Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Clint_Eastwood
Posts: 159
Joined: 01/09/2008 21:03
Location: Wild east

#76 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Clint_Eastwood »

sodom wrote:
bogoljub wrote:
Clint_Eastwood wrote:Ma treba satrat cijeli Hamas da ne zajebavaju više, pa ma koliko to koštalo!!!
Ili si zlonamjeran ili neznas pravu istinu! Ako neznas sta se desava onda znaj da:
Hamas je legalno izabrana partija u Palestini, koja je stvarni zastitnik i jedini zastitnik Palestinaca naravno zajedno sa Islamskim Dzihadom. FAtah je dvolicna grupa ljudi potpomognuta sa svim mogucim pomocima od Amera i samih cionista.
Ako si zlonamjeran, Zasto?
Mislim da je samo neupucen...
ipak vecina tv stanica oblikuje ovakvo misljenje-
Nisam neupućen, Hamas je prvi počeo bombardovanje graničnih područja Izraela, naravno da Izrael neće čekati da ga kljucaju nego je odgovorio silovito, po mom mišljenju kako i treba, da vide da se s njima ne može zezati. A to što kažeš da je Hamas legalno izabrana partija u Palestini ne daje im nikakvo pravo da provode ekstremističku politiku prema Izraelu. Šta misliš kad bi u BiH ili Srbiji na vlast došli oni Šešeljovi radikali, na šta bi to ličilo, i oni bi bili legalno izabrana partija, da li bi i prema njima bio tolerantan kao prema Hamasu ( a znam da podržavaš Hamas jer si musliman, ni zbog čega drugog!)
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#77 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by KemooSA »

Izvini molim te ko je danas ubio 220 ljudi bacajuci avio bombu sa 2000 metara!?
Hamas je jebena banda koja se bori protiv jedne od najacih svjetskih sila.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#78 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

Nisam neupućen, Hamas je prvi počeo bombardovanje graničnih područja Izraela, naravno da Izrael neće čekati da ga kljucaju nego je odgovorio silovito, po mom mišljenju kako i treba, da vide da se s njima ne može zezati. A to što kažeš da je Hamas legalno izabrana partija u Palestini ne daje im nikakvo pravo da provode ekstremističku politiku prema Izraelu. Šta misliš kad bi u BiH ili Srbiji na vlast došli oni Šešeljovi radikali, na šta bi to ličilo, i oni bi bili legalno izabrana partija, da li bi i prema njima bio tolerantan kao prema Hamasu ( a znam da podržavaš Hamas jer si musliman, ni zbog čega drugog!)[/quote]


Da li je grijeh podrzavati onoga koji je legalno izabran od naroda i koji ima obavezu braniti taj isti narod. Znas li da je bilo potpisano primirije ali Cionisti ga nisu postovali nego su samo pojacali pritisak na gazu koju inace drze u jednom najvecem zatvoru na otvorenom u povijesti Zemaljske kugle!
1,5 milon ljudi u Gazi nemaju hranu, vodu, lijekove, struju, sve su to im ukinuli cionisti uz pomoc nazalost i Arapskih zemalja i nazalost pomoc samih palestinaca koji kroz fatah razbijaju njihovo jedinstvo iznutra!
Al dobro, Nek Bog Pomogne one koji su upravu! PA ako su to ovi u cionistickom rezimu, nek ih pomogne!
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#79 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

Clint_Eastwood wrote:
Nisam neupućen, Hamas je prvi počeo bombardovanje graničnih područja Izraela, naravno da Izrael neće čekati da ga kljucaju nego je odgovorio silovito, po mom mišljenju kako i treba, da vide da se s njima ne može zezati. A to što kažeš da je Hamas legalno izabrana partija u Palestini ne daje im nikakvo pravo da provode ekstremističku politiku prema Izraelu. Šta misliš kad bi u BiH ili Srbiji na vlast došli oni Šešeljovi radikali, na šta bi to ličilo, i oni bi bili legalno izabrana partija, da li bi i prema njima bio tolerantan kao prema Hamasu ( a znam da podržavaš Hamas jer si musliman, ni zbog čega drugog!)
Ne, nego je Izrael prvi poceo tako sto je okupirao Palestinu, a potom napravio etnicko ciscenje, i to jos uvijek radi.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#80 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by 2407 »

