Proširene vene - kako ih se riješiti?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#76 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

Adamir wrote:Hvala Mr SIni, jedno pitanje za kraj "Jesi li ti jos uvijek zadovoljan sa laserskom operacijom?"

Pozdrav, Adamir
Da. :-D
umbrella
Posts: 2
Joined: 20/04/2009 17:44

#77 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by umbrella »

hello svima...nova sam na forumu i, naravno, imam prosirenu venu :)
istina, eto danas mi prvi put palo na pamet da je zapravo operisem, jer sam umorna od silnih zavoja, kremica bla bla, bez rezultata...i eto sjela, zaguglala i nasla vas :D
Nalazim se u Zenici, pa ako ima mojih vec operisanih sugradjana molila bih da mi date par informacija, kao kao koliko traje ispitavanje prije operacije, koliko dugo traje oporavak, jer ne zelim ljeto provesti u krevetu :) sta je sa pusenjem :-) , koliko kosta operacija, razlika izmedju operacije u KBolnici i operacije u nekoj od privatnih klinika, itd...
huh...eto, nadam se da ce se neko potrudit da me ubijedi da je ipak operisem :D
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#78 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

umbrella wrote:hello svima...nova sam na forumu i, naravno, imam prosirenu venu :)
istina, eto danas mi prvi put palo na pamet da je zapravo operisem, jer sam umorna od silnih zavoja, kremica bla bla, bez rezultata...i eto sjela, zaguglala i nasla vas :D
Nalazim se u Zenici, pa ako ima mojih vec operisanih sugradjana molila bih da mi date par informacija, kao kao koliko traje ispitavanje prije operacije, koliko dugo traje oporavak, jer ne zelim ljeto provesti u krevetu :) sta je sa pusenjem :-) , koliko kosta operacija, razlika izmedju operacije u KBolnici i operacije u nekoj od privatnih klinika, itd...
huh...eto, nadam se da ce se neko potrudit da me ubijedi da je ipak operisem :D
Pročitaj ovu temu od prvog do zadnjeg posta. Ja sam iz Zenice. ;-)
umbrella
Posts: 2
Joined: 20/04/2009 17:44

#79 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by umbrella »

MrSini wrote:
umbrella wrote:hello svima...nova sam na forumu i, naravno, imam prosirenu venu :)
istina, eto danas mi prvi put palo na pamet da je zapravo operisem, jer sam umorna od silnih zavoja, kremica bla bla, bez rezultata...i eto sjela, zaguglala i nasla vas :D
Nalazim se u Zenici, pa ako ima mojih vec operisanih sugradjana molila bih da mi date par informacija, kao kao koliko traje ispitavanje prije operacije, koliko dugo traje oporavak, jer ne zelim ljeto provesti u krevetu :) sta je sa pusenjem :-) , koliko kosta operacija, razlika izmedju operacije u KBolnici i operacije u nekoj od privatnih klinika, itd...
huh...eto, nadam se da ce se neko potrudit da me ubijedi da je ipak operisem :D
Pročitaj ovu temu od prvog do zadnjeg posta. Ja sam iz Zenice. ;-)
heh, uhvati me...nisam citala :zoka:
ok, thnx :)
edana
Posts: 1
Joined: 23/04/2009 11:11

#80 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by edana »

Pozdrav svima :) !
Evo i ja sam nova na forumu,pa sam htjela podijeliti svoje iskustvo s vama...
Iz Sarajeva sam, imam 23 godine i u zadnje vrijeme imam problema s desnom nogom :( !
Malo sam googlala i tako sam i naletila na vas :)! Zahvalila bih se svima na postovima jer zaista su korisni :)!
Prvo, UZASNO ME STRAH od same pomisli na te vene, operacije,lasere,krv,bol... :(!
Meni su se kapilari pojavili prije 4 godine, ali u zadnje vrijeme su mi uzasno izrazene vene s vanjske strane desne potkoljenice (lista), pocela mi je biti malo smedjkasta boja oko vene i uzasno me boli :(! Na poslu jedva izdrzim jer me jako boli noga,pa je onda presavijem i sjedem na nju :(!
Uglavnom,stalno se tjesim cinjenicom da sam mlada i da mi je rano da imam prosirene vene,hehe, i to da mi niko u porodici nije imao problema s venama, ali citajuci vase postove, definitivno sam odlucila da odem na pregled :)!
Ha, to je veliki korak za mene jer se ja onesvijestim kad vidim krv, a kamo li da idem na neki hirurski zahvat :-) !
Zanima me da li moram otici prvo kod doktora opste prakse ili se direktno narucim kod kardiologa?
I drugo, ako budem isla u polikliniku Sunce, da li tamo trebam uraditi ultrazvuk i sve preglede ili vaze nalazi koje cu uraditi ovdje u Sa i ponijeti tamo?
Hvala vam :-D

