Multipla Skleroza - sve o tome

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Trnoružica
Posts: 13
Joined: 23/06/2009 15:29
Location: Stubičke Toplice/Hrvatska/Njemačka
Contact:

#76 Re: Multipla skleroza

Post by Trnoružica »

cd_rom wrote:pozdrav svima,
imam MS već 25 g. , ne znam da li je neko prije spomenuo Omega 3 kapsule,ulje nočurak, Enada , B vitamini .Swankova dijeta ( jako teško za pridržavanje)

Nažalost Bosnalijek je prestao sa proizvodnjom tableta B12 (nije im rentabilno !?).

Mangostin kod poboljšanja stanja Multiple Skleroze. Snažni protuupalni učinak ksantona katheina pomažu izlučivanju viška bakra i željeza iz tijela procesom kelacije. To može biti značajno jer ovi metali služe kao gradivni elementi nekim slobodnim radikalima uključenim u proces koji oštečuje središnji živčani sustav.
Povratne informacije pacijenta najvažniji su izvor dokaza o korisnosti fitonutijenta mangostina u djelovanju na multiplu sklerozu.

Napitak se zove VEMMA
V=Vitamini (ima i puno B-kompleksa)
EM= Essencijalni Minerali (65)
M=Mangostin (KORA VOČA IZ AZIJE)
A= Aloe Vera

za nabaviti nema u BiH ni SRB samo u Hrvatskoj ( http://www.bioenergija.8m.com)
http://www.myvemma.com/bioenergija
Last edited by Trnoružica on 25/06/2009 13:33, edited 2 times in total.
Neca01
Posts: 1
Joined: 24/06/2009 16:39

#77 Re: Multipla skleroza

Post by Neca01 »

Pozdrav svima,
Pogledajte link,

http://www.avonex.com

Ja koristim Interferon Beta 1a i pomaze ... vrijedi pokusati, ali i kosta :(, a nema bas ni pomoci od Zdravstvenog, jer lijek nema upotrebnu dozovolu u BiH. Faramcije ce dobit dozvolu, tako kazu, a ja evo cekam tu informaciju vec ... 10 mjeseci.
quelle1983
Posts: 36
Joined: 31/03/2009 15:25

#78 Re: Multipla skleroza

Post by quelle1983 »

Neca01 wrote:Pozdrav svima,
Pogledajte link,

http://www.avonex.com

Ja koristim Interferon Beta 1a i pomaze ... vrijedi pokusati, ali i kosta :(, a nema bas ni pomoci od Zdravstvenog, jer lijek nema upotrebnu dozovolu u BiH. Faramcije ce dobit dozvolu, tako kazu, a ja evo cekam tu informaciju vec ... 10 mjeseci.
Zdravo!
Zanima me gdje se može u BiH nabaviti interferon 1a, odn. Avonex i koliko košta. Moj zaručnik trenutno boravi u bolnici zbog sumnje na MS. Osim lezija, potvrđene su i promjene likvora. Tako da će mu najvjerovatnije ovih dana potvrditi dijagnozu, mada su ga htjeli otpustiti bez dijagnoze, iako je već mjesec dana u bolnici i pokazuje tipične simptome bolesti (gubitak vida). Pročitala sam u ovih mjesec dana sve što sam mogla naći vezano za MS i terapiju pa me zanima razlika između Avonexa i Betaferona. Ne mislim na način primjene nego na podnošljivost jednog i drugog i naravno razlika u cijeni. Hvala unaprijed!!!
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#79 Re: Multipla skleroza

Post by zelenooka blogerica »

@quelle1983 Zelim ti prije svega reci da je jedna od njavaznijih stvari kod ljudi kojima je dijganosticiran MS to da ostanu pozitivni, a u tome ti svom zarucniku mozes najvise pomoci. Da li su mu dali tzv. pulsnu terapiju i da li je imala ucinka?

A ja koliko se razumijem postoji interferon beta 1a i 1b, i koliko znam kod nas u BiH se moze naci ovaj 1b, iako je 1a navodno bolji jer ima bolji ucinak oko 50% u RR formi, ali kod nas ga daju samo za sekundarno progresivnu formu.
kalahita
Posts: 8
Joined: 08/07/2009 18:44

#80 Re: Multipla skleroza

Post by kalahita »

Nedavno sam prestala sa injekcijama Betaferona i čekam sta će biti.Par godina sam ih primala,a ne znam šta da očekujm sad.Nisam imala relapse za to vreme ali se osećam gore no pre dve godine.Mislim da ljdima na ulici izgledam kao pijana.Interesuje me kako se boriti protiv depresije ,koja je uz osećaj umora,stalno prisutna?To nije prolazna malodušnost,a navodno je jedan od simptoma MS-a.Pila sam antidepresive ,ali ne mogu večno.Radila sam jogu,ali imam vrtoglavicu pa mi se ne da.Neko nešto?
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#81 Re: Multipla skleroza

Post by zelenooka blogerica »

@kalahita: Suprug (dijagnoze: prelom kraljeznice, quadripareza, povreda kicmene mozdine na par nivoa od udesa i MS; godina 31 - do udesa bio radno sposban) i ja smo na nagovor moje sestre zavrsili prvi stepen reikija tj. inciijaciju, i to nam je toliko odgovaralo da smo zavrsili i drugi nivo; - i njemu i meni reiki pomaze za opustanje, za zacjeljivanje tegoba fizickih i psihickih koje imamo...
nedavno sam procitala jednu sjajnu knjigu od Louise Hay "Kako iscijeliti tijelo i um", i knjiga je meni licno pomogla da pocnem analizirati svoje osjecaje i stavove, sovje probleme, komplexe neke stvari kojih nisam ni bila svjesna da postoje u mom umu... i naravno kako da se rijesim toga.. ako zelis javi mi se na pp pa ti mogu mailom poslatu ovu knjigu (u pdf-u)...
quelle1983
Posts: 36
Joined: 31/03/2009 15:25

#82 Re: Multipla skleroza

Post by quelle1983 »

zelenooka blogerica wrote:@quelle1983 Zelim ti prije svega reci da je jedna od njavaznijih stvari kod ljudi kojima je dijganosticiran MS to da ostanu pozitivni, a u tome ti svom zarucniku mozes najvise pomoci. Da li su mu dali tzv. pulsnu terapiju i da li je imala ucinka?

