETF

Post by Royal »

Pa sad.....izgleda da bi onda najlakse bilo prijaviti se za neki drugi odsjek i nakon godinu dana pisati molbu da me prebace na RI/TK.Opet zavisi od broja predatih prijava,interesuje me samo da li se moze na neki nacin saznati koliko je vec predato prijava za odredjeni odsjek prije prijemnog tj. prije nego i ja predam prijavu.
I zna li neko koliki je bio broj studenata koji su izasli na prijemni za odredjeni odsjek za svoju generaciju....


:sax:
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#80 Re: ETF

Post by Obuca9 »

Royal wrote:Pa sad.....izgleda da bi onda najlakse bilo prijaviti se za neki drugi odsjek i nakon godinu dana pisati molbu da me prebace na RI/TK.Opet zavisi od broja predatih prijava,interesuje me samo da li se moze na neki nacin saznati koliko je vec predato prijava za odredjeni odsjek prije prijemnog tj. prije nego i ja predam prijavu.
I zna li neko koliki je bio broj studenata koji su izasli na prijemni za odredjeni odsjek za svoju generaciju....


:sax:
Svi studenti imaju isti prijemni, tako da se tu ne vrsi raspodjela prema odsjecima. A što se tiče toga, koliko se prijavilo na koji odsjek, te podatke dobiješ tek nakon što se završi prijava, tad se izbaci rang lista po odsjecima sa ukupnim bodovima (bez prijemnog naravno :D), jedino ako znas nekoga u studentskoj pa dodjes do toga ranije :D :D

Inače, što se tiče tih veza i štela, ja za ove 3.5 godine nisam vidio ni najmanji primjer neke štele, veze, guranja, kupovine ispita, prostitucije i svega ostalog što je na drugim fakultetima javna tajna. Dakle, jedino mjerilo ti je znanje. I naravno sreća :D
Royal
Posts: 5
Joined: 28/01/2010 20:13

#81 Re: ETF

Post by Royal »

hz__semir wrote:
Royal wrote:Pa sad.....izgleda da bi onda najlakse bilo prijaviti se za neki drugi odsjek i nakon godinu dana pisati molbu da me prebace na RI/TK.Opet zavisi od broja predatih prijava,interesuje me samo da li se moze na neki nacin saznati koliko je vec predato prijava za odredjeni odsjek prije prijemnog tj. prije nego i ja predam prijavu.
I zna li neko koliki je bio broj studenata koji su izasli na prijemni za odredjeni odsjek za svoju generaciju....


:sax:
Svi studenti imaju isti prijemni, tako da se tu ne vrsi raspodjela prema odsjecima. A što se tiče toga, koliko se prijavilo na koji odsjek, te podatke dobiješ tek nakon što se završi prijava, tad se izbaci rang lista po odsjecima sa ukupnim bodovima (bez prijemnog naravno :D), jedino ako znas nekoga u studentskoj pa dodjes do toga ranije :D :D

Inače, što se tiče tih veza i štela, ja za ove 3.5 godine nisam vidio ni najmanji primjer neke štele, veze, guranja, kupovine ispita, prostitucije i svega ostalog što je na drugim fakultetima javna tajna. Dakle, jedino mjerilo ti je znanje. I naravno sreća :D

Od stele na moju stranu nema nista.Od podataka koliko ima prijava nema nista.Znaci uzdat se na to da ce biti kao i prethodnih godina i da ce vecina ici direktno na RI/Tk a ja da idem na neki drugi, AiE onda mi jedino ostaje xD.valjda ce sreca biti na mojoj strani...a ja cu se pobrinut da naucim...
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#82 Re: ETF

Post by Bušman »

Ma na ETFu prosjek u skoli nista ne znaci. Ima ljudi koji su imali 5.0 pa se muce pravo, ponavljaju sto svojom krivicom, sto zbog teskih predmeta, sto zbog teskih profesora.
A sto se tice odsjeka, to moras sjesti sam sa sobom i vidjeti sta te zaista zanima. Ja sam upisao RI, ali sam se prebacio na AiE. Nekako sam se vise nasao u tome.
Ali obzirom da se moze promijeniti odsjek na kraju prve godine (valjda ce ova mogucnost i ostati), mozda je najpametnije da ides tamo gdje imas najvecu mogucnost da prodjes i onda poslije promijeni kako ti vise odgovara...
Royal
Posts: 5
Joined: 28/01/2010 20:13

