FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#76

Post by zzzzz »

krkan wrote:...mislio sam da su ovi katalonci solidarniji jebo ga patak...
bas me zanima koliko je dao real espanyol-u da onako grize..
no messi opet iskopira maradonu :D
Oni koji navijaju za Espanyol (pogledaj ime kluba i kraljevsku krunu na grbu) vecinom nisu Katalonci, to su djeca oficira i drugih sluzbenika koji su se doselili u Barcelonu i Kataloniju za vrijeme i nakon Franka. Njihovi navijaci su nerijetko naklonjeni krajnjoj desnici

Espanyol je nesto kao sarajevska Slavija.


ps. jedino me cudi da im je kapitenska traka u bojama katalonske zastave
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#77

Post by Majstorinho »

zzzzz wrote:
Espanyol je nesto kao sarajevska Slavija.
:D Interesantno ovo...Nisam znao za to.Znam za franka i jnegov rezim,al za ovo nisam znao...
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#78

Post by vinnie_jones »

barce i govana ni maradona im nije dovoljan za titulu :( :( :(

http://www.youtube.com/watch?v=INyAcqQD7wg
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#79

Post by Majstorinho »

Vala mi je krivo,haj da je real bio nesto ove sezone,ali su igrali odvratan fudbal,gdje je stalno Ruud zabijao sa pola metra na odbicu.Onakve igrace ja ne mogu organski.Ono je zalosno za fudbal.Ako je iko zasluzio titulu u primeri,onda je to Sevilla...Igrali su srcem.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#80

Post by zzzzz »

vinnie_jones wrote:barce i govana ni maradona im nije dovoljan za titulu :( :( :(

http://www.youtube.com/watch?v=INyAcqQD7wg
Dobar, dobar :D
User avatar
Better Man
Posts: 16819
Joined: 01/10/2006 20:10

#81

Post by Better Man »

Majstorinho wrote:Vala mi je krivo,haj da je real bio nesto ove sezone,ali su igrali odvratan fudbal,gdje je stalno Ruud zabijao sa pola metra na odbicu.Onakve igrace ja ne mogu organski.Ono je zalosno za fudbal.Ako je iko zasluzio titulu u primeri,onda je to Sevilla...Igrali su srcem.
Ruud je majstor i mogli smo da vidimo da ne daje samo s pola metra golove, već iz udaljenosti 10-15 metara, kao i da se prošeće kroz od2branu i sve sam napravi!¨Sinoć je Messi trebao da dobije crveni karton zbog igranja rukom, odnosno davanja gola istom, a pomoćnog suca zbog previda je trebalo suspendovati! Real će zasluženo da osvoji titulu!
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#82

Post by Majstorinho »

Better Man wrote:
Majstorinho wrote:Vala mi je krivo,haj da je real bio nesto ove sezone,ali su igrali odvratan fudbal,gdje je stalno Ruud zabijao sa pola metra na odbicu.Onakve igrace ja ne mogu organski.Ono je zalosno za fudbal.Ako je iko zasluzio titulu u primeri,onda je to Sevilla...Igrali su srcem.
Ruud je majstor i mogli smo da vidimo da ne daje samo s pola metra golove, već iz udaljenosti 10-15 metara, kao i da se prošeće kroz od2branu i sve sam napravi!¨Sinoć je Messi trebao da dobije crveni karton zbog igranja rukom, odnosno davanja gola istom, a pomoćnog suca zbog previda je trebalo suspendovati! Real će zasluženo da osvoji titulu!
Ruud je majstor,al u limburgu.lako bit majstor kad ti dodje lopta,odbije se,i ti je samo plasiras u gol.To je odvratan igrac.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#83

Post by zzzzz »

Ruud mi je mrzak, bio mi je uvijek odvratan jos onda kad je igrao u ManU ali to nije razlog da ne kazem da je pravi golgeter.

Pretprosle godine Barcelona je imala ponudu od ManU da izvrse zamjenu, Manchesterovog nezadovoljnika Ruuda za Barceloninog Eto'oa. Barcelona naravno nije pristala na razmjenu
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#84

Post by Majstorinho »

zzzzz wrote:Ruud mi je mrzak, bio mi je uvijek odvratan jos onda kad je igrao u ManU ali to nije razlog da ne kazem da je pravi golgeter.