Clint_Eastwood wrote: Nisam neupućen, Hamas je prvi počeo bombardovanje graničnih područja Izraela, naravno da Izrael neće čekati da ga kljucaju nego je odgovorio silovito, po mom mišljenju kako i treba, da vide da se s njima ne može zezati. A to što kažeš da je Hamas legalno izabrana partija u Palestini ne daje im nikakvo pravo da provode ekstremističku politiku prema Izraelu. Šta misliš kad bi u BiH ili Srbiji na vlast došli oni Šešeljovi radikali, na šta bi to ličilo, i oni bi bili legalno izabrana partija, da li bi i prema njima bio tolerantan kao prema Hamasu ( a znam da podržavaš Hamas jer si musliman, ni zbog čega drugog!)
Sta pricati sa covjekom koji kaze da je preko 220 mrtvih i oko hiljadu ranjenih bas onako kako treba. Sta??? Ovo nije nista manje ogavno nego onaj renatin komentar. Ovakve komentare je najbolje ignorisati jer sa ovakvim idiotima se ne treba raspravljati.

p.s.
Izvinjavam se moderaciji i prisutnima na koristenju termina idiot(IQ od 0 do 25), ali ne mogu jednostavno shvatiti da zdravoj psihickoj osobi moze biti uredu 200 mrtvih i preko 1000 ranjenih.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#81 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sodom »

in33sa wrote:Pa nije bas ni da je Izrael blokirao hranu i humanitarnu pomoc za Gazu.

Puno se o tome moze citati na internetu, ali cemu o tome raspravljati, kada ce se uvijek naci pametnjakovic sa "ja ne vjerujem cionistickim medijima".

O Hamasu je suvisno i raspravljati, razularena gomila koja se pozdravlja fasistickim pozdravima (uzdignuta desnica) :-)

Image

Image
HAIL CEZAR !!!
Pozdrav sa ispruzenom rukom paralelnom sa tlom, ili sa blago povisenom par stepeni navise se koristio mnogo, mnogo godina prije fasista...
Cionisti=fasisti;
Hamas se samo bori protiv okupatora; jasno kao dan.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#82 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

Air Ramiz wrote:
mostarac wrote:
jeza u ledja wrote:Koja je svrha teroristickih napada na Izrael, od strane Hamasa ili Dzihada, osim sto opravdavaju sto puta jacu izraelsku odmazdu??
Nema svrhe nikakve i samo sebi nanose stetu, al ja mislim da su ti ljudi u stanju jednog kolektivnog ocaja izazvanog visedecenijskom golgotom koju prozivljavaju sto ne moze opravdati njihove napade na civile.
Koja je svrha? Svrha je da se da doznanja Izraelcima da ce zivjet u nesigurnosti dok god ne prestanu sa okupacijom Palestine, barem onog dijela od 68. Drugo pitanje je imal to smisla ili ne.
I, ko je to donji? Palestinci koji ginu ili Izraelci koji 'zive u strahu'? Da li je cijena toliko ljudskih zivota vrijedna, pogotovo kada nema ocite koristi od toga? Neko drugi je odgovorio da Izraelcima odgovara stalno ratno stanje, prvo to nema smisla jer im je ratno stanje u dvoristu, drugo, ako je vec to tacno, onda znaci da im 'zivljenje u strahu' i ne pada nesto narocito tesko.

Da su pametni, kao sto nisu, promjenili bi do sada taktiku.
Fakat nema smisla, ovako se kolju generacijama. Neko opet rece eto oni su pametniji od nas jer nemaju svoj Dayton?!?!? :? Nidje veze. Taj neko ocigledno apsolutno nije svjestan kakav je jad i bijeda u Palestini, pogotovo u Gazi, i u kakvim sizofrenim uslovima oni zive. Neka hvala, radije bi se preselio u Banja Luku nego u Gazu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#83 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

2407 wrote:
Clint_Eastwood wrote: Nisam neupućen, Hamas je prvi počeo bombardovanje graničnih područja Izraela, naravno da Izrael neće čekati da ga kljucaju nego je odgovorio silovito, po mom mišljenju kako i treba, da vide da se s njima ne može zezati. A to što kažeš da je Hamas legalno izabrana partija u Palestini ne daje im nikakvo pravo da provode ekstremističku politiku prema Izraelu. Šta misliš kad bi u BiH ili Srbiji na vlast došli oni Šešeljovi radikali, na šta bi to ličilo, i oni bi bili legalno izabrana partija, da li bi i prema njima bio tolerantan kao prema Hamasu ( a znam da podržavaš Hamas jer si musliman, ni zbog čega drugog!)
Sta pricati sa covjekom koji kaze da je preko 220 mrtvih i oko hiljadu ranjenih bas onako kako treba. Sta??? Ovo nije nista manje ogavno nego onaj renatin komentar. Ovakve komentare je najbolje ignorisati jer sa ovakvim idiotima se ne treba raspravljati.