#83 Re: ETF

Post by Royal »

Bušman wrote:Ma na ETFu prosjek u skoli nista ne znaci. Ima ljudi koji su imali 5.0 pa se muce pravo, ponavljaju sto svojom krivicom, sto zbog teskih predmeta, sto zbog teskih profesora.
A sto se tice odsjeka, to moras sjesti sam sa sobom i vidjeti sta te zaista zanima. Ja sam upisao RI, ali sam se prebacio na AiE. Nekako sam se vise nasao u tome.
Ali obzirom da se moze promijeniti odsjek na kraju prve godine (valjda ce ova mogucnost i ostati), mozda je najpametnije da ides tamo gdje imas najvecu mogucnost da prodjes i onda poslije promijeni kako ti vise odgovara...
ma to sam vec rekao i jasno mi je....znam da se vrlo lako mogu spusiti vise nego neko sa 4,5 prosjekom.E sad koliko bi to znacilo zavrsiti AiE u odnosu na RI/TK mislim kolika su odstupanja i slicno, ima li nekih slicnosti da sa oba mozes raditi isti posao ili to djeluje kao dva kompletno razlicita fax-a
Tosty
Posts: 1
Joined: 31/01/2010 20:43

#84 Re: ETF

Post by Tosty »

Royal wrote:Gimnazija, Matematicko-informaticki smjer.....prosjek koji meni nista i ne znaci bio je 5.0,al sve ce se svesti na prijemni i srecu
Bice ti mnogo lakse na prijemnom ispitu, a i kasnije u studiju, ukoliko se sto prije rijesis razmisljanja da je sreca ono sto ti treba. Naravno, ne kazem da nema tog aspekta (IMx usmeni i sl.), ali je mnogo korisnije uciti i raditi na takav nacin da ti sreca nije potrebna. Tj. uciti/vjezbati ono sto ne znas ili sto ti najslabije ide.

Iskreno, ne razumijem one koji svjesno kazu necu uciti to, to i to; pa im onda na ispitu upravo to dodje i onda kazu ja nikad nemam srece ;)

U vezi sa smjerom koji mislis odabrati... Moras imati na umu da sigurno neces biti jedini koji ce da kalkulise i misli da ce na nekom smjeru biti manja konkurencija, pa ce mu biti lakse "upasti", jer, cini mi se, svi vec znaju da prebacivanje sa jednog na drugi odsjek nakon prve godine i nije neki problem.

Dakle, najbolje sto mozes da uradis je da se upises na pripremnu nastavu koja ce biti na fakultetu i tih mjesec dana odvojis za ozbiljan rad. Niko ko osvoji neki pristojan broj bodova na prijemnom, a imao je relativno dobar prosjek u srednjoj skoli, bez obzira na odsjek na koji je aplicirao, nece ispasti iz onih 30 redovnih. Pod pristojnim brojem bodova, naravno, ne mislim na jedva 20, vec makar 30+. Ako mi ne vjerujes, sigurno ti Google moze pomoci da nadjes rezultate ispita prethodnih godina...
User avatar
lerdi
Posts: 3485
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#85 Re: ETF

Post by lerdi »

Ništa ovog Semira ne slušajte nema on blage veze. :D

I moja ti je preporuka da obavezno ideš na pripreme za upis kada počnu. Meni ne da su pomogle nego ako ti kažem da sam u srednjoj četri godine imao 2 iz matematike mislim da će ti se sve reči. :D
Naravno uz to ide užasno puno vježbe i rada, ali isplati se vjeruj mi.

