TV Kantona Sarajevo

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#76 Re: TVSA

Post by vjeciti.bloger »

bach wrote:
Area_51 wrote:Moram priznat kako sam se trudio da iz patriotskih razliga pokusam gledati TVSA. Eskepriment nije uspio radi ogromne doze provincijalizma koja se ogleda u vise stvari pocev od uredjenja studija, scene pa sve do voditelja dnevnika koji imaju tako naglasen »akcent« Istocna Bosna da je to cudo jedno. Posebno taj Krivosija iz kojeg zraci provincijalizam. Ne mogu jednostavno to gledati i slusati, pa prebacim na neki drugi kanal.



Ovo za odredjene voditeljice podrzavam, ima dobrih macaka.
Nemoj tako. Edina Šećerović je iz Visokog. Cura je meni pravo slatka, konačno neko novo lijepo lice na TV. Ima otvoren profil na FB pa virni.

Ona Amra Butković mi je sexi teta pravo, podsjeća me na glumice iz starih danskih filmova.

edina jeste slatka. a amra jeste bomba. :thumbup:
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#77 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by vjeciti.bloger »

ja.neron wrote:Nema veće seljanke od one reporterke A.G. ona je dno svi seljakluka koji su došli na TV ekrane, a njezin naaaglaasak
pa to niko normalan ne može slušati bez nagona za povračanje i njezino izgovaranje rečenica je silovanje Bosanskog jezika.

ne kontam koja je A.G.
salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#78 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by salihh »

tvsa je sasvim ok. radi se o niskobudzetnoj lokalnoj televiziji sa veoma ogranicenim kapacitetima. uzimajuci sve u obzir, program im je ok, super je sto se, ponekad jedini, trude koliko su u stanju obiljeziti znacajne datume novije nam historije. vijesti na tvsa su upravo to - vijesti, imaju mufida memiju i njegovu spoljnopoliticku emisiju kakvu nema ni drzavna tv. dokumentarci su im medju boljima... filmovi i igrane serije su, ovcigledno, niskobudzetni... zabavni program je takodje niskobudzetni...

sve u svemu, od nasih tv, najcesce gledam tvsa
salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#79 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by salihh »

Area_51 wrote:Iako nije tema, sa par rijeci ti zelim dati veoma iskren odgovor. Nije frka, moze doci u Sarajevo ko hoce i traziti posao. S druge strane, vi iz Istocne Bosne se nekim cudom ili koincidencijom zaposljavate samo u strukturama vlasti, opcinama, Kantonu, gradskoj upravi, televiziji, naravno vrlo vjerovatno nekom »linijom« za koju vi znate. E ja, ama bas nikad se necu sloziti da dodjete ovdje i odmah se na najeminentinija mjesta zaposljavate jer:

1. Nisam se borio sa drugim borcima za ovaj grad da bi se ovdje Istocna Bosna zaposljavala kao i Sandzak
2. Kao rodjeni Sarajlija smatram da trebamo mi odavdje imati prednost prilikom zaposljavanja u nasem Sarajevu, posebno u tim vaznim mjestima
3. Smatram da Sarajevo ima duh, koji je narusen dolaskom svega ovdje poslije rata.

Sto se tice naglaska, mi ga prijatelju cujemo i osjetimo i mada ti to niko nece reci, jako nam smeta taj naglasak, posebno preko televizijskih ekrana. Mislim da predstavlja atak na duh Sarajeva ako na Televiziji Kantona Sarajevo, ne smatram ovdje Federalnu televiziju ili BHT1, cujemo i vidimo novozaposlene iz raznih krajeva. Nemoj se ljutit, to je tako, onaj ko ti to ne kaze hinjski suti, a tako misli.
ja niti sutim niti mislim tako... evo, da ti kazem da ti prica ima elemente ksenofobije i fasizma...
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#80 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by don vito »

Ovo tema postaje dobra komedija. Jedan kaze
"svi govore o politiziranosti tvsa. moze li mi onda iko reci koju stranku oni zastupaju"
Image
drugi za televiziju koju poreski obveznici Kantona Sarajevo finansiraju sa 4-5 miliona maraka godisnje kaze "radi se o niskobudzetnoj lokalnoj televiziji".
Image

Jos cekamo da nam neko objasni da se gebelsovski propagandisti u sluzbi razbojnicke koalicije SDA/SBiH ne finansiraju iz budzeta nego ih placa Zlatar iz svog dzepa.

