Eurobasket 2007 Spanija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#76

Post by lampard »

ovi izraelci su na necem opasnom,cime li se oni udaraju,otresose hrvate, svasta :D
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#77

Post by Dirty Harry »

Na čemu li su tek španci ... 45:24 poluvrijeme ...
User avatar
cyprus
Posts: 39291
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#78

Post by cyprus »

Ma Grčka je veliko razočarenje :sad: . A Španija je po meni gotovo siguran šampion. Hrvatska, hm, tipičan slavensko-balkanski sindrom - mogu pobjedit svakoga, ali i zijanit gotovo od svakoga.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#79

Post by babanovac »

Cudan tim ovaj Izrael.
A cudno neko i prvenstvo.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#80

Post by BHG »

babanovac wrote:Cudan tim ovaj Izrael.
A cudno neko i prvenstvo.
itekako! :shock:
galaxtics
Posts: 94
Joined: 24/05/2007 16:40
Location: bih
Contact:

#81

Post by galaxtics »

Neelix wrote:ne kontam po 1 i 4 sta je problem :?

inace ovo je sve smece, sjajnu kosarku necete gledati do 31.10 :-)
pa valjda treba:Veliku podrsku imaju igraci Litve jebo'ga ti :-D
galaxtics
Posts: 94
Joined: 24/05/2007 16:40
Location: bih
Contact:

#82

Post by galaxtics »

Better Man wrote:
galaxtics wrote:
Comrad wrote: Niko nikoga ovdje ne pljuje, sta me briga sto Markota ne igra za svoju zemlju, isto i Planinic, zaboli me. Nego je problem sto kasnije neces moci opstati od hvalisanja nasih susjeda kako su oni najbolji, najjaci - a ne mogu sastavit petorku kako treba sa igracima iz svoje drzave. :-) (i naravno ovo nije slucaj samo u kosarci)
kad ce se hvalisat?mislis kad ispadnu u cetvrt finalu jel??
ma vi bi izgleda volili da svi ispadnu i da igraju rumunija bugarska i mađarska ep dajte ljudi uzivajte u tekmama dok mozete necete dobru kosarku do eurolige gledat.....
glavni favorit fakat su spanci dok iz sjene mogu iskocit turci i italijani i nijemci sve ostalo od 4. mjesta pa nadalje......
al onog debila sa bht VELIDA SPAHE.MORAM GA PROZVAT VELIKIM SLOVIMA...EVO SAMO NEKE OD NJEGOVIH GLUPOSTI SA EP-A.
1.SJAJNU PODRSKU IMAJU NAVIJACI LITVE
2.NASTAVLJA SE PONOR TURSKE(NAKON POGOĐENE KUTLAYOVE TRICE)
3.I SJAJNI POENI JANIĆENKOSA(KRISTAPS JANICENOKS)
4.KLEIZA SJAJNO POENTIRA(COVJEK ZAKUCAVA SA 2 RUKE ISPOD KOSA)
5.CENK AKYOL PO NJEMU JE JAKE AKYOL DAKLE TURCIN POSTAJE AMERIKANAC I JOS BEZBROJJJ GLUPOSTI KOJIH SE SAD' NEMOGU SJETITI AL BICE IH JOS AKOBOGDA PUNO..
Gdje majstore nađe talijane i turke kao favorite iz sjene nakon španaca koje smatraš glavnim favoritima? Turci su se propisno obrukali, a ni talijani nisu ništa bolji bili! Ni njemci nemaju šanse!
Po meni favoriti su Španija, Grčka, Litvanija, Rusija, Francuska i Hrvatska! Između ovih nabrojanih treba tražiti prvaka Evrope, kao i vice prvaka i trečeplasiranog! Ostali vozdra!
ZIVI BILI PA VIDJELI 8-)
User avatar
van Basten
Posts: 7564
Joined: 21/09/2006 02:59

#83

Post by van Basten »