Pretprosle godine Barcelona je imala ponudu od ManU da izvrse zamjenu, Manchesterovog nezadovoljnika Ruuda za Barceloninog Eto'oa. Barcelona naravno nije pristala na razmjenu
Zato,Barcelona je tad uzela ligu prvaka,Eto je zabio gol u finalu... :D
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#85

Post by vinnie_jones »

Majstorinho wrote:
zzzzz wrote:Ruud mi je mrzak, bio mi je uvijek odvratan jos onda kad je igrao u ManU ali to nije razlog da ne kazem da je pravi golgeter.

Pretprosle godine Barcelona je imala ponudu od ManU da izvrse zamjenu, Manchesterovog nezadovoljnika Ruuda za Barceloninog Eto'oa. Barcelona naravno nije pristala na razmjenu
Zato,Barcelona je tad uzela ligu prvaka,Eto je zabio gol u finalu... :D
dobar je konjelrooy volio bi ga vidjeti u barci (naravno u tandemu sa eto'o-om)
mozda nije neki majstor buba mare ali je masina za golove tu se nema sta prigovoriti

a sto se tice "zasluzene" titule real-a to mogu zahvaliti uspavanosti barcelone,nedostatkom motiva,preseravanjem rykard-a......

ako je ko zasluzio titulu ove sezone to je sevilla ali sinoc su pokazali da su mala ekipa tipa radnickog iz nisa u bivsoj yu...plafon im kup UEFA...i plasman u ligu prvaka
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#86

Post by Majstorinho »

vinnie_jones wrote:
Majstorinho wrote:
zzzzz wrote:Ruud mi je mrzak, bio mi je uvijek odvratan jos onda kad je igrao u ManU ali to nije razlog da ne kazem da je pravi golgeter.

Pretprosle godine Barcelona je imala ponudu od ManU da izvrse zamjenu, Manchesterovog nezadovoljnika Ruuda za Barceloninog Eto'oa. Barcelona naravno nije pristala na razmjenu
Zato,Barcelona je tad uzela ligu prvaka,Eto je zabio gol u finalu... :D
dobar je konjelrooy volio bi ga vidjeti u barci (naravno u tandemu sa eto'o-om)
mozda nije neki majstor buba mare ali je masina za golove tu se nema sta prigovoriti

a sto se tice "zasluzene" titule real-a to mogu zahvaliti uspavanosti barcelone,nedostatkom motiva,preseravanjem rykard-a......

ako je ko zasluzio titulu ove sezone to je sevilla ali sinoc su pokazali da su mala ekipa tipa radnickog iz nisa u bivsoj yu...plafon im kup UEFA...i plasman u ligu prvaka
Ma kako god,iduce sezone ocekujem pravi BUM Lea Messija...
User avatar
Better Man
Posts: 16819
Joined: 01/10/2006 20:10

#87

Post by Better Man »

Majstorinho wrote:
Better Man wrote:
Majstorinho wrote:Vala mi je krivo,haj da je real bio nesto ove sezone,ali su igrali odvratan fudbal,gdje je stalno Ruud zabijao sa pola metra na odbicu.Onakve igrace ja ne mogu organski.Ono je zalosno za fudbal.Ako je iko zasluzio titulu u primeri,onda je to Sevilla...Igrali su srcem.
Ruud je majstor i mogli smo da vidimo da ne daje samo s pola metra golove, već iz udaljenosti 10-15 metara, kao i da se prošeće kroz od2branu i sve sam napravi!¨Sinoć je Messi trebao da dobije crveni karton zbog igranja rukom, odnosno davanja gola istom, a pomoćnog suca zbog previda je trebalo suspendovati! Real će zasluženo da osvoji titulu!
Ruud je majstor,al u limburgu.lako bit majstor kad ti dodje lopta,odbije se,i ti je samo plasiras u gol.To je odvratan igrac.
Da li si gledao kad Ruud priđe protivničkom igraču (protivnički igrač je prvo oduzreo loptu jednom igraču Man UTD.) koji je uz korner liniju, odnosno gol aut liniju oduzme mu je i malo ide korner linijom naprijed i zabije gol iz mrtvog ugla! Ili sljedeća situacija u Premiershipu, primio loptu na centru i sam se prošetao do protivničkog gola i zabio ga! Ovo su samo dva primjera dok je igrao za Man UTD. Ti očito vidiš samo kad mu dođu lopte koje se odbiju od njega i uđu u gol, a majstorije ne vidiš! Ruud je samo u prvenstvu za Real dao 25 golova, gdje je tu Liga prvaka i kup, a neki od tih golova su bili prava majstorija! Da ne spominjem preko 150 golova u dresu Man UTD. ili golove za PSV!
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#88