:sax:
dudadudaduda
Posts: 1
Joined: 11/05/2009 21:38

#81 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by dudadudaduda »

može li mi tko reći ako zna neku kliniku gdje liječe s pijavicama proširene vene , ili ako ima za nabaviti pijavica.
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#82 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

edana wrote:Pozdrav svima :) !


I drugo, ako budem isla u polikliniku Sunce, da li tamo trebam uraditi ultrazvuk i sve preglede ili vaze nalazi koje cu uraditi ovdje u Sa i ponijeti tamo?
Hvala vam :-D

:sax:
Mora ti uraditi ultrazvuk da može precizno odrediti šta odstranjuje. Iscrta po koži gdje će biti rez i kuda vodi vena koju odstranjuje. Ja nisam nikakve drugo nalaze ni vadio, samo ultrazvuk.
amceh
Posts: 1
Joined: 02/06/2009 16:36

#83 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by amceh »

želim i ja da podijelim sa vama svoje iskustvo sa proširenim venama, prije 10 g. dobila sam proširene vene na obje noge, trudnoćom naravno sam dobila vene, prošle godine 20.04.2008 radila sam klasičnu operaciju proširenih vena znači hirurški zahvat, operacija je trajala od 12:30 do 17:00 pod lokalnom anestezijom, imala sam rezove na 30 mjesta na obje noge, rezovi su 0,5mm i evo nakon godinu dana već se ne primijete. Nije me bolilo ni operacija i sve je super prošlo
Icebox
Posts: 1
Joined: 25/03/2010 14:03

#84 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Icebox »

Izvinjavam se sto dizem ovako staru temu, ali jako su mi potrebni odgovori na neka pitanja.

Iz svih ovih postova izvukao sam zakljucak da je za neku ranu fazu prosirenih vena preporucljiv laser, a za one u poodmakloj fazi hirurski zahvat. Da li sam u pravu?
Mene konkretno zanima sta raditi u drugom slucaju i bilo bi dobro da neko ko je to prosao napise svoje iskustvo. Dakle - gde je operisan, kako je sve proteklo, da li danas ima problema...i kako sve to izgleda sa finansijske strane :)

E da, umalo da zaboravim - ima li neko nekakvo iskustvo sa klinike doktora Emira Solakovica?


Pozdrav.
melb26sa
Posts: 2455
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#85 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by melb26sa »

Nedavno bas gledala na Discovery vezano za krv i vene (neki ekstremni slucajevi rijetkih bolesti). Helem vezano za vene u nogama, rekose da se koristi etanol koji se ubrizgava u venu (i time je umrtvljuje) a onda kad se ona osusi oni je hirurski izvade.

Je li se to radi i kod nas?
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#86 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ma.Le.Na »

ja otvorih slicnu temu..ovu tek slucajno nadjoh mada sam je trazila i prije otvaranja svoje

citala sam i ova laserska metoda uklanjanja vene se cini kao najbolja..bar meni
takodjer jer ne iziskuje lezanje u bolnici i odsustvo s posla

da li je u medjuvremenu, jer vidim da su postovi prilicno stari, ova vrsta operacije stigla i u sarajevo?
gdje i koliko kosta?

zanima me i koje testove trebam uraditi...imam regulisano zdravstveno osiguranje pa bi od svoje doktorice opce prakse trazila uputnice...bar da to iskoristim kad ga vec placam!

takodjer me zanima i , ukoliko je operacija u privatnoj klinici preskupa, da li mogu traziti operaciju koju pokriva moje zdrav. osiguranje i da li postoji participacija u tom slucaju?