Hrvate uništi mentalitet... koliko god se upinjali da pokažu kako nisu dio Balkana, svako malo sami sebe demantuju. Jedino tako se može objasniti jučerašnji poraz od Izraela i raniji od Latvije.
Činjenica je da im nedostaju 3-4 igrača (kao i većini ekipa uostalom, reprezentativna košarka je u zapećku većini velikih... Nowitzki, Gasol, Parker... su tek izuzetci), ali su im nedostajali i protiv Španije pa su je pobijedili. Znači, i ova ekipa ima potencijal. Lično mislim da je problem u prevelikom forsiranju Popovića koji ničim nije pokazao da zaslužuje toliko povjerenje. No, to je već njihov problem.
Grci su tanki k'o bašlija, imam osjećaj da igraju preko volje, na silu. Sreća im je da su u ovom domaćem dijelu ždrijeba, pa neće imati problema sa plasmanom u 1/4 finale. A dalje... teško, ako se drastično ne poprave u iduća 2-3 dana.
U ovoj grupi prva dva mjesta Rusija i Španija, druga dva Grčka i Hrvatska.
Generalna ocjena kvalitete košarke na EP- očajna, lošija čak i od očajnog prosjeka kvalitete evropske košarke zadnjih godina
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#84

Post by Comrad »

Jedva cekam olimpijadu i SAD sa svojim timom, u kojem su sada napokon prave NBA zvijezde, ima da nakantaju ove repke po 30-40 razlike u prosjeku :-)
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#85

Post by Sir Charles »

van Basten wrote:Hrvate uništi mentalitet... koliko god se upinjali da pokažu kako nisu dio Balkana, svako malo sami sebe demantuju. Jedino tako se može objasniti jučerašnji poraz od Izraela i raniji od Latvije.
Činjenica je da im nedostaju 3-4 igrača (kao i većini ekipa uostalom, reprezentativna košarka je u zapećku većini velikih... Nowitzki, Gasol, Parker... su tek izuzetci), ali su im nedostajali i protiv Španije pa su je pobijedili. Znači, i ova ekipa ima potencijal. Lično mislim da je problem u prevelikom forsiranju Popovića koji ničim nije pokazao da zaslužuje toliko povjerenje. No, to je već njihov problem.
Grci su tanki k'o bašlija, imam osjećaj da igraju preko volje, na silu. Sreća im je da su u ovom domaćem dijelu ždrijeba, pa neće imati problema sa plasmanom u 1/4 finale. A dalje... teško, ako se drastično ne poprave u iduća 2-3 dana.
U ovoj grupi prva dva mjesta Rusija i Španija, druga dva Grčka i Hrvatska.
Generalna ocjena kvalitete košarke na EP- očajna, lošija čak i od očajnog prosjeka kvalitete evropske košarke zadnjih godina
Ma nisu Hrvati dio Balkana, ali ih je.e ovih nasih 5 Hrvata :D :D :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#86

Post by in33sa »

van Basten wrote:Hrvate uništi mentalitet... koliko god se upinjali da pokažu kako nisu dio Balkana, svako malo sami sebe demantuju. Jedino tako se može objasniti jučerašnji poraz od Izraela i raniji od Latvije.
Kod Hrvata nije problem mentalitet, vec mladost i neiskustvo igraca.

Repesa je jucer govorio o tome, njegovi igraci jednostavno ne znaju nositi teret favorita. Sto su bili u utakmicama sa Letonijom i Izraelom.

Vec sa Grcima ce oni zapeti da pobijede.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#87

Post by Comrad »

Sta se ima vise pricati o Hrvatima, ljudi imaju prosjecnu ekipu. Imali su jednom generaciju iz 92' i to je to, ovo sve poslije je gore i gore. Ne kontam sta je frka tolika sto je Izrael dobio Hrvate, kao neko iznenadjenje, ko da su aktuelni prvaci, Latvija ih je oderala, Spance su dobili na guzove i dobili su Portugal. Da su derali sve prije Izraela pa hajd, jednostavno mislim da je ovo njihov domet trenutno.
p.s. Ne mogu pobijediti Grcku.
El_comadante
Posts: 8079
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#88

Post by El_comadante »

Litvanija je vec prosla.
User avatar
Better Man
Posts: 16874
Joined: 01/10/2006 20:10

#89

Post by Better Man »

Comrad wrote:Sta se ima vise pricati o Hrvatima, ljudi imaju prosjecnu ekipu. Imali su jednom generaciju iz 92' i to je to, ovo sve poslije je gore i gore. Ne kontam sta je frka tolika sto je Izrael dobio Hrvate, kao neko iznenadjenje, ko da su aktuelni prvaci, Latvija ih je oderala, Spance su dobili na guzove i dobili su Portugal. Da su derali sve prije Izraela pa hajd, jednostavno mislim da je ovo njihov domet trenutno.
p.s. Ne mogu pobijediti Grcku.
Zašto ne mogu dobiti Grčku? Ako budu igrali na nivou kao protiv Španaca itekako mogu! Slovenci poderali Tursku i prošli dalje!
LSD
Posts: 27434
Joined: 24/07/2007 08:26

