Krajisnici

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#76

Post by Bosanski_kralj »

cotton's journey wrote:Neka ostane kult da su krajisnici ''zafrknuti,zeznuti i ljuti'' ,neka ljudi iznose svoje misljenje o nama, ako ih ima vise znaci da smo i zanimljivi iliti interesantni:)

Primijetila sam da mi Krajisnici imamo najvise psovki u razgovoru:)
I da su krajisnici nekako sirovi sa zenama.....al' bas mi to smeta, lijepi muskarci sa ruznim manirima :? UGLAVNOM
E jebiga sad :D
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#77

Post by zlata »

Bosanski_kralj wrote:
cotton's journey wrote:Neka ostane kult da su krajisnici ''zafrknuti,zeznuti i ljuti'' ,neka ljudi iznose svoje misljenje o nama, ako ih ima vise znaci da smo i zanimljivi iliti interesantni:)

Primijetila sam da mi Krajisnici imamo najvise psovki u razgovoru:)
I da su krajisnici nekako sirovi sa zenama.....al' bas mi to smeta, lijepi muskarci sa ruznim manirima :? UGLAVNOM
E jebiga sad :D
Izgleda...zemska nije puno hodala s Srbijancima....(svaka druga....majke mu ga nabijem) i Grcima (*ebem ti svetca..drkadzija i slicno) koju kresu....sve zivo...uz svaku drugu recenicu! :lol:
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#78

Post by eHost »

ja se jos nisam sladje nasmijao u 3 ujutro :) Krajina zauvijek :)

eHOST
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#79

Post by metal_rules_cura »

Falcon wrote:
cotton's journey wrote:Neka ostane kult da su krajisnici ''zafrknuti,zeznuti i ljuti'' ,neka ljudi iznose svoje misljenje o nama, ako ih ima vise znaci da smo i zanimljivi iliti interesantni:)

Primijetila sam da mi Krajisnici imamo najvise psovki u razgovoru:)
I da su krajisnici nekako sirovi sa zenama.....al' bas mi to smeta, lijepi muskarci sa ruznim manirima :? UGLAVNOM
Nije ni to lose, ja sam krajisnik ali je moja kombinacija losa; ja imam dobre manire ali nisam lijep :sad:
Jel se to zezas sa tim komentarom ili?
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#80

Post by Vares City »

Iz mog iskustva:

Sve najpozitivnije!!!!!!
Prije dolaska u Swizu(prije19 godina)nisam nikad ni u putu sreo Krajisnika.
Sticajem raznih okolnosti upoznao sam jako puno(jer ih ovdje ima haman najvise)nesto poslovno,nesto privatno,....Ponosan sam sto sam imao najboljeg prijatelja Krajisnika(Sanski Most)koji je na moju veliku zalost poginuo u Aprilu prosle godine,.......
Kao braca smo bili,.....
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#81

Post by d2 »

rodjen u Bihacu, ogroman dio djetinjstva proveo tamo, uvijek vise volio Bihać od Sarajeva, nakon 1992 i onoga sto se desavalo mojima vise nemam nikakvu zelju da idem u Bihac - odem samo kada neko umre. Budem taj jedan dan i vratim se nazad u Sarajevo.

Bihać i ja smo zavrsili svu pricu od 92. do 95. za mene taj grad više ne postoji.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#82

Post by Nosferatu »

d2 wrote:rodjen u Bihacu, ogroman dio djetinjstva proveo tamo, uvijek vise volio Bihać od Sarajeva, nakon 1992 i onoga sto se desavalo mojima vise nemam nikakvu zelju da idem u Bihac - odem samo kada neko umre. Budem taj jedan dan i vratim se nazad u Sarajevo.

Bihać i ja smo zavrsili svu pricu od 92. do 95. za mene taj grad više ne postoji.
Pa sta bi?

AP ZB ili Grabez-Lohovska Brda -Lipa -Gorijevac.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#83

Post by d2 »

Harmani
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#84

Post by Nosferatu »

d2 wrote:Harmani
Pa sta bi, kakva se tragedija odigra u Bihacu za tebe?
User avatar
cotton's journey
Posts: 11
Joined: 25/01/2008 19:16

#85

Post by cotton's journey »

Nosferatu wrote:
d2 wrote:rodjen u Bihacu, ogroman dio djetinjstva proveo tamo, uvijek vise volio Bihać od Sarajeva, nakon 1992 i onoga sto se desavalo mojima vise nemam nikakvu zelju da idem u Bihac - odem samo kada neko umre. Budem taj jedan dan i vratim se nazad u Sarajevo.

Bihać i ja smo zavrsili svu pricu od 92. do 95. za mene taj grad više ne postoji.
Pa sta bi?

AP ZB ili Grabez-Lohovska Brda -Lipa -Gorijevac.