Sretno i ako Bog da kada upišeš ETF, spremi za gadan tempo rada. Ali isplatit će :wink:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#86 Re: ETF

Post by Amazonka27 »

teme spojene

Hvala nellington
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#87 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nino90 »

prosjek u srednjoj skoli bas i nije toliko bitan
bitno je znanje iz matematike
prijemni je lagan, znaci dovoljno je znati ono sto se na pripremama radilo da se osvoje svi bodovi
ako prijemni uradis jako dobro onda ces osigurati da updatnes u redovne
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#88 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nellington »

reni-90 wrote: bitno je znanje iz matematike
Ovo moram podebljati. Najveći problem na ETFu imaju ljudi sa rupama u znanju iz elementarne matematike - tempo inženjerskih matematika na ETFS je prebrz da bi se mogla ponavljati elementarna matematika, a zidanje više matematike na porozne temelje elementarne matematike može biti značajan problem. Stoga, ako primjetite da vam nešto fali u znanju matematike, da ste nešto propustili, ponovite to prije nego što počne nastava na fakultetu.

Nema na čemu, Amazonka ;)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#89 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by chuchumbamayumbe »

Mozda ce zvucati cudno, ali postavio bih jedno pitanje vezano za ETF.
Ja sam upisao ETF tamo neke 96-97, i na vrijeme sam ga napustio.
Bio sam nezreo, neozbiljan, neizivljen, tek iz rata, jednom rjecju nije islo, a nisam niti imao neku zelju.
Zaposlio se, pocela da kapa para, i jbga...
Ipak, bila su to extra vremena.
E sada me interesuje, da li postoji neki nacin da brko od recimo 35-40 kuka upise ETF?! Ne mislim kao redovan, nego vanredan, uz placanje!?
Ili da li postoji neki fax kod nas da je priblizno jak kao ETF, u toj bransi, jer kako citam ovu temu i kada se god sretnem sa bivsim kolegama, uvijek me obuzme neka tuga u srcu.
Elektrotehnika je bila moja prva i jedina ljubav, volio bih nekada dobiti kakvu-takvu diplomu.
Ima li neke sanse za mene?!
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#90 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nino90 »

naravno da mozes upisati i da imas 80godina, sve dok se moze placati jer u redovne nesto nisam siguran da mozes upasti
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#91 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by chuchumbamayumbe »

reni-90 wrote:naravno da mozes upisati i da imas 80godina, sve dok se moze placati jer u redovne nesto nisam siguran da mozes upasti
A ja nesto nisam siguran ni za vanredni studij...
Ja mislim da se na vanredni prvo upisuju oni koji nisu prosli na redovnom prijemu, a koji imaju zelju da studiraju i mogu platiti.
Moguce da za ove djuturume vazi da se mogu upisati vanredno, ali samo ako ostane mjesta nakon upisa redovnih i "redovnih" vanrednih?!
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#92 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Dioda »

chuchumbamayumbe wrote:Mozda ce zvucati cudno, ali postavio bih jedno pitanje vezano za ETF.
Ja sam upisao ETF tamo neke 96-97, i na vrijeme sam ga napustio.
Bio sam nezreo, neozbiljan, neizivljen, tek iz rata, jednom rjecju nije islo, a nisam niti imao neku zelju.
Zaposlio se, pocela da kapa para, i jbga...
Ipak, bila su to extra vremena.
E sada me interesuje, da li postoji neki nacin da brko od recimo 35-40 kuka upise ETF?! Ne mislim kao redovan, nego vanredan, uz placanje!?
Ili da li postoji neki fax kod nas da je priblizno jak kao ETF, u toj bransi, jer kako citam ovu temu i kada se god sretnem sa bivsim kolegama, uvijek me obuzme neka tuga u srcu.
Elektrotehnika je bila moja prva i jedina ljubav, volio bih nekada dobiti kakvu-takvu diplomu.
Ima li neke sanse za mene?!
Kroz moje studiranje na etf-u vidjela sam dosta ljudi koji su cini mi se stariji i od tebe kako polazu (moram napomeniti da sam se divila prepisivanju jednog cike od pedesetak) :D
Ja sam prosle godine odslusala petu godinu, i samnom su na predavanjima bili-jedan covjek koji je cini desetak godina stariji od tebe, i jedna zena koja je godina izmedju 30-40. Oboje su redovni bili (s obzirom da je po starom sistemu). Medjutim, njih dvoje su nastavili studiranje koje je rat prekinuo.
Ja mislim da ne postoji razlog zasto ne bi mogao, a posto vise nema predavanja po starom sistemu, mislim da bi bolonjci malo bolje od mene mogli objasniti kako ide sada upisivanje i te stvari :D Cini mi se da je paralelni studij (vanredno nema) negdje oko 1800km (nek me neko ispravi ako nije tacna informacija). :mrgreen:
Sa srecom u svakom slucaju :)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#93 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by chuchumbamayumbe »