A ja koliko se razumijem postoji interferon beta 1a i 1b, i koliko znam kod nas u BiH se moze naci ovaj 1b, iako je 1a navodno bolji jer ima bolji ucinak oko 50% u RR formi, ali kod nas ga daju samo za sekundarno progresivnu formu.

Otpustili su ga neki dan, nakon pulsne terapije. Vid mu se još nije u potpunosti vratio, a muče ga standardne nuspojave terapije. Inače se osjeća jako dobro. Nalaz evociranih potencijala je uredan, ali je nalaz likvora pokazao višak gama imunoglobulina, na što su se liječnici dogovorili oko toga da zasad ostane dijagnoza encefalomijalitis disseminata. Interferone mu još ne spominju. Za mjesec dana ima kontrolu, za tri mjeseca slijedi iduća magnetna rezonanca. Odlučili smo potražiti mišljenje još jednog neurologa, ali čekamo prvo da malo dođe sebi... Nadam se da će mu se vid vratiti u potpunosti... Inače, pulsna terapija mu nije pomogla odmah, tj. vid se ponovo počeo vraćati ali čim je smanjena doza kortikosteroida, uslijedio je ponovni pad vida. Zatim su mu počeli davati kortikosteroide intravenozno (svaki dan po 4 sata), na što se vid opet počeo poboljšavati. Nakon 4 ili 5 dana su prestali davati kortikosteroide i otpustili ga iz bolnice.

Preko info centra za multiplu sklerozu u Njemačkoj sam saznala da se Avonex, tj. interferon 1a može nabaviti u Hrvatskoj, u BiH očito ne može. Ako nekog zanima, mogu proslijediti ime, adresu i broj telefona kontakt osobe u Hrvatskoj.
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#83 Re: Multipla skleroza

Post by zelenooka blogerica »

Mom suprugu Pulsna terapija nije pomogla nikako. Otpusno pismo je bilo malo i smjšno jer je na početku pisalo "otpušta se oporavljen", a na kraju je rečenica da terapija nije dala nikakve rezultate. Nakon druge nesreće je ostao nepokretan, alki je uz stručnu pomoč i svoj volju opet prohodao. Već sam rekla da je kod njega puno toga izmješano te da se nezna šta je od povreda kičme, šta od potresa mozga, šta od MS-a,a šta od povreda i slabosti krvnih sudova vratne kičme ( Ljekarima poznatije kao VBI). Interferon 1-a je registrovan nedavno u u BiH, ali nisu samo to novine vezano za liječenje ove bolesti. Tu su još noviji lijekovi i tu je tzv. Terapija matičnim ćelijama koja je do sad dala izuzetno dobre rezultate. Nauka napreduje i MS više neće biti toliki bauk, samo se i naši ljekari moja priključiti otkrivanju i ispitivanju tih dostignuća, a ne samo reći Betaferon je najbolji lijek. Možda je bio, ali trenutno ima i puno boljih i učinkovitijih lijekova za koje se zna ali se o njima šuti. Ali svi ovi lijekovi nisu dovoljno dobri ako ljudi koji imaju MS se prepuste niz vodu. Treba se boriti i sa tim još uvijek strašnim neprijateljem i nedozvoliti mu da pobjedi duh. Duh je ono što čini razliku, a mi ostali im moramo pomoći.
jeca50
Posts: 14
Joined: 18/07/2009 09:35

#84 Re: Multipla skleroza

Post by jeca50 »

cd_rom wrote:pozdrav svima,
imam MS već 25 g. , ne znam da li je neko prije spomenuo Omega 3 kapsule,ulje nočurak, Enada , B vitamini .Swankova dijeta ( jako teško za pridržavanje)

Nažalost Bosnalijek je prestao sa proizvodnjom tableta B12 (nije im rentabilno !?).
sve ovo što si nabrojala treba piti,može se nabaviti povoljnije a isto i B12,javi mi se da te uputim.
drbanjaluka
Posts: 1
Joined: 19/07/2009 21:24

#85 Re: Multipla skleroza

Post by drbanjaluka »