p.s.
Izvinjavam se moderaciji i prisutnima na koristenju termina idiot(IQ od 0 do 25), ali ne mogu jednostavno shvatiti da zdravoj psihickoj osobi moze biti uredu 200 mrtvih i preko 1000 ranjenih.
Naravno da nije u redu. Ovo sto Izrael radi je zlocin, ne samo sada vec decenijama.
A hajd sad ti reci je li u redu zaletiti se sa pojasom bombi pa u autobus pun Izraelaca?
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#84 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by nikad_izvini »

jeza u ledja wrote:
2407 wrote:
Clint_Eastwood wrote: Nisam neupućen, Hamas je prvi počeo bombardovanje graničnih područja Izraela, naravno da Izrael neće čekati da ga kljucaju nego je odgovorio silovito, po mom mišljenju kako i treba, da vide da se s njima ne može zezati. A to što kažeš da je Hamas legalno izabrana partija u Palestini ne daje im nikakvo pravo da provode ekstremističku politiku prema Izraelu. Šta misliš kad bi u BiH ili Srbiji na vlast došli oni Šešeljovi radikali, na šta bi to ličilo, i oni bi bili legalno izabrana partija, da li bi i prema njima bio tolerantan kao prema Hamasu ( a znam da podržavaš Hamas jer si musliman, ni zbog čega drugog!)
Sta pricati sa covjekom koji kaze da je preko 220 mrtvih i oko hiljadu ranjenih bas onako kako treba. Sta??? Ovo nije nista manje ogavno nego onaj renatin komentar. Ovakve komentare je najbolje ignorisati jer sa ovakvim idiotima se ne treba raspravljati.

p.s.
Izvinjavam se moderaciji i prisutnima na koristenju termina idiot(IQ od 0 do 25), ali ne mogu jednostavno shvatiti da zdravoj psihickoj osobi moze biti uredu 200 mrtvih i preko 1000 ranjenih.
Naravno da nije u redu. Ovo sto Izrael radi je zlocin, ne samo sada vec decenijama.
A hajd sad ti reci je li u redu zaletiti se sa pojasom bombi pa u autobus pun Izraelaca?
Nemaju oružja, svijet ih ne podržava, gdje god da krenu moraju da prođu kroz check point sa izraelskim vojnicima, oteli im većinu teritorija, ne priznaju ih kao državu. Ovaj, kako da se izbore :?: Cvijećem, ljubavlju, poštenjem :skoljka: Niđe veze. Realno, pojas i raketiranje su im (trenutno) jedini načini borbe. Osim gađanja kamenicama. Ne mislim da će biti nekog efekta, ali očajna situacija izaziva očajne mjere.
Stavi se u njihovu poziciju. Bježo bi, jel. E pa ne može :dance:
User avatar
IZVANZEMALJAC
Posts: 578
Joined: 04/06/2007 18:21
Location: ovde a volio bi tamo

#85 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by IZVANZEMALJAC »

Air Ramiz wrote:
Clint_Eastwood wrote:
Nisam neupućen, Hamas je prvi počeo bombardovanje graničnih područja Izraela, naravno da Izrael neće čekati da ga kljucaju nego je odgovorio silovito, po mom mišljenju kako i treba, da vide da se s njima ne može zezati. A to što kažeš da je Hamas legalno izabrana partija u Palestini ne daje im nikakvo pravo da provode ekstremističku politiku prema Izraelu. Šta misliš kad bi u BiH ili Srbiji na vlast došli oni Šešeljovi radikali, na šta bi to ličilo, i oni bi bili legalno izabrana partija, da li bi i prema njima bio tolerantan kao prema Hamasu ( a znam da podržavaš Hamas jer si musliman, ni zbog čega drugog!)
Ne, nego je Izrael prvi poceo tako sto je okupirao Palestinu, a potom napravio etnicko ciscenje, i to jos uvijek radi.
Ma neee :shock: svi znaju da su Palestinci prvi napali Izraelce. Svi znaju da je taj teritorij bio prazan dok Izraelci nisu došli. Palestinci su tek kasnije primjetili da tamo ima nešto. Izrael je miroljubiv i nikad nebi napao neku drugu suverenu zemlju zbog teritorija i prirodnih resursa. Primjer je Sirija nju nikad nebi napali zbog naj veče količine pitke vode na tom području. Nikad nebi napali Libanon da bi uništili privredne ciljeve-ta zemlja je poznata kao Švicarska blizkog istoka sve odkako je Izrael dobar komšija.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#86 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

Čemu je služilo primirje iz juna ove godine, dogovoreno na šest mjeseci, kad su nakon samo pet dana od uspostave primirja palestinske snage raketirale Izrael. Islamski Džihad. Oni se javljaju i kod zadnjih raketnih napada. Kod Palestinaca izgleda djeluje više militantnih organizacija, i nisu ujedinjeni; dok jedni pregovaraju o uspostavi mira, drugi reketiraju.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#87 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sodom »