Ja sam nazalost prekinuo i digao dokumente.
Mislim, ovo je moja zelja koja je daleko od toga da se ostvari, pogotovu zato sto je proslo toliko godina od kada sam na papiru sabrao 2 razlomka, ali sam diguran da je vecina matematike jos uvijek tu negdje u glavi.
Naravno da bi se trebalo dobro podsjetiti, mozda uzeti instrukcije prije upisa, jedno pola godine strebati da se covjek vrati na poziciju gdje je bio prije 15-tak godina.
Jos nesto, ima vas bolonjaca, ima vas starih...
Je li se ista promijenilo glede matematike?!
Mislim, kada se sjetim Fikreta Vajzovica (i pisanja po tabli), pokojnog Paje (doduse njega je naslijedio Cizi - jel tako nadimak prof elektrotehnike, sa onim sarenim kredama?) :), zatim Fatkica koji kao da je bio na speedu i ona predavanja u amfiteatru PMF-a...
Je li sada situacija ista normalnija, je li matematika iole laksa za poloziti (matematika je matematika), ali kada se sjetim ispitnih rokova i matematike 1, pa to je bio cirkus...
Nisam u folu sa ovom Bolonjom, ali koliko vidim, izgleda da je ETF postao poprilicno laksi za studiranje i polaganje?!
Uvijek sam sebi govorio, da se moglo kako krenuti sa pete godine, pa ici prema prvoj, to bi bilo super.
:thumbup:
Dioda i ostali, cestitam, zaista od srca!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#94 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by chuchumbamayumbe »

.
Last edited by chuchumbamayumbe on 06/02/2010 17:04, edited 1 time in total.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#95 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by chuchumbamayumbe »

.
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#96 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Dioda »

chuchumbamayumbe wrote:Ja sam nazalost prekinuo i digao dokumente.
Mislim, ovo je moja zelja koja je daleko od toga da se ostvari, pogotovu zato sto je proslo toliko godina od kada sam na papiru sabrao 2 razlomka, ali sam diguran da je vecina matematike jos uvijek tu negdje u glavi.
Naravno da bi se trebalo dobro podsjetiti, mozda uzeti instrukcije prije upisa, jedno pola godine strebati da se covjek vrati na poziciju gdje je bio prije 15-tak godina.
Jos nesto, ima vas bolonjaca, ima vas starih...
Je li se ista promijenilo glede matematike?!
Mislim, kada se sjetim Fikreta Vajzovica (i pisanja po tabli), pokojnog Paje (doduse njega je naslijedio Cizi - jel tako nadimak prof elektrotehnike, sa onim sarenim kredama?) :), zatim Fatkica koji kao da je bio na speedu i ona predavanja u amfiteatru PMF-a...
Je li sada situacija ista normalnija, je li matematika iole laksa za poloziti (matematika je matematika), ali kada se sjetim ispitnih rokova i matematike 1, pa to je bio cirkus...
Nisam u folu sa ovom Bolonjom, ali koliko vidim, izgleda da je ETF postao poprilicno laksi za studiranje i polaganje?!
Uvijek sam sebi govorio, da se moglo kako krenuti sa pete godine, pa ici prema prvoj, to bi bilo super.
:thumbup:
Dioda i ostali, cestitam, zaista od srca!
Sto se tice matematike, moram malo da te ohrabrim mojim "slucajem" :D Ja sam npr. zavrsila Uciteljsku skolu, u kojoj je matematika bila na nivou nule. Znaci, zavrsivsi skolu, nisam blage veze o matematici imala. I onda sam nadosla na ideju da upisem etf :-)
Trebalo mi je tri mjeseca aktivnog rada, da dodjem na nivo npr. gimnazijalaca.
Znaci za tri mjeseca vjezbanja moguce je preraditi cetiri godine srednjoskolske matematike koja je osnova za polaganje matematika ne etf-u.