Pozdrav svima.
Ja cu vam preneti svoje iskustvo vezano za multiplu sklerozu. Inace, ranije sam samo cuo za MS, ali, nisam znao sta je i nije me interesovalo. Sad imam neke informacije o MS pa mi se um malo razbistrio po tom pitanju.
Moj problem je poceo sa gubitkom vida na desnom oku pre oko dve godine. Prvi dan mi se pojavila neka magla na ocima. Drugi dan je bilo malo bolje. Medjutim, treci dan je bilo lose. Bio je mrak kao kad zatvorim oko. Otisao sam u ambulantu na pregled i doktorica mi je dijagnostikovala retrobulbarni neuritis - zapaljenje ocnog zivca. Dala mi je uputnicu za bolnicko lecenje i odmah posle pregleda sam otisao u bolnicu. Kad sam dosao u bolnicu, bio sam zrtva doktorske nepaznje i 7nemarnosti, dana, cekao sam minuta da me prime. Uzas! U bolnici sam lezao 7 dana, primao sam infuziju, medjutim, ispred desnog oka je i dalje bio mrak. Za tih 7 dana, stanje se nije poboljsalo. Radio sam VEP i evocirane potencijale i rezultati su bili katastrofalni.
Dok sam lezao, saznao sam da postoje dva oblika retrobulbarnog neuritisa: prvi je blazi oblik - on brzo prodje, a drugi je uzrokovan MS-om. Nisam ni slutio da je kod mene taj drugi u pitanju.
Tokom lezanja odveli su me kod Dr Sanje Grgic na pregled, jer su mi na ocnom rekli da to vise nije oftalmoloski problem nego neuroloski. Nisam ni znao ko je ona, ali, sad veoma dobro znam. To je zena koja je mene spasila mnogo mi je pomogla.
Nakon izlaska iz bolnice uradio sam magnetnu rezonancu, posle koje mi je dijagnostikovana MS. Nije mi odmah rekla koji je problem u pitanju, samo mi je prepisala vitaminsku terapiju, koju i danas koristim. Nakon nekoliko pregleda mi je rekla da je MS uzrokovala gubitak vida na desnom oku. Svidja mi se kod nje to sto je uvek ljubazna i ima odlican pristup prema pacijentima.
Mesec dana posle koristenja vitaminske terapije, osetio sam poboljsanje i nakon dva meseca od izlaska iz bolnice vid se povratio! To je bilo savrsenstvo za mene jer sam opet video na to oko. Isao sam cesto na pregled i kontrolu i evocirani su poceli da daju dobre rezultate.
Negde u martu 2008. uradio sam punkciju, uzorak je poslat u Beograd. Utvrdjeno je postaojanje oligoklonalnih IgG traka u likvoru, sto je jos jedan od pokazatelja prisutnosti MS.
Stanje mi se poboljsalo i tako je bilo oko 9 meseci.
Krajem jeseni i pocetkom zime (2008. god), dobio sam drugi napad. Grc mi je hvatio komletnu levu stranu tela. To je trajalo 7 dana. Islo je postepeno odozdo na gore. Ja sam sve vreme mislio da mi je to od voznje jer sam u tom periodu mnogo vozio i mnogo radio. Spavao sam oko 5-6 sati, sto je veoma malo. I to je proslo.
Negde oko dva meseca posle toga, opet mi se pomutio vid ali ovaj put na levom oku. To je trajalo par dana.
I posle toga sam imao jedan nappad, ali se ne secam perioda kad je to bilo.
I u poslednjih nekoliko sedmica, povremeno me hvata grc na levoj strani. To je kao blago peckanje.
Ono sto je najbitnije kod osoba obolelih od MS, jeste to da imaju ciste misli i da pokusaju da zaborave na taj problem. Tako sam se ja postavio prema tome. Po prirodi sam dosta saljiv i druzeljubiv i to mi dosta pomaze.
Takodje, vazno je da naidjete na razumevanje od strane vasih ukucana. Ne vredi vam nista ako se vi borite i odupirete tome ako ce vas oni smarati i uznemiravati. To se meni veoma cesto desava.
Osobe koje su u radnom odnosu, po mom misljenju, trebalo bi da informisu svog direktora ili sefa o tom problemu, jer ce vam se desiti neke greske koje niste hteli namerno da uradite, tj, desice vam se da zaboravite nesto. To se meni desilo na poslu mnogo puta, ali, moja dijagnoza nije bila opravdanje, sto mi je zao.
Ko se dobro informisao o MS-u zna osobe obolele od MS-a imaju problema sa pamcenjem.

Toliko za ovaj put. Pisacu jos neki drugi put.
Pozdrav svima iz Banja Luke.
vkvmajstor
Posts: 14
Joined: 16/04/2008 02:03

#86 Re: Multipla skleroza

Post by vkvmajstor »

sve o multiploj sklerozi http://medicinabih.info/?page_id=1290
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#87 Re: Multipla skleroza

Post by Murat Sabanovic »

pozdvao bih prisutne koje boluju od MS da se informisu o SILVER COLLOIDAL-u...autor knjige "arme secrete contre la maladie"(tajno oruzje protiv bolesti) ,franck goldman, navodi slucajeve koje su se izlijecile od MS, pa cak i SIDE koristeci SILVER COLLOIDAL(na fra.argent colloidal).savjetujem da se malo informisete o ovom lijeku.
pozdrav
cd_rom
Posts: 40
Joined: 30/04/2009 07:43

#88 Re: Multipla skleroza

Post by cd_rom »

pozdvao bih prisutne koje boluju od MS da se informisu o SILVER COLLOIDAL-u...autor knjige "arme secrete contre la maladie"(tajno oruzje protiv bolesti) ,franck goldman, navodi slucajeve koje su se izlijecile od MS, pa cak i SIDE koristeci SILVER COLLOIDAL(na fra.argent colloidal).savjetujem da se malo informisete o ovom lijeku.
pozdrav

čitao sam o ovome, mislim da treba biti jako oprezan jer sam vidio sliku čovjeka kome je koža dobila srebrnu boju nakon tretmana.

Ne znam da li se može izbjeći ova jako nezgodna nuspojava.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#89 Re: Multipla skleroza

Post by Murat Sabanovic »

cd_rom wrote:
pozdvao bih prisutne koje boluju od MS da se informisu o SILVER COLLOIDAL-u...autor knjige "arme secrete contre la maladie"(tajno oruzje protiv bolesti) ,franck goldman, navodi slucajeve koje su se izlijecile od MS, pa cak i SIDE koristeci SILVER COLLOIDAL(na fra.argent colloidal).savjetujem da se malo informisete o ovom lijeku.
pozdrav

čitao sam o ovome, mislim da treba biti jako oprezan jer sam vidio sliku čovjeka kome je koža dobila srebrnu boju nakon tretmana.