Image
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#81 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

Don Vito, ne lupaj gluposti. Rađe reci da si otvoreno SDP. Jer u zemlji u kojoj moram plaćati pretplatu da bi mi netko šefa opozicije koji je cijeli rat presjedio u tuđem stanu predstavljao kao vrhunac poštenja, TVSA nema te huškačke nagone. Čije je vlasništvo zna se, ali nikad ta televizija nema emisiju tipa... samo on valja. Da je bio ko. Tako da se stranačka promidžba ne osjeti nikako. Ali navikli esdepeovci da na svakoj temi otpjevaju svoju pjesmu, jer stvarno misle da smo budale kao oni koji imaju jednog kandidata jednog predsjednika i to nam podmeću kao vrh demokratije.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#82 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by bach »

don vito wrote:Ovo tema postaje dobra komedija. Jedan kaze
"svi govore o politiziranosti tvsa. moze li mi onda iko reci koju stranku oni zastupaju"
Image
drugi za televiziju koju poreski obveznici Kantona Sarajevo finansiraju sa 4-5 miliona maraka godisnje kaze "radi se o niskobudzetnoj lokalnoj televiziji".
Image

Jos cekamo da nam neko objasni da se gebelsovski propagandisti u sluzbi razbojnicke koalicije SDA/SBiH ne finansiraju iz budzeta nego ih placa Zlatar iz svog dzepa.

Image

Najgore od svega je emisijija "Uživo u 21". Najgori od svega je novinar "Zvonko Marić, poznat i kao Bajram Demnaći. Ova emisija me nekako podsjeti na film "Good by Lenin" i parodije na DDR televiziju i njihovo ispiranje mozga.


Studio, špica, scenografia i odijelo Bajrama Demnaćija, kao prije 30 godina. Sve od naših para.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#83 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by don vito »

KatarinaKosaca wrote:Don Vito, ne lupaj gluposti. Rađe reci da si otvoreno SDP. Jer u zemlji u kojoj moram plaćati pretplatu da bi mi netko šefa opozicije koji je cijeli rat presjedio u tuđem stanu predstavljao kao vrhunac poštenja, TVSA nema te huškačke nagone. Čije je vlasništvo zna se, ali nikad ta televizija nema emisiju tipa... samo on valja. Da je bio ko. Tako da se stranačka promidžba ne osjeti nikako. Ali navikli esdepeovci da na svakoj temi otpjevaju svoju pjesmu, jer stvarno misle da smo budale kao oni koji imaju jednog kandidata jednog predsjednika i to nam podmeću kao vrh demokratije.
Kad govorimo o gebelskovskim propagandistima, evo jednog eklatantnog primjera. Opozicioni SDP spominje u svakoj mogucoj raspravi, pa cak i na temi o TVSA. Dalje necu, jednom sam bio u Banovicima zbog ove placenice.
salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#84 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by salihh »

don vito wrote:...
drugi za televiziju koju poreski obveznici Kantona Sarajevo finansiraju sa 4-5 miliona maraka godisnje kaze "radi se o niskobudzetnoj lokalnoj televiziji"....
kojih 4-5 miliona... a da ista znas o ovoj tematici, znao bi da je 3 miliona godisnje nizak budzet za ono sto se, mozda, ocekuje vidjeti na tvsa (prvenstveno mislim na filmove, igrane serije ili sport)...
ali, mi znamo samo pljuvati i kritikovati, a bez da ista znamo o temi o kojoj se govori
User avatar
Qler
Posts: 23720
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#85 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Qler »