#90

Post by LSD »

Zašto ne mogu dobiti Grčku? Ako budu igrali na nivou kao protiv Španaca itekako mogu! Slovenci poderali Tursku i prošli dalje!
Slazem se sa ovim,ali valja opet igrati na tom nivou :D Vidio si protiv Izraela,ljudi im nisu dopustili da igraju na tom nivou :D ...mada mislim da su spanci podcijenili hrvatsku i opustili se sto su ovi iskoristili (spanija vodila 12 razlike).Uglavnom hrvatskoj ce biti pravo tesko protiv grka i rusa,ali nikad se ne zna.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#91

Post by Neelix »

galaxtics wrote:
Neelix wrote:ne kontam po 1 i 4 sta je problem :?

inace ovo je sve smece, sjajnu kosarku necete gledati do 31.10 :-)
pa valjda treba:Veliku podrsku imaju igraci Litve jebo'ga ti :-D
:lol: :lol: sto se provalih :D do mene, dekoncetrisan :D
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#92

Post by Majstorinho »

Slovenija novi prvak evrope...Moja prognoza :oops:
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#93

Post by lampard »

slovenci igraju ko zmajceci, usput hrvati mozda mogu s grckom, na kraju krajeva mogla je i srbija,al s rusima nikako.
User avatar
van Basten
Posts: 7564
Joined: 21/09/2006 02:59

#94

Post by van Basten »

U ovoj drugoj grupi situacija je izgleda mnogo jasnija... Italija i, posebno, Turska su , naravno uz Srbiju, najveća negativna iznenađenja ovog prvenstva... ne mogu meda sa kašike. Znači: Litva, Slovenija, Francuska, Njemačka. Kojim tačno redom, ostaje da se vidi u iduća dva kola
galaxtics
Posts: 94
Joined: 24/05/2007 16:40
Location: bih
Contact:

#95

Post by galaxtics »

ovo europsko prventsvo je 60% kalkulacija.svi pokusavaju da sa sto manje truda produ dalje i to je fakat bezze
User avatar
Better Man
Posts: 16874
Joined: 01/10/2006 20:10

#96

Post by Better Man »

van Basten wrote:U ovoj drugoj grupi situacija je izgleda mnogo jasnija... Italija i, posebno, Turska su , naravno uz Srbiju, najveća negativna iznenađenja ovog prvenstva... ne mogu meda sa kašike. Znači: Litva, Slovenija, Francuska, Njemačka. Kojim tačno redom, ostaje da se vidi u iduća dva kola
Ako si gledao juće Njemce valjda ti je postalo jasno da oni nemogu biti među prve 4 ekipe! Sam Nowitzky nije dovoljan za plasman među prve 4 ekipe na kraju!
User avatar
cyprus
Posts: 39291
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#97

Post by cyprus »

Uh, večeras Grčka - Hrvatska. Ako Grci izgube, neće im bit baš veselo. :-)
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#98

Post by Majstorinho »

Meni se ne svidja ovaj sistem takmicenja.Ja bi napravio isto ko u fudbalu.Znaci u jednoj grupi 4 reprezentacije,i 2 idu dalje.
User avatar
cyprus
Posts: 39291
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#99

Post by cyprus »

Majstorinho wrote:Meni se ne svidja ovaj sistem takmicenja.Ja bi napravio isto ko u fudbalu.Znaci u jednoj grupi 4 reprezentacije,i 2 idu dalje.
Ah prvenstvo bi se završilo za 7 dana onda.
User avatar
van Basten
Posts: 7564
Joined: 21/09/2006 02:59

#100

Post by van Basten »

Better Man wrote:
van Basten wrote:U ovoj drugoj grupi situacija je izgleda mnogo jasnija... Italija i, posebno, Turska su , naravno uz Srbiju, najveća negativna iznenađenja ovog prvenstva... ne mogu meda sa kašike. Znači: Litva, Slovenija, Francuska, Njemačka. Kojim tačno redom, ostaje da se vidi u iduća dva kola
Ako si gledao juće Njemce valjda ti je postalo jasno da oni nemogu biti među prve 4 ekipe! Sam Nowitzky nije dovoljan za plasman među prve 4 ekipe na kraju!
Ne bi ni mogli da Italija i Turska nisu ovako tanki. Nowitzki je poderao Turke 30 razlike, znači već su ispred njih.
Post Reply