Ne znam da li se može izbjeći ova jako nezgodna nuspojava.
moze se desiti da covjek poplavi ko strumpf !!!! ta pojava se zove argyria ..to je jedina posljedica i ne pojavljuje se kod svakog korisnika koloidnog srebra....mislim da zavisi koliko dugo i u kojoj kolicini uzimas koloidno srebro ...

http://www.youtube.com/watch?gl=FR&hl=fr&v=5cn-9RbcSUg
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#90 Re: Multipla skleroza

Post by Murat Sabanovic »

za one koji boluju od MS obavezno da se inforisu o kolidnom srebru...


http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=198

Da li ste svjesni da postoji jedan od mnogih lijekova za mnoge bolesti koje možete napraviti i kod kuće, sami. Cijena izrade takvog lijeka je zbilja smješna kad usporedite s cijenama konvencionalnih lijekova u apotekama. Naravno, nitko vam ništa ne govori o tome jer ne biste trošili inače vaše novce na tablete koje djeluju, ali uzrokuju možda i neke druge štete... Ma neće valjda... zaključite. I poslije imate neki osip ili alergije, a ponekad uzrokuju i neugodnije nus-pojave. Zašto bi se izlječili? Da li je to nekome ( osim možda vama najdražim osobama ) stalo ??? Pa ako bi svi bili zdravi, pa tko bi trebao doktore, medicinske usluge, farmaceutske proizvode... Neki bi zbilja ostali bez velikih svota novaca.
KAKO NASTAJE BOLEST ?
Negativne emocije kao stres, žalost, ljubomora, nezadovoljstvo sobom, brige, zavist i druge, dovode u određenom dijelu mozga do pretvaranja bioenergije u neku drugu vrstu energije koja se u tijelu potroši. Ova pojava dovodi do nedostatka bioenergije neophodne za normalno funkcioniranje mozga. Da bi se mozgu, kao organu koji ima najveću važnost, u ovim slučajevima omogućio normalan rad, priroda se pobrinula da nedostajuću bioenergiju dovede iz aure. Bioenergija je u slojevima aure smještena u posebnim punktovima oblika elipsoida,koji imaju veliki energetski naboj. Nivo bioenergije u elipsoidima određuje naše psihofizicko stanje. Ako je bioenergija na potrebnom nivou, organi su zdravi i obrnuto. Svakom organu za svaku bolest odgovara određen elipsoid. Kasnije započinje proces zatvaranja čakre koja ga u normalnim uvjetima snabdijeva bioenergijom iz okolnog prostora. Zatvaranje čakri jos više pogoršava bioenergetsku situaciju u organu i ubrzava pojavu bolesti.
Zbog toga - rješavajmo UZROK a ne POSLJEDICU bolesti. Dobra stara poslovica ionako kaže: bolje spriječiti, nego lječiti. Ako ste vlasnik neke farmaceutske industrije ili doktor koji gleda da samo zaradi novce, to vam nije u cilju.
KOLOIDNO SREBRO - ŠTO JE TO ?
Trenutno je poznato da koloidno srebro ubija preko 650 raznih bolesti, uključujući i AIDS i rak !!! ( Nemojte sad: ma da, to je nemoguće. Tko vam je to rekao? Kome je u interesu da NEZNATE ?)
Idemo polako, upoznajmo što je to i kako se može napraviti kod kuće.
1. Što znači koloidno?
Riječ koloidno znači da je nešto toliko malo da je raspršeno, a NE OTOPLJENO u otapalu ( vodi ). Djelići su toliko mali da niti ne sjednu na dno niti plutaju po površini. Oni su ionizirani, tako da svaki djelić ima isti naboj i jedan drugog odbijaju. U slučaju koloidnog srebra, djelići su veličine 1/7000 od veličine crvenog krvnog zrnca, što ga čini vrlo prilagodljivim.
2. Što je s čistoćom? Koliko traje?
Koloidno srebro, za razliku od ostalih suplemenata, ne može se "pokvariti" jer ni jedan živi organizam ne može živjeti u koloidnoj otopini. Kada je koloidno srebro napravljeno metodom niskog napona, nakon nekog vremena, poneki ioni gube naboj i priklanjaju se drugim ionima koji su u im najbliže. Kad se to desi, koloidno srebro mijenja boju jer se nakupina poveća tako da počinje lomiti svijetlost. Ovisno o tome kako je koloidno srebro napravljeno ( napon, čistoća vode, uvjeti... ), ono mijenja boju od svijetložute do zlatne, a ponekad i poprimi sivkastu boju. Ništa od toga ne mijenja efikasnost koloidnog srebra. Čak i kad je tamnosmeđe ili tamnoljubičaste boje, neće biti otrovno, ali se tada samo teže asimilira, odnosno prilagođava. Kada se koloidna otopina radi pomoću visokog napona, ona se tada stabilnije ponaša kod čuvanja, te ima jako dugi vijek trajanja.
3. Dakle, koloidno srebro nije nikad otrovno ili opasno?
Koloidno srebro se radi ISKLJUČIVO U DESTILIRANOJ VODI, tj. voda ne smije imati nikakvih minerala ili bilo čega otopljenog u sebi. Inače bi se srebrni ioni povezali s otopljenim mineralima i mogli činiti soli ili otrovne supstance. ( srebrni nitrat ili srebrni klorid ) Dakle, najbolja je čista voda dobivana destilacijom, odnosno kondenzacijom vodene pare.
4. Što u vezi argirije, bolesti vezanoj uz "plavu kožu" ?
Nikada nitko nije ikada prijavio niti jedan slučaj koji je vezan uz upotrebu koloidnog srebra. tu bolest vežu uz prekomjerno uzimanje srebrnih soli ( srebrni nitrat ) koja sadrži otrovne supstance. Bilo koja količina koloidnog srebra ne može uzrokovati argriju.
5. Koja je koncentracija najbolja? Koliko koloidnog srebra treba konzumirati?
Mjera za koncentraciju je ppm ( od parts per million ), odnosno broj čestica u milijun komada. Svjetski stručnjaci za zdravlje širom svijeta slažu se s tim da je prisustvo srebrnih iona u bilo kojoj koncentraciji u ljudskom tijelu dobro za zdravlje. Izvanredne rezultate pokazala je koncentracija od 0,33 ppm-a ( 1/3 ppm !!! ). Neki proizvođači koloidnog srebra proizvode čak 1000 ppm-a, dobivenih sa velikim naponom. No, odlične rezultate pokazuju sve koncentracije. Preporuka je oko 2 - 4 čajne žlice dnevno.
6. Što se dešava ako se predoziramo? Možemo li uzeti previše?
Jedina negativna strana uzimanja odjednom u početku previše koloidnog srebra je Herxeimerov efekt, a to je slučaj kad srebro ubije previše patogenih tvari da ih tijelo ne može odjednom izbaciti iz sebe normalnim putem, već ih izbacuje sekundarnim putevima - preko pluća, sinusa ili kože. Koloidno srebro je najbolji antibiotik koji ubija SAMO bakterije koje nisu poželjne u tijelu, a ostavlja npr. one koje su nam potrebne za probavu ili slično ( acidofil ). Također ubija viruse i gljivice.
Cjelokupni tekst ( na engleskom ) sa upotrebom koloidnog srebra skinite ovdje.
Kako napraviti KOLOIDNO SREBRO ?
Evo optimalne izrade koloidnog srebra kojeg možete vrlo lako napraviti i kod kuće. Uzmite pola litre DESTILIRANE vode i ulijte ju u čistu staklenu ili plastičnu posudu. Za elektrode možete upotrebiti žicu ili foliju od čistog srebra. Razdvojene elektrode stavite u posudu, pričvrstite ih nekako i pustite ISTOSMJERNU struju između 12 - 40 V. To možete dobiti i raznim stabiliziranim ispravljačima ( adapterima za struju 12 - 40 V ) ili baterijama ili akumulatorima. Npr. možete povezati serijski 2 ili 3 akumulatora od 12 V, tako da dobijete 24 ( sa 2 ), odnosno 36 V ( sa 3 akumulatora ). No, dovoljno je već i 12 V da bi proces uspješno završili. Ovisno o naponu i temperaturi vode ( najbolje ju je malo zagrijati oko 30-40 stupnjeva C ), nakon 15 - 20 minuta se pojavi maglica oko jedne elektrode. Proces pustimo da traje oko 30 minuta i tada se maglica raziđe u vodi i otopina opet postaje prozirna. Isključimo struju, prelijemo u neku posudu u kojoj ćemo uskladištiti koloidno srebro. Najbolje u staklene boce od tamnosmeđeg ili tamnoplavog stakla ( npr. od piva !!! ). I čuvamo ga na tamnom mjestu, jer na suncu se brže deioniziraju čestice, pa dulje traje i efikasnije je ako se čuva na tamnom mjestu.