meni je TVSA bas dobra lokalna TV stanica, kao sto neko rece vijesti su im bas dobre, voditelji su pismeniji od pola voditelja sa OBN-a i hayata. jel znaci ako ne obuce kratku suknjicu, neku haljinu, stiklu od 15cm, ili ako frajer nije u roze "sulji" da je seljak i nepismen? i za naglasak neko nesto prica, ja fakat nisam primjetio nista... na obn-u i hayatu imaju voditelje koji slova ne znaju sva izgovoriti pa nista... i kao sto uvijek kazem, bujrum, ko misli ili zna da moze bolje nek se pokaze, a ne sa foruma kakiti kako bi to moglo bolje..
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#86 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Qler wrote:meni je TVSA bas dobra lokalna TV stanica, kao sto neko rece vijesti su im bas dobre, voditelji su pismeniji od pola voditelja sa OBN-a i hayata. jel znaci ako ne obuce kratku suknjicu, neku haljinu, stiklu od 15cm, ili ako frajer nije u roze "sulji" da je seljak i nepismen? i za naglasak neko nesto prica, ja fakat nisam primjetio nista... na obn-u i hayatu imaju voditelje koji slova ne znaju sva izgovoriti pa nista... i kao sto uvijek kazem, bujrum, ko misli ili zna da moze bolje nek se pokaze, a ne sa foruma kakiti kako bi to moglo bolje..
Naravno, TVSA je trn u oku onih kojima je Sex i selo intelektualni plafon a Farma na Nova TV izlet u Disneyland. :oops:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#87 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by -LIBERO- »

KatarinaKosaca wrote:Don Vito, ne lupaj gluposti. Rađe reci da si otvoreno SDP. Jer u zemlji u kojoj moram plaćati pretplatu da bi mi netko šefa opozicije koji je cijeli rat presjedio u tuđem stanu predstavljao kao vrhunac poštenja, TVSA nema te huškačke nagone. Čije je vlasništvo zna se, ali nikad ta televizija nema emisiju tipa... samo on valja. Da je bio ko. Tako da se stranačka promidžba ne osjeti nikako. Ali navikli esdepeovci da na svakoj temi otpjevaju svoju pjesmu, jer stvarno misle da smo budale kao oni koji imaju jednog kandidata jednog predsjednika i to nam podmeću kao vrh demokratije.

Kakve ti gluposti lupas da nepovjerujes.

TV kantona nije rezimski medij :-) ,ok ,pogledaj ko je direktor te TV stanice,jedan od najvecih ulizica vladajuce SDA,covjek koji je bio direktor sehidskog mezarja Kovaci i poslije miniranja Alijinog mezara dobija prekomandu na direktorsko mjesto TV KANTONA :shock: .....kazna ,ili nagrada? Hmmmmm :shock:

A o Zvonki Maricu paceniku nad pacenicima,koji je i svoje licno ime promjenio,a Bogami i prezime...da i ne govorim
Pogledaj bilo koju njegovu emisiju pa se upitaj sta znaci "novinarstvo" u produktu te extra ,mega,giga TV kuce..sramotno.

A tvoja opsjednutost SDP-om i Zlatkom,i jeste glavni razlog zasto ti godi uhu ova propagandna tvorevina u "liku" TV kantona.

90% Tvojih postova su ANTI-SDP nastrojeni,ukljucujuci i Zlatka u tvoju SDPeofobiju :D ,na temi o medijima,kuhanju,ljubavi,sportu,kucnim ljubimcima,kulturi,filmu svugdje spominjes SDP i Zlatka osobno..idi se lijeci draga zeno :mrgreen: :run:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#88 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

Imam pravo da ne volim SDP, ali to sad nema veze sa temom. Jednostavno, imam pravo, sviđalo se to tebi ili ne. A to što ih ti oslobađaš svake odgovornosti, dižeš u oblake kako su spasenje i drugog nema je isto tako, tvoj problem