Clint_Eastwood wrote: Nisam neupućen, Hamas je prvi počeo bombardovanje graničnih područja Izraela, naravno da Izrael neće čekati da ga kljucaju nego je odgovorio silovito, po mom mišljenju kako i treba, da vide da se s njima ne može zezati. A to što kažeš da je Hamas legalno izabrana partija u Palestini ne daje im nikakvo pravo da provode ekstremističku politiku prema Izraelu. Šta misliš kad bi u BiH ili Srbiji na vlast došli oni Šešeljovi radikali, na šta bi to ličilo, i oni bi bili legalno izabrana partija, da li bi i prema njima bio tolerantan kao prema Hamasu ( a znam da podržavaš Hamas jer si musliman, ni zbog čega drugog!)
O jesi dragi klinte, ispucao si svih 5 metaka...

1.Ko je prvi poceo okupirati palestinsku zemlju?
2.Izraelski napadi nisu odbrana i nikada nisu odgovor nego pitanje!
3.Po tvom misljenju je i srbija dobro postupila kada je napala i izvrsila agresiju na sloveniju, hrvatsku i bosnu?
4.Zar Hamas ikako moze provoditi ekstremisticku politiku kada mu je neprijatelj izrael?
5.Kada bi ti šešeljevi radikali bili borci protiv agresora, i da su produkt i posljedica na agresora kao sto je izrael kao sto nisu, onda bih.
6. Hamas podrzavam jer je to jedina pravedna strana koja zna za sta se bori u onoj krvavoj zemlji,a bori se za slobodu naroda koji je oduvjek zivio na toj zemlji, za slobodu naroda kojeg ugnjetava cionisticki rezim.
Nastao je kada su palestinci shvatili da je fatah nesposoban i korumpiran...
Moja religijskovjerska pripadnost je moja licna stvar, to te se ne interesuje, pogotovu sada kada pokusavas generalizovati na ovakav nacin...
7. trik pitanje.Da li mislis da izrael ima pravo na Svetu Zemlju zbog Svetih Spisa?
8.nagradno pitanje: Koja strana vrsi atentate na nepokretne ljude?
Kad odgovoris, nastavimo ;)

jeza u ledja : Rat im odgovara jer se usa rijesava nepotrebnog oruzja kojeg stalno usavrsava i proizvodi, a i tako se mnogo novca opere... evo samo cu ti reci da i pored ove ekonomske krize, budzet za oruzje i vojsku u usa se nije smanjio, uopste! oruzje negdje treba trositi, izrael je prava adresa za to...
Last edited by sodom on 28/12/2008 01:02, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#88 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

nikad_izvini wrote: Nemaju oružja, svijet ih ne podržava, gdje god da krenu moraju da prođu kroz check point sa izraelskim vojnicima, oteli im većinu teritorija, ne priznaju ih kao državu. Ovaj, kako da se izbore :?: Cvijećem, ljubavlju, poštenjem :skoljka: Niđe veze. Realno, pojas i raketiranje su im (trenutno) jedini načini borbe. Osim gađanja kamenicama. Ne mislim da će biti nekog efekta, ali očajna situacija izaziva očajne mjere.
Stavi se u njihovu poziciju. Bježo bi, jel. E pa ne može :dance:
Bio sam ja u slicnoj poziciji 92-e, pa nisam bjezao. :wink: Prema tome znam malo o tome.
Kako da se izbore? Pojas i raketiranje NICEMU DOBROM NE VODE. Vode samo daljnjem razaranju, protjerivanju i ubijanju prvenstveno samih Palestinaca. Palestinci su davno izgubili teritorij i borbu za isti. Davno. Danas sluze kao marionete za potkusurivanje kojekakvim grupacijama i dusebriznicima koje BOLI KURAC kako i od cega Palestinci zive.

Raketiranjem i samoubilackim napadima se ne postize nista. To nije nacin borbe.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#89 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

sodom wrote:
Clint_Eastwood wrote: Nisam neupućen, Hamas je prvi počeo bombardovanje graničnih područja Izraela, naravno da Izrael neće čekati da ga kljucaju nego je odgovorio silovito, po mom mišljenju kako i treba, da vide da se s njima ne može zezati. A to što kažeš da je Hamas legalno izabrana partija u Palestini ne daje im nikakvo pravo da provode ekstremističku politiku prema Izraelu. Šta misliš kad bi u BiH ili Srbiji na vlast došli oni Šešeljovi radikali, na šta bi to ličilo, i oni bi bili legalno izabrana partija, da li bi i prema njima bio tolerantan kao prema Hamasu ( a znam da podržavaš Hamas jer si musliman, ni zbog čega drugog!)
O jesi dragi klinte, ispucao si svih 5 metaka...