hvala unaprijed :)
kostakurta
Posts: 50
Joined: 01/10/2010 15:07

#87 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by kostakurta »

imal neko neke nove informacije....ovo je sve previse staro...pa valjda se nesto desavalo unazad godinu dana....imam prosirenu venu na lijevoj nozi...na listu...planiram to rijesiti ove zime...imal neko ko je to radio nedavno ili ko planira raditi......
Asljgc
Posts: 5
Joined: 09/08/2009 16:58

#88 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Asljgc »

Riješite se proširenih vena na lagan i bezbolan način----BRISAČ PROŠIRENIH VENA.
Potražite na www.proizvodicorokota.com.ba
kostakurta
Posts: 50
Joined: 01/10/2010 15:07

#89 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by kostakurta »

kostakurta wrote:imal neko neke nove informacije....ovo je sve previse staro...pa valjda se nesto desavalo unazad godinu dana....imam prosirenu venu na lijevoj nozi...na listu...planiram to rijesiti ove zime...imal neko ko je to radio nedavno ili ko planira raditi......
cindarella
Posts: 1
Joined: 14/02/2011 10:05

#90 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by cindarella »

ehh owako :D ako ima ko online odmah i tu da je nek mi odmah odgowara jer mi je hitno :(
imam tek 18 god aa imam prosirene wene i sad treba da se odlucim za operaciju ali obicnu, jer su mi tu preporucili..ne lasersku:) pa ako je neko imao iskustwa sa tim nek mi odmah jawi...kakwe su posljedice, moze li doci do komlikacija

poooz
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#91 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Hadzi Lojo »

Ne cackaj tako mlada jer se radi vjerovatno o sklerozaciji, a to znaci da prouzroce vjestacku upalu vene iz koje se kasnije iscijedi zgrusana krva a venu bukvalno zacepe ili postane nefunkcionalna. nakon dvije godine se pojave na drugom mjestu ili drugoj nozi iako je zdrava i tako u nedogled, a uz to je moguce da se osteti i funkcija bubrega.
Momentalno ne postoji u svijetu lijek za prosirene vene stim da vene postanu normalne, ovo sto danas nude je cista kozmetika koja ne otklanja uzrok bolesti.
culturismo
Posts: 2
Joined: 13/02/2009 22:35

#92 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by culturismo »

Pozdrav svima, Operisao sam venu pa bih htjeo podjeliti sa vama to iskustvo (očito Vam je potrebna informaciaj čim čitate ovo)!! Već duže vrijeme imam problema sa proširenim venama. Počelo je davno, ali s vremenom postaje sve gore i gore. O venam sam pročitao dosta na internetu (pročitajte i vi). Iako su vene nasljedne 60% kod mene niko nije imao problema sa tim, ali ja imam. Puno sam vježbao u teretani (bavio se bodybildingom), vozio brdski biciklizam (i to volim), tako da sam vjerovatno samo ubrzao cijeu stvar. Namaju svi koji to rade proširene vene, ali sam ja vjerovatno bio predisponiran za to, tako da sam ubrzao cijelu stvar. Iskreno mislim da sam se "čuvao" i manje trošio nogu vjerovatno bi imao ovakvo stanje tek za nekih 10-tak godina. Nakon dužeg istraživanja različitih metoda, odlučio sam se za operacij vena pomoću pjene u Importane centru kod dr Tawila. On surađuje sa Dr. Anton Krnić koji dolazi iz Zagreba kada se skupi određen broj pacijenata. Zahvat je trajao nešto duže od 30 min. Nije skroz bezbolno odmah da Vam kažem, ono što boli je 4 uboda injekcijom, te također boli kad ubrizgavaju kiselinu u oboljelu venu (peče malo). Uglavnom ništa strašno vjerujte! Odmah nakon opercaije ti navuku kompresivnu čarapu i moraš da hodaš 30 minuta. Dobiješ upute za dalje. 3 dana i 3 noći se neskida čarapa ( i hoda se 3 x 20 min na dan), poslije toga još 7 dana samo po danu i onda kontrola kod doktora. Na posao možete već nakon 3 dana ukoliko nije stajaći tj. ako ste u kancelariji ili sl. Neboli me noga trenutno, ali se mora ležati. Cijena operacije je 1560 KM ( uračunata je kompresivna čarapa, još neke sitnice), a prije toga ( nekoliko dana prije ) platiš kolor dopler 100 KM ( uzmu ti i mjere za čarapu)...i kažu ti kakva je situacija...trebaš li operisati ili ne.Javim se ponovo za 10 tak dana sa utiscima.
culturismo
Posts: 2
Joined: 13/02/2009 22:35