slika

Mnogi ljudi su probali i vidjeli utjecaj najboljeg prirodnog antibiotika - koloidnog srebra. Osobno ga pijem i mogu reći da sam vrlo rijetko bolestan, bolje se osjećam i lakše podnosim neke teške situacije vezane uz promjenu vremena i slično. Neki ljudi zahvaljuju koloidnom srebru što su preživjeli bezizlazne situacije kada su i doktori rekli da "nema više spasa". Izgleda da balansira tijelo tako da se ono bolje može zaštititi od dnevnih napasti sa raznih strana. Mnogi me traže da im napravim koju litru, i mnogi koji su počeli koristiti osjećaju pozitivne promjene. Nekima treba nekoliko mjeseci da se to manifestira, a neki za par dana već osjećaju promjene. Ali zapamtite: ovo rješava samo POSLJEDICE mnogih bolesti, ali UZROKE ustvari treba odstraniti ( gubitak energije na razne načine - stres, nervoza, uzimanje nezdrave hrane... )!!!
-----------------------------------------------------------------------------


ISKUSTVA KORISNIKA U SRBIJI

Posle nešto više od tri meseca proizvodnje i prodaje "Koloidne srebrne vode" u prilici smo da sumiramo i prve rezultate kod naših korisnika. I možemo da kažemo da su oni upravo onakvi kakve smo i očekivali.
Najviše zadovoljnih korisnika imamo među mladim ljudima koji su našom Srebrnom vodom rešili svoje probleme sa bubuljicama, dok je jedna devojka iz Smedereva neizmerno zahvalna zbog toga što je izlečila velike cistične akne koje su je mučile godinama. Takođe, veoma brzo su neki naši potrošači izlečili upornu perut i seboreične probleme. Primetili su, takođe, da Srebrna voda uklanja keratoze na koži – to su one tamne mrlje i pege na koži koje nastaju od preteranog sunčanja ili kvarcovanja, a poznatije su kao staračke pege. Mnogi su primetili i da su im se vidno smanjili mladeži. U tretmanu psorijaze takođe imamo desetak ljudi koji prosto ne mogu da veruju u brza i značajna poboljšanja. Srebrna voda je, takođe, jednu našu korisnicu oslobodila onih malih visećih mladeža koji se sa godinama obično javljaju na koži vrata. A njen muž je primetio da mu se vidno smanjio, i takoreći nestao, ožiljak od operacije koju je imao pre 4 godine. Jedan naš saradnik se za samo dva dana rešio neprijatnog i bolnog ekcema na grudima, koji ga je mučio godinama.
U svim ovim slučajevima najbolji način primene je ako se na čistu kožu Srebrna voda naprska našom sprej bočicom i ostavi da se osuši. Tretman treba ponavljati najmanje tri puta dnevno. U slučajevima peruti i seboreje, ljudi su utrljavali Srebrnu vodu u kožu glave odmah posle pranja kose i ostavljali da se tako osuši. Pokazala se efikasnom i primena Srebrne vode kod virusnih i gljivičnih bradavica, zarastanja nokta u tkivo, kao i kod kurjeg oka. Kritična mesta treba prskati ili ako je moguće držati nekoliko minuta u malo Srebrne vode.
Vrlo su dobri i brzi rezultati kod svih vrsta rana, posekotina i opekotina na koži. Ako ste, naprimer, povredili prst slobodno ga stavite u Srebrnu vodu i držite nekoliko minuta. Ako ste se ispekli, odmah opekotinu isprskajte "Koloidnom srebrnom vodom" i ponavljajte to svakih nekoliko sati. Bol će odmah nestati, plik se najverovatnije neće ni pojaviti, a opekotina će proći bez ikakvog ožiljka.
I naši prijatelji iz bolnice «Sveti Luka» u Novom Sadu, kao i neki drugi korisnici, osvedočili su se da postoperativne rane zarastaju skoro tri puta brže ako se prskaju Srebrnom vodom - nema infekcija, a ožiljci su mnogo manji nego ranije.
Dobri rezultati su postignuti u lečenju upale desni i paradentoze, a jedan naš stariji korisnik tvrdi da mu se zubi više ne klimaju kao nekada. Naš saradnik, stomatolog koji je imao stalno iritirane oči od prašine koja nastaje pri radu, rešio je ovaj problem stavljanjem Srebrne vode kao kapi u oči.
Nekoliko naših saradnika rešilo se hronične upale sinusa, a jedan se pohvalio kako je izlečio anginu – upalu grla, tako što je tokom dva dana tri puta dnevno grgotao i ispirao grlo našom "Koloidnom srebrnom vodom". Dve žene su izlečile upornu gljivicu koju su imale u uhu primenjujući Srebrnu vodu kao kapi koje su stavljale u uho.
Takođe, nekoliko saradnika je primetilo da im se već posle nekoliko dana redovnog uzimanja Srebrne vode stabilizovao nivo šećera u krvi i hronično visok pritisak. Dečak od 12 godina koja je imao šećer na nivou od 21, posle samo par dana korišćenja Srebrne vode sveo je šećer na 6 do 8. Isto iskustvo ima i naš saradni Aca Tomić iz Niša koji je stabilizovao svoj šećer samo posle nekoliko dana pijenja Koloidne srebrne vode. Kod oboljenja štitne žlezde primetni su, isto tako, vidni znaci poboljšanja, mada ova oboljenja zahtevaju duži period tretmana.
Takođe imamo pozitivne rezultate sa hemoroidima. Naša saradnica tvrdi da je Srebrna voda primenjena spolja pokazala 3 puta veću efikasnost od standardne kreme koja se primenjuje u tim slučajevima.
Imamo i neke rezultate sa veoma ozbiljnim bolestima. Naša saradnica iz Novog Sada 15 godina je vukla veoma bolnu hroničnu upalu bešike i mokraćnih kanala. Sa Koloidnom srebrnom vodom rešila je ovaj problem za nedelju dana. Pila je po jedan mali gutljaj na svaka 4 sata.
Nekoliko saradnika koji su imali probleme sa prostatom, takođe su primetili vidna poboljšanja i to samo posle nekoliko dana. I njima smo preporučivali da uzimaju po gutljaj na svaka 4 sata. Ljudi koji imaju probleme sa žuči, takođe su primetili da od kada uzimaju Srebrnu vodu više nemaju napade, ni probleme sa varenjem.