1.Ko je prvi poceo okupirati palestinsku zemlju?
2.Izraelski napadi nisu odbrana i nikada nisu odgovor nego pitanje!
3.Po tvom misljenju je i srbija dobro postupila kada je napala i izvrsila agresiju na sloveniju, hrvatsku i bosnu?
4.Zar Hamas ikako moze provoditi ekstremisticku politiku kada mu je neprijatelj izrael?
5.Kada bi ti šešeljevi radikali bili borci protiv agresora, i da su produkt i posljedica na agresora kao sto je izrael kao sto nisu, onda bih.
6. Hamas podrzavam jer je to jedina pravedna strana koja zna za sta se bori u onoj krvavoj zemlji,a bori se za slobodu naroda koji je oduvjek zivio na toj zemlji, za slobodu naroda kojeg ugnjetava cionisticki rezim.
Nastao je kada su palestinci shvatili da je fatah nesposoban i korumpiran...
Moja religijskovjerska pripadnost je moja licna stvar, to te se ne interesuje, pogotovu sada kada pokusavas generalizovati na ovakav nacin...
7. trik pitanje.Da li mislis da izrael ima pravo na Svetu Zemlju zbog Svetih Spisa?
8.nagradno pitanje: Koja strana vrsi atentate na nepokretne ljude?
Kad odgovoris, nastavimo ;)
Palestinci/Arapi su izgubili rat, vise puta. Izgubili su teritorij, izgubili su tolike zivote. Sve. Sad imaju mrvice. I to tako stanje traje vec decenijama. Ako vec hoce da povrate svoj teritorij, ili da dobiju ista, ovako nece moci, jer je neprijatelj sto puta jaci. Sad ne mogu nista osim sjesti i cekati, raditi s ovim sto imaju. Ako vec hoce rat, onda nek sacekaju bolji trenutak, jer ovo ovako ne ide, dokazano X puta.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#90 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sodom »

jeza u ledja wrote:
nikad_izvini wrote: Nemaju oružja, svijet ih ne podržava, gdje god da krenu moraju da prođu kroz check point sa izraelskim vojnicima, oteli im većinu teritorija, ne priznaju ih kao državu. Ovaj, kako da se izbore :?: Cvijećem, ljubavlju, poštenjem :skoljka: Niđe veze. Realno, pojas i raketiranje su im (trenutno) jedini načini borbe. Osim gađanja kamenicama. Ne mislim da će biti nekog efekta, ali očajna situacija izaziva očajne mjere.
Stavi se u njihovu poziciju. Bježo bi, jel. E pa ne može :dance:
Bio sam ja u slicnoj poziciji 92-e, pa nisam bjezao. :wink: Prema tome znam malo o tome.
Kako da se izbore? Pojas i raketiranje NICEMU DOBROM NE VODE. Vode samo daljnjem razaranju, protjerivanju i ubijanju prvenstveno samih Palestinaca. Palestinci su davno izgubili teritorij i borbu za isti. Davno. Danas sluze kao marionete za potkusurivanje kojekakvim grupacijama i dusebriznicima koje BOLI KURAC kako i od cega Palestinci zive.

Raketiranjem i samoubilackim napadima se ne postize nista. To nije nacin borbe.
Sve stoji, ali zar ti mislis da palestinci imaju izbora?
Zar mislis da smo mi imali izbora kada su bradonje postavili barikade i kada su poceli gdjati civile (Olgu i Suadu) snajperima?
Izrael ce stati sa ovim onda i samo onda kada potpuno protjeraju i pobiju palestince...
a cekati da se cionisti sami dozovu pameti, pogan je duga vakta...
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#91 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by nikad_izvini »

jeza u ledja wrote:
nikad_izvini wrote: Nemaju oružja, svijet ih ne podržava, gdje god da krenu moraju da prođu kroz check point sa izraelskim vojnicima, oteli im većinu teritorija, ne priznaju ih kao državu. Ovaj, kako da se izbore :?: Cvijećem, ljubavlju, poštenjem :skoljka: Niđe veze. Realno, pojas i raketiranje su im (trenutno) jedini načini borbe. Osim gađanja kamenicama. Ne mislim da će biti nekog efekta, ali očajna situacija izaziva očajne mjere.
Stavi se u njihovu poziciju. Bježo bi, jel. E pa ne može :dance:
Bio sam ja u slicnoj poziciji 92-e, pa nisam bjezao. :wink: Prema tome znam malo o tome.
Kako da se izbore? Pojas i raketiranje NICEMU DOBROM NE VODE. Vode samo daljnjem razaranju, protjerivanju i ubijanju prvenstveno samih Palestinaca. Palestinci su davno izgubili teritorij i borbu za isti. Davno. Danas sluze kao marionete za potkusurivanje kojekakvim grupacijama i dusebriznicima koje BOLI KURAC kako i od cega Palestinci zive.