A sad o kantonalnoj. Pa znamo, da nije privatna tv. Znamo ko je vlasnik, odnosno poslodavac. I sa obzirom ko je to, najmanje se osjeti režimski utjecaj. A sad, što tebi smeta ko vlada u kantonu, onda je to druga tema, a ne ona o kantonalnoj tv.
Uostalom, kad se rtvbih razdijelila na javni servis, federalnu i kantonalnu puno profesionalaca iz tehnike i sa televizije je otišlo da radi na kantonalnu.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#89 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by nosara »

KatarinaKosaca wrote:Imam pravo da ne volim SDP, ali to sad nema veze sa temom. Jednostavno, imam pravo, sviđalo se to tebi ili ne. A to što ih ti oslobađaš svake odgovornosti, dižeš u oblake kako su spasenje i drugog nema je isto tako, tvoj problem

A sad o kantonalnoj. Pa znamo, da nije privatna tv. Znamo ko je vlasnik, odnosno poslodavac. I sa obzirom ko je to, najmanje se osjeti režimski utjecaj. A sad, što tebi smeta ko vlada u kantonu, onda je to druga tema, a ne ona o kantonalnoj tv.
Uostalom, kad se rtvbih razdijelila na javni servis, federalnu i kantonalnu puno profesionalaca iz tehnike i sa televizije je otišlo da radi na kantonalnu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A sada o kantonalnoj TV... :D

Kratko i jasno, treba je rasturit i tehniku iskoristit za formiranje gradske TV, koja ce, umjesto u sluzbi klero-nacionalista, bit u sluzbi GRADJANA Sarajeva... :D

To je posljednja linija "odbrane" kantona od SDP-a... :D Smijesno je da se u kantonu desavaju bljuvotine tipa "kravu za glas" i slicno, a da ta medijska kuca o tome suti... :D

Odnosno, smijesno bi bilo da ne suti, jer bi zglajzali... :D

Bilo kako bilo, zadrzao bih Raymonda, ostalo bih rastjerao... :lol:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#90 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

Pa zar ne bi nosara u Banovićima..........

U kantonalnoj tv rade profesionalci tehnike i televizije koji su iznijeli rat, i program nikad nije stao, što je izazvalo javno priznanje svih europskih tv kuća u to vrijeme. Dio njih radi tamo, jer kad je država ustrojena kako je ustrojena, onda je neka grupa kvazi experata BBC-a, napravila ova 3 pravna sistema u jednoj zgradi. Stavila podobne tipa MIlana Trivića i cijeli sistem nije digao glavu u smislu plata, primanja i ukupnog poslovanja.

Ne znam koja "državna" televizija svijeta može otvoreno napadati poslodavca, odnosno ko od nas može napasti svog šefa ili vlasnika kapitala, a da ne ode kući. Druga je stvar što se to nekim štabovima ne sviđa. Ima daljinski, pa se okrene pink, za nosaru :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#91 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by nosara »

KatarinaKosaca wrote:Pa zar ne bi nosara u Banovićima..........

U kantonalnoj tv rade profesionalci tehnike i televizije koji su iznijeli rat, i program nikad nije stao, što je izazvalo javno priznanje svih europskih tv kuća u to vrijeme. Dio njih radi tamo, jer kad je država ustrojena kako je ustrojena, onda je neka grupa kvazi experata BBC-a, napravila ova 3 pravna sistema u jednoj zgradi. Stavila podobne tipa MIlana Trivića i cijeli sistem nije digao glavu u smislu plata, primanja i ukupnog poslovanja.