Bihac postoji... samo ti vise nisi krajisnik...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#86

Post by Maraschino »

d2 wrote:rodjen u Bihacu, ogroman dio djetinjstva proveo tamo, uvijek vise volio Bihać od Sarajeva, nakon 1992 i onoga sto se desavalo mojima vise nemam nikakvu zelju da idem u Bihac - odem samo kada neko umre. Budem taj jedan dan i vratim se nazad u Sarajevo.

Bihać i ja smo zavrsili svu pricu od 92. do 95. za mene taj grad više ne postoji.
:? :?
User avatar
balashevic
Posts: 41
Joined: 29/03/2008 18:03
Location: Sarajevo

#87 Re:

Post by balashevic »

metal_rules_cura wrote:
Falcon wrote:
cotton's journey wrote:Neka ostane kult da su krajisnici ''zafrknuti,zeznuti i ljuti'' ,neka ljudi iznose svoje misljenje o nama, ako ih ima vise znaci da smo i zanimljivi iliti interesantni:)

Primijetila sam da mi Krajisnici imamo najvise psovki u razgovoru:)
I da su krajisnici nekako sirovi sa zenama.....al' bas mi to smeta, lijepi muskarci sa ruznim manirima :? UGLAVNOM
Nije ni to lose, ja sam krajisnik ali je moja kombinacija losa; ja imam dobre manire ali nisam lijep :sad:
Jel se to zezas sa tim komentarom ili?
ma ne zeza se :mrgreen:

joj sokoleeee :lol:
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#88 Re: Krajisnici

Post by Irm@ »

uh imam ja iskustava s Krajisnicima na pretek... kud ne vidjeh prije temu :D :-D
eh ovaj jedan mi je sad bash aktuelan... :oops: oblaci se bolje od 90 % Sarajajlija... med medeni... razmjerno pametan... ali je sav zbunjen... nekako samo ceka da mu kazes sta da radi :D :-D mislim volim ja to...ali kod njega mi bash nekako prevushe... a kako je tek odgojen to sam zaboravila spomenuti... manira na pretek... hmmm...pa kad skontam on je komad i po :D :-D
a ovaj prijatelj.. e on je bash biscanski buntovnik... koji je probao BASH sve sto se moze u tinejdzerskom i adolescentskom zivotu i sad voli o tome da prica... nekad i dojadi... :D :-D
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#89 Re: Krajisnici

Post by metal_rules_cura »

Eh, kako ti to opisa, neko bi rekao kako je sve prije samo ne Krajisnik ili Hercegovac :-D Ako cemo posmatrati ta stereotipna razmisljanja... Ali evo, imala sam i ja priliku u zadnje vrijeme vise doci u kontakt sa njima... Mirni nisu, imaju onu buntovnu crtu (tu se slazemo), ali ako te vole, ako ima sjednes, imas odlican status i obrnuto :-) :-D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#90 Re: Krajisnici

Post by Irm@ »

hmmm da :D :-D ali nekako nece ti se otvoriti dok te ne upoznaju... dotad su zapecacena knjiga :-D
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#91 Re: Krajisnici

Post by metal_rules_cura »

Ma i bolje tako. Pametno! :)
User avatar
Phantea
Posts: 143
Joined: 25/03/2007 00:16
Location: Sugarland :)

#92 Re: Krajisnici

Post by Phantea »

Irm@ wrote:uh imam ja iskustava s Krajisnicima na pretek... kud ne vidjeh prije temu :D :-D
eh ovaj jedan mi je sad bash aktuelan... :oops: oblaci se bolje od 90 % Sarajajlija... med medeni... razmjerno pametan... ali je sav zbunjen... nekako samo ceka da mu kazes sta da radi :D :-D mislim volim ja to...ali kod njega mi bash nekako prevushe... a kako je tek odgojen to sam zaboravila spomenuti... manira na pretek... hmmm...pa kad skontam on je komad i po :D :-D
a ovaj prijatelj.. e on je bash biscanski buntovnik... koji je probao BASH sve sto se moze u tinejdzerskom i adolescentskom zivotu i sad voli o tome da prica... nekad i dojadi... :D :-D
Sta bi na kraju sa ovim multi ultra turbo zgodnim komad krajisnikom? Ja sve cekam do kraja da vidim ocetel se uzeti al ni habera nevista:)

BTW taj tvoj neki izuzetak, inace su nasa momcadija malo skromna na lijepim vrlinama, a da se lijepo oblace sto jes jes uglavnnom su svi takvi:)
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#93 Re: Krajisnici