Raketiranjem i samoubilackim napadima se ne postize nista. To nije nacin borbe.
Bio sam i ja, ipak mislim da je njima mnogo gore. Kao što smo mi živjeli 3,5 godine, oni žive cijeli život, haman. Ne kažem, niti sam napisao da ODOBRAVAM. Sve to stoji, Arafat, stara lopovčina ih je zavalila, nakrala se. Vjerovatno i oni imaju manjinu koja živi dobro. Ništa ne sporim jer je tako. Ali, bez podrške svijeta oni nemaju šanse. To je historija dokazala. A nemaju je i neće je imati čim je svijet dopustio otimanje zemlje i dosadašnje maltretiranje. Kako da se izbore, nikako. Život u bijedi, stalnom strahu, check pointima, čekajući bagere koji će ti porušiti kuću vs pojas. A bježanja nema. Ne znam šta bi ti, al znam šta bih ja izabrao. Očajna situacija izaziva očajničke mjere. Tako jeste.

PS mi smo imali sreće što smo u Europi.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#92 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by fixer »

samo tuga, tuga, tuga... da li ce ikad biti mira u tom krateru zemaljskog zla? zalim samo obicnog covjeka, jer sigurno ni sa jedne, a vala ni sa druge strane nisu zasluzili ljude koji im vode politiku - koji ni nakon toliko vremena nisu u stanju rijesiti konflikt.da im je svima podjednako tesko - nije, a da ima neko kome je lako - nema. svi su u govnima, neki manje, neki vise. :x
omar little
Posts: 16373
Joined: 14/03/2008 21:14

#93 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by omar little »

jeza u ledja wrote:Koja je svrha teroristickih napada na Izrael, od strane Hamasa ili Dzihada, osim sto opravdavaju sto puta jacu izraelsku odmazdu??
ja @jeza ne znam ni sama da li vidim svrhu napada na Izrael. osim, sto ih apsolutno i potpuno razumijem. znam palestinaca dosta, a i da ih ne znam, ja bi se uvijek na njihovo mjesto stavila prije no sto bilo sta zakljucim o toj regiji. sa sigurnoscu mogu reci da znam da si ti i sam vec tako razmisljao, ne cinis mi se kao drukcija osoba. i hajmo na minutu zaboraviti i povijest i politiku i ekonomiju i religiju i sve sto tu regiju cini takvom kakva je i kreira konflikt kakav kreira; hajmo pomisliti da su to tamo ljudi. od krvi i mesa. sa emocijama, mislima, intelektom, djecom, obitelji...bas kao i mi sto smo bili. njih 200 pogine i 700 ih ranjeno, a u izraelu JEDAN poginuo i 4 povrijedjana. pa, da jebe rak raka, ne moze se na to ostati indiferentan!!!!!! i ja nemam vise snage za balansirane analize i balansirane perspektive i balansirano sagledanje situacije i balansiran kurac-palac. nikakvog tu balansa nema, niti ga je ikad bilo. odvratan, perverzan akt dominacije, ponizavanja i brisanja sa lica zemlje jedne cijele populacije popracen ne-brigom i ne-interesom CIJELE jebene zemaljske kugle. i tako najmanje 40 godina. ko sam ja, niko i nista za palestinske probleme, a u mene vise ne stane. cijeli zivot se trudim educirati i informirati o ovom konfliktu; cijeli zivot ga znam, cijeli moj zivot izrael i Palestina ratuju! ali ja vise nemam rijeci. izrael me svojim postupcima svaki put zabezekne i paralizira. pa, zar toliko mrznje moze bit' (i to se pitam ja, bosanka, upoznata sa rezultatima i manifestacijama iracionalne mrznje) ? pa, zar toliko mogu mrzit' da niko od njih sto potpisuje vrhovne odluke, sto salju mejlove sa tim odlukama vojnom stabu, sto izdaju naredbe da se odluke sprovedu, sto pritiscu dugmad na oruzju, zar niko od njih toliko ljudskosti i duse nema da kaze halo, stani, cekaj STA RADIMO MI OVO?!?!?!!?!?!!?!!? i jel' ona nacisticka kujetina od kondolize rajs spava nocu i kako joj san na oci dodje?!? odakle joj snaga i pravo na miran san?! ja im svima, tutta forza, hebem mater. vokabular mi presushi i nit' sinonima nit' antonima nit' epiteta i metafore, niti bilo kojeg lingvistickog elementa nemam da opisem bijes i nemoc koje ja trenutno osjecam.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#94 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