#93 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by culturismo »

Bio sam na kontroli. Zahvat je uspio. Savjet je da nosim čarapu još 10 do 14 dana i to je to!!
kostakurta
Posts: 50
Joined: 01/10/2010 15:07

#94 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by kostakurta »

cestitam na uspjesnom uklanjanju vene, naime i ja imam isti problem i brzo cu morati ga rjesavati. molim te mozes li mi reci sta je prevagnulo da radis to kod dr Tawila a ne klinicki tj.operativno uklanjanje i jesi li razmatrao opciju uklanjanja laserski..radi jedna poliklinika u Zenici.....pozdrav;
bonzita44
Posts: 11
Joined: 11/09/2011 10:53
Contact:

#95 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by bonzita44 »

culturismo wrote:Bio sam na kontroli. Zahvat je uspio. Savjet je da nosim čarapu još 10 do 14 dana i to je to!!
gdje si bio na kontroli
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#96 Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by fosil »

.
Grof_mo
Posts: 7
Joined: 10/04/2012 22:20

#97 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Grof_mo »

pozdrav svima, evo citam malo ove postove i gledam koja je metoda najbolja,meni senekako čini da je ova sa pjenom OK, ima li još netko iskustava, a da je radio metodu sa pjenom?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#98 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Da ne otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja :)

Je li neko koristio Lioton 1000 zbog oticanja nogu :? Mene to izludi cim malo ugrije, nit' imam zglobove nit ikoji klinac, a boli u mozak, obim nogu mi veci za jedno 7-8 cenata najmanje :-) Pa ev sad nesto guglah i govore da je taj gel ok za tih stvari pa da probam :?
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#99 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by male_okice »

Cholina_Lokica wrote:Da ne otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja :)

Je li neko koristio Lioton 1000 zbog oticanja nogu :? Mene to izludi cim malo ugrije, nit' imam zglobove nit ikoji klinac, a boli u mozak, obim nogu mi veci za jedno 7-8 cenata najmanje :-) Pa ev sad nesto guglah i govore da je taj gel ok za tih stvari pa da probam :?

posto imam isti problem danas sam obisla 6 apoteka za savjet i u sustini 1 apotekarka mi je rekla za taj gel ali kaze on je najjaci od tih sredstava i preporucila mi je njega kao da koristim neko vrijeme pa onda da predjem na neku drugu kremu tipa venotrex ili sl...ja nisam uzela, kontala sam otici prvo mozda doktoru da vidim imali on kakav savjet. jer sam se dosad nakupovala tih krema dala brdo para a nijedna nije djelovala.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#100 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

male_okice wrote:
Cholina_Lokica wrote:Da ne otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja :)

Je li neko koristio Lioton 1000 zbog oticanja nogu :? Mene to izludi cim malo ugrije, nit' imam zglobove nit ikoji klinac, a boli u mozak, obim nogu mi veci za jedno 7-8 cenata najmanje :-) Pa ev sad nesto guglah i govore da je taj gel ok za tih stvari pa da probam :?

posto imam isti problem danas sam obisla 6 apoteka za savjet i u sustini 1 apotekarka mi je rekla za taj gel ali kaze on je najjaci od tih sredstava i preporucila mi je njega kao da koristim neko vrijeme pa onda da predjem na neku drugu kremu tipa venotrex ili sl...ja nisam uzela, kontala sam otici prvo mozda doktoru da vidim imali on kakav savjet. jer sam se dosad nakupovala tih krema dala brdo para a nijedna nije djelovala.
Kasnije na pauzi imam istu namjeru, da nadjem bilo sta za to, fakat ne mogu vise durati ovo. Znas li koliko je love, da ne uzimam odmah ako je puno a ne znam hoce li djelovati. Moram neko rjesenje naci za ovo
Post Reply