A evo i priče naše saradnice koja radi u smederevskoj bolnici. Pacijent je imao zakazanu operaciju tumora pljuvačne žlezde. Kada je došao određenog dana ispostavilo se da nema mesta i da ne mogu da ga prime. On se požalio našoj saradnici, a ona mu je preporučila da dok čeka na operaciju proba sa Koloidnom srebrnom vodom. Posle nedelju dana njegov tumor veličine oraha smanjio se na veličinu lešnika, a daljom upotrebom naše vode upala je potpuno nestala i ostao je samo čvorić mrtvog tkiva.
Naš saradnik iz Zaječara čiji sin ima hepatitis C, javio nam je da posle 2 popijene flaše primećuje značajna poboljšanja. I ono što nas je možda najviše obradovalo, to je dosta velika grupa obolelih od multipleskleroze koji su počeli sa tretmanom Koloidnom srebrnom vodom i većina njih primećuje poboljšanja, koja su manja ili veća, zavisno od stadijuma bolesti. Naša saradnica iz Smedereva, Ruža Pavlović koja boluje od MPS već 6 godina, kojoj je bila oduzeta cela leva strana i nije bila sposobna da radi bilo šta, posle mesec dana uzimanja Srebrne vode oseća se kao preporođena, kaže da je dobila dodatnu energiju i ponovo može da kuva i da igra karte.
Svi oni nastavljaju da piju, a krajnji ishod sa nadom čekamo svi zajedno. Kod ove bolesti, koja izaziva oštećenja na mozgu, ne možemo očekivati brze rezultate i pretpostavljamo da će se oni pojaviti tek posle nekoliko meseci. Tako je bar bilo kod onih o kojima smo čitali u svetskim iskustvima.
Doktor Hranislav Đolić, poznati hirurg vlasnik Bolnice "Sveti Luka" u Novom Sadu primenjuje "Koloidnu srebrnu vodu" u svojoj bolnici već 3 meseca. Za to vreme stekao je bogato iskustvo na više od 200 pacijenata sa najrazličitijim bolestima. Evo njegovog svedočenja:
"Prvo smo počeli da primenjujemo Srebrnu vodu kod rana posle hirurških zahvata. Gazu natopljenu srebrnom vodom stavljamo na rane i oduševljeni smo rezultatima - nema postoperativnih infekcija, rane brzo zarastaju bez ikakvih problema. Imali smo jednog izuzetno teškog pacijenta, mladića od 25 godina koji je morao na operaciju, a imao je retku bolest krvi, poremećaj koagulanata, koji sprečava zarastanje rana. Za Srebrnom vodom uspeli smo i kod njega da zatvorimo ranu.
Druga procedura gde nam Koloidno srebro veoma pomaže, to su operacije perforacija čireva, creva, slepog creva i sve druge koje su praćene gnojnim infekcijama trbušne duplje. Mi obavimo neophodnu operaciju, očistimo sve to, a zatim ispiramo trbušnu duplju Srebrnom vodom, malo te vode i ostavimo unutra i onda zatvorimo. Rezultati su fantastični - nema nikakvih postoperativnih infekcija i komplikacija koje su inače uobičajene u ovakvim slučajevima i oporavak je mnogo brži.
Rešili smo mnogo hroničnih infekcija bubrega, bešike, mokraćnih kanala, infekcija Ešerihijom mada to traje duže, Kandidom - izuzetno efikasno. Dali smo pacijentima sa uvećanom prostatom koji još nisu za operaciju i videćemo šta će biti. Uverili smo se da Koloidno srebro pomaže veoma brzo kod astmatičnih napada, spazmatičnih bronhitisa, naročito kod dece, napada kašlja, tako što u inhalator stavimo samo 3 cmł i posle dva do tri udisaja napad prestaje. Ili kod gripa. Dođe mi pacijent ujutro sav crven, upaljen, temperatura 39,5. Mi mu damo na svaka 2 sata po gutljaj Srebrne vode i do uveče on je pobedio grip. Koloidno srebro je pomoglo i jednom našem pacijentu sa čirom na dvanaestopalačnom crevu. Posle 3 dana primene čir mu se zatvorio i njegov problem je bio rešen. On je takođe pio po gutljaj na svaka 2 sata. Jedna pacijentkinja sa latentnim šećerom, izuzetno povišenim holesterolom i trigliceridima sve je ovo svela na normalnu meru samo pijenjem "Koloidne srebrne vode" 4 puta dnevno, iako nije htela da se odrekne ničega što je inače jela.
Probali smo i sa najtežim bolesnicima. Mada moram da kažem da su to, nažalost, pacijenti koje smo primili u terminalnoj fazi kancera - dakle sa metastazama. Takvi pacijenti su bez nade, ali ipak smo probali. U dva slučaja, evo, oni sa na naše iznenađenje još živi. Reč je o jednoj ženi sa malignim kancerom materice i jajnika i metastazama na želudcu i jetri. Mi smo operacijom uklonili matericu u jajnike, ali dalje nismo mogli i otpustili smo je. Primila je hemoterapiju, a odmah posle operacije dali smo joj Koloidno srebro da pije na svaka 2 sata. Prošlo je skoro 2 meseca i ona kaže da pije Srebrnu vodu i da je dobro. Znate, po svim medicinskim prognozama i iskustvima ona bi trebalo da je mrtva, a ona šeta okolo i kaže da je dobro!
Drugi slučaj je rak pluća koji je bio zahvatio celo desno plućno krilo, takođe sa metastazama. Posle operacije, pacijent je odbio hemoterapiju, uzeo je da pije Srebrnu vodu. Naše prognoze su bile da neće preživeti duže od nedelju do dve. Prošlo je dva i po meseca i on je još dobro i kreće se!
To je ono što smo mi videli, ali ja ne želim da dajem lažne nade ljudima koji su u tako odmaklom stanju bolesti. Zato svima kažem da bolest treba zalečiti dok je u začetku, a najbolje bi bilo da do nje uopšte ne dođe. Koloidnu srebrnu vodu treba da piju svi. I deca. Naročito deca, da nam rastu zdrava.
U svim udžbenicima farmakologije piše da je srebro najmoćniji antibiotik ikada otkriven. Ja ne mogu da shvatim zašto je medicina na to zaboravila. Mi ćemo nastaviti da primenjujemo Koloidnu srebrnu vodu, hvala Bogu što je sada imamo ovde kod nas, i beležićemo sve dobijene rezultate."
....