jeza u ledja wrote:
nikad_izvini wrote: Nemaju oružja, svijet ih ne podržava, gdje god da krenu moraju da prođu kroz check point sa izraelskim vojnicima, oteli im većinu teritorija, ne priznaju ih kao državu. Ovaj, kako da se izbore :?: Cvijećem, ljubavlju, poštenjem :skoljka: Niđe veze. Realno, pojas i raketiranje su im (trenutno) jedini načini borbe. Osim gađanja kamenicama. Ne mislim da će biti nekog efekta, ali očajna situacija izaziva očajne mjere.
Stavi se u njihovu poziciju. Bježo bi, jel. E pa ne može :dance:
Bio sam ja u slicnoj poziciji 92-e, pa nisam bjezao. :wink: Prema tome znam malo o tome.
Kako da se izbore? Pojas i raketiranje NICEMU DOBROM NE VODE. Vode samo daljnjem razaranju, protjerivanju i ubijanju prvenstveno samih Palestinaca. Palestinci su davno izgubili teritorij i borbu za isti. Davno. Danas sluze kao marionete za potkusurivanje kojekakvim grupacijama i dusebriznicima koje BOLI KURAC kako i od cega Palestinci zive.

Raketiranjem i samoubilackim napadima se ne postize nista. To nije nacin borbe.
Jesu li Palestinci ikad razmišljali o trajnoj uspostavi mira, dogovorom, arbitražom svjetskih sila (ukoliko prvi insistiraju i Izrael bi bio primoran, a vjerujem da ni njima nije do rata), a ne da po svaku cijenu forsiraju osvajanje ili povrat teritorija raketama ili bombastičnim pojasevima, pa i da postignu zajedničku državu, da možda dobiju neku autonomiju, poseban status, ali da imaju pravo glasa, da ostvare mogućnost ulaska u vladu i td. Da i oni, sa svoje strane, utiču da se zaustavi rat, da ne ginu, ili im je ideologija i istorijsko brdo i zid važniji od života, kako djece im, tako i sopstvenih. Možda bi država Izrael bila najrazvijenija država na svijestu, samo ako i jedni i drugi to zaista žele.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#95 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Klodovik »

homo_sapiens wrote:
jeza u ledja wrote:
nikad_izvini wrote: Nemaju oružja, svijet ih ne podržava, gdje god da krenu moraju da prođu kroz check point sa izraelskim vojnicima, oteli im većinu teritorija, ne priznaju ih kao državu. Ovaj, kako da se izbore :?: Cvijećem, ljubavlju, poštenjem :skoljka: Niđe veze. Realno, pojas i raketiranje su im (trenutno) jedini načini borbe. Osim gađanja kamenicama. Ne mislim da će biti nekog efekta, ali očajna situacija izaziva očajne mjere.
Stavi se u njihovu poziciju. Bježo bi, jel. E pa ne može :dance:
Bio sam ja u slicnoj poziciji 92-e, pa nisam bjezao. :wink: Prema tome znam malo o tome.
Kako da se izbore? Pojas i raketiranje NICEMU DOBROM NE VODE. Vode samo daljnjem razaranju, protjerivanju i ubijanju prvenstveno samih Palestinaca. Palestinci su davno izgubili teritorij i borbu za isti. Davno. Danas sluze kao marionete za potkusurivanje kojekakvim grupacijama i dusebriznicima koje BOLI KURAC kako i od cega Palestinci zive.

Raketiranjem i samoubilackim napadima se ne postize nista. To nije nacin borbe.
Jesu li Palestinci ikad razmišljali o trajnoj uspostavi mira, dogovorom, arbitražom svjetskih sila (ukoliko prvi insistiraju i Izrael bi bio primoran, a vjerujem da ni njima nije do rata), a ne da po svaku cijenu forsiraju osvajanje ili povrat teritorija raketama ili bombastičnim pojasevima, pa i da postignu zajedničku državu, da možda dobiju neku autonomiju, poseban status, ali da imaju pravo glasa, da ostvare mogućnost ulaska u vladu i td. Da i oni, sa svoje strane, utiču da se zaustavi rat, da ne ginu, ili im je ideologija i istorijsko brdo i zid važniji od života, kako djece im, tako i sopstvenih. Možda bi država Izrael bila najrazvijenija država na svijestu, samo ako i jedni i drugi to zaista žele.
Kako (između ostalog) reče Tzipi Livni...

Izraelska ministarica vanjskih poslova i šefica stranke Kadima, Tzipi Livni rekla je da izraelski Arapi trebaju živjeti u palestinskoj državi. "Moje rješenje zaštite židovskog i demokratskog obilježja Izraela, su dva različita nacionalna entiteta", objasnila je Livni gimnazijalcima govoreći o rješenju izraelsko- palestinskog sukoba. Kada se osnuje palestinska država, "moći ćemo reći palestinskim državljanima Izraela, izraelskim Arapima, rješenje vaših nacionalnih težnji se nalazi drugdje", dodala je Livni, prenio je vojni radio.