Post by Majstorinho »

Better Man wrote:
Majstorinho wrote:
Better Man wrote: Ruud je majstor i mogli smo da vidimo da ne daje samo s pola metra golove, već iz udaljenosti 10-15 metara, kao i da se prošeće kroz od2branu i sve sam napravi!¨Sinoć je Messi trebao da dobije crveni karton zbog igranja rukom, odnosno davanja gola istom, a pomoćnog suca zbog previda je trebalo suspendovati! Real će zasluženo da osvoji titulu!
Ruud je majstor,al u limburgu.lako bit majstor kad ti dodje lopta,odbije se,i ti je samo plasiras u gol.To je odvratan igrac.
Da li si gledao kad Ruud priđe protivničkom igraču (protivnički igrač je prvo oduzreo loptu jednom igraču Man UTD.) koji je uz korner liniju, odnosno gol aut liniju oduzme mu je i malo ide korner linijom naprijed i zabije gol iz mrtvog ugla! Ili sljedeća situacija u Premiershipu, primio loptu na centru i sam se prošetao do protivničkog gola i zabio ga! Ovo su samo dva primjera dok je igrao za Man UTD. Ti očito vidiš samo kad mu dođu lopte koje se odbiju od njega i uđu u gol, a majstorije ne vidiš! Ruud je samo u prvenstvu za Real dao 25 golova, gdje je tu Liga prvaka i kup, a neki od tih golova su bili prava majstorija! Da ne spominjem preko 150 golova u dresu Man UTD. ili golove za PSV!
Evo,ja cu ti kupit vazelin,pa se uvlaci Ruudu.
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#89

Post by vatana »

Istina je da je Real na guzove dobio ili odigrao nerjeseno zadnjih 6-7 utakmica. Isto ko Juventus dok ga je vodio Kapelo, isto 100%. Kapelu je trebala skoro pa godina dana da nametne timu svoju filozofiju igre koja je uvijek davala rezultate.

Barcelona propust sampionske titule mora da trazi u svojim redovima.

Kao prvo, pola sezone su Eto i Messi bili povrijedjeni, te su morali da igraju s drugim napadom.

Kao drugo, Rajkard je mjesecima srao sa Gudjonsenom i nekakvim eksperimentisanjima u odbrani.

Kao trece i najvaznije po meni je ogromna sebicnost Retardinja. Da je igrao barem malo za tim kao sto to cini Eto, bili bi bez problema prvaci. U par zadnjih utakmica Eto je asistirao za 3-4 gola, a i sam je mogao da postigne iste. On je za mene pravi timski igrac, dok je Retardinjo u ovoj sezoni usro motku. U prosloj nije bio tako sebican, ne znam, valjda mu je slava udarila u glavu. Ne smije niko auta od njega da izvede :D

Gledao sam 90% Barceloninih utakmica ove sezone na TV-u i to je bilo tako ocigledno. Koliko puta su se npr. Gudjonsen ili Iniesta nasli sami pred golom, al jok, Retardinjo mora da puca i naravno promasi.

Previse drzi loptu u posjedu, gnjavi, nikako da se oslobodi. Jedan Deco npr. nikako ove sezone nije mogo da dodje do izrazaja, jer Zubac jednostavno neda loptu. Koci frajer, isto ko da je kocnicar posto, a ne fudbaler :)

Ova me je sezona podsjecala na onu Chicago Bullsa sa Jordanom kad se vratio i kad su sve igrali preko njega i na njega, a njega ne ide pa ne ide i na kraju ispali na pocetku doigravanja :D

Onda 7-8 slobodnjaka on puca i sve promasi, a neda Decu ili Motti i tako dalje i i tako dalje, da sad ne nabrajam, trebala bi mi 2 dana.