U konsultacijama sa stručnjacima, a i iz ovih iskustava, čini nam se da smo došli do jednog zaključka. A to je da nije toliko bitna količina Srebrne vode koju ćete popiti u toku dana, koliko je bitno održavati stalnu koncentraciju u organizmu. Dakle, kod svih ovih hroničnih i teških bolesti, bolje je piti po jedan gutljaj na svaka 2 do 3 sata, nego po pola čaše 3 puta dnevno. To važi i za običan grip, kao i bilo koju akutnu infekciju.

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... a&start=40
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#91 Re: Multipla skleroza

Post by pure_love »

uh nedaj Boze,to je jako gadna bolest.amin


znam za osobu koja boluje,e prava steta,covjek inzinjer,pravo skolovan,i stiglo ga to zlo...eno ga sad u kolicima ,ne moze cak ni da prica,a jedva vidi ista


da li je ovo neka ekstremna forma skleroze,ili bas svaki bolesnik ovako zavrsi kao on? :( nadam se da je to ekstra neobicna forma i da vecina ne zavrsi kao on
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#92 Re: Multipla skleroza

Post by Gorštak »

@pure love svakom takav ishod visi iznad glave
Ostali, moja sestra je probala koloidno srebro i nije joj pomoglo.
Najbolje efekte dosada dao je Germanijum.
-fanki
Posts: 2
Joined: 16/10/2009 21:23

#93 Re: Multipla skleroza

Post by -fanki »