Ako se dobro sjecam (s obzirom da imam u familiji osobu koja je u to vrijeme kad si ti upisao isto studirala na nasem faksu), situacija se malo promijenila. Koliko se sjecam, Fatkic je tada bio asistent :mrgreen:
Punoooo je teze bilo tada poloziti matematiku nego sada. Znatno je olaksano (uvodjenjem bolonje) polaganje matematika kod Fatkica. Dok npr. jos dosta raje koja su vec apsolventi po starom sistemu, i dalje vuku matematiku2 :-)

Iz price, cini mi se da se tada matematika1 polagala iz milion nekih parcijala :-)

I da, sto je najbitnije, uvodjenjem Bolonje, prolaznost je praaavooo veca :D

Uglavnom, "uslovi" u vrijeme kad ti upisa i sada se drasticno razlikuju :D

Mozda se trebas raspitati (s obzirom da si to vec jednom prosao), postoji li mogucnost da se upises bez polaganja prijemnog jer si vec jednom polagao :)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#97 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by chuchumbamayumbe »

Polozio, bio 11.-ti na spisku. I predstavnik godine, mada to ne igra nikakvu ulogu.
8-)
I uhvatio se izlazaka, muzike, UTIC-a, kompjutera, i cega vec sve ne...
Elem, nikakvo to opravdanje nije, dapache, nego mi je drago da se moze proci po novom sistemu lakse nego sto je to bilo prije.
Mislim, moglo je i po starom ali puno teze.
A ja nikada nisam pisao djonove, niti prepisivao, znaci moze-moze, ne moze-jbga.
Jos se sjecam da smo na masinstvu imali vjezbe iz informatike, u Fortranu 77 (cini mi se). Cirkus zivi.
8-)
Jel Vajzovic jos uvijek predaje?!
Nihada je bila kraljica, njoj skidam kapu, ne znam sto me onako gotivila ali ja kada sam dosao da podignem dokumente nije mi htjela dati, nemoj, ovo-ono...jbga

Znam da je to individualno, ali me interesuje od ovih sto privode kraju studij, koji je predmet vama bio najtezi za polaganje, a koji je predmet na ETF-u objektivno najtezi (sto se tice bubanja i konkretno polaganja)?!
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#98 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nellington »

Akademika Vajzovića više nema... Matematika nije teška za položiti, dokaz su stotine koje svake godine upišu drugu godinu :) Nihada je još tu, i još je kraljica :) A koji je predmet najteži... meni je uvijek najteži onaj koji sutra treba polagati ;) O kojem odsjeku razmišljaš?

P.S. @Dioda: jeste, samofinansirajući: 1.800KM po godini.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#99 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by chuchumbamayumbe »

Ma nista specijalno za sada.
Opcenito, "Elektropionira" (vidi sliku ispod) sam imao sa 6 godina, odrastao sam u Libiji na sa Energoinvestovim inzinjerima, dalekovodima i postrojenjima, sa 9 rastavio prvi tranzistor, tako nekako i TV, sa 12 me prvi put pravo "opalila" struja, kasnije sam prestao brojati, sa 16 je nestalo struje u komsiluku! :lol:
Ne znam, to je jos neka vizija, moja neispunjena zelja, vidjecemo.
Naravno da su mi kompjuteri u krvi, ali sam hardverash, programiranje me nikada nije privlacilo.
Ne znam...


Image
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#100 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nellington »

Takav hardveraš bi se trebao snaći na Automatici i elektronici, sigurno (evo opet ispadoh Cigo iz izreke "Svaki Cigo svoga konja hvali") ;) Super je sanjati tako nešto, lijepo čuti da još ima takvih želja... Skupljaj informacije i znaj da nikad nije kasno. Sad, koliko se može raditi i studirati (što mi se nameće kao prirodno pitanje kad je u pitanju potencijalni student poput tebe), to ti ne znam reći... Jer ipak Bolonja zahtjeva prisustvo predavanjima, vježbama, a na višim godinama i spavanje u laboratorijama :lol:
Post Reply