Ne znam koja "državna" televizija svijeta može otvoreno napadati poslodavca, odnosno ko od nas može napasti svog šefa ili vlasnika kapitala, a da ne ode kući. Druga je stvar što se to nekim štabovima ne sviđa. Ima daljinski, pa se okrene pink, za nosaru :D
To je istorija... :D Ova TV je besmislica, koja sluzi vladajucoj klero-nacionalistickoj kamarili u relativiziranju problema koji se javljaju u gradu, kantonu i drzavi... :D

Jedini medij koji je bio na strani taje i kompanije do kraja... tajo ode, dupelisci ostase... :D Nema logike... :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#92 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by nosara »

Jucer, prilog o svinjecoj gripi, "novinarka" TVSA na kraju bubnu "gripa akobogda nece doci do nas"... :lol:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#93 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

nosara wrote:Jucer, prilog o svinjecoj gripi, "novinarka" TVSA na kraju bubnu "gripa akobogda nece doci do nas"... :lol:
ovo nije nikakav argument protiv te kuće, jer na primjer tvoj omiljeni novinar Bakir H, često kaže ako Boga da. To je uzrečica. Ne da mi je Bakir, pojam novinara, ali tebi jeste, pa opet dupli standardi moj Nosara :-)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#94 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by nosara »

:lol: :lol: :lol:

Ako je tacno da lazovima raste nos, ti sigurno tesko manevrises u prostoru... :D

Tema je tvsa... :-)
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#95 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Altsa »

mene bas nervira onaj Klingonac Zvonko Marić :D
User avatar
Adriatic
Posts: 3396
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#96 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Adriatic »

Pa ko još gleda ovu TV? Oj tugo i žalosti.
I još je ozbiljno shvatate????????

A evo čujem nema ni Rejmonda......
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#97 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by nosara »

Adriatic wrote:Pa ko još gleda ovu TV? Oj tugo i žalosti.
I još je ozbiljno shvatate????????

A evo čujem nema ni Rejmonda......
Ma ima, ali utorkom i cetvrtkom nesto prije 18.00... :D
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#98 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Area_51 »

Kad Katrin tamo kaze da rade profesionalci, to po definiciji znaci da rade za pare, a ne znaci po istoj definiciji da rade dobro. :) Nije tema, ali eto nek se zna. Nije dobro poredit TVSA sa bilo kojom komercijalnom televizijom, jer te televizijske kuce moraju kroz marketing i pustanje svakakvoga smeca za narod obezbijediti egzistenciju, pa eto sutim o njima, potpuno svjestan da tamo nema sta nema.

E sad, TVSA je budzetska televizija, gdje je jedan trik da ce se kao fol oformiti Gradska televizija, izazvao toliko nervoze kod dezurnog SDA kadra, da ce izgubit medijsku oazu za samoreklamiranje, da je to poezija. Mozda da Nedzad Ibrisimovic napise Vjecnik II o tome.

Kad bi TVSA bila takodjer komercijalna televizija, onda bi tamo nekih 90% »profesionalnog« kadra dobilo nogu, jer ne ispunjava minimalni standard da vodi i radi na komercijalnim osnovama. Kakva je televizija TVSA gdje je Raymond najbolja emisija, sve je receno, a sto kadar s te televizije dolazi na forum pa sam sebe brani je divna prica. Nikad taj TVSA ekseperiment nece biti dobra prica, niti ce gledanost rasti. To je jednostavno tako.

A o tehnici, uvedete stereo signal, a ne dva puta mono da saljete da nas zbunite, dovedete nekog da nauci djecu kako se miksa slika, da se priblizi kvaliteti drugih televizija, naucite da se za svaku emisiju mora poseban miks tona prirediti, da se razlicito boje tonski muski i zenski glasovi, pa cu prihvatit da su profesionalci iz rata, mozda za svo ovo vrijeme nesto naucili. Za sada, tanko.
User avatar
Truba
Posts: 82588
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#99 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Truba »

imal treba na tom TVu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#100 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by ja.neron »

vjeciti.bloger wrote:
ja.neron wrote:Nema veće seljanke od one reporterke A.G. ona je dno svi seljakluka koji su došli na TV ekrane, a njezin naaaglaasak
pa to niko normalan ne može slušati bez nagona za povračanje i njezino izgovaranje rečenica je silovanje Bosanskog jezika.

ne kontam koja je A.G.
ALDIJANA GUHDIJA

seljančura sa najgorim naaaglaaskom :x :x :x :x
Post Reply