Evo prvi put se javljam, jer mislim da moje iskustvo sa MS-om može pomoći nekim mojim sapatnicima. Sa ovom bolešću nosim se više od 20-tak godina. Imala sam dosta relapsa i uvijek sam izlazila kao pobjednik.U tom periodu rodila sam dvoje djece. Radila sam sve do prije godinu dana, i to vrlo odgovorne poslove. I danas sam vrlo aktivna. Prošla sam gotovo sva medikamentozna liječenja koja se primjenjuju u BiH i Hrvatskoj. Međutim to je samo jedan dio terapije koji sam primjenjivala. Istovremeno sam primjenjivala i alternativnu medicinu od akumpunkture, fitoterapje, do koloidnog srebra i kombuhe , pijem već 10 mjeseci i . Ishrana bitan faktor u oporavku. Moja su iskustva sa svim ovim vrlo pozitivna. Znate li zašto? Zato je sam imala jaku volju i vjeru da ću od svakog lijeka ili napitka biti bolje. Bolest, bolje rečeno stanje organizma u izmjenjenim uvjetima sam znala nositi kao dio sebe.Obitelj mi je bila veliki oslonac, jer su me tretirali kao čovjeka i prijatelja.Bolest nisam krila ni od prijatelja i poslovnih partnera, a nisan ni o njoj puno diskutirala gdje nije trebalo.Kada me pitaju kako sam uspjela i poslije toliko godina teške bolesti ja kažem: VJERA, OBITELJ, PLIVANJE i ono između.
Treba imati vjeru, snagu i želju za životom. Bog nam je podario život, a na nama je da tražimo puteve spasa i nikada ne zaboravljajući Njega, kao našeg Stvoritelja.
Pozdrav za sve Fanki
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#94 Re: Multipla skleroza

Post by vox-populi »

Ja cu navesti dva meni bliska primjera sa razlicitim ishodima.

Mome stricu je dijagnosticirana MS 1996. godine. Simptomi su se pojavili jos 1988. godine ali kako je on bio jako nemarna osoba, nije se obazirao na upozorenja i preporuke da se ode kontrolisati. U medjuvremenu je dosao rat sto je naravno znatno pogorsalo njegovo stanje. Probleme sa govorom je imao vec 1992. a tokom rata poceo je da gubi ravnotezu i generalno motoriku. Krajem rata ga je bilo vec dosta tesko razumjeti a i hodanje je postalo problem. 1996. je, kao sto sam vec rekao konacno otisao na pregled i dijagnosticirana je progresivna MS u poodmaklom stadiju, netretirana. Od 2000. godine je bio vezan za krevet, potpuno nepokretan. Umro je 2003. godine.

Sa druge strane, jednoj nasoj susjedi iz Sarajeva je dijagnosticirana MS 1986. godine. Dijagnoza je uspostavljena u jako ranoj fazi bolesti. Ne znam koju terapiju je koristila ali znam da sam je zadnji put vidio 2008. godine kako se vraca sa posla. Izgledala je super, hodala je tek neznatno sporije a sa mnom je sasvim normalno razgovarala.

Nisam strucnjak niti znam puno o ovoj bolesti ali znam da vecina ljudi kod kojih je bolest rano otkrivena i koji su koristili terapiju, zive relativno normalan zivot. Sretno svima u borbi protiv MS-a. Ne gubite nadu, ne gubite dobar duh i optimizam.
vkvmajstor
Posts: 14
Joined: 16/04/2008 02:03

#95 Re: Multipla skleroza

Post by vkvmajstor »

o multiploj sklerozi....

http://medicinabih.info/?page_id=1290
cd_rom
Posts: 40
Joined: 30/04/2009 07:43

#96 Re: Multipla skleroza

Post by cd_rom »

evo vidim da se forum "probudio" (u vezi MS).

u principu sve zavisi od genetike (tj. od tipa MS), brzine progresije te o pristupu MS.

ja sam imao tu "nesreću" da prije 25 g. očni specijalist nije prepoznao neurološki problem (dvoslike). onda kad sam postao svjestan da nešto nije u redu, zbog rata nisam mogao otići na kliniku na pregled.

nakon rata još sam bio prilično pokretan, ali zbog pogrešne prehrane (doktori mi nisu dali nikakav savjet), te zbog neinformiranosti o vitaminima i ostalim dodacima u prehrani, sad se jedva krećem sa dvije štake. ispada da je prava informacija najvažnija

teško je reći šta bi bilo da je bilo.

ima izreka koja kaže:
za prolivenim mlijekom ne vrijedi plakati

savjet onima koji su tek dobili dijagnozu: prikupiti što više informacija (internet, doktori,druge osobe sa MS) i onda odrediti strategiju za borbu sa MS

meni je malo ironično kad mi jedna doktorica kaže da ja imam sporu progresiju MS .

u svemu treba biti optimista
-fanki
Posts: 2
Joined: 16/10/2009 21:23

#97 Re: Multipla skleroza

Post by -fanki »

Zamolila bih gospodina Murata Šabanovića da mi odgovori gdje se mogu nabaviti srebne žice u Sarajevu za spravljanje koloidnog srebra. Imala sam priliku koristiti ovu vodu, ali mi je sada preskupa u apotekama, pa bih pokušala sama je spravljati.
hvala
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#98 Re: Multipla skleroza

Post by Murat Sabanovic »

-fanki wrote:Zamolila bih gospodina Murata Šabanovića da mi odgovori gdje se mogu nabaviti srebne žice u Sarajevu za spravljanje koloidnog srebra. Imala sam priliku koristiti ovu vodu, ali mi je sada preskupa u apotekama, pa bih pokušala sama je spravljati.
hvala
fanki,ne znam gdje se mogu nabaviti zice u sarajevu. probaj kod zlatara !!! a i ne moraju biti zice,vazno je samo da je cisto srebro (99,99).ako nista probaj srebrene folije ili cak srebrne kovanice.samo pazi da je cisto srebro.

ne znam kolika je cijena koloidnog srebra u apotekama,ali nesto sto se napravi dzaba , ne bi trebalo biti skupo.

pozdrav
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#99

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 12/06/2023 22:16, edited 2 times in total.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#100

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 12/06/2023 22:16, edited 2 times in total.
Post Reply