Onda naravno crveni karton u proslom kolu, sve to destabilizuje tim.

Po meni, onoliko koliko je dao ove sozone, isto toliko je i i izgubio tim zbog njega.
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#90

Post by vatana »

Giuly izgleda napusta Barcu, a ponovo se otvara utrka za Henryjem.

Begiristain je izjavio da ce ga ove sezone dovesti u Barcu...
Last edited by vatana on 12/06/2007 18:41, edited 2 times in total.
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#91

Post by vatana »

Prosjek gledalaca ove sezone na Nou Campu je bio 74.391.

Najvise gledalaca je bilo protiv Reala: 97.823, a najmanje protiv Atletiko Madrida, samo 53.306 (bio je to cetvrtak pred bozic)

Protiv Sevilje je bilo 91.220, a protiv Espanjola 90.695

80.000 sezonskih karata je prodato clanovima Barce, tako da je tesko izboriti se za onih preostalih 18.000. Maksimalan kapacitet stadiona je okruglo 98.000.

Od prije par sezona uveden je novi sistem, npr. ako neki clan koji posjeduje sezonsku kartu ne moze ili nece da dodje na neku utakmicu, ima pravo da proda svoje mjesto za tu istu utakmicu, tako da je malo olaksan put do karte :)

Rukovodstvo Barce je odlucilo da uskoro prosiri Nou Camp te da ga modernizuje. Ne zna se tacno koliko ce tad stadion moci da primi gledalaca, ali neki spekuliraju sa oko 115.000!!!
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#92

Post by Majstorinho »

Bit ce to arena od stadiona.A i sad je...
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#93

Post by vatana »

Ehh eto, titula je otisla najvecem rivalu. Barcelona je sama izgubila titulu rekao bih.
Imali su dvije mec lopte, jednu protiv Betisa, drugu protiv Espanjola. Takve utakmice se jednostavno moraju dobit.
Real je to iskoristio i uz dosta srece posto prvak. Ja im cestitam.

Sta nam ostaje od ove generacije? Dvije titule prvaka Spanije, liga prvaka i bezbroj fantasticnih utakmica. Ja mislim da nijedan klub u Spaniji do sad nije ovako maestralno i teatralno osvojio 2 prvenstva. Jednostavno su igrali prelijep napadacki fudbal. Nadigrali su bili sve.

Medjutim, doslo je do zasicenja rekao bih. Sad se treba nesto i mijenjati. Sam predsjednik Laporta je nakon sinocnje utakmice na katalonskoj TV3 najavio promjene.

Evo ja cu vam navesti sta sam izvukao iz tog intervijua:

"Ovaj tim nam je u par zadnjih sezona donio fantasticne rezultate i moramo sacuvati hladnu glavu kada govorimo o vecim promjenama ovog tima. Takodjer je potvrdio da klub racuna slijedece sezone i na Ronaldinja i na Eta.
To su nasa dva najvaznije igraca, naglasio je. Na pitanje novinara TV3-a o Henry-u Laporta nije zelio da daje bilo kakav komentar.

Samo je izjavio da o konkretnim imenima mogu pricati za par sedmica, ali je podvukao da su prvi koraci o obnovi tima ucinjeni vec prije mjesec dana?!
Takodjer je naglasio da racunaju i sa Rajkardom slijedece sezone i na kraju je cestitao Realu te se na brzinu izgubio u katakombama stadiona"

Ernesto Bronzetti, poznati Talijanski agent, koji umjesto ostalog radi i za Real je ovih dana cesto bio u novinama tvrdeci kako je Henry vec Barcelonin igrac. A o prelasku Ronalidnja u Milan je izjavio da su sanse veoma male, jer je tamo vec Ronaldo i NIKE ne zeli da ima tako dva "jaka" igraca u jednom timu. Iz ovoga vidimo koliko sponzori uticu na transfere...
On je takodjer izjavio da Barca vodi razgovore sa Rumunom Chivu iz Rome, a da je Juventus zabacio udicu za Iniestom.