Post by Irm@ »

uh gdje me nadje :D :-D
update by nevista :D : s ovim prethodno spomenutim nista... tip je jednostavno previshe zbunjen...a ja hocu nekoga ko ce meni voditi kroz sumu a ne da ja njega vodim josh ga pritom cuvam od zmija :D :-D
aaali... jedan drugi me zaokrenuo za 180... i ugl sve sto prethodno napisaste... zaj..... i sto psuju... uh Ovaj meni obecava otkad se evo mjesec znamo da ce prestati psovati :D :-D kaze: j.... ti necu vishe obecavam :D :-D
ali sam se bash opekla na Krajisnike za duuuugi period :D :-D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#94 Re: Krajisnici

Post by Prozor »

sad predji na podrinjce i sandzaklije
User avatar
Phantea
Posts: 143
Joined: 25/03/2007 00:16
Location: Sugarland :)

#95 Re: Krajisnici

Post by Phantea »

Nemoj tako @prozor, ima i među sandžaklijama finih momaka, za nepovjerovati. Al valjda su to ovi naturalizovani sto su se tu rodili pa su im se one nagle naravi razvodnile međ' bosancima.
tip je jednostavno previshe zbunjen...
Vjeruj da si se trebala toga drzati, vodio bi te on kroz šumu ako zatreba a i od zmije bi te obranio, u to budi sigurna. Takav krajisnik ti je najbolji, ko kruh mekan al kad treba da se pokaže e tu se slika o njemu mijenja brzinom svijetlosti. Takvi krajisnici odgovaraju krajiskinjama u principu...da nam ne bude plaho sila jer smo i mi malo 'vako konfliktne zene.
Jer kod nas vrijedi ona:jal ga uhavizaj, jal trpi cijeli zivot.

A sto se tice tog novog Đuvegije, eeee savrseno znam i sta te oborilo s'nogu i sta te sarmiralo.Sam pazi se, taki vuk sestro dlaku ne mijenja.Nikad.
Na zalost, been there+done that..
Nek je sa srecom, buduca krajiska snaho :mrgreen:
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#96 Re:

Post by Šeherzada »

Bosanski_kralj wrote: to da smo zehebani stvarno ne mogu ja sam primjetiti, možda što sam tako naviko
nego što bivši
Ne mozes sam primjetiti,vidimo mi koji nismo Krajisnici(znam po maminima,mama je iz Krajine).A bivsi je-bas zato sto je bio zaheban :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#97 Re: Krajisnici

Post by pustopoljina »

ja sam cula i ono legendarno- ne diraj mi dzamiju ni kad sam naj'pjaniji :lol:
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#98 Re: Krajisnici

Post by metal_rules_cura »

Phantea wrote:da nam ne bude plaho sila jer smo i mi malo 'vako konfliktne zene.
Zar i to jos??? :D :D :-)
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#99 Re: Krajisnici

Post by Irm@ »

Phantea wrote:
tip je jednostavno previshe zbunjen...
Vjeruj da si se trebala toga drzati, vodio bi te on kroz šumu ako zatreba a i od zmije bi te obranio, u to budi sigurna. Takav krajisnik ti je najbolji, ko kruh mekan al kad treba da se pokaže e tu se slika o njemu mijenja brzinom svijetlosti. Takvi krajisnici odgovaraju krajiskinjama u principu...da nam ne bude plaho sila jer smo i mi malo 'vako konfliktne zene.
Jer kod nas vrijedi ona:jal ga uhavizaj, jal trpi cijeli zivot.

A sto se tice tog novog Đuvegije, eeee savrseno znam i sta te oborilo s'nogu i sta te sarmiralo.Sam pazi se, taki vuk sestro dlaku ne mijenja.Nikad.
Na zalost, been there+done that..
Nek je sa srecom, buduca krajiska snaho :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: oplakah...
za ovog prvog nije da ga se ne mogu opet uhvatiti... e vidis u tome je problem... sto on ceka da ja kazem: evo hocu sad... cini mi se da ne smije biti musko i reci: hoces, neces, ne moras :D :-D
ovo sto ti boldirah... e pa mozda zato je on meni cudan... jer vecina Sarajlija s kojim sam barem ja imala posla su: ok ajd moljakat cu te malo ali ako ti pretjeras pretjerat cu i ja :D :-D
a novi Đuvegija... ne spominji... sve si upravu i tacno rekla... i vjerujem da tacno znash :D :-D
kaze meni jedan prijatelj: imam 5 poznanica i sve se zaljubile u Krajisnike i ja im rekao udat ce te se u Krajinu... a one tako kao ti kazu ne daj Boze... eno svih 5 ih zivi u Bihacu... :D :-D
previshe ja volim Sarajevo :-D a i teski su Krajisnici za nekoliko sedmica a kamoli cijeli zivot :D :-D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#100 Re: Krajisnici

Post by Prozor »

ih pa ko ce tebi ugodit
Post Reply