Edit: Riječ je o 1,4 miliona ljudi.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#96 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by MUNAFIK »

homo_sapiens wrote:
Jesu li Palestinci ikad razmišljali o trajnoj uspostavi mira, dogovorom, arbitražom svjetskih sila (ukoliko prvi insistiraju i Izrael bi bio primoran, a vjerujem da ni njima nije do rata), a ne da po svaku cijenu forsiraju osvajanje ili povrat teritorija raketama ili bombastičnim pojasevima, pa i da postignu zajedničku državu, da možda dobiju neku autonomiju, poseban status, ali da imaju pravo glasa, da ostvare mogućnost ulaska u vladu i td. Da i oni, sa svoje strane, utiču da se zaustavi rat, da ne ginu, ili im je ideologija i istorijsko brdo i zid važniji od života, kako djece im, tako i sopstvenih. Možda bi država Izrael bila najrazvijenija država na svijestu, samo ako i jedni i drugi to zaista žele.
Sta god se pricalo o svemu ovome uvjek treba imati na umu bar to DA SU IZRAELCI DOSLI NA PALESTINSKU TERITORIJU I POCELI IH PROTJERIVATI I TO RADE POLA STOLJECA VEC... Generacije i generacije Palestinaca su ODRASLE u RATNOM STANJU, sta mislite kako to utice na te ljude?

a Bitka za JERUSALEM traje i traje i niko me ne moze uvjeriti da ce izrael prestati sa protjerivanjem i ponizavanjem palestinaca sve dok ih sve ne protjeraju.... DA njima je ZID vazniji od puno toga, i DA njima je dzamija al aqsa trn u oki koji zele da SRUSE razloge ne bih da navodim, to je tako...
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#97 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by KemooSA »

Najebali smo svi od reda ako se Iran ukljuci ,za novu godinu bi mogli gledati vatromet u obliku gljive... :run:
tuzlak-x
Posts: 212
Joined: 04/05/2008 21:49

#98 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by tuzlak-x »

osa wrote:
RIZVA wrote:i šta sad?
vojnici u ratu su legitiman cilj.

vecina strijeljanih na ovcari su bili vojna lica.


vukovar je vrvio od vojnih uniformi i sad, smatramo li ligetimnim napad JNA na Vukovar?

samo uporedi ove dvije tragicne situacije i ako ti je vukovar opravdan cilj zasto si imao uniformu hrvatskog palestinca?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#99 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

Ma ne mozemo se mi staviti u njihovu poziciju. Sta ja sad imam srat eto da sam u njihovoj poziciji. Pa nisam u njihovoj poziciji i ne zelim da se pravim da ih razumijem. Samo vidim da ovako ne ide.

Arapska mrznja prema Jevrejima nije nista manja nego jevrejska prema Arapima. Tu su isti.
Palestinci nisu ni prvi ni zadnji kojima je preoteta teritorija. Sta sad, hoce li generacijama raditi isto bez ikakvog ocitog ucinka? Cilj tih ljudi koji napadaju Izrael je potpuno unistenje te zemlje i protjerivanje Jevreja. Nije zastrasivanje Izraela da bi zaustavili okupaciju palestinskih teritorija, nije protivljenje check pointima, nije protivljenje maltretiranjima, vec unistenje Izraela. To je cilj. Mozda je tu i odgovor zasto to rade, jer neke ljude izgleda boli kurac za reakcijama Izraela, koji podize jos zidova i jos check pointa, i ispaljuje jos vise raketa. Problem je u tome sto ti ljudi misle da se i dalje bore za nesto ostvarivo, a ono nije.

Mnogi Palestinci NECE dvije drzave. Oni hoce JEDNU drzavu, u kojoj ce prirodno Jevreji postati manjina.

Umjesto toga, da bar pocnu od necega, pa naprave drzavu od ovog sto imaju. Sve bi tada bilo drukcije.

Znaju to sve i Izraelci.


Glupost je neunistiva stvarno.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45748
Joined: 29/12/2005 01:20

#100 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

MUNAFIK wrote: Sta god se pricalo o svemu ovome uvjek treba imati na umu bar to DA SU IZRAELCI DOSLI NA PALESTINSKU TERITORIJU I POCELI IH PROTJERIVATI I TO RADE POLA STOLJECA VEC... Generacije i generacije Palestinaca su ODRASLE u RATNOM STANJU, sta mislite kako to utice na te ljude?
Nisu dosli Jevreji vec Englezi, 'fino' podjelili teritoriju na dva dijela i otisli. Kao i na desetine drugih mjesta u svijetu.
Locked