A ovako bi mozda mogao izgleda Barcin tim slijedece godine:

---------------------------------V.Valdes-------------------------------
---------G.Zambrotta-------C.Puyol-----------C.Chivu--------E.Abidal-------
------------------------Xavi/Iniesta---------Deco----------------------
---------------------------------Ronaldinho-----------------------------
---------Messi--------------------Henry-------------- ----Eto'o----------
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#94

Post by Majstorinho »

Predobro bi dosao ovaj Rumunski internacionalac Chivu.Ma bit ce bolje iduce sezone...
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#95

Post by Majstorinho »

Postoje mogucnosti da novi trener Barcelone bude niko drugi vec Arsene Wenger,trener Arsenala.
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#96

Post by vatana »

Interesantno. Samo, nebi ja mijenjo Rajkarda jos. Neka ga ;)
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#97

Post by vatana »

Barca je trenutno na turneji u Juznoj Africi, gdje su prije par dana pobijedili: Mamelodi Sundowns - FC Barcelona 1 - 2

FC Barcelona: Valdés, Belletti (Zambrotta 46'), Thuram (Olmo 77'), Oleguer, Van Bronckhorst (Puyol 46'), Motta (Iniesta 46'), Deco (Crosas 75'), Xavi, Giuly (Ezquerro 46'), Ronaldinho (Dimas 88'), Eto'o (Vazquez 90')

Golovi: 1-0 Moriri (02'), 1-1 Ezquerro (78'), 1-2 Crosas (82')

Puyol se povrijedio na ovoj tekmi i pauzirat ce 3-4 mjeseca. Koljeno je u pitanju...
Edmilson ce takodjer uskoro na operaciju koljena...


Slijedeci igraci su stavljeni na transfer listu i napustaju Barcu ovog ljeta: Belletti, Sylvinho, Motta, Edmilson, Giuly i Ezquerro.

Slijedeci mogu takodjer napustiti klub ukoliko neko ponudi odredjenu svotu novca za iste: Gudjohnsen, Marquez i Thuram.

Nelson Mandela je dobio Barcin dres tokom posjete Juz. Africi:

Image

Yaya Gnegneri Touré ce u nedjelju doputovat u Barcelonu na ljekarski pregled i ako ga prodje u ponedjeljak bi trebao da potpise ugovor na 4 godine. Zaradjivat ce 2 mil. eura godisnje. Monaco za njega trazi 15 mil. odstete, Barca nudi zasad 8, tako da ce se nac negdje na sredini ja mislim.

Slijedeci igraci su jos u igri da potpisu za Barcu: Thierry Henry (Arsenal), Eric Abidal (Lyon), Cristian Chivu (Romas).
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#98

Post by van Basten »

Na --- SPAM --- već se pojavila vijest (večeras) da je Henry sve dogovorio sa Barcom i potpisao na 4 godine. Odšteta je valjda bila 24 mil €... pošto kupio, po toliko i prodajem
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#99

Post by Majstorinho »

van Basten wrote:Na --- SPAM --- već se pojavila vijest (večeras) da je Henry sve dogovorio sa Barcom i potpisao na 4 godine. Odšteta je valjda bila 24 mil €... pošto kupio, po toliko i prodajem
Neka je,on ce u spaniji bit beton.A zao mi puyola,pokidao je ligamente.valja bez kapitena u novu sezonu.. :(
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#100

Post by vatana »

Evo da i ja potvrdim dolazak Henryja. Nije jos oficijelno, ali potpisuje na 4 godine 99%.

Obestecenje je 25 mil. eura, a Henry ce zaradjivati 6 mil. eura godisnje...

Henry je kao razlog svog prelaska u Barcu naveo to da trener Wenger nece produziti svoj ugovor u Arsenalu nakon 2008. godine.

Samo da bude zdrav, jer znamo da je u Arsenalui zadnje 2 godine cesto bio van terena.

Kakav ce to napad da bude, ihhh:

...........................................................

--------------------Ronaldinjo-----------------

---Messi-------------Henry-------------Eto